sztuczne zęby,próchnica itd... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 18:19   #1
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264

sztuczne zęby,próchnica itd...


Witam Was drogie wizazanki.Od razu mówię,że to co przeczytacie będzie wydawało wam się głupie i idiotyczne ale ja naprawdę już nie mam innych pomysłów...
Mam krzywe zęby...dwie jedynki(górne).Chciałam założyć sobie aparat stały ale ...tu zaczynają się problemy...
Moje zęby są na ogól słabe (moja mama wcześnie też straciła zeby) i boję się tego,że założe sobie aparat na te dwa lata potem zdejmę i zaczną mi się zęby psuć...Boję się,że wydam tyle pieniążków na wizyty,dojazdy i na sam aparat (a na pieniądzach niestety nie śpię) i potem będzie wszystko na nic... Pomimo mojego młodego wieku mam na dole 2 zęby wyrwane,dwa zaplombowane i na górze chyba 3 i 2 jeszcze do plombowania....Dodam że myję regularnie...i stąd wywodzą się moje głupie pomysły...otóż:
chcialam się was spytać czy mogę zrobić tak że :
poszłabym do dentysty wyrwać te górne jedynki i zamiast moich naturalnych wstawić proste implanty?Nie bałabym się potem że złapie je próchnica lub inne choroby....
Proszę pomóżcie mi,tylko na was liczę...... przepraszam ze tyle napisalam ale jestem zrozpaczona.....liczę na pomoc.........
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:33   #2
katja2407
Raczkowanie
 
Avatar katja2407
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 163
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Z tymi implantami to nie jest dobry pomysł Szkoda zębów, a implanty też kosztują. Pewnie są różne rodzaje implantów w różnych cenach, ale moja koleżanka wstawiała sobie obydwie 2 na górze i za każdy implant (wkręt) płaciła 2,5 tys, a do tego po kilku miesiącach spod dziąseł zaczęła prześwitywać blacha i naprawdę ładnie to nie wygląda Lepszym pomysłem na pewno jest aparat i jakieś preparaty wzmacniające zęby, popytaj o nie swojego stomatologa - na pewno coś Ci doradzi
katja2407 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 16:06   #3
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Panikujesz...
To że Twoja mama straciła wcześnie zęby nie znaczy że i Ciebie to spotka. Kiedyś był inny sprzęt, inne możliwości..

Może faktycznie masz słabe zęby, ale decyzje czy zakładać aparat czy nie powinnaś podjąć po konsultacjach z ortodontą i swoim stomatologiem.

Chcesz wyrywać zęby żeby się o nie nie martwić? Kiepski pomysł. Może lepiej chodź do dentysty na kontrole częściej np. co 3 miesiące (to Cię uspokoi). Na wyrywanie masz jeszcze czas
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:28   #4
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

wszystko byłoby dobrze tylko przedwczoraj zauważyłam że między górnymi jedynkami a dwójkami mam już kawałki popsute na tej szparce pomiędzy zębami mam ciemniejszą plamkę i ząb już zaczyna boleć po co mam prostować zęby jak i tak już się psują
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:44   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Moze za duzo palisz.
Jesli nie palisz to wybierz sie do stomatologa. Chociaz moim zdaniem opcja z wyrwaniem jedynek i wstawieniem nowych tez nie jest dobra. Moja kuzynka stracila 4 przednie zeby w wypadku i ma teraz sztuczne i po 1. to jest naprawde drogie a po 2. u niej widac ze to nie sa jej zeby. ona jest mala, drobna i ma male zabki (przynajmniej takie miala wczesniej), a te nowe sa wieksze i wygladaja dziwnie.
To twoja decyzja, ale ja bym leczyla swoje zeby i je prostowala zamiast wstawiac sztuczne.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:55   #6
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Pamiętaj, że implant się może nie przyjąc!!! A skoro na pieniążkach nie spisz to nie warto ryzykowac. Słyszalam o kolesiu który sobie wyrwał wszystkie nawet zdrowe ząbki bo miał krzywe bardzo i brzydkie i sobie postanowił wstawic implanty (on jednak spał na pieniązkach) al e się okazało ze jego organizm nie tolerował ciała obcego no i teraz nosi proteze ruchomą...

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
wszystko byłoby dobrze tylko przedwczoraj zauważyłam że między górnymi jedynkami a dwójkami mam już kawałki popsute na tej szparce pomiędzy zębami mam ciemniejszą plamkę i ząb już zaczyna boleć po co mam prostować zęby jak i tak już się psują
A może masz obnizone szyjki zebów i dla tego cie boli i moze te plamki to przebarwienia lub pękniecia szkliwa. Zrób zobie zdjęcie rtg by sprawdzic stan korzeni. Porozmawiaj ze swoim stomatologiem, najlepiej skonsultuj sie z dwoma . Stomatologia kosmetyczna tez poszła wielkim krokiem do przodu. Czemu od razu implanty?? są jeszcze licówki i koronki!!!
Zatanów się dobrze I poszukaj dobrego stomatologa, który odpowiednio zajmie się Twoimi ząbkami.
Pozdrawiam i życze oby było dobrze

Edytowane przez ewelline
Czas edycji: 2009-06-17 o 18:58
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 10:17   #7
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

nie palę w ogóle,nie piję i nie ćpam chyba macie racje to zły pomysł z tym wyrwaniem ale ja się tak boję o te zęby że szok..... 3 dni ryczałam niedługo idę z mamą do dentysty na prywatną wizytę i zobaczymy co da sie zrobić.Pozdrawiam a na czym polegają koronki?? Prosze o odpowiedź bo nie bardzo wiem :/

Edytowane przez angela0033
Czas edycji: 2009-06-18 o 10:19
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 12:33   #8
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Kobieto, jakie koronki? Nawet jeśli masz próchnice pomiędzy jedynkami to to się leczy
Znajdź dobrego dentystę i mu zaufaj.. A pomysły o wyrywaniu zębów wybij sobie z głowy gumowym młotkiem
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:26   #9
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

matko jakie banialuki tu czytam

po pierwsze: jest coś takiego jak większa lub mniejsza skłonność do próchnicy, ale odpowiednią higieną i zabiegami stomatologicznymi można zapanować nad próchnicą !!!

jeśli autorce wątku robi się próchnica między przednimi zębami to zapewne nie używa przyborów do higieny międzyzębowej (np. nitki dentystycznej) - a to jest bardzo ważne w codziennej higienie; poza tym to że ktoś myje zęby nie znaczy, ze robi to dobrze/ efektywnie

nie chcę tu nikogo absolutnie obrażać ani urażać, ale zwrócić uwagę, że higiena to podstawa i można w prosty i tani sposób zadbać o zatrzymanie próchnicy - wystarczy trafić na stomatologa, któremu się chce odpowiednio pokierowac pacjentem i pomóc mu nauczyć się efektywnie dbac o higienę

po drugie: wyrywanie swoich zębów i zastępowanie ich implantami to koszmarny pomysł, bo żadna supernowoczesna metoda nie zastąpi własnych zębów, bo one są niezastąpione i najlepsze; o implanty jest jeszcze trudniej zadbać niż o swoje zęby
próchnica im nie grozi, ale jak się za słabo dba o higienę to zaczyna się stan zapalny wokół implantu i można stracić go jeszcze szybciej niż swój ząb

po trzecie: to co dziewczyny pisały o brzydkim efekcie wstawiania implantów - osłanianie sie metalu, czy brzydki, nienaturalny kształt zębów nie jest obligatoryjny - wszystko zależy od lekarza, więc nie musi tak być - efekty mogą byc fantastyczne jak ktoś np. stracił zęby w wyniku wypadku jest to świetny sposób i można tak zrobic implanty, zeby były nie do odróżnienia od swoich zębów
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 06:52   #10
griftersik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 11
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Krzywe zęby są..piękne, ponieważ są naturalne.
Straciłam jedynkę po ciąży, założyłam koronę. Korona była oparta na drugiej jedynce. Po ok 2 latach korona się mocno przebarwiła (była z tańszego materiału). Poszłam do innego stomatologa na wymianę. Okazało się, że korona oparta na jednym zębie przeciąża zdrowy ząb i stwarza ryzyko jego złamania. Wymieniłam koronę. Teraz koronę mam na 3 zębach. Fakt ząbki wyglądają ślicznie, ale gorzej niż naturalne. Niestety lekarz, który zakładał koronę uszkodził mi dziąsło i tak mi się cofnęło, że teraz odsłonięty mam opiłowany ząbek od strony wewnętrznej.
Wniosek: pokochaj swoje krzywe jedynki. Dopóki możesz lecz je. Żadne implanty/korony nie zastąpią naturalnych zębów, a z własnymi jest wbrew pozorom mniej problemów.
Każda z nas ma jakieś kompleksy, a najważniejsze to zaakceptować swoją inność!!
griftersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 19:55   #11
Etorfina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 377
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

W Twojej sytuacji najlepsze byłoby znaleźć dobrego dentystę i zapanować nad próchnicą. Wylecz sobie wszystkie ząbki to podstawa. Jeżeli chodzi o jedynki najlepsze byłyby licówki można nimi zmieniać kształt i kolor ząbków . Polega to na zniesieniu pewnej ilości twardych tkanek zeba czyli jego szlifowaniu , pobraniu wycisku i technik w pracowni protetycznej modeluje licówke o wybranym kształcie i kolorze . Osadza sie ją na cemencie. Są barzdo trwałe i estetyczne i łatwo można za ich pomoca zmienić kształt zeba . Zapytaj o nie podczas wizyty u dentysty
Etorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-30, 13:14   #12
to ja
Raczkowanie
 
Avatar to ja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 39
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Ja też polecam porcelanowe licówki - jw Etorfina pisała, zakłada się je na oszlifowane naturalne zęby, więc nie ma takiego ryzyka jak przy inplantach, w dodatku dalej masz "swoje" zęby, nie mówiąc o ekonomicznym efekcie - za licówkę zapłacisz od 250 do 500 zł - w zależności od miasta, gabinetu itp.

natomiast na próchnicę nie ma lekarstwa i czasami faktycznie można utrzymywać higienę na najwyższym poziomie (łącznie z nitką, szczoteczkami międzyszparowymi itp.) a i tak co chwilkę jakaś cholera się na zębach pojawia - ja tak mam niestety i wiem co to jest. Chyba nie mam zęba, który nie byłby naprawiany, (no, oprócz dolnych, od 1 do 3) ale i tak jestem zadowolona, że mam swoje. Można próbować brać fluor w tabletkach (kupuje się w aptece, bez recepty, ale on czasem przebarwia), albo fluoryzować zęby u stomatologa.
to ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 17:15   #13
Toxi
Raczkowanie
 
Avatar Toxi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z Piekła ;)
Wiadomości: 146
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
poszłabym do dentysty wyrwać te górne jedynki i zamiast moich naturalnych wstawić proste implanty?Nie bałabym się potem że złapie je próchnica lub inne choroby....
wedle motta mojej dentystki - trzeba walczyc o kazdy SWÓJ zab jesli jest chociaz dla niego iskierka nadziei...


to tak napisze od siebie na szybko - nie jest ze mnie zaden ekspert ale .... dwie rzeczy
po 1wsze
implanty to dosc spory wydatek..aktualnie jakies 3 500 za szt ( plus pewnie cala reszta za wizyty itd ) ..za dwa licz np 6 000
po 2gie
przed tym trzeba te zeby usunac ... jesli sa zdrowe i nadajace sie do "podpracowania" aparatem hmm coz...pograuluje ci ze znalazlas pseudolekarza stomatologii ktory ci je z premedytacja wyrwal zamiast odwiesc cie od tego zamiaru...

poza tym swoj zab to swoj zab zadnego zaniku kosci itp

pozdrawiam
__________________
dokąd zmierzasz Polsko????W PISSSS-du..
cielsko won!podejście nr.3/2011 DUKANKOSTART-->90,0 META--> 64 kg
90->89->88->87->86->85->84->83->82->81->80->
79->78->77->76->75->74->73->72->71->70->
69->68->67->66

Toxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 01:39   #14
kasq1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Hej . Mam straszne problemy z zębami.Mam 19 lat i jakoś zwlekałam ciągle z pójściem do dentysty.Moje jedynki są zepsute w tej szparce między nimi mam okropną czarną dziurę, dwójka na dole też zepsuta , piątki górne całkowicie zepsute , została czarna dziura kruszyły mi się po kawałku czy jest szansa aby te jedynki jeszcze jaokś wyleczyć zaplombować czy coś w tym stylu? bo psuje mi się już górna dwójka :/ a czy te piątki tzn korzenie da się usunąc bez operacji ? cz to wszystko jest drogie? chcę wybrać się jak najszybciej bo mój uśmiech jest okropny.choć nie bolą mnie zęby to jest mi wstyd i muszę się wybrać tylko na co mam się nastawić? bo okleżanka miała zepsutą jedynkę i miała implant wstawiany :/ ja nie chce sztucznych zębów...HELP!!
kasq1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 09:08   #15
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: sztuczne zęby,próchnica itd...

Cytat:
Napisane przez kasq1212 Pokaż wiadomość
Hej . Mam straszne problemy z zębami.Mam 19 lat i jakoś zwlekałam ciągle z pójściem do dentysty.Moje jedynki są zepsute w tej szparce między nimi mam okropną czarną dziurę, dwójka na dole też zepsuta , piątki górne całkowicie zepsute , została czarna dziura kruszyły mi się po kawałku czy jest szansa aby te jedynki jeszcze jaokś wyleczyć zaplombować czy coś w tym stylu? bo psuje mi się już górna dwójka :/ a czy te piątki tzn korzenie da się usunąc bez operacji ? cz to wszystko jest drogie? chcę wybrać się jak najszybciej bo mój uśmiech jest okropny.choć nie bolą mnie zęby to jest mi wstyd i muszę się wybrać tylko na co mam się nastawić? bo okleżanka miała zepsutą jedynkę i miała implant wstawiany :/ ja nie chce sztucznych zębów...HELP!!
trudno na podstawie opisu powiedzieć co da się zrobić, ale jedno jest pewne - im szybciej pójdziesz do dentysty tym szybciej się z tym uporasz

czy drogie - przy tylu problemach jednocześnie na pewno trzeba się nastawić na dość długie leczenie i pieniędzy też trochę trzeba przygotować - idź do lekarza i spytaj co by poradził i ile to będzie kosztowało

zastanów się też dlaczego w wieku 19 lat twoje zęby są w takim stanie - może warto zadbać o to skoro tak bardzo boisz się sztucznych zębów, a robisz wszystko, żeby jak najszybciej takie mieć

nie chcę być zbyt bezpośrednia, ale ktoś musi Tobą wstrząsnąć, zebyś się za siebie wzięła
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.