Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-07, 16:02   #3181
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez leana1 Pokaż wiadomość
we dług mnie lepszy jest z sorbitrolem robiłam z olejkami i nie przypadało mnie to gustu jednak ten ekstrat cosik tam dodaje
już zrobione i też mam wrażenie, że z sorbitolem przede wszystkim dłużej usta są miękkie, natomiast ekstraktu prawie wcale nie czuję - na tę porcję dałam 8 łyżeczek 0,15ml
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-07, 19:11   #3182
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ufff,dziewczyny dziekuje za podpowiedzi....
Zastanawiałam sie czy uda mi sie cos stworzyc bez wagi ale czesc skladnikow jest podana w ml a czesc w gramach...Pewnie mozna to jakos obejsc,przeliczyc rozpuscic ale ja musze zrobic po "chłopsku" czyli jak jest napisane 2 ml to odmierzam pipetka a jak 0,2 g to rzucam na wage ...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-08, 19:56   #3183
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Po kilku miesiącach wróciłam do swojego starego zwyczaju wkrapiania do dziennych serów ekspresowych kropelki jedwabiu hydrolizowanego i muszę przyznać, że widzę różnicę Cera jest duuuużo gładsza i jakaś taka poliftingowana - mimo zmęczenia i niewyspania, jakie ostatnio mnie dopada, naprawdę ładna...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:51   #3184
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
już zrobione i też mam wrażenie, że z sorbitolem przede wszystkim dłużej usta są miękkie, natomiast ekstraktu prawie wcale nie czuję - na tę porcję dałam 8 łyżeczek 0,15ml
hmmm ja dałam dosłownie odrobinę i czuje
Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Ufff,dziewczyny dziekuje za podpowiedzi....
Zastanawiałam sie czy uda mi sie cos stworzyc bez wagi ale czesc skladnikow jest podana w ml a czesc w gramach...Pewnie mozna to jakos obejsc,przeliczyc rozpuscic ale ja musze zrobic po "chłopsku" czyli jak jest napisane 2 ml to odmierzam pipetka a jak 0,2 g to rzucam na wage ...
no mnie też brak wagi ale może w następnym miesiącu w moncu się zaopatrze
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Po kilku miesiącach wróciłam do swojego starego zwyczaju wkrapiania do dziennych serów ekspresowych kropelki jedwabiu hydrolizowanego i muszę przyznać, że widzę różnicę Cera jest duuuużo gładsza i jakaś taka poliftingowana - mimo zmęczenia i niewyspania, jakie ostatnio mnie dopada, naprawdę ładna...
hmmm muszę spróbowac ostatnio kupiłam jedwab w proszku dla dodawania w serum z kreatyną hydrolizowaną
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 12:46   #3185
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Po kilku miesiącach wróciłam do swojego starego zwyczaju wkrapiania do dziennych serów ekspresowych kropelki jedwabiu hydrolizowanego i muszę przyznać, że widzę różnicę Cera jest duuuużo gładsza i jakaś taka poliftingowana - mimo zmęczenia i niewyspania, jakie ostatnio mnie dopada, naprawdę ładna...
Tak tak, to jest świetna metoda Stosuję w ten sposób jedwab morski z eco spa (kropla dodana do kilku kropli oleju pod filtr) - wygładza, liftinguje i nawilża.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:10   #3186
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Po kilku miesiącach wróciłam do swojego starego zwyczaju wkrapiania do dziennych serów ekspresowych kropelki jedwabiu hydrolizowanego i muszę przyznać, że widzę różnicę Cera jest duuuużo gładsza i jakaś taka poliftingowana - mimo zmęczenia i niewyspania, jakie ostatnio mnie dopada, naprawdę ładna...
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Tak tak, to jest świetna metoda Stosuję w ten sposób jedwab morski z eco spa (kropla dodana do kilku kropli oleju pod filtr) - wygładza, liftinguje i nawilża.
Musze wyprobowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:27   #3187
Leila:)
Rozeznanie
 
Avatar Leila:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 508
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja to jednak jestem matolow.. buszuje po wizazu, i dzis kliknielam w link i 1y raz zajrzalam na strone mazidel. A tam,uwaga -surprise- tak zachwalana tu dry-flo. I-uwaga po raz kolejny- ja, do tej pory nieswiadoma, nie wiem jak czytalam tu rozne watki, ze bylam przekonana ze ta zachwalana dry flo to zwykla skrobia ze spozywczaka .No ale lepiej pozno niz wcale, zaraz skladam zamowienie sasasasa...przede mna swietlana przyszlosc mojej oby juz nieswiecacej buzi
__________________
o tempora, o mores
Leila:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 15:48   #3188
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Byc moze gdzies to juz było ale trudno mi to znalezc..
Napiszcie jakiego kremu bazowego uzywacie gdy dopadnie Was leń....
Na LU troszke juz o tym było ale ciekawa jestem Waszych typow..Ja zastanawiam sie nad zachwalanym na wizazu kremie Vitella Ictamo i dodawaniu do niego kilku specyfikow ,ktore by zliftingowały moje "chomiki", rozjasniły rumien,nawilzyły ja i zregenerowały...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-02-09 o 15:49
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:55   #3189
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Byc moze gdzies to juz było ale trudno mi to znalezc..
Napiszcie jakiego kremu bazowego uzywacie gdy dopadnie Was leń....
Na LU troszke juz o tym było ale ciekawa jestem Waszych typow..Ja zastanawiam sie nad zachwalanym na wizazu kremie Vitella Ictamo i dodawaniu do niego kilku specyfikow ,ktore by zliftingowały moje "chomiki", rozjasniły rumien,nawilzyły ja i zregenerowały...
Ja sobie chwalę Physiogel i krem nagietkowy Babydream.
Ostatnio korci mnie ukręcenie nawilżającego kremu z mocznikiem i alantoiną tylko nie wiem czy nie zaszkodzi mi na naczynka Orientujecie się od jakiego stężenia mocznik podrażnia skórę naczynkową?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 16:38   #3190
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja sobie chwalę Physiogel i krem nagietkowy Babydream.
Ostatnio korci mnie ukręcenie nawilżającego kremu z mocznikiem i alantoiną tylko nie wiem czy nie zaszkodzi mi na naczynka Orientujecie się od jakiego stężenia mocznik podrażnia skórę naczynkową?
ja mam zel nagietkowy do mycia i troszku mi smierdzi a Phisiogel kiedys chyba mialam i byl fajny ale makijaz mi sie warzył...
Jesli chodzi o naczynka to do 5% dziala nawilzajaco wiec nic sie nie powinno dziac a powyzej działa keratolitycznie czyli moze troszke podraznic..ale kto wie..nie probowałam..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 16:48   #3191
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja stosowałam mocznik w stężeniu 7% i nie zauważyłam, żeby moje naczynka jakoś ucierpiały.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 18:21   #3192
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Byc moze gdzies to juz było ale trudno mi to znalezc..
Napiszcie jakiego kremu bazowego uzywacie gdy dopadnie Was leń....
Na LU troszke juz o tym było ale ciekawa jestem Waszych typow..Ja zastanawiam sie nad zachwalanym na wizazu kremie Vitella Ictamo i dodawaniu do niego kilku specyfikow ,ktore by zliftingowały moje "chomiki", rozjasniły rumien,nawilzyły ja i zregenerowały...
Milena, dostaniesz za te chomiki!

A co do kremu, to kiedy dopadnie mnie leń, to smaruję się olejem a jak leń nieco mniejszy (taki żeby pójść do lodówki) to olejem z HA
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 18:37   #3193
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

hahhaaa..za malo mi sie przygladalas..
No to jak moje mazidlowe skarby wreszcie dotra to "nawtykam" do oleju troszke polepszaczy urody..
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:12   #3194
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

no właśnie - dzięki milena72, że poruszyłas ten temat
kiedyś miałam ambicje na tylko i wyłącznie samorobione kremy i resztę, teraz trochę odpuszczam - zarówno z lenistwa, jak i z tego powodu, że nie do końca jestem usatysfakcjoowana wynikami moich kremowych kręceń;

czego używacie jako bazy kremowej??
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:33   #3195
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Moje pierwsze doświadczenie z bananem zakończyło się raczej negatywnie... zachęcona sukcesem tego serum:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=307&Itemid=2
które w lodówce przybrało postać kremu, postanowiłam taki krem ukręcić z bananem. W towarzystwie oleju śliwkowego i hydrolatu lipowego. No i wyszło fajnie, nieco rzadsze niż rozmarynowe, ale:
- w trakcie kręcenia okazało się, że skończyła mi się lipodermina, miałam jej resztkę z czego nie zdawałam sobie sprawy
- banan nie rozpuścił się w 100% - ale Limaria pisze o tym wyraźnie na stronie, poza tym ilość tego nierozpuszczonego jest minimalna i choć krem nie jest jedwabiście gładki, to da się to przeżyć
- te dwie rzeczy powyższe jeszcze bym wytrzymała, ale niestety... smarowidło lepi się niemiłosiernie... Nie to, że jest tłuste (filtruję się, tłuste kremy to dla mnie bułka z masłem), ale LEPIĄCE, czego nienawidzę. Trudno, wyląduje na łydkach, mam nadzieję, że rano odkleję się od kołdry

MORAŁ: banana będziesz używał tylko w maseczkach. Chyba, że Limaria zamieści fachowe przepisy na kremy, to wtedy mogę spróbować. Nie będę tworzyć własnych przepisów

I podpinam się pod pytanie KKZJ o bazę kremową - chyba dojrzałam do tego, żeby z kręcenia serów (hihi) przerzucić się na kremy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:55   #3196
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja nie używam już kremów do twarzy Czy mam lenia, czy nie - smaruję się olejem Jak widać, moja ewolucja mazidłowa przebiega nieco inaczej niż u Schaetzchen...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 00:20   #3197
aagata4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mińsk Maz
Wiadomości: 2
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

witam ...

jestam jeszcze zielona w temacie mazideł i nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytania - jezeli cos przeoczyłam proszę o wyrozumiałość i podpowiedzenie gdzie poszukać informacji ...

potrzebuje cos do smarowania swojej buzi (cera naczynkowa, totalny bak czasu na codzienna dokładną pielęgnację twarzy (dwoje dzieci 1,5 roku i 3-latek) i ... uczulenie na glicerynę, ktorą posiadaja wszystkie nawilżające kremy znajdujące sie w drogeriach, aptekach ... i dośc mam wymownych spojrzeń od nieznajomych ( przez tę czerwoną buzię na słońcu to wyglądam na klasyczną pijaczkę)

a buzia jest czerwona pomimo stosowania różnych kremów z wysokimi filtrami ...

znalazłam w mazidłach cos takiego co by sie nadawalo na smarowanie i na dzien i na noc ...

pytania:

czy na to mazidełko trzeba uzywac czegoś z filtrem? i czy to może być ten krem Niwea, ktory uzywam dla dzieci ( dzieciaki pomimo, iż sa cały dzień na dworze nie sa opalone, dzieki temu kremowi pomimo jasnej karnacji)

na tym mazidle jest info: uwaga na kolor? jaki on jest i czy widać ten kolor na twarzy?


zakladam ze juz nic nie bede kładła na buzie poza tym mazidełkiem - czy ewentualnie mozecie mi doradzic coś innego

zależy mi tez aby opóxniał starzenie sie skóry ze wzgl. na mój wiek 37 lat ...

na chwile obecna jestem zdecydowana zacząć od ukręcenia:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=118&Itemid=2



pozdrawiam

Agata
aagata4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 05:07   #3198
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wiesz co? mysle, ze stosowanie jednego serum to ponizej minimum, spoko dzieci swoja droga ale powinnasc wygospodarowac tez czas dla siebie. Ja sie na serach nie znam bo krece kremy ale mozna tez sobie na upartego poradzic bez zadnego wysilku, kupujac np oleje naturalne i HA albo gotowe rzeczy ze sklepu Biochemia urody lub ZSK. Przydalo by sie cos z wieksza iloscia witamin (C,E), hydrolat to spryskiwania skory, maseczka np morska z Biochemii Urody ( zrobienie zajmuje 3 min ), serum z ekstraktem z soi, Q10, lub calkowicie gotowe produkty firm Lavera, Weleda, Eco cosmetics, Martina Gebhardt no i oczywiscie filtr (najlepiej mineralny)
Kup sobie jakis eko kosmetyk i zobacz czy to rzeczywiscie gliceryna jest zrodlem alergii bo moze sie okazac, ze to jakis chemiczny syf (np konserwant)...
No i uwazaj z kwasami bo to bardzo zle robi na naczynka.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 11:55   #3199
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Aagata4 myślę, że wybrałaś sobie bardzo dobre serum i raczej nie powinnaś mieć problemów z jego wykonaniem. Na pewno powinnaś skorzystać z rad LouLou25 dotyczących hydrolatów - maseczki zresztą to też niezły pomysł, choć rozumiem że musiałabyś wygospodarować więcej czasu. Natomiast co do gotowych kremów Lavera czy Weleda, to przy cerze naczynkowej odradzam ich stosowanie ze względu na alkohol wysoko w składzie. Jeśli zaś chodzi o kwasy to szkodliwe dla naczynek są tylko AHA, natomiast spokojnie możesz używać PHA, a jeśli masz problem z zaskórnikami to również BHA czy łagodniejsze LHA.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 12:01   #3200
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hosenko milo Cie tutaj widziec

Powoli tworze listę
Kwota zaczyna mi sie nie podobać
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 14:11   #3201
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Weleda ma alkohol a w pozostalych firmach, ktore wymienilam raczej nie (zalezy od egzemplarza) wiem bo tez unikam alkoholu, tutaj sobie mozesz sprawdzic sklady :http://www.lavera.com.pl/p10-krem.nawilzajacy.htm

http://www.ekologiczny.pl/x_C_I__P_1...136010001.html

http://www.natural-beauty.pl/index.p...y%20Producenci

http://www.weleda.com.pl/?m=1
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 14:20   #3202
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Lavera na pewno dodaje alkohol do swoich kosmetyków, tylko że w polskim tłumaczeniu składu dziwnie go pomija... Radzę poszukać INCI - tam jest pełny skład
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-11, 22:28   #3203
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Szaleję. Jeszcze jedna paczka do mnie nie doszła a już zamówiłam drugą, Będzie się czym maziać jak już obie dotrą
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 01:10   #3204
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też z przyjemnością zamówiłabym drugą paczkę, ale ciągle czekam i czekam na wprowadzenie do oferty olejku z cytrusowego drzewa herbacianego. A już hydrolat miętowy mi się skończył, więc przydałoby się zamówienie złożyć
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:00   #3205
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jakiś czas temu z powodu okropnego wysypu (związanego z ciążą) odstawiłam wszystkie mazidła w tym uzywane dotąd oleje (czarnuszka, jojoba, tamanu, orzche włoski, zurawina)zreszta z polecenia dermatolog , ktora nie chciała przyjać do wiadomosci faktu, ze niektóre naturalne olejki nie zapychaja, że kwas linolowy etc etc. Uznałam, że poddam sie jej zaleceniom (oczywiscie zmodyfikowanym , ponadto zastosowałam absolutny minimalizm kosmetyczny . W kazdym razie jest duzo lepiej, niestety po Skinorenie (wiadomo jednak kwas plus glikol propylenowy ws składzie), którego ciagle uzywam i który ładnie poprawił stan skóry pod katem paskudnych niespodzianek, moje naczynka oszalały (moze to byc rowniez wynik ciąży). Pamietam, że w czasie uzywania produktów mazidłowych i z bu moje naczynka były niezwykle uspokojone. Szczególnie po ekspresowym serum z witamina C robionym z kwasem hialuronowym i wybranym olejem. Witamina C była w stęzeniu chyba 15 proc. Kładlam to solo na noc i działalo super. Chciałabym do tego serum wrócić , ale jednak zaszczepiona przez dermatolog obawa przed olejkami (musze przyznac, ze faktycznie wysyp zbiegł sie ze wzmozonym ich uzywaniem) troszke mnie stopuje.
I teraz pytanie po długim wstępie. Czy może jakaś miła biochemiczka podpowiedziałaby mi czego mogłabym uzyc w zamian olejku???
Sam hialuron plus vit C nie wchodzi w grę , nie lubie uczucia ściągnięcia po uzyciu hialuronu solo. Wolałabym tez nie walic na to dodatkowo kremu nawet o prostym składzie (filtry odpadaja, gdyz , podkreslam, chce to stosowac na noc).
Będę wdzięczna za sugestie
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:05   #3206
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie bardzo sobie wyobrażam co można dodać zamiast oleju, żeby zlikwidować uczucie ściągnięcia Nie spotkałam się jeszcze z żelem bez fazy olejowej, który by nie ściągał
A jakie konkretnie oleje używałaś? Może po prostu miałaś źle dobrany zestaw? A podejścia Twojego lekarza nie rozumiem, bo przecież każdy krem składa się z fazy wodnej i olejowej, w takim razie kremów też powinna Ci zabronić używać
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:52   #3207
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja nie używam już kremów do twarzy Czy mam lenia, czy nie - smaruję się olejem Jak widać, moja ewolucja mazidłowa przebiega nieco inaczej niż u Schaetzchen...
Ale smarujesz się olejem pod filtry też, czy tylko na nic? Ale jeśli pod filtry to pewnie mieszasz z czymś...? Oleje mieszasz czy jednego dnia jeden, a drugiego dnia inny?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:34   #3208
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja też tylko oleje (moim oststnim hitem jest czarnuszka, doktórej dodaję czarną malinę lub opuncję) + HA bez kremów, filtrów nie używam poza wakacjami, kiedy wiecej przebywam na dworze.
I tylko jeszcze doścignąć Niezmienną - bez podkładu...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:11   #3209
Anuus
Raczkowanie
 
Avatar Anuus
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trójmiasto-Gdynia
Wiadomości: 44
GG do Anuus
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dobra dziewczyny zbieram sie do duzego zamowienia z mazidelek ale totalnie zglupialam juz co zamowic

moze ktos mi pomoze

mam mieszana buzke bardziej tlusta i duzo nie milych przyjaciol na niej chce sie ich w koncu pozbyc

chcialabym jakies serum z witamina C, cos z kwasem hliaurynowym, i jakis olejek i macerat.
W ogole to bym wszystko zamowila

bede dzwieczna za pomc z wyborem

Anuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:14   #3210
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Siedze od 3 dni w mazidłach i moje zamówienie osiągnęło kwotę 300 zł a jeszcze chce kilka hydrolatów. Napewno rozłożę to na 2-3 zamówienia
Jak już sie zdecyduję ostatecznie to wkleje liste
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.