Jak pomalować taką twarz ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-06, 08:12   #1
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171

Jak pomalować taką twarz ?


Witam, mam pytanie jakimi kosmetykami pomalować twarz w takim stanie?
Jeszcze kolejnym problemem są twarze z "łuszczącą się" skórą na czole, taka ewidentnie przesuszona.

Dziękuję za porady.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140729_202649.jpg (25,2 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140729_202622.jpg (26,1 KB, 76 załadowań)
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:15   #2
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Na początek baza która wyrówna powierzchnię skóry (np benefit porefessional lub Clarins lisse minute base comblante)
Następnie użycie podkładu kryjącego , który ma właściwości nawilżające ( guerlain lingerie de peau lub estee lauder double wear).
Tak kryjące podkłady nie wymagają użycia korektora.
Chyba,że wolisz lżejszy podkład wtedy to co nie udało się zakryć można ukryć kamuflażem np Kryolan.

Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:25   #3
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Ja na Twoim miejscu nie uzywalabym żadnej bazy pod podklad, ponieważ silikony mogą dodatkowo pogorszyć stan skóry.
Krem nawilżający/matujący będzie ok
Jeśli chodzi o podklad:
- na dzień polecam podklady mineralne (Amilie, Everyday Minerals, Annabelle, Meow, itd - do kupienia online). Występują w różnych formułach, także kryjących. Do tego trzeba zaopatrzyć się w pędzel flat top (Amilie, Everyday Minerals, Hakuro H50s...). Jeśli szukasz tez korektora - rownież je znajdziesz w ofercie firm które powyżej wymienilam. Przed nalozeniem minerałów musisz dobrze nawilżyc buzie, aby nie podkreśliły dodatkowo jej suchosci.
- na wieczór/imprezy okolicznościowe polecam estee lauder double wear (lub wersja light) - podklad bardzo dobrze kryje i trzyma się przez długi czas. Jego minusem jest to, ze niestety jest ciężki dlatego nie nadaje się na dłuższa metę na co dzień, szczególnie przy skórze tradzikowej (chyba, ze w wersji light)

Edytowane przez chindarella
Czas edycji: 2014-08-06 o 12:27
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 14:25   #4
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

nie wszystkie bazy zawierają silikony... bez bazy wyrównującej strukturę krostki będą nadal rzucać sie w oczy
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:32   #5
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
nie wszystkie bazy zawierają silikony... bez bazy wyrównującej strukturę krostki będą nadal rzucać sie w oczy
Być może Ale ja jednak nie zastosowalabym bazy, no nie wiem
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 21:43   #6
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Dzięki za porady.

Ja się nie znam. Do tej pory używałam tylko podkład i puder sephora no i tusz do rzęs.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:23   #7
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
Na początek baza która wyrówna powierzchnię skóry (np benefit porefessional lub Clarins lisse minute base comblante)
Następnie użycie podkładu kryjącego , który ma właściwości nawilżające ( guerlain lingerie de peau lub estee lauder double wear).
Tak kryjące podkłady nie wymagają użycia korektora.
Chyba,że wolisz lżejszy podkład wtedy to co nie udało się zakryć można ukryć kamuflażem np Kryolan.

Lingere de peu nie jest podkładem kryjącym a porównywanie go do DW to już zupełne nieporozumienie tak jak wymieniane tego 2 jako podkład nawilżającym.

Co do Twojego pytania autorko nie jest tak źle z pewnością da się coś poradzić. Co do podkładu to nie powinien być za ciężki. Myślę że kluczem będzie tu nie stopień jego krycia a dobór odpowiedniego koloru. Nie może wpadać absolutnie w róż , wtedy nawet gdy będzie Ci coś prześwitywać nie będzie to tak widoczne i zamaskujesz to korektorem.
Nie wiem jaki jest Twój budżet ale staraj się szukać podkładów bez alkoholu na pierwszych miejscach w składzie i kamuflaże mimo wszystko też bym sobie odpuściła. Fajne są azjatyckie kremy BB. Mają dostępne b.jasne kolory , dodatkowo nie zawsze są drogie. Można też z łatwością złapać coś mocniej kryjącego. Jest na wizażu b.duży wątek o kosmetykach azjatyckich i o kremach BB . Dziewczyny tam naprawdę znają się na rzeczy więc może warto je podpytać lub zobaczyć co piszą.

Stanowczo odradzam wszelkie rewlony bo w konsekwencji możesz przesuszyć skórę jeszcze bardziej a tego nie chcesz.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Być może Ale ja jednak nie zastosowalabym bazy, no nie wiem
Ja też nie chyba że bazę nawilżającą typu RBR ale te są drogie poza tym na młodej skórze im mniej tym lepiej. Lepiej wydać te pare dodatkowych zł na kosmetyczkę lub kosmetyk pielęgnacyjny.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 15:29   #8
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Lingere de peu nie jest podkładem kryjącym a porównywanie go do DW to już zupełne nieporozumienie tak jak wymieniane tego 2 jako podkład nawilżającym.

Co do Twojego pytania autorko nie jest tak źle z pewnością da się coś poradzić. Co do podkładu to nie powinien być za ciężki. Myślę że kluczem będzie tu nie stopień jego krycia a dobór odpowiedniego koloru. Nie może wpadać absolutnie w róż , wtedy nawet gdy będzie Ci coś prześwitywać nie będzie to tak widoczne i zamaskujesz to korektorem.
Nie wiem jaki jest Twój budżet ale staraj się szukać podkładów bez alkoholu na pierwszych miejscach w składzie i kamuflaże mimo wszystko też bym sobie odpuściła. Fajne są azjatyckie kremy BB. Mają dostępne b.jasne kolory , dodatkowo nie zawsze są drogie. Można też z łatwością złapać coś mocniej kryjącego. Jest na wizażu b.duży wątek o kosmetykach azjatyckich i o kremach BB . Dziewczyny tam naprawdę znają się na rzeczy więc może warto je podpytać lub zobaczyć co piszą.

Stanowczo odradzam wszelkie rewlony bo w konsekwencji możesz przesuszyć skórę jeszcze bardziej a tego nie chcesz.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------



Ja też nie chyba że bazę nawilżającą typu RBR ale te są drogie poza tym na młodej skórze im mniej tym lepiej. Lepiej wydać te pare dodatkowych zł na kosmetyczkę lub kosmetyk pielęgnacyjny.
Dziękuję za odpowiedź. Nie mam ograniczenia ale wolałabym się zmieścić ze wszystkim do 500zł. A jakich konkretnych marek szukać ?
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 16:01   #9
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Nie mam ograniczenia ale wolałabym się zmieścić ze wszystkim do 500zł. A jakich konkretnych marek szukać ?
Napisz mi jeszcze jakie masz oczekiwania ws do podkładu korektora..
Jak ogólnie chciałabyś się pomalować.
Doradzę najlepiej jak będę umiała.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 16:16   #10
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Napisz mi jeszcze jakie masz oczekiwania ws do podkładu korektora..
Jak ogólnie chciałabyś się pomalować.
Doradzę najlepiej jak będę umiała.


Chciałabym makijaż do chodzenia na co dzień. Jakiś podkład, puder, róż, tusz. Nie mam jakichś specjalnych wymagań. Najlepiej jakby nie było widać tych plam na brodzie.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 17:09   #11
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez candy111 Pokaż wiadomość
Chciałabym makijaż do chodzenia na co dzień. Jakiś podkład, puder, róż, tusz. Nie mam jakichś specjalnych wymagań. Najlepiej jakby nie było widać tych plam na brodzie.
Do skóry suchej poleciłabym podkład Skin Ilusion z Clarinsa Clarins ma też fajny podkład kryjący Everlasting niestety obawiam się że on może źle wyglądać na suchej skórze. Masz możliwość żeby iść do Douglasa i poprosić o próbki lub by Cię nim pomalowano? To z pewnością pomoże

Bardzo fajny jest też BB cream od Skin 79 ten pomarańczowy. Nieźle kryje, nie przesusza i nie podkreśla porów. Ma wysoki filtr. Ładnie się prezentuje na buzi. Nie wiem czy nie musiałabys sie podeprEć korektorem. Ja kryjących nie używam ale najbardziej kryjący( poza kamuflażami) jaki miałam to ten od estee lauder DW tylko że trzeba go wklepywać i wcEściej dobrze nawilżyć skórę bo może uwydatniać przesuszenie.

Zanim jednak kupisz drogi korektor warto kupić podkład i potestować, być może wystarczy. Nie masz aż tak ogromnych przebarwień. Głowa do góry)
Co do tuszu, nie szarpałabym się. Jest sporo fajnych nie zabijających ceną. W Inglocie można dostać za 20 kilka zł róż w każdym kolorze tęczy może pokusisz się też o delikatną szminkę )
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-08-08 o 17:12
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 12:46   #12
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Lingere de peu nie jest podkładem kryjącym a porównywanie go do DW to już zupełne nieporozumienie tak jak wymieniane tego 2 jako podkład nawilżającym.
lingere de peu jest moim zdaniem kryjący. DW jest mocniej kryjący fakt. Pytanie moje brzmi gdzie ja porównuje oba podkłady do siebie? dają całkiem inny efekt. I gdzie ja napisałam ze DW to podkład nawilżający? kłania się czytanie ze zrozumieniem...
Napisałam autorce,że najlepszy jest podkład kryjący z działaniem nawilżającym i takie działanie ma Guerlain lingerie de peau (jak na mojej skórze). DW polecam dla osób, które maja do zakrycia dużo. Lecz zaden podkład nie wyrówna struktury skóry. Trzeba zastosować jakąś bazę, lecz nie na całą buzie lecz tylko na problematyczne miejsce.
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 13:59   #13
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak pomalować taką twarz ?

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
lingere de peu jest moim zdaniem kryjący. DW jest mocniej kryjący fakt. Pytanie moje brzmi gdzie ja porównuje oba podkłady do siebie? dają całkiem inny efekt. I gdzie ja napisałam ze DW to podkład nawilżający? kłania się czytanie ze zrozumieniem...
Napisałam autorce,że najlepszy jest podkład kryjący z działaniem nawilżającym i takie działanie ma Guerlain lingerie de peau (jak na mojej skórze). DW polecam dla osób, które maja do zakrycia dużo. Lecz zaden podkład nie wyrówna struktury skóry. Trzeba zastosować jakąś bazę, lecz nie na całą buzie lecz tylko na problematyczne miejsce.
Podkład który ma właściwości nawilżające a w nawiasie lingere lub DW. Nie da się tego inaczej przeczytać. Lingere de pau jest podkładem nawilżającym to fakt. I wygląda bardzo naturalnie. W zasadzie dla każdego. Ja go bardzo lubie. Być może mam więcej do ukrycia( naczynka przy nosie) bo on mi ich nie ukrywa , ja krycie określiłabym jako takie lekko poniżej dw light to takprzy jednej pompce z możliwością budowania tego krycia. Lubie go bo moimi zdaniem nie jest widoczny
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-08-11 o 14:08
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-11 14:59:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.