Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 13:08   #151
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Fencze Pokaż wiadomość
8,2 mógłby wyjść, ale nie ciepły inny kolor. Ja zbyt ciepły kolor ochłodziłabym. Bo trudno przewidzieć, jak na zbyt ciepły kolor kładłabyś ciepły...mógłby się tylko rudy pogłębić
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, co masz na mysli Piszesz, ze Ty bys ochlodzila ten moj zbyt cieply kolor i ze nie kladlabys cieplego na cieply, a ja przeciez napisalam, ze wlasnie to chce zrobic - chce polozyc 8.2 czyli odcien zimny Tylko nie wiem na jakim oksydancie itd.? Chyba ze chodzi Ci o ten o truskawkowy blond? Teraz nie chce go klasc, tylko chcialam Was od razu zapytac, jak w ogole taki kolor otrzymac przy pomocy Cromatone (choc niekoniecznie). To samo z tym kolorem na ostatnim zdjeciu.
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:07   #152
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Dzisiaj spróbuję wstawić zdjęcia koloru (jeszcze nie wstawiałam zdjęć na wizazu)
Ogolnie jestem zadowolona, kolor równomierny i włosy w dobrej kondycji, zmywa się ale to normalne na moim bardzo jansym blondzie!

Vea a Ty czym teraz zamierzasz robić włoski!
Rozważam 3 opcje:
1) cała 9.13 z cromatone + 1/4 tubki 9.1, co by bardziej popielato wyszło niż złociście
2) cała 10 + 1/4 tubki 8.2 (zatęskniłam na chłodnym blondem)
3) ewentualnie mieszanka 9 (60 ml)+ 9.1 (25 ml) - ponoć jest to dobry sposób na otrzymanie neutralnego blondu.
Wszystkie opcje oczywiście na 6%.



---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Hej! Zdecydowalam, ze odpuszczam sobie drogeryjne farby (choc jeszcze kusi mnie L'oreal Excellence 8.13 Perłowy Beż i Syoss Pronature 8-52 Chłodny Jasny Blond, ale co z tego ze wyjda ladnie, jak zaraz znow bede ruda...) i przerzucam sie na Cromatone W zwiazku z tym chcialabym dopytac o pare rzeczy, wspomagajac sie zdjeciami.
Fotki 1,2 - moj obecny kolor wlosow w swietle sztucznym, otrzymany L'orealem Recital Preference 8.1
3 - j.w. tylko ze w swietle naturalnym; jestem zdziwiona ze wyszedl na tym zdjeciu az tak ciemno, mam wrazenie ze w rzeczywistosci jest troche jasniejszy.
Poswiata na moich wlosach jest miedziano-zlota (wiecej miedzi na dole, wiecej zlota z domieszka miedzi na gorze), z czym walcze bezskutecznie od sierpnia 2011-wtedy rozjasnilam z b. ciemnego brązu.
Odrost mam na poziomie hmm pomiedzy 6 a 7 powiedzialabym.

I teraz moje pytania w zwiazku z Cromatone:
I - Chcialabym pofarbowac wlosy kolorem 8.2, czy on mi przyjmie? Wiem, ze powinnam zmieszac go z natura, ale mam tak dosc tej namolnej rudosci, ze chce miec pewnosc, ze zniknie na dobre z moich wlosow. Nie straszna mi fioletowawa poswiata na poczatku Jakiej wody powinnam uzyc przy moim kolorze wlosow i odrostu?
II - Wpadl mi rowniez w oko modny ostatnio "truskawkowy blond", jednak nie taki, ktory kazdy "zwykly smiertelnik" nazwalby rudym, a taki delikatny blond zlamany czysta czerwienia (a nie zadna miedzia, zlotem czy zoltym); jakie odcienie nalezaloby zmieszac i w jakiej proporcji, jaka woda? Any ideas? (fotki nr 4, 5 i 6)
III - Bardzo mnie ciekawi co to moze byc za kolor na ostatnim zdjeciu - nr 7, wiem ze dla mnie prawdopodobnie za jasny, ale moze kiedys rozjasnie moje wlosy i sie skusze na taki bo jest piekny Czy to opal z jakas domieszka bezu? Na palecie Cromatone nie widzialam zadnych odcieni bezu, nie ma ich po prostu czy jakos inaczej sie tu nazywaja?

Z gory dzieki za odp!
Hej, po samym 8.2 wyjdą Ci fioletowe włosy - nie z lekką poświatą, tylko autentycznie fioletowe - fakt faktem, ta nadwyżka fioletu dość szybko schodzi i potem jest naprawdę świetny chłodny blond, ale przez te kilka dni lepiej nie wychodzić z domu .
Jeśli masz jakieś wolne dzionki w zanadrzu to polecam, i teraz:
- jeśli chcesz mieć taki poziom jasności jaki masz teraz to zrób na 9% (wyjdzie Ci akurat - poziom 8-my jest z tej firmy dość ciemny)
- jeśli chcesz przyciemnić - polecam 6%
ale ja na Twoim miejscu pomieszałabym kolor 10 (nie jest rudawy jak sama 8-ka) z tym 8.2 w proporcji 3/4 tubki tej 10-tki i 1/4 tubki tej 8.2 - zawsze to mniej fioletowe włoski, no i można wyjść na outside bez krępacji .
Ostatnie foto to faktycznie coś z opalem, ale podejrzewam, że jeszcze do tego coś dorzucono, bo ten opal taki się łagodny wydaje, jakby delikatnie ocieplony, ale jaka to mieszanka to ja już nie wiem.
Beże to 8.13, 9.13, 10.13.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-30 o 18:18
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:15   #153
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Hej, po samym 8.2 wyjdą Ci fioletowe włosy - nie z lekką poświatą, tylko autentycznie fioletowe - fakt faktem, ta nadwyżka fioletu dość szybko schodzi i potem jest naprawdę świetny chłodny blond, ale przez te kilka dni lepiej nie wychodzić z domu .
Jeśli masz jakieś wolne dzionki w zanadrzu to polecam, i teraz:
- jeśli chcesz mieć taki poziom jasności jaki masz teraz to zrób na 9% (wyjdzie Ci akurat - poziom 8-my jest z tej firmy dość ciemny)
- jeśli chcesz przyciemnić - polecam 6%
ale ja na Twoim miejscu pomieszałabym kolor 10 (nie jest rudawy jak sama 8-ka) z tym 8.2 w proporcji 3/4 tubki tej 10-tki i 1/4 tubki tej 8.2 - zawsze to mniej fioletowe włoski, no i można wyjść na outside bez krępacji .
Baaardzo dziekuje za odp Ta mieszanke z 10 i 8.2 tez na 9% tak? Na 6% wyszedlby mi jeszcze ciemniejszy niz mam obecnie mimo uzycia 10-tki? A gdybym wziela oxy 6% i do tego jasniejsze odcienie, np. 10 i 10.2 to nie wyjdzie pewnie nic z tego? Bo jakos boje sie tej 9% wody uzywac

Cytat:
Beże to 8.13, 9.13, 10.13.
Aha, czyli to te popielato-złote tak? Chyba czytalam ze uzywalas 9.13, nie rudziała/nie żółciła się?

A masz moze jakis pomysl jak ugryzc ten slynny truskawkowy blond, ktory dolaczylam na zdjeciach? Pozdrawiam!
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:53   #154
Fencze
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 529
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

chodzi mi o to, że ja położyłabym 8,2 tylko nie wiem, czy nie zmieszać ją z 10, Vea pisała, że 8,2 jest bardzo chłodna, ale jeśli chcesz bardzo chłodny odcień, to ja kładłabym 8,2 na całe włosy i to powinno je ładnie stonować. A jeśli chodzi o oxydant, to na blondowym wątku blond dziewczyny polecają 9% na bardzo jasne blondy i jak blond jest zbyt rudy, aby wybić te rude blaski.
Ja na Twoim miejscu zmieszałabym 10 z 8,2 jak napisała Vea. Jak chcesz przyciemnić to na 6% oxy, jak chcesz mieć je jasne jak masz to 9%. Tylko pamiętaj, że po 6% będzie buro, a po 9% będzie ładnie jasno i chłodno.
A ciepły blond teraz nie wyjdzie. Bo zobacz, jak położysz ciepły blond na rudawy blond, to tylko pogłębisz rudawy odcień. Sama to kiedyś przerobiłam...
Dlatego pisałam, że nie wyjdzie. A jeśli chcesz nałożyć 10,2 z 10 to tylko na 9% oxy, bo inaczej nie wyjdzie. Nie masz aż tak jasnej podstawy, do tego jest rudawa.
A odcienie popielato-złociste fajnie wychodzą na podstawie (kolorze) naturalnym jeśli masz rudawą bazę (kolor, którego chcesz się jednak pozbyć), to popiel może się szybko wypłukać, złoto się pogłębi a złoto to przecież najaśniejszy z rudych odcieni. U Vea fajnie wyszło, ale nie miała rudawych odcieni. Rudy niweluje się odcieniami opalizującym, 2 po przecinku, nie popielato-złocistym.
Ja zmieszałabym 8,2 z 10
Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem, co masz na mysli Piszesz, ze Ty bys ochlodzila ten moj zbyt cieply kolor i ze nie kladlabys cieplego na cieply, a ja przeciez napisalam, ze wlasnie to chce zrobic - chce polozyc 8.2 czyli odcien zimny Tylko nie wiem na jakim oksydancie itd.? Chyba ze chodzi Ci o ten o truskawkowy blond? Teraz nie chce go klasc, tylko chcialam Was od razu zapytac, jak w ogole taki kolor otrzymac przy pomocy Cromatone (choc niekoniecznie). To samo z tym kolorem na ostatnim zdjeciu.

Edytowane przez Fencze
Czas edycji: 2012-05-31 o 13:02
Fencze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:23   #155
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Fencze Pokaż wiadomość
chodzi mi o to, że ja położyłabym 8,2 tylko nie wiem, czy nie zmieszać ją z 10, Vea pisała, że 8,2 jest bardzo chłodna, ale jeśli chcesz bardzo chłodny odcień, to ja kładłabym 8,2 na całe włosy i to powinno je ładnie stonować. A jeśli chodzi o oxydant, to na blondowym wątku blond dziewczyny polecają 9% na bardzo jasne blondy i jak blond jest zbyt rudy, aby wybić te rude blaski.
Ja na Twoim miejscu zmieszałabym 10 z 8,2 jak napisała Vea. Jak chcesz przyciemnić to na 6% oxy, jak chcesz mieć je jasne jak masz to 9%. Tylko pamiętaj, że po 6% będzie buro, a po 9% będzie ładnie jasno i chłodno.
Ok, juz wiem o co chodzi, dzieki wielkie za rady Jak juz schlodze ten kolor kladac 8.2+10+9% to potem bede mogla nastepne farbowanie juz robic na 6%? Czy zawsze bede musiala na 9% zeby mi sie nie przyciemnily/nie zrudzialy?

Cytat:
A ciepły blond teraz nie wyjdzie. Bo zobacz, jak położysz ciepły blond na rudawy blond, to tylko pogłębisz rudawy odcień. Sama to kiedyś przerobiłam...
Dlatego pisałam, że nie wyjdzie.
Czyli pisalas to w odniesieniu do tego truskawkowego blondu, a ja myslalam, ze do 8.2, nie zrozumialysmy sie Tak, oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe, teraz chce na sto procent schlodzic kolor jakąś perłą/opalem, a o tym truskawkowym blondzie pisalam raczej tak na przyszlosc Masz moze pomysl jak w ogole taki kolor otrzymac? Moze natura z odrobinka czerwieni? Tylko jakie proporcje...
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:05   #156
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Baaardzo dziekuje za odp Ta mieszanke z 10 i 8.2 tez na 9% tak? Na 6% wyszedlby mi jeszcze ciemniejszy niz mam obecnie mimo uzycia 10-tki? A gdybym wziela oxy 6% i do tego jasniejsze odcienie, np. 10 i 10.2 to nie wyjdzie pewnie nic z tego? Bo jakos boje sie tej 9% wody uzywac

Aha, czyli to te popielato-złote tak? Chyba czytalam ze uzywalas 9.13, nie rudziała/nie żółciła się?

A masz moze jakis pomysl jak ugryzc ten slynny truskawkowy blond, ktory dolaczylam na zdjeciach? Pozdrawiam!
Tak, popielato-złociste to chłodne beże (8.13, 9.13 itd), zaś złocisto-popielate to beże ciepłe (8.31, 9.31 itd).
Jeśli chodzi o mieszankę 10 + 8.2 to ja robiłam na oksy 6%
i wyszedł tak: fotki (klik!)
Robiłam również 10 z 10.2 na oksy 6% i wyszło typowo jasno, więc jeśli chcesz jasny blond to polecam jak najbardziej z 6% -> fotka (klik!)

Jeśli zaś chodzi o 9.13 to używałam już 2 x i:
- za pierwszym razem kolorek był popielato-złocisty przez cały miesiąc,
- potem pojawiły się odrosty, więc pofarbowałam włosy drugi raz i kolorek fajny, chłodny, ale po 2 tygodniach był już bardziej złocisty niż popielaty, tzn. w słońcu był naprawdę ciepłym blondem, zaś w cieniu kolorek ślicznie chłodny, neutralny, dlatego teraz chcę do tego 9.13 dodać jeszcze trochę albo 9.1 albo 8.2, żeby w słońcu też był chłodny. Zobaczymy, co wyjdzie.

Co do truskawkowego blondu to bardzo podobny uzyskasz mieszanką 10 +10.2 na 6%, choć tutaj opale są raczej zimne, a ten na foto to jakiś delikatnie ciepły fiolet. Może jakiś 9.23?
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-31 o 21:23
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 01:25   #157
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mieszankę 10 + 8.2 to ja robiłam na oksy 6%
i wyszedł tak: fotki (klik!)
Bardzo ladnie, widzialam juz wczesniej Twoje fotki ale z tego co wiem Ty kladlas na jasniejsze wlosy niz moje prawda? Wiec mi pewnie tak nie wyjdzie? Tak sie zastanawiam bo kurcze nie wiem czy jest sens meczyc wlosy 9%, ale Fencze pisala, ze na 6% wyjdzie mi rudo, ciemno i buro...

Cytat:
Robiłam również 10 z 10.2 na oksy 6% i wyszło typowo jasno, więc jeśli chcesz jasny blond to polecam jak najbardziej z 6% -> fotka (klik!)
Hmm, to generalnie lepiej zebym w moim przypadku zrobila 8.2+10+9% czy 10+10.2+6%?

Aaa co do tego 9.23 to nie ma niestety tego kolorku w palecie Cromatone ale on to chyba do tego ostatniego zdjecia z tamtego mojego postu by sie nadal, a nie do tych truskawkowych blondow.

Wiem, ze pewnie mecze Was tymi pytaniami, wybaczcie, ale robilam dzis sobie "przymiarke" roznych fryzur na TEJ stronie (straszny pozeracz czasu nawiasem mowiac ) i wyszlo mi ewidentnie, ze bardzo korzystny jest dla mnie kolor taki, jak pozwolilam sobie dołączyć na zdjęciach... Nie rozni sie bardzo od tego ktory mam, ale jednak moj to rudziejące niewiadomoco, a ten... no wlasnie, pytanie za 10000 punktów: ktorym odcieniem da sie cos takiego zrobic? po prostu musze to wiedziec i bede Wam bardzo wdzieczna za podpowiedz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciemniejszeoczy4.jpg (24,2 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (21,6 KB, 185 załadowań)
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...

Edytowane przez claudiiin
Czas edycji: 2012-06-01 o 01:30
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 09:13   #158
Fencze
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 529
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Bardzo ladnie, widzialam juz wczesniej Twoje fotki ale z tego co wiem Ty kladlas na jasniejsze wlosy niz moje prawda? Wiec mi pewnie tak nie wyjdzie? Tak sie zastanawiam bo kurcze nie wiem czy jest sens meczyc wlosy 9%, ale Fencze pisala, ze na 6% wyjdzie mi rudo, ciemno i buro...

Hmm, to generalnie lepiej zebym w moim przypadku zrobila 8.2+10+9% czy 10+10.2+6%?

Aaa co do tego 9.23 to nie ma niestety tego kolorku w palecie Cromatone ale on to chyba do tego ostatniego zdjecia z tamtego mojego postu by sie nadal, a nie do tych truskawkowych blondow.

Wiem, ze pewnie mecze Was tymi pytaniami, wybaczcie, ale robilam dzis sobie "przymiarke" roznych fryzur na TEJ stronie (straszny pozeracz czasu nawiasem mowiac ) i wyszlo mi ewidentnie, ze bardzo korzystny jest dla mnie kolor taki, jak pozwolilam sobie dołączyć na zdjęciach... Nie rozni sie bardzo od tego ktory mam, ale jednak moj to rudziejące niewiadomoco, a ten... no wlasnie, pytanie za 10000 punktów: ktorym odcieniem da sie cos takiego zrobic? po prostu musze to wiedziec i bede Wam bardzo wdzieczna za podpowiedz
Nie mam pojęcia, jak uzyskać taki ładny odcień. Może Vea będzie wiedziała. Jak zrobisz już na 9% oxy (6% jest polecana na naprawdę jasny blond od jasnego po bardzo jasny blond, wtedy ładnie wychodzi, średni blond i ciemny powinno robić się na 9% oxy). Jeśli masz odrost jasny blond to możesz robić na 6% oxy (jasny blond to poziom 8, chociaż i on czasami niefajnie wychodzi na samej 6% oxy. Zależy od włosów...). Jeśli masz średni blond po ciemniejsze to zdecydowanie 9% oxy. Vea, z natury jest jasna (tak pisała i 6% oxy ładnie jej wychodzi). Nie straszę, ale trzeba pamiętać, że poziom 10, nawet zmieszany z poziomem 10 na 6% oxy może nawet przyciemnić blond włosy...Jeśli zmieszać 8,2 z 10 na 6% oxy na pewno to je przyciemni i mogą pojawić się fioletowe pasma...9% jednak rozjaśnia nieco. Połączenie poziomu 8 i 10 spowoduje, że na 9% oxy otrzymasz poziom 9. Pamiętaj, że masz włosy farbowane (dobrze pamiętam?) to w takim wypadku dziewczyny robią nawet lekką kąpiel rozjaśniającą (dosłownie lekką i na chwilę, jak chcą pozbyć rudych refleksów i do tego nieznacznie rozjaśnić włosy). I na to schładzają kolor mieszanką z opalem. Jeśli bez kąpieli to 6% oxy na farbowanych włosach wyjdzie buro i przyciemni. Ładnie wyjdzie na 9% oxy. Wybór należy do Ciebie. Dodam, że kiedyś ufarbowałam moje jasne słoneczne włosy (naturalne, nienawidziłam mojego słonecznego odcienia) na 10,21 z niskim oxy i poważnie miałam szaro-sine włosy i ciemne, że szok. Myślałam, że się zapłaczę a dziadostwo wymyło się w końcu, ale przeżyłam szok i atak histerii. Miałam poziom 10...
Fencze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:23   #159
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Wstawiam zdjęcie kemon yo.coloring 8.2 (dziś farbowalam, bo ostatnio farbowałam 8.2 z 9 i się zmył)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 033.jpg (156,2 KB, 151 załadowań)

Edytowane przez magda bajtek
Czas edycji: 2012-06-01 o 16:26
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 00:10   #160
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea w najbliższej przyszłości będę chyba próbował czerwieni na włosach koleżanki, musze za chwilkę obczaić odcienie i zrobił bym z wodą 12% bo ma wyjść jaskrawa i jasna. to czy wypróbuję, zalezy czy znajde farbe w hurtowni ;D
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:07   #161
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Vea w najbliższej przyszłości będę chyba próbował czerwieni na włosach koleżanki, musze za chwilkę obczaić odcienie i zrobił bym z wodą 12% bo ma wyjść jaskrawa i jasna. to czy wypróbuję, zalezy czy znajde farbe w hurtowni ;D
Bądź dobrej myśli, Fryzie5! Na pewno jakąś fajną czerwień wynajdziesz. Zresztą, ja i tak jestem pełna optymizmu dla Twoich przyszłych poczynań w zakresie koloryzacji + cięć na modelkach
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 18:13   #162
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Fencze Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, jak uzyskać taki ładny odcień. Może Vea będzie wiedziała. Jak zrobisz już na 9% oxy (6% jest polecana na naprawdę jasny blond od jasnego po bardzo jasny blond, wtedy ładnie wychodzi, średni blond i ciemny powinno robić się na 9% oxy). Jeśli masz odrost jasny blond to możesz robić na 6% oxy (jasny blond to poziom 8, chociaż i on czasami niefajnie wychodzi na samej 6% oxy. Zależy od włosów...). Jeśli masz średni blond po ciemniejsze to zdecydowanie 9% oxy. Vea, z natury jest jasna (tak pisała i 6% oxy ładnie jej wychodzi). Nie straszę, ale trzeba pamiętać, że poziom 10, nawet zmieszany z poziomem 10 na 6% oxy może nawet przyciemnić blond włosy...Jeśli zmieszać 8,2 z 10 na 6% oxy na pewno to je przyciemni i mogą pojawić się fioletowe pasma...9% jednak rozjaśnia nieco. Połączenie poziomu 8 i 10 spowoduje, że na 9% oxy otrzymasz poziom 9. Pamiętaj, że masz włosy farbowane (dobrze pamiętam?) to w takim wypadku dziewczyny robią nawet lekką kąpiel rozjaśniającą (dosłownie lekką i na chwilę, jak chcą pozbyć rudych refleksów i do tego nieznacznie rozjaśnić włosy). I na to schładzają kolor mieszanką z opalem. Jeśli bez kąpieli to 6% oxy na farbowanych włosach wyjdzie buro i przyciemni. Ładnie wyjdzie na 9% oxy. Wybór należy do Ciebie. Dodam, że kiedyś ufarbowałam moje jasne słoneczne włosy (naturalne, nienawidziłam mojego słonecznego odcienia) na 10,21 z niskim oxy i poważnie miałam szaro-sine włosy i ciemne, że szok. Myślałam, że się zapłaczę a dziadostwo wymyło się w końcu, ale przeżyłam szok i atak histerii. Miałam poziom 10...
Dzieki za odpowiedz W takim razie nie bede ryzykowac i wezme 9%. Ale to musiala byc masakra kiedy z jasnego blondu tak Ci sie przyciemnily, wyobrazam sobie...

Vea, wiesz moze ktora Cromatonką mozna by kombinowac, zeby uzyskac taki efekt jak na zdjeciach w ostatnim moim poscie? To jakis cieply kolor czy neutralny?
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:36   #163
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Bądź dobrej myśli, Fryzie5! Na pewno jakąś fajną czerwień wynajdziesz. Zresztą, ja i tak jestem pełna optymizmu dla Twoich przyszłych poczynań w zakresie koloryzacji + cięć na modelkach
no właśnie tego raczej nie będzie bo juz minęły prawie 2 tygodnie a ja nie mam modelki na ścięcie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 18:18   #164
Fencze
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 529
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz W takim razie nie bede ryzykowac i wezme 9%. Ale to musiala byc masakra kiedy z jasnego blondu tak Ci sie przyciemnily, wyobrazam sobie...

Vea, wiesz moze ktora Cromatonką mozna by kombinowac, zeby uzyskac taki efekt jak na zdjeciach w ostatnim moim poscie? To jakis cieply kolor czy neutralny?
przeżyłam szok i płacz
__________________
"Czekaj z realizacją marzeń, czas i tak upłynie"
Fencze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 20:02   #165
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea, kiedy zamierzasz farbować i czy wybrałaś już farbki??
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 10:22   #166
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ktos farbowałam odcieniami superrozjasniającymi - chodzi mi o odcien perłowy blond??
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 19:49   #167
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Właśnie, farbowałyście może kolorami superrozjaśniającymi?
Nie wiem, czy łączenie 1013 z 9.31 to dobry pomysł.
1. fotka - mój aktualny kolor, 2. fotka - pożądany kolor
Da radę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ble.jpg (17,9 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6b140203f5fc7a589aeb0275081a8792.jpg (33,4 KB, 45 załadowań)
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 23:30   #168
olciiaa
Przyczajenie
 
Avatar olciiaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Kocham popielate kolory włosów!

Kiedyś miałam swój piękny naturalny średni popielaty blond, ale przefarbowałam się na brąz i do tej pory nie mogę do tego wrócić. Włosy mam już jasne, ale robią się żółte, rudawe, jednym słowem - ciepłe! Nie pasuje to do mojego typu urody.

Vea !

Co mi doradzisz, żebym mogła cieszyć się zbliżonym kolorem do swojego naturalnego ? Chcę otrzymać coś w stylu kolorów na dodanych zdjęciach.

BŁAGAM NIECH TA ŻÓŁĆ WRESZCIE ZNIKNIE
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalny_jasny_popielaty_blond_max.jpg (22,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (32,8 KB, 38 załadowań)
olciiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 19:44   #169
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mieszać i nakładać farbę? Jestem zupełnie zielona w tym temacie

Kupiłam odcień C5.77 czerwony jasny brąz, aczkolwiek, uznałam, że wyjdą mi za ciemne włosy. Naturalnie mam ciemne brąz włosy, z refleksami rudymi pofarbowane na http://www.lorealparis.pl/img/l10n/p...2/Hco19_13.jpg, jednak już spłukany, podchodzący w słońcu pod rudawy

chcę aby wyszedł czerwony, czerwono-brązowy kolor, lepiej jasny niż ciemny Czy zmiana farby z 5.77 na C6.77 byłaby dobrą decyzją? I jak mieszać z oxy subrina 6% ?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 15:51   #170
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witaj Vea.Super,że znalazłam Twoją rade dot. farb cromatone,gdyż mam problem jak większość.Zawsze gdy sama farbuję włosy to podczas mycia zawsze pozostaje mi rudy odcień.Dlatego zamówiłam już farbę 8.2.Mam nadzieję,że wyjdzie mi fajny nie rudy odcień Nadmienię też,że mam włosy naturalne średni blond aczkolwiek od 10 lat farbuję włosy.Ale mam pytanie dot. wody 6%.Czy musi być jakaś dobra, czy tańsza też się nada?Obecnie mam farbowane wlosy o kolorze ciemnym blondzie rudawym, a chciałabym mieć ładny popielaty blond ale nie za jasny, taki naturalny.Proszę o radę

Edytowane przez kingulino
Czas edycji: 2012-10-18 o 16:05
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:30   #171
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

.

Edytowane przez aqgatta58
Czas edycji: 2012-10-19 o 13:30
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 22:37   #172
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ja także zamierzam eksperymentować z farbami Cromatone, bardzo mnie zachęciłyście.Tylko mam pytanie.Poznieważ mam ciemne rudawe farbowane to jakiej mam wody użyć?6 czy 9%? Chciałabym uzyskać naturalny blond oczywiście chłodny ale nie za jasny taki śrdni.Co byś proponowała?Jakie odcienie?
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:20   #173
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ale ze mnie "blondynka")) już wszystko wiem.Tylko dopiero od niedawna się tu zalogowałam i dopiero co zauważyłam,że ten wątek ma 6 stron hihi.Wszystko doczytałam i wiem co i jak.W przysz.tyg.zaszaleję z Cromatone 10+8,2+9% i wstawię fotkę
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 07:14   #174
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

I ja mam zamiar spróbować z tą farbą, prawdopodobnie nie odważę się na samą 8.2, tylko pomieszam z neutralną 10. Woda 9%, bo mam dość ciemne (jasny szatyn) kolor włosów, farbowane poziomem 7, ostatnio popielem L'oreal Islande 7.1, który wyszedł rudawo (bardzo podobny do otatnich fotek claudiiin ).Moim celem jest średni popielaty blond (wg palet kolorów, czyli raczej ciemny). Rozjaśniać już nie chcę, włosy są wystarczająco jasne, ale chcę zlikwidować te rudości.

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, bo do tej pory byłam przekonana, że popiele są dla mnie jedyną opcją, a niestety nie zadziałały, czyli wyszło zupełnie niechłodno i straciłam nadzieję, że przy domowym farbowaniu uda mi się osiągnąć jaki sensowny kolor.

Jaką wodę mają farby drogeryjne? Chodzi mi o średnie blondy na poziomie 7. Trochę się boję silnego rozjaśniacza (włosy są przesuszone, choć ostatnio jest dużo lepiej, bo zaczęłam olejować). I tak sobie kombinuję, czy jeśli farbę położę na odrosty, a później dodam trochę wody i rozmemłam na reszcie włosów, zostawiając ją na kolejne 10 minut, czy kolor chwyci na farbowanych włosach? Wolałabym jak najmniej inwazyjnie.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 08:23   #175
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Jednak kupiłam oksydant 6% i jutro mama mi robi. Nie wiem, tylko, czy kolory 8 i 8.2 zmieszać 1:1, czy jednak dać trochę więcej tej drugiej, bo zawsze mi wychodzą rudości. Myślę, że zaryzykuję z większą ilością 8.2, najwyżej przez czwartek i piątek będę robić maski
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 20:01   #176
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Zrobiłam wreszcie Ale pośpieszyłam się i dałam 120ml farby + 60 ml Oxy a powinnam zrobić 60ml+60 ml. Zmieszałam 8P+10,2+6%Oxy firmy montibello i wyszły mi ciemne a miały być jaśniejsze.Nie wiem czy to przez tą pomyłkę,że złe proporcje czy może powinnam użyć 9%oxy?Ale plusem jest ładny chłodny,błyszczący kolor taki ciemny blond,najważniejsze,że nie rudy Mam nadzieję,że z kolejnymi myciami włosów będą jaśniejsze. Oczywiście dodaję fotkę.Same oceńcie kolor.
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 20:05   #177
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Chyba fotki nie dodało- dopiero się uczę je tu wstawiać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB010043.jpg (13,5 KB, 99 załadowań)
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 21:05   #178
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Claudiiin

zrobiłaś włoski? Wstaw foto,bo ja powinnam użyć chyba raczej 9% jak pisała Fenczy.
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 15:44   #179
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ja zrobiłam, wczoraj No i znów załamka, tzn. kolor lepszy i chłodniejszy od poprzedniego, ale nadal wyraźnie ciepły (w cieniu w świetle dziennym najładniej i najzimniej). Twój też nie wygląda na chłodny, mam podobny. Następnym razem chyba kupię 8.2 i 8.1 (popiel).

Za to stan włosów mnie zaskoczył. Przy spłukiwaniu farby (przed odżywką) włosy były miękkie i gładkie - przyznam, że po raz pierwszy farbowałam farbą profesjonalną i może to standard, ale ja jestem bardzo zadowolona. Nigdy więcej drogeryjnych farb
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 19:33   #180
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam, wczoraj No i znów załamka, tzn. kolor lepszy i chłodniejszy od poprzedniego, ale nadal wyraźnie ciepły (w cieniu w świetle dziennym najładniej i najzimniej). Twój też nie wygląda na chłodny, mam podobny. Następnym razem chyba kupię 8.2 i 8.1 (popiel).

Za to stan włosów mnie zaskoczył. Przy spłukiwaniu farby (przed odżywką) włosy były miękkie i gładkie - przyznam, że po raz pierwszy farbowałam farbą profesjonalną i może to standard, ale ja jestem bardzo zadowolona. Nigdy więcej drogeryjnych farb
A jakiej wody użyłaś? Bo powinnyśmy raczej użyć 9%.Vea wcześniej pisała,że 9,13 jest rozjaśniająca ale nie mogę znaleźć na żadnej z palet w necie.Może to nowość?Moje włosy też są błyszczące i mięciutkie.Teraz będę tylko klientką hurtowni fryzjerskiej

Edytowane przez kingulino
Czas edycji: 2012-11-02 o 19:34
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.