Macierzynski, urlop czy L4? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 16:50   #1
gochacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 68

Macierzynski, urlop czy L4?


Na czwartek mam datę porodu. Moja ginekolog powiedziała, że L4 może mi wystawić tylko do czwartku, a potem mam się zgłosić do szpitala. I teraz pytanie co dalej?
Czy w szpitalu dostanę L4?
Czy lepiej wziąć urlop na najbliższe dni?
Czy może rozpocząć urlop macierzyński? I jak to zrobić?
__________________
--------------------
29.10.09r. Poznaliśmy się
18.02.10r. Jesteśmy razem
gochacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:09   #2
Gosik111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Witaj na poczatku roku mialam identyczna sytuacje ktore rozwiaLzala sie nastepujaco:L4 do 10 stycznia termin porodu na 12 stycznia skierowanie do szpitala dostalam na 14 stycznia gdyby do terminu nic sie nie dzialoZgkosilam sie wiec 14 do szpitala a 16 stycznia urodzilam.Od razu po porodze qystawili zaswiadczenie o urlopie macierzynskim od 11 styczniaMnie polozna pytala o szczegoly w trakcie podawanie kroplowki z oxxy
Pozdrawiam i zycze powodzenia oraz zdrowia dla Maluszka
Gosik111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 18:56   #3
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Zostań na l4 do czwartku, udaj sie do szpitala i od tego momentu możesz być na macierzyńskim. Z tego co pamiętam macierzyński mozna zacząc 2 tygodnie przed terminem porodu. Ja składałam wniosek do pracodawcy o urlop macierzyński. Tam też musisz ustalić czy jest to urlop 100/60 % czy cały czas 80%.

Gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania!: ))
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:10   #4
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

To jest nieprawda. Spokojnie lekarz może wystawić Ci zwolnienie z dłuższą datą bez żadnego zglaszania się do szpitala czy innych ceregieli. Dzień porodu przerwie zwolnienie i automatycznie przejdziesz na macierzyński.
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:41   #5
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Ja miałam l4 wystawione przez swojego lekarza jeszcze 7 dni po terminie porodu, pozniej zgodnie z jakimis tam wytycznymi 7 dni po terminie porodu dostałam skierowanie do szpitala i (ponoć) z racji tego mój lekarz nie mogl mi wystawic dalszego l4 bo to już rola szpitala była, a w szpitalu juz po porodzie (byłam tam kolejne 7 dni, urodziłam 14 dni po tp) dali mi zaświadczenie o macierzyńskim od dnia przyjęcia do szpitala (dalam to do pracy i tyle)
czyli bylam na macierzynskim na tydzien przed porodem...

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez gochacz Pokaż wiadomość
Na czwartek mam datę porodu. Moja ginekolog powiedziała, że L4 może mi wystawić tylko do czwartku, a potem mam się zgłosić do szpitala. I teraz pytanie co dalej?
Czy w szpitalu dostanę L4?
Czy lepiej wziąć urlop na najbliższe dni?
Czy może rozpocząć urlop macierzyński? I jak to zrobić?
a czemu tak szybko do szpitala? Zawsze wydawało mi się ze do szpitala to tak jak u mnie bylo czyli 7 dni po terminie sie idzie....
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:12   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
To jest nieprawda. Spokojnie lekarz może wystawić Ci zwolnienie z dłuższą datą bez żadnego zglaszania się do szpitala czy innych ceregieli. Dzień porodu przerwie zwolnienie i automatycznie przejdziesz na macierzyński.
Święta prawda

Ja przenosiłam 2 ciąże - jedną o 2 tygodnie bez 1 dnia, drugą o tydzień.
I normalnie byłam na L4 do dnia porodu, a od dnia porodu na macierzyńskim. Po co tracić czas z urlopu macierzyńskiego tylko dlatego, że się lekarzowi nie chce wypisać zwolnienia? Termin porodu jest orientacyjny a nie ostateczny, inaczej dzieci by wyskakiwały na zawołanie Normalnie mi lekarz wystawiał kontynuację L4 na kolejne 7 dni jak się nie zanosiło na to, że już urodzę.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-03-17 o 20:14
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 20:44   #7
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Święta prawda

Ja przenosiłam 2 ciąże - jedną o 2 tygodnie bez 1 dnia, drugą o tydzień.
I normalnie byłam na L4 do dnia porodu, a od dnia porodu na macierzyńskim. Po co tracić czas z urlopu macierzyńskiego tylko dlatego, że się lekarzowi nie chce wypisać zwolnienia? Termin porodu jest orientacyjny a nie ostateczny, inaczej dzieci by wyskakiwały na zawołanie Normalnie mi lekarz wystawiał kontynuację L4 na kolejne 7 dni jak się nie zanosiło na to, że już urodzę.
dokładnei tak jak pisża dziewczyny, ja dałam sie zrobic na szaro bo w szpitalu kazali mi od razu iśc na macierzyński iposzłam i straciłam te dni na bezsensowne leżenie ponad tydzień w szpitalu, a jakbym była o te informacje mądrzejsza to ten tydzien poswieciłabym faktycznie dziecku
nie daj sobei wmówić ze muszisz isc juz na macierzyński
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 22:01   #8
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Święta prawda

Ja przenosiłam 2 ciąże - jedną o 2 tygodnie bez 1 dnia, drugą o tydzień.
I normalnie byłam na L4 do dnia porodu, a od dnia porodu na macierzyńskim. Po co tracić czas z urlopu macierzyńskiego tylko dlatego, że się lekarzowi nie chce wypisać zwolnienia? Termin porodu jest orientacyjny a nie ostateczny, inaczej dzieci by wyskakiwały na zawołanie Normalnie mi lekarz wystawiał kontynuację L4 na kolejne 7 dni jak się nie zanosiło na to, że już urodzę.
Ja podobnie. Zwolnienie miałam do 20 marca (lub 21 wlącznie, nie pamietam), na 21 marca skierowanie do szpitala. 22 urodziłam.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:40   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Ja momencie gdy się stawiłam w szpitalu do jednego czy drugiego porodu byłam jeszcze na L4. W pierwszym przypadku poród zaczął się nocą, w drugim byłam umówić termin prowokacji i akurat podczas wizyty okazało się, że prowokacja już niepotrzebna
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:43   #10
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja momencie gdy się stawiłam w szpitalu do jednego czy drugiego porodu byłam jeszcze na L4. W pierwszym przypadku poród zaczął się nocą, w drugim byłam umówić termin prowokacji i akurat podczas wizyty okazało się, że prowokacja już niepotrzebna
u mnie niestety z dniem terminu porodu lekarz kazał sie stawić do szpitala (pamietam ze potem wszytkich meczyłam pytaniami po co tak wcześnie, bo zawiedziona byłam ze nei mam jeszcze tych 2 tyg łażenia z brzuszkiem ) no i tak spędziłam ponad tydzien w szpitalu
ponoć odchodzi się od tego 2 tyg terminu przenoszenia-nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale wiem na pewno ze teraz nei dam sie na taki okres zamknąć w szpitalu -o nie
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:51   #11
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Zostań na l4 do czwartku, udaj sie do szpitala i od tego momentu możesz być na macierzyńskim. Z tego co pamiętam macierzyński mozna zacząc 2 tygodnie przed terminem porodu. Ja składałam wniosek do pracodawcy o urlop macierzyński. Tam też musisz ustalić czy jest to urlop 100/60 % czy cały czas 80%.

Gratuluję i życzę szczęśliwego rozwiązania!: ))
Wytłumacz mi dlaczego ma marnować urlop macierzyński na czekanie na poród? Może urodzić jutro jak i za 2 tygodnie. 2 tygodnia zabrane dziecku, bo pani ginekolog poprzewracała się w dupce i nie chce się l4 wypisać?
Jak nie ginekolog to rodzinny niech wypisze l4 na przeziębienie czy ból pleców - cokolwiek, ale szkoda macierzyńskiego. Po urodzeniu każdy dzień z dzieckiem jest cenny.

Do szpitala na pewno bym nie szła, po co? Jeśli wszystko jest ok wystarczy robić częściej ktg i tyle. Relaksować się w domu i wić gniazdko
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 07:54   #12
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
u mnie niestety z dniem terminu porodu lekarz kazał sie stawić do szpitala (pamietam ze potem wszytkich meczyłam pytaniami po co tak wcześnie, bo zawiedziona byłam ze nei mam jeszcze tych 2 tyg łażenia z brzuszkiem ) no i tak spędziłam ponad tydzien w szpitalu
ponoć odchodzi się od tego 2 tyg terminu przenoszenia-nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale wiem na pewno ze teraz nei dam sie na taki okres zamknąć w szpitalu -o nie
Ja musiałam stawić się w szpitalu dokładnie w 42 tygodniu. Wcześniej byłam pod kontrolą lekarza i nie widział potrzeby aby kłaść mnie na oddział. Do tego od 40 tc co drugi dzień musiałam jeździć na KTG.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:10   #13
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Tak jak piszą dziewczyny powyżej

Jeśli trafisz na oddział bez L4 to automatycznie od tego dnia liczy Ci się urlop macierzyński. Bo możesz na niego iść 14 dni przed tp.
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 12:05   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Nie rozumiem tego wysyłania do szpitala w dniu wyznaczonego terminu porodu, który jest przecież orientacyjny. Normalnie czeka się w domu na poród, i gdy się zacznie do szpitala się jedzie, na co tam leżeć przez 2 tygodnie i nudzić się?

Ja jako, że przenosiłam to co 2 dni musiałam mieć robione ktg, usg zwykłe i raz w tygodniu ocenę tych przepływów czy jak to się tam zwało oraz łożyska i ilości wód płodowych. Wszystko było w porządku. Myślę, że moje przenoszenie w stosunku do terminu było spowodowane tym, że ja miałam bardzo długie cykle i standardowe obliczenia dla cykli 28-32 dni to u mnie brakowało jakichś 20 jeszcze, więc zapewne termin był źle ustalony bo zawsze na podstawie ostatniej miesiączki ustalają.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 12:32   #15
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego wysyłania do szpitala w dniu wyznaczonego terminu porodu, który jest przecież orientacyjny. Normalnie czeka się w domu na poród, i gdy się zacznie do szpitala się jedzie, na co tam leżeć przez 2 tygodnie i nudzić się?

Ja jako, że przenosiłam to co 2 dni musiałam mieć robione ktg, usg zwykłe i raz w tygodniu ocenę tych przepływów czy jak to się tam zwało oraz łożyska i ilości wód płodowych. Wszystko było w porządku. Myślę, że moje przenoszenie w stosunku do terminu było spowodowane tym, że ja miałam bardzo długie cykle i standardowe obliczenia dla cykli 28-32 dni to u mnie brakowało jakichś 20 jeszcze, więc zapewne termin był źle ustalony bo zawsze na podstawie ostatniej miesiączki ustalają.
U mnie żadne obliczenia się nie sprawdziły. Dokładnie wiedzialam kiedy miałam owulację, orientacyjnie kiedy doszło do implantacji (dość późno), ale nawet biorąc pod uwagę te dane i licząc wg tego, termin się nie zgadzał. Być może w stosunku do korekty przenosiłabym około 7-9 dni.

Ciekawa jestem czy istnieją jakieś statystyki czy przy przenoszonych ciążach poród może zacząć się samoistnie, bez indukowania oksytocyną lub innymi wspomagaczami. Chodzi mi o takie czekanie i czekanie.
Gdy w dniu rozpoczęcia 42 tc zgłosiłam się do szpitala zaczęły się u mnie brunatne plamienia, jednak położnik powiedział, że szyjka na poród gotowa nie jest (ale znam przypadki, gdzie rano lekarz nie wróżył porodu a wieczorem dziecko było na świecie).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 12:41   #16
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
U mnie żadne obliczenia się nie sprawdziły. Dokładnie wiedzialam kiedy miałam owulację, orientacyjnie kiedy doszło do implantacji (dość późno), ale nawet biorąc pod uwagę te dane i licząc wg tego, termin się nie zgadzał. Być może w stosunku do korekty przenosiłabym około 7-9 dni.

Ciekawa jestem czy istnieją jakieś statystyki czy przy przenoszonych ciążach poród może zacząć się samoistnie, bez indukowania oksytocyną lub innymi wspomagaczami. Chodzi mi o takie czekanie i czekanie.
Gdy w dniu rozpoczęcia 42 tc zgłosiłam się do szpitala zaczęły się u mnie brunatne plamienia, jednak położnik powiedział, że szyjka na poród gotowa nie jest (ale znam przypadki, gdzie rano lekarz nie wróżył porodu a wieczorem dziecko było na świecie).
No ja moje przenoszone ciąże zakończyłam naturalnym porodem bez indukcji w obu przypadkach. Chociaż i za pierwszym i za drugim razem miałam już wyznaczony termin takowej. W pierwszej ciąży poród rozpoczął się nocą i zakończył popołudniem w przeddzień planowanego wywołania, drugi poród rozpoczął się w dniu planowanego przyjęcia do szpitala na wywołanie, żeby było zabawnie już podczas wizyty u lekarza. Być może wpływ miała na to "magiczna miksturka na wywołanie porodu", którą wypiłam zarówno przed jednym, jak i przed drugim porodem z rozpaczy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 19:11   #17
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Ja przenosiłam 2tygodnie (pewnie było by i dłuzej....)
Termin i tak miałam przesunięty na taki wg usg w 12 tygodniu (ponoc najbardziej miarodajny) jesli bym liczyła wg OM to urodziłam 30dni po tp :P u mnie od razu było wiadomo, ze owu miałam w okolicach 37dc (taki tam psikus organizmu, w 48dc czy jakosc tak opiero leciutka kreseczka)
nie miałam żadnych skurczy, oznaki starzejącego się łożyska i mniej wód w 7dniu po tp, w 13 dniu po tp zaczęły mi sie sączyć wody, lekarze czekali w nadziei ze to rozkręci poród ale nic takiego się nie stało. W końcu miałam (po 20h lekkiego sączenia wód) cc, bo ze względu na niewspółmierność indukcja nie miała sensu.

Ciekawe czy w moim przypadku doszłoby do porodu czy wyłabym do dzis w tej ciąży jak słoń :P dłuższe czekanie to już zbyt duże ryzyko
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:29   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Mnie lekarze podawali, że 2-3tygodnie po terminie to maks jaki można czekać o ile łożysko jest wydajne, ilość wód w normie a przepływy pępowinowe ok, dłużej nie ma co czekać. Tam gdzie ja rodziłam jak mija 2 tygodnie od TP to biorą na wywołanie. Bardzo się tego bałam, na szczęście obeszło się bez.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:43   #19
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego wysyłania do szpitala w dniu wyznaczonego terminu porodu, który jest przecież orientacyjny. Normalnie czeka się w domu na poród, i gdy się zacznie do szpitala się jedzie, na co tam leżeć przez 2 tygodnie i nudzić się?

Ja jako, że przenosiłam to co 2 dni musiałam mieć robione ktg, usg zwykłe i raz w tygodniu ocenę tych przepływów czy jak to się tam zwało oraz łożyska i ilości wód płodowych. Wszystko było w porządku. Myślę, że moje przenoszenie w stosunku do terminu było spowodowane tym, że ja miałam bardzo długie cykle i standardowe obliczenia dla cykli 28-32 dni to u mnie brakowało jakichś 20 jeszcze, więc zapewne termin był źle ustalony bo zawsze na podstawie ostatniej miesiączki ustalają.
tez nie rozumiem takiego szybkiego zamknięcia w szpitalu, jak lezałam to kazdego lekarza pytałam o to czemu tak wczesnie i odpowiadali praktycznie to samo: że często przenoszone ciąze były z komplikacjami, że wod mało, że zielone, ze z dziećmi coś itd
mówili ze odchodza od tego schematu 2 tygodniowego przenoszenia i wola miec pacjetke pod stałą obserwacja

dla mnei to troche dziwne , no ale moze faktyczni etak jest, nie wiem...
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 20:50   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
tez nie rozumiem takiego szybkiego zamknięcia w szpitalu, jak lezałam to kazdego lekarza pytałam o to czemu tak wczesnie i odpowiadali praktycznie to samo: że często przenoszone ciąze były z komplikacjami, że wod mało, że zielone, ze z dziećmi coś itd
mówili ze odchodza od tego schematu 2 tygodniowego przenoszenia i wola miec pacjetke pod stałą obserwacja

dla mnei to troche dziwne , no ale moze faktyczni etak jest, nie wiem...
Dla mnie by to było uzasadnieniem, gdyby termin porodu był terminem pewnym a nie orientacyjnym. Ja bym chyba zwariowała jakbym miała tyle leżeć w szpitalu.

W 38 tc wylądowałam na porodówce ale słaba akcja skurczowa była i też mnie dali na patologię,wypisałam się na własne żądanie i dobrze, bo urodziłam ponad 3 tygodnie później, chyba bym zwariowała na tej patologii, a tak sobie chodziłam z córką na sanki
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:28   #21
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

ja miałam termin na 5.09, lekarz mi wystawił L4 chyba do 12.09 (?) więc się da no ale.... 5.09 urodziłam
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 21:38   #22
pianka2013
Zadomowienie
 
Avatar pianka2013
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

U mnie termin porodu byl na 05.07. a zwolnienie mialam do 13.07. Urodziłam 14.07. Lekarz może wypisać zwolnienie po terminie porodu.
pianka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 22:03   #23
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dla mnie by to było uzasadnieniem, gdyby termin porodu był terminem pewnym a nie orientacyjnym. Ja bym chyba zwariowała jakbym miała tyle leżeć w szpitalu.

W 38 tc wylądowałam na porodówce ale słaba akcja skurczowa była i też mnie dali na patologię,wypisałam się na własne żądanie i dobrze, bo urodziłam ponad 3 tygodnie później, chyba bym zwariowała na tej patologii, a tak sobie chodziłam z córką na sanki
u mnie zaczeli wywoływac
3 dni zastrzyki , nastepnie kroplówka po której nic a nic sie nei zadziało, dzień przerwy i na nastepny dzien znów kroplówka i na szczescie trafiłam na lekarza który uwazłą ze jak po 1 nic sie nei zadziało to przy 2 zrobimy wszytko co by juz posżło i przebił mi pecherz płodowy i urodziłam
w sumie dobrze sie stało bo mały wagowo 4380 jakbym tak jeszcze pochodziłą to ja nie wiem

ale tez wiem ze juz teraz sie tak nie dam, na pewno bede pod opieką lekarza ale nei dam sie zamknąć na taki czas w szpitalu
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 21:19   #24
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Miałąm tak samo. Poszłam do szpitala w środę, do wtorku miałam L4. Urodziłam w nastepnym tygodniu w poniedziałek. Szpital wystawił mi L4 od środy do poniedziałku.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:18   #25
malwinax10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Question Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Witajcie, po raz pierwszy daje pytanie na forum i nie wiem czy dobrze je umieściłam.

Dziewczyny powiedzcie jak działa prawo w przypadku gdy, przez ostatnie 8 miesięcy pracowałam w Holandii. Niedawno wróciłam do Polski i podjęłam pracę na okres 3 miesięcy a tu taka niespodzianka i jestem teraz w drugim miesiącu. Pracodawca jeszcze nie wie, ale myślę, że nie będzie z tego powodu jakiś problemów.

Czy któraś z was wie, jak państwo w takim przypadku wylicza zasiłek macierzyński? Dodałam, że przed wyjazdem do Holandii pracowałam w Polsce. Czy ten czas kilku miesięcy też będzie wliczony czy tylko te obecne składki?
Dziękuję za informację i pozdrawiam.
malwinax10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 00:00   #26
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Do zasiłku liczy CI się aktualny pracodawca.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:24   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macierzynski, urlop czy L4?

Cytat:
Napisane przez malwinax10 Pokaż wiadomość
Witajcie, po raz pierwszy daje pytanie na forum i nie wiem czy dobrze je umieściłam.

Dziewczyny powiedzcie jak działa prawo w przypadku gdy, przez ostatnie 8 miesięcy pracowałam w Holandii. Niedawno wróciłam do Polski i podjęłam pracę na okres 3 miesięcy a tu taka niespodzianka i jestem teraz w drugim miesiącu. Pracodawca jeszcze nie wie, ale myślę, że nie będzie z tego powodu jakiś problemów.

Czy któraś z was wie, jak państwo w takim przypadku wylicza zasiłek macierzyński? Dodałam, że przed wyjazdem do Holandii pracowałam w Polsce. Czy ten czas kilku miesięcy też będzie wliczony czy tylko te obecne składki?
Dziękuję za informację i pozdrawiam.
Macierzyński to średnia z ostatnich 12 miesięcy jeśli się pracowało rok lub dłużej lub średnia zarobków z ostatniej zawartej umowy - jak masz ją od 3 msc. to będzie średnia z tych 3 miesięcy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 13:24:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.