Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-18, 10:48   #181
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Roaccutane

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Gonia 1 - Dawno sie nie odzywałaś.... jak u Ciebie przebiega kuracja?
wlasnie Goniu1, daj znac jak tam buzka sie sprawuje? mam nadzieje, ze nic nowego nie wyskakuje.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-18, 22:38   #182
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Roaccutane

Dziewczyny, a czym smarujecie teraz buźki? Ja jestem już po 4 msc Izoteku i chyba ostatnio używałam za lekkich kremów, bo ciągle mam uczucie ściągniętej skóry Może to tez dlatego, że chłodniejsze dni nadchodzą i cera sama nie umie się już obronić, jak za czasów łojotokowego szaleństwa Może macie jakieś sprawdzone mazidła na noc (na pewno coś tłuściejszego) i na dzień, żeby tylko z kolei się cera za bardzo nie świeciła... Z wielu względów używam na dzień samego kremu, z resztą tyle lat tuszowałam te wszystkie niedoskonałości, że teraz nie mogę się nacieszyć chwilami gdy z domu wychodzę tylko z kremem nawilżającym na buźce
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-19, 07:49   #183
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Roaccutane

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czym smarujecie teraz buźki? Ja jestem już po 4 msc Izoteku i chyba ostatnio używałam za lekkich kremów, bo ciągle mam uczucie ściągniętej skóry Może to tez dlatego, że chłodniejsze dni nadchodzą i cera sama nie umie się już obronić, jak za czasów łojotokowego szaleństwa Może macie jakieś sprawdzone mazidła na noc (na pewno coś tłuściejszego) i na dzień, żeby tylko z kolei się cera za bardzo nie świeciła... Z wielu względów używam na dzień samego kremu, z resztą tyle lat tuszowałam te wszystkie niedoskonałości, że teraz nie mogę się nacieszyć chwilami gdy z domu wychodzę tylko z kremem nawilżającym na buźce
ja używam co drugą noc Nanobase - doskonale się sprawdza . Na dzień czasem fitry, albo nic .....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 07:01   #184
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Roaccutane

ja jestem już jakis czas po kuracji Ioztekiem.I po prostu swiat stal sie piękniejszy.Skora jest czysciutka,nie mam plam ani blizn.Moge wreszcie isc na basen,na plaze nie martwiac sie o to ze mam na plecach ogromne krosty.Skora sie przestala przetluszczac i jest w naprawde swietniej formie,w czasie kuracji była sucha a teraz jest normalna.Gorąca namawiam na ten lek.Na prawde pomaga,a nie jak np.antybiotyki przynosszące chwilową poprawe.Wysyp to w sumie normalna rzecz.A najfajesze jest to ze moja tłusta ,bardzo zanieczyszczona buzia zaczela sama sie oczyszczac podas kuracji..Dosłownie wyszly mi z twarzy wągry,grydki znikkneły....A co do nawilzania uzywalem kremu na dzien Lancome do skory suchej.Swietni sie sprawdzal.A na noc moja pani doktor powiedziala ze lepiej jest skore natłuscic i kazala mi samrowac buzie wazelina kosmtyczna (Ziaja ,2 zł ) .Bralem Izotek przez 6 miesiecy,w dawce 30 mg na kilogram.Nie odczuwalem zadnych skutkow upocznych oprócz suchoosci skory i ust.
Jedyne czego sie boje to nawrót.Załamał bym sie.
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 19:42   #185
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Roaccutane

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
ja jestem już jakis czas po kuracji Ioztekiem.I po prostu swiat stal sie piękniejszy.Skora jest czysciutka,nie mam plam ani blizn.Moge wreszcie isc na basen,na plaze nie martwiac sie o to ze mam na plecach ogromne krosty.Skora sie przestala przetluszczac i jest w naprawde swietniej formie,w czasie kuracji była sucha a teraz jest normalna.Gorąca namawiam na ten lek.Na prawde pomaga,a nie jak np.antybiotyki przynosszące chwilową poprawe.Wysyp to w sumie normalna rzecz.A najfajesze jest to ze moja tłusta ,bardzo zanieczyszczona buzia zaczela sama sie oczyszczac podas kuracji..Dosłownie wyszly mi z twarzy wągry,grydki znikkneły....A co do nawilzania uzywalem kremu na dzien Lancome do skory suchej.Swietni sie sprawdzal.A na noc moja pani doktor powiedziala ze lepiej jest skore natłuscic i kazala mi samrowac buzie wazelina kosmtyczna (Ziaja ,2 zł ) .Bralem Izotek przez 6 miesiecy,w dawce 30 mg na kilogram.Nie odczuwalem zadnych skutkow upocznych oprócz suchoosci skory i ust.
Jedyne czego sie boje to nawrót.Załamał bym sie.

Super, że jesteś tak zadowolony . Myśl pozytywnie i nie dopuszczaj myśli o nawrocie....
Ja też jestem zadowolona ale ja jestem dopiero na poczatku mojej mam nadzieje, ostatecznej wygranej z tym diabelstwem. Ja walczę z grudkami, napisałeś, że i ich się pozbyłeś.... po jakim czasie zaczęły Ci znikać? Bo ja narazie pryszzcy się już pozbyłam ale grudki wciąż są....
Melduję, że niestety ze skutków ubocznych od wczoraj cierpię na ból stawów biodrowych... ale co tam stawy..... ból minie i mam nadzieje, że razem z nim grudki.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 19:56   #186
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja też chętnie pozbędę się grudek
Ten mój ostatni "wysyp" to chyba tylko dlatego, że jestem przed okresem (mam nadzieję). Ogólnie pozchodziły mi te syfy z policzków. W dalszym ciągu mam zaskórniki w okoliach szyi, które pod wpływem Effaclaru oczyszczają się i dzięki temu mam te gule. Od 2 dni nie smaruję tych miejsc Effaclarem i gule wysuszają się i zmniejszają.
Mnie coś boli kręgosłup od 2 dni, ale nie wiem czy to przez Akne...
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 20:08   #187
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja też chętnie pozbędę się grudek
Ten mój ostatni "wysyp" to chyba tylko dlatego, że jestem przed okresem (mam nadzieję). Ogólnie pozchodziły mi te syfy z policzków. W dalszym ciągu mam zaskórniki w okoliach szyi, które pod wpływem Effaclaru oczyszczają się i dzięki temu mam te gule. Od 2 dni nie smaruję tych miejsc Effaclarem i gule wysuszają się i zmniejszają.
Mnie coś boli kręgosłup od 2 dni, ale nie wiem czy to przez Akne...

Azzis - ten ból kręgosłupa może być przez Akne.... czytałam gdzie na forum dermatologicznym, że kilka osób skarżyło się na ból kręgosłupa i stawów....
ale nie poddajemy się, nie marudzimy tylko walczymy dalej
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 20:23   #188
Blondyneczka17
Raczkowanie
 
Avatar Blondyneczka17
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 158
Dot.: Roaccutane

ja biore równo miesiąc i 10 dni i jak narazie mam totalny wysyp . Jest źle i to chyba mało powiedziane, ale nie załamuję się. Wiem, że nadejdzie dzień, w którym stwierdze z czystym sumieniem, że jest lepiej . stosuję krem nivea miód + mleko a na usteczka pomadke izotekową. jak narazie jedyne skutki uboczne to suchość skóry i warg .
Blondyneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 20:46   #189
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Azzis - ten ból kręgosłupa może być przez Akne.... czytałam gdzie na forum dermatologicznym, że kilka osób skarżyło się na ból kręgosłupa i stawów....
ale nie poddajemy się, nie marudzimy tylko walczymy dalej
A ja mialam nadzieje, że to może od zbyt długiego przesiadywania przed kompem To dopiero 1,5 mies. kuracji i jak tak ma być do końca to nie za dobrze :/

Gonia, pewnie, że się nie poddajemy, ale pomarudzić chyba możemy co?
U mnie oprócz suchych ust, doszedł ten ból kręgosłupa i suchość skóry (od dzisiaj nawilżam ciało ostro balsamem).
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-20, 20:48   #190
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Roaccutane

Cytat:
Napisane przez Blondyneczka17 Pokaż wiadomość
ja biore równo miesiąc i 10 dni i jak narazie mam totalny wysyp . Jest źle i to chyba mało powiedziane, ale nie załamuję się. Wiem, że nadejdzie dzień, w którym stwierdze z czystym sumieniem, że jest lepiej . stosuję krem nivea miód + mleko a na usteczka pomadke izotekową. jak narazie jedyne skutki uboczne to suchość skóry i warg .
ja jestem na etapie 1 miesiąc i 16 dni..... narazie wysypu nie mam, mam nadzieje, że mnie to ominie.... ale mam tak jak pisałam suche usteczka no i teraz ból stawów biodrowych - ale mnie to w ogóle nie zniechęca - więc przeciwnie jestem coraz mocniejsza w moim dążenia do ładniejszej buźki
Blondyneczko nie ma co się załamywać - wszyscy mówią, że po wysypie będzie już dużo dużo lepiej
Trzymaj się mocno
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 07:32   #191
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość

Potwierdzam U mnie znowu skóra jest mieszana, ale strefa T nie świeci się tak mocno, jak kiedyś.

Laity, a kiedy odstawiłas izotek?

Skopiuję Wam moją wypowiedź z innego forum:

Bardzo jestem ciekawa opinii osób, które już skończyły leczyć się izo. Ja skończyłam brać lek miesiąc temu i niestety jakiś tydzień temu zauważyłam, że twarz zaczęła się lekko przetłuszczać, włosy też. Nie jest tak strasznie jak przed rozpoczęciem leczenia, kiedy to twarz miałam dosłownie oblepioną tłuszczem, ale izotek przyzwyczaił mnie do tego komfortu, że cały dzień miałam suchą skórę. Teraz wygląda to mniej więcej tak, że po kilku godzinach od umycia twarzy pokrywa się leciutką warstwą tłuszczyku, przyłożę chusteczkę do skóry i mam spokój na następne kilka godzin... Tak chyba wygląda normalna cera, prawda?
Najgorzej z powiekami - makijaż nie trzyma mi się na nich już tak długo, jak podczas leczenia. No i te włosy...podczas kuracji myłam je co 4 dni, czasem rzadziej (wyglądały ładnie) a teraz już na drugi dzień czuję, że tuż przy skórze coś się dzieje, nie są pierwszej świeżości... I nadal bardzo wypadają.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-21, 10:31   #192
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

skora ktora juz po kilku godzinach pokrywa sie warstwą tłuszczu nie jest normalna.Na izotek kazdy w sumie reaguje inaczej.U jednego po kuracji w koncowym trwalym efekcie skora bedzie sucha,u innego normalna,a u jeszcze innego znowu moze sie przetluszczac.To kwestia indywidualna.U mnie jest tak :skora jest normalna z lekką tendencją do wysuszania sie,nie przetluszcza sie,ale włosy sie przetluszczaja ,codziennie je musze myc :/.
a co do skutków ubocznych to moga sie one utrzymywac krótko po odstawieniu leku.

W sumie to ponowne przetluszczanie wlosow mi nie przeszkadza zbytnio,ranno je umyje(bo jak umyyje je wieczorem to juz kolo poludnia robia sie tłuste..heheh) i caly dzien sa ok ..

Wiecie co jest najlepsze....to ze jak dotykam swojej buzi teraz to czuje gladka,miła w dotyku ,nawilzona skore ,a nie tłuste pole minowe pełne grud,wągier i pryszczy... to uczucie po pieciu latach męki z trądzikiem warte jest wszystkich piniędzy
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 13:48   #193
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Laity, a kiedy odstawiłas izotek?

Skopiuję Wam moją wypowiedź z innego forum:

Bardzo jestem ciekawa opinii osób, które już skończyły leczyć się izo. Ja skończyłam brać lek miesiąc temu i niestety jakiś tydzień temu zauważyłam, że twarz zaczęła się lekko przetłuszczać, włosy też. Nie jest tak strasznie jak przed rozpoczęciem leczenia, kiedy to twarz miałam dosłownie oblepioną tłuszczem, ale izotek przyzwyczaił mnie do tego komfortu, że cały dzień miałam suchą skórę. Teraz wygląda to mniej więcej tak, że po kilku godzinach od umycia twarzy pokrywa się leciutką warstwą tłuszczyku, przyłożę chusteczkę do skóry i mam spokój na następne kilka godzin... Tak chyba wygląda normalna cera, prawda?
Najgorzej z powiekami - makijaż nie trzyma mi się na nich już tak długo, jak podczas leczenia. No i te włosy...podczas kuracji myłam je co 4 dni, czasem rzadziej (wyglądały ładnie) a teraz już na drugi dzień czuję, że tuż przy skórze coś się dzieje, nie są pierwszej świeżości... I nadal bardzo wypadają.
Gonia 1 - a możesz przypomnieć jaką dawkę brałaś i jak długo? doszłaś do dawki 120mg/kg ciała?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-21, 18:58   #194
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dzsiaij troszkę już lepiej - już mi tak stawy biodrowe nie dokuczają..... nie było to jakies uciążliwe, po prostu nie mogłam zbyt szybko chodzić... kurcze, kiedyś jak mnie coś bolało, to bardziej narzekałam, a teraz wszystko zniosę dla mojej cery
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 00:42   #195
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
skora ktora juz po kilku godzinach pokrywa sie warstwą tłuszczu nie jest normalna.
"Już" po kilku godzinach? Przed kuracją izo moja cera była tłusta po 2 godzinach od umycia. Nie załamuj mnie, proszę, że moja cera znowu jest tłusta. Bo ta warstewka tłuszczu nie jest jakaś gruba... w sensie: skóra wygląda na lekko rozświetloną, ale ja przyzwyczaiłam się do suchej cery dlatego ścieram tę warstewkę. Przecież skóra normalna też produkuje sebum, ale w normalnych ilościach.

Ja także mam wrażenie, że skóra gdzie są włosy przetłuszcza mi się bardziej niż skóra twarzy...Dziwne...

A dawka, jaką wzięłam, to nieco ponad 150 mg na kg masy ciała.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 05:58   #196
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Gonia1 skora ktora jest normalna produkuje sebum,ale w takich ilosciach ktorych nie widac na twarzy...skora normalna jest matowa i gladka....jesli sie blyszczysz to oznacza ze twoja skora znow sie przetluszcza...w sumie to ja nie wiem jak wyglada twoja buzia...mowie tylko to co powtarza mi moja pani dermatolog .dodam ze moja twarz przed kuracja izotekiem w strefie T robila sie tlusta juz po pol godzinie po uzyciu..a po godzinie cala moja twarz była pięknie i rowno natluszczona

Edytowane przez hateme4
Czas edycji: 2007-10-22 o 19:41
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 17:58   #197
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

weteranki Aknenorminowe - 1 listopada prawdopodobnie zaczynam swoja kuracje, jestem przerazona, ale chec posiadania ladnej cery przewaza wszystko. Bede sie jeszcze przed 1 listopada kontaktowala z moim dermatologiem, ale mam do was pytanie:
1) czy ktorakolwiek z was brala Aknenormin biorac tabletki na nadcisnienie? ja takie biore i zastanawiam sie czy to nie wchodzi w jakies interakcje z Akne?
ah i jeszcze drugie pytanie, troche dziwne, ale kto tam wie co z czym wchodzi w interakcje: myslicie, ze szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy (HPV) moze miec jakis wplyw na przebieg kuracji Akne? Zamierzam sie w listopadzie jakos zaszczepic.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 18:05   #198
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
weteranki Aknenorminowe - 1 listopada prawdopodobnie zaczynam swoja kuracje, jestem przerazona, ale chec posiadania ladnej cery przewaza wszystko. Bede sie jeszcze przed 1 listopada kontaktowala z moim dermatologiem, ale mam do was pytanie:
1) czy ktorakolwiek z was brala Aknenormin biorac tabletki na nadcisnienie? ja takie biore i zastanawiam sie czy to nie wchodzi w jakies interakcje z Akne?
ah i jeszcze drugie pytanie, troche dziwne, ale kto tam wie co z czym wchodzi w interakcje: myslicie, ze szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy (HPV) moze miec jakis wplyw na przebieg kuracji Akne? Zamierzam sie w listopadzie jakos zaszczepic.
ja też byłam przerażona, zwłaszzca przy moim 1 razie oczywiście chodzi o wzięcie 1 tabletki.... a to dlatego,że się naczytałam o skutkach ubocznych, lekarz oczywiście mnie bardzo uspokajał i miał rację... skutki uboczne nie są takie starszne jak je malują...
Co do pytań o nadciśnienie i szczepionkę, to na pewno Twój lekarz Ci wsztstko powie....
Ja jestem narazie zachwycona tymi tabletkami, co prawda nie jestem weteranką, bo biorę je dopiero 1,5 miesiąca ale już od 2 tyg. zauważyłam OGROMNĄ poprawę.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-22, 21:08   #199
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A co z bólem stawów ? Ostatnio zaczęłam ćwiczyć ( oczywiście wcześniej zupełnie tego nie robiłam - ćwiczę dla zdrowia i sylwetki, nie wyczynowo) i stawy bardziej mnie bolą. Nie wiem,czy zaprzestawać ćwiczeń... Jak sobie radzicie ze stawami ?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-22, 21:25   #200
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
A co z bólem stawów ? Ostatnio zaczęłam ćwiczyć ( oczywiście wcześniej zupełnie tego nie robiłam - ćwiczę dla zdrowia i sylwetki, nie wyczynowo) i stawy bardziej mnie bolą. Nie wiem,czy zaprzestawać ćwiczeń... Jak sobie radzicie ze stawami ?
Mnie ostatnio bolał kręgosłup przez 3 dni, ale minęło.
To oczywiste, że podczas wysiłku fizycznego ból stawów będzie wzmożony.
Ja nie ćwiczę, więc nie wiem co Ci poradzić, czy zaprzestać czy ćwiczyć w dalszym ciągu. Wydaje mi się, że możesz ćwiczyć jeśli nie przemęczasz się za bardzo.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 06:57   #201
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
A co z bólem stawów ? Ostatnio zaczęłam ćwiczyć ( oczywiście wcześniej zupełnie tego nie robiłam - ćwiczę dla zdrowia i sylwetki, nie wyczynowo) i stawy bardziej mnie bolą. Nie wiem,czy zaprzestawać ćwiczeń... Jak sobie radzicie ze stawami ?
mnie bolały przez 3 dni stawy biodrowe ale już jest OK
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 08:15   #202
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
mnie bolały przez 3 dni stawy biodrowe ale już jest OK
Gonia nasze kuracje i objawy są bardzo podobne )) Mi też po 3 dniach ból kręgoslupa przeszedł
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:17   #203
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Gonia nasze kuracje i objawy są bardzo podobne )) Mi też po 3 dniach ból kręgoslupa przeszedł

Ale powiedz sama - nie jest tak źle, jak pisza co niektórzy..... Skutki uboczne sa , ale da się to przeżyć.....

Azzis - czy tez zauważyłaś większą skłonność do przeziębień? Co jakiś czas boli mnie gardło.... ale po 2-3 dniach samo przechodzi - myslisz, że to może miec coś wspólnego z braniem Akne?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:27   #204
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ale powiedz sama - nie jest tak źle, jak pisza co niektórzy..... Skutki uboczne sa , ale da się to przeżyć.....

Azzis - czy tez zauważyłaś większą skłonność do przeziębień? Co jakiś czas boli mnie gardło.... ale po 2-3 dniach samo przechodzi - myslisz, że to może miec coś wspólnego z braniem Akne?

Wydaje mi się, że jeszcze za krótko bierzemy, żeby poczuć te wszystkie skutki uboczne. To co my mamy to jeszcze nic. Mnie przeziębienia jeszcze nie łapią wcale. Chociaż z innych skutków ubocznych zauważyłam, że od czasu do czasu boli mnie brzuch A jak u Ciebie jest z okresem? Bo mi się spóźnia odkąd biorę Akne.
Zaglądam czasem na inne forum dotyczące Akne i ludzie piszą, że po 4-tym mies. zaczynają się "prawdziwe" skutki uboczne. Oczywiście wcale nie musi nas to spotkać.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:34   #205
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jeszcze za krótko bierzemy, żeby poczuć te wszystkie skutki uboczne. To co my mamy to jeszcze nic. Mnie przeziębienia jeszcze nie łapią wcale. Chociaż z innych skutków ubocznych zauważyłam, że od czasu do czasu boli mnie brzuch A jak u Ciebie jest z okresem? Bo mi się spóźnia odkąd biorę Akne.
Zaglądam czasem na inne forum dotyczące Akne i ludzie piszą, że po 4-tym mies. zaczynają się "prawdziwe" skutki uboczne. Oczywiście wcale nie musi nas to spotkać.
ja mam okres jak w zegarku, bo biorę tabletki antykoncepcyjne .
Kurcze, powinnam iść na kontrolne badania cholesterolu i glukozy ale sie aż boje..... a niedługo kończy mi sie 2 opakowanie tabletek :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:36   #206
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a tak w ogóle to czasem sama z siebie się śmieje, bo jak coś mnie boli to od razu myśle, że od Akne.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 13:46   #207
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hehehe to ja mam dokładnie tak samo.
Coś mnie szczyknie, coś zaboli a ja już zapełniam w myślach listę skutków ubocznych Akne

Ja za tydzien ide do lekarza. Ciekawe co znowu wymyśli
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 14:21   #208
julia1612
Raczkowanie
 
Avatar julia1612
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześc dziewczyny dziś wieczorem biore 1tabletke IZOTEKU.Jestem przreażona(te depresje itd...)Ale najwyższy czas juz z tym skończyć!Czy wy też bierzecie do izoteku antykoncepty??
julia1612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 18:25   #209
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Uff..to się trochę uspokoiłam . A więc z ćwiczeń nie zrezygnuję. Jakby się to u mnie utrzymało, pewnie powiem lekarzom.
Co do skutków ubocznych - są do przeżycia. Zgadzam się.
Jeśli chodzi o Wasze przejścia - zdarzają mi się częściej infekcje - ale myślę,że to nie wina Curacne, tylko antybiotyku ( Dalacin C), który wraz z nim biorę. Jeśli chodzi o cykl - rzeczywiście @ spóźnia się ( problem z cyklem miałam od zawsze, tylko teraz to jest o wiele bardziej widoczne ).
Azzis O jakich "prawdziwych" skutkach ubocznych ludzie piszą ?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-23, 20:48   #210
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

W sumie może źle się wyraziłam, ale mając na myśli prawdziwe skutki uboczne, miałam na myśli te "ostrzejsze" opisane w ulotce.
Do tych prawdziwych i cięższych (dla mnie, tzn, nie chciałabym aby mnie to dopadło) skutków zaliczyłabym: krwotoki z nosa, depresję, kłopot z koncentracją, zmienność nastrojów, wrażliwość (na dotyk i ciepłą wodę) skóry na całym ciele, rumień na twarzy utrzymujący się długi czas, mocne bóle stawów, bóle brzucha (uszkodzona wątroba), silne złuszczanie skóry twarzy tak, że odłazi płatami, wypadanie włosów . Mnie na razie to omija i mam nadzieję, że nas wszystkich nie dopadnie.
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.