Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-19, 21:15   #631
MakkuroVanil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Question Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dzień dobry, ja mam takie pytanie, co do higieny. Dwa dni temu zrobiłam u profesjonalisty kolczyk typu industrial. Jednym uchem wysłuchałam wskazówek co do higieny, ale drugim wyleciało. I takie pytanie nachodzi: mam wokół kolczyka małe strupki krwi, które po namoczeniu octeniseptem same z siebie nie odchodzą. Mam je zdrapywać czy czekać aż odpadną? Znajoma powiedziała, ze póki co nie powinnam ich na siłę ruszać.
MakkuroVanil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:44   #632
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez MakkuroVanil Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja mam takie pytanie, co do higieny. Dwa dni temu zrobiłam u profesjonalisty kolczyk typu industrial. Jednym uchem wysłuchałam wskazówek co do higieny, ale drugim wyleciało. I takie pytanie nachodzi: mam wokół kolczyka małe strupki krwi, które po namoczeniu octeniseptem same z siebie nie odchodzą. Mam je zdrapywać czy czekać aż odpadną? Znajoma powiedziała, ze póki co nie powinnam ich na siłę ruszać.
Nie zdrapuj tego.
Patyczek nasączony solą fizjologiczną i namaczaj, odpadnie sam w końcu, nic na siłę.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 21:01   #633
MakkuroVanil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Question Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziękuję za odpowiedź! Dzisiaj pojawił się inny problem. Co robić w sytuacji gdy krew ciągle leci i leci mimo nie ruszania kolczyka i poprawnym oczyszczaniu go? Powinnam się martwić czy to naturalne?
MakkuroVanil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:08   #634
alicja porady
Przyczajenie
 
Avatar alicja porady
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polska ,wielkopolskie
Wiadomości: 4
Dot.: Re: Problem z uchem

Po pierwsze to moja sąsiadka jest kosmetyczką i się nad tym zna tydzień temu miałam przekuwaną dziurkę w chrząstce pistoletem . Kosmetyczka kazała mi przemywać śliną dziurkę robię to nadal codziennie na początku ucho miałam troszeczkę czerwone nadal mam , ale tylko troszeczkę ucho goi mi się poprawnie mogę już sobie kręcić kolczykiem i jest dobrze. Ucho ani mi nie ropiało , ani mi krew nie leciała jest w porządku .

Pistolet może nie przekłuć dziurki , wtedy kupujemy welflon za 2 zł w aptece , aptekarka powiedziała mi , że ludzie kupują specjalnie welflon do przekuwania uszów . Gdy przekuwała mi pistoletem pani bałam się , ale to aż tak mocno nie bolało. Ucho napoczątku może boleć z 2 dni potem boli tylko jak dotykamy przez jakiś tydzień . Nic mi się nie dzieje jest dobrze ślina ponoć leczy przemywaj sobie codziennie parę razy . Jeżeli chcesz się czegoś spytac to pisz do mnie . A JESZCZE JEDNO UWAŻAJ , ŻEBY WŁOSY CI SIĘ NIE WPLĄTAŁY ZA KOLCZYK , BO MOJA KOLEŻANKA TAK MIAŁA ŻE JEJ SIĘ PAPRAŁO I SPOSZCZEGŁA ŻE MA WIELKI PĘK WŁOSÓW ZA TYM UCHĘ I POTEM BYŁO JUŻ DOBRZE .

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MakkuroVanil Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Dzisiaj pojawił się inny problem. Co robić w sytuacji gdy krew ciągle leci i leci mimo nie ruszania kolczyka i poprawnym oczyszczaniu go? Powinnam się martwić czy to naturalne?
Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże
alicja porady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:11   #635
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Re: Problem z uchem

Cytat:
Napisane przez alicja porady Pokaż wiadomość
Po pierwsze to moja sąsiadka jest kosmetyczką i się nad tym zna tydzień temu miałam przekuwaną dziurkę w chrząstce pistoletem . Kosmetyczka kazała mi przemywać śliną dziurkę robię to nadal codziennie na początku ucho miałam troszeczkę czerwone nadal mam , ale tylko troszeczkę ucho goi mi się poprawnie mogę już sobie kręcić kolczykiem i jest dobrze. Ucho ani mi nie ropiało , ani mi krew nie leciała jest w porządku .

Pistolet może nie przekłuć dziurki , wtedy kupujemy welflon za 2 zł w aptece , aptekarka powiedziała mi , że ludzie kupują specjalnie welflon do przekuwania uszów . Gdy przekuwała mi pistoletem pani bałam się , ale to aż tak mocno nie bolało. Ucho napoczątku może boleć z 2 dni potem boli tylko jak dotykamy przez jakiś tydzień . Nic mi się nie dzieje jest dobrze ślina ponoć leczy przemywaj sobie codziennie parę razy . Jeżeli chcesz się czegoś spytac to pisz do mnie . A JESZCZE JEDNO UWAŻAJ , ŻEBY WŁOSY CI SIĘ NIE WPLĄTAŁY ZA KOLCZYK , BO MOJA KOLEŻANKA TAK MIAŁA ŻE JEJ SIĘ PAPRAŁO I SPOSZCZEGŁA ŻE MA WIELKI PĘK WŁOSÓW ZA TYM UCHĘ I POTEM BYŁO JUŻ DOBRZE .

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------


Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże

Błagam, nie znasz się to nie wypowiadaj się.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:16   #636
alicja porady
Przyczajenie
 
Avatar alicja porady
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Polska ,wielkopolskie
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez fullofmusic Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Wczoraj przekułam ucho w chrząstce pistoletem u kosmetyczki. Czy mogę już dzisiaj wyjąć kolczyka i przemyć ucho solą fizjologiczną?
Chciałabym również wiedzieć do ilu dni może boleć ucho?
Witam nie wyjmuj kolczyka z ucha do puki się rana nie zagoi! Więc tak ucho cię będzie boleć przez 2 dni . Potem będzie cię boleć , ale tylko jak będziesz dotykać ucha uważaj żeby włosy ci się nie wplątały w kolczyk! nie wiem czy możesz taką solą przemywać , ja przemywam śliną codziennie parę razy tak mi zaleciła kosmetyczka

Edytowane przez alicja porady
Czas edycji: 2014-02-19 o 13:18
alicja porady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 14:09   #637
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez alicja porady Pokaż wiadomość
Wiesz co mi się tak nie działo , ale moja koleżanka tak miała i żyje normalnie już jej się zagoiło i jest dobrze . Oczyszczaj ucho śliną codziennie parę razy może pomoże

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------


Witam nie wyjmuj kolczyka z ucha do puki się rana nie zagoi! Więc tak ucho cię będzie boleć przez 2 dni . Potem będzie cię boleć , ale tylko jak będziesz dotykać ucha uważaj żeby włosy ci się nie wplątały w kolczyk! nie wiem czy możesz taką solą przemywać , ja przemywam śliną codziennie parę razy tak mi zaleciła kosmetyczka
Przestań o tej ślinie mówić. Dla mnie i za mnie możesz się nawet myć śliną swoją, ale nie wciskaj takich głupot ludziom.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 20:29   #638
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez 201708141254 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Włosy może nie tak bardzo, ale założone okulary tak .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 21:47   #639
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Może to głupie pytanie, ale jak wygląda sprawa mycia włosów w przypadku posiadania kolczyka? Podobają mi się kolczyki w chrząstce, a także przekłucia typu antihelix, rook czy tragus, jednak zastanawiam się czy bardzo to utrudnia mycie włosów, rozczesywanie (żeby nic nie zahaczyć) albo i nawet noszenie czapki zimą, a w przypadku tragusa to też słuchawki douszne.
Oprócz bólu czy trudności ze spaniem na danym boku, to przeszkadza takie przekłucie w czymś innym?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 05:55   #640
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie, ale jak wygląda sprawa mycia włosów w przypadku posiadania kolczyka? Podobają mi się kolczyki w chrząstce, a także przekłucia typu antihelix, rook czy tragus, jednak zastanawiam się czy bardzo to utrudnia mycie włosów, rozczesywanie (żeby nic nie zahaczyć) albo i nawet noszenie czapki zimą, a w przypadku tragusa to też słuchawki douszne.
Oprócz bólu czy trudności ze spaniem na danym boku, to przeszkadza takie przekłucie w czymś innym?
Mam tragusa, concha, helixy, kolczyki w niczym mi nie przeszkadzaja, ani w myciu wlosow, ani w ich czesaniu, szczegolnie conch i tragus sa bardzo bezproblemowe jak dla mnie. Przy helixach za to trzeba uwazac jezeli ma sie kolko albo podkowke, bo wtedy faktycznie latwo zahaczyc np.grzebieniem, ale ja nosze akurat wszedzie sztangi badz labrety. Przy tragusie na okres gojenia lepiej odpuscic sobie sluchania muzyki na sluchawkach zeby nie zabrudzic i nie podraznic swiezego przeklucia. Po wygojeniu nie ma problemu z wlozeniem sluchawek.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 08:29   #641
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Głupia stara baba (czyt. ja) zamiast najpierw doczytać wątek albo wyguglowac cokolwiek to se poszła do kosmetyczki i zrobiła pistoletem helixa. I teraz bardzo proszę o poradę kiedy mogłabym zmienić kolczyk z ostrym zakończeniem na ten, który powinnam mieć od samego początku? Kolczyk robiony kilka dni temu, przemywany octeniseptem, żadnych grudek, wycieków krwi ani ropy ani niczego. Nie boli. Czuje tylko delikatny dyskomfort kiedy nim kręce (kazała mi delikatnie kręcić przy przemywaniu). Ucho nie jest spuchniete a kolczyk nie jest docisniety do ucha. Generalnie mogłabym ho zostawić jak jest ale ten ostry czubek mnie denerwuje

Wysłane z Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 09:10   #642
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Głupia stara baba (czyt. ja) zamiast najpierw doczytać wątek albo wyguglowac cokolwiek to se poszła do kosmetyczki i zrobiła pistoletem helixa. I teraz bardzo proszę o poradę kiedy mogłabym zmienić kolczyk z ostrym zakończeniem na ten, który powinnam mieć od samego początku? Kolczyk robiony kilka dni temu, przemywany octeniseptem, żadnych grudek, wycieków krwi ani ropy ani niczego. Nie boli. Czuje tylko delikatny dyskomfort kiedy nim kręce (kazała mi delikatnie kręcić przy przemywaniu). Ucho nie jest spuchniete a kolczyk nie jest docisniety do ucha. Generalnie mogłabym ho zostawić jak jest ale ten ostry czubek mnie denerwuje

Wysłane z Tapatalk
Poszlabym do piercera i poprosila o wymiane na sterylny kolczyk, labret czy sztange. Samemu mozna zabrudzic rane, bo to swieze przeklucie. Mi sie chrzastka po przekluciu pistoletem wieeeeele lat temu nie wygoila, mam teraz brzydka blizne. Pistolet nie przekluwa tylko rozrywa chrzastke czy tam inna przekluwana czesc ciala, nie wspominajac juz o watpliwej sterylnosci tego zabiegu.

Wysłane z jeżynki
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 07:12   #643
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Od tygodnia do mojej kolekcji dołączył kolejny helix i moje wieloletnie marzenie: tragus żałuję, że tak długo czekałam z tym przekłuciem, bo nie bolało tak mocno a wygląda super.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 14:48   #644
kesza666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

zamierzam sobie zrobić helixa (u piercera), czy ktoś wie jakiego kształtu kolczyk zakładają za tym pierwszym razem? tzn czy przebijaniu zakładają taki a nie inny, bo np. kółeczko jest lepsze do gojenia niż labret lub odwrotnie, czy to tylko kwestia gustu do wyboru?
kesza666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 14:51   #645
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Zazwyczaj zakłada się labret.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 19:06   #646
arainne0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej, od pewna czasu mam problem z dwoma dziurkami w chrząstce. A z powodu obecnej sytuacji nie dam rady udać się do piercera. Ogólnie jeden kolczyk robilam rok temu w lipcu i wszystko było z nim w miarę okey, nieraz lekko pobolewał ale to gdy np na nim spałam. Drugi zrobiłam na początku stycznia. Do połowy marca było wszystko okey. Potem ucho zrobiło się czerwone i bardzo bolało,a wokół górnego kolczyka zrobiła się jakby taka spuchnięta obwódka wokół kolczyka z przodu. Z rozmowy przez telefon piercerka porodziła mi robić okłady z sody oczyszczonej.Pomogło, przestało boleć a obwódka zmalała. Niestety od około tygodnia, ucho znów jest czerwone, sączy się z dziurek limfa lub ropa, nie umiem tego odróżnić, a taka sama obwódka pojawiła się wokół drugiej nowszej dziurki i dużo bardziej boli, a okłady z sody nie pomagają. Piercerka powiedziała że póki tego nie zobaczy to nie wie co mi poradzić. A pisze ponieważ może któraś z was miała podobną sytuację i jakoś sobie z nią poradziła. Boję się nawet wyjąć kolczyki i pozwolić się im zagoić gdyby to było jednak zakażenie. Z góry dziękuję za odpowiedź
arainne0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-07, 21:23   #647
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Może wypróbuj masc maxibiotic? Mi uratowała 2 razy helixa. Miałam podobne objawy (opuchlizna, biała wydzielina).

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 17:09   #648
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Mi pomógł olejek z drzewa herbacianego.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.