DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 02:23   #4441
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

ja mam podobny problem jak Anetuniaa.
Z tym, że ja mam włosy nigdy niefarbowane. Chciałabym przejść do blondu, miotam się tak już z ... 2 lata. Myślę o tym blondzie i myślę ale dlatego że mam bardzo cienkie i rzadkie włosy, które łatwo ulegają zniszczeniom. Trochę się boje fryzjerów, bo położą rozjaśniacz i spalą włosy.
Mam się stosować do opisu jaki podała Anetuniaa ?
Z załączonego obrazku moje włosy są w odcieniu 7/81 (w dzień załączę fotkę swoich włosów)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0944.jpg (83,3 KB, 23 załadowań)
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:35   #4442
beti955
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6
dekoloryzacja

Chciałabym zejść z ciemnego koloru tzn czarnego na miodowy blond ... jak to zrobić ? Schodził ktoś ? Jakie rozjaśniacze najlepsze ? Ile trzeba trzymać ? Jakie wychodzą włosy ? Nie będę schodziła sama oczywiście z fryzjerką po szkole ale nie z salonu
beti955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:57   #4443
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: dekoloryzacja

Cytat:
Napisane przez beti955 Pokaż wiadomość
Chciałabym zejść z ciemnego koloru tzn czarnego na miodowy blond ... jak to zrobić ? Schodził ktoś ? Jakie rozjaśniacze najlepsze ? Ile trzeba trzymać ? Jakie wychodzą włosy ? Nie będę schodziła sama oczywiście z fryzjerką po szkole ale nie z salonu
Wpisz w wyszukiwarce dekoloryzacja, rozjaśnianie włosów, albo nawet w google, takich tematów jest od cholery.
A skoro będziesz schodziła z fryzjerką to powinna ci wszystko wytłumaczyć i znać najlepsze kroki.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:04   #4444
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

annett, ja bym wzięła farbę rozjaśniającą (popatrz na Wella Kolestion special blondes)- ta powinna doprowadzić Cię do blondu bez zniszczen.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

beti, poczytaj ten wątek. to dość długotrwały proces, ale możliwy (zeszłam z czerni do platyny). najpierw dekoloryzacja, potem kąpiel/e rozjaśniająca/e i odpowiednia farba.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:05   #4445
AN NA
Przyczajenie
 
Avatar AN NA
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 14
Dot.: dekoloryzacja

Cytat:
Napisane przez beti955 Pokaż wiadomość
Chciałabym zejść z ciemnego koloru tzn czarnego na miodowy blond ... jak to zrobić ? Schodził ktoś ? Jakie rozjaśniacze najlepsze ? Ile trzeba trzymać ? Jakie wychodzą włosy ? Nie będę schodziła sama oczywiście z fryzjerką po szkole ale nie z salonu
do tego nie trzeba wyszkolonej fryzjerki, bo dekoloryzację można zrobić w domu, ale do rzeczy: polecam poszperać na necie bo na wielu blogach dziewczyny świetnie opisują krok po kroku schodzenie z ciemnego koloru do blondu. Ja mogę od siebie polecić dekoloryzator Rene Blanche (mimo, że opinie co do niego są podzielone), kosztował mnie nieco ponad 50 zł a dopiero po nim bawiłam się z rozjaśniaczami (jednakże nie od razu i jak to po dekoloryzatorze włosy są na początku ...dziwne, u góry bardzo jasne, im niżej tym bardziej żółto- marchewkowe a końce czarne. Nie zaobserwowałam po nim ciemnienia włosów. Potem rozjaśniacz po jakimś czasie i farba z odcieniem który mnie interesował, końcówki podciełam do momentu wyrównania koloru. I tyle w największym skrócie
__________________
AN NA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:39   #4446
Wiktoria90
Raczkowanie
 
Avatar Wiktoria90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: dekoloryzacja

Może w tym wątku ktoś mi pomoże

Mam włosy koloru ciemny brąz - z rudawymi końcówkami (efekt farbowania na kasztanowy). Chciałabym kolor schłodzić i zniwelować rudy odcień. Czytałam troch o tym i kupiłam gencjanę. Jedynie się zastanawiam czy ta płukanka ma sens? Skoro i tak efekt jest chwiliwy i trzeba płukać włosy co tydzień?
Znacie może jakieś lepsze sposoby na usunięcie rudego połysku ?
Wiktoria90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 20:03   #4447
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: dekoloryzacja

.

Edytowane przez szklana_mgla
Czas edycji: 2015-03-01 o 19:53
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 00:16   #4448
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
annett, ja bym wzięła farbę rozjaśniającą (popatrz na Wella Kolestion special blondes)- ta powinna doprowadzić Cię do blondu bez zniszczen.

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

beti, poczytaj ten wątek. to dość długotrwały proces, ale możliwy (zeszłam z czerni do platyny). najpierw dekoloryzacja, potem kąpiel/e rozjaśniająca/e i odpowiednia farba.
Chyba tak zrobię. Najwyżej wyjdzie mi żółtko dzięki za polecenie farby
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 17:00   #4449
Pixi18182
Raczkowanie
 
Avatar Pixi18182
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

hej. Wracam po porady
Nie wiem czy pamiętacie, schodziłam z czerwieni na blond. Teraz zrobiłam sobie brąz spód, a górę farbą LOREAL prodigy 10.21 porcelana - bardzo jasny opalizujący blond. Mam teraz to co w załączniku. Mam wrażenie że ten blond z dnia na dzień mi zciemniał, jest lekko rudawy. Jaką farbę polecacie? Wybiorę coś z 1 po przeciunku aby pozbyc się rudości. Ale jaka będzie najlepsza? Loreal? Syoss? chodzi mi o takie drogeryjne farby ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM01962.jpg (99,5 KB, 34 załadowań)
__________________
24.11.2012 aniołek[*]

31.05.2014 urodził się długo wyczekiwany synek

14.10.2014 aniołek

19.06.2016 - drugi synek <3

Edytowane przez Pixi18182
Czas edycji: 2014-11-09 o 17:04
Pixi18182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 18:03   #4450
AnnaLoranty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Mam pytanie, czy któraś Was miała robione ombre? Czy włosy bardzo są zniszczone po takiej dekoloryzacji?
AnnaLoranty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:52   #4451
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: dekoloryzacja

wiktoria90 nie stosuj gencjany!
ona schładza kolor dobrze, ale na jasnych włosach
ciemne robią się może trochę popielate ale przyciemnia je też
z kasztana możesz stac się mahoniem po gencjanie
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 12:32   #4452
MissWezsietato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Arrow Dekoloryzator - co wybrać?

Witam serdecznie
Mój problem jest taki:
Od 2 lat farbuję włosy na czerwony kolor. Moje naturalne włosy są rude. Po takim czasie, przy koloryzacji włosów ta czerwień wychodzi niestety coraz ciemniejsza. Chciałam nadać moim włosom znowu takiego koloru jak na początku, czyli takiego jak miała niegdyś Holly Hagan
Upatrzyłam farbę profesjonalną, ale chcę najpierw zejść do mojego naturalnego koloru, albo chociaż zbliżonego do niego. Nie chcę jednak używać żadnych rozjaśniaczy, fundusz niestety także nie pozwala mi na wizytę u fryzjera, a zależy mi na czasie
Moje pytanie jest takie: czy znacie, używałyście kiedyś jakiegoś dekoloryzatora, którego mogłybyście polecić z ręką na sercu?
Z góry dziękuję
MissWezsietato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 17:12   #4453
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Dekoloryzator - co wybrać?

Rene Blanche przejrzyj wątek zresztą.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 00:05   #4454
Allurowa
Przyczajenie
 
Avatar Allurowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zrobiłam w sobotę dekoloryzację preparatem Renee Blanche. Wcześniej naczytałam się i naoglądałam filmów pt "jak to zrobić" No i klops mimo wszystko. Schodzę z czerni i chciałabym odcień zbliżony do karmelu/bursztynu, po zmyciu dekoloryzatora umyłam włosy ze 3 razy szamponem babydream (pewnie błąd, że nie tego co poelcał producent, ale babydream był bardzo polecany przez wiele dziewczyn) a do zakwaszenia użyłam... octu jabłkowego. Efekt: kasztanowy brąz - no i fajnie o to chodziło.
Ale na drugi dzień włosy ściemniały i miałam ciemny brąz + swoje odrosty więc użyłam 1/3 dekoloryzatora, który został mi po sobocie - wyrównało się fajnie na całej długości do tego kasztanu.
I dziś znów ściemniało nie wiem czy to wina szamponu, czy faktu, ze nie robiłam kąpieli rozjaśniającej (nie chciałam i nie była ona konieczna, była tylko opisana jako zabieg polecany po dekoloryzacji)

Ponieważ nie chcę już czuć smordu zgnitych jajek, bo było mi niedobrze podczas tych zabiegów zastanawiam się nad dekoloryzatorem z Loreala.
Podobno nie śmierdzi i nie ciemnieją po nim włosy.
Czy ktoś ma aktualne opinie na jego temat?
Będę wdzięczna za odzew.

Edytowane przez Allurowa
Czas edycji: 2014-11-12 o 00:06
Allurowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 00:59   #4455
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Allurowa Pokaż wiadomość
Zrobiłam w sobotę dekoloryzację preparatem Renee Blanche. Wcześniej naczytałam się i naoglądałam filmów pt "jak to zrobić" No i klops mimo wszystko. Schodzę z czerni i chciałabym odcień zbliżony do karmelu/bursztynu, po zmyciu dekoloryzatora umyłam włosy ze 3 razy szamponem babydream (pewnie błąd, że nie tego co poelcał producent, ale babydream był bardzo polecany przez wiele dziewczyn) a do zakwaszenia użyłam... octu jabłkowego. Efekt: kasztanowy brąz - no i fajnie o to chodziło.
Ale na drugi dzień włosy ściemniały i miałam ciemny brąz + swoje odrosty więc użyłam 1/3 dekoloryzatora, który został mi po sobocie - wyrównało się fajnie na całej długości do tego kasztanu.
I dziś znów ściemniało nie wiem czy to wina szamponu, czy faktu, ze nie robiłam kąpieli rozjaśniającej (nie chciałam i nie była ona konieczna, była tylko opisana jako zabieg polecany po dekoloryzacji)

Ponieważ nie chcę już czuć smordu zgnitych jajek, bo było mi niedobrze podczas tych zabiegów zastanawiam się nad dekoloryzatorem z Loreala.
Podobno nie śmierdzi i nie ciemnieją po nim włosy.
Czy ktoś ma aktualne opinie na jego temat?
Będę wdzięczna za odzew.
Tego dekoloryzatora można użyć do 3 razy w tym samym dniu, więc jeśli za pierwszym razem po umyciu nie był dobry kolor to powinnaś powtórzyć do skutku, a jeśli ci się podobał to powinnaś pofarbować włosy o przynajmniej 2-3 tony jaśniejszą farbą żeby "zagruntować" kolor, inaczej będzie ciemnieć
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 11:29   #4456
Allurowa
Przyczajenie
 
Avatar Allurowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Pokaż wiadomość
Tego dekoloryzatora można użyć do 3 razy w tym samym dniu, więc jeśli za pierwszym razem po umyciu nie był dobry kolor to powinnaś powtórzyć do skutku, a jeśli ci się podobał to powinnaś pofarbować włosy o przynajmniej 2-3 tony jaśniejszą farbą żeby "zagruntować" kolor, inaczej będzie ciemnieć
Czyli jeśli bezpośrednio po dekoloryzacji wyszedł mi taki kasztan (brąz/jasny brąz) to powinnam położyć na to jakąś farbę o nr 8 (z palety blondów) np Garnier? Jeśli tak to na ile ją kłaść? 15 min? 20? 30?
Allurowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 18:17   #4457
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Allurowa Pokaż wiadomość
Czyli jeśli bezpośrednio po dekoloryzacji wyszedł mi taki kasztan (brąz/jasny brąz) to powinnam położyć na to jakąś farbę o nr 8 (z palety blondów) np Garnier? Jeśli tak to na ile ją kłaść? 15 min? 20? 30?
Musisz ją zmyć szybciej tam o ileś minut, zawsze w ulotce pisze że po tym czy po tym musisz tyle i tyle skrócić czas trzymania, nie wiem co chciałabyś osiągnąć tą 8? zagruntować po prostu kolor jaki masz tylko?
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 19:12   #4458
Allurowa
Przyczajenie
 
Avatar Allurowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zgruntowanie to byłaby u mnie podstawa. Najchętniej to rozjaśnić, ale nie do blondu, tylko ostatecznie chciałabym uzyskać coś takiego: http://www.lorealparis.pl/img/l10n/p...shangrilla.jpg
lub takiego: http://www.lorealparis.pl/img/l10n/p...35-toscane.jpg
Jestem świadoma, że z czerni schodzi się poprzez wiewóra lub inne odcienie rudości i farbuje się etapami.

Edytowane przez Allurowa
Czas edycji: 2014-11-12 o 19:15
Allurowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 19:35   #4459
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Allurowa Pokaż wiadomość
Zgruntowanie to byłaby u mnie podstawa. Najchętniej to rozjaśnić, ale nie do blondu, tylko ostatecznie chciałabym uzyskać coś takiego: http://www.lorealparis.pl/img/l10n/p...shangrilla.jpg
lub takiego: http://www.lorealparis.pl/img/l10n/p...35-toscane.jpg
Jestem świadoma, że z czerni schodzi się poprzez wiewóra lub inne odcienie rudości i farbuje się etapami.
Jeśli kolor jaki masz jest za ciemny a masz jeszcze dekoloryzator to możesz go użyć tak jak wcześniej, ale zakup farbe taką jaką chcesz taki rudawy tylko jaśniejszy i powinno wyjść ci coś takiego
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-15, 14:32   #4460
Lenaxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Unhappy Farbowanie włosów! POMOCY!!!

cześć dziewczyny chciałam z góry przeprosić jeśli coś gdzieś źle dodałam jeśli chodzi o te wątki itp jestem nowa proszę o wyrozumiałość.
A więc moja historia włosów jest długa i skomplikowana. Zrobiłam dekolaryzacje i użylam 3 farb w odcieniach blond (oczywiście w odstępach czasu) i wynik jest taki że moje włosy są w kolorze miedziany blond i mam jasne odrosty ..
Nienawidze tej rudości chodze w tych włosach już miesiąc chciałam żeby ten rudy się wypłukał z głowy. Chce wrócić do naturalnego koloru czyli ciemny blond może troszke jaśniejszy
Myślałam o kupnie siwej farby by popiel zakrył rudości a następnie na te siwe ciemny blond czy coś. Nie znam się na farbowaniu a wynik obecnego koloru to wina mojej głupoty
Dziewczyny prosze o pomoc jak mam sie pozbyc tych rudzielców!
I mam odrosty jasny blond gdzieś z 3-4 cm. Przy farbowaniu powinnam je ominąć czy całość włosów poddać koloryzacji?

mam tylko to zdjecie w tych wlosach prosze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p.jpg (17,9 KB, 33 załadowań)
Lenaxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 20:51   #4461
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 74
GG do patunia0161
Zwalczanie rudości i żółci, cel - beżowy blond

Cześć dziewczyny.
Może któraś mi doradzi - byłabym wdzięczna
W minioną środę byłam u fryzjera, który nałożył mi na włosy kasztanowy brąz. Oczywiście nie tak miało być celem wizyty miało być "załatanie" odciętej krechy pomiędzy odrostem a moim blondem, by dać włosom bardziej naturalny efekt, i tym samym dać im odpocząć przez zimę od farbowania Skończyłam z efektem zupełnie odwrotnym do zamierzonego (kolor w żadnym stopniu nie przypominał mojego naturalnego - popielatego brązu (czyli cel wizyty lekko mówiąc - nieosiągnięty ), także w piątek (wczoraj) pobiegłam po dekoloryzator przystąpiłam do działania nakładając na 30 min. preparat na "kasztan", oraz na resztę włosów - przyciemnionych we wrześniu na ciemny blond (wcześniej były rozjaśniane) na ok 15 min.
Aktualnie włosy wyglądają tak: w miejscu nałożonego kasztanu włosy zyskały rudziano-miedziany odcień (załączam zdjęcia ), natomiast reszta włosów to odcień, którego nie potrafię zidentyfikować, natomiast jest to na pewno ciepły odcień (załączam zdjęcie ). Jak wspomniałam, wcześniej te włosy były rozjaśniane (farbami rozjaśniającymi), i znów do tego chciałabym wrócić .
I teraz pytanie jak dojść w tym momencie do jasnego, beżowego/piaskowego, raczej neutralnego blondu? Chciałam użyć farby Alfaparf 11.11 / 11.20 (pierwszy to podwójnie popielaty, a drugi to fioletowy blond). Który z nich będzie dla mnie odpowiedni by wyjść z beżowym blondem? Moja sytuacja jest dość trudna - mam nadzieję, że ktoś mi naprawdę fachowo doradzi z koloryzacją, ponieważ posiadam 2 odcienie na włosach: na górze rudy, na dole żółty, a wiem, że oba odcienie neutralizuje się czym innym - "rudź" popielem, a żółć fioletem... I powiedzcie mi co ja mam w tej sytuacji zrobić Co by było gdybym połączyła oba odcienie farby (popiel+fiolet) i nałożyła to na całość? Zastanawiałam się też nad farbą Loreal Majirel 9.22 (bardzo jasny blond opalizujący głęboki), tylko z jakim to oxydantem i na ile czasu na rudym, a ile na żółtym, i czy w ogóle ta farba da radę w uzyskaniu zamierzonym celu (beżowy blond)? Ogólnie to przede wszystkim najpierw chodzi mi o wyrównanie koloru, ujednolicenie go (w stronę jasnego oczywiście ). Dopracować wymarzony kolor mogę później, stopniowo - nie spieszy mi się nigdzie (już kiedyś się "pospieszyłam" i przypłaciłam życiem włosów, więc teraz jestem ostrożna )... Błagam, pomocy!
PS. Mam nadzieję, że drugi zabieg dekoloryzacji nie jest potrzebny?
Dodatkowo zamieszczam na końcu zdjęcie wymarzonego blondu, do którego chciałabym dążyć.

Legenda zdjęć :
1-3. Wspomniana "miedź" (w realu kolor jest bardziej rudy)
4. Reszta włosów (w realu kolor jest jaśniejszy i wpada w żółć)
5. Cel (zdjęcie znalezione w internecie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (146,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (131,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (53,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (106,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg farba.jpg (18,3 KB, 13 załadowań)
__________________
.

Edytowane przez patunia0161
Czas edycji: 2014-11-15 o 22:25
patunia0161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 00:03   #4462
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Zwalczanie rudości i żółci, cel - beżowy blond

11.20 - widzę trochę złota, więc jest ryzyko, że podwójny popiel wyjdzie zielono.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 16:38   #4463
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 74
GG do patunia0161
Dot.: Zwalczanie rudości i żółci, cel - beżowy blond

O, cześć Queene
Tak, to prawda. Zdecydowałam się na Alfaparf 11.20, tylko teraz z jakim oksy nałożyć ją na rude włosy po dekoloryzacji? I jak długo trzymać?

Czy nie powinnam uprzednio zrobić na tej rudości podekoloryzacjnej, kąpieli rozjaśniającej? Martwię się, że kolor może nie wyjść za jasny, gdy położę na tego rudzielca jedynie farbę rozjaśniającą, a wtedy się załamię, jeśli nie wrócę do mojego jasnego blondu

A może jeszcze inaczej: jeszcze jedna dekoloryzacja na ten rudy i po tym od razu na to farba rozjaśniająca z wodą 9%? Bo przeczytałam, że po dekoloryzacji kolor ciemnieje niezależnie co i należy od razu nałożyć farbę rozjaśniającą, ale ja tego nie zrobiłam jak dekoloryzowałam w piątek (nie wiedziałam...). Więc może jeszcze raz dekoloryzacja (barwnik jeszcze bardziej może wtedy się wytrąci i będzie łatwiej?) i wtedy po tym na to ta farba? Może po tej podwójnej deko, ten jasny blond lepiej chwyci?
Czy nie? :/
Co będzie lepsze? Jak wspomniałam chcę wrócić do mojego jasnego blondu (neutralny, w stronę chłodnego)
__________________
.

Edytowane przez patunia0161
Czas edycji: 2014-11-16 o 17:00
patunia0161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 08:08   #4464
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Wiesz, zrobiłabym kąpiel. Druga deko zazwyczaj niewiele daje, chyba ze za pierwszą kolor bardzo slabo zszedł. I po kąpieli to już na spokojnie farba. Kąpiel na 9%.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:42   #4465
Allurowa
Przyczajenie
 
Avatar Allurowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zrobiłam druga dekoloryzacje - 1 zdjecie
i nałożyłam pozniej farbę w kolorze 8 (blond)
zamiast utrwalic mi kolor - od razu ściemniał - 2 zdjecie
nie ma naprawdę na to sposobu, aby nie ciemniały włosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10819110_10203275406541666_1292271770_n.jpg (68,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10814131_10203275409341736_481712804_n.jpg (65,5 KB, 30 załadowań)
Allurowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:41   #4466
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Plukanie octem, szampon zakwaszajacy, bezpośrednie nałożenie jasnej blond farby.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 01:43   #4467
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Plukanie octem, szampon zakwaszajacy, bezpośrednie nałożenie jasnej blond farby.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
I tak sciemnieją, po prostu taka jest dekoloryzacja, nie niszczy tak włosów ale kosztem niestety robienia jej aż przestanie ciemnieć z poziomu jaki chcemy uzyskać.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 01:45   #4468
Allurowa
Przyczajenie
 
Avatar Allurowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Plukanie octem, szampon zakwaszajacy, bezpośrednie nałożenie jasnej blond farby.
Właśnie płukałam octem i nałożyłam jasną blond farbę zaraz po dekoloryzcji. zamiast utrwalic kolor - przyciemnił się od razu.
Może powinnam odczekac z 2 tyg i zrobic płukanke rozjasniajaca?

Edytowane przez Allurowa
Czas edycji: 2014-11-23 o 01:47
Allurowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 10:37   #4469
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Spróbuj, dużo osób tak ma. Mnie po deko nigdy włosy nie ściemniały, ale w wielu przypadkach niestety tak się dzieje. Cierpliwości.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 11:19   #4470
Pixi18182
Raczkowanie
 
Avatar Pixi18182
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny co to może byc za kolor? Zakochałam się w tym kolorze Chcę zrobic na początku grudnia....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sredni-blond-z-palette-szampon-kolo.jpg (36,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ad29.jpg (39,6 KB, 31 załadowań)
__________________
24.11.2012 aniołek[*]

31.05.2014 urodził się długo wyczekiwany synek

14.10.2014 aniołek

19.06.2016 - drugi synek <3

Edytowane przez Pixi18182
Czas edycji: 2014-11-24 o 11:40
Pixi18182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.