seks,a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-22, 21:14   #1
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634

seks,a antykoncepcja


Przeczytałam ciekawy artukuł i chciałam sę dowiedzieć co myslicie o tych analizach.

Cytat:
Młodzi Polacy niewiele wiedzą o nowoczesnej antykoncepcji, bo choć około 80 proc.z nich deklaruje, że stosuje antykoncepcję, to tylko 3 proc. korzysta z tzw. niecodziennych metod hormonalnych, uważanych za najbardziej nowoczesne i skuteczne – wynika z najnowszego raportu.

Prezerwatywa to nie jest antykoncepcja

Z danych, które przedstawił autor raportu Michał Pozdał, edukator seksualny, terapeuta i trener młodzieży, wynika, że najbardziej znaną i najczęściej stosowaną metodą zapobiegania ciąży jest prezerwatywa dla mężczyzn – znajomość tej metody potwierdziło 100 proc., a do jej stosowania przyznało się 54 proc. badanych w roku 2014 i 59 proc. w 2013 r.

Ginekolog i położnik dr Grzegorz Południewski zaznaczył, że mechaniczne metody antykoncepcji takie jak prezerwatywa nie są obecnie uważane za skuteczne, dlatego obecnie w wielu krajach prezerwatywę traktuje się jako sposób ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, a nie jako antykoncepcję.Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), przy typowym stosowaniu prezerwatywy w pierwszym roku na 100 kobiet 15 zajdzie w ciążę. Przy stosowaniu perfekcyjnym liczba ta spada do 2. - A jak wiadomo polska młodzież nie wie, jak prawidłowo założyć prezerwatywę – powiedział dr Południewski, który jest konsultantem merytorycznym raportu.

O nowoczesnej antykoncepcji nie wiedzą nic

Na drugim miejscu pod względem popularności metod antykoncepcyjnych znalazły się pigułki hormonalne – korzystanie z tej metody zadeklarowało 31 proc. kobiet w 2014 r. i 41 proc. kobiet w starszych badaniach. Nowoczesne metody antykoncepcji hormonalnej, takie jak plaster antykoncepcyjny, pierścień dopochwowy, implant czy wkładka wewnątrzmaciczna stosuje tylko 1-3 proc. badanych.
Dr Południewski podkreślił, że w Polsce pigułka hormonalna jest ciągle postrzegana jako nowoczesny preparat antykoncepcyjny. Tymczasem – jego zdaniem - to właśnie nowoczesne metody hormonalne o przedłużonym działaniu, takie jak plaster, hormonalny pierścień dopochwowy, implant i hormonalna wkładka domaciczna najlepiej odpowiadają na potrzeby współczesnych kobiet, gdyż zwalniają je z codziennego pamiętania o antykoncepcji. - Jednocześnie są najskuteczniejsze ze wszystkich dostępnych metod antykoncepcyjnych – zaznaczył ginekolog.WHO podaje, że przy stosowaniu dwuskładnikowej pigułki hormonalnej zgodnie z zaleceniami w pierwszym roku stosowania ryzyko ciąży wynosi mniej niż 1 na 100 kobiet. Jeśli zdarzają się błędy w jej zażywaniu, ryzyko rośnie do 8 na 100 pań. Badania kliniczne wskazują, że metody niecodzienne są skuteczniejsze właśnie dlatego, że zmniejszają prawdopodobieństwo popełniania błędów.

Zdaniem Pozdała zaskakujące jest również to, że – mimo wielu lat edukacji na ten temat - aż 26 proc. kobiet badanych w 2013 r. i 18 proc. osób przebadanych w lutym 2014 r. uznało za metodę zapobiegania ciąży stosunek przerywany. Odpowiednio 14 proc. i 8 proc. przyznało, że jako metodę antykoncepcji stosuje okresową abstynencję seksualną.

Wierzą w mity o hormonach

Pozdał zwrócił też uwagę, że w przebadanej grupie ciągle dość popularne są mity na temat antykoncepcji hormonalnej. Na przykład 48 proc. respondentów uznało, że wcześniejsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej może być przyczyną poronień w przyszłości.

- Od wielu, wielu pokoleń pokutuje przekonanie, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej wpływa negatywnie na posiadanie w przyszłości dzieci. A tak nie jest. Badania przeprowadzone pod koniec lat 90. XX wieku i na początku XXI wieku wykazują, że nie obserwuje się znaczącej zmiany płodności w grupie stosującej antykoncepcję i jej nie stosującej – powiedział dr Południewski.
źrodło:
http://kobieta.wp.pl/kat,26353,title...wiadomosc.html
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 00:08   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: seks,a antykoncepcja

Nie wiem, u mnie prawie każda znajoma ma plaster a moja matka daaawno dawno temu miała już ten słynny pierścień.

O poronieniu związanym z braniem tabletek pierwsze słyszę. Jakieś takie te badania
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:55   #3
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: seks,a antykoncepcja

Beznadziejny artykuł. Reklamują hormony, jakby to były cukiereczki dla każdego. I jacy ci Polacy nienowocześni- gumki stosują, a fee.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 10:50   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: seks,a antykoncepcja

Ten artykuł to żenada.

Cytat:
Ginekolog i położnik dr Grzegorz Południewski zaznaczył, że mechaniczne metody antykoncepcji takie jak prezerwatywa nie są obecnie uważane za skuteczne, dlatego obecnie w wielu krajach prezerwatywę traktuje się jako sposób ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, a nie jako antykoncepcję.
Kompletna bzdura. Plemniki są dużo większe niż np. wirus HIV, więc jeśli prezerwatywa chroni przed HIV, to przed plemnikami też

Cytat:
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), przy typowym stosowaniu prezerwatywy w pierwszym roku na 100 kobiet 15 zajdzie w ciążę. Przy stosowaniu perfekcyjnym liczba ta spada do 2. - A jak wiadomo polska młodzież nie wie, jak prawidłowo założyć prezerwatywę – powiedział dr Południewski, który jest konsultantem merytorycznym raportu.
Żadna nieprawidłowo stosowana antykoncepcja nie będzie bardzo skuteczna

Cytat:
Dr Południewski podkreślił, że w Polsce pigułka hormonalna jest ciągle postrzegana jako nowoczesny preparat antykoncepcyjny. Tymczasem – jego zdaniem - to właśnie nowoczesne metody hormonalne o przedłużonym działaniu, takie jak plaster, hormonalny pierścień dopochwowy, implant i hormonalna wkładka domaciczna najlepiej odpowiadają na potrzeby współczesnych kobiet, gdyż zwalniają je z codziennego pamiętania o antykoncepcji.
Fajnie, że pan doktor lepiej wie, czego chcą kobiety niż one same.

Cytat:
Zdaniem Pozdała zaskakujące jest również to, że – mimo wielu lat edukacji na ten temat - aż 26 proc. kobiet badanych w 2013 r. i 18 proc. osób przebadanych w lutym 2014 r. uznało za metodę zapobiegania ciąży stosunek przerywany.
I to jest faktyczny problem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:26   #5
LilyJo
Raczkowanie
 
Avatar LilyJo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 57
Dot.: seks,a antykoncepcja

Ze niby prezerwatywa nie chroni? Zart! Jezeli chodzi o tabletki antykoncepcyjne tudzież plastry, ok, fajnie, tylko nie dla każdej kobiety jest to odpowiednia metoda, moze tego nie tolerowac, a z 2 strony ciekawe jest to, ze PAN DOKTOR nie wspomina o negatywnych skutkach stosowania antykoncepcji hormonalnej... o smiertelnych skutkach tego specywiku: RAKU. Znam juz 15 osob, ktore stosowaly plastry i sa chore na nowotwór zlośliwy a czesc z nich juz nie zyje. Niedawno zmarla moja kolezanka, stosowala przez 15 lat antykoncepcje hormonalna, z przerwani tak jak lekarz kazał, wykonywała badania i niestety... teraz juz nie ma jej na tym swiecie.
__________________
Ohne Musik wäre das Leben ein Irrtum.
LilyJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:32   #6
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: seks,a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez LilyJo Pokaż wiadomość
Ze niby prezerwatywa nie chroni? Zart! Jezeli chodzi o tabletki antykoncepcyjne tudzież plastry, ok, fajnie, tylko nie dla każdej kobiety jest to odpowiednia metoda, moze tego nie tolerowac, a z 2 strony ciekawe jest to, ze PAN DOKTOR nie wspomina o negatywnych skutkach stosowania antykoncepcji hormonalnej... o smiertelnych skutkach tego specywiku: RAKU. Znam juz 15 osob, ktore stosowaly plastry i sa chore na nowotwór zlośliwy a czesc z nich juz nie zyje. Niedawno zmarla moja kolezanka, stosowala przez 15 lat antykoncepcje hormonalna, z przerwani tak jak lekarz kazał, wykonywała badania i niestety... teraz juz nie ma jej na tym swiecie.
o ile mi wiadomo to na raka ma wpływ wiele czynników,no chyba,że posiadasz badania stwierdzające,że te osoby zmarły z powodu hormonow
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:39   #7
LilyJo
Raczkowanie
 
Avatar LilyJo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 57
Dot.: seks,a antykoncepcja

Studiuje medycyne, i pare rzeczy nam ginekolodzy mowili ... jest to stwierdzone co do raka piersi ze za duza dawka hormonow, ktore sa stosowane w antykoncepcji powoduje nieprawidlowosci w obrebie rozwoju komorek nowotworowych. Wiekszosc z tych osob dowiedzialo sie od lekarza ze jednak to przez dlugotrwala antykoncepcje, oczywiscie mozemy polemizowac ze nie ma to wplywu i jedynie zrzadzenie losu powoduje zachorowanie na nowotwor u podanej grupy kobiet, czy tez tlumaczac to przystosowaniem genetycznym danego czlowieka ja jednak wole dmuchac na zimne... by pozniej sie nie rozczarowac. Bardzo zastanawiajacym jest fakt, dlaczego kobiety, ktore stasuja antykoncepcje hormonalna sa w gupie ryzyka zachorowania na raka, a zreszta takie kobiety stanowia najliczniejsza grupe osob chorych onkologicznie. tak wynika ze statystyk.
__________________
Ohne Musik wäre das Leben ein Irrtum.

Edytowane przez LilyJo
Czas edycji: 2014-03-23 o 20:41
LilyJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 21:13   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: seks,a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
Przeczytałam ciekawy artukuł i chciałam sę dowiedzieć co myslicie o tych analizach.



źrodło:
http://kobieta.wp.pl/kat,26353,title...wiadomosc.html
Myślę, że takich mondrości to w internetach pełno.

Młodzi Polacy to nie wiedzą nic o zacofanej antykoncepcji i o nowoczesnej też. Najpopularniejsza metoda to kalendarzyk obliczający dni płodne. Taka mamy edukację w szkole. Więc jak pan doktor z artykułu ma takie parcie na zbawienie świata antykoncepcji, to niech w szkołach za darmo uświadamia.
Lekarz nigdy nie będzie zachęcał do prezerwatyw, bo pacjentka hormonalna to pacjentka dochodowa. Wraca po recepty i szafa gra. Tabletki wypisywane na oko, bez badań, niektóre kobiety to nawet nie powinny ich łykać.
Wyniki analizy to dziwne jakieś, bo te niby nowoczesne metody, o których nikt nie wie to już dawno popularne są. Pan doktor chyba wybudził się ze snu zimowego i nadrabia.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 21:17   #9
LilyJo
Raczkowanie
 
Avatar LilyJo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 57
Dot.: seks,a antykoncepcja

Dokładnie... Przychodzi regularnie co miesiac albo kilka po recepte i lekarz wypisuje tabletki albo cos innego. najlepsze jest to, ze nie proponuje nawet! badan ani nie pyta o stan zdrowia, tylko tasmowka, jednej wypisze, drugiej, trzeciej i tak cały czas...
__________________
Ohne Musik wäre das Leben ein Irrtum.
LilyJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:19   #10
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: seks,a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
Beznadziejny artykuł. Reklamują hormony, jakby to były cukiereczki dla każdego. I jacy ci Polacy nienowocześni- gumki stosują, a fee.
Zgadzam się. Ale z kolei w innych artykułach za nowoczesną antykoncepcję uznawane są komputery cyklu, sama mam Cyclotest i jestem zadowolona. Metody naturalne prawidłowo stosowane mają taką skuteczność jak tabletki, a przy tym są zdrowe.
Tabletki są reklamowane, bo ginekolodzy mają z tego pieniądze
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 14:19:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.