Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 11:54   #3451
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

moze masz zle dla siebie cienie... niektore sa lepsze
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 18:54   #3452
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny, a ja tak z innej beczki - jak mieszacie odcienie podkładów, to w czym to robicie? W jakimś pojemniczku specjalnym czy czymś innym??
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 18:57   #3453
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja tak z innej beczki - jak mieszacie odcienie podkładów, to w czym to robicie? W jakimś pojemniczku specjalnym czy czymś innym??
ja się nie certolę tzn. wsypuję podkłady do jakiegoś słoiczka, zakręcam i długo macham Ważne żeby zostawić trochę miejsca w tym słoiczku, nie może być nasypane do pełna. Mi tak wychodzi
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 18:57   #3454
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja tak z innej beczki - jak mieszacie odcienie podkładów, to w czym to robicie? W jakimś pojemniczku specjalnym czy czymś innym??
Ja sobie kupilam pusty sloiczek 10 ml i w nim sobie mieszam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 19:00   #3455
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja tak z innej beczki - jak mieszacie odcienie podkładów, to w czym to robicie? W jakimś pojemniczku specjalnym czy czymś innym??
do tej pory robiłam to w mixing jar z EDM , ale ostatnio kupiłam kilka pojemniczków z ZSK
http://www.zrobsobiekrem.pl/?236,slo...metyczny-15-ml
i też się nieźle spisują, choć do szczęścia brakuje mi w nich sitek, ale za taką cenę nie będę się czepiać
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 19:06   #3456
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzięki Kobietki za super pomysły Akurat mam pojemniczek z ZSK, to go wykorzystam, a co
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 20:27   #3457
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri, co dokladnie robi ten stearynian poza zwiekszaniem przyczepnosci?
W jakim stezeniu dodajesz do podkladu jedwabiu z mazidel? mozna sypac "na oko" czy powinny raczej byc to dokladne proporcje? I co, jesli np. jako primer bede stosowac puder bambusowy z jedwabiem z BU?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 09:47   #3458
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Frantic a jak z kryciem w stosunku do VV lumiere EGM odpadają bo mają drobinki.Nie znoszę ich Najbardziej teraz lubię lumiere VV ale przydałoby się coś mocniej kryjącego.Kuszą mnie DW ale za nic koloru nie mogę wybrać.Teraz już wiem ze muszę mieć lunę Czy DW mają drobinki?
W stosunku to VV Lumiere Blusche full coverage kryje mocniej, aczkolwiek jak wspominałam są też podkłady kryjące jeszcze bardziej.

Formuła cloud według mnie jest matowa, formuła sand daje efekt delikatnego glow, formuła luna matowa. Oczywiście to moje osobiste odczucie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 19:23   #3459
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, co dokladnie robi ten stearynian poza zwiekszaniem przyczepnosci?
Stearynian magnezu poprawia trwałość makijażu (właśnie dzięki zwiększeniu przyczepności) i poziom krycia oraz właściwości matujące kosmetyków; nadaje "poślizg", zapobiega tworzeniu się grudek w proszkach. Zwykle dodaje się go w stężeniu 5-10%, chociaż w przepisach Conservatorie widziałam nawet 30% (powyżej kosmetyk będzie lepki). To jest bialusieńki, bardzo lekki, "lotny" proszek. Nie jest zupełnie transparentny, w związku z czym bywa traktowany jako biały barwnik (można nim delikatnie rozjaśnić podkład czy puder).

Jakby ktoś potrzebował, to chętnie się podzielę. Mam prawie 20 g, a w ciągu dwóch lat nie zużyję nawet 5 g, dodając do kosmetyków dla dwóch osób.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
W jakim stezeniu dodajesz do podkladu jedwabiu z mazidel? mozna sypac "na oko" czy powinny raczej byc to dokladne proporcje?
Jedwabiu dodaję przepisowe 2%. Na "oko" jest to taka mała szczypta, jeśli dodaje się do 1 g podkładu.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
I co, jesli np. jako primer bede stosowac puder bambusowy z jedwabiem z BU?
Ale o co Ci konkretnie chodzi?
Nie próbowałam tego pudru i raczej nie będę próbować. Na biochemii ktoś pisał (wprawdzie o wersji bez jedwabiu), że jest "tępa" w porównaniu z Dry-Flo, rozumiem, że chodzi o kłopoty z rozprowadzaniem się pudru. Dla mnie to jest ważne, bo nie mam gładkiej skóry.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-14 o 19:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 19:28   #3460
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jakby ktoś potrzebował, to chętnie się podzielę. Mam prawie 20 g, a w ciągu dwóch lat nie zużyję nawet 5 g, dodając do kosmetyków dla dwóch osób.
Byłabym bardzo chętna, ale nie wiem czy znajdziesz coś u mnie w zamian (link w podpisie).
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 19:46   #3461
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1188413 0]Byłabym bardzo chętna, ale nie wiem czy znajdziesz coś u mnie w zamian (link w podpisie). [/quote]

Coś na pewno znajdę , napiszę na pw.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 20:18   #3462
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Coś na pewno znajdę , napiszę na pw.
super
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:33   #3463
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Lorri czy mi się wydaje, czy gdzieś pisałaś, że używasz Boron Nitride jako pudru wykończeniowego?
myślisz że nadaję się do bardzo suchej skóry, z odstającymi od czasu do czasu skórkami?
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 21:56   #3464
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Stearynian magnezu poprawia trwałość makijażu (właśnie dzięki zwiększeniu przyczepności) i poziom krycia oraz właściwości matujące kosmetyków; nadaje "poślizg", zapobiega tworzeniu się grudek w proszkach. Zwykle dodaje się go w stężeniu 5-10%, chociaż w przepisach Conservatorie widziałam nawet 30% (powyżej kosmetyk będzie lepki). To jest bialusieńki, bardzo lekki, "lotny" proszek. Nie jest zupełnie transparentny, w związku z czym bywa traktowany jako biały barwnik (można nim delikatnie rozjaśnić podkład czy puder).
Jakby ktoś potrzebował, to chętnie się podzielę. Mam prawie 20 g, a w ciągu dwóch lat nie zużyję nawet 5 g, dodając do kosmetyków dla dwóch osób.
Dziekuje. I ja chetnie przygarnelabym odrobine. Cos ode mnie chcialabys?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale o co Ci konkretnie chodzi?
Nie próbowałam tego pudru i raczej nie będę próbować. Na biochemii ktoś pisał (wprawdzie o wersji bez jedwabiu), że jest "tępa" w porównaniu z Dry-Flo, rozumiem, że chodzi o kłopoty z rozprowadzaniem się pudru. Dla mnie to jest ważne, bo nie mam gładkiej skóry.
Wlanie o to mi chodzi, ze dodajesz 2%, nie mniej, nie wiecej. A gdybym chciala uzywac jeszcze dodatkowo pudru bambusowego z jedwabiem, ktorego nie wiem ile w tym pudrze jest? chodzilo mi o to, czy ten jedwab z primera i z jedwab z podkladu sie zsumuja
Spot, to Cathy uzywala boron nitride jako wykonczeniowki, Lorri chyba nie
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 22:37   #3465
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

już mi się nie tylko zbiory mylą, ale jeszcze osoby- to już niedobrze
proszę o wybaczenie obie zamieszane
ale pytanie ponawiam, warto spróbować przy suchej skórze?
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 22:43   #3466
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez spot Pokaż wiadomość
Lorri czy mi się wydaje, czy gdzieś pisałaś, że używasz Boron Nitride jako pudru wykończeniowego?
myślisz że nadaję się do bardzo suchej skóry, z odstającymi od czasu do czasu skórkami?
To nie ja używam.

Problemy może stwarzać tlenek boru zawarty w Boron Nitride, dlatego dobrze jest wiedzieć, co się kupuje. Jakbym chciała sama go dodawać do proszków, to zamówiłabym w CS - ich azotek boru jest bardzo wysokiej jakości, dobrze oczyszczony, pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego producenta Saint-Gobain Ceramics (karta bezpieczeństwa).

Saitn-Gobain zaleca użycie 5 - 15% boron nitride w formulacji, więc na pewno nie stosowałabym go w postaci czystej jako pudru (na stronach TKB są przykłady użycia do 30% w pudrach i do 40% w cieniach i różach; w formulacjach pudrów z Conservatorie jest 15%). Zdaje się, że jest to surowiec dość "lotny", więc choćby dlatego lepiej go z czymś mieszać.

Jeśli idzie o właściwości kosmetyczne, to azotek boru, poza tym że (podobnie jak stearynian magnezu) zwiększa przyczepność, nadaje pudrom poślizg i jedwabistość (jest w tym lepszy niż talk czy mika), wykazuje też dużą zdolność do absorbowania tłuszczu, więc będzie pomocny przy cerze tłustej i mieszanej. Teoretycznie nie ma też żadnych przeciwskazań do stosowania przy skórze suchej.

Przeprowadziłam małe śledztwo w sprawie boronu z CS, dostępnego w dwóch wersjach: 30 mikronów (Slight Shimmer Effect) i 16 mikronów (Lubricious Matte Effect). W oznaczeniach producenta będą to:
30 mikronów - PUHP1108
16 mikronów - PUHP3016

A tutaj można sobie sprawdzić właściwości tych konkretnych wersji :
http://www.solcera.com/uploadedFiles...alTRESrevE.pdf

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Wlanie o to mi chodzi, ze dodajesz 2%, nie mniej, nie wiecej. A gdybym chciala uzywac jeszcze dodatkowo pudru bambusowego z jedwabiem, ktorego nie wiem ile w tym pudrze jest? chodzilo mi o to, czy ten jedwab z primera i z jedwab z podkladu sie zsumuja
Już rozumiem . Daję 2% serycyny, bo jest to stężenie optymalne, wystarczające dla uzyskania efektów pielęgnacyjnych (wg danych z Mazideł; w formulacjach Conservatorie też jest 2%). Ale nie sądzę, żeby jednoczesne stosowanie pudru z jedwabiem było jakimś problemem. Na stronie TKB zalecają użycie 3 - 20% pudru jedwabnego w formulacjach. Niektórzy stosują go w postaci czystej, niektórym nie odpowiada w większej ilości.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziekuje. I ja chetnie przygarnelabym odrobine. Cos ode mnie chcialabys?
Acha, rozejrzę się.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-01 o 19:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 06:52   #3467
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To nie ja używam.

Problemy może stwarzać tlenek boru zawarty w Boron Nitride, dlatego dobrze jest wiedzieć, co się kupuje. Jakbym chciała sama go dodawać do proszków, to zamówiłabym w CS - ich azotek boru jest bardzo wysokiej jakości, dobrze oczyszczony, pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego producenta Saint-Gobain Ceramics (karta bezpieczeństwa).

Saitn-Gobain zaleca użycie 5 - 15% boron nitride w formulacji, więc na pewno nie stosowałabym go w postaci czystej jako pudru (na stronach TKB są przykłady użycia do 30% w pudrach i do 40% w cieniach i różach; w formulacjach pudrów z Conservatorie jest 15%). Zdaje się, że jest to surowiec dość "lotny", więc choćby dlatego lepiej go z czymś mieszać.

Jeśli idzie o właściwości kosmetyczne, to azotek boru, poza tym że (podobnie jak stearynian magnezu) zwiększa przyczepność, nadaje pudrom poślizg i jedwabistość (jest w tym lepszy niż talk czy mika), wykazuje też dużą zdolność do absorbowania tłuszczu, więc będzie pomocny przy cerze tłustej i mieszanej. Teoretycznie nie ma też żadnych przeciwskazań do stosowania przy skórze suchej.

Przeprowadziłam małe śledztwo w sprawie boronu z CS, dostępnego w dwóch wersjach: 30 mikronów (Slight Shimmer Effect) i 16 mikronów (Lubricious Matte Effect). W oznaczeniach producenta będą to:
30 mikronów - PUHP1108
16 mikronów - PUHP3016

A tutaj można sobie sprawdzić właściwości tych konkretnych wersji :
http://www.solcera.com/Media/Documen...alTRESrevE.pdf

Tradycyjnie opadła mi szczęka dziękuję stukrotnie Lorri
Zaczynam żałować, że nie wzięłam Borona z CS, ale pewnie jeszcze będzie okazja
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 08:29   #3468
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

OMG Lorri, twoja wiedza jest p o w a l a j ą c a
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 08:49   #3469
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez gadmarka Pokaż wiadomość
OMG Lorri, twoja wiedza jest p o w a l a j ą c a

o tak Lorri to biochemiczno-minerałkowe GURU!

Apropos boronu, ja zamówiłam dwa jego rodzaje z CS. Zobaczymy, który będzie lepszy
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 11:50   #3470
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa. Proszę jednak nie robić ze mnie guru . To nie jest żadna wiedza tajemna, tylko informacje dostępne każdemu śmiertelnikowi mającemu dostęp do sieci i elementarną zdolność do posługiwania się wyszukiwarką.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-15 o 11:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 12:01   #3471
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziekuje. I ja chetnie przygarnelabym odrobine. Cos ode mnie chcialabys?


Wlanie o to mi chodzi, ze dodajesz 2%, nie mniej, nie wiecej. A gdybym chciala uzywac jeszcze dodatkowo pudru bambusowego z jedwabiem, ktorego nie wiem ile w tym pudrze jest? chodzilo mi o to, czy ten jedwab z primera i z jedwab z podkladu sie zsumuja
Spot, to Cathy uzywala boron nitride jako wykonczeniowki, Lorri chyba nie
pranie, jedwabiu jest w pudrze bambusowym 9,1%
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa. Proszę jednak nie robić ze mnie guru . To nie jest żadna wiedza tajemna, tylko informacje dostępne każdemu śmiertelnikowi mającemu dostęp do sieci i elementarną zdolność do posługiwania się wyszukiwarką.
owszem, dla niektórych jest wiedzą tajemną

ja osobiście podziwiam Twoją wnikliwość i to, że chce Ci się szukać [może dlatego, że ja tez taka jestem ]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 12:03   #3472
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja tez zamowilam boron 16 z CS
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:32   #3473
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ja tez zamowilam boron 16 z CS
widać, że Cathy umie dobrze kusić bo to ona pierwsza napisała o boronie
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:40   #3474
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa. Proszę jednak nie robić ze mnie guru . To nie jest żadna wiedza tajemna, tylko informacje dostępne każdemu śmiertelnikowi mającemu dostęp do sieci i elementarną zdolność do posługiwania się wyszukiwarką.
Kurczę wielkanocne, a ja myślałam, że "pigułą" po prostu jesteś, albo inna chemiczką-biologiczką A tak to wychodzi, że nie dość, że jestem niedouczona, ale mega-leniwa i nie posiadam dostępu do sieci i elementarnej zdolność do posługiwania się wyszukiwarką
E żartowałam oczywiście, Lorri-jesteś skarbnicą wiedzy i wielki szacun dla Ciebie )
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 15:13   #3475
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

witajcie znów.
miałabym do Was takie pytanie porównawcze. ponieważ jestem po próbach z podkładami Joppa (jednak maja mniej kolorów - łatwiej jest się zdecydować) i odcień Light #2 byłby nawet do przyjęcia, gdyby nie formuła, która mi w ogóle nie odpowiada.
teraz się szykuje do zamówienia sampli z EDM i wstępnie wybrałam 9 odcieni:

Warm-Buttered Tan
Golden-Fawn
Golden-Light
Golden-Winged Butter
Beige-Sunkissed Fair
Olive-Light Olive
Olive-Golden Medium
Olive-Sweet Almond
Olive-Light Almond


tyle, ze mam problem z porównaniem ich jasności/ciemności do Joppa'wskiego Light #2. tak więc:
które z nich są jaśniejsze od Light #2, ale ciemniejsze od Lightest #2 ?
z góry dziękuję za każdą sugestię

__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 22:04   #3476
natasza87
Rozeznanie
 
Avatar natasza87
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraina Wiśni xD
Wiadomości: 804
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

minerały uzależniaja teraz mogę to potwierdzic ... niedawno zamówiłam pierwsze próbki w życiu z EDM pozniej już z górki ... drugie z EDM , Lumieree , Buff'd , Lauress , dzisiaj dostałam EGM czekam na Joppa i na EDM - zamówiłam 6 pełnowymiatowych opakowan : 2 podkłady, rozswietlacz , bronzer, ryżowy i coś jeszcze już nawet nie pamietam

czuje sie uzalezniona ... chce sobie jeszcze zamówic jakies probki ale nie wiem z jakiej firmy .. możecie mi coś polecic ... bo tyle jest tych firm ... a mam już resztki na paypalu .. wiec starczy mi pewnie na jedno zamówienie
natasza87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 09:23   #3477
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez natasza87 Pokaż wiadomość
minerały uzależniaja teraz mogę to potwierdzic ... niedawno zamówiłam pierwsze próbki w życiu z EDM pozniej już z górki ... drugie z EDM , Lumieree , Buff'd , Lauress , dzisiaj dostałam EGM czekam na Joppa i na EDM - zamówiłam 6 pełnowymiatowych opakowan : 2 podkłady, rozswietlacz , bronzer, ryżowy i coś jeszcze już nawet nie pamietam

czuje sie uzalezniona ... chce sobie jeszcze zamówic jakies probki ale nie wiem z jakiej firmy .. możecie mi coś polecic ... bo tyle jest tych firm ... a mam już resztki na paypalu .. wiec starczy mi pewnie na jedno zamówienie
zajrzyj do wątku kody promocje. Pastereczka ma tam listę ok. 115 firm mineralnych Na pewno coś wybierzesz
Żartuję oczywiście, ale może czas na odwykowy wątek
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 22:22   #3478
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Informuje, ze chyba opracowalam swoja metode na mineraly Po prostu zawezilam ilosc produktow nakladanych na twarz do minimum. Wczesniej nie moglam sie opanowac, po primerze i podkladzie muskalam a to goldenrodem, a to odrobinka bronzera, a to ciut rozu i przejazd wet sandem albo natural, do tego jeszcze wykonczeniowka. Dzisiaj basta, odcisnelam twarz w chusteczke jak radzila Lorri, nalozylam po zolniersku: primer, minimum podkladu, niedrobinkowy bronzer medium puff jar i kapke matowego rozu na same pucki. Na koniec znow odcisnelam i przejechalam pudrem Lauress. Bylo super. Teraz juz wiem, ze na dzien absolutnie zero drobinek i rozswietlaczy do moich rozszerzonych porow! zostawie je sobie na lato i na wieczory
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 22:36   #3479
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Informuje, ze chyba opracowalam swoja metode na mineraly Po prostu zawezilam ilosc produktow nakladanych na twarz do minimum. Wczesniej nie moglam sie opanowac, po primerze i podkladzie muskalam a to goldenrodem, a to odrobinka bronzera, a to ciut rozu i przejazd wet sandem albo natural, do tego jeszcze wykonczeniowka. Dzisiaj basta, odcisnelam twarz w chusteczke jak radzila Lorri, nalozylam po zolniersku: primer, minimum podkladu, niedrobinkowy bronzer medium puff jar i kapke matowego rozu na same pucki. Na koniec znow odcisnelam i przejechalam pudrem Lauress. Bylo super. Teraz juz wiem, ze na dzien absolutnie zero drobinek i rozswietlaczy do moich rozszerzonych porow! zostawie je sobie na lato i na wieczory
Pranie a wcześniej przed primerem co nakładasz na twarz, filtry?
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 22:38   #3480
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tak, Lirene. Buzie odcisnelam, gdy filtr sie porzadnie wchlonal
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.