e-bay - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-19, 18:00   #1
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes

e-bay


Słuchajcie, jest taki wątek dotyczacy allegro. Może będziecie sie tez orientować w e-bay. Ja jestem kompletnie zielona i pewnie nie jestem sama.MNie zainteresowała pewna aukcja ale mam wątpliwości - bo nie widziałam wcześniej VdP w takiej buteleczce, ale mało miałam okazję widzieć i chciałabym zasięgnąc opinii wizażanek.

A więc kobietki co myślicie o tej aukcji ?

http://cgi.ebay.pl/VIOLETTA-DI-PARMA...QQcmdZViewItem
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 21:39   #2
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Favkes, mam nadzieję, ze nie będziesz mi miała za złe, ale ja właśnie w sprawie e-bay, choć niekoniecznie na temat który rozpoczęłaś - ale chyba można podpiąć...

otóż:
Mam pytanie do Wizażanek, które kupują na e-bayu:
Jest na e-bayu parę zapachów na które mam chętkę, ale zupełnie nie wiem jak się zabrać za zakupy. Powiedzcie jak się kupuje na e-bayu perfumy? Jak np. robicie przelewy w EUR czy $ (bo właściwie wszystkie aukcje na jakie trafiłam były zagraniczne)? Ile czekacie na przesyłki?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 21:48   #3
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
ja właśnie w sprawie e-bay, choć niekoniecznie na temat - ale chyba można podpiąć...
Dobrze Maju, że zapytałaś, mnie też to interesuje i z miłą chęcią dowiem się jak to wygląda, jak przebiegają zakupy
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 22:43   #4
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: e-bay

Ja kupuję na eBayu, ale moje odpowiedzi raczej nie będą zbyt pożyteczne, bo mieszkam w Anglii i kupuję na eBayu angielskim (na pierwszy zakup na amerykańskim eBayu właśnie czekam). Opłat dokonuję przez PayPal (w Polsce PayPal też funkcjonuje ), płacę w funtach, a gdy np. płacę w dolarach to PayPal przelicza funty na dolary. Na przesyłkę czekam zazwyczaj bardzo krótko - od 1 do 4 dni, raz zdarzyło mi się czekac 8 dni, no ale to zależy tylko i wyłącznie od funkcjonowania poczty i uczciwości sprzedającego Zakupy wyglądają dokładnie tak jak na Allegro - płaci się i oczekuje na przesyłkę, w międzyczasie prowadzi sie korespondencję ze sprzedającym - ot i cała filozofia

Favkes sprzedawca wygląda na pewnego, ale nie znam tych perfum, więc nie pomogę zbytnio
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 07:45   #5
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: e-bay

Ja niedawno zaczęłam przygodę z ebayem.
Na ebay.pl jest forum, troszkę poczytasz, to przekonasz się, że to jest super proste.
Dobrze jest mieć kartę kredytową ale to nie jest warunek konieczny. Możesz skorzystać ze strony www.moneybookers.com
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 08:05   #6
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Dzięki za podpowiedzi - zaraz włażę na e-bayowe forum i na stronę Paypal. Mam motywację - bo na e-bayu jest COŚ, czego strasznie pragnę
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 12:10   #7
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

A jak się orientujecie na eBayu jaka jest pojemność buteleczek perfum??

Z tego co zauważyłam mało kto to pisze. Są za to nagminnie używane jakieś cyferki, których nie rozumiem: 1.7, 2.5, 3.4 - to są odpowiedniki pojemności?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 12:13   #8
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: e-bay

Maju, z tego co ja się orientuję to są amerykańskie odpowiedniki pojemności - 3,4 fl. oz. to 100ml, 1,7 - 50ml, te 2,5 to chyba będzie 75ml....
Własnie spojrzałam na flakonik mojego Narciso i na spodzie jest oznaczenie: 1,6 fl. oz. 50 ml
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 12:13   #9
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
A jak się orientujecie na eBayu jaka jest pojemność buteleczek perfum??

Z tego co zauważyłam mało kto to pisze. Są za to nagminnie używane jakieś cyferki, których nie rozumiem: 1.7, 2.5, 3.4 - to są odpowiedniki pojemności?
O ile sie nie mylę to:
1.7 oz = 50ml
2.5 oz = 75 ml
3.4 oz = 100 ml

Korzystanie z ebay jest naprawde proste i ja bardzo lubie tam kupowac. Nie mieszkam w Polsce, wiec nie mam szans kupowania na Allegro.

Edytowane przez mariolasl
Czas edycji: 2007-03-28 o 19:14 Powód: korekta:))
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 12:39   #10
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Dzięki dziewczyny . Czyli jednak piszą pojemność .

Tylko nie mam tej karty kredytowej - i jedynie nad tym się jeszcze zastanawiam... Widziałam, że większość sprzedających preferuje PayPal - z tego co poczytałam, też z tym czułabym się pewniej. A tu klops. Nie mam - więc nie mogę z niego skorzystać. A zwykłych przelewów zagranicznych nigdy jeszcze nie robiłam i trochę się boję.
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 12:56   #11
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny . Czyli jednak piszą pojemność .

Tylko nie mam tej karty kredytowej - i jedynie nad tym się jeszcze zastanawiam... Widziałam, że większość sprzedających preferuje PayPal - z tego co poczytałam, też z tym czułabym się pewniej. A tu klops. Nie mam - więc nie mogę z niego skorzystać. A zwykłych przelewów zagranicznych nigdy jeszcze nie robiłam i trochę się boję.
Tak jak piszesz- wiekszosc preferuje PayPal, ale takze zazwyczaj jest opcja przelewu. Ja osobiscie wole placic za pomoca PayPal wlasnie (bardzo prosto i wygodnie), ale kiedys zdarzylo mi sie placic przelewem i nie bylo problemu. Mysle, ze warto byloby udac sie do banku i zapytac o koszty przelewu, bo moze sie okazac, ze sa tak wysokie, ze zakup sie nie oplaca. Ja nie uzywam do PayPal karty kredytowej, chociaz tez taka posiadam, tylko karte debetowa. sprawdz dokladnie opcje PayPal, moze twoja karta debetowa tez sie nadaje.
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 13:33   #12
cegutka
Raczkowanie
 
Avatar cegutka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 121
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny . Czyli jednak piszą pojemność .

Tylko nie mam tej karty kredytowej - i jedynie nad tym się jeszcze zastanawiam... Widziałam, że większość sprzedających preferuje PayPal - z tego co poczytałam, też z tym czułabym się pewniej. A tu klops. Nie mam - więc nie mogę z niego skorzystać. A zwykłych przelewów zagranicznych nigdy jeszcze nie robiłam i trochę się boję.
Maju, jeśli chodzi o kartę - wcale nie musisz mieć kredytowej. Zapytaj o ofertę w swoim banku - wiele z nich oferuje karty debetowe czy nawet zwykłe bankomatowe, które działają w internecie jak kredytowe, z tą różnicą, że możesz je obciążyć tylko do wysokości salda. Jeszcze inne banki oferuja tzw. karty przedpłacone, albo wirtualne - czyli takie, które są jakby podpięte pod Twój rachunek, ale funkcjonują na osobnym subkoncie. A Ty, dopiero przed dokonaniem transakcji, przesuwasz pieniądze ze swojego konta na rachunek karty. Ja korzystam z czegos takiego i bardzo polecam tę opcję: nawet, gdyby jakimś cudem ktoś poznał nr Twojej karty, nie ma możliwości Cię okraść, bo zazwyczaj na tej karcie środków nie przetrzymujesz. Oczywiście pomijam fakt, że PayPal chroni Cię przed przekazaniem nr Twojego konta czy karty kontrahentowi.

PayPal ma jeszcze jedną zaletę - ubezpiecza transakcję. Co to w praktyce znaczy? Ano jeśli nie otrzymasz przesyłki, czy też otrzymasz ją niekompletną - możesz taką transakcję zareklamować (oni nazywają to "założeniem sporu"), a jeśli sprzedawca się miga i nie uda Ci się z nim dojść do konsensusu - możesz wystąpić z roszczeniem. Działają bardzo sprawnie, o czym przekonałam się na własnej skórze, bo sama trafiłam na sprzedawcę oszusta (niejaka walkyriaperfumes, działa w USA, ostrzegam), który mi po prostu przesyłki nie wysłał. Trochę to trwało, ale zwrot kasy dostałam co do grosza, bez większych ceregieli.

A co do przelewów bankowych - niestety, tu koszta są straszne. Właściwie skorzystałam z tej drogi raz, kiedy po prostu nie było możliwości zapłaty przez PayPal, a przedmiot był dla mnie nadzwyczaj cenny - kosztowała mnie ta przyjemność ~60 zł. Nie było z jego wysłaniem najmniejszego problemu, bo banki bardzo chętnie zarabiają w ten sposób, więc to nie ma się czego bać, z tym, że cena przedmiotu + przesyłka + koszt przelewu czasami dają kwotę, wobec której okazja przestaje być okazją.

Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać o cle. Przesyłki wewnatrz UE są z niego zwolnione, cyrk zaczyna się przy paczkach ze Stanów. Zazwyczaj sprzedawcy są myślący i zaniżają koszt towaru (do 20-30$), wtedy nikt się nie przyczepi. Niestety, jeśli trafimy na sprzedającego naduczciwego, czy też wybierzemy opcję przesyłki kurierskiej, gdzie musi byc podany koszt rzeczywisty - też można sporo do interesu dołożyć.
Aczkolwiek nie powiem, zabawa fajna, a zdobyć można cuda, o których u nas nawet nie ma co marzyć, w baaaardzo konkurencyjnych cenach
cegutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 14:10   #13
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Sprawdziłam - moja karta debetowa jest odrzucana.

Cegutko, dziękuję za radę z tą kartą wirtualną - coś takiego ma mój bank. Muszę koniecznie sprawdzić
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:42   #14
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: e-bay

Na temat PayPala można poczytac także tutaj: http://forums.ebay.pl/forum.jspa?for...000003&start=0.

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
A jak się orientujecie na eBayu jaka jest pojemność buteleczek perfum??

Z tego co zauważyłam mało kto to pisze. Są za to nagminnie używane jakieś cyferki, których nie rozumiem: 1.7, 2.5, 3.4 - to są odpowiedniki pojemności?
0.14 fl. oz. = 4 ml
0.17 fl. oz. = 5 ml
0.25 fl. oz. = 7.5 ml
0.5 fl. oz. = 15 ml
0.8 fl. oz. = 25 ml
1 fl. oz. = 30 ml
1.6 lub 1.7 fl. oz. = 50 ml
2.5 fl. oz. = 75 ml
3.4 fl. oz. = 100 ml


A gdyby kogoś to interesowało, to przesyłka ze Stanów Zjednoczonych do UK szła do mnie sześc dni
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 19:43   #15
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
0.14 fl. oz. = 4 ml
0.17 fl. oz. = 5 ml
0.25 fl. oz. = 7.5 ml
0.5 fl. oz. = 15 ml
0.8 fl. oz. = 25 ml
1 fl. oz. = 30 ml
1.6 lub 1.7 fl. oz. = 50 ml
2.5 fl. oz. = 75 ml
3.4 fl. oz. = 100 ml
No i mamy pełną jasność w kwestii pojemności

Cytat:
Napisane przez cegutka
Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać o cle. Przesyłki wewnatrz UE są z niego zwolnione, cyrk zaczyna się przy paczkach ze Stanów. Zazwyczaj sprzedawcy są myślący i zaniżają koszt towaru (do 20-30$), wtedy nikt się nie przyczepi. Niestety, jeśli trafimy na sprzedającego naduczciwego, czy też wybierzemy opcję przesyłki kurierskiej, gdzie musi byc podany koszt rzeczywisty - też można sporo do interesu dołożyć.
No właśnie - nie bardzo rozumiem - o co chodzi z tym cłem? Dopłaca się do ceny przedmiotu+koszty wysyłki jeszcze cło?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:06   #16
cegutka
Raczkowanie
 
Avatar cegutka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 121
Dot.: e-bay

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość

No właśnie - nie bardzo rozumiem - o co chodzi z tym cłem? Dopłaca się do ceny przedmiotu+koszty wysyłki jeszcze cło?
Sama dopłacac to nic nie dopłacasz, a przynajmniej się starasz Ale jest tak, że przesyłki spoza obszaru zwolnionego od opłat celnych, czyli de facto spoza UE, zawsze przechodzą przez Urząd Celny. Mnie raz się zdarzyło, że moja przesyłka z USA została przechwycaona. Wtedy dostałam wezwanie z urzędu celnego z żadaniem przetłumaczenia dokumentów, które były w paczce - niestety był tam wydruk zapłaty przez PayPal, więc nawet nie mogłam próbować tłumaczyć, że to prezent. Wtedy obcięli mnie mocno, bo cło + akcyza zostało mi naliczone od kwoty całościowej, tzn. wartość perfum plus cena ich przesyłki. Wyszło wtedy dużo, bo o ile pamiętam cło wynosiło 12% a akcyza 20% - może coś mylę, w każdym razie przy wartości pefum ok. 300 zł, płaciłam jeszcze 100 cła. Oczywiście mogłabym się z UC dochodzić, co jest wartościa perfum, a co nia nie jest, ale przyznam szczerze, że dostanie wyczekanej flaszki w swoje ręce było dla mnie ważniejsze, niż głupie 30 zł
Żeby nasza paczka ominęła cło istotne sa trzy rzeczy:
1. oznaczenie na deklaracji celnej jako "GIFT"
2. podanie niskiej wartości - 20-30$, takie kwoty jeszcze nie podlegają ocleniu
3. niewkładanie do środka żadnych wydruków: czy to strony z ebayową aukcją, czy to poświadczenia zapłaty przez PayPal. Jeśli tego nie ma - mamy duże szanse, że cło nas nie obciąży.

O, to w ramach ciekawostki: ostatnio również korzystając z karty przedpłaconej po raz pierwszy zrobiłam zakupy w amerykańskim sklepie internetowym luckyscent. Zapłaciłam karta on line i czekałam z duszą na ramieniu, czy UC wyłapie moją przesyłkę. I nic takiego się nie stało, bo w luckyscent naprawdę dobrze kombinują, więc:
- moja przesyłka nie miała na sobie logo ani innych oznaczen sklepowych
- nie było w środku włożonej faktury za zakupy z ceną - a widziałam, ze celnicy paczkę rozpakowali i przeszukali
- nadawcą była osoba prywatna, nazwa "luckyscent" figurowała gdzieś poniżej wcale nie rzucając sie w oczy
- wartość podana - 30$

A co do terminów otrzymywania przesyłek - czasami zadziwiają. Z USA czekam na przesyłki ok. 6-7 dni, z UK zazwyczaj 3, z Francji, Niemiec - 3-4. Ostatnio rekord pobiła przsyłka z Holandii - wysłana w piątek doszła w poniedziałek. Więc w sumie czeka się niewiele dłużej, niż na przesyłki w obrocie krajowym, biorąc pod uwagę aktualne tempo i przepustowość poczty...
cegutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:49   #17
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: e-bay

Cegutko, dziękuję za obszerne wyjaśnienie
Z terminami dostawy rzeczywiście - z tego co piszesz wychodzi, że jest nieźle

Więc trzeba liczyć na zmyślność sprzedającego, czy podpowiadasz sprzedającym rozwiązanie?

Acha - jeszcze jedno pytanko:
Co się dzieje pomiędzy PayPal a bankiem podczas dokonywania płatności?
Tzn.: W jaki sposób środki z mojego konta są przesyłane na PayPal i czy pieniądze wychodzą z mojego konta na PayPal jako PLN czy są przewalutowywane już w banku (innymi słowy czy bank wie, że płacę np. w dolarach i pobiera od przewalutowania dodatkowo prowizję)?

PS. do moderatora - to nie offtop: zamierzam kupić perfumy

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2007-03-28 o 21:42
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.