Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-25, 13:29   #4261
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Czyli po zabiegu jednak trzeba wziąć sobie pare dni wolnego
Tak,pare dni trzeba odsiedziec w domu;(

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ej, masz piękną cerę, do czego był Ci potrzebny ten zabieg?
Nie,niestety pieknej cery nie mam,fakt,po kuracji byla duza poprawa ale jeszcze sporo zostalo wiec chce sie tego pozbyc raz a dobrze
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-25, 17:21   #4262
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ale czego dokładnie się pozbyć? Masz na myśli blizny? Jeśli chodzi o przebarwienia to widziałam na Twoim blogu jak Ci pięknie zeszły, używałaś jakiś konkretnych preparatów czy skóra sama tak się zregenerowała?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 13:58   #4263
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Myślicie, że powinnam pójść do mojej dermatolog i przedłużyć jeszcze kuracje? Po skonczeniu obecnego opakowania będe mieć ok 140mg na kg masy ciała, więc dawka odpowiednia. Z drugiej strony chciałabym zacząc łykać coś na włosy, bo wypadają i chce się z tym uporać. No nie wiem kompletnie co robić
Wydaje mi się, że 140 mg/kg to spora dawka, chyba nie ma sensu przedłużać kuracji, skoro została tak rozplanowana. To normalne, że przy obniżaniu dawki, czy po zakończeniu kuracji coś tam drobnego wyskoczy, w końcu to okres największego przesilenia dla skóry. Skonsultować się z dermą oczywiście nie zaszkodzi.

Na włosy możesz przecież brać suplementy cały czas. Tylko bez witaminy A.


U mnie za 2 dni stukną 2 miesiące od odstawienia izotretinoiny. Na razie jest <odpukać> nieźle. Blizny i przebarwienia oczywiście nie zniknęły, naczynka niestety się powiększyły, mam drobne wypryski, zaskórniki zostały, ale poza tym cera czysta.
Co do przetłuszczania - na skórze głowy wróciło, na twarzy całe szczęście nie. I mam nadzieję, że nie wróci
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-10-26 o 13:59
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 20:47   #4264
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że 140 mg/kg to spora dawka, chyba nie ma sensu przedłużać kuracji, skoro została tak rozplanowana. To normalne, że przy obniżaniu dawki, czy po zakończeniu kuracji coś tam drobnego wyskoczy, w końcu to okres największego przesilenia dla skóry. Skonsultować się z dermą oczywiście nie zaszkodzi.

Na włosy możesz przecież brać suplementy cały czas. Tylko bez witaminy A.


U mnie za 2 dni stukną 2 miesiące od odstawienia izotretinoiny. Na razie jest <odpukać> nieźle. Blizny i przebarwienia oczywiście nie zniknęły, naczynka niestety się powiększyły, mam drobne wypryski, zaskórniki zostały, ale poza tym cera czysta.
Co do przetłuszczania - na skórze głowy wróciło, na twarzy całe szczęście nie. I mam nadzieję, że nie wróci
moja derma twierdzi, że podczas kuracji jeżeli bede cokolwiek dodatkowo stosować na włosy to nic to nie da, bo taki jest efekt uboczny leku i nic tego nie powstrzyma, także według niej jest to zbędne i dodatkowe faszerowanie się tabletkami. Ja jej wierzę, to jest jeden z niewielu lekarzy, których sobie cenię, bo faktycznie są z połowania, a nie 'bo chcieli rodzice'. Więc czekam na ten koniec, już mam zapisaną nawet nazwe tabletek, które mam łykać po kuracji, chociaż nie wiem czy to w koncu na włosy, czy po prostu na wzmocnienie organizmu. Muszę sobie poczytać, bo zapomniałam.

Gratulacje, mam nadzieje, że trądzik do Ciebie nie wróci już
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:58   #4265
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
moja derma twierdzi, że podczas kuracji jeżeli bede cokolwiek dodatkowo stosować na włosy to nic to nie da, bo taki jest efekt uboczny leku i nic tego nie powstrzyma, także według niej jest to zbędne i dodatkowe faszerowanie się tabletkami. Ja jej wierzę, to jest jeden z niewielu lekarzy, których sobie cenię, bo faktycznie są z połowania, a nie 'bo chcieli rodzice'. Więc czekam na ten koniec, już mam zapisaną nawet nazwe tabletek, które mam łykać po kuracji, chociaż nie wiem czy to w koncu na włosy, czy po prostu na wzmocnienie organizmu. Muszę sobie poczytać, bo zapomniałam.

Gratulacje, mam nadzieje, że trądzik do Ciebie nie wróci już
a jakie to tabletki ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:26   #4266
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
moja derma twierdzi, że podczas kuracji jeżeli bede cokolwiek dodatkowo stosować na włosy to nic to nie da, bo taki jest efekt uboczny leku i nic tego nie powstrzyma, także według niej jest to zbędne i dodatkowe faszerowanie się tabletkami.
Moja akurat radziła łykać. Cóż, gdyby nawet, zaszkodzić mi raczej nie zaszkodziły.
W następnym tygodniu będę robić badania pokuracyjne.

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Gratulacje, mam nadzieje, że trądzik do Ciebie nie wróci już
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 20:07   #4267
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ale czego dokładnie się pozbyć? Masz na myśli blizny? Jeśli chodzi o przebarwienia to widziałam na Twoim blogu jak Ci pięknie zeszły, używałaś jakiś konkretnych preparatów czy skóra sama tak się zregenerowała?
tak bliz,rozszerzonych porow,chcialam wyrownac koloryt skory i przy okazji wygladzic zmarszczki na czole.na zdjeciu nie widac dokladnie tych pozostalosci na skorze.Wiem,ze zeszlo mi sporo,skora nadal sie regenerowala po odstawieniu axotretu,nie uzywalam niczego szczegolnego,normalnych kosmetykow wiec raczej to zasluga tabsow
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 15:01   #4268
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zasługa tabsów? Masz na myśli Izotek?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-10-28 o 15:04
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 21:58   #4269
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tak to zasluga w wiekszosci izoteku
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 22:03   #4270
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Cool Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pozazdrościć, u mnie po 7 miesiącach od zakończenia żadne przebarwienie nie zeszło, a jeszcze ciągle dochodzą nowe :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:47   #4271
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

O to szkoda że izotek na to nie pomógł,a pytałaś się dermatologa dlaczego tak się dzieje?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 20:31   #4272
tonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej! u mnie mija 3ci tydzień od pierwszej dawki, biorę 40mg od samego początku. właśnie zaczęłam się łuszczyć. usta jakoś ogarniam, pomaga mi alantan maść smarowany na noc. nie daje mi spokoju jedna rzecz - nawilżanie. nawilżać czy nie ? boję się, że jeśli będę to robić, zepsuje efekt, albo że przez to trądzik po zakończonej kuracji wróci.. z drugiej strony mam tak suchą, piekącą skórę, że nie wyobrażam sobie tak po prostu jej zostawić. używam kremu jak niżej, sądzicie , że mogę sobie nim zaszkodzić ?

http://www.makemebio.com/index.php?o...115&Itemid=549
tonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 23:48   #4273
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tonik Pokaż wiadomość
spokoju jedna rzecz - nawilżanie. nawilżać czy nie ? boję się, że jeśli będę to robić, zepsuje efekt, albo że przez to trądzik po zakończonej kuracji wróci.. z drugiej strony mam tak suchą, piekącą skórę, że nie wyobrażam sobie tak po prostu jej zostawić.
Moja derm była za nawilżaniem, nawilżałam, dzięki temu skóra była w dobrym stanie, w zasadzie lekko wysuszona, mogłam normalnie funkcjonować na co dzień.
A czy istnieje jakikolwiek związek między nawilżaniem a efektami? Mam nadzieję, że nie.

Chociaż tak sobie myślę, może jakby skóra się łuszczyła, to i blizny by się ruszyły? U mnie niestety zostały (ale i tak cieszy mnie efekt). Zresztą nie byłoby opcji chodzenia do pracy z obłażącą skórą.

Marcys tobie łuszczyła się skóra? Nawilżałaś?

Cytat:
Napisane przez tonik Pokaż wiadomość
używam kremu jak niżej, sądzicie , że mogę sobie nim zaszkodzić ?

http://www.makemebio.com/index.php?o...115&Itemid=549
Hmm... Stosowałaś wcześniej ten krem? Skład z tych naturalnych, moim zdaniem dobry. Jeśli nie jest dla ciebie drogi to możesz stosować, uważałabym jedynie na początku na ewentualną reakcję alergiczną.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 10:50   #4274
tonik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

gdzieś kiedyś wyczytałam, że w braku nawilżania chodzi o to, że z jednej strony obkurczamy retinoidami pory, oduczamy nadmiernej produkcji sebum itp a z drugiej strony "przypominamy" im o tym wszystkim dając nawilżenie. ja się smaruję na dzień filtrem Vichy +50 (czy w ogóle istnieją jakieś filtry z "normalnym" składem bez parabenów i tego całego syfu? ) na noc serum hialuronowe z BU i krem który wspomniałam wyżej. wybrałam go właśnie ze względu na skład, zastanawiały mnie jedynie oleje w nim zawarte, w sensie czy nie będzie natłuszczał zamiast nawilżać.
tonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 17:18   #4275
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tonik Pokaż wiadomość
gdzieś kiedyś wyczytałam, że w braku nawilżania chodzi o to, że z jednej strony obkurczamy retinoidami pory, oduczamy nadmiernej produkcji sebum itp a z drugiej strony "przypominamy" im o tym wszystkim dając nawilżenie. (...) w sensie czy nie będzie natłuszczał zamiast nawilżać.
Ale właśnie. Przez nawilżanie przypominamy o "wewnętrznym natłuszczaniu"? Przekonałoby mnie bardziej zewnętrzne natłuszczanie, ale nie nawilżanie. Zresztą generalnie jakoś nie wierzę tej teorii, prędzej zależności - brak nawilżenia --> złuszczanie --> niwelowanie blizn.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-10-30 o 17:20
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 21:57   #4276
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=--Olka--;48729961]Moja derm była za nawilżaniem, nawilżałam, dzięki temu skóra była w dobrym stanie, w zasadzie lekko wysuszona, mogłam normalnie funkcjonować na co dzień.
A czy istnieje jakikolwiek związek między nawilżaniem a efektami? Mam nadzieję, że nie.

Chociaż tak sobie myślę, może jakby skóra się łuszczyła, to i blizny by się ruszyły? U mnie niestety zostały (ale i tak cieszy mnie efekt). Zresztą nie byłoby opcji chodzenia do pracy z obłażącą skórą.

Marcys tobie łuszczyła się skóra? Nawilżałaś?



Tak ja nawilżałam i nie zauważyłam żeby mi to zaszkodziło,mogłam normalnie się malować i skóra była tylko lekko przesuszona



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 09:45   #4277
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny czy któraś z was używala może loxon 5 ? przepisała mi go dermatolog ale troche sie naczytałam o tym i nie wiem czy wcierać ...
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 01:29   #4278
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam pytanie do osób, które borykają się z problemem blizn zanikowych. Ja mam właśnie teraz taką świeżą bliznę na policzku, po usunięciu małego, wypukłego guzka (włókniaka). To moja pierwsza blizna na twarzy i nie mam pojęcia czy to się będzie goić, czy to wgłębienie już zostanie. Czy u Was te małe blizny się wygładzały do poziomu skóry czy to już tak zostaje?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 17:21   #4279
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Czy u Was te małe blizny się wygładzały do poziomu skóry czy to już tak zostaje?
Ciężko powiedzieć jak się będzie goić/czy wgłębienie zostanie. Niestety raczej nikt ci nie odpowie jak będzie u ciebie. To zależy od bardzo wielu czynników. Masz skłonność do bliznowacenia? Warto od razu zacząć stosować jakiś krem na blizny.

Ja nie miałam usuwanych włókniaków, ale blizn zanikowych mam sporo po trądziku. Niektóre blizny z czasem się wygładzały (oczywiście pod wpływem kwasów czy innych smarowideł), inne niestety zostały ze mną do dziś, liczę, że może kiedyś uda się je usunąć laserowo.

Wiele zależy właśnie od tego czy coś "na świeżo" się z nimi robi.
I oczywiście od rozmiaru.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-11-03 o 17:24
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 00:56   #4280
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Po laserowym usuwaniu wcześniejszego włókniaka blizna nie została chociaż dołek był bardzo głęboki, teraz nie stosowałam lasera więc znając życie blizna zostanie :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 22:40   #4281
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

poszukajcie sobie bloga - gattaca cośtam,nie będę tu linkować. Generalnie mężczyzna obala mity na temat trądziku i polemizuje z nimi... po przeczytaniu kilku postów(bo tyle jak narazie jest) zaczęłam się głęboko zastanawiać czemu po Izo trądzik wrócił ,a co na blogu ... że wraca jeżeli to problemu hormonalne!
Nigdy ginekolog ani dermatolog nie zasugerowali mi badań hormonalnych- oprócz testosteronu,ten wyszedł dobrze. Natomiast teraz zrobiłam tych badań już sporo i kolejne robię jutro i co... testosteron ponad normę,androstendion też znacznie przekroczony,a to by sugerowało PCO. Z jednej strony cieszę się,że prawdopodobnie odkryłam przyczynę trądziku,z drugiej wiem jak wygląda klasyczne leczenie PCO - faszerowanie się tabletkami anty...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 23:17   #4282
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Daj linka
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:04   #4283
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
poszukajcie sobie bloga - gattaca cośtam,nie będę tu linkować. Generalnie mężczyzna obala mity na temat trądziku i polemizuje z nimi... po przeczytaniu kilku postów(bo tyle jak narazie jest) zaczęłam się głęboko zastanawiać czemu po Izo trądzik wrócił ,a co na blogu ... że wraca jeżeli to problemu hormonalne!
Nigdy ginekolog ani dermatolog nie zasugerowali mi badań hormonalnych- oprócz testosteronu,ten wyszedł dobrze. Natomiast teraz zrobiłam tych badań już sporo i kolejne robię jutro i co... testosteron ponad normę,androstendion też znacznie przekroczony,a to by sugerowało PCO. Z jednej strony cieszę się,że prawdopodobnie odkryłam przyczynę trądziku,z drugiej wiem jak wygląda klasyczne leczenie PCO - faszerowanie się tabletkami anty...
Możesz powiedzieć jakie badania robiłaś? I które są na NFZ (jeśli takowe robiłaś). Chętnie też zrobię spektrum badań hormonalnych. Bo o ile testosteron robiłam, to androstendionu już nie
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:15   #4284
da0d8bfe13c8e7b1f0a45039ef3ea24cd6d05a3f_5e6435942e329
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Melduję, że u mnie mija 3 miesiąc od końca kuracji. Przebarwienia praktycznie poznikały, mam może kilka, ale to takie, które zakryje podkład bez pomocy korektora. Wychodzi na to, że od roku nie pojawił się żaden pryszcz- cudowne uczucie gdyby pojawił się nawrót, bez większego wahania zgodziłabym się na drugą kurację.
Pytanie do dziewczyn po odstawieniu- kiedy pierwszy raz użyłyście peelingu? I jakiego?
da0d8bfe13c8e7b1f0a45039ef3ea24cd6d05a3f_5e6435942e329 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:47   #4285
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nie będę linkować - wpiszcie sobie w google : gattaca2054,znajdziecie.
Badania ktore robiłam,mówię o hormonach - testosteron,DHEA-S,DHEA, androstendion,estradiol,F SH,LH,progesteron- trzeba się liczyć że koszt jednego z nich to ok. 25 zł lub więcej i bardzo ciężko dostać skierowanie,też kilka postów wyżej pisałam dlaczego,ja wszystko prywatnie robiłam... na niektóre wyniki nadal czekam,wiem na pewno że mam testosteron przekroczony(co jest trochę paradoksem,bo miesiączki regularnie,owłosienia praktycznie nie mam,jestem blondynką,nie mam brody ani wąsów ^^) i androstendion mocno przekroczony,wybieram się do gin-endo w najbliższym czasie. Żałuję tylko,że nie byłam bogatsza w tą wiedzę przed rozpoczęciem kuracji,że lekarze nie skierowali mnie na takie badania,a bezsensownie truli lekami - bo oprócz Izo brałam anty,mimo że nie było to konieczne (a tylko wymaganie lekarza)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:56   #4286
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
nie będę linkować - wpiszcie sobie w google : gattaca2054,znajdziecie.
Badania ktore robiłam,mówię o hormonach - testosteron,DHEA-S,DHEA, androstendion,estradiol,F SH,LH,progesteron- trzeba się liczyć że koszt jednego z nich to ok. 25 zł lub więcej i bardzo ciężko dostać skierowanie,też kilka postów wyżej pisałam dlaczego,ja wszystko prywatnie robiłam... na niektóre wyniki nadal czekam,wiem na pewno że mam testosteron przekroczony(co jest trochę paradoksem,bo miesiączki regularnie,owłosienia praktycznie nie mam,jestem blondynką,nie mam brody ani wąsów ^^) i androstendion mocno przekroczony,wybieram się do gin-endo w najbliższym czasie. Żałuję tylko,że nie byłam bogatsza w tą wiedzę przed rozpoczęciem kuracji,że lekarze nie skierowali mnie na takie badania,a bezsensownie truli lekami - bo oprócz Izo brałam anty,mimo że nie było to konieczne (a tylko wymaganie lekarza)
Daj znać co lekarze przepiszą Ci na obniżenie poziomu tych hormonów
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 00:12   #4287
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
zaczęłam się głęboko zastanawiać czemu po Izo trądzik wrócił ,a co na blogu ... że wraca jeżeli to problemu hormonalne!
Eee... Nie żebym chciała być złośliwa, ale pisałam na ten temat w niniejszym wątku tyle razy, że myślałam, że to aż nudne.

Tak, mam PCO, leczenie hormonalne przyniosło poprawę, ale powiedzmy częściową. Kolejna derm przekonała mnie do izo, dając w zasadzie 50% na 50%, jeśli chodzi o nawrót. Zobaczymy jak to będzie.



Natomiast co do korelacji hormony - trądzik (i konieczności zrobienia badań hormonalnych nie tyle przed kuracją izo, co po prostu zawsze w przypadku uciążliwych postaci trądziku) to aż dziwię się brakowi świadomości, tym bardziej wśród lekarzy.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-11-07 o 00:14
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 13:23   #4288
MissIndependent007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem załamana przez około pięć pierwszych tygodni brania leku (curacne 40 mg) miałam okropny wysyp. Pózniej było juz coraz lepiej, wiec myślałam, ze najgorsze mam za sobą. W tym tygodniu rozpoczelam trzecie opakowanie i od wczoraj wyskoczyło mi na policzkach piec ogromnych pryszczy czy w taki sposob bedzie wygladała cała kuracja? jak tak to chyba założę sobie torbę papierowa na głowę...
MissIndependent007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 23:37   #4289
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

marcys255 Jak tam po fraxelu? Zauważyłaś już jakieś efekty typu spłycenie blizn? Ja sama zaczęłam się zastanawiać odkąd na policzku zrobiła mi się blizna po usunięciu włókniaka :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 16:51   #4290
Shellsy
Przyczajenie
 
Avatar Shellsy
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do Shellsy
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej wszystkim. Pewnie niektórych zdołuję to co teraz napiszę...otóż jakoś 2 lata temu skończyłam brać po około rocznej kuracji Aknenormin i niestety wystąpił nawrót...pryszcze powróciły Dermatolog najpeirw kazał mi zrobić badania na hormony, gdyż podejrzewał, że może to być to..z kolei jak poszłam do ginekologa i endokrynologa powiedzieli, że to nie konieczne...no to ja spowrotem do dermo... a ten przepisał mi na miesiąc jak to on określił ''dawkę przypominającą'' Axotretu...biorę już jakoś ponad 2 tygodnie..no ładna buzia się zrobiła ładna...ale zobaczymy co dalej
Shellsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.