Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 10:42   #841
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

na 'chłopski rozum' dobrze to przedstawiłaś
nabłonki, śluzówki ulegają izotretinoinie, więc może się komuś faktycznie @ wydłużyć, albo być obfitszy (przez ingerencje w parametry w morfologii)
szkoda tylko, że nie ma tego nigdzie w literaturze
Ze swojej strony też potwierdzam. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Obecnie mimo, że miałam tylko kurację - przypominajkę, okres miałam obfitszy i wyjątkowo bolesny. Zwykle wystarczał mi Ibuprom i to tak bardziej z racji upierdliwości odczuć niż faktycznego bólu. Przy izo miałam serdecznie dość...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 11:58   #842
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Ze swojej strony też potwierdzam. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Obecnie mimo, że miałam tylko kurację - przypominajkę, okres miałam obfitszy i wyjątkowo bolesny. Zwykle wystarczał mi Ibuprom i to tak bardziej z racji upierdliwości odczuć niż faktycznego bólu. Przy izo miałam serdecznie dość...
OMG
jak i mnie się zacznie znów taki koszmar, że trzeba będzie co miesiąc zastrzyki
ja nie chcę
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 14:34   #843
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie mimo leku okres nie był bolesny. Właściwie odkąd biotę anty prawie żadnych bóli nie odczówam

Zgodnie z obietnicą nowe zdjęcia moich postępów Chociaż ja to tu wielkich zmian na lepsze nie widzę. Na prawym policzku mam dwie krostki co się goić nie chcą, na lewym ciągle gule sie wchlaniają poza tym znowu mam wysyp wągrów na nosie. Nie ma ich na szczęście tak dużo jak przed kóracją ale już tak pięknie było a tu wylazły cholery A może one wyszły na wierzch żeby potem zniknąć? Sama już nie wiem...

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post17680162 tutaj są moje wcześniejsze zdjęcia

Edytowane przez Jully
Czas edycji: 2010-04-06 o 14:41
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 16:40   #844
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia wieczorem po kapieli. u mnie beznadziejnie nie potrafie zrezygnowac z fajek a one ewidentnie mi pogarszają cerę.. btw to chyba trądziku dostałam wlasnie przez nie.. mogło tak sie zdarzyc ? zaczelam porzadnie palic na tamtych wakacjach , cos kolo wrzesnia juz latalam po dermach, bralam rozne antybiotyki itd itp ... fajek oczywiscie nie rzucałam .. no i od konca stycznia na izo.. ograniczylam te papierosy ale jednak to zawsze jest palenie..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 18:16   #845
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
poza tym znowu mam wysyp wągrów na nosie. Nie ma ich na szczęście tak dużo jak przed kóracją ale już tak pięknie było a tu wylazły cholery A może one wyszły na wierzch żeby potem zniknąć? Sama już nie wiem...
ja bym wzieła długą kąpiel w parze a potem ...
sama wiesz co
tylko delikatnie przez chusteczkę i tak by nie uszkodzić skóry

co do fotek to ja widzę różnicę, im więcej czasu kuracji upływa tym trudniej wychwycić jakieś drobne zmiany, szczególnie jak przykrywa je suchość skóry, łuszczenie, rumienie, podraznienia, przebarwienia i blizny - ale zmiany są napewno, wystarczy porównać z fotkami z samego początku kuracji


Wkleje swój skromny zaskórnikowo-grudkowy
zmiany w łojotoku nie widać, bo mam obecnie macerat z nagietka na ryjku
ale rano po nocy mam na buzi gładką i ukojoną skórę, śliską wręcz w dotyku jak jedwab^^ no i po przyłożeniu bibułki matującej zero tłuszczu - tu jest postęp, tak mogłoby już zostać
łojotok skóry głowy powrócił, myję włosy codziennie, liczę, że to minie wkrótce
na plecach skóra zrobiła się normalna, już nie zdzieram tłuszczu paznokciami podczas mycia
ale jak widać codziennie wychodzą nowe stany zapalne + zaskórniki otwarte i zamknięte, czasem małe białe czubki

przebarwień jest kilka na twarzy, sporo na plecach, ale przy takim rozbłysku od maceratu na buźce nie da się ich dostrzec, takich rzeczy mój aparat z komórki nie łapie

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-06 o 18:17
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 19:38   #846
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ja bym wzieła długą kąpiel w parze a potem ...
sama wiesz co
tylko delikatnie przez chusteczkę i tak by nie uszkodzić skóry
też o tym myślałam, ale się boję, bo na brodzie juz mam rankę po takich zabawach

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
co do fotek to ja widzę różnicę, im więcej czasu kuracji upływa tym trudniej wychwycić jakieś drobne zmiany, szczególnie jak przykrywa je suchość skóry, łuszczenie, rumienie, podraznienia, przebarwienia i blizny - ale zmiany są napewno, wystarczy porównać z fotkami z samego początku kuracji
wiem, że tak je trzeba porównywać, ale juz tak jest,że człowiekowi cały czas marza się tkie kolosalne zmiany jak na samym początku

A u Ciebie jest naprawdę super Na tych zdjęciach prawie wcale nie widać, że masz jakiś trądzik. Tobie też sie tak robi, że po myciu czasami pojawiaja sie na skórze takie maleńkie kropelki płynu? Nie wiem czy to sebum, bo nie rozchodzi sie po twarzy powodując blyszczenie. Mi sie takie coś na nosie i w okolicach pojawia

Edytowane przez Jully
Czas edycji: 2010-04-06 o 19:39
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 19:54   #847
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
ja bym wzieła długą kąpiel w parze a potem ...
sama wiesz co
tylko delikatnie przez chusteczkę i tak by nie uszkodzić skóry

co do fotek to ja widzę różnicę, im więcej czasu kuracji upływa tym trudniej wychwycić jakieś drobne zmiany, szczególnie jak przykrywa je suchość skóry, łuszczenie, rumienie, podraznienia, przebarwienia i blizny - ale zmiany są napewno, wystarczy porównać z fotkami z samego początku kuracji


Wkleje swój skromny zaskórnikowo-grudkowy
zmiany w łojotoku nie widać, bo mam obecnie macerat z nagietka na ryjku
ale rano po nocy mam na buzi gładką i ukojoną skórę, śliską wręcz w dotyku jak jedwab^^ no i po przyłożeniu bibułki matującej zero tłuszczu - tu jest postęp, tak mogłoby już zostać
łojotok skóry głowy powrócił, myję włosy codziennie, liczę, że to minie wkrótce
na plecach skóra zrobiła się normalna, już nie zdzieram tłuszczu paznokciami podczas mycia
ale jak widać codziennie wychodzą nowe stany zapalne + zaskórniki otwarte i zamknięte, czasem małe białe czubki

przebarwień jest kilka na twarzy, sporo na plecach, ale przy takim rozbłysku od maceratu na buźce nie da się ich dostrzec, takich rzeczy mój aparat z komórki nie łapie
silwena zakochałam sie w Tobie Boże kiedy moja buźka taka będzie..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 20:00   #848
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Tobie też sie tak robi, że po myciu czasami pojawiaja sie na skórze takie maleńkie kropelki płynu? Nie wiem czy to sebum, bo nie rozchodzi sie po twarzy powodując blyszczenie. Mi sie takie coś na nosie i w okolicach pojawia
hmm, jeśli myślimy o tym samym (takiej wodzie z porów, nie tłuszczu) to tak, robiło się, zawsze po toniku AHA tak mam, ale teraz wysuszyłam skórę bardziej i już sebum nie uświadczysz u mnie w żadnej postaci

ale też miałam takie kropelki z porów u mnie na nosie głownie

myślę, że to pory się czyszczą, tylko są już trochę ogołocone z komórek 'tłuszczowych' i produkują takie wydzielinki, żeby nam jeszcze bezsilnie dopiec


ps. u mnie są dni jak ten dziś, że na twarzy spokój tylko zaskórniki zamknięte gdzieniegdzie i prosaków parę, a są dni gdzie mam wypryski, np gule z białymi łbami jak przedwczoraj (pisałam chyba o niej, wszawa bestia), albo np budzę się i pół brody w zaskórnikach zamkniętych a za dwa dni nie ma po nich śladu
(na twarzy ciężko bym miała inną sytuację - od 3 lat dzień w dzień stosowałam kwasy i retinoidy, więc opanowałam sytuację)

nie martw się Jully, widać, że lek Ci pomaga, więc tego sie trzymaj i bądź cierpliwa


maadziulek91
łesese, nie przyznawaj się publicznie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 20:47   #849
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć. ; )
dziewczyny macie piękne buźki ! zazdroszczę wam, u mnie 6 dzień Curacne, twarz przesuszona no i łuszczy mi się ..
Niedługo wstawię zdjęcia tylko nie przestraszcie się ,bo nie mam takiej cery jak wy .. ahh kiedy to będzie. ; / ,
chciałabym być już w 3 tygodniu kuracji ,i zobaczyć większe efekty ,poza suchą skórą ... <3
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 20:58   #850
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Huhu, nadrobiłam świąteczne zaległości

Rozgadałyście się o miesiączkach - u mnie sporo spóźniła się tylko pierwsza, około tygodnia. Kolejne przychodziły (przychodzą ) z odchyłem 1-2 dni, nie były/są bardziej bolesne, czy obfitsze (nawet pokusiłabym się, żeby napisać, że teraz są mniej obfite, niż przed kuracją )


A tak z innej beczułki - czego używacie na piekące oczy? Strasznie mnie teraz pieką oczy, są wrażliwsze itp. Do tej pory stosowałam krople Lacrimal, ale chyba już sobie nie dają rady, bo pieczenie wraca bardzo szybko Macie jakieś inne sprawdzone kropelki w przystępnej cenie? Hm, w sumie zeszłam na mniejszą dawkę, więc może i to pieczenie z czasem nieco ustąpi?


Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
a jaki to balsamik? podpatrzyłabym nazwe może kiedyś by mi sie przydał
wklej linka z KWC, albo napisz nazwe i cos o nim (zapach, konsystencja)
Ja używam do ciała kremu Isana z mocznikiem - link do KWC. Akurat jego używam tylko kilka razy w tygodniu, po basenie. Świetnie mnie nawilża, nic mnie nie swędzi i nie mam podrażnień po siedzeniu w chlorowanej wodzie Konsystencję ma typową dla takich kremów/mleczek (nie wiem czy używałaś, ale pod względem konsystencji jest bardzo podobny do kremów Garniera w tych zakręcanych pudełkach ), zapach mi odpowiada, dla mnie jest świeży i delikatny. Kupiłam w promocji za 4,99 zł
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 21:04   #851
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia wieczorem po kapieli. u mnie beznadziejnie nie potrafie zrezygnowac z fajek a one ewidentnie mi pogarszają cerę.. btw to chyba trądziku dostałam wlasnie przez nie.. mogło tak sie zdarzyc ? zaczelam porzadnie palic na tamtych wakacjach , cos kolo wrzesnia juz latalam po dermach, bralam rozne antybiotyki itd itp ... fajek oczywiscie nie rzucałam .. no i od konca stycznia na izo.. ograniczylam te papierosy ale jednak to zawsze jest palenie..
ja na twoim miejscu to juz dawno bym z tym skonczyla jakbym zauwazyla taka zaleznosc papierosy-pryszcze, sama musisz dojsc do wniosku co dla ciebie wazniejsze czy papierosy czy ladna cera.

Silwena i Jully jaka poprawa a jeszcze wam troche tej kuracji zostalo
ja czekam na swoja poprawe

"Czesc! Moge powiedziec cos na temat Izoteku bo dzieki niemu zmienilo sie moje zycie. Kiedy chodzilam do gimnazjum zaczely mi wyskakiwac pryszcze doslownie wszedzie. Najwiecej ich mialam na twarzy i plecach. Najgorsze bylo to ze to nie byly zwykle pryszcze tylko ogromne cysty ktore nawet po "wyduszeniu" nie znikaly-Doslownie tragedia. Chodzilam do roznych dermatologow i dawali mi rozne badziewia po ktorych nic nie przechodzilo a wrecz przeciwnie. Postanowilam isc do prywatnego lekarza i on rowniez po wczesniejszej kuracji innymi lekami zaproponowal mi wlasnie IZOTEK. Kuracja trwala dlugo i na poczatku wydawalo mi sie ze jest gorzej ale to niby tak mialo dzialac, czyli wyrzucic z siebie te wszystkie paskuctwa. Od kuracji minelo juz jakies 3 lata i powiem szczerze jest rewelacyjnie. Nikt mi nie wierzy ze kiedys mialam taka twarz bo teraz nie mam ani jednego pryszcza, jedynie zostaly mi blizny ale troche potrwa zanim one zejda. Tak wiec moge szczerze powiedziec ze GORACO POLECAM IZOTEK dla tych ktorzy chca sie pozbyc tych "alienow" na naszym pieknym ciele Pozdrawiam "
znalazlam taka wypowiedz na jednym z forow i postanowilam wam wkleic bo tu u nas to osoby ktore sa kilka lat po kuracji niechetnie sie wypowiadaja :P

Edytowane przez KarolciaU2
Czas edycji: 2010-04-06 o 21:41 Powód: dopisek :D
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 00:00   #852
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
znalazlam taka wypowiedz na jednym z forow i postanowilam wam wkleic bo tu u nas to osoby ktore sa kilka lat po kuracji niechetnie sie wypowiadaja :P
bo taka prawda ze na tego typu fotach sa osoby co :

-albo sie chca tym leczyc

-albo u nich to nie podzialalo.

bo taka prawda ze ludzie po kuracji wyleczeni nie zagladaja wllasciwie juz na takie fora bo nie maja potrzeby tylko ciesza sie piekna cera
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:18   #853
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Przed swiętami pisałam o tym, że potwornie bolą mnie mięśnie. Okazało się,że przez Izo zlapałam ostry stan zapalny mięśni, kości i stawów - ten ból plus w końcu temperaturę do 38, 6.Po zmniejszeniu dawki temperatura spadla a wyniki powoli wracaja do normy. Ale ręce nadal drżą i czuje sie bardzo słaba, wyprawa na uczelnie jest jak maraton...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:29   #854
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Przed swiętami pisałam o tym, że potwornie bolą mnie mięśnie. Okazało się,że przez Izo zlapałam ostry stan zapalny mięśni, kości i stawów - ten ból plus w końcu temperaturę do 38, 6.Po zmniejszeniu dawki temperatura spadla a wyniki powoli wracaja do normy. Ale ręce nadal drżą i czuje sie bardzo słaba, wyprawa na uczelnie jest jak maraton...
no to pięknie.. współczuję
ja na razie mam tak przez 2-3 dni że non stop mam ból kręgosłupa, stawów, mięśni, poźniej mija (w sensie wstaje rano i nie boli) ale pojawia sie znów, jak tylko coś porobie (po sprzątaniu, spacerze, etc) i boli aż znów zregeneruje sie przez sen

to pewnie faza przedwstepna (trwa to już sporo, z miesiac może)
Twój stan zapalny był ostry, ale tak to się zaczynało jak u mnie?
czy trafiło Cie nagle bez ostrzeżenia?


aktogimka
też używałam kropelek Lacrimal oraz świetlika
(w części Iej tematu) dziewczyny polecały do oczu (na nawilżenie) krople Systane i Oftagel
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 12:36   #855
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Silwena, najpierw bolal mnie kręgosłup od soboty, potem coraz gorzej, dochodziły rece, nogi, kości, stawy, wszystko bolało, tak,ze w srode juz miałam bardzo wysoką temperaturę. A do tego czasu w trakcie brania wogóle nic mnie nie bolalo. Teraz tez juz nie, tylko mięśnie są "rozdygotane"
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 14:37   #856
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Haldinka a ile czasu juz jestes na retinoidach?
mnie bola czasem stopy, myslalam moze ze to od butow na obcasie, do tej ory byly bardzo wygodne i nie narzekalam, wiec przerzucilam sie na plaskie i jest to samo wiec juz nie wiem, chyba naucze sie latac

od jakiegos czasu nie wyskakuja mi juz pryszcze, gdzies ze dwa tygodnie bedzie, wiec teraz moge stwierdzic ze poprawa jest, przynajmniej chwilowa

poszlam do rossmana i mialam ochote kupic sobie peeling enzymatyczny ale nie wiem czy to dobry pomysl przy retinoidach, jak myslicie mozna czy nie mozna? bo mechanicznego na pewno nie zrobie juz chyba nigdy bo przez niego to tylko mi sie te bakterie po twarzy roznosily a na wagry nic nie pomagal.
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 15:12   #857
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
Haldinka a ile czasu juz jestes na retinoidach?
mnie bola czasem stopy, myslalam moze ze to od butow na obcasie, do tej ory byly bardzo wygodne i nie narzekalam, wiec przerzucilam sie na plaskie i jest to samo wiec juz nie wiem, chyba naucze sie latac

od jakiegos czasu nie wyskakuja mi juz pryszcze, gdzies ze dwa tygodnie bedzie, wiec teraz moge stwierdzic ze poprawa jest, przynajmniej chwilowa

poszlam do rossmana i mialam ochote kupic sobie peeling enzymatyczny ale nie wiem czy to dobry pomysl przy retinoidach, jak myslicie mozna czy nie mozna? bo mechanicznego na pewno nie zrobie juz chyba nigdy bo przez niego to tylko mi sie te bakterie po twarzy roznosily a na wagry nic nie pomagal.
wg mnie bakterie tutaj nie maja znaczenia. po 1 gdzyby tradzik byl powodowany przez bakterie pewnie by juz minal po dawce antybiotyku lub innego specyfiku takie moje zdanie. mimo to bym nie odwazyla sie na peeling mechaniczny ;D chyba by mi twarz zdarl

wagry same wyjda wiele osob Ci to powie

ja bym odpuscila peeling enzymatyczny i zrobila sobie tonik aspirynowy. dzialanie podobne ale wiele lagodniejsze i stopniowe. sama nie raz tak sie pozbywalam nadmiaru skorek i skora jest po nim gladka a stosuje od czasu do czasu w razie potrzebynie za czesto by nie zluszczyc zabardzo bowiem skora i tak jest podrazniona


wlasnie przede mna lezy ostatnie opakowanie izoteku i koniec
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-04-07 o 15:20
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 15:37   #858
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Haldinka
dzieki za odpis

KarolciaU2
mnie bolą pięty czasem, chociaż nawet się z domu nie ruszam
ps/
przy retinoidach zewnętrznie i kwasach uzywałam czasem peelingu enzymatycznego (z Daxa), jesli potrzebny Ci jest, bo tego wymaga cera, to nie ma raczej przeciwwskazań (w końcu to peeling do skór suchych, wrazliwych, etc)

co do propozycji olkie, jesli na nią przystaniesz, to uważaj, to w końcu tonik z kwasem, no chyba, że już uzywałaś kiedyś i wiesz, że nie ejsteś uczulona na salicylany plus nie masz suchej, podraznionej skóry, nie boisz się eksperymentować, etc

no ogólnie uważaj, jak to bywa w trakcie tej kuracji
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 16:27   #859
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Haldinka a ile czasu juz jestes na retinoidach?
Kwiecień jest czwartym miesiacem brania, powinnam do końca maja.
od drugiego miesiąca czysto na buzi, od miesiąca ani małej krostki niewinnej, zaskórniki też znikneły. W piątek idę jeszcze raz do lekarza, bo przynioslam standardową siatkę z zakupami parę kroków od domu i ramię i szyja boli... tak sie nie da przecież funkcjonować. Mam nadzieje,że to wróci do normy całkiem, bo na myśl,że trzeba by odstawić prawie tuż przed finiszem chce mi się płakać...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 17:03   #860
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Haldinka
dzieki za odpis

KarolciaU2
mnie bolą pięty czasem, chociaż nawet się z domu nie ruszam
ps/
przy retinoidach zewnętrznie i kwasach uzywałam czasem peelingu enzymatycznego (z Daxa), jesli potrzebny Ci jest, bo tego wymaga cera, to nie ma raczej przeciwwskazań (w końcu to peeling do skór suchych, wrazliwych, etc)

co do propozycji olkie, jesli na nią przystaniesz, to uważaj, to w końcu tonik z kwasem, no chyba, że już uzywałaś kiedyś i wiesz, że nie ejsteś uczulona na salicylany plus nie masz suchej, podraznionej skóry, nie boisz się eksperymentować, etc

no ogólnie uważaj, jak to bywa w trakcie tej kuracji
wole jednak peeling enzymatyczny bo szczerze mowiac o tym toniku z aspiryna nigdy nie slyszalam i nie chce kombinowac zeby sobie krzywdy nie zrobic
chodzi ci o ten peeling z Dax Cosmetics tak?
Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Haldinka a ile czasu juz jestes na retinoidach?
Kwiecień jest czwartym miesiacem brania, powinnam do końca maja.
od drugiego miesiąca czysto na buzi, od miesiąca ani małej krostki niewinnej, zaskórniki też znikneły. W piątek idę jeszcze raz do lekarza, bo przynioslam standardową siatkę z zakupami parę kroków od domu i ramię i szyja boli... tak sie nie da przecież funkcjonować. Mam nadzieje,że to wróci do normy całkiem, bo na myśl,że trzeba by odstawić prawie tuż przed finiszem chce mi się płakać...
mysle ze lekarz jezeli juz to zmniejszy ci dawke zeby skutki uboczne byly mniej odczuwalne, bo jestes przy koncu kuracji i watpie zeby chcial zrezygnowac z tego, przede wszystkim to ty nie chcesz i bedziesz walczyc o dokonczenie kuracji
wiadomo ze na nizszej dawce to sie moze wydluzyc o miesiac czy wiecej ale biorac retinody trzeba sie z tym liczyc ze kuracja moze trwac dlugo, nawet bardzo dlugo... ale tak sobie mysle ze skoro juz teraz u ciebie jest tak dobrze, od miesiaca najmniejszej krostki to nawet gdybys w maju nie brala to nie nalezy rozpaczac bo tradzik moze i tak nie wrocic nawet jesli minimalnej dawki nie wybierzesz bo to jest tylko kwestia umowna, jednemu moze pomoc 80mg, drugiemu 100 a innemu nawet 180 nie wystarczy i trzeba powtarzac, takze sie nie lam i walcz!
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 17:17   #861
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
bo taka prawda ze na tego typu fotach sa osoby co :

-albo sie chca tym leczyc

-albo u nich to nie podzialalo.

bo taka prawda ze ludzie po kuracji wyleczeni nie zagladaja wllasciwie juz na takie fora bo nie maja potrzeby tylko ciesza sie piekna cera
Moim zdaniem jedną z kluczowych przyczyn jest to, że w Polsce kilka lat temu, ba nawet rok temu wciąż mało osób leczyło się dosutnymi pochodnymi witaminy A. Lekarze mało chętnie przepisywali teń środek, to powoli się zmienia. Do niedawna dominowało przekonanie, iż są one zarezerwowane dla absolutnie najcięższych postaci tradziku. Dziś wystarczy mieć średni trądzik np kilka ropnych w okolicy okresu, które goją się kiepsko (ja jestem takim przypadkiem) i niektórzy lekarze (nie wszyscy, może nawet nieliczni przepisują lek). Swoją drogą musiałam naopowiadać, że mocno się męczę od okresu dojrzewania, co jest akurat zgodne z prawdą, bo nic w zasadzie nie doprowadziło mi skóry do stanu 100% czystości. A inna sprawa to szokująca nieznajomość tematu wśród profesjonalnych kosmetyczek, ba nawet lekarzy internistów, ginekologów- pokutujące mity o przyczynianiu się retinoidów do depresji i samobójstw i
Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze. Wydaje mi się, że w Poslce dopiero pierwsze jaskółki się pokazują w tym temacie, a do tej pory panowało praktycznie średniowiecze. Akurat lekarzy, farmaceutów, kosmetyczek to w moim otoczeniu dostatek, więc tych opinii trochę mogłam nazbierać.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 19:40   #862
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jedną z kluczowych przyczyn jest to, że w Polsce kilka lat temu, ba nawet rok temu wciąż mało osób leczyło się dosutnymi pochodnymi witaminy A. Lekarze mało chętnie przepisywali teń środek, to powoli się zmienia. Do niedawna dominowało przekonanie, iż są one zarezerwowane dla absolutnie najcięższych postaci tradziku. Dziś wystarczy mieć średni trądzik np kilka ropnych w okolicy okresu, które goją się kiepsko (ja jestem takim przypadkiem) i niektórzy lekarze (nie wszyscy, może nawet nieliczni przepisują lek). Swoją drogą musiałam naopowiadać, że mocno się męczę od okresu dojrzewania, co jest akurat zgodne z prawdą, bo nic w zasadzie nie doprowadziło mi skóry do stanu 100% czystości. A inna sprawa to szokująca nieznajomość tematu wśród profesjonalnych kosmetyczek, ba nawet lekarzy internistów, ginekologów- pokutujące mity o przyczynianiu się retinoidów do depresji i samobójstw i
Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze. Wydaje mi się, że w Poslce dopiero pierwsze jaskółki się pokazują w tym temacie, a do tej pory panowało praktycznie średniowiecze. Akurat lekarzy, farmaceutów, kosmetyczek to w moim otoczeniu dostatek, więc tych opinii trochę mogłam nazbierać.

podpisuje się pod wypowiedzią rekami i nogami

dodam od siebie, że
niby parę artykułów można było poczytać już kilka lat wstecz, dowiedzieć sie o tym, że nie tylko ciężką postać tradziku leczy się isotretinoiną - my pacjenci, moglismy czytać i zdobywac wiedzę o naszej chorobie i o sposobach jej leczenia - więc tymbardziej lekarze (szczególnie dermatolodzy). ciagle sympozja, szkolenia.. powinni znać nowinki, newsy ze świata i własnego kraju.. żal
tak samo można było poczytać o tym w kilku publikacjach medycznych (linki były tu podawane, np do publikacji z Nowin Lekarskich z 2000 r), są to ogólnodostępne treści, z wykazanymi badaniami, zebranymi rezultatami/wynikami kuracji podanymi na tacy (już wtedy pacjentami byli nie tylko Ci z ciężkimi przypadkami ropnego tadziku )

a jednak nadal uporczywie wpierano ludziom 'inną prawdę' by nie napisać jawne kretyństwa, demonizując przy tym zarówno sam lek, jego skutki uboczne jak i całą otoczkę kuracji (to co pisała evitanna)

art z 2005 roku:
"Od końca lat 70. do połowy lat 80. XX wieku izotretynoinę stosowano wyłącznie w najcięższych postaciach trądziku ? acne conglobata, acne cystica (4). Światowe doświadczenia z lekiem pozwoliły na rozszerzenie wskazań do jego zastosowania (5-8). Obecnie wskazania do leczenia izotretynoiną w trądziku obejmują:

? Acne phlegmonosa (cystica, nodulo-cystica, conglobata).
? Średnio-bardzo nasilony trądzik, niepoddający się terapii antybiotykami.
? Średnio-bardzo nasilony trądzik z bardzo dużym łojotokiem, tendencją do bliznowacenia, częsty-
mi nawrotami.
? Średnio nasilony trądzik, stanowiący dla pacjenta duże obciążenie psychiczne.
"*

wiekszość lekarzy posiadało tą wiedzę, musieli to wiedzieć gdy leczyli nas po 10 i więcej lat i ani razu nie wspomnieli o Izoteku!
ale nieee, na jedno chcieli zarabiać na naszej chorobie i krzywdzie, a nie wyleczyć i pożegnać szcześliwego pacjenta
a na drugie bali się, wszytskiego co narosło wokół tego leku (np przez takie strony jak luskiewnik )
moja lekarka boi sie zresztą do dziś, jak wchodzę do gabinetu to rozwierają jej się oczy jak Lemurowi z filmika na YT

Już nie wspominam o tym jak leczy się izotretinoiną w USA
pacjenci z USA, to tacy sami ludzie jak my, mimo to nikt sie z nimi tam nie bawi w malusie daweczki, mają tam dawki do jakich jeszcze długo nasi lekarze nie będa chcieli podchodzic
(osobiscie jednak cieszę sie z mojej małej dawki)
podobnie gwiazdy wielkiego ekranu i muzycy - jest ich dziesiątki jak nie więcej, którzy przeszli ta kurację i też zyją

tutaj lekarze są w tyle i nie oszukując się także i ich pacjenci
wiecznie niedoinformowani, wiecznie "zieloni", też nie chcą zdobywać wiedzy

dr.n.med Danuta Nowicka, dermatolog dyzurny z tego forum napisała kiedyś :
"To dobry lek pod warunkiem że znajdzie się w rękach dobrego lekarza i rozsądnego pacjenta!!!!!"


to jest norma, że jak się przez to przejdzie "przez owianą grozą kuracje izotretinoiną", to sie nie chce później do tego wracać

*
Systemic isotretinoin in dermatology
Hanna Wolska, Wiesław Gliński
Klinika Dermatologiczna AM w Warszawie
Kierownik: prof. dr hab. M. Błaszczyk
Otrzymano: 15 IX 2005 r.

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-07 o 19:45
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 19:46   #863
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wczoraj minął dokładnie mój miesiąc z Akne. Poprawa? Gładkie czoło i dekolt. Na plecach zauważyłam dwie spore, bolące krostki z białym czubkiem. Twarz cholernie czerwona, wągry siedzą i w ogóle się nie łuszczę praktycznie, tylko okolice ust. To normalne? Bo używam płynu miceralnego z Perfecty, czasami w ciągu dnia toniku z ziaji. Rzadko cetaphilu, bo nie ma jakiejś mega potrzeby. Kiedy zaczęłyście łuszczyć się tak fest? Chciałabym więcej na policzkach, bo kurde niech to zlezie. Nie nawilżam się jakoś specjalnie, a tu skóra tylko czerwona. I taka gładka.

Do osób z rumieniem: Silwena, bodajże, pisałaś, że cetaphil pomagał Ci na rumień. To było tak, że smarowałaś się nim non stop i w końcu rumień ustąpił, czy jak się nim posmarujesz wieczorem, to rano masz spokój? Bo na mnie to chyba kuwa nie działa. Jestem zła.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 20:01   #864
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Co do przerażenia kuracji Izotekiem zamiennikami to rzeczywiście prawda. Jak mówię koleżankom z roku, że biorę to dziwią się, że nie boję się o własne dziecko i skutki uboczne. Wiele z nich też ma problemy i to dużo większe niż moje, ale się nie zdecydowały. Ale jedną już praktycznie przekonałam
A że lekarze są niekompetentni i boją się leku to prawda. Chodzę 8 lat do dermatologów i nikt wcześniej mi nie zaproponował, a jak pytałam to mówili, że mi nie potrzeba tak mocnych środków. Nie był to jeden lekarz, czy dwóch. Dopiero obecny, po przeprowadzeniu wywiadu na temat poprzedniego leczenia na pierwszej wizycie powiedział, że będą efekty. I są. A nie skończyłam jeszcze pierwszego opakowania.

Ze skutków ubocznych nadal suchość całego ciała, twarzy, ust, ale w miarę nad nią panuję. Łupież jest nadal, ale Ketoxin pomaga.
Najbardziej mnie martwi zajad, który się nie goi. Nawilżam, smaruję, a on nadal jest. Obok niego zrobiła mi się taka ciemno różowa plamka, coś jakby może liszaj. Ale nie jest to duże. Na razie smaruje wszystkim, co mam pod ręką. Mam nadzieję, że mi to zblednie.

Gdyby nie to wyglądałabym chyba znośnie
Aaa, włoski mi się w ogóle nie przetłuszczają. Myję je co 3-4 dni ze względu na łupież.

Jeśli chodzi o rumień to ja się smaruje też Cetaphilem i schodzi w ciągu ok. pół godziny. Pojawia mi się rzadko, jak słońce mnie złapie między uczelnią a domem
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 21:05   #865
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak ja też cieszę się, że się zdecydowałam mimo tak wielu mitów wokół akne/izoteku.

mój kuzyn wczoraj mnie odwiedził i ma piękną buźkę (też leczy się izotekiem), moja buźka tez pięknieje, tylko ostatnio coś mi wyskoczyło na nosie i szyi. malutkie ropniaczki. susz jest na ciele, buzia cetaphilem, a jak siedzę w domu to staram się wysuszyć skórę na twarzy.
okres- leje się wiadrami, ale co kilka (4-5) okresów mam taki więc nie chcę przypisywać tego akne, choć jakby się uparł... ;p czytałam też waszą dyskusję na ten temat.
łykam, żyję, podczytuję was
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 21:06   #866
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wrzucam fotki z dziś.. po umyciu bez żadnego kremu nic.
Załącznik 3013822

Załącznik 3013823

Załącznik 3013824

nie ma poprawy.. fakt faktem chyba nie zauważyłam u siebie ostatnio jakiejś mega wielkiej guli czy coś ale takie białe upierdliwe wychodza codziennie.. a kuracja trwa już ponad 2 miechy i caly czas prawie dawka 30 mg na 60 kg.. chce poprawe...
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 21:57   #867
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

bóle pleców mam praktycznie od początku trwania kuracji, jakbym mnei ktoś kijami obkładał, ale do przeżycia, stopy też bolą (na nartach męczyłam się szybciej, w klubie to samo)

najgorsze przeżycia miałam z ustami, chyba za bardzo je przesuszyłam i wyszła mi afta taka, że przez 2 tygodnie jedzenie sprawiało mi ból - wtedy suplementacja vit.B complex i płyny typowe na afty....teraz to usta mocno wazelinuję, żeby sytuacja się nie powtórzyła

ja izo przepisane miałam po 12 latach męki, dopiero któraś z kolei derma po nieudanej kuracji tetralysalem i maściami dała mi izotek (po serii badań oczywiście)...jestem na 4tym miesiącu kuracji (30 mg dziennie przy 50kg), poprawa jest (najbardziej widoczna na czole, plecach i dekolcie), wyskakują mi takie podskórne co wyjść nei chcą zwł. na brodzie...dziady jedne:/

moja przyjaciółka miała mocny trądzik, pełno ropniaków i gul na twarzy, brała roacutane (jakies 3 lata temu), po kuracji (cera o niebo lepsza) miała serie kwasów na twarzy i teraz bez podkładu pomyka, wyskakują jej syfy, ale to już pojedyncze przypadki i z tego co wiem nie stosuje specjalnych maści na trądzik, wię może dlatego

dziewczyny - po zdjęciach widać zmiany na lepsze, oby tak dalej, az pójdą sobie syfy tam gdzie ich miejsce...do diabła
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 22:11   #868
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Silwena, bodajże, pisałaś, że cetaphil pomagał Ci na rumień. To było tak, że smarowałaś się nim non stop i w końcu rumień ustąpił, czy jak się nim posmarujesz wieczorem, to rano masz spokój? Bo na mnie to chyba kuwa nie działa. Jestem zła.
hmm, nie wiem jak to jest z Tobą
jeśli Twój rumień jest wynikiem wysuszenia (które nawet nie musi być widoczne na twarzy, np w postaci skórek, czy coś), to wtedy podrażnienie takie (czyli te uderzenia goraca na skórze+czerwone poliki) to zwykły objaw, nawilżaj kiedy skóra wymaga (chyba czujesz kiedy, nosisz swoją skórę na codzien ) Jak będziesz dbała o cerę cały czas, (nawilżajace łagodne preparaty do mycia, dobry nawilżacz, dobra dieta, dużo płynów, etc) to rumienie powinny pojawiac się dużo rzadziej, albo wcale (ale to wsio zalezy od organizmu i reakcji na lek, nie mogę Ci nic zagwarantować na 100%)
jeśli rumień łapie Cie jak np koleżankę aisha_ - w wyniku padania na buźkę promieni słonecznych (bo nie uzywasz filtra, a powinnas skoro masz rumienie), to Cetaphil powinien załagodzić stan (ale czy to zrobi to też nie wina samego preparatu a stanu Twojej cery i ogólnej Twojej pielegnacji)


Jak pojawia mi się rumień w ciągu dnia (podczas wysiłku, czy jak słonko mnie złapie podczas zajęć w domu) to myję buźkę nawilżajacą emulsją, spłukuje chłodną wodą, kładę cienko cetaphil nie wmasowuje do konca, wietrze pokój by było chłodno, zasłaniam okna i się wyluzowuje - przechodzi jak u aisha_ w pół godz. do 1,5h

Ogólnie to jak mam gorsze okresy (np teraz) to nawilżam się rano i wieczorem, a jak mam lepsze dni, to raz na dzień, albo raz na dwa dni i tez nie mam rumienia (ale ja pije dużo płynów, żrę 6tablet z olejem dziennie, etc) a to tez wpływa na nawilżenie skóry

nie wiem jak Ci więcej pomóc
pytaj jakby coś

może inne dziewczyny tez Ci podpowiedzą co same robią gdy dopadnie ich rumień


andariel1984
witam elfinkę w temacie

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-07 o 22:13
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 22:12   #869
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

to ze po kuracji czasem cos wyskoczy to nomalne, kazdemu sie czasem cos zdarzy bo czasem zadziala stres, hormony czy nieodpowiednia zywnosc, alkohol, papierosy i jakas krostka sie pojawi. Ale praktycznie kazdemu kto przechodzil kuracje retinoidami tradzik sie zmniejszyl albo znikl niemalze calkowicie. Ja kilku krostek raz na jakis czas nie uwazam za tradzik, bo takie krostki latwo zwalczyc czyms zasuszyc, jakas maseczka kremik i jest ok a jak sie ma powazny lub nawet sredni tradzik to juz tak fajnie nie jest i wysuszanie na niewiele sie zdaje...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 22:20   #870
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Haldinka


co do propozycji olkie, jesli na nią przystaniesz, to uważaj, to w końcu tonik z kwasem, no chyba, że już uzywałaś kiedyś i wiesz, że nie ejsteś uczulona na salicylany plus nie masz suchej, podraznionej skóry, nie boisz się eksperymentować, etc

no ogólnie uważaj, jak to bywa w trakcie tej kuracji
no tak tylko trzeba pamietac ze peelingi enzymatyczne rowiez maja nie raz kwasy w skladzie. a tonik aspirynowy jest niesamowicie lagodny. do tego samemu sie dobiera stezenie . ja daje o 2 tabletki mniej.

swoja droga zanim zaczelam brac izotek to wlasnie on mi zaleczyl buzie ze wygladala niemal idealnie. nie bylo mowy o przesuszeniu czy podraznieniu. z reszta odsylam do lektury na biochemii bywal tam swego czasu olbrzymi watek na temat maseczki jak i delikatnego toniku z aspiryny.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-04-07 o 22:23
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.