Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 12:31   #421
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja też myję codziennie i jeszcze raz powtórzę. Rozmawiałam kiedyś i z lekarzami i z fryzjerami i każdy z nich powiedział, że to bujda, że włosy się przyzwyczaiły do codziennego mycia i trzeba je odzwyczaić. Zarówno lekarze jak i fryzjerzy mi mówili, że włosy trzeba myć tak często jak tego wymagają byle szampon był delikatny + nie niszczyć włosów prostownicami, lakierami, suszarkami, lokówkami i nie wiem czym jeszcze (ja np. od dziecka nie suszę włosów, jestem w stanie powiedzieć kiedy je przez 21 lat życia suszyłam i dlaczego, tak samo nie używam lokówek ani innych takich). A moja była dermatolog mi powiedziała, że jeżeli ktoś ma włosy przetłuszczające się i myje codziennie to nie powinien myć szamponem do włosów przetłuszczających się, bo takim szamponem powinien myć ktoś kto np. myje włosy, co 4 dni, nie dlatego, że ma już nieświeże czy czymś przykurzone tylko dlatego, że ma tłuste. Ci którym się przetłuszczają codziennie powinni myć szamponem do codziennej pielęgnacji (co raz więcej takich szamponów widzę), bo są delikatniejsze.
tez wyznaje zasade, ze jak wlosy sa juz brudne, to trzeba je umyc. dlatego to nie mnie trzeba by "nauczyc" myc wlosy co drugi dzien, tylko nauczyc moje wlosy sie nie przetluszczac
aktualnie myje wlosy szamponem pokrzywowym yves roche, jest fajny i wydaje sie byc delikatny, nie wysusza mi skory, nie swedzi mnie po nim glowa. ale pewnie znudzi mi sie jak kazdy inny szampon dlatego czaje sie na alverde...
ale moze zanim sie na alverde rzuce, to rzuce sie na cos, co ty polecisz... jakies perelki wsrod szamponow do codziennego mycia?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:15   #422
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

No tak co innego jak ktoś myje włosy codziennie bo mu się przetłuszczają, a co innego jak ma suche z natury,tylko cieniutkie i myje bo po nocy są przyklapnięte. Zresztą z włosami jak z cerą, każdy musi znaleźć to co służy mu najlepiej.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:37   #423
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ja nie mam i nie miałam nigdy trądziku jednak przed ślubem zaczęły mi się pojawiąc na twarzy ropne wyprskli zwłaszcza na policzkach poszłam do dermatologa i przepisał mi maść na te wypryski leczniczą plus robiony krem i robioną papkę. Lekarka powiedział mi że to początek trądziku różowatego był ....Powiem szczerze u mnie się wszytski zmiany zaleczyły a po papkę wracam do niego do dziś. A koszt tych leków nie był wysoki najdroższa była maść ok 20 zł.
Lepiej iść do lekarza i dostać właściwe, odpowiednio dobrane, najlepiej robione leki niż kupować samemu w ciemno i bardziej sobie zaszkodzić niz pomóc
Łatwo powiedzieć, łącznie byłam już u pięciu lekarzy. Oczywiście nie zaprzeczam konieczności konsultacji z lekarzem. Śmiem powiedzieć, że stosowałam już wszystko. Drugi raz nie podejmę się kuracji izotekiem, bardzo źle znosiłam to psychicznie.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-07-28 o 14:38
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:56   #424
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Łatwo powiedzieć, łącznie byłam już u pięciu lekarzy. Oczywiście nie zaprzeczam konieczności konsultacji z lekarzem. Śmiem powiedzieć, że stosowałam już wszystko. Drugi raz nie podejmę się kuracji izotekiem, bardzo źle znosiłam to psychicznie.
Ręce opadają - tylu lekarzy i żaden nie pomógł. Nie dziwię, że więc że po wizycie u 5 lekarzy i braku poprawy sama się wzięłaś za leczenie siebie.
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:01   #425
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Łatwo powiedzieć, łącznie byłam już u pięciu lekarzy. Oczywiście nie zaprzeczam konieczności konsultacji z lekarzem. Śmiem powiedzieć, że stosowałam już wszystko. Drugi raz nie podejmę się kuracji izotekiem, bardzo źle znosiłam to psychicznie.
Ja także byłam u wielu. Najgorsza była moja pierwsza dermatolog. W tej przychodni w ogóle panowała zasada, że na każdego pacjenta przypada tylko 7-10 minut (na każdych drzwiach tak było napisane) i sprawa wyglądała tak: Wchodzę mówię dzień dobry, ona dzień dobry po czym patrzy na kartę jak się nazywam potem na moją twarz i przepisuje kolejny lek. Nie siedziałam u niej dłużej niż 2 minuty. Nie pytała nigdy, co jem, czy się stresuję, jak pomógł poprzedni lek. Ostatni lek jaki mi przepisała kosztował 70 zł i miał tylko 15 ml, a ja miałam go brać 2 razy dziennie. Innym razem przepisała mi lek, który mnie poparzył czy coś (cała czerwona byłam), a ona, że trzeba było odstawić, łatwo jej mówić, to nie ona dała 60 parę złotych... Do tego sama miała masę pryszczy chociaż była po 35 roku życia + zerwałam z nią kontrakt kiedy zapytała się mnie któryś raz z kolei: Dlaczego ty ZNOWU jesteś taka wysypana? Ku*wa no... a czy to ja jestem lekarzem czy ona? Moja cera wygląda lepiej kiedy leczę ją sama niż jak leczą ją lekarze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-28 o 15:03
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:17   #426
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Łatwo powiedzieć, łącznie byłam już u pięciu lekarzy. Oczywiście nie zaprzeczam konieczności konsultacji z lekarzem. Śmiem powiedzieć, że stosowałam już wszystko. Drugi raz nie podejmę się kuracji izotekiem, bardzo źle znosiłam to psychicznie.
O a ja właśnie czekam na wizytę u drematologa i liczę, że powtórzy mi kurację izotekiem, ale nie wiem co powie. Jakiś czas temu miałam straszny wysyp, teraz znowu się wygładziło. Jedyne co mi przeszkadzało w Izoteku, to straszna nadwrażliwość cery którą powodował, ale też był to jedyny lek który na jakiś czas widocznie pomógł i oduczył mnie maskowania twarzy makijażem A i ja brałam bardzo małą dawkę, jak tu kiedyś napisałam dziewczynom, to twierdziły że nie przyniesie żadnego efektu.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja także byłam u wielu. Najgorsza była moja pierwsza dermatolog. W tej przychodni w ogóle panowała zasada, że na każdego pacjenta przypada tylko 7-10 minut (na każdych drzwiach tak było napisane) i sprawa wyglądała tak: Wchodzę mówię dzień dobry, ona dzień dobry po czym patrzy na kartę jak się nazywam potem na moją twarz i przepisuje kolejny lek. Nie siedziałam u niej dłużej niż 2 minuty. Nie pytała nigdy, co jem, czy się stresuję, jak pomógł poprzedni lek. Ostatni lek jaki mi przepisała kosztował 70 zł i miał tylko 15 ml, a ja miałam go brać 2 razy dziennie. Innym razem przepisała mi lek, który mnie poparzył czy coś (cała czerwona byłam), a ona, że trzeba było odstawić, łatwo jej mówić, to nie ona dała 60 parę złotych... Do tego sama miała masę pryszczy chociaż była po 35 roku życia + zerwałam z nią kontrakt kiedy zapytała się mnie któryś raz z kolei: Dlaczego ty ZNOWU jesteś taka wysypana? Ku*wa no... a czy to ja jestem lekarzem czy ona? Moja cera wygląda lepiej kiedy leczę ją sama niż jak leczą ją lekarze.
No nieźle, ja swoją pierwszą dermę też źle wspominam. Wchodzę, ona się pyta jaki mam problem, mówie że pryszcze, ta robi grymas jakby chciała się ich dopatrzeć zza biurka, a miałam tapete. Potem mówi aha i wypisuje mi recepte na differin i coś jeszcze. Oba leki g... dały. A była to wizyta w bardzo drogim prywatnym centrum medycznym w wawie. Ponieważ miałam wtedy dużo problemów odwiedzilam jeszcze 2 innych lekarzy, z których każdy narobił mi więcej strat niż korzyści, bo nawet poprawnej diagnozy nie postawił.
Teraz mam uroczą dermatolog starej daty, nie wiem co zrobię jak odejdzie na emeryturę.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 16:50   #427
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

mam pytanie
czy kosmetyki Mineral Flowers są teraz jeszcze w niższej cenie...?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 17:30   #428
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja także byłam u wielu. Najgorsza była moja pierwsza dermatolog. W tej przychodni w ogóle panowała zasada, że na każdego pacjenta przypada tylko 7-10 minut (na każdych drzwiach tak było napisane) i sprawa wyglądała tak: Wchodzę mówię dzień dobry, ona dzień dobry po czym patrzy na kartę jak się nazywam potem na moją twarz i przepisuje kolejny lek. Nie siedziałam u niej dłużej niż 2 minuty. Nie pytała nigdy, co jem, czy się stresuję, jak pomógł poprzedni lek. Ostatni lek jaki mi przepisała kosztował 70 zł i miał tylko 15 ml, a ja miałam go brać 2 razy dziennie. Innym razem przepisała mi lek, który mnie poparzył czy coś (cała czerwona byłam), a ona, że trzeba było odstawić, łatwo jej mówić, to nie ona dała 60 parę złotych... Do tego sama miała masę pryszczy chociaż była po 35 roku życia + zerwałam z nią kontrakt kiedy zapytała się mnie któryś raz z kolei: Dlaczego ty ZNOWU jesteś taka wysypana? Ku*wa no... a czy to ja jestem lekarzem czy ona? Moja cera wygląda lepiej kiedy leczę ją sama niż jak leczą ją lekarze.
Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
No nieźle, ja swoją pierwszą dermę też źle wspominam. Wchodzę, ona się pyta jaki mam problem, mówie że pryszcze, ta robi grymas jakby chciała się ich dopatrzeć zza biurka, a miałam tapete. Potem mówi aha i wypisuje mi recepte na differin i coś jeszcze. Oba leki g... dały. A była to wizyta w bardzo drogim prywatnym centrum medycznym w wawie. Ponieważ miałam wtedy dużo problemów odwiedzilam jeszcze 2 innych lekarzy, z których każdy narobił mi więcej strat niż korzyści, bo nawet poprawnej diagnozy nie postawił.
Teraz mam uroczą dermatolog starej daty, nie wiem co zrobię jak odejdzie na emeryturę.
Mam nadzieję, że nie trafię na takich, współczuję. Zwłaszcza, że moja mama uważa, że pójdę, wrócę niezadowolona i przyznam jej rację Za nic w świecie nie chcę tego robić, dlatego wolę, żeby udało się za pierwszym podejściem.

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Akaidoku, moze sprobuj sama sie zapisac? Ja mialam baaardzo dlugo tradzik, tez ciagle marudzilam rodzicom, tyle ze oni nie widzieli w tym nic az tak strasznego jak ja. Tradzik potrafi naprawde zle wplywac nie tylko na cialo ale i ducha, wiem cos o tym. Moim zdaniem trzeba jak najszybciej do dermatologa, czasem to dluga droga bo wiem z doswiadczenia, ze lekarze sa rozni. Ale naprawde trzeba leczyc, inaczej blizny i przebarwienia, a walka z nimi to naprawde udreka (tez niestety wiem cos o tym). Zadna pielegnacja nie wyleczy z tradziku. To musi byc zmasowany atak - odpowiednia dieta (jesli jedzenie pogarsza sytuacje), lagodna pielegnacja dla wrazliwej cery, odpowiednie leki. Kiedy ja sie leczylam to nie bylo dostepu do internetu. Teraz jest o wiele lepiej - trzeba samemu czytac, dowiadywac sie i zaskakiwac lekarzy pytaniam. Ja pamietam jak dermatolog nawet nie patrzyl na moja twarz, tylko przepisywal mi ciagle te same niesuteczne leki; 2 minuty w gabinecie i nastepny pacjent. A teraz niekonczaca sie i bardzo kosztowna walka z bliznami, ktorych i tak do konca nigdy sie nie pozbede
I jeszcze jedno - moj tradzik zaczal sie gdzies w wieku 13 lat i trwal okolo 10 lat (!) z przerwami, kiedy to jakis lek mi pomagal. Jajgorszy okres mial miejsce kiedy maialm 21 lat, moja twarz wtedy to byl koszmar i wlasnie z tamtego okresu mam blizny. Dlatego nie mozna bagatelizowac sprawy, jesli ma sie lekki tradzik, bo nie jest powiedziane, ze gorzej nie bedzie..

Przepraszam za przydlugi OT, ale zawsze ten temat budzi we mnie wiele emocji
Rozumiem, rozumiem, jeśli tylko glinka mi nie pomoże i nie uda mi się poskromić swoich paznokci w rozdrapywaniu, natychmiast się zapisuję .
Współczuję, że musiałaś się tak długo z tym męczyć. U mnie pewnie za 2 lata zniknąłby naturalnie, ale mi już go wystarczy przez te 4 lata i czasami jestem wściekła i zrozpaczona, jak na siebie tylko popatrzę w lustrze.

Dziewczyny, jest jakiś kod rabatowy na matique? Szukałam dzisiaj glinki w paście po całym mieście, ale nie mogłam znaleźć, dlatego zamawiam przez internet.
Ale udało mi się kupić saszetkę w proszku : > Próbujemy dzisiaj.
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 17:58   #429
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
O a ja właśnie czekam na wizytę u drematologa i liczę, że powtórzy mi kurację izotekiem, ale nie wiem co powie. Jakiś czas temu miałam straszny wysyp, teraz znowu się wygładziło. Jedyne co mi przeszkadzało w Izoteku, to straszna nadwrażliwość cery którą powodował, ale też był to jedyny lek który na jakiś czas widocznie pomógł i oduczył mnie maskowania twarzy makijażem A i ja brałam bardzo małą dawkę, jak tu kiedyś napisałam dziewczynom, to twierdziły że nie przyniesie żadnego efektu.

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------



No nieźle, ja swoją pierwszą dermę też źle wspominam. Wchodzę, ona się pyta jaki mam problem, mówie że pryszcze, ta robi grymas jakby chciała się ich dopatrzeć zza biurka, a miałam tapete. Potem mówi aha i wypisuje mi recepte na differin i coś jeszcze. Oba leki g... dały. A była to wizyta w bardzo drogim prywatnym centrum medycznym w wawie. Ponieważ miałam wtedy dużo problemów odwiedzilam jeszcze 2 innych lekarzy, z których każdy narobił mi więcej strat niż korzyści, bo nawet poprawnej diagnozy nie postawił.
Teraz mam uroczą dermatolog starej daty, nie wiem co zrobię jak odejdzie na emeryturę.
Przy izoteku jest bardzo ważne, aby wziąć maksymalną dawkę. Moja dermatolog nie była zbyt poważna i (przy mojej niewielkiej wadze, poniżej 50 kg) przekroczyłam sporo maksymalne wartości. Patrzę teraz na zdjęcia sprzed roku, kiedy byłam trzy miesiące po zakończeniu kuracji. Miałam ogromne przebarwienia, ale skóra była gładka, bez wykwitów skórnych. Mam nadzieję, że kwasy mi pomogą. Ech, kuracja izotekiem była dla mnie bardzo kosztowna, tak bardzo chciałam, żeby pomógł.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2011-07-28 o 17:59
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 18:16   #430
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Przy izoteku jest bardzo ważne, aby wziąć maksymalną dawkę. Moja dermatolog nie była zbyt poważna i (przy mojej niewielkiej wadze, poniżej 50 kg) przekroczyłam sporo maksymalne wartości. Patrzę teraz na zdjęcia sprzed roku, kiedy byłam trzy miesiące po zakończeniu kuracji. Miałam ogromne przebarwienia, ale skóra była gładka, bez wykwitów skórnych. Mam nadzieję, że kwasy mi pomogą. Ech, kuracja izotekiem była dla mnie bardzo kosztowna, tak bardzo chciałam, żeby pomógł.
A ja nawet minimum nie wybrałam, mała dawka i okres kuracji też podobno za krótki według niektórych źródeł. Ale pomogło na jakiś czas, a z tego co wiem to nawet przy większej dawce problem czasem wraca. Mnie to ta kuracja taniej kosztowała miesięcznie niż eko pielęgnacja , pewnie przez tą małą dawkę.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:09   #431
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dostałam wreszcie sesę - dziś testy
znalazłam na Facebooku Phenome ciekawe zestawienie skuteczności filtrów, wrzucam w załączniku do obejrzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg filtry.jpg (138,5 KB, 50 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 20:18   #432
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dostałam wreszcie sesę - dziś testy
znalazłam na Facebooku Phenome ciekawe zestawienie skuteczności filtrów, wrzucam w załączniku do obejrzenia
Jak zapach?
Testuj, testuj i pisz wszystko
Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
mam pytanie
czy kosmetyki Mineral Flowers są teraz jeszcze w niższej cenie...?
Jak jeszcze coś znajdziesz to tak. Ale zostały już resztki. W Warszawie podobno są (Dziewczyny pisały, ale w sumie dawno).

Jak ktoś jeszcze się zastanawia czy warto kupić olejek z alterry to warto Dodaję do kąpieli i wcieram w mokre ciało - komfort nawilżenia jest przez cały dzień, do tego piękny zapach, ach Wczoraj zapomniałam, żeby nałożyć go na włosy, ale dziś zrobię to na pewno. Mam nadzieję, że i tu się sprawdzi
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:27   #433
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jak zapach?
Testuj, testuj i pisz wszystko

Jak jeszcze coś znajdziesz to tak. Ale zostały już resztki. W Warszawie podobno są (Dziewczyny pisały, ale w sumie dawno).

Jak ktoś jeszcze się zastanawia czy warto kupić olejek z alterry to warto Dodaję do kąpieli i wcieram w mokre ciało - komfort nawilżenia jest przez cały dzień, do tego piękny zapach, ach Wczoraj zapomniałam, żeby nałożyć go na włosy, ale dziś zrobię to na pewno. Mam nadzieję, że i tu się sprawdzi
jutro, lub w sobotę kupię ten olejek
a przy jakich kosmetykach się znajduje..?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:28   #434
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie trafię na takich, współczuję. Zwłaszcza, że moja mama uważa, że pójdę, wrócę niezadowolona i przyznam jej rację Za nic w świecie nie chcę tego robić, dlatego wolę, żeby udało się za pierwszym podejściem.

Dziewczyny, jest jakiś kod rabatowy na matique? Szukałam dzisiaj glinki w paście po całym mieście, ale nie mogłam znaleźć, dlatego zamawiam przez internet.
Ale udało mi się kupić saszetkę w proszku : > Próbujemy dzisiaj.
Trzymam kciuki abyś trafiła na lekarza z pasją i powołaniem.
Jeżeli szukasz np. z Argiletz do wejdź na stronę doz, tam jest. Zamów i odbierz w jakiejś swojej aptece. Zaoszczędzisz na przesyłce.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-28 o 20:32
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:41   #435
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki abyś trafiła na lekarza z pasją i powołaniem.
Jeżeli szukasz np. z Argiletz do wejdź na stronę doz, tam jest. Zamów i odbierz w jakiejś swojej aptece. Zaoszczędzisz na przesyłce.
Kurczę, już zamówiłam na matique przed chwilą
Ale dzięki za sposób, na pewno skorzystam niedługo!
Chyba, że mi się uda to jakoś odkręcić... : >
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 20:48   #436
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
jutro, lub w sobotę kupię ten olejek
a przy jakich kosmetykach się znajduje..?
O ile się nie mylę to przy kosmetykach do ciała. Nie pamiętam, bo wpadłam wtedy do rossmanna jak po ogień i biegałam między półkami szukając olejku
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:00   #437
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jak zapach?
Testuj, testuj i pisz wszystko

Jak jeszcze coś znajdziesz to tak. Ale zostały już resztki. W Warszawie podobno są (Dziewczyny pisały, ale w sumie dawno).

Jak ktoś jeszcze się zastanawia czy warto kupić olejek z alterry to warto Dodaję do kąpieli i wcieram w mokre ciało - komfort nawilżenia jest przez cały dzień, do tego piękny zapach, ach Wczoraj zapomniałam, żeby nałożyć go na włosy, ale dziś zrobię to na pewno. Mam nadzieję, że i tu się sprawdzi
Zapach jest ziołowo-hmmm wstydzę się napisać jaki brzydki,no Mam nadzieję, że jak nasmaruję nim włosy na noc, to zasnę

Szukałam u mnie tych olejków Alterry, ale nie było.

Sekretny - patrzyłam na skład Facelle w nowym opakowaniu - wydaje mi się, że nie zmienili składu
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:21   #438
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

W końcu zebrałam się w sobie i zamówiłam mydła z Lawendowej Farmy Owsiankę, miętowe, jogurtowe i rozmarynowe póki co. Do tego twardy balsam. Teraz czekam na paczkę... Nie lubię czekania jak coś bardzo chcę
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-07-28 o 21:25
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 21:22   #439
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Sekretny - patrzyłam na skład Facelle w nowym opakowaniu - wydaje mi się, że nie zmienili składu
Uff, to dobrze.

Anula, czy ty z Naturado ten krem karite miałaś w jakieś innej wersji niż tylko z olejkiem winogronowym? Właśnie widzę, że helfy ma jeszcze 3 inne rodzaje, plus właśnie z tym winogronowym i bez niczego. Są kilka złotych tańsze niż na biolander.com + ja bym nie płaciła za przesyłkę, bo mam pod nosem, więc tym bardziej zaoszczędzam. Nie żebym była jakaś wielka sknera, ale wolę mieć dodatkowe 10-15 zł więcej w kieszeni.
Edit: A nie. Tego z winogronowym nie mają właśnie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-28 o 21:29
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 22:00   #440
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jest jakiś kod rabatowy na matique? Szukałam dzisiaj glinki w paście po całym mieście, ale nie mogłam znaleźć, dlatego zamawiam przez internet.
Ale udało mi się kupić saszetkę w proszku : > Próbujemy dzisiaj.
tam jest tak że zbiera się punkty za zamówienia i np recenzje kosmetyków i wg ilości punktów przyznają rabaty


dziewczyny byłam u dermatologa z tymi wypadającymi włosami
dostałam sporo leków takich bez recepty w sumie i płyn robiony do wcierania w skórę głowy
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:08   #441
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
tam jest tak że zbiera się punkty za zamówienia i np recenzje kosmetyków i wg ilości punktów przyznają rabaty


dziewczyny byłam u dermatologa z tymi wypadającymi włosami
dostałam sporo leków takich bez recepty w sumie i płyn robiony do wcierania w skórę głowy
a mogłabyś wypisać co dostałaś?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:37   #442
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a mogłabyś wypisać co dostałaś?
mogę oczywiście
u mnie przyczyną może być po prostu osłabienie włosów lub odstawienie tabletek (to bardzo prawdopodobne nawet)
pochwaliła mnie za zrobienie badań (z krwi) i że możemy chociaż wykluczyć przyczyny zdrowotne (czyli np tarczyca, żelazo lub zbyt mała ilość czerwonych krwinek)
płyn do wcierania nie wiem jaki ma skład (jutro odbieram) ale mam w niego wlać jeszczę biostyminę i wit B6 (takie w ampułkach) i wcierać codziennie w skórę głowy
do tego witaminy
biotyna (Biotebal 5)
miedź i cynk (Zincuprin)
wit C
wit A plus E

i mam się nie stresować wypadaniem bo stres jeszcze wszystko pogarsza

i na problemy z podrażnieniem skóry i łupieżem mam używać dermenę ale na przemian z moim naturalnym szamponem
no i powiedziała że generalnie naturalne kosmetyki są lepsze (zapytałam przy okazji co sądzi)
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:51   #443
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Zapach jest ziołowo-hmmm wstydzę się napisać jaki brzydki,no Mam nadzieję, że jak nasmaruję nim włosy na noc, to zasnę

Szukałam u mnie tych olejków Alterry, ale nie było.
Przełam się i smaruj. Włoski Ci podziękują. Ja po kilku smarowaniach przyzwyczaiłam się i mogę nawet powiedzieć, że lubię ten zapach.

Jutro będę w Rossie i nie wiem czy się nie skuszę na ten olejek Alterry. Ale z drugiej strony mam sporo smarowideł Chyba kolejne mi nie potrzebne... A może się przyda... Ale po co... A....

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
mogę oczywiście
u mnie przyczyną może być po prostu osłabienie włosów lub odstawienie tabletek (to bardzo prawdopodobne nawet)
pochwaliła mnie za zrobienie badań (z krwi) i że możemy chociaż wykluczyć przyczyny zdrowotne (czyli np tarczyca, żelazo lub zbyt mała ilość czerwonych krwinek)
płyn do wcierania nie wiem jaki ma skład (jutro odbieram) ale mam w niego wlać jeszczę biostyminę i wit B6 (takie w ampułkach) i wcierać codziennie w skórę głowy
do tego witaminy
biotyna (Biotebal 5)
miedź i cynk (Zincuprin)
wit C
wit A plus E

i mam się nie stresować wypadaniem bo stres jeszcze wszystko pogarsza

i na problemy z podrażnieniem skóry i łupieżem mam używać dermenę ale na przemian z moim naturalnym szamponem
no i powiedziała że generalnie naturalne kosmetyki są lepsze (zapytałam przy okazji co sądzi)
Trzymam kciuki za szybką poprawę.
Ja jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie. Czym moje wypadnie włosów i plamy na paznokciach są spowodowane.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:59   #444
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za szybką poprawę.
Ja jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie. Czym moje wypadnie włosów i plamy na paznokciach są spowodowane.

powodzenia
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 23:08   #445
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Zapach jest ziołowo-hmmm wstydzę się napisać jaki brzydki,no Mam nadzieję, że jak nasmaruję nim włosy na noc, to zasnę

Szukałam u mnie tych olejków Alterry, ale nie było.

Sekretny - patrzyłam na skład Facelle w nowym opakowaniu - wydaje mi się, że nie zmienili składu
heheh to napisz koniecznie jak noc z sesą

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Przełam się i smaruj. Włoski Ci podziękują. Ja po kilku smarowaniach przyzwyczaiłam się i mogę nawet powiedzieć, że lubię ten zapach.

Jutro będę w Rossie i nie wiem czy się nie skuszę na ten olejek Alterry. Ale z drugiej strony mam sporo smarowideł Chyba kolejne mi nie potrzebne... A może się przyda... Ale po co... A....
A długo używałaś sesy? Urosły nowe włoski? Przestały wypadać?
Olejek kup, przyda się do kolekcji Jest na prawdę przyjemny, będziesz zadowolona
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 02:39   #446
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
heeeeeeej dziewczynki! kope tygodni tu nie w chodzilam i w ciezkim szoku jestem ile naprodukowalyscie! Juz druga czesc watku! Wow! W kazdym razie utknelam na 90 stronie bodajze.
Kasia (bodajze, wizazanka z Londka) - fajnie ze jest ktos z UK, malo tu sie takich osob pojawia. Powymieniamy sie doswiadczeniami. Nie wiem czy wiesz, ze dr Organic to niestety srednio naturalna marka, do tego brzydko utrudniajaca odkrycie tego faktu (tyciupki druczek itd...) Maja niefajne rzeczy w skladach niestety. Mialam od nich tylko deo w kulce Manuka wlasnie i byl fajny bardzo, choc skladu nie sprawdzalam niestety. Obadam i wkleje. Z reszta kolekcji to pamietam ze cos bylo nie halo.
Chodzi mi kolo nosa litrowa butla szamponu Giovanni: tea tree triple treat. Oplaca sie? Rzucili w tk Maxxie...
Troche mnie zmartwilas, bo uwielbiam szampony i odzywki z dr. Organic, ale nie znam sie na tyle na skladach, zeby ocenic czy sa w 100% ok. Na szczescie znalazlam fajny sklep internetowy- www.naturisimo.com, wiec moze potestuje troche inne firmy. Do kazdego zamowienia dodaja 5 wybranych probek i przesylka jest darmowa. A Ty znasz jakies fajne sklepy internetowe, lub stacjonarne? Bo niestety Hollands & Barretts nie zachwyca ani naturalnoscia ani cenami... Tego szamponu Giovanni niestety nie znam.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Uzywanie mydła do higieny intymniej to, mówić delikatnie, nie za mądry pomysł - nikt raczej toników w tamtych miejscach nie używa ...a o jakąś infekcje łatwo jeśli codziennie bedziesz alkalizować tam środowisko ...i sie skończy oszczedzanie

Nie do konca sie z Toba zgadzam. Dawniej uzywalam plynow do higieny intymnej i mialam nieustanne infekcje. W koncu zmienilam ginekologa i nowa lekarka kazala mi uzywac mydla. Infekcje sie skonczyly i juz od 3 lat nie mam z nimi problemu. Pisalam juz kiedys o tym na forum intumnym i dziewczyny na mnie najechaly, ze zle ph i te sprawy. Jesli uwazasz, ze mydlo to zly pomysl to Cie nie namawiam, ale jak ktos uzywa i mu nie szkodzi to niech uzywa dalej...


Dziewczyny, musze sie pochwalic, ze zrobilam zamowienie z Tuli. Zamowilam sobie mydlo weglowe, marchewkowe i multani mitti, a z czerwona glinka dla mamy i super tluste dla siostry. Chcialam zamowic z LF, ale weglowe nie bylo dostepne, a na nim mi najbardziej zalezalo.
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 07:33   #447
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A długo używałaś sesy? Urosły nowe włoski? Przestały wypadać?
Używam sesy ponad pół roku (to niewiele). Kondycja moich włosów zdecydowanie się poprawiła (ale zamiennie z sesą używam też innych olejów). Ja zawsze miała dużo nowych włosków więc trudno mi w tym temacie się wypowiedzieć (a przez ostatni miesiąć, półtora coś się u mnie złego w organizmie więc włosy lecą jak głupie) ale na pewno zrobiły się grubsze, miękkie i bardziej lśniące.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 07:54   #448
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

przyszło wczoraj moje zamówienie z Biolandera - ekspresowo!
Od razu musiałam spróbować savon noir z Alepi i powiem Wam, że jestenm zachwycona - super gładka, oczyszczona i ukojona mam wrażenie buzia po nim. Dobrze się zdecydowałam i nawet zapach mi nie przeszkadza - a bałam się że będzie gorzej

Zdecydowanie mniej pasuje mi zapach kremu do rąk z sylveco - to taki zapach podpsutego rumianku miał być do pracy ale nie wiem czy ktoś zniesie ode mnie taki zapach
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 09:14   #449
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

śledzę ten wątek z zachwyrem, niestety gorzej z nabywaniem naturalnych kosmetyków, ale dołączyły ostatnio do mojej skromnej kolekcji mydełka (miętowe i kwiat pomarańczy to jakieś bezfirmowe, ale skład, oprócz barwnika mają naturalny i naprawdę nie wysuszają skóry, pozostałe z mydeł tuli jeszcze nie uzywane), płyn do demakijażu simple i dezodorant lush - mój pierwszy kosmetyk tej firmy, nie wiem do czego mi się przyda dezodorant w pudrze, ale darowanemu koniowi... trzeba przyznać że pachnie obłędnie kokosem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 104_6555.jpg (80,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 104_6556.jpg (92,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 104_6557.jpg (112,6 KB, 33 załadowań)
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 10:31   #450
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Troche mnie zmartwilas, bo uwielbiam szampony i odzywki z dr. Organic, ale nie znam sie na tyle na skladach, zeby ocenic czy sa w 100% ok. Na szczescie znalazlam fajny sklep internetowy- www.naturisimo.com, wiec moze potestuje troche inne firmy. Do kazdego zamowienia dodaja 5 wybranych probek i przesylka jest darmowa. A Ty znasz jakies fajne sklepy internetowe, lub stacjonarne? Bo niestety Hollands & Barretts nie zachwyca ani naturalnoscia ani cenami... Tego szamponu Giovanni niestety nie znam.
Wow, ale fajny ten sklep.
Gdzie ty Kaska mieszkasz?

Edit: No tak, ja głupia. Przecież jest napisane, że Londyn.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.