Farbowanie henną - część III - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-14, 17:57   #1381
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Jak się robi glossa? Już drugi raz o nim słyszę, a nie mogę znaleźć
Może chodzi o casting creme gloss?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 18:03   #1382
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Farbowanie henną - część III

Gloss to niewielka ilość henny/innych ziół wymieszanych z odżywką - w zależności od ilości barwnika nadaje tylko połysk lub lekki kolor.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 19:08   #1383
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A możecie podać przykład takiego szamponu? Szczerze to moja orientacja w składach jest żadna. Mam w domu jakiś green pharmacy, na pewno ma SLS. Poza tym nie mam szamponów z SLSami w domu
edit. o wiem! zielony syoss. Ale inne pomysły są mile widziane

Chyba tak zrobię! A najlepiej zostanę na stałe z hennową papką i dredem na głowie. Indywidualizm się ceni

A najlepiej w końcu nakładać henne na mokre czy suche włosy?!
ja używam Joaśki z zieloną herbatą, ten Syoss ma pq w składzie, które też się nabudowuje na włosie podobnie jak silikony

jak tak zrobisz i wytrwasz, to zdaj foto-relację

wygodniej na mokre, bo dokładniej się rozprowadza, możliwe, że na suchych chwytalaby intensywniej, ale osobiście nie mam ochoty ryzykować, że wyjdę w ciapki

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Po jednym praniu trzyma się bardzo dobrze jest troszkę jaśniej, ale to nadal brąz i nie rzuca się w oczy
Glut normalnie jak na żel: 1 łyżka siemienia/1 szklanka wody, gotowałam kilka minut. Odcedziłam, jak lekko ostygł to wrzuciłam do henny
a wrzucasz na gotującą, czy do zimnej wody...?
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 19:23   #1384
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
a wrzucasz na gotującą, czy do zimnej wody...?
Sypię do zimnej wody
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 06:09   #1385
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Może to wszystko kwestia także długości stosowania henny.
Moje pierwsze aplikacje były dużo bardziej rude- po 4 latach regularnego stosowania są to bardziej kasztanowe brązy, w świetle mieniące się na rudo.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 09:18   #1386
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Może to wszystko kwestia także długości stosowania henny.
Moje pierwsze aplikacje były dużo bardziej rude- po 4 latach regularnego stosowania są to bardziej kasztanowe brązy, w świetle mieniące się na rudo.
Eeee, nakładasz hennę za każdym razem na całość? Mi chodzi o same odrosty, bo farbuję tylko je. Oczywiście za każdym razem "przeciągam" hennę kilka cm dalej żeby wyrównać kolor, bo reszta jest ciemniejsza, nie wypłukuje się. Tylko te jaśniejsze odrosty
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 10:26   #1387
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
Gloss to niewielka ilość henny/innych ziół wymieszanych z odżywką - w zależności od ilości barwnika nadaje tylko połysk lub lekki kolor.
A coś szczegółowiej ? na jak długo się to nakłada? czy hennę się rozrabia z gorącą wodą czy wsypuje proch bezpośrednio do odżywki?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 12:08   #1388
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Dot.: Farbowanie henną - część III

rozrabiasz jak normalnie, przed aplikacją na włosy mieszasz hennę z odżywką. trzymasz, ile chcesz.
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 12:46   #1389
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Sypię do zimnej wody
dzięki dobra kobieto
aaa gdyby tak zrobić glossa na siemieniu lnianyyyym...? czyli na taką szklanicę siemienia dodać orzechowego brązu ok. 1/4 paczki i to rzucić na włosy... miałoby to szansę dać trochę koloru?

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

hmm a jaka odżywka nadawałaby się, żeby na jej bazie zrobić glossa?
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 12:58   #1390
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam,
Przyjmiecie do grona
Mam do was pytanko. Zamierzam pierwszy raz potraktować moje włosy henną i trochę się pogubiłam co i jak
Najpierw musze coś zakupic więc proszę was o podpowiedz jaka henna byłaby dla moich włosów najlepsza.
Wiem, że istnieją przeróżne sposoby nakładania henny ale boję się, że coś zawalę, dlatego szukam czegoś sprawdzonego co zawsze wychodzi.
I najważniejsze pytanie - czy na moje włosy henna w ogóle się nada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00070.jpg (21,7 KB, 49 załadowań)
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."

Edytowane przez JudytaKas
Czas edycji: 2012-11-15 o 13:10
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 13:09   #1391
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość


hmm a jaka odżywka nadawałaby się, żeby na jej bazie zrobić glossa?
gloria najlepiej, coś z krótkim składem
Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Witam,
Przyjmiecie do grona
Mam do was pytanko. Zamierzam pierwszy raz potraktować moje włosy henną i trochę się pogubiłam co i jak
Najpierw musze coś zakupic więc proszę was o podpowiedz jaka henna byłaby dla moich włosów najlepsza.
Wiem, że istnieją przeróżne sposoby nakładania henny ale boję się, że coś zawalę, dlatego szukam czegoś sprawdzonego co zawsze wychodzi.
I ostatnie pytanie - czy na moje włosy henna w ogóle się nada
nie ruszaj blondasków !

poczytaj wątek, pierwszy post i zapoznaj sie z postami, które opisują powrót do blondu - piękna zieleń moze wyjść.
Pamiętaj, że henna to raczej kolor stały ( tylko te, które chcą kolor na dłużej mają problem z wymywaniem w tym ja - no ale ja farbuje na czarno)
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 13:14   #1392
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
gloria najlepiej, coś z krótkim składem

nie ruszaj blondasków !

poczytaj wątek, pierwszy post i zapoznaj sie z postami, które opisują powrót do blondu - piękna zieleń moze wyjść.
Pamiętaj, że henna to raczej kolor stały ( tylko te, które chcą kolor na dłużej mają problem z wymywaniem w tym ja - no ale ja farbuje na czarno)
No już przekopałam się do tej zieleni i się przeraziłam. Naszła mnie wielka ochota na henne, zwłaszcza, że koleżanka też teraz będzie robić (ale ona faktycznie ma ciemne włoski i u niej slicznie to wygląda). Może to nie dla mnie, no cóż zostanę wredną blondynką zazdroszczącą włoskom hennowanym
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 23:03   #1393
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
gloria najlepiej, coś z krótkim składem
dzięki dobra duszo
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 00:02   #1394
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Może to wszystko kwestia także długości stosowania henny.
Moje pierwsze aplikacje były dużo bardziej rude- po 4 latach regularnego stosowania są to bardziej kasztanowe brązy, w świetle mieniące się na rudo.
niestety i ja tego doznałam, boleśnie - bo chciałabym znów mieć efekt jak po 1.razie!

hennaya, a Ty rozjasnialas kiedys wlosy odkad je malujesz henna?
wypytuje wszystkich o to, bo zaplanowalam na koniec listopada kapiel rozjasniajaca i wciaz martwie sie czy sie powiedzie ten zabieg domowy..

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
No już przekopałam się do tej zieleni i się przeraziłam. Naszła mnie wielka ochota na henne, zwłaszcza, że koleżanka też teraz będzie robić (ale ona faktycznie ma ciemne włoski i u niej slicznie to wygląda). Może to nie dla mnie, no cóż zostanę wredną blondynką zazdroszczącą włoskom hennowanym
też bym na Twoim miejscu nic nie ruszała!
co też my, kobiety, ciągłe zmiany nam się marzą.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 00:25   #1395
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
niestety i ja tego doznałam, boleśnie - bo chciałabym znów mieć efekt jak po 1.razie!

hennaya, a Ty rozjasnialas kiedys wlosy odkad je malujesz henna?
wypytuje wszystkich o to, bo zaplanowalam na koniec listopada kapiel rozjasniajaca i wciaz martwie sie czy sie powiedzie ten zabieg domowy..


też bym na Twoim miejscu nic nie ruszała!
co też my, kobiety, ciągłe zmiany nam się marzą.
Ja robiłam kąpiel rozjaśniającą na hennowanych włosach. Wyszło tak jak chciałam.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 06:55   #1396
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
niestety i ja tego doznałam, boleśnie - bo chciałabym znów mieć efekt jak po 1.razie!

hennaya, a Ty rozjasnialas kiedys wlosy odkad je malujesz henna?
W zasadzie lubię ten efekt- na dość ciemnym brązie piękny, intensywny rudy połysk- włosy są jakby dwukolorowe- żadna chemia tego nie da

Włosów nie rozjaśniałam po hennie i nie zamierzam. Zanim nałożyłam hennę byłam rozjaśnianą blondynką- tak o dwa tony jaśniej od naturalnego koloru. Myślałam że ten blond to już na całe życie. Na samym początku stosowałam kasję, potem odważyłam się do niej dodać łyżkę henny, potem pół na pół z henną, aż poszłam na całość

Od przypadku do przypadku nakładam sobie kasję- odstawioną na 12 godzin, na 2 godziny- wtedy mam złoty połysk bardzo ciekawy ten efekt to jedyne moje 'rozjaśnianie'.

Zawsze nakładam hennę na całe włosy.

Na henna page w recepturach wyszukałam, że można do henny dodawać zmielone goździki- naprawdę pięknie intensywne są efekty. Muszę to kiedyś wypróbować.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:01   #1397
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Zawsze nakładam hennę na całe włosy.
Masz proste włosy?

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
dzięki dobra kobieto
aaa gdyby tak zrobić glossa na siemieniu lnianyyyym...? czyli na taką szklanicę siemienia dodać orzechowego brązu ok. 1/4 paczki i to rzucić na włosy... miałoby to szansę dać trochę koloru?

Myślę, że taka papka normalnie złapie. Przynajmniej u mnie tak było

Cytat:
hmm a jaka odżywka nadawałaby się, żeby na jej bazie zrobić glossa?
Odpowiedź już padła widzę
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:27   #1398
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny wczoraj przezyłam horror
Nakłądając na włosy henne khadi orzechowy brąz zostało mi jej nieznacznie wiecej niż zawsze więc bez wahania nałozyłam ją na czubek głowy
Po załozeniu czepka foliowego nalozylam ciepłą czapę
W czasie trzymania henny na włosach czułam bardziej niz zwykle jakby mi parowało z głowy! tak wysoka temp była pod czepkiem Nic dziwnego na pozór prawda? no wlasnie... Najgorsze zaczeło sie po godz trzymania myślałam że łeb mi rozwali !! potem doszły mdłości niesamowite odrazu zmyłam henne z głowy myślałam że będzie lepiej a tu dalej nic!
Połozyłam się spać nie usnelam oczywiscie Meczylam sie jeszcze 3 godz zanim spokojnie usnelam Aha w tym czasie łyknełam jeszcze Panadol bo głowe mialam cieżką niczym głaz ...:/ w zyciu nie spodziewałabym się że moge takie mordy znosić przez hennowanie

Czy któraś z Was to przezyła? wyczytałam ze tylko przy ciemnych kolorach się tak dzieje nie wiem może pod wpływem nadmiaru ziół skóra głowy nie oddycha? Jestem załamana bo wcześniej nic takiego sie nie działo Z przykrością stwierdzam iz rozwazam porzucenie hennowania włosów
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:33   #1399
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Po załozeniu czepka foliowego nalozylam ciepłą czapę
W czasie trzymania henny na włosach czułam bardziej niz zwykle jakby mi parowało z głowy! tak wysoka temp była pod czepkiem Nic dziwnego na pozór prawda? no wlasnie... Najgorsze zaczeło sie po godz trzymania myślałam że łeb mi rozwali !! potem doszły mdłości niesamowite odrazu zmyłam henne z głowy myślałam że będzie lepiej a tu dalej nic!
Czy któraś z Was to przezyła? wyczytałam ze tylko przy ciemnych kolorach się tak dzieje nie wiem może pod wpływem nadmiaru ziół skóra głowy nie oddycha? Jestem załamana bo wcześniej nic takiego sie nie działo Z przykrością stwierdzam iz rozwazam porzucenie hennowania włosów
Jak zaczęła Cię boleć głowa to zdjęłaś czapkę? Sama nakładam tylko folię, nic więcej. Do tej pory głowa nie bolała
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 08:35   #1400
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj przezyłam horror
Nakłądając na włosy henne khadi orzechowy brąz zostało mi jej nieznacznie wiecej niż zawsze więc bez wahania nałozyłam ją na czubek głowy
Po załozeniu czepka foliowego nalozylam ciepłą czapę
W czasie trzymania henny na włosach czułam bardziej niz zwykle jakby mi parowało z głowy! tak wysoka temp była pod czepkiem Nic dziwnego na pozór prawda? no wlasnie... Najgorsze zaczeło sie po godz trzymania myślałam że łeb mi rozwali !! potem doszły mdłości niesamowite odrazu zmyłam henne z głowy myślałam że będzie lepiej a tu dalej nic!
Połozyłam się spać nie usnelam oczywiscie Meczylam sie jeszcze 3 godz zanim spokojnie usnelam Aha w tym czasie łyknełam jeszcze Panadol bo głowe mialam cieżką niczym głaz ...:/ w zyciu nie spodziewałabym się że moge takie mordy znosić przez hennowanie

Czy któraś z Was to przezyła? wyczytałam ze tylko przy ciemnych kolorach się tak dzieje nie wiem może pod wpływem nadmiaru ziół skóra głowy nie oddycha? Jestem załamana bo wcześniej nic takiego sie nie działo Z przykrością stwierdzam iz rozwazam porzucenie hennowania włosów
Wow, niezła reakcja. Ja chyba jestem dziwakiem, bo zapach henny mi nie przeszkadza a nawet w sumie mi się podoba. Ale zauważyłam, że dla dużej ilości osób zapach nie jest obojętny. No i plus - ja dopiero hennowałam 3 razy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 08:39   #1401
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ostatnio farbowałam przy lekkiej migrenie, normalnie bym to olała, ale miałam już gotową odstaną papkę. Używałam folii, czapki i nie wpłynęło to na pogorszenie bólu głowy (czego bardzo się obawiałam).
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:03   #1402
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Myślę, że taka papka normalnie złapie. Przynajmniej u mnie tak było

Odpowiedź już padła widzę
oo no to będę próbować, jak się podkuruję, bo dopadło mnie przeziębienie i nie uśmiecha mi się siedzenie paru godzin z bądź co bądź mokrą głową, a do tego schnięcie naturalne...ehh a już się napaliłam na tą poprawkę koloru

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj przezyłam horror
Nakłądając na włosy henne khadi orzechowy brąz zostało mi jej nieznacznie wiecej niż zawsze więc bez wahania nałozyłam ją na czubek głowy
Po załozeniu czepka foliowego nalozylam ciepłą czapę
W czasie trzymania henny na włosach czułam bardziej niz zwykle jakby mi parowało z głowy! tak wysoka temp była pod czepkiem Nic dziwnego na pozór prawda? no wlasnie... Najgorsze zaczeło sie po godz trzymania myślałam że łeb mi rozwali !! potem doszły mdłości niesamowite odrazu zmyłam henne z głowy myślałam że będzie lepiej a tu dalej nic!
Połozyłam się spać nie usnelam oczywiscie Meczylam sie jeszcze 3 godz zanim spokojnie usnelam Aha w tym czasie łyknełam jeszcze Panadol bo głowe mialam cieżką niczym głaz ...:/ w zyciu nie spodziewałabym się że moge takie mordy znosić przez hennowanie

Czy któraś z Was to przezyła? wyczytałam ze tylko przy ciemnych kolorach się tak dzieje nie wiem może pod wpływem nadmiaru ziół skóra głowy nie oddycha? Jestem załamana bo wcześniej nic takiego sie nie działo Z przykrością stwierdzam iz rozwazam porzucenie hennowania włosów
o kurczę, to wygląda na jakąś reakcję alergiczną (?) na któreś z ziół... bardzo współczuję a teraz czujesz się już dobrze? nie dostałaś żadnej wysypki itp.?
mnie zawsze boli głowa w czasie hennowania (całe 3 razy za mną - w tym 1 tylko część odrostów), ale to od ciężaru wszystkiego razem, bo mam na niej istny kołhoz z wielkiej kupy henny i 2 ręczników
ale takie lekkie mdlenie pamiętam, że przy pierwszym hennowaniu odczułam - i to było właśnie hennowanie mieszanką khadi jasnego i orzechowego brązu

teraz robiłam dwuetapowo innymi firmami i nie miałam żadnych takich odczuć

trzeba by przestudiować skład khadi, co to może być, czego nie ma gdzie indziej? amla? albo stężenie indygo? ale wtedy Dziewczyny, które robią na czarno powinny mieć podobne doświadczenia?hmm
Wam też coś się działo?

ja mam resztkę orzechowego brązu i będę nim robić gloss jakoś w przyszłym tygodniu, to dam znać, czy mnie mdliło cokolwiek
__________________
NAKARM ZWIERZAKI

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-11-16 o 09:04
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:45   #1403
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
trzeba by przestudiować skład khadi, co to może być, czego nie ma gdzie indziej? amla? albo stężenie indygo? ale wtedy Dziewczyny, które robią na czarno powinny mieć podobne doświadczenia?hmm
Wam też coś się działo?
Działo , pisałam już. Miałam włosy w tak masakrycznym stanie po spłukaniu Khadi ze długooo mi zajęło doprowadzenie je do stanu noszenia bez spinania . Jeden wielki kołtun , siano , sztywne , swędząca głowa . Jak po jakimś porządnym rozjaśnianiu i popaleniu włosów
Koszmarne były i dużo czasu minęło i dużo odżywiania, nawilżania i płaczu żeby jakoś wyglądały łącznie z uciachaniem sporej długości końcówek .
Jedyna henna co mi zamiast pomóc zaszkodziła ( a farbuje już kilka lat henną)

Dlatego ja trzymam się z daleka od Khadi - ręcami i nogami .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-11-16 o 09:48
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:53   #1404
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Witam,
Przyjmiecie do grona
Mam do was pytanko. Zamierzam pierwszy raz potraktować moje włosy henną i trochę się pogubiłam co i jak
Najpierw musze coś zakupic więc proszę was o podpowiedz jaka henna byłaby dla moich włosów najlepsza.
Wiem, że istnieją przeróżne sposoby nakładania henny ale boję się, że coś zawalę, dlatego szukam czegoś sprawdzonego co zawsze wychodzi.
I najważniejsze pytanie - czy na moje włosy henna w ogóle się nada
A jaki efekt chcesz uzyskać? Po hennowaniu do takiego blondu już nie wrócisz
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:25   #1405
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
poczytaj wątek, pierwszy post i zapoznaj sie z postami, które opisują powrót do blondu - piękna zieleń moze wyjść.
Pamiętaj, że henna to raczej kolor stały ( tylko te, które chcą kolor na dłużej mają problem z wymywaniem w tym ja - no ale ja farbuje na czarno)
Zieleń czy niebieski może wyjść tylko w przypadku farbowania indygo albo jakimś paprochem ze sztucznymi barwnikami. Po użyciu czystej henny nigdy nie wyjdzie żadna zieleń.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:53   #1406
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Ja robiłam kąpiel rozjaśniającą na hennowanych włosach. Wyszło tak jak chciałam.
Może opisać mi na PW dokładnie ten swój zabieg - włącznie z informacjami o produktach które używałaś - żeby tu nie robic ot ?

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
W zasadzie lubię ten efekt- na dość ciemnym brązie piękny, intensywny rudy połysk- włosy są jakby dwukolorowe- żadna chemia tego nie da

Włosów nie rozjaśniałam po hennie i nie zamierzam. Zanim nałożyłam hennę byłam rozjaśnianą blondynką- tak o dwa tony jaśniej od naturalnego koloru. Myślałam że ten blond to już na całe życie. Na samym początku stosowałam kasję, potem odważyłam się do niej dodać łyżkę henny, potem pół na pół z henną, aż poszłam na całość

Od przypadku do przypadku nakładam sobie kasję- odstawioną na 12 godzin, na 2 godziny- wtedy mam złoty połysk bardzo ciekawy ten efekt to jedyne moje 'rozjaśnianie'.

Zawsze nakładam hennę na całe włosy.

Na henna page w recepturach wyszukałam, że można do henny dodawać zmielone goździki- naprawdę pięknie intensywne są efekty. Muszę to kiedyś wypróbować.
oj racja, ten efekt jest niespotykant i całkiem ujmujący, lecz ja wolę być całkiem ruuuudzielcem. A pogrubiłam właśnie powód dla którego włosy przybierają bardziej brąz niż rudość i henna dlatego daje przez to warstwowe nakładanie - jedynie rudą poświatę

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wow, niezła reakcja. Ja chyba jestem dziwakiem, bo zapach henny mi nie przeszkadza a nawet w sumie mi się podoba. Ale zauważyłam, że dla dużej ilości osób zapach nie jest obojętny. No i plus - ja dopiero hennowałam 3 razy.
Słuchaj, Pani dziwak nie jesteś sama, ja to wręcz uwielbiam ten intensywny zapach lawsoni
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 11:00   #1407
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jak zaczęła Cię boleć głowa to zdjęłaś czapkę? Sama nakładam tylko folię, nic więcej. Do tej pory głowa nie bolała
Tak zdjęłam czapke folie wszystko! na folie czapka dość ciasno założona Sądziłam że głowa troche odparuje Mnie też wcześniej nie bolała..

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wow, niezła reakcja. Ja chyba jestem dziwakiem, bo zapach henny mi nie przeszkadza a nawet w sumie mi się podoba. Ale zauważyłam, że dla dużej ilości osób zapach nie jest obojętny. No i plus - ja dopiero hennowałam 3 razy.
Mnie zapach również nie przeszkadzał ale chyba zaczął

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość

o kurczę, to wygląda na jakąś reakcję alergiczną (?) na któreś z ziół... bardzo współczuję a teraz czujesz się już dobrze? nie dostałaś żadnej wysypki itp.?
mnie zawsze boli głowa w czasie hennowania (całe 3 razy za mną - w tym 1 tylko część odrostów), ale to od ciężaru wszystkiego razem, bo mam na niej istny kołhoz z wielkiej kupy henny i 2 ręczników
ale takie lekkie mdlenie pamiętam, że przy pierwszym hennowaniu odczułam - i to było właśnie hennowanie mieszanką khadi jasnego i orzechowego brązu

teraz robiłam dwuetapowo innymi firmami i nie miałam żadnych takich odczuć

trzeba by przestudiować skład khadi, co to może być, czego nie ma gdzie indziej? amla? albo stężenie indygo? ale wtedy Dziewczyny, które robią na czarno powinny mieć podobne doświadczenia?hmm
Wam też coś się działo?

ja mam resztkę orzechowego brązu i będę nim robić gloss jakoś w przyszłym tygodniu, to dam znać, czy mnie mdliło cokolwiek
Teraz już dobrze, dzięki za podpore mija doba odkad nie myłam włosów chcę zrobić to na wieczór O dziwo dziś już nic nie czuję Wysypki nie chociaż hm..bardzo sie po całej twarzy drapałam Tak!!
dopiero teraz sobie wszystko składam w całość Od momentu nałożenia henny miałam zaczerwienione czoło potem doszła szyja i policzki wszedzie mnie swędziało!!
Chyba masz racje - to mogła być reakcja alergiczna henne zamawiałam na allegro od sprawdzonego sprzedawcy więc myśle że nic 'lewego' nie dostałam Siostra uzyła całej henny Cassi i nic się nie działo; jest bardzo zadowolona
No cóż najwidoczniej khadi nie jest mi dana Spróbuję zamówić nast razem Lush'a bo nie chcę znów tego samego przezywac
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2012-11-16 o 11:03
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 14:49   #1408
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Działo , pisałam już. Miałam włosy w tak masakrycznym stanie po spłukaniu Khadi ze długooo mi zajęło doprowadzenie je do stanu noszenia bez spinania . Jeden wielki kołtun , siano , sztywne , swędząca głowa . Jak po jakimś porządnym rozjaśnianiu i popaleniu włosów
Koszmarne były i dużo czasu minęło i dużo odżywiania, nawilżania i płaczu żeby jakoś wyglądały łącznie z uciachaniem sporej długości końcówek .
Jedyna henna co mi zamiast pomóc zaszkodziła ( a farbuje już kilka lat henną)

Dlatego ja trzymam się z daleka od Khadi - ręcami i nogami .
hmm no to mnie teraz nastraszyłaś, a już się najarałam na tego glossa jak szczerbaty na suchary...
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 18:06   #1409
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

I w końcu zamówiłam. I nie jasny brąz, tylko naturalna. Rudasek
Jestem ciekawa jak wyjdzie. Mam mysi odrost i rude po chemicznym farbowaniu. Trochę się boje, że będę miała różne kolory na głowie

Czy opakowanie starczy na gęste włosy do łopatek? A, czy jeśli starczy, mogę zafarbować 80g i zostawić sobie 20g na odrost później? Czy pierwszy raz lepiej zafarbować całością?

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
hmm no to mnie teraz nastraszyłaś, a już się najarałam na tego glossa jak szczerbaty na suchary...
Glossom chyba to nie grozi henna może wysuszać, a do glossa dodaje się jej tylko trochę i dużo odżywki.
Ale niech bardziej doświadczone dziewczyny się wypowiedzą.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 21:32   #1410
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Czy opakowanie starczy na gęste włosy do łopatek? A, czy jeśli starczy, mogę zafarbować 80g i zostawić sobie 20g na odrost później? Czy pierwszy raz lepiej zafarbować całością?
luknij do mojego albumu, też mam gęste włosy do łopatek - jeśli jesteś podobna objętościowo, to 1 opakowanie to może być za mało - ja potrzebuję minium 1,5 opakowania, a na pełnym komforcie wszystko pokryte jest jak idą 2...
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.