Separacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-25, 12:26   #1
vin21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

Separacja


Od wczoraj czytam forum wizaż z ogromnym zainteresowaniem.
Bardzo dużo wiecie, niestety przeżyłyście itd ..... Ja stoję przed dylematem . Stad moja prosba do Was.
W listopadzie ubieglego roku okazalo sie, ze moj bardzo zapracowany maz ma kochanke. Nie zaprzeczal, przyznal sie,rzekomo skonczone. Oczekiwal ode mnie, ze przejde do porzadku dziennego z tzm tematem i zycie bedzie toczyc sie dalej. Ba oczekiwal, ze nasze malzenstwo zacznie bzc conajmniej jedna wielka sielanka. Przeciez przyznal si, wie ze zle postapil itd. Moja rola miala polegac na wybaczeniu, wiecznym usmiechu i zaspakajaniu mojego meza+krotko mowiac w lozku.
5 dni po wyznaniu prawdy zlozylam wniosek o separacje. Wezwanie przyszlo dopiero w sobote, sprawa 13 marca. No i zaczelo sie. Straszenie mnie, szantaz, w sadzie rzekomo sie nie przyzna do wylacznej winy, zabierze mi samochod itd, itp. To ja jestem ta zla..... bo nie potrafie wybaczyc zapomniec, nie potrafie z mezem pojsc do lozka. Czuje do Niego niechec.
On sie upiera, ze separacje chce z jego winy, aby miec alimenty na siebie. Absolutne klamstwo. Owszem pogorszy sie moja stopa zyciowa, ale ja nawet nie wystapila o alimenty na synka, bo liczlam, ze separacja bedzie czasem na odbudowanie mojego zaufania. A tu WOJNA na calego.
Napiszcie prosze, czego na takiej sprawie o separacje mozna sie spodziewac.
vin21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:07   #2
kasienka1103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 76
Dot.: Separacja

Kchana ja Twoim miejscu to zlozylabym pozew o rozwod a nie separacje!!!
Nie pozwol mu sie ponizac. Nie dosc, ze to on Cie zdradzil, to jeszcze sie szantazuje..zalosne
kasienka1103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 15:33   #3
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Separacja

A na kochanke to kase miał?! Kolejny skonczony egoista! Zonka jest ok kiedy pierze, gotuje, sprzata, dziecko wychowuje, nadskakuje, o kase nie woła, w łóżku zadowala... No i do tego powinna byc uległa jak baranek, wybaczać wszystko, brać całe grzechy swiata na siebie, a Pan i władca hula po swiecie!
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 12:34   #4
Roksana S.
Raczkowanie
 
Avatar Roksana S.
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasto powiatowe
Wiadomości: 185
Dot.: Separacja

Odradzam separację a zalecam rozwód.
JAk raz zdradził to będzie go kusić znowu.
Nie wyobrażam sobie seksu z takim zdrajcą, łajzuchem bleeeee.
A poza tym nie chodzi tu nawet o urażoną dumę, brak zaufania, żal itd.
Pomyśl, że jak zdradził to mógł zarazić się wirusem HIV lub HPV, zarazi ciebie i możesz mieć AIDS lub raczysko !!! I nie wierz mu, że zabezpieczał się gumkami, HPV można się zarazić przez seks oralny .
Najważniejsze że masz dziecko, dasz radę, ułożysz sobie życie, facetów jest pełno na świecie, jak się postarasz to finansowo tez dasz radę - nie wierz zdrajcy, najważniejsze twoje zdrowie, masz dziecko, musisz być zdrowa dla dziecka. I dla siebie. HPV i HIV rozprzestrzenia się w niesamowitym tempie, trzeba uważać i nie łykac wciskania kitów, zapewnień że nic nie złapał, bo sam nie wie !!!
Ja na twoim miejscu nie dałabym się takiemu łajzuchowi dotknąć, brzydziłabym sie go i bała że mnie zarazi.
Jestem szczera, wybacz................

Edytowane przez Roksana S.
Czas edycji: 2009-02-26 o 12:35 Powód: literówka
Roksana S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 13:28   #5
lilia45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Separacja

Witaj Vin.
Przykro mi bardzo, że spotkała Was taka przykrość.
Moim zdaniem musisz zadać sobie pytanie czy nadal go kochasz?
Nie bronię faceta ale to jest tylko facet. Jeżeli to był tylko 1 epizod, a w życiu chłopina nie jest zły to pomyśl.
Wypisz wszystkie + i -.
Sama przeżyłam rozwód i trochę o tym cos wiem.
Z perspektywy czasu wszystko wygląda inaczej.
A to, że teraz mąż szaleje to zraniony kociaczek. Pogadaj z nim o tym co Ty czujesz i on. pomyślcie o synku, jego to też dotyczy.
Duma i złość nie są dobrymi doradcami.
Pozdrawiam.
lilia45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 20:46   #6
kasienka1103
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 76
Dot.: Separacja

Ae dziewczyny tu nie chodzi tylko o ta zdrade, ale o jego bezczelne zachowanie. Sama autorka napisala, ze ja szantazuje... Wedlug mnie to zwykla swinia, bo nie dosc, ze zdradzil i powinien czuc skruche i byc potulny jak baranek, to w dodatku pokazuje jeszcze pazurki! Oj nie ladnie...
kasienka1103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 22:00   #7
KAKIR
Przyczajenie
 
Avatar KAKIR
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Separacja

niestety na słowo separacja, rozwód człowiek staje sie agersywny, każdy chce zawalczyć o swoje, brakuje nam tego kulturalnego rozwiazania sprawy
podejrzewam ,że gdyby maż zachowywał sie porządnie , przyznałby sie do winy ...zachowałby sie jak należy to z czasem wybaczyłąbys mu ...jednak wiecej was łaczy niz dzieli ..lata przeżyte i dziecko
w chwili obecnej przeżywasz straszne momenty , współczuję , wiem jakie to cieżkie
KAKIR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 22:19   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Separacja

Cytat:
Napisane przez vin21 Pokaż wiadomość
Od wczoraj czytam forum wizaż z ogromnym zainteresowaniem.
Bardzo dużo wiecie, niestety przeżyłyście itd ..... Ja stoję przed dylematem . Stad moja prosba do Was.
W listopadzie ubieglego roku okazalo sie, ze moj bardzo zapracowany maz ma kochanke. Nie zaprzeczal, przyznal sie,rzekomo skonczone. Oczekiwal ode mnie, ze przejde do porzadku dziennego z tzm tematem i zycie bedzie toczyc sie dalej. Ba oczekiwal, ze nasze malzenstwo zacznie bzc conajmniej jedna wielka sielanka. Przeciez przyznal si, wie ze zle postapil itd. Moja rola miala polegac na wybaczeniu, wiecznym usmiechu i zaspakajaniu mojego meza+krotko mowiac w lozku.
5 dni po wyznaniu prawdy zlozylam wniosek o separacje. Wezwanie przyszlo dopiero w sobote, sprawa 13 marca. No i zaczelo sie. Straszenie mnie, szantaz, w sadzie rzekomo sie nie przyzna do wylacznej winy, zabierze mi samochod itd, itp. To ja jestem ta zla..... bo nie potrafie wybaczyc zapomniec, nie potrafie z mezem pojsc do lozka. Czuje do Niego niechec.
On sie upiera, ze separacje chce z jego winy, aby miec alimenty na siebie. Absolutne klamstwo. Owszem pogorszy sie moja stopa zyciowa, ale ja nawet nie wystapila o alimenty na synka, bo liczlam, ze separacja bedzie czasem na odbudowanie mojego zaufania. A tu WOJNA na calego.
Napiszcie prosze, czego na takiej sprawie o separacje mozna sie spodziewac.
a ja mysle ze sie pospieszylas i dzialaas pod wplywem emocji.

nie zebym popierala zdrade itp ale taka decyzja to zdecydowanei za szybko,moim zdaniem wtracanie sie teraz sadu do waszego zycia nie wyjdzie na zdrowie nikomu.

ochlon i przemysl ze papier to tylko papier a emocje,uczucia i tak beda.
odbudoac zwiazek mozna i bez separacji ale potrzeba na to czasu i woli z 2 stron.

nie unos sie duma i zloz od razu papiery o alimenty na dziecko ,bo to takz ejego dziecko a zawsze warto miec to na papierze -o ile zamierzasz trwac w swoim postanowieniu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-02-26 o 22:21
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 06:00   #9
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Separacja

wpadlam sobie na watek
hehehe
ja jak by mnie tak szantazowal to bym mu sie smiala i zero reakcji robila nic nie wkurza gorzej niz spokoj...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 21:57   #10
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Separacja

Weszłam tu czytając tytuł. To przykre, też wiele przeszłam. Mężczyźni są bezwzględni. Trzeba z nimi postępować twardo. Ale wiem że łatwo się mówi. Trzymam kciuki żeby wszystko poszło po Twojej mysli.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 16:18   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Separacja

Nigdy w takim wypadku nie zgodź się na rozwód za porozumieniem stron, a tylko z orzekaniem o winie, niech straszy, skoro tylko to potrafi.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 10:32   #12
vin21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Separacja

Dziękuję Wam wszystkim za zabranie głosu W tzw. międzyczasie pojawiły się nowe wątki mojej małżeńskiej seks-afery. Owszem, na bilingach mojego męza nie ma już kontaktów z kochanką (inaczej z jej numerem telefonu), ale ..... mamy nową "koleżankę" Panią, z którą "załatwia" się sprawy służbowe sms'em nawet w godzinach 23-24. Pracoholizm???? Chyba tak skoro 196 kontaktów jest jednego miesiąca.
A chłopina zapracowana, ze mną nigdy nie miał czasu na rozmowę. Chyba zacznę mu współczuć.
Trzymajcie za mnie kciuki 13-bo mam cichą nadzieję, że dam mu do wiwatu!
vin21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:13   #13
vin21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Separacja

Jeszcze jedno pytanie do :-( bardziej doświadczonych.
Czy na tej sprawie mówić, że męża - kocham???
Nieistotne co ja teraz czuję, co będzie lepsze kiedy powiem, czy tak czy nie? Lepsze do uzyskania tej separacji-a teraz to cholera żałuję, że nie rozwodu!
vin21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:52   #14
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: Separacja

Cytat:
Napisane przez vin21 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie do :-( bardziej doświadczonych.
Czy na tej sprawie mówić, że męża - kocham???
Nieistotne co ja teraz czuję, co będzie lepsze kiedy powiem, czy tak czy nie? Lepsze do uzyskania tej separacji-a teraz to cholera żałuję, że nie rozwodu!
wydaje mi sie, ze jesli powiesz, ze meza kochasz, to bedzie to troche mało logiczne: kocham, ale chce ukarac za zdrade? sad chyba nie moze bawic sie w takie gierki.

poza tym, z opowiadan znajomych po rozwodzie wiem, ze jesli na sprawie (rozwodowej w ich przypadku) padło słowo kocham, to potem było juz tylko trudniej...
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 11:00   #15
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Separacja

Jeszcze nie byłam na takiej rozprawie ale zastanów się czy chcesz rozwodu czy chcesz walczyć o swój związek. Tak czy inaczej musisz być stanowcza. Życzę powodzenia.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez vin21 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam wszystkim za zabranie głosu W tzw. międzyczasie pojawiły się nowe wątki mojej małżeńskiej seks-afery. Owszem, na bilingach mojego męza nie ma już kontaktów z kochanką (inaczej z jej numerem telefonu), ale ..... mamy nową "koleżankę" Panią, z którą "załatwia" się sprawy służbowe sms'em nawet w godzinach 23-24. Pracoholizm???? Chyba tak skoro 196 kontaktów jest jednego miesiąca.
A chłopina zapracowana, ze mną nigdy nie miał czasu na rozmowę. Chyba zacznę mu współczuć.
Trzymajcie za mnie kciuki 13-bo mam cichą nadzieję, że dam mu do wiwatu!
No biedny chłopina biedny. Dałabym mu do wiwatu. zasądź go o alimenty ile się da. Jak paniusia zobaczy że go kopiesz w tyłek to sama zrezygnuje. Ostatnio oglądałam program na DD TVN że takie wolą żonatych. Facet samotny już świadczy o pewnym wybrakowaniu. Trzymam kciuki.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:37   #16
teqila9
Raczkowanie
 
Avatar teqila9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 382
Dot.: Separacja

Podepne sie troszke pod watek..

Chce zlozyc pozew o separacje na zgodny wniosek malzonkow. Mieszkamy teraz w naszym wspolnym domu, po separacji niestety nie bede miala gdzie mieszkac i w chwili obecnej nie pracuje, dzieci tez nie mamy. Moje pytanie jest takie czy sad zarzadzi sprzedaz domu i podzieli majatek, czy moge zadac od meza aby zapewnil mi mieszkanie ?

Edytowane przez teqila9
Czas edycji: 2011-05-11 o 10:39
teqila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 15:21   #17
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Separacja

Cytat:
Napisane przez teqila9 Pokaż wiadomość
Podepne sie troszke pod watek..

Chce zlozyc pozew o separacje na zgodny wniosek malzonkow. Mieszkamy teraz w naszym wspolnym domu, po separacji niestety nie bede miala gdzie mieszkac i w chwili obecnej nie pracuje, dzieci tez nie mamy. Moje pytanie jest takie czy sad zarzadzi sprzedaz domu i podzieli majatek, czy moge zadac od meza aby zapewnil mi mieszkanie ?
Witaj. Przy orzekaniu separacji sąd stosuje przepisy o rozwodzie (porównaj art. 61 z indeksem 3 k.r.o. i art. 57 i 58 k.r.o.) Dlatego też na zgodny wniosek stron sąd może orzec o podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe.

Pozdrawiam
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.