Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-06, 22:32   #721
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Naturalne podkłady to Sante, Benecos, Lavera, Logona, Kuomaye. Minerałów jest cała masa, nie tylko EDM. Z bardziej znanych to na przykład Lily Lolo, Lumiere, Pixie, Lucy Minerals, CS... Można samemu coś stworzyć zamawiając półprodukty z kolorówki. Są też mniej naturalne pudry z Sephory, które dziewczyny chwalą. Wybór jest duży
Patrzę, patrzę i coraz bardziej nie wiem z której strony to ugryźć, ech Benecos jest dobry cenowo, ale po odcieniach widzę że będzie za ciemny. A 50zl za podkład nie dam, bo mnie nie stać a obecny zaraz mi się skończy.
Masz babo zmartwienie na resztę wieczoru
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 22:57   #722
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, dziewczyny! Skoro jesteście przy podkładach to co uważacie o talku?Bo ja zaczęłam kompletować kolorówkę, gdyż ostatnio zbrzydłam i muszę się ratować. Niestety za późno wyczytałam o tym jaki talk jest szkodliwy i zakupiłam cienie i róż z talkiem. Nie zwracałam uwagi na talk, ufałam że skoro firma eco to na pewno skład jest ok i masz babo placek!
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 23:36   #723
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Patrzę, patrzę i coraz bardziej nie wiem z której strony to ugryźć, ech Benecos jest dobry cenowo, ale po odcieniach widzę że będzie za ciemny. A 50zl za podkład nie dam, bo mnie nie stać a obecny zaraz mi się skończy.
Masz babo zmartwienie na resztę wieczoru
Benecos jest bardzo jasny Miałam próbkę najjaśniejszego i jest ok, a zawsze używałam tych najjaśniejszych Jeśli chodzi o naturalne do 50 zł to raczej nie ma takich. Tylko próbki minerałów na allegro. Tylko jak już znajdziesz dobry kolor i formułę to trochę bez sensu dalej ciągnąć na próbkach. Więc i tak i tak będziesz musiała w końcu zainwestować Warto odłożyć sobie parę złotych i mieć dobry produkt na długo niż byle co i cały czas zmieniać.

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziewczyny! Skoro jesteście przy podkładach to co uważacie o talku?Bo ja zaczęłam kompletować kolorówkę, gdyż ostatnio zbrzydłam i muszę się ratować. Niestety za późno wyczytałam o tym jaki talk jest szkodliwy i zakupiłam cienie i róż z talkiem. Nie zwracałam uwagi na talk, ufałam że skoro firma eco to na pewno skład jest ok i masz babo placek!
Musiałabyś cofnąć się do pierwszej części wątku. Tam pisałyśmy sporo o talku. Na szybko - talk może zapychać, podrażniać, wysuszać, ponoć wywoływac jakieś choróbska o ile dobrze pamiętam. Ale jak jest dalej w składzie to nie jest taki zły. Ja tam go unikam
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-06, 23:48   #724
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Benecos jest bardzo jasny Miałam próbkę najjaśniejszego i jest ok, a zawsze używałam tych najjaśniejszych Jeśli chodzi o naturalne do 50 zł to raczej nie ma takich. Tylko próbki minerałów na allegro. Tylko jak już znajdziesz dobry kolor i formułę to trochę bez sensu dalej ciągnąć na próbkach. Więc i tak i tak będziesz musiała w końcu zainwestować Warto odłożyć sobie parę złotych i mieć dobry produkt na długo niż byle co i cały czas zmieniać.
Najjaśniejszy to będzie ten Nude?
Od trzech godzin tylko patrzę na te formuły, próbki i inne takie i nic tylko się za głowę złapać. Do sypkich minerałów jak już się oczywiście znajdzie właściwy kolor (czas i pieniądze) pędzelki, a przy robieniu z półproduktów pojemniczki, odpowiednie proporcje, a i poza bazą kosmetyczną i właściwą bazą kolorową (i jak tu taką wybrać?) przydałoby się pewnie mieć ewentualnie coś czym można jeszcze ten kolor dopasować (kolejne pigmenty) itd. Więc zanim znajdę ten dobry produkt w który warto zainwestować, zainwestuję drugie tyle albo i lepiej w poszukiwania. A to już nie na moją kieszeń obecnie.
To jest mój moment naturalnego zwątpienia
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 00:03   #725
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość


Musiałabyś cofnąć się do pierwszej części wątku. Tam pisałyśmy sporo o talku. Na szybko - talk może zapychać, podrażniać, wysuszać, ponoć wywoływac jakieś choróbska o ile dobrze pamiętam. Ale jak jest dalej w składzie to nie jest taki zły. Ja tam go unikam
Dzięki! Wtedy nie byłam zainteresowana kolorówką i przeoczyłam te informacje. No ale najlepiej uczyć się na własnych błędach, teraz zapamiętam ten talk na dobre, mogę się pocieszać że nie kupiłam pudru z talkiem, który też mnie kusił czy 2 razy droższych kosmetyków też z talkiem(też kusiły). Uważajcie dziewczyny na talk, bo jest go sporo w "naturalnej" kolorówce! To tak, jakby jeszcze jakaś sierotka nie wiedziała
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 00:14   #726
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy to będzie ten Nude?
Od trzech godzin tylko patrzę na te formuły, próbki i inne takie i nic tylko się za głowę złapać. Do sypkich minerałów jak już się oczywiście znajdzie właściwy kolor (czas i pieniądze) pędzelki, a przy robieniu z półproduktów pojemniczki, odpowiednie proporcje, a i poza bazą kosmetyczną i właściwą bazą kolorową (i jak tu taką wybrać?) przydałoby się pewnie mieć ewentualnie coś czym można jeszcze ten kolor dopasować (kolejne pigmenty) itd. Więc zanim znajdę ten dobry produkt w który warto zainwestować, zainwestuję drugie tyle albo i lepiej w poszukiwania. A to już nie na moją kieszeń obecnie.
To jest mój moment naturalnego zwątpienia
Pozwolę sobie zapytać - a jak sobie radzisz z cenami innych produktów naturalnych? Są one z reguły drogie, a kosmetyki codziennego użytku (szampon, żel etc.) są wg mnie koszmarnie drogie w porównaniu z drogeryjnymi.
Tak w sumie kieruję tę wypowiedź do wszystkich dziewczyn - powiem szczerze, że mnie zmroziło, kiedy pierwszy raz przeczytałam tutaj o szamponach Yes To Carrots z Sephory za 65zł. Pomyślałam sobie wtedy, że nie ma takiej możliwości, żebym zapłaciła tyle za kosmetyk codziennego użytku ( i tego się w sumie trzymam bo najwięcej jak dotąd zapłaciłam za żel Weledy, ok. 40zł).
Jak wy sobie radzicie? Macie dobre wypłaty czy kupujecie kosmetki naturalne ograniczając sobie inne rzeczy? Ja wydaję dużo więcej na kosmetyki od kiedy przeszłam na pielęgnację naturalną.


---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
To tak, jakby jeszcze jakaś sierotka nie wiedziała
Odnośnie twojego avatara - palisz?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 00:23   #727
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Paranojo prawdę mówiąc wybieram póki co najtańsze, więc Rossmann na mnie zarabia jeśli chodzi o żele pod prysznic, szampony i inne takie. Dopiero powoli wymieniam swoje kosmetyki i właśnie kończy mi się podkład i puder, gdzie jak widzę muszę się już bardziej szarpnąć. Z tym że mając studencki budżet a z niego mieszkanie i swoją część rachunków do zapłacenia nie nastraja mnie to zbyt optymistycznie stąd moje posty, dopytywanie się i kombinowanie jak zrobić, żeby się nie spłukać zupełnie, bo jeść też za coś trzeba.
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 00:56   #728
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28599296]

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------



Odnośnie twojego avatara - palisz?[/QUOTE]

Rzucam, avatar ma mi to przypominać, choć nie wiem czy nie jest zbyt wzruszający


A co do kasy, to mnie też denerwuje, że tyle wydaje na kosmetyki, już o tym pisałam, że kiedyś wydawałam na nie dużo mniej pieniędzy. Staram się wybierać te tańsze, ale nawet te tańsze są znacznie droższe od tych, których używałam kiedyś. Najczęściej robię tak, że kupuję w miesiącu jedną droższą rzecz taki "lux" na który choruję i resztę tańszych. Jak trafiam na coś super, to pilnuję żeby zawsze to mieć, oczywiście cena i wydajność jest wtedy bardzo ważna. Nie kupuję ciuchów odkąd przeszłam na naturę.
Bardzo mnie też wkurza dostępność takich rzeczy, prawie wszystko muszę zamawiać przez net, staram się robić zakupy w jednym sklepie internetowym w miesiącu, choć często chciałabym parę rzeczy, których nie ma w jednym sklepie, ale to robi dodatkowe koszta( dodatkowe 5,6 przesyłek)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:09   #729
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28599296]Pozwolę sobie zapytać - a jak sobie radzisz z cenami innych produktów naturalnych? Są one z reguły drogie, a kosmetyki codziennego użytku (szampon, żel etc.) są wg mnie koszmarnie drogie w porównaniu z drogeryjnymi.
Tak w sumie kieruję tę wypowiedź do wszystkich dziewczyn - powiem szczerze, że mnie zmroziło, kiedy pierwszy raz przeczytałam tutaj o szamponach Yes To Carrots z Sephory za 65zł. Pomyślałam sobie wtedy, że nie ma takiej możliwości, żebym zapłaciła tyle za kosmetyk codziennego użytku ( i tego się w sumie trzymam bo najwięcej jak dotąd zapłaciłam za żel Weledy, ok. 40zł).
Jak wy sobie radzicie? Macie dobre wypłaty czy kupujecie kosmetki naturalne ograniczając sobie inne rzeczy? Ja wydaję dużo więcej na kosmetyki od kiedy przeszłam na pielęgnację naturalną.

?[/QUOTE]


Ja dopiero po przejściu na kosmetyki naturalne zaczęłam wydawać mniejWcześniej moimi jedynymi sklepami gdzie kupowałam kosmetyki był Douglas/Sephora i np.za krem do codziennego użytku płaciłam 220zł,za balsam do ciała 65zł,za podkład 200zł,za róż/rozświetlacz 200-250zł.Teraz to co płacę to ulga dla portfela.Kosmetyki uwielbiam kupować i nie mam zamiaru sobie absolutnie na nie żałować.Ja żeli pod prysznic nie używam w ogóle,ale mi też było by szkoda wydać akurat na żel ok 65zł.Jednak jeśli mam kosmetyki "swoje"sprawdzone to kupuje i już.Tak jak wcześniej miałam sprawdzonych ulubieńców nienaturalnych tak teraz pomału mam swoich naturalnych.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Dziewczyny a czy któraś z was próbowała czegoś takiego?
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kompa...avera-269.html

bo ja przeważnie używałam właśnie kompaktów-wolę je niż płynne podkłady i teraz znalazłam ten i tak się zastanawiam czy nie zaryzykować w ciemno?

Mi też się pomalu lavera kończy i szukam czegoś nowego,ale sama nie wiem na co się zdecydować
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:13   #730
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja niestety wydawałam dużo mniej na kosmetyki. Tzn. teraz też nie wydaję (niby) dużo więcej, ale to dlatego, że się bardzo pilnuję. Wkurza mnie, że większość rzeczy jest w internecie tylko i to na dodatek nie w jednym miejscu. A dla mnie 10-11 albo i więcej złotych za przesyłkę to bardzo dużo i nie mam zamiaru tyle dawać. Ratuję się Rossmannem, zrobsobiekrem, który jest u mnie we Wrocławiu i teraz helfy.pl mam tu we Wrocławiu, więc jako tako wybór mam. Powiedzmy, że jeszcze mogłabym w orqanique kupować, bo mają to czy tamto dobre. No i kilka rzeczy w doz jest, więc też mogę kupić. No i ewentualnie SP i drogerie Natura, ale jak widać Natuderm Botanics wycofane, Dr Scheller chwilowo albo na zawsze też, więc nie wiem, co tam będę kupować.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 10:26   #731
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja niestety wydawałam dużo mniej na kosmetyki. Tzn. teraz też nie wydaję (niby) dużo więcej, ale to dlatego, że się bardzo pilnuję. Wkurza mnie, że większość rzeczy jest w internecie tylko i to na dodatek nie w jednym miejscu. A dla mnie 10-11 albo i więcej złotych za przesyłkę to bardzo dużo i nie mam zamiaru tyle dawać. Ratuję się Rossmannem, zrobsobiekrem, który jest u mnie we Wrocławiu i teraz helfy.pl mam tu we Wrocławiu, więc jako tako wybór mam. Powiedzmy, że jeszcze mogłabym w orqanique kupować, bo mają to czy tamto dobre. No i kilka rzeczy w doz jest, więc też mogę kupić. No i ewentualnie SP i drogerie Natura, ale jak widać Natuderm Botanics wycofane, Dr Scheller chwilowo albo na zawsze też, więc nie wiem, co tam będę kupować.
Jak dla mnie to lepiej,że wszystko jest dostępne w necie,bo ja mieszkam na takim zadupiu,że nic bym nie kupiła z rzeczy interesujących mnie.Muszę jechać 60 km to większego miasta,żeby kupić to co chcę.Jednak mnie też strasznie denerwują ceny wysyłekSą bardzo często zawyżone i nieadekwatne do cennika poczty-po prostu nas kantują i jeszcze zarabiają na tych wysyłkach.
Czasami jest też tak,że chcę kupić tylko jedną rzecz,a koszt wysyłki to 13złgdzie waga kosmetyku to tylko 150g
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 10:47   #732
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28597354]Pachnie bardzo ładnie, kwiatowo-ziołowo powiedziałabym, ale ciężko określić tan zapach. Wchłania się bardzo szybko, nie zostawia tłustego filtra na skórze, wg mnie jest bardzo odżywczy - skórę mam zdecydowanie lepszą odkąd go stosuję (jakieś 3 tygodnie). Moim zdaniem absolutnie jest warty swojej ceny - jest go co prawda 30ml, ale jest wydajny i na pewno kupię kolejne opakowanie, kiedy to się skończy. Zapłaciłam za niego trochę ponad 13 euro, czyli ok. 52zł. Nie wiem za ile dostępny jest w Polsce. Gdybym miała porównywać krem Hauschki, który miałam ostatnio, i tę Weledę różaną, to zdecydowanie wybrałabym Weledę.[/QUOTE]
a mi akurat zaden krem weledy nie podpasowal ten rozany moze i warstwy jakiejs specjalnej nie zostawial, wchlanial sie troche, ale ja mialam wrazenie zalepienia skory. tak jakbym sie troche lzejszym klejem posmarowala. ale moja skora to wyjatkowy tluscioch, wiec moze sie lepiej nie sugerujcie po irysowym kremie mniej wiecej to samo wrazenie. ja roznicy procz w zapachu nie pamietam...
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Dziewczyny a czy któraś z was próbowała czegoś takiego?
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kompa...avera-269.html

bo ja przeważnie używałam właśnie kompaktów-wolę je niż płynne podkłady i teraz znalazłam ten i tak się zastanawiam czy nie zaryzykować w ciemno?

Mi też się pomalu lavera kończy i szukam czegoś nowego,ale sama nie wiem na co się zdecydować
ja macalam te wszystkie kolorowkowe produkty pare tygodni temu... co tam bylo... na pewno cala kolorowka lavera, sante i annemarie börlind. ale nie pamietam kompletnie, jak sie ten kompakt sprawowal na rece... nawet kolorow sobie nie zapamietalam... chyba mnie nic nie powalilo, a poza tym podklady jeszcze mam i musze wykonczyc. za to sobie cienie kupilam z talkiem sa i nie uwazam, zebym od tego talku miala dostac jakiejs choroby smiertelnej - a jesli tak, to przypuszczam, ze wczesniej zdazy mnie cos przejechac

a co do kosztow pielegnacji naturalnej - ja tam nie odczuwam. jak juz, to wrecz na lepsze sie zmienilo. ale to chyba nie tylko przez stopniowa zmiane pielegnacji na naturalna, a ogolne nienabieranie sie na reklame (bo czytam sklady i mi zadna baba nie bedzie wciskac glupot o cudotworcy w tubce 30 ml za 80 euro ok, az tak to sie i tak nie dalam nigdy nabrac, ale wczesniej mnie kusilo). aa, i pewnie sporo zaslugi w tym, ze mam tez pelno naturalnych kosmetykow do "pomacania" i nie musze kupowac kompletnie na slepo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 13:15   #733
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a mi akurat zaden krem weledy nie podpasowal ten rozany moze i warstwy jakiejs specjalnej nie zostawial, wchlanial sie troche, ale ja mialam wrazenie zalepienia skory. tak jakbym sie troche lzejszym klejem posmarowala. ale moja skora to wyjatkowy tluscioch, wiec moze sie lepiej nie sugerujcie po irysowym kremie mniej wiecej to samo wrazenie. ja roznicy procz w zapachu nie pamietam...
No patrz, a ja 5 minut po nałożeniu go mogę od razu nakładać puder, bo praktycznie cały krem już jest wchłonięty. A mam cerę mieszaną, z okropną strefą T.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 17:24   #734
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym trochę naskarżyć na sklep helfy.pl
Moja koleżanka zamówiła tam olejki i przyszła po odbiór tu na Białoskórniczą we Wrocławiu. Ja tam byłam jeszcze w czerwcu, ona teraz w sierpniu i okazało się, że nadal większość rzeczy mają w kartonach i ogólnie rozpiernicz mają. Olejki zamówione były szukane kilka(naście) minut ze skutkiem nijakim. Kobieta zapytała się mojej znajomej, co teraz zrobią, tak jakby to była wina mojej znajomej, że mają burdel i nic nie potrafią znaleźć. W końcu kobieta wpadła na jakże genialny pomysł, że da coś innego za taką samą cenę. Moja znajoma ewentualnie się zgodziła. Kiedy już chciała wychodzić, ta do niej, że ta rzecz jest o złotówkę droższa, więc musi tą złotówkę dopłacić. Ja za zamieszane spowodowane zagubionym zamówieniem już bym się o tą złotówkę nie upominała, bo to śmieszne i załosne. Moja koleżanka taki szok, no ale okay. Złotówki nie miała, więc wyjęła jej 50 zł i tu kolejny problem, bo ta nie ma z czego wydać.
Niestety bardzo się na tym sklepie zawiodłam. Było mi też głupio, bo to ja znajomej o tym sklepie powiedziałam. Ona się całkiem do niego zniechęciła i powiedziała, że nigdy więcej tam nie zawita.
uu jak ładnie dbają o klienta jakiś głeboki PRL w tym sklepie.
Poleć koleżance kosmetyki natury, ja zawsze u nich odbiram zamówienie kosmetyki. Cała czynnośc traw 3 minuty. Pani przynosi mi ladnej torebeczce ekologonczje kosmetyki i jade do domu, zawsze jest milo i sympatycznie. Ja zawsze robię przedpłatę
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 17:34   #735
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
uu jak ładnie dbają o klienta jakiś głeboki PRL w tym sklepie.
Poleć koleżance kosmetyki natury, ja zawsze u nich odbiram zamówienie kosmetyki. Cała czynnośc traw 3 minuty. Pani przynosi mi ladnej torebeczce ekologonczje kosmetyki i jade do domu, zawsze jest milo i sympatycznie. Ja zawsze robię przedpłatę
No tak tylko, że koleżanka nie chce używać kosmetyków naturalnych. Chciała po prostu odżywić włosy, a raczej zadbać o nie, bo ścięła teraz. Ja mówiłam, że słyszałam, że dobre są oleje, skusiła się na nie, ale nie wiedziała gdzie kupić, dlatego jej poleciłam ten sklep.

A tak w ogóle od kilku dni jestem w posiadaniu oleju z pachnotki, bo oleju z tamanu nie było.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-08-07 o 17:35
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 17:44   #736
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy to będzie ten Nude?
Od trzech godzin tylko patrzę na te formuły, próbki i inne takie i nic tylko się za głowę złapać. Do sypkich minerałów jak już się oczywiście znajdzie właściwy kolor (czas i pieniądze) pędzelki, a przy robieniu z półproduktów pojemniczki, odpowiednie proporcje, a i poza bazą kosmetyczną i właściwą bazą kolorową (i jak tu taką wybrać?) przydałoby się pewnie mieć ewentualnie coś czym można jeszcze ten kolor dopasować (kolejne pigmenty) itd. Więc zanim znajdę ten dobry produkt w który warto zainwestować, zainwestuję drugie tyle albo i lepiej w poszukiwania. A to już nie na moją kieszeń obecnie.
To jest mój moment naturalnego zwątpienia
A podkład Lavery ? moze ten będzie dobry. Miałam próbkę 02, ładnie kryje nie za ciemny nie za jasny, podkład świetny.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Ja dopiero po przejściu na kosmetyki naturalne zaczęłam wydawać mniejWcześniej moimi jedynymi sklepami gdzie kupowałam kosmetyki był Douglas/Sephora i np.za krem do codziennego użytku płaciłam 220zł,za balsam do ciała 65zł,za podkład 200zł,za róż/rozświetlacz 200-250zł.Teraz to co płacę to ulga dla portfela.Kosmetyki uwielbiam kupować i nie mam zamiaru sobie absolutnie na nie żałować.Ja żeli pod prysznic nie używam w ogóle,ale mi też było by szkoda wydać akurat na żel ok 65zł.Jednak jeśli mam kosmetyki "swoje"sprawdzone to kupuje i już.Tak jak wcześniej miałam sprawdzonych ulubieńców nienaturalnych tak teraz pomału mam swoich naturalnych.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Dziewczyny a czy któraś z was próbowała czegoś takiego?
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kompa...avera-269.html

bo ja przeważnie używałam właśnie kompaktów-wolę je niż płynne podkłady i teraz znalazłam ten i tak się zastanawiam czy nie zaryzykować w ciemno?

Mi też się pomalu lavera kończy i szukam czegoś nowego,ale sama nie wiem na co się zdecydować
ten podkład w kompakcie to chyba nowosc w Laverze, też się nad nim zstanawiam. Kupuj Anakazar i zdaj relację

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No tak tylko, że koleżanka nie chce używać kosmetyków naturalnych. Chciała po prostu odżywić włosy, a raczej zadbać o nie, bo ścięła teraz. Ja mówiłam, że słyszałam, że dobre są oleje, skusiła się na nie, ale nie wiedziała gdzie kupić, dlatego jej poleciłam ten sklep.

A tak w ogóle od kilku dni jestem w posiadaniu oleju z pachnotki, bo oleju z tamanu nie było.

a jak olej się sprawuje?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 17:56   #737
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Mam pytanie do tych z was, które malują oczy. Miałam długą przerwę w malowaniu się ( nie myślałam że można wyjść z wprawy, ale można;-), teraz idzie mi to naprawdę kiepsko, ale problemem o który chciałam spytać jest demakijaż oczu. Kiedyś jak się malowałam (a mocno oj mocno), to zmywałam oczy mydłem, tak jak resztę twarzy i było ok. Miałam też romans z dwufazowym płynem bielendy, też dawał radę. Teraz gdy przeszłam na naturę zaczęły się problemy, bo robiąc demakijaż wypadają mi rzęsy. Nie miałam tego nawet jak myłam twarz mydłem, chociaż tarłam oczy dużo bardziej niż używając płynu! Nie wiem co robię źle, czy ktoś z was też tak ma. I czy może znacie jakieś naturalne mydło, które zmyje z oczu kredkę? Może to kwestia preparatu, próbowałam micela aa tego tańszego i preparatu logony. A może to naturalna kolorówka jest bardziej "odporna"?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 18:14   #738
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
a jak olej się sprawuje?
A nawet nie wiem, bo nie pytałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 18:25   #739
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Mam pytanie do tych z was, które malują oczy. Miałam długą przerwę w malowaniu się ( nie myślałam że można wyjść z wprawy, ale można;-), teraz idzie mi to naprawdę kiepsko, ale problemem o który chciałam spytać jest demakijaż oczu. Kiedyś jak się malowałam (a mocno oj mocno), to zmywałam oczy mydłem, tak jak resztę twarzy i było ok. Miałam też romans z dwufazowym płynem bielendy, też dawał radę. Teraz gdy przeszłam na naturę zaczęły się problemy, bo robiąc demakijaż wypadają mi rzęsy. Nie miałam tego nawet jak myłam twarz mydłem, chociaż tarłam oczy dużo bardziej niż używając płynu! Nie wiem co robię źle, czy ktoś z was też tak ma. I czy może znacie jakieś naturalne mydło, które zmyje z oczu kredkę? Może to kwestia preparatu, próbowałam micela aa tego tańszego i preparatu logony. A może to naturalna kolorówka jest bardziej "odporna"?

Najtaniej i najnaturalniej wyjdzie olej z pestek winogron.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 18:30   #740
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Jestem od kilku dni u rodziców i nie wzięłam sobie żadnego mydełka ani żelu pod prysznic naturalnego, i myłam się tymi ich, z SLES. Masakra! Już zapomniałam, jak takie żele mnie wysuszają, po prostu myślałam że się zadrapię na śmierć . Kupiłam sobie Babydreama, żeby jakoś przeżyć
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28599296]Pozwolę sobie zapytać - a jak sobie radzisz z cenami innych produktów naturalnych? Są one z reguły drogie, a kosmetyki codziennego użytku (szampon, żel etc.) są wg mnie koszmarnie drogie w porównaniu z drogeryjnymi.
Tak w sumie kieruję tę wypowiedź do wszystkich dziewczyn - powiem szczerze, że mnie zmroziło, kiedy pierwszy raz przeczytałam tutaj o szamponach Yes To Carrots z Sephory za 65zł. Pomyślałam sobie wtedy, że nie ma takiej możliwości, żebym zapłaciła tyle za kosmetyk codziennego użytku ( i tego się w sumie trzymam bo najwięcej jak dotąd zapłaciłam za żel Weledy, ok. 40zł).
Jak wy sobie radzicie? Macie dobre wypłaty czy kupujecie kosmetki naturalne ograniczając sobie inne rzeczy? Ja wydaję dużo więcej na kosmetyki od kiedy przeszłam na pielęgnację naturalną.
[/QUOTE]
Na kosmetyki codziennego użytku też mi szkoda tak dużo kasy wydawać, miałam próbkę żelu pod prysznic Pat&Rub- no super zapach, działanie, ale 45 zł za żel 250 ml? bez jaj
Pod prysznic i jako mydło do rąk mam Babydreama i mydełka naturalne, szampon i odżywkę z Yes kupiłam jak była u nas przecena w Sephorze po 29 zł/500 ml, balsamy do ust też biorę do 10 zł jak Tisane, którego byłam fanką. Hydrolaty wychodzą trochę drożej niż toniki, ale nie jakoś drastycznie. Ceny kremów/olejków naturalnych są takie same jak tych, które wcześniej kupowałam.
Najdrożej wychodzi bawienie się w oleje do włosów, szczególnie te indyjskie - kupiłam małą 90 ml Sesę i widzę, że dłużej niż na 1,5-2 miesiące to nie da rady wystarczyć, a kosztowała prawie 30 zł.
Ja teraz mniej wydaję na kosmetyki, bo mniej mnie kusi - kiedyś wchodziłam do Rossmana i było miion rzeczy, które chciałabym spróbować, a teraz są ze trzy
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 18:48   #741
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jestem od kilku dni u rodziców i nie wzięłam sobie żadnego mydełka ani żelu pod prysznic naturalnego, i myłam się tymi ich, z SLES. Masakra! Już zapomniałam, jak takie żele mnie wysuszają, po prostu myślałam że się zadrapię na śmierć . Kupiłam sobie Babydreama, żeby jakoś przeżyć
(...)
Ja teraz mniej wydaję na kosmetyki, bo mniej mnie kusi - kiedyś wchodziłam do Rossmana i było miion rzeczy, które chciałabym spróbować, a teraz są ze trzy
ha, zapominalstwo! tez tak raz mialam... moj facet kosmetyczki zapomnial, jak do tesciow pojechalismy. ale sam natychmiast polecial po zel hipp, bo on czym innym to juz sie nie umyje
a co do kuszenia - w pelni sie zgadzam... gorzej troche, jak wejde do raju z naturalnymi kosmetykami... ale staram sie rzucac na miniaturki
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:07   #742
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jestem od kilku dni u rodziców i nie wzięłam sobie żadnego mydełka ani żelu pod prysznic naturalnego, i myłam się tymi ich, z SLES. Masakra! Już zapomniałam, jak takie żele mnie wysuszają, po prostu myślałam że się zadrapię na śmierć . Kupiłam sobie Babydreama, żeby jakoś przeżyć

Na kosmetyki codziennego użytku też mi szkoda tak dużo kasy wydawać, miałam próbkę żelu pod prysznic Pat&Rub- no super zapach, działanie, ale 45 zł za żel 250 ml? bez jaj
Pod prysznic i jako mydło do rąk mam Babydreama i mydełka naturalne, szampon i odżywkę z Yes kupiłam jak była u nas przecena w Sephorze po 29 zł/500 ml, balsamy do ust też biorę do 10 zł jak Tisane, którego byłam fanką. Hydrolaty wychodzą trochę drożej niż toniki, ale nie jakoś drastycznie. Ceny kremów/olejków naturalnych są takie same jak tych, które wcześniej kupowałam.
Najdrożej wychodzi bawienie się w oleje do włosów, szczególnie te indyjskie - kupiłam małą 90 ml Sesę i widzę, że dłużej niż na 1,5-2 miesiące to nie da rady wystarczyć, a kosztowała prawie 30 zł.
Ja teraz mniej wydaję na kosmetyki, bo mniej mnie kusi - kiedyś wchodziłam do Rossmana i było miion rzeczy, które chciałabym spróbować, a teraz są ze trzy

Kupiłam kiedyś balsam Tisane i szybko przeleciałam skład i Petrolatum pomyliło mi się z olejem mineralnym, zatem wylądował w koszu.
Słyszałam, że Sesa zawiera głównie olej kokosowy, zatem może taniej byłoby stosować właśnie olej? Tak tylko pytam, bo nigdy z Sesa do czynienia nie miałam.
Ja u siebie nie znam żadnych tanich żeli, które mogłabym używać do mycia rąk, dlatego sporo marnuję pieniędzy stosując droższe żele. Ciekawe, czy na wyspach jest jakiś tani odpowiednik drogeryjny Baby Dream albo Alterra?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-08-07 o 19:08
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:07   #743
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28608324]
Najtaniej i najnaturalniej wyjdzie olej z pestek winogron.
[/QUOTE]
Aż spróbuję dzisiaj do demakijażu. Zwykle na nim smażę

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
A podkład Lavery ? moze ten będzie dobry. Miałam próbkę 02, ładnie kryje nie za ciemny nie za jasny, podkład świetny.
lavera to już ta pólka że muszę mieć naprawdę dobrą okazję. Jak nic nie znajdę do tego czasu lub nie skuszę się na Benecos, to się szarpnę za tę moją wakacyjną wyplatę
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:15   #744
Cobaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28599296]Pozwolę sobie zapytać - a jak sobie radzisz z cenami innych produktów naturalnych? Są one z reguły drogie, a kosmetyki codziennego użytku (szampon, żel etc.) są wg mnie koszmarnie drogie w porównaniu z drogeryjnymi.
Tak w sumie kieruję tę wypowiedź do wszystkich dziewczyn - powiem szczerze, że mnie zmroziło, kiedy pierwszy raz przeczytałam tutaj o szamponach Yes To Carrots z Sephory za 65zł. Pomyślałam sobie wtedy, że nie ma takiej możliwości, żebym zapłaciła tyle za kosmetyk codziennego użytku ( i tego się w sumie trzymam bo najwięcej jak dotąd zapłaciłam za żel Weledy, ok. 40zł).
Jak wy sobie radzicie? Macie dobre wypłaty czy kupujecie kosmetki naturalne ograniczając sobie inne rzeczy? Ja wydaję dużo więcej na kosmetyki od kiedy przeszłam na pielęgnację naturalną.

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------


Co do produków dostępnych w Sephorze to warto polować na wyprzedażach (lipiec i poczatek roku), wtedy prawie zawsze są przeceniane Yes To i Mineral Flowers. Tak jak wyżej dziewczyny pisały szampon z 65 zł na 29 zł, a to jest 500 ml, więc już nie tak drogo
Do tego teraz do 14 sierpnia jest ta promocja, że jak kupisz 2 produkty już przecenione z marek na wyłączność (w tym właśnie Yes To i MF) to trzeci produkt masz za 1 zł Ja kupiłam w ten sposób 6 rzeczy z MF za 90 zł, w tym kremy po 100ml, masła do ciała, żele do twarzy i krem do rąk. Co prawda z tych akurat dwóch firm jest już w Sephorach bardzo poprzebierane, ale myślę że w niektórych sporo jeszcze mozna wyszukać.
Od jutra też wyprzedaże w Douglas, a oni mają AA Eco, tyle że dostałam tylko info o wyprzedaży, a nie wiem czy akurat przecenią coś z naturalnych kosmetyków.
Tak, że warto polować na okazje
A dużo tańsze marki jak Alterra i sklepy BU, Mazidła itp. mają wiele świetnych produktów.
Cobaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:27   #745
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja niestety wydawałam dużo mniej na kosmetyki. Tzn. teraz też nie wydaję (niby) dużo więcej, ale to dlatego, że się bardzo pilnuję. Wkurza mnie, że większość rzeczy jest w internecie tylko i to na dodatek nie w jednym miejscu. A dla mnie 10-11 albo i więcej złotych za przesyłkę to bardzo dużo i nie mam zamiaru tyle dawać. Ratuję się Rossmannem, zrobsobiekrem, który jest u mnie we Wrocławiu i teraz helfy.pl mam tu we Wrocławiu, więc jako tako wybór mam. Powiedzmy, że jeszcze mogłabym w orqanique kupować, bo mają to czy tamto dobre. No i kilka rzeczy w doz jest, więc też mogę kupić. No i ewentualnie SP i drogerie Natura, ale jak widać Natuderm Botanics wycofane, Dr Scheller chwilowo albo na zawsze też, więc nie wiem, co tam będę kupować.
Zazdroszczę tego Wrocława

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ha, zapominalstwo! tez tak raz mialam... moj facet kosmetyczki zapomnial, jak do tesciow pojechalismy. ale sam natychmiast polecial po zel hipp, bo on czym innym to juz sie nie umyje
a co do kuszenia - w pelni sie zgadzam... gorzej troche, jak wejde do raju z naturalnymi kosmetykami... ale staram sie rzucac na miniaturki
Mój ma tak samo
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 19:31   #746
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Nie było mnie przez chwilę, bo musiałam skupić się bardziej na swoich włosach, zrobiłam sobie straszne kuku na głowie, aż mam ochotę samą siebie palnąć

No ale wracam i załączam swoje obecne naturalne kosmetyki.
Zdjęcie 1:
Dr.Scheller 24h Mleczko do ciała zapobiegające wysychaniu skóry (200 ml, cena promocyjna 23.99zł)
Dr.Scheller Krem do rąk przeciwdziałający starzeniu skóry Olej arganowy (75ml, cena promocyjna 9.99zł)
Dr.Scheller Balsam do pielęgnacji rąk Rokitnik (75ml, cena promocyjna 11.99zł)

Zdjęcie 2:
Alterra Krem na dzień orchidea do skóry dojrzałej i wymagającej (50ml, cena 19.99zł)
Alterra Krem pod oczy orchidea do skóry dojrzałej i wymagającej (15ml, cena 14.99zł)
Alterra Maseczka intensywnie nawilżająca orchidea do skóry dojrzałej i wymagającej

Zdjęcie 3:
Babydream Balsam do kąpieli dla matek (500ml, cena promocyjna 8.99zł)
Babydream Olejek do pielęgnacji ciała dla matek (250ml, cena 11.99zł)

Zdjęcie 4:
Facelle Płyn do higieny intymnej (300ml, cena )
Intercosma Mineral Care Natural Dead Sea Bath Salts Sól do kąpieli z Morza Martwego (300gr, cena promocyjna 4.99zł)

Zdjęcie 5:
Biochemia Urody Serum z kw. migdałowym 10%
Biochemia Urody Serum regulujące LEMON
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Scheller.jpg (74,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Alterra.jpg (68,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Babydream.jpg (65,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Facelle i sól.jpg (77,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Biochemia.jpg (62,6 KB, 25 załadowań)
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 21:30   #747
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28608324]
Najtaniej i najnaturalniej wyjdzie olej z pestek winogron.
[/QUOTE]

Miałam go kiedyś ale wtedy się nie malowałam. Może kupię znowu w tym celu, jak skończę to co mam.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:12   #748
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28609023]Kupiłam kiedyś balsam Tisane i szybko przeleciałam skład i Petrolatum pomyliło mi się z olejem mineralnym, zatem wylądował w koszu.
Słyszałam, że Sesa zawiera głównie olej kokosowy, zatem może taniej byłoby stosować właśnie olej? Tak tylko pytam, bo nigdy z Sesa do czynienia nie miałam.
Ja u siebie nie znam żadnych tanich żeli, które mogłabym używać do mycia rąk, dlatego sporo marnuję pieniędzy stosując droższe żele. Ciekawe, czy na wyspach jest jakiś tani odpowiednik drogeryjny Baby Dream albo Alterra?
[/QUOTE]
Tzn. jak to Petrolatum Ci się pomyliło? To wazelina jest, czyli miękka parafina, czyli pochodna oleju mineralnego.
W Sesie poza kokosowym jest jeszcze sezamowy i sporo ziół - stosuję, bo to ten zioła mają zahamować wypadanie. Sam kokos mnie puszył bardzo
Dziewczyny zachwalały Dr.Bronner's, widziałam na iHerbie w niezłych cenach żele i mydła w płynie. może są też na ebayu?
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ha, zapominalstwo! tez tak raz mialam... moj facet kosmetyczki zapomnial, jak do tesciow pojechalismy. ale sam natychmiast polecial po zel hipp, bo on czym innym to juz sie nie umyje
a co do kuszenia - w pelni sie zgadzam... gorzej troche, jak wejde do raju z naturalnymi kosmetykami... ale staram sie rzucac na miniaturki
U nas "na szczęście" (dla mojego portfela) naturalnych rajów brak
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:52   #749
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Mam pytanie do tych z was, które malują oczy. Miałam długą przerwę w malowaniu się ( nie myślałam że można wyjść z wprawy, ale można;-), teraz idzie mi to naprawdę kiepsko, ale problemem o który chciałam spytać jest demakijaż oczu. Kiedyś jak się malowałam (a mocno oj mocno), to zmywałam oczy mydłem, tak jak resztę twarzy i było ok. Miałam też romans z dwufazowym płynem bielendy, też dawał radę. Teraz gdy przeszłam na naturę zaczęły się problemy, bo robiąc demakijaż wypadają mi rzęsy. Nie miałam tego nawet jak myłam twarz mydłem, chociaż tarłam oczy dużo bardziej niż używając płynu! Nie wiem co robię źle, czy ktoś z was też tak ma. I czy może znacie jakieś naturalne mydło, które zmyje z oczu kredkę? Może to kwestia preparatu, próbowałam micela aa tego tańszego i preparatu logony. A może to naturalna kolorówka jest bardziej "odporna"?
Ja bardzo lubię płyn do demakijażu oczu z bławatkiem z Yves rochera, chociaż naturalny specjalnie to on nie jest . Ale świetnie zmywa, a nie muszę trzeć mocno oczu, jest delikatny, a nawet lekko tłusty. Żadne rzęsy mi przy nim nie wypadają ani nic. Poza tym bardzo wydajny, normalnie wszystkie mi się strasznie szybko kończyły, a tutaj kapnę dwie krople na mokry wacik i po sprawie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...jazu-oczu.html to ten.

Edytowane przez akaidoku
Czas edycji: 2011-08-07 o 22:53
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 22:59   #750
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Izane świetne nabytki, uwielbiam olejek babydream kupiłam też płyn do higieny intymnej facelle dla mamy, bo nie ma SLS, użyłam sobie tak na próbę, ale nic specjalnego. Ona boryka się teraz z zapaleniem i doradziłam jej naturalne sposoby(oczywiście bierze leki). Zamówiłam jej na dozie mieszankę ziołową Vagosan i dzięki temu odkryłam glinki Cattier. Kupiłam zieloną
http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p2428-Vago..._ziolowa_100_g
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.