Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 10:56   #331
angel109238
Zadomowienie
 
Avatar angel109238
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lubelanka na podkarpaciu
Wiadomości: 1 826
GG do angel109238
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

hej mam pytanie choć nie wiem czy na ten wątek. Otem mam przebarwienia na udach a dokładniej tu w okolicach bikini po wewnętrznej stronie są ciemne. takie. Nie należę do szczupłych osób i jak chodzę w spódnicach to zacieram sie. Jak je usunąć bo stosowałam kremy do suchej skóry ale nie pomagają. czy w ogóle można je skutecznie usunąć a moze jakieś domowe sposoby?

Jeśli pytanie nie na ten watek to przepraszam.

przepraszam już znalazłam

Edytowane przez angel109238
Czas edycji: 2009-01-19 o 11:03
angel109238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 09:43   #332
ppatus
Przyczajenie
 
Avatar ppatus
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 28
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Hej
mam do Was pytanie...
Czy wecie może jak sie pozbyć takiej myszki na ciele którą mam od urodzenia?
Czy są na to jakieś zabiegi kosmetyczne? Jeśli tak to ile mniej wiecej kosztują?
Wiem ze ten wątek jest od przebarwień słonecznych ale nie mogłam znaleźć innego...:/
Proszę o pomoc
__________________

ppatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:35   #333
Kolikoko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wolsztyn/ Cheltenham UK
Wiadomości: 34
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Wtam!
Szukam adresu www. niemieckiej firm ktora rozprowadza cosmalen. dziekuje za odpowiedz
Kolikoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:51   #334
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez ppatus Pokaż wiadomość
Hej
mam do Was pytanie...
Czy wecie może jak sie pozbyć takiej myszki na ciele którą mam od urodzenia?
Czy są na to jakieś zabiegi kosmetyczne? Jeśli tak to ile mniej wiecej kosztują?
Wiem ze ten wątek jest od przebarwień słonecznych ale nie mogłam znaleźć innego...:/
Proszę o pomoc
ja bym Ci nie radzila usuwania tego typu przebarwien ale jak bardzo chcesz to musisz isc do dermatologa i trzeba okreslic czy to nie zmiana nowotworowa i czy nadaje sie do likwidacji
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 07:58   #335
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Który produkt NeoStraty uważacie za skuteczniejszy??

1. NeoStrata Żel depigmantacyjny (bez hydrochinonu)
kwas kojowy 2%, kwas glikolowy 3%, glukonolakton 5%, kwas cytrynowy 1%, kwas mlekowy 1%
system rozjaśniający skórę (kwas mlekowy, ekstrakt z mącznicy, wyciąg z korzenia morwy, wyciąg z lukrecji) 3%, kwas cytrynowy 1% połączony z witaminą C 0,5%

2.NeoStrata Żel rozjaśniający (z hydrochinonem)
hydrochinon 2%, kwas glikolowy 10%


Mam wątpliwości który kupić.Zużyłam 2 tubki tego z hydrochinonem (od stycznia do lipca smarowanko 2razy dziennie,potem tylko na wieczór) przebarwienia (piegi) nadal są ale zdecydowanie słabsze.Chciałabym jeszcze trochę je zniwelować ale nie wiem który z wymienionych produktów jest silniejszy
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 18:59   #336
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

polecam krem Unitone na przebarwienia. Naprawdę się sprawdził i generalnie zlikwidował mi już prawie moje pozapalne przebarwienia po TCA.....
Ale od razu mówię, efektów przez piersze 2 tygodnie nie widziałam, dopiero gdzieś w 3-4 tygodniu codziennego smarowania....
Moja ocena tego kremu jest na KWC
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 15:37   #337
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Hej, dziewczyny Ja dodam swoje "trzy grosze" w kwestii przebarwień. Ponieważ po peelingu TCA, niestety wciąż mi zostały dwie plamki, więc szukam wciąż skutecznego środka na przebarwienia. Nie chcę robić Cosmelanu, gdyż zabieg jest wprawdzie skuteczny, ale aby przebarwienia nie wróciły trzeba go powtarzać i powtarzać, a cena same wiecie Co do kremów zawierających hydrochinon, to stężenie dostępne we wszystkich kremach na naszym rynku, to mniej niż 2%. Zaskaujące efekty przynosi kuracja kremem z hydrochinonem 4 %! Sprawdziłam naocznie u przyjaciółki z Poznania, gdzie W Klinice Estetyki Ciała dr. Jankowiak wydaje maść, którą się tam sporządza. Kuracja trwa kilka miesięcy. U mojej przyjaciółki nie ma śladu po przebarwieniach.
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 15:42   #338
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

A co z kwestią przebarwień w okolicach oczu? Tam raczej nie używa się kwasów ani silnie działających kosmetyków. Macie jakieś sposoby?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 19:54   #339
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

a czy taka maść z 4% hydrochinonem może przepisać lekarz dermatolog?zrobią taka w aptece?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:53   #340
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mam oliwkowa karnacje,zawsze opalam sie na ciemno-oliwkowy kolor przepieknie..hmmm
teraz mam 30 lat.
wczesniej nigdy nie uzywalam zadnych preparatow do opalania,nigdy!!!!!!
moja skora dobrze toleruje slonce,nigdy nie leze plackiem opalam sie w ruchu i skora nigdy mi nie zeszla i nie mialam zadnego popazenia
to o przeszlosci
teraz kilka zmianek aktualnych
moj dermatolog zlapal sie za glowe i omalo nie dostal zawalu na moje wczesniejsze wyznania
mam na twarzy przebarwienia lecz nie sa az tak widocznie,walcze z zaskorniakami rozszerzonymi porami
rozpoczelam kuracje na noc Lierac night peel-wysyp krostek na brodzie uz po 3 dniu stosowania.Mieszkam w UK wiec sloneczko za chmurkami ,filtr 15 bo innego nie moge upolowac,dotego podklad i puder tez 15,
moja broda wyglada fatalnie te wykwity chyba nie przestana wychodzic na wierzch!a jak juz wyjda to zostaja plamy na skorze!
TO straszne!!!
rowniez kosmetyczka polecila mi Flavi-C stosowac na miejscowe zmarszczki kurze lapki itpOSZALEJE STOSUJE GO AWSZE NA NOC W OKOLOCE OCZU I ZE SKORY BEZ ZMARSZCZEK TERAZ MAM 3 WIELKIE ZMARCHYYY POD OCZAMI!!!czy robie cos nie tak? jestem zalamana stanem skory pod oczami teaz?
czy moze mi ktos cos doradzc?
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 15:59   #341
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Post Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam serdecznie i proszę o radę.
Mam przebarwienie (mniej-więcej 3x6 cm), które znajduje się na nodze. Mam bardzo bladą karnację, a plama jest w odcieniu "opalonym". Zastanawiałam się, czy można ją jakoś rozjaśnić?
Pozdrawiam
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 17:34   #342
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
Mam oliwkowa karnacje,zawsze opalam sie na ciemno-oliwkowy kolor przepieknie..hmmm
teraz mam 30 lat.
wczesniej nigdy nie uzywalam zadnych preparatow do opalania,nigdy!!!!!!
moja skora dobrze toleruje slonce,nigdy nie leze plackiem opalam sie w ruchu i skora nigdy mi nie zeszla i nie mialam zadnego popazenia


No i masz odpowiedź, poczytaj o fotostarzeniu skóry i pamiętaj, że na zmarszczki i przebarwienia pracujemy całe lata.
Poza tym już dziś nosisz plamy, których jeszcze nie widać, wyjdą w którymś momencie a Ty będziesz się dziwiła: "Jak to - przecież się nie opalałam w tym miesiącu/roku".
Smutna prawda jest taka, że nasza niefrasobliwość się mści... na naszej skórze.

Podstawowa wiedza:

Cytat:
Napisane przez cytat z [url
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=905][/url]

(...)

Promieniowanie ultrafioletowe dzieli się na trzy rodzaje:
(-)
UVB - 280-320 nm - Stanowi ono 5 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. To ono jest odpowiedzialne za pojawianie się rumienia i oparzeń słonecznych, a także powoduje pigmentację czyli efekt opalonej skóry.
UVA - 320-400 nm - Dodatkowo zakres UVA został podzielony na dwie podgrupy:
- UVA - I czyli fale długie 340-400 nm
- UVA-II czyli fale krótkie 320-340 nm
Promieniowanie UVA stanowi 95 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Nie powoduje powstawania rumienia i poparzeń, natomiast powoduje pigmentację skóry czyli opaleniznę oraz jak się okazało w ostatnim czasie to ono jest głównie odpowiedzialne za tzw. fotostarzenie się oraz zmiany nowotworowe skóry.


Tak jak już wspominałam, przez wiele lat uważano, że to promieniowanie UVB ponosi winę, za przedwczesne starzenie się skóry, często wystawianej na jego działanie. Teraz już wiemy, że fotostarzenie się skóry jest powodowane w głównej mierze przez promienie UVA. Zrozumiano to dopiero w latach 90, zwłaszcza kiedy zorientowano się, że mimo coraz powszechniejszego stosowania kremów z dostępnymi wówczas filtrami ochronnymi anty-UVB, nawet o wysokich faktorach ochronnych, skóra osób przebywających często na słońcu nadal ulegała dużym zniszczeniom, które objawiały się zwłaszcza po latach. Podobnie było w przypadku solarium. Idea solarium polegała na tym, by wyeliminować promieniowanie UVB, powodujące poparzenia słoneczne, a wzmocnić dawkę promieni UVA, które także przyczyniają się do uzyskania opalenizny, ale bez powstawania rumienia czyli zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Poprzez zwiększenie dawki promieni UVA, w porównaniu z naturalnym światłem słonecznym uzyskano szybszy efekt opalenizny. Jednak skóra poddana działaniu solarium także ulega przyspieszonemu procesowi fotostarzenia.

Jeden z profesorów zajmujących się tematem fotostarzenia się skóry - prof. James Leyden - podał ciekawą historię swej pacjentki. Była to kobieta, będąca nauczycielką. Całe swoje życie zawodowe spędziła ucząc w klasie, w której jedną ścianę stanowiły okna, dzięki czemu klasa była zawsze jasna i nasłoneczniona z jednej strony. Kobieta ta zawsze lewą cześcią swojej twarzy zwrócona była w stronę okien, a prawa była zwykle mniej oświetlona. W wieku 40 lat skóra tej kobiety po lewej stronie twarzy była dużo bardziej pomarszczona i zniszczona, aniżeli skóra po prawej stronie. Na podstawie tego przypadku Profesor Leyden tym bardziej przekonał się, że to UVA ponosi główną winę za fotostarzenie się skóry, gdyż tylko UVA ma zdolność przenikania przez szyby okienne. UVB jest w dużym stopniu zatrzymywane i nie przenika przez szyby okienne czy samochodowe. Promieniowanie UVA jest promieniowaniem o niższej energii, ale większej długości fali w porównaniu z UVB, dzięki czemu ma możliwość penetrowania skóry, aż do głębszych warstw skóry właściwej (to ta głębsza warstwa pod naskórkiem), przez co powoduje m.in. niszczenie włókien kolagenu i elastyny.

Proces fotostarzenia się skóry nie jest w rzeczywistości tak do końca przyspieszonym starzeniem się skóry. Powstające defekty i uszkodzenia są w pewnym stopniu inne niż w naturalnym starzeniu się. Tak więc promieniowanie UV, nie tylko przyspiesza proces starzenia się skóry, ale głównie powoduje takie zniszczenia, które bez jego nadmiernego udziału prawdopodobnie nie miałyby miejsca i moglibyśmy wyglądać lepiej i zdrowiej. Zmiany skóry pod wpływem promieniowania UVA czyli efekty fotostarzenia się nie są widoczne w krótkim czasie. Gdyby tak było pewnie wiele kobiet byłoby bardziej ostrożnymi i powściągliwymi jeśli chodzi o intensywne opalanie, zwłaszcza w solarium. Na proces fotostarzenia się skóry zapracowujemy sobie latami, gdyż w ciągu upływu czasu dochodzi do sumowania się nawet niewielkich, codziennych dawek promieniowania UVA.

Tak więc efekty - częstego opalania, korzystania z solarium czy nie przywiązywania uwagi do codziennego stosowania kremów ochronnych w młodym wieku - zobaczymy mając 40 lat. Prawdą jest, że tworzenie się zmarszczek jest w dużej mierze powodowane przez czynniki środowiska zewnętrznego, a tylko w niewielkim stopniu przez indywidualne skłonności genetyczne. Promieniowanie UV jest aż w ponad 80 % przyczyną starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Niektórzy dermatolodzy proponują przekonać się o tym stosując prosty i dość może humorystyczny test. Mianowicie osoby powyżej 40 roku życia, mogą porównać stan swojej skóry na twarzy, dłoniach, dekoldzie ze skórą na partiach ciała bardzo rzadko lub nawet wcale wystawianych na działanie promieni słonecznych np. ze skórą na pośladkach. Osoby, które niemal nigdy nie wystawiały na słońce swych pośladków zauważą, że (o ile oczywiście nie dotyczy ich problem otyłości, gdyż wówczas skóra może być obwisła i zniekształcona) skóra jest nadal gładka, pozbawiona przebarwień, piegów, zmarszczek oraz bardziej elastyczna niż skóra na rękach czy dekoldzie.

Jakie są efekty fotostarzenia się skóry czyli nadmiernej ekspozycji na słońce oraz braku codziennej, niezależnej od pory roku ochrony w postaci kremów z filtrami?
Skóra staje się bardziej gruba, sucha, szorstka i zrogowaciała, gdyż promieniowanie pobudza komórki skóry do podziałów i przyspiesza proces rogowacenia naskórka.
Promienie UVA zwłaszcza promienie długie - UVA I, ponieważ siegają aż do poziomu skóry właściwej powodują niekorzystne zmiany w fibroblastach oraz działają niszcząco na - wytwarzane przez fibroblasty - włókna kolagenu i elastyny. Fibroblasty to komórki występujące w warstwie skóry właściwej, są one odpowiedzialne m.in. za produkcję dwóch białek skóry - kolagenu i elastyny. Poziome włókna kolagenu i pionowe włókna elastyny tworzą siateczkę, stanowiącą rusztowanie dla struktury naskórka. Dzięki nim skóra zachowuje elastyczność, jędrność i odpowiednie napięcie. Fibroblasty produkują także naturalne enzymy zwane metaloproteinazami, które regulują regenerację skóry. Jednak pod wpływem promieniowania UV enzymy te ulegają nadmiernej aktywacji i powstaje ich zbyt wiele, w efekcie zaczynają one niszczyć i degradować włókna kolagenowe, przez co następuje zmniejszenie ogólnej ilości kolagenu w skórze, a co za tym idzie następuje obniżenie jędrności skóry i tworzenie głębokich zmarszczek. Okazuje się, że już po 15-20 minutach ekspozycji na promieniowanie UVA bez zabezpieczenia następuje uaktywnienie metaloproteinaz. Jednorazowe pobudzenie tych enzymów powoduje ich aktywność przez niemal 72 godziny po pobycie na słońcu. Drugi efekt to wpływ promieniowania UVA na włókienka elastyny. Te, które istnieją ulegają pofałdowaniu i zniekształceniu, ponadto powstaje także wiele nowych niewłaściwie zbudowanych włókienek, które już nie spełniają tak dobrze swej funkcji. Czyli ogólnie mówiąc promienie UVA przyczyniają się do tworzenia głębokich zmarszczek skóry oraz utraty jej młodzieńczej jędrności i sprężystości, jednak tak jak wspomniałam, nie następuje to od razu, dlatego będąc młodymi osobami zwykle nie myślimy o tym, jak będziemy wyglądać za 10 czy 20 lat i bez umiaru korzystamy ze słońca czy solarium.
Promieniowanie UV przyczynia się także do powstawania efektów zwanych fachowo teleangiektazjami. Objawy teleangiektazji są związane z naczynkami włosowatymi skóry i polegają na rozszerzaniu i pękaniu drobnych naczynek Promienie UV wpływają także niekorzystnie na już istniejące zmiany naczynkowe.
Nieregularne przebarwienia skóry - Często w wyniku nadmiernego przebywania na słońcu bez zabezpieczenia lub korzystania z solarium dochodzi do zaburzenia działania melanocytów - komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny, barwnika skóry od ilości którego zależy jaśniejszy czy ciemniejszy kolor naszej skóry i który sprawia, że nasza skóra ciemnieje podczas opalania. Ciemniejsze, nieregularne plamy zwykle pojawiają się na twarzy, dłoniach, dekolcie czyli częściach ciała najczęściej poddawanych działaniu słońca. Poza tym promienie UV sprzyjają także tworzeniu się piegów oraz pieprzyków. Zdarza się też, że zaburzenia działania melanocytów objawiają się pojawianiem się jasnych, niemal białych, nieregularnych plamek na skórze.


Chcesz rady?

Pomyśl o:

1. stabilnych filtrach o wysokim faktorze (50+) - masz ebay, my znamy angielskie filtry, więc musisz dokładniej poszukać,
2. kuracji kwasami w celu wygładzenia facjaty, walki z niespodziankami i przebarwieniami,
3. retinoidach w celu jak wyżej tyle, że dzialających w głębszych warstwach skóry.
Powodzenia!

Edit: tu masz naukowo acz przystępnie http://pml.strefa.pl/ePUBLI/132/19.pdf

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-16 o 17:44
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 22:09   #343
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Gosiurek - w kwestii maści z 4 % hydrochinonem polecam skontaktować się z Kilniką Estetyki Ciała w Poznaniu, a konkretnie z dr. Jankowiakiem, swego czasu, jak cofniesz się do do roku 2002 do działu "Medycyna Estetyczna", znajdziesz tam jego wypowiedzi, gdyż wówczas udzialał odpowiedzi, równiez w kwestii przebarwień. Jednakże kuracja takim stężeniem nie może być stosowana ciągle, stąd powszechnie używane kremy mają jedynie 2%. (Bynajmniej w Polsce)
Pozdrawiam.
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 07:41   #344
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Gosiurek - w kwestii maści z 4 % hydrochinonem polecam skontaktować się z Kilniką Estetyki Ciała w Poznaniu, a konkretnie z dr. Jankowiakiem, swego czasu, jak cofniesz się do do roku 2002 do działu "Medycyna Estetyczna", znajdziesz tam jego wypowiedzi, gdyż wówczas udzialał odpowiedzi, równiez w kwestii przebarwień. Jednakże kuracja takim stężeniem nie może być stosowana ciągle, stąd powszechnie używane kremy mają jedynie 2%. (Bynajmniej w Polsce)
Pozdrawiam.
Surmino, a jak tam Twoja buźka po TCA? Doszła juz do siebie?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 16:16   #345
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witaj Goniu - już śladu nie ma Niestety efekty nie zadowoliły mnie na tyle, aby reklamować ten sposób usuwania przebarwień Teraz czekam, aż mi lekarz przywiezie maść z hydrochinonem A, co u Ciebie?
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:13   #346
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Za późno przeczytałam już zdążyłam zamówić NeoStratę i to bez hydrochinonu,bo po roku stosowania tez z hydro postanowiłam dać skórze odpocząć.Teraz żałuję że nie poczekałam na info o 4%maści. Tylko że ja nie bardzo mam możliwość jechania do Poznania,stąd zastanawiałam się czy nie można tego załatwić na miejscu u dermatologa
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 20:41   #347
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

oj srogo zpalace za nie uzywanie filtrow przed 30 stka,kurcze ..teraz to tylko zaplakac
od 2 tyg na noc stosuje Lierac night peel-efekt nabawilam sie ostrych wykwitow na brodzie ,wygladam jakbym miala ospe.a w miejsca gojeia krostek mam straszne ciemne plamy
uzywam stabilnego filtra 50 w kremie Nivea
uzywam takze 2 razy dzieniie flavo c, kupilam effaklar k,posiadam tez tolerine z la roche porsay, co mam jeszcze aplikowac
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:07   #348
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Magda, spoko, większość z nas nie używała filtrów latami. A jeśli nawet - to nie większe niż SPF 10 ("bo się nie opalę"). Wiele rzeczy da się naprawić, naprawdę!
Można się fanzolić z tonikami albo wziąć porządnie do roboty
Poczytaj koniecznie o retinoidach i peelingach kwasowych. Zdeterminowana kobita może góry przenosić a co dopiero pozbyć się kilku plamek. Do dzieła!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 23:44   #349
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Aniu-dzieki,baby maja sile ,wkoncu jestesmy pieknym i silnym gatunkiem....hihi
Flavo-C stosuje miejscowo w okloice oczu i na zmarszczke miedzy brwiami(chwilowe pieczenie wystepuje i sciaga mi wszystko dookola)i tutaj zaczyna sie pierwszy problem,z dnia na dzien mam coraz wiecej zmarszczek w okolicy oczu,nie wiem co jest grane ? moze cos robie nie tak? moze te Flavo-c nie dla mnie? poglebily mi sie zmarszczki w okolocy przynosowo -policzkowej mam chyba 4 kreski pod oczami!!!! stosuje na noc Lierac nigh peel jako kuracje,ktora ma trwac 21 dni,pory sie ladnie zwezyly,skora lekko wysuszona,ale broda to masakra krostki i przebarwienia.
Effacar K zamierzam stosowac na dzien-chyba ze juz mam wyluzowac i dopiero po kuracji Lierac stosowac na dzien?nawet moj facet stwierdzil ze prze te 2 tygodnie sie strasznie pomarszczylam! jestem zalamana(wiem wiem ludzie maja wieksze problemy) POMOCY!!
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-21, 00:16   #350
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
Aniu-dzieki,baby maja sile ,wkoncu jestesmy pieknym i silnym gatunkiem....hihi
Flavo-C stosuje miejscowo w okloice oczu i na zmarszczke miedzy brwiami(chwilowe pieczenie wystepuje i sciaga mi wszystko dookola)i tutaj zaczyna sie pierwszy problem,z dnia na dzien mam coraz wiecej zmarszczek w okolicy oczu,nie wiem co jest grane ? moze cos robie nie tak? moze te Flavo-c nie dla mnie? poglebily mi sie zmarszczki w okolocy przynosowo -policzkowej mam chyba 4 kreski pod oczami!!!! stosuje na noc Lierac nigh peel jako kuracje,ktora ma trwac 21 dni,pory sie ladnie zwezyly,skora lekko wysuszona,ale broda to masakra krostki i przebarwienia.
Effacar K zamierzam stosowac na dzien-chyba ze juz mam wyluzowac i dopiero po kuracji Lierac stosowac na dzien?nawet moj facet stwierdzil ze prze te 2 tygodnie sie strasznie pomarszczylam! jestem zalamana(wiem wiem ludzie maja wieksze problemy) POMOCY!!
Najprawdopodobniej wysyp to efekt nietolerancji kwasu glikolowego obecnego w night peel. Odstaw i ponawilżaj skórę jakąś odżywczą prościzną.
Zobaczysz, czy krosty to wina Lieraca.
Kurcze, same kwaśne rzeczy stosujesz a nie piszesz nic o nawilżaniu.
Używasz kremów nawilżających, olei, maści?

PS. A facetowi skop tyłek ma wszelki wypadek

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-21 o 00:17
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 13:01   #351
matys-magda69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 164
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

tak stosuje Avuene,po godzinie od nalozenia Lieraca nakladam krem Vichy Myokine na twarz i pod oczy Na Flavo-C,rano Effacar ale tylko na strefe T i krem z Fitrem Nivea 50,kwas gikolowy dobrze w miare toleruje zawsze na jesien mam serie masecek-peelingow co 2 tyg z12%kwasem.skora nawet sie nie zczerwieni jest odporna i w miare gruba,to ipinia mojej kosmetyczki
Martwia mnie te plamy,przebarwienia krore sa knfekcja gojenia sie krostek,jest to ogromne skupisko na calej brodzie, i jeszcze te zmarchy pod oczami, co s moze robie zle ?niedostatecznie nawilzam za duzo kwasow ?na raz?
matys-magda69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:46   #352
kasia1111275
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 65
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mam problem. Na czole pozostały czerwone plamki po trądziku i nie wiem jak się tego pozbyć tak abym mogła chodzić na solarium, którego sobie nie mogę odpuścic ponieważ głupia zafarbowałam się z blondynki na czarnulke i teraz wyglądam jak śmierć :P
na solarium nie chodzę często... może 1,2 razy w miesiącu. Po opalaniu plamy przez kilka dni są ciemniejsze.
Jak się tego pozbyć tak abym mogła się całkiem z tego wyleczyć.
BŁAGAM
kasia1111275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:13   #353
Lilo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Wita!!
Przeczytałam forum dotyczące przebarwien w całości, sama mam niestety taki sam problem. Oczywiście stosuje wysoki filtr, krem rozjaśniający przebarwienia Albucim (ale dla mnie mało skuteczny), dlatego chciałabym zacząć stosować Thiospot Intensive ale zastanawiam się czy na okres wiosenno -letni będzie odpowiedni. Prosze o radę.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Mam jeszcze jedną prośbę. Czy mając przebarwienia mogę brać tabletki Solarin jako dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi czy raczej powinnam je odstawić ze względu na możliwośc jakiegoś negatywnego wpływu na moje plamy posłoneczne np. pociemnienie ich.
Lilo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:03   #354
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Thiospot Intensive wg mnie można stosować na noc (tak zresztą robię). Na dzień ma za niski filtr (SPF15) - zresztą nie wiem, czy stabilny. Ja też walczę z przebarwieniami, więc na dzień używam 50+
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:33   #355
Lilo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A nie wiesz jak ma się do przebarwień stosowanie Solastyny??
Lilo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 22:28   #356
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez kasia1111275 Pokaż wiadomość
Mam problem. Na czole pozostały czerwone plamki po trądziku i nie wiem jak się tego pozbyć tak abym mogła chodzić na solarium, którego sobie nie mogę odpuścic ponieważ głupia zafarbowałam się z blondynki na czarnulke i teraz wyglądam jak śmierć :P
na solarium nie chodzę często... może 1,2 razy w miesiącu. Po opalaniu plamy przez kilka dni są ciemniejsze.
Jak się tego pozbyć tak abym mogła się całkiem z tego wyleczyć.
BŁAGAM
Zawsze możesz przefarbować się na blondynke
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:25   #357
trujaca
Przyczajenie
 
Avatar trujaca
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 5
GG do trujaca
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam wszystkich Mam wielką nadzieję, że pomożecie mi w moim problemie.

Mam 16 lat i od roku walczę z trądzikiem. Aktualnie kończę kurację Tetralysalem i kilkoma maściami antybiotykowymi i moja cera wygląda świetnie. Jednakże największy problem jest z moimi ramionami i dekoltem- lada chwila skóra oczyści się z pryszczy, ale już wiem, że pozostaną jakieś przebarwienia. Nie są one bardzo głębokie, rozległe ani przesadnie uporczywe, jednak występują w dużych skupiskach.

Niecałe 2 miesiące- tyle zostało mi na [daj Boze] uzyskanie pięknej, jednolitej skóry, bo niebawem zbliża się zabawa, na którą czeka sukienka bez pleców. Proszę Was, drogie Wizażanki o pomoc- doradźcie, co pozwoli mi w krótkim czasie polepszyć kondycję moich plerków

co robić? jakich kosmetyków używać? udać się do kosmetyczki? jeśli tak, to na jaki zabieg?

Mam nadzieję, że mi pomożecie...
__________________
Nie dać się wydegażować
trujaca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:40   #358
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Jak myślicie, czy tonik PHA 6% z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
pomoże na przebarwienia które ciemnieją pod wpływem słońca? Czy rzeczywiście można go stosować przy braku systematycznej ochrony filtrami?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:46   #359
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy tonik PHA 6% z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
pomoże na przebarwienia które ciemnieją pod wpływem słońca? Czy rzeczywiście można go stosować przy braku systematycznej ochrony filtrami?
Właśnie filtry powinno się używać przy przebarwieniach, szczególnie wrażliwych na słońce.
6% PHA będzie działać raczej nawilżająco, niż złuszczająco/zwalczająco przebarwienia.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:55   #360
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Właśnie filtry powinno się używać przy przebarwieniach, szczególnie wrażliwych na słońce.
6% PHA będzie działać raczej nawilżająco, niż złuszczająco/zwalczająco przebarwienia.
Przebarwienia są delikatne, w opisie pisze że poprawia koloryt delikatnie złuszczając..
Przebarwienia ma moja Mama, jakoś do regularnego używania filtrów ciężko ją będzie namówić.. Chociaż i tak poprawa jest Więc na początek chciałabym jakieś delikatne złuszczanie.
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.