Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-30, 20:59   #5011
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy mogłabym prosić jakąś listę retinoidów doustnych? Szukam tańszego zamiennika dla kuzynki bo dostała receptę na Izotek.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 21:08   #5012
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja znam:
Actaven, Aknenormin, Axotret, Curacne, Isoderm, Izotek.

Osobiście akurat miałam Curacne przepisane i je brałam, niby wydaje się najdroższe, ale znalazłam aptekę ze znacznie niższymi cenami.

Polecam za pierwszym razem pochodzić po aptekach, popytać o ceny, zapewne znajdzie się w mieście apteka oferująca znacznie niższą cenę (przebitki są i dwukrotne).

Zamienniki można stosować, ale chyba lepiej zdecydować się na jeden, a nie raz taki, raz inny.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 21:57   #5013
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić jakąś listę retinoidów doustnych? Szukam tańszego zamiennika dla kuzynki bo dostała receptę na Izotek.
Ja stosowalam Actaven i wydaje mi się,że jest najtańszy, aczkolwiek znalazłam aptekę,gdzie w takiej samej cenie dostaję curacne + zawsze jakiś krem albo pomadka i przeszłam na nie
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 22:17   #5014
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
aczkolwiek znalazłam aptekę,gdzie w takiej samej cenie dostaję curacne + zawsze jakiś krem albo pomadka i przeszłam na nie
Dokładnie, mogę podać namiary w Wa-wie (chyba aktualne, chociaż w sumie skończyłam kurację półtora roku temu ).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 00:57   #5015
Julia1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Przy kuracji izotekiem, jeśli jestem przeziebiona, mogę zażywać Tabcin, Gripex lub inne takie leki?
Julia1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 10:31   #5016
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Izotretynoina daje interakcje z witaminą A, tetracyklinami..
Więc leki przeciw grypie możesz brać, rzecz w tym, żebyś nie łykała kilku leków na raz. Jak leczysz się gripexem to tylko gripexem, jak tabcinem to tylko tabcinem, nie rób smoothie z leków i będzie dobrze ;-)

Buziaki, trzymajcie się!

Leki zawierające izotretynoinę:
Actaven, Aknenormin, Axotret, Curacne, Isoderm, Isotrex, Izotek wydaje mi się że to są wszystkie dostępne.
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 22:11   #5017
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was w trakcie kuracji miała problemy z miesiączką? Bo mi coś zaczyna świrować (biorę lek od września).


---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

jestem miesiąc po kuracji i skóra oby tak dalej
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 15:35   #5018
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

przy retinoidach z tego typu leków najlepiej byłoby stosować coś z ibuprofenem ze względu na to, że w najmniejszym stopniu z tej grupy leków wpływa na wątrobę, która jest i tak obciążona retinoidami. Lepiej byłoby unikać paracetamolu, to samo jest z alkoholem np
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 20:23   #5019
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam. IZOTEK. Aktualna waga 79 kg ( jak zaczynałem było 82 kg).
82kg x 140 mg - cała dawka 11480 mg
Czy taka proporcja będzie odpowiednia? Nie za mało, nie za dużo?
PS. liczę 30 dnia miesiąc
1 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg
2 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
3 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
4 miesiąc - 4x20mg - suma 2400
5 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
6 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
7 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg

Czy taka proporcja będzie okej do mojej wagi?
Po jakim czasie powinienem widzieć, że brak wyprysków. Zwykle po jakim czasie Wy widzieliście różnicę
HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 20:26   #5020
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
Witam. IZOTEK. Aktualna waga 79 kg ( jak zaczynałem było 82 kg).
82kg x 140 mg - cała dawka 11480 mg
Czy taka proporcja będzie odpowiednia? Nie za mało, nie za dużo?
PS. liczę 30 dnia miesiąc
1 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg
2 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
3 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
4 miesiąc - 4x20mg - suma 2400
5 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
6 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
7 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg

Czy taka proporcja będzie okej do mojej wagi?
Po jakim czasie powinienem widzieć, że brak wyprysków. Zwykle po jakim czasie Wy widzieliście różnicę
u mnie po 2,5 miesiąca całkowicie czysta skóra

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2016-01-05 o 01:11
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 21:29   #5021
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
Witam. IZOTEK. Aktualna waga 79 kg ( jak zaczynałem było 82 kg).
82kg x 140 mg - cała dawka 11480 mg
Czy taka proporcja będzie odpowiednia? Nie za mało, nie za dużo?
PS. liczę 30 dnia miesiąc
1 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg
2 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
3 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
4 miesiąc - 4x20mg - suma 2400
5 miesiąc - 3x20mg - suma 1800
6 miesiąc - jeden dzień 2x20mg następny 3x20mg - suma 1500
7 miesiąc - 2x20mg - suma 1200mg

Czy taka proporcja będzie okej do mojej wagi?
Po jakim czasie powinienem widzieć, że brak wyprysków. Zwykle po jakim czasie Wy widzieliście różnicę
Rozumiem, że derm tak ci to ustawił?
Nie spotkałam się z braniem 4 razy dziennie tabletek, ale i tak można.
140 mg na kilogram to już spora dawka.

U mnie po około miesiącu nastąpił wysyp, potem już było coraz z każdym dniem coraz lepiej. Chyba podobnie jak wankaw po 2,5 miesiąca miałam czystą cerę. Musiałabym się wrócić do postów sprzed 1,5 roku.

Pytaj w razie wątpliwości.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 21:49   #5022
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Rozumiem, że derm tak ci to ustawił?
Nie spotkałam się z braniem 4 razy dziennie tabletek, ale i tak można.
140 mg na kilogram to już spora dawka.

U mnie po około miesiącu nastąpił wysyp, potem już było coraz z każdym dniem coraz lepiej. Chyba podobnie jak wankaw po 2,5 miesiąca miałam czystą cerę.
DZIĘKI.
3-4-5 miesiąc ustawie sobie sam taka dawkę (cel - szybsza kuracja) - czytałem o 3 tabletkach, że ludzie brali. 4 tab rzadko tu prosiłbym o opinie os. które brały - wiem, że wszystko jest zależne od wyników badań będę robił co msc aktualnie jestem po jednych z początku kuracji. Chce przed wakacjami całość zażyć Okres wakacyjny czyt. słoneczny jest problematyczny dla cery leczonej izotekiem -
PYT 1.trzeba cały czas się smarować filtrami?

PYT 2.Od 1.5 roku po zakończeniu kuracji jakieś problemy z cera? Nawroty itd?
PYT 3. Rady co stosować na noc, żeby wysyp mniej problemów stwarzał?
HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 22:57   #5023
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

z tego co tu piszesz mam wrażenie że jakimś cudem zdobyłeś recepte na Izo i sam sobie wszystko ustawiasz...
to trochę nie tak,bo to nie cukierki.
Radziłabym dobrego dermatologa,który stwierdzi czy jest w ogóle sens rozpoczynania kuracji,może problemem są np. hormony lub można trądzik wyleczyć czymś innym.
Oprócz tego,że to dość droga impreza to skutki uboczne mogą być tragiczne i nieodwracalne - bardzo znaczne przerzedzenie włosów,trwałe uszkodzenie wątroby,depresja czasem bardzo głęboka i wiele innych rzeczy.
Po raz tysięczny : to nie są cukierki!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 10:08   #5024
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
z tego co tu piszesz mam wrażenie że jakimś cudem zdobyłeś recepte na Izo i sam sobie wszystko ustawiasz...
to trochę nie tak,bo to nie cukierki.
Radziłabym dobrego dermatologa,który stwierdzi czy jest w ogóle sens rozpoczynania kuracji,może problemem są np. hormony lub można trądzik wyleczyć czymś innym.
Oprócz tego,że to dość droga impreza to skutki uboczne mogą być tragiczne i nieodwracalne - bardzo znaczne przerzedzenie włosów,trwałe uszkodzenie wątroby,depresja czasem bardzo głęboka i wiele innych rzeczy.
Po raz tysięczny : to nie są cukierki!
To nie cukierki a trądzik to nie choroba - pewnie jeśli zmagasz się z tym rok. Walczę z tym ^&##@ grubo ponad 10 lat z lepszym bądź gorszym skutkiem nigdy na zero. Brałem wszystko - zewn. i wewnt. antybiotyki, diety (w to akurat mało wierze, reszta świata wcina do pod ręka ma i żyje z ładna buzką) herbatki, zioła, suplementy, witaminy itp. TAKŻE NIE OCENIAJ - został mi tylko izotek do przetestowania.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Chyba podobnie jak wankaw po 2,5 miesiąca miałam czystą cerę. Musiałabym się wrócić do postów sprzed 1,5 roku.
Pytaj w razie wątpliwości.
U was ten okres 2.5 msc to jaki procent kuracji? Jaka proporcja do całej dawki?
HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-05, 18:34   #5025
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oczywiście,że uważam trądzik za chorobę.
I sama męczę się z t. 11 lat, również jestem po Izoteku,także w tej kwestii mogę Ci doradzić i w żadnym wypadku nie życzę Ci źle.
A capsa możesz sobie podarować
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 13:18   #5026
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HOPE777 Pokaż wiadomość
U was ten okres 2.5 msc to jaki procent kuracji? Jaka proporcja do całej dawki?
moja kuracja trwała dokładnie od 16.04 do 10.12.2015 roku (kilka dni mi się przedłużyło bo miałam skończyć wcześniej)
od lipca 2015 skóra marzenie (piszę skóra bo u mnie to nie była tylko twarz), dawkę jaką miałam to 30mg dziennie (20 rano, 10 wieczorem), ważę 55kg.
ja miałam tylko przez jeden miesiąc zwiększoną dawkę leku na 40mg dziennie (20 rano 20 wieczorem), ale bardzo źle wyszły badania w po tym miesiącu i całą kurację miałam już na 30mg.
ja brałam aknenormin przez cały czas i walczyłam z trądzikiem od 14 roku życia, a jestem przed trzydziechą
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 13:37   #5027
Julia1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A co polecicie zapobiegawczo na wypadanie włosów?
Julia1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 17:06   #5028
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mogę polecić wcieranie oleju musztardowego w skalp i kozoeradki. Na mnie to rzeczywiście działa i zmniejszyło mi wypadanie. Żadne radicale ani inne szampony mi nie pomagały. Chociaż dla niektórych może to być uciążliwe, ale ja i tak nakładam 3 razy w tygodniu olej na długość, więc przy okazji dopieszczam skalp i jeszcze do nawilżania skóry glowy bardzo fajna jest maseczka aloesowa dostępna w naturze, wydaje mi się, że też sprawia, że włosy aż tak nie lecą
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 08:06   #5029
Rosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam po przeczytaniu poprzednich wątków, trafiłam w końcu tutaj i dołączam do was.

Mam 23 lata, 62kg, 170 wzrostu i zażywam AKNENORMIN w dawce 40mg (2x dziennie po 20mg) od 24 listopada.

Skutki uboczne są uciążliwe, ale daję radę wciąż żyjąc nadzieją, że będę miała śliczną buzię.
Z trądzikiem walczę od 12 roku życia i próbowałam wszystkiego. w końcu dojrzałam do decyzji o podjęciu leczenia retinoidami.
Trądzik miałam z typu ropnego, duże, bolące guzki ropne, gule podskórne, zaskórniki, mnóstwo podskórnej kaszki itd. Do tego przebarwienia, skóra ciągle zaczerwieniona, tłuste czoło nos i broda.

Jestem na drugim opakowaniu leku i jest duża poprawa, nie ma już kaszki, zaskórników, gładka skóra, zostało około 4-5 pojedynczych wyprysków które szybko znikają. Wysypu jeszcze jako tako nie było, pojawiają się te pojedyncze potwory ale szybko znikają.

Z skutków ubocznych to baaardzo sucha, pękająca skóra na nogach, łokciach, dłoniach, twarzy... skóra się ze mnie sypie płatami mimo nawilżania już przed braniem leku. Do tego wysypki od palców po łokcie, duże, swędzące liszaje na całych nogach, w pachwinach, w pobliżu oczu... zajady w kącikach ust, suche pękające usta, wysuszony nos i krwawienia codziennie (nos ciągle boli, nawilżanie nie pomaga, krew leci ciągle). Jestem pod stałą kontrolą lekarza i uspokaja, że po skończeniu terapii wszystko ustąpi. Do tego dochodzą bóle stawów i kręgosłupa, drętwienie dłoni i bóle stóp i całych nóg.
Na początku były migreny teraz już znowu długo nie było (odpukać!). Włosy zrobiły się tylko trochę suche i wypadają tak jak wcześniej więc tak w normie. Zrobiły się jedynie bardziej suche na końcach.
Nigdzie się nie ruszam bez pomadki i carmex'u, ciało smaruję tylko medidermem a kąpiel biorę z olejkiem do skóry atopowej z Ziaji (świetna i tania, polecam!). Do twarzy krem z ziaji tłusty też do cery AZS i jakoś daję radę (stosuję go nawet pod makijaż, skóra go spija jak gąbka).

Dermatolog jest dobrej myśli, że koło kwietnia leczenie zakończymy bo widzi jak lek szybko na mnie działa (byłam cała w ropniakach, a problem jest tylko na twarzy) i póki co nie było wysypu.

Zaciskam więc zęby i wytrzymuję.

Edytowane przez Rosek
Czas edycji: 2016-01-08 o 08:15
Rosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 11:18   #5030
HOPE777
Raczkowanie
 
Avatar HOPE777
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam. Biorę Izotek od 6tyg - 80 kg - 2x20mg - następny msc 3x20mg
moje pytanie dotyczy czy spotkaliście z sytuacją powstających podskórnych "ropnych" albo nie zmian dokładnie nie wiem jak TO określić takie wypuklenie - czuje je pod palcem nie widać tego tak jak typowe ropne krosty ale są.
Nie znikają póki co nie które są od 3-4 tyg i nic - głownie okolice żuchwy szyja. Czy to normalne? Czy zjedzie sam? Jeśli nie to co z tym robić (maść ichtiolowa tego nie wyciąga :/)
HOPE777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 10:31   #5031
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Rosek w Toim przypadku powiedziałabym o tych wszystkich dolegliwościach dermatologowi, może zejdziesz 10mg dziennie ale lepiej bedziesz to znoscić.
I nie używaj tłustych kremów a nawilżających - Cetaphil gorąco polecam.

HOPE777 to się wchłonie. Ja jestem po terapii skończyłam w październiku 2014 i muszę przyznac że jeszcze takie niespodzianki się pojawiają. Albo wychodzą na powierzchnię skóry i zamiast wyjść i pójść sobie postanawiają się cofnąć a to wtedy trwa i trwa. A że oduczyłam się wyciskać to cera dużo lepiej wygląda

Trzymajcie się ciepło. Będzie dobrze!!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 22:29   #5032
Rosek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Miałam nawilżające ale są niewystarczające, skóra piecze, a te tłuste tworzą warstwę dzięki której czuję ulgę - skóra się tak nie łuszczy na twarzy i nie jest taka ściągnięta i szczypiąca. Lekarz wie o wszystkich moich dolegliwościach ale twierdzi, że tak jest dobrze i miał gorsze przypadki a kolejna wizyta dopiero w marcu. Wcześniej miałam też problemy ogólne ze skórą (jakieś pól roku) co wyglądalo jak atopowe, ale stosuję te ziajki, olejki do atopowców, zadnych zapachowych chemicznych żeli, wszystko pod kątem atopowej skóy z jak najmniejszą ilością składników, do tego linomag na powieki i pod oczy i jest w miarę sytuacja opanowana.
Rosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 15:40   #5033
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Rosek Pokaż wiadomość
Lekarz wie o wszystkich moich dolegliwościach ale twierdzi, że tak jest dobrze i miał gorsze przypadki a kolejna wizyta dopiero w marcu.
Co lekarz to opinia pewnie. Mój mi mówił, że jeśli dolegliwości będą bardzo nieprzyjemne, to mam na własną rękę obniżać dawkę o 10mg (bo mam zapisane 30mg, więc do 20mg). I tak zrobiłam, różnica jest kolosalna, zniknęła mi paskudna egzema z goleni (btw. pomógł bardzo też krem z mocznikiem Pilarix, kupiłam w aptece).

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez feronik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was w trakcie kuracji miała problemy z miesiączką? Bo mi coś zaczyna świrować (biorę lek od września).
Ja nie mam żadnych problemów. Nie biorę też pigułek anty i miesiączka ok.
Może skonsultuj z ginem?
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-18, 11:48   #5034
skinhelpper
Raczkowanie
 
Avatar skinhelpper
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 88
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Miałam nawilżające ale są niewystarczające, skóra piecze, a te tłuste tworzą warstwę dzięki której czuję ulgę - skóra się tak nie łuszczy na twarzy i nie jest taka ściągnięta i szczypiąca. Lekarz wie o wszystkich moich dolegliwościach ale twierdzi, że tak jest dobrze i miał gorsze przypadki a kolejna wizyta dopiero w marcu. Wcześniej miałam też problemy ogólne ze skórą (jakieś pól roku) co wyglądalo jak atopowe, ale stosuję te ziajki, olejki do atopowców, zadnych zapachowych chemicznych żeli, wszystko pod kątem atopowej skóy z jak najmniejszą ilością składników, do tego linomag na powieki i pod oczy i jest w miarę sytuacja opanowana.

Koleżanka wyżej ma rację, a lekarz jak dla mnie trochę niepoważny. To nie jest antybiotyk, który z zegarkiem w ręku trzeba stosować co kilka godzin i nawet jak przez 3-4 dni nie wezmiesz go w ogóle to nic się nie dzieje, bo jego stężenie się utrzymuje w organizmie. Przy uporczywych problemach możesz tak spokojnie robić, czy zmniejszać sobie dawkę do najmniejszej jaka masz aż te objawy się trochę uspokoją. Nie musisz się tak męczyć, a każdy pacjent znosi to inaczej i to, że inni się męczyli to nie znaczy, że Ty też musisz
__________________
Zapraszam na skinhelpper.blogspot.com
skinhelpper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-19, 00:00   #5035
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez skinhelpper Pokaż wiadomość
To nie jest antybiotyk, który z zegarkiem w ręku trzeba stosować co kilka godzin i nawet jak przez 3-4 dni nie wezmiesz go w ogóle to nic się nie dzieje, bo jego stężenie się utrzymuje w organizmie. Przy uporczywych problemach możesz tak spokojnie robić, czy zmniejszać sobie dawkę do najmniejszej jaka masz aż te objawy się trochę uspokoją. Nie musisz się tak męczyć, a każdy pacjent znosi to inaczej i to, że inni się męczyli to nie znaczy, że Ty też musisz
Dokładnie! Mój lekarz twierdzi wręcz, że dawka dzienna powinna być maksymalną, jaka nie powoduje uciążliwych skutków ubocznych. To nie ma znaczenia, jaka jest dzienna dawka, lepiej ją obniżyć i wydłużyć całą kurację, niż tak się męczyć.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-13, 23:51   #5036
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, mam pytanie do osób które są już kilka lat po kuracji. Ja jestem 2 lata i moja skóra bardzo dziwnie się zachowuje. Mam coś na kształt bardzo drobnej kaszki w kolorze skóry w miejscach ujść gruczołów łojowych (broda, okolice ust i nosa). Wygląda to tak jakby gruczoły wracały do pierwotnego rozmiaru. Dermatolodzy nie wiedzą, co z tym dalej - byłam z tym problemem u 3 różnych. Czy może ktoś z Was ma podobny problem?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-19, 16:22   #5037
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

czesc dziewczyny
Ja jestem ok. 2lata po kuracji aknenorminem, skora nie jest moze idealna ale naprawde lek mi pomogl. Jedynie owlosienie w niektorych miejscach mi sie powiekszylo/wzmozylo. Dlatego wrocilam na zabiegi laserem. Juz sa efekty. Jezeli wy tez macie ten sam problem to polecam laser w Deluxie. Aktualnie jest promocja jak sie kogos poleci ja zyskam znizke i osoba ktora polece 20% znizki warto skorzystac. gabinety sa w calej Polsce. wiecej info pod; paulineczka131189@gmail.c om
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 13:58   #5038
moonte93
Przyczajenie
 
Avatar moonte93
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam wszystkich!
Jestem tu nowa. Trądzik leczę od października 2012r. Moje dotychczasowe leczenie skupiało się głownie na braniu tabletek i stosowaniu maści. Wymienianie trochę czasu by mi zajęło W październiku, listopadzie i grudniu 2015r. miałam wykonywane peelingi chemiczne. Jednak wciąż nie mam twarzy takiej o jakiej marze. Wciąż znajduje się coś pod skórą.. zawsze są jakieś niespodzianki na twarzy. Moja dermatolog zaproponowała mi leczenie Acnenorminem już przy pierwszej wizycie jednak skutki uboczne mnie odstraszyły i wybrałyśmy 'lżejsze' leczenie..no ale koniec końców zaproponowała mi to na ostatniej wizycie ( 19 lutego )..Niby moja twarz nie wygląda tragicznie tak jak 3,5 roku temu..jednak wciąż ten TRĄDZIK jest... Zaproponowała mi dawkę 2x20 ( 165 cm, 55kg).. Wiem, że to już ostatni sposób na trądzik. Jednak boje się, że na mojej twarzy pojawią się blizny i przebarwienia z którymi walczę stosując już 4 lasery IPL (2014r) i 3 peelingi medyczne (2015r). Po prostu myślę, że po skończonej kuracji Acnenorminem będę musiała znowu przejść przez to wszystko aby moja twarz wyglądała dobrze.
Chce wstawić moje zdjęcia abyście ocenili czy warto w moim przypadku decydować się na retinoidy.
Z góry bardzo Wam dziękuje !
moonte93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 14:01   #5039
moonte93
Przyczajenie
 
Avatar moonte93
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zdjęcia wykonane dziś i 2 dni temu.

Edytowane przez moonte93
Czas edycji: 2016-03-03 o 09:02
moonte93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-22, 18:49   #5040
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez moonte93 Pokaż wiadomość
Zdjęcia wykonane dziś i 2 dni temu.
Hej
Ja skończyłam kuracje izotekiem 2 lata temu i moja cera obecnie jest w gorszym stanie niż twoja Oczywiście przed kuracją miałam dużo większy trądzik, ale jednak po roku trądzik wrócił. Ja bym na twoim miejscu nie podejmowała sie leczenia izotekiem, cery w cale nie masz złej Wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale jednak kuracja nie należała do super przyjemnych
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.