Wstydliwy prolem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 14:06   #1
karolka190891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7

Wstydliwy prolem :(


Witam!
Mój problem powoduje to, że czuje się i wyglądam okropnie. Gdy tylko na twarzy pojawi się jakiś wyprysk lub cos w tym stylu od razu go rozdrapuje przez co moja twarz jest cała czerwona lub w strupach. Niestety rozdrapuje tez strupy przez co moja twarz wygląda okropnie Nie mam pojęcia co zrobić żeby nie rozdrapywać wszystkiego co tylko będę mieć na twarzy. Moim kolejnym problemem jest to, że nie wiem jak się malować żeby tych strupów i czerwonych plam nie było widać. Proszę o jakieś rady
karolka190891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 16:29   #2
rozrok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Wstydliwy prolem :(

Jak zapewne wiesz musisz zacząć od trzymania paznokci z dala od twarzy. Możliwe, że to drapanie i zdrapywanie dzieje się na tle nerwowym. Zastanów się co może wywoływać u Ciebie stres, poczucie niepewności ... spróbuj z tym walczyć, wtedy wydaje mi się że łatwiej będzie opanować odruchy drapania.
rozrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 22:04   #3
anulka13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 153
Dot.: Wstydliwy prolem :(

To wszystko moim zdaniem jest na tle nerwowym. Moze za bardzo sie stresujesz albo problemy dusisz w sobie?
anulka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 15:27   #4
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Wstydliwy prolem :(

zamiast zabierać się za drapanie twarzy może zajmij się w tym momencie czym innym? chodzi o to, żebyś miała zajęte ręce. Może robienie na drutach? ;-)
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 00:11   #5
Smerfetka 24
Raczkowanie
 
Avatar Smerfetka 24
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Creswell- Anglia
Wiadomości: 346
GG do Smerfetka 24
Dot.: Wstydliwy prolem :(

Tlo nerwowe calkiem prawdopodone...znajdz sobie dodatkowe zajecie. Jezeli jest to za zasadzie tak jak ludzie obgryzaja paznokcie to pewnie czasami nawet nie zdajesz sobie sprawy kiedy zdrapujesz te strupki. Trzeba pamietac aby prawie caly czas pamietac, ze musisz sie pilnowac. O jejciu ;p maslo maslane normalnie ;p no ale najprosciej powiedziane. A jak wszystko Ci sie wygoi to sam widok takiej pieknej twarzy powinien dawac Ci motywacje
Smerfetka 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 00:37   #6
Olaolcia22
Przyczajenie
 
Avatar Olaolcia22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wstydliwy prolem :(

kochana a byłaś już z tym u dermatologa???musisz miec dużo zajęć i wtedy nie będziesz miała czasu na drapanko
__________________
POMAGAJĄC JEDNEMU PSU NIE ZMIENISZ CAŁEGO ŚWIATA ALE CAŁY ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA
Olaolcia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 01:44   #7
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Wstydliwy prolem :(

Opis Twojego problemu może sugerować podłoże nerwicowe. Myślę, że warto porozmawiać o tym z psychologiem. Ludzie mają czasami opory przed takimi rozwiązaniami - to zresztą naturalne - ale nie taki diabeł straszny, na pewno nie zaszkodzi a prawdopodobnie pomoże Podobne problemy, jak ten o których piszesz, są udziałem naprawdę wielu osób, można to rozwiązać.

Jednocześnie warto udać się do dermatologa, bo nawet jeśli rozdrapywanie ma tło psychiczne, to efekty są niezależnie od psychiki.

Z domowych doraźnych sposobów polecałabym przemywanie zmian wywarem z rumianku i smarowanie Sudocremem - działa odkażająco i ściągająco.

pozdrawiam,
k.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.