Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-03, 21:38   #4981
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez obłoczek Pokaż wiadomość
Azzis, pamiętam Cię sprzed tych kilku lat. W podobnym okresie bywałyśmy na forum, Ty chyba skończyłaś kurację trochę wczesniej.
Ja też mam nawrót po kilku latach. Wcześniej trądzik był rozlokowany głównie na policzkach, brodzie. Teraz skupia się w okolicach żuchwy, na szyi też coś się pojawia od czasu do czasu. U mnie było naprawdę źle przez ostatnie dwa lata. Od kilku miesiecy - odpukać - udaje mi się opanować sytuację. Na własną rękę, dzięki lekturze blogów i różnych artykułów w necie udało mi sie odkryć (w końcu), że mój trądzik może być związany z nieprawidłową pracą insuliny. Zrobiłam badania i okazalo się, że rzeczywiście mam bardzo wyskoki poziom insuliny i podwyższonie niektóre hormony. Swoją drogą izotretynoina zwiększa poziom glukozy we krwi, ciekawe czy ta kuracja sprzed kilku lat nie przyczyniła się do aktualnych problemów. Obecnie nie korzystam w ogóle z porad dermatologów (jedyne co proponowali to antybiotyk albo izo), leczę się u ginekologów i endokrynologów - liczba mnoga, bo wciąż szukam dobrego lekarza. Na początku, po nawrocie bardzo poważnie zastanawialam się nad powtórną kuracją izo. Nie zdecydowałam sie jednak i w sumie jestem zadowolona bo udało mi się wyciszyc trądzik (raczej nie wyleczyć) a przy okazji, a może przede wszystkim zająć się problemami z hormonami. Niestety zawsze jest coś za coś - pewnie gdybym od razu zaczęła brać izotek zamiast szukać przyczyny, chodzić po specjalistach, robić badania itp. nie nabawiałabym się wielu nowych blizn. Im człowiek starszy tym skóra regeneruje się wolniej i blizny zostają u mnie po prawie każdym wyprysku
Ja mam postanowienie, aby iść do dermatologa i endokrynologa w końcu, bo samo się nie polepszy Może po badaniach okaże się jaka jest przyczyna nawrotu...
Łudzę się jeszcze, że samo przejdzie, tak jak się pojawiło... ale naiwna jestem. Gule coraz bardziej bolące wyłażą, bardziej czerwone...
Kurde pochlastać się można
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 22:35   #4982
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja mam postanowienie, aby iść do dermatologa i endokrynologa w końcu, bo samo się nie polepszy Może po badaniach okaże się jaka jest przyczyna nawrotu...
Dermatolog i ginekolog, i badania w pierwszej kolejności.
Co do endokrynologa, to najpierw zrób sobie badania tsh, ft3, fT4 i jak wyjdą źle to wtedy idź.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 19:11   #4983
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dermatolog i ginekolog, i badania w pierwszej kolejności.
Co do endokrynologa, to najpierw zrób sobie badania tsh, ft3, fT4 i jak wyjdą źle to wtedy idź.
A jak wyjdą dobrze, to co? Myślisz że gin mi pomoże tabletkami?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:23   #4984
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej, wracam tutaj po dłuższej przerwie, aknenormin skończyłam zażywać jakoś półtorej roku temu (maj 2014) . Niestety to chyba nawrót jestem załamana, byłam u dermy i powiedziała żeby sie nie przejmować, że to chwilowe i przepisała mi tetralysal i Acnatac do smarowania. w sumie to nie wiem czy dobrze że zażywam ten antybiotyk, cudów się po nim nie spodziewam
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 21:17   #4985
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
hej, wracam tutaj po dłuższej przerwie, aknenormin skończyłam zażywać jakoś półtorej roku temu (maj 2014) . Niestety to chyba nawrót jestem załamana, byłam u dermy i powiedziała żeby sie nie przejmować, że to chwilowe i przepisała mi tetralysal i Acnatac do smarowania. w sumie to nie wiem czy dobrze że zażywam ten antybiotyk, cudów się po nim nie spodziewam
Hej ja też skończyłam brać izotek w maju 2014, i właśnie od września mniej więcej co chwile mi coś wyskakuje i coraz to większe . Możliwe, że jest spowodowane to jedzeniem słodyczy(uzależnienie ), dlatego teraz sie ograniczam i w styczniu zobacze jak będzie moja cera wyglądała, jak nie bede widziała poprawy to pójde do dermatologa.. Ale ciągle mam nadzieję, że to tylko przejściowe
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-09, 00:02   #4986
pestka269
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej! Widzę, że sporo osób ma nawrót trądziku po kuracji więc chciałabym się z wami podzielić pewną informacją, z której ja na razie skorzystać nie mogę bo na razie biorę izo (mam nadzieję, że mi się uda rozstać z tym cholerstwem raz na zawsze ).
Byłam jakiś czas temu na takich targach rolnych i tam była taka pani, która miała stoisko i różnymi ziołami, przyprawami itd. Wybierałyśmy z mamą coś dla siebie i pani widząc moją twarz zaproponowała mi zioła na piękną cerę typu bratek. I wtedy moja mama zaczęła jej opowiadać, że ja już to i tamto brałam i smarowałam i jeżeli wg pomagało to tylko na jakiś czas. Wtedy ona stwierdziła (jeszcze bardziej się upewniła, kiedy podeszła moja siostra z tak samo udekorowaną twarzą co ja i stwierdziła że pogorszenia mamy w tym samym czasie), że to może być pasożyt (bo podobno pasożyt uaktywnia się w zależności od fazy księżyca, ale dokładnie nie pamiętam kiedy) i dała nam takie zioła (oczyszczające, na robaki chyba) na nalewkę, którą chyba trzeba zacząć pić jak jest pełnia i tam przez jakiś czas ją pić. Jako że ja już wtedy zaczęłam brać izo i tak naprawdę wydawało mi się, że jest to kolejny chory wymysł to nie piłam tej nalewki, ale moja siostra tak. I powiem wam, że teraz już jej się goi, ma dużo lepszy stan skóry i wiadomo coś tam jej wyskoczy, ale już nie to co wcześniej. Tylko na 100% pewna nie jestem czy to dzięki tej nalewce, bo ona twierdzi, że już jej wcześniej zaczęło znikać, ale stwierdziłam, że się tym z wami podzielę, bo może to komuś pomoże, a na pewno nie zaszkodzi jak jakieś tabsy.
Jak tylko będę miała jakąś dokładną nazwę tych ziół czy coś to na pewno ją ju wkleję, ale myślę, że jak poszperacie trochę w Internecie to coś znajdziecie
Pozdrawiam i życzę wszystkim wyleczenia się z tego dziadostwa
pestka269 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-03, 00:27   #4987
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

za 7 dni kończę kurację i powiem Wam, że upały podczas największej dawki leku nie sprawiały mi żadnego problemu, ale teraz jak temperatury spadły i jest momentami mróz, to moja skóra na rękach tak piecze, jest cała czerwona, masakra
ale już koniec, więc nie narzekam, zdziwiłam się tylko taką reakcją organizmu
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 14:38   #4988
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej

ja powinnam skończyć kurację już dawno temu, ale nadal wyskakują mi czasem jakieś podskórne rzeczy Nie są to "niebezpieczne wytwory" ale cera nie jest 100% czysta. Moja dermatolog była ostatnio na jakimś sympozjum dot. właśnie izotretynoiny i tam mówili, że lek należy brać nie do osiągnięcia maksymalnej dawki, tylko do czasu, gdy cera będzie czysta + między 2 a 4 miesiące od tego momentu. Co Wy o tym myślicie, spotkaliście się kiedyś z takim założeniem ze strony Waszego lekarza? Z jednej strony to ma sens, ale z drugiej, jeśli zakładana dawka nie przyniosła rezultatu, to może to jedynie chodzi o $$$ dla koncernów farmaceutycznych..

Dodam tylko, że biorę od lutego dawkę 40mg na dobę i już mam ładną cerę (poza tymi kilkoma wykwitami raz na jakiś czas/nie są związane z okresem, anty nie biorę), lek nie uporał się z przebarwieniami, nierównościami na cerze, ale byłabym przeszczęśliwa gdybym do końca życia miała taką buźkę Teraz zeszłam na 20mg dziennie przez 2 miesiące. Nie wiem, czy zdecydować się na przedłużenie czy potraktować ten czas jako odstawienie i ewentualnie poprosić o następne zmniejszenie w celu zakończenia kuracji. Nie wiem co myśleć, czy porzucać kurację gdy już tyle przeszłam, ale boję się trochę że gdy odstawię w tym stanie to trądzik mi wróci

__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 17:47   #4989
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
ja powinnam skończyć kurację już dawno temu, ale nadal wyskakują mi czasem jakieś podskórne rzeczy
To jaką wzięłaś już dawkę na kg?

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
za 7 dni kończę kurację
Jakoś przegapiłam twój post. Teraz już 3 dni zostało.
Mam nadzieję, że jesteś zadowolona, i tylko od razu lojalnie uprzedzam, że w najbliższym czasie cera będzie wracać do "normalności", więc nie przerażaj się ewentualnym pogorszeniem.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 18:12   #4990
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
To jaką wzięłaś już dawkę na kg?



Jakoś przegapiłam twój post. Teraz już 3 dni zostało.
Mam nadzieję, że jesteś zadowolona, i tylko od razu lojalnie uprzedzam, że w najbliższym czasie cera będzie wracać do "normalności", więc nie przerażaj się ewentualnym pogorszeniem.
jestem niesamowicie zadowolona i badania się unormowały (nie wiem jakim cudem, ale same się naprawiły, mimo że nadal jestem na leku) a jeszcze kurację przeszłam praktycznie bezproblemowo (czasami tutaj ponarzekałam, ale czytając wszystkie możliwe skutki uboczne to naprawdę nic mi się nie działo) od lipca nic mi nie wyskoczyło, więc zdążyłam się przyzwyczaić do mojej nowej skóry, najlepszy efekt na plecach, no

boję się oczywiście pogorszenia, szczególnie, że mam troszkę stresów i pracowych i prywatnych, a wiadomo stres nie sprzyja cerze

na plus na pewno przy tym normowaniu, że skóra będzie mniej wrażliwa (mróz, wysuszenie czy oczy) no i wypadanie włosów też samo ustało, serio nie wiem jak mam sobie to tłumaczyć

oby tylko stan wyjściowy nie wrócił bo tak jak pisałam u mnie oprócz twarzy zatrądzikowane były ramiona, dekolt, plecy, pośladki i uda
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 18:16   #4991
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
jestem niesamowicie zadowolona i badania się unormowały (nie wiem jakim cudem, ale same się naprawiły, mimo że nadal jestem na leku) a jeszcze kurację przeszłam praktycznie bezproblemowo (czasami tutaj ponarzekałam, ale czytając wszystkie możliwe skutki uboczne to naprawdę nic mi się nie działo) od lipca nic mi nie wyskoczyło, więc zdążyłam się przyzwyczaić do mojej nowej skóry, najlepszy efekt na plecach, no

boję się oczywiście pogorszenia, szczególnie, że mam troszkę stresów i pracowych i prywatnych, a wiadomo stres nie sprzyja cerze

na plus na pewno przy tym normowaniu, że skóra będzie mniej wrażliwa (mróz, wysuszenie czy oczy) no i wypadanie włosów też samo ustało, serio nie wiem jak mam sobie to tłumaczyć

oby tylko stan wyjściowy nie wrócił bo tak jak pisałam u mnie oprócz twarzy zatrądzikowane były ramiona, dekolt, plecy, pośladki i uda
Mam nadzieję, że komu jak komu, ale Tobie już tak zostanie

Mi cera wreszcie unormowała się. Nie jest tak piękna jak podczas kuracji, ale wróciło powiedzmy 15% tego co było (na buzi), a plecy szyściuchne. Więc i tak jestem zadowolona. Myślę, że z czasem dojdę z nią do jeszcze większego ładu
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 18:22   #4992
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że komu jak komu, ale Tobie już tak zostanie

Mi cera wreszcie unormowała się. Nie jest tak piękna jak podczas kuracji, ale wróciło powiedzmy 15% tego co było (na buzi), a plecy szyściuchne. Więc i tak jestem zadowolona. Myślę, że z czasem dojdę z nią do jeszcze większego ładu

Ty jesteś dalej na kwasach? szkoda, że w całości Ci nie pomogło
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-07, 19:16   #4993
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
To jaką wzięłaś już dawkę na kg?
wybrałam całościowo ok. 12 000 mg (w ciągu 10 miesięcy), dawka na kg w takim razie ok. 230 mg; w ciągu 2ch następnych miesięcy przyjmę kolejne 1200.
Przypomnę raz jeszcze, że nie miałam całej twarzy w ciężkich zmianach trądzikowych, tylko nic innego na niego w ciągu ponad 10 lat nie zadziałało
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 17:53   #4994
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość

Ty jesteś dalej na kwasach? szkoda, że w całości Ci nie pomogło
Na razie jestem na serum 10%. Zbieram się do zrobienia większego stężenia jak do g.. A za 1,5tyg. urlop, więc już w nowym roku ukręcę i zacznę kurację. Dlatego myślę że zrobię jeszcze progres w stanie cery.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-08, 23:38   #4995
marcia321
Zadomowienie
 
Avatar marcia321
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 375
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hejka a u mnie minęło 2 miesiące po skończeniu kuracji axotret i oczywiście to mega uczucie gładkiej buźki teraz czekam aż minie troche czasu bo chce zastosować jakieś zabiegi na wygładzenie skóry zwężenie porów i ujednolicenie macie jakies rady może coś z Biochemia urody ?
marcia321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 01:13   #4996
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej!
Ok. miesiąc temu skończyłam kurację Axotretem. Przyjęłam ok. 120mg/kg. Planowo chciałam przyjąć więcej, ale z powodu problemów z dostaniem się do lekarza i brakiem pieniędzy na zakup nowego opakowania stwierdziłam że 120mg wystarczy, jako że nie miałam jakiejś strasznej tragedii przed rozpoczęciem kuracji.
Wszystko było jak najbardziej ok, do dzisiaj - dosłownie 20 minut temu zobaczyłam na policzku może nie pryszcza, ale coś pomiędzy pryszczem a zaskórnikiem zamkniętym.
Może przesadzam, ale na prawdę bardzo się zmartwiłam - czy to możliwe, że przez przyjęcie zaledwie 120mg trądzik od razu wraca? Czy ktoś miał taką sytuację? Czy może panikuję, i to jednorazowa niespodzianka?
Trądzik był dla mnie strasznym problemem psychicznym, miałam wielkie problemy z kontaktami międzyludzkimi. Dzięki kuracji moja psychika miała się bardzo dobrze, ale teraz jestem przerażona, że wszystko może wrócić - ukrywanie się przed spojrzeniami ludzi...
A może powinnam wznowić kurację, czy po miesiącu to już nie ma sensu?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;_;
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-22, 18:33   #4997
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez LeeMinHo Pokaż wiadomość
Hej!
Ok. miesiąc temu skończyłam kurację Axotretem. Przyjęłam ok. 120mg/kg. Planowo chciałam przyjąć więcej, ale z powodu problemów z dostaniem się do lekarza i brakiem pieniędzy na zakup nowego opakowania stwierdziłam że 120mg wystarczy, jako że nie miałam jakiejś strasznej tragedii przed rozpoczęciem kuracji.
Wszystko było jak najbardziej ok, do dzisiaj - dosłownie 20 minut temu zobaczyłam na policzku może nie pryszcza, ale coś pomiędzy pryszczem a zaskórnikiem zamkniętym.
Może przesadzam, ale na prawdę bardzo się zmartwiłam - czy to możliwe, że przez przyjęcie zaledwie 120mg trądzik od razu wraca? Czy ktoś miał taką sytuację? Czy może panikuję, i to jednorazowa niespodzianka?
Trądzik był dla mnie strasznym problemem psychicznym, miałam wielkie problemy z kontaktami międzyludzkimi. Dzięki kuracji moja psychika miała się bardzo dobrze, ale teraz jestem przerażona, że wszystko może wrócić - ukrywanie się przed spojrzeniami ludzi...
A może powinnam wznowić kurację, czy po miesiącu to już nie ma sensu?
Nie jestem lekarzem, ale... moim zdaniem nie ma już sensu "dobieranie" kolejnego opakowania. Dawka 120 mg/kg jest standardową. Jednak szkoda, że zlekceważyłaś zalecenia i nie wzięłaś przewidywanej dawki, ale co się stało to się nie odstanie.
Natomiast co do meritum, nikt ci nie wywróży czy to pojedyncza zmiana czy nawrót, ale przede wszystkim - panikowałabym dopiero przy 10 czy więcej wypryskach. Jeden i to w zasadzie pryszczo-zaskórnik jest normalny. Po odstawieniu czasowe pogorszenie jest zupełnie naturalne. I też nie jest tak, że po kuracji izo już nigdy nie będziesz mieć żadnych wyprysków.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 23:26   #4998
Julia1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć zaczęłam kurację dwa dni temu. Przyjmuję 30 mg, waga 58. Lekarz przepisał mi także witaminę E, B12, kwas foliowy i krem lek Rozex. Widzę, że wam raczej nie przepisywali nic więcej i zastanawia mnie czemu mi przepisał?

Edytowane przez Julia1324
Czas edycji: 2015-12-26 o 23:29
Julia1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-28, 18:46   #4999
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Mam nadzieję, że dobrze trafiłam z moim pytaniem i że któraś z Was będzie w stanie mi choć troszkę pomóc. Od 2 miesięcy biorę Axotret, początkowa dawka to 20 mg, po miesiącu została zwiększona do 40 mg. Skóra jak wiadomo jest bardzo sucha, chcę ją nawilżać, ale problem w tym, że nie wiem jak to zrobić, aby jej nie zaszkodzić. Chodzi mi konkretnie o kremy do codziennie stosowania. Kompletnie nie wiem czego używać, aby był to produkt niezapychający, o dosyć naturalnym i przyjaznym skórze składzie. Jest to dla mnie o tyle ważne, że moja skóra ma skłonność do zapychania i zaskórników zamkniętych. Czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakiś krem bądź serum? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-28, 20:07   #5000
Julia1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Spróbuj krem do twarzy Biały Jeleń. Tani, bardzo wydajny i fajny pod makijaż
Julia1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 11:09   #5001
margothe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja stosowałam Avene Cicalfate Post-Acte na podrażnienia i czasem też na dzień, a regularnie na noc Uriage Hyseac Restructurant - bardzo fajnie wspomaga regenerację skóry w takcie kuracji, nawilża i łagodzi, nie powinien zapychać. Z tańszych i bardziej dostępnym lubiłam w tym czasie (i nie tylko) lekki krem Alantan

Na dzień zwykle stosowałam serum nawilżające własnej roboty oparte na kwasie hialuronowym i na to obowiązkowy mocny filtr Najlepsze doświadczenia mam z Antheliosem - lekkim filtrem (ten w kanciastym opakowaniu) i filtrem SVR Lysalpha 50.
margothe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 13:38   #5002
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziękuję za odpowiedzi. A jeśli chodzi o filtry, to czy teraz, zimą, również należy je stosować?
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 17:34   #5003
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malinka1465 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. A jeśli chodzi o filtry, to czy teraz, zimą, również należy je stosować?
Tym bardziej
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 21:46   #5004
Julia1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi nic dermatolog nie powiedział o filtrach :/
Julia1324 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 22:07   #5005
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Julia1324 Pokaż wiadomość
Mi nic dermatolog nie powiedział o filtrach :/
W ulotce wszystko jest napisane
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 22:25   #5006
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jeśli chodzi o filtry, wyżej został polecony La Roche Posay Anthelios spf 50+, ma też dobre recenzje, tylko jest bardzo drogi, nie wiecie może, gdzie można kupić go taniej? Ewentualnie może jakiś tańszy zamiennik? Wklejam link na wszelki wypadek

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ght-fluid.html

I ostatnie pytanie (wybaczcie za nadmiar pytań, ale gdzieś wiedzę czerpać trzeba), czy jeśli zastosuję rano filtr, to muszę też nałożyć krem? Krem+filtr, czy wystarczy sam filtr?
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 01:11   #5007
margothe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez malinka1465 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. A jeśli chodzi o filtry, to czy teraz, zimą, również należy je stosować?
Z własnego doświadczenia wiem, że wielu dermatologów o tym nie informuje... Przy kuracji retinoidami i jeśli zależy nam na prewencji przeciwzmarszczkowej filtry należy stosować przez cały rok - promieniowanie UVA, które jest szczególnie szkodliwe dla skóry, jest na podobnym poziomie niezależnie od pory roku. Przed nim chronią filtry o wysokim wskaźniku PPD, są to przede wszystkim marki apteczne, takie jak La Roche Posay - ich ceny też są niestety odpowiednio wyższe. Dobrą ochronę przeciwko UVA zapewniają filtry, które na opakowaniu mają znak "UVA" w kółeczku

Fitrów w korzystnych cenach szukaj w aptekach internetowych, skorzystaj ze stron porównujących ceny. Niestety dostępność niektórych kremów z filtrem w aptekach jest sezonowa - pojawiają się przed latem i znikają wczesną jesienią z aptek, dlatego warto zaopatrzyć się na zimę zawczasu, ale teraz na pewno też coś znajdziesz

Dosyć dobre, tańsze filtry ma Ziaja (szczególnie seria Med), a wspomniany przeze mnie SVR w internetowej aptece kupiłam za niecałe 40zł. To bardzo dobra cena jak na filtr. Podobno dobry jest też hydrolipidowy filtr z Pharmaceris, ale osobiście go nie stosowałam.

Najlepiej stosować sam filtr, ale jeżeli twoja cera potrzebuje nawilżenia, wybierz jakiś lekki krem albo serum nawilżające, odczekaj aż porzadnie się wchłonie i dopiero później nakładaj filtr. Ewentualny makijaż rób po ok. 20 minutach od nałożenia filtru.

Filtry to temat-rzeka, poszukaj szczegółowych informacji w odpowiednim wątku na tym forum

Edytowane przez margothe
Czas edycji: 2015-12-30 o 01:14 Powód: dodane informacje :)
margothe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 09:21   #5008
malinka1465
Przyczajenie
 
Avatar malinka1465
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Bardzo dziękuję za rozjaśnienie tematu
malinka1465 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 13:48   #5009
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wysokie PPD w swoich filtrach ma tez Bioderma,i,w przeciwienstwie do filtrow LRP,Bioderma nie pakuje do swoich alkoholu.Ja zdecydowanie preferuje bioderme,miałam filtry LRP ale wlasnie przez ten alkohol w skladzie podraznialy mi bardzo skore.Na allegro widze czesto filtry biodermy taniej,czasem nawet duzo taniej,sama często sie tam zaopatruje.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-30, 20:12   #5010
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, czy któraś z Was w trakcie kuracji miała problemy z miesiączką? Bo mi coś zaczyna świrować (biorę lek od września).
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.