Dezodoranty / antyperspiranty bez aluminium - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 14:20   #31
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

a co z Etiaxilem, jest szkodliwy ? i czy skóra się do niegi przyzwyczaja, tzn po odstawieniu pocenie się moze nasilic???

jestem w grupie wys ryzyka - rak piersi, czy powinnam stosowac Etiaxil?
czy jest tu jakis dermatolog?
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 01:48   #32
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

moja mama stosowała etiaxil, ale musiała odstawić, bo spuchła i dostała uczulenia.
jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka, to przede wszystkim wybierz się do któregoś centrum onkologii na badania genetyczne pod kątem mutacji sprzyjającej temu nowotworowi. jeśli rzeczywiście masz historię zachorowań w rodzinie, to powinni skierować cię na bezpłatne badania DNA.

moim zdaniem logika typu 'są inne bardziej szkodliwe związki niż aluminium' jest nietrafiona- w przypadku prowadzenia zdrowego trybu życia, każdy, choćby niewielki procent wyeliminowanych z użycia szkodliwych substancji, jest istotny.
z tego powodu uważnie studiuję składy kosmetyków, produktów spożywczych i ogólnie zwracam uwagę na to, co mnie otacza.
co do aluminium- to jest pierwiastek szkodliwy. z tego powodu powszechnie odradza się używanie aluminiowych sztućców, naczyń i folii, a podrapane patelnie teflonowe nie nadają się do użytku, bo warstwa aluminium nie powinna mieć bezpośredniej styczności z pożywieniem.
to, że nie ma pewnych badań na temat związku między rakiem piersi a aluminium nie ma dla mnie większego znaczenia dlatego, że aluminium, które przenika do organizmu, jest dla niego szkodliwe w sposób ogólny. co z tego, że nie wywoła bezpośrednio nowotworu piersi, jeśli pośrednio pogarsza funkcjonowanie innych organów?

zresztą tych badań też można się nieco przyczepić- tam są podane szczegóły statystyk zastosowanych do obliczania wskaźników relacji między rakiem a alu- testy dwustronne są słabsze, mogłoby się okazać, że te dane pacjentów z rakiem przy teście jednostronnym dałyby zupełnie inny wynik. ale to dygresja, kto miał kiedyś statystykę, będzie kojarzył ocb
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:04   #33
monico
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

a co myslicie na temat dezodorantu Nuxe?czy ktos uzywal? ponoc tez malo skuteczny
monico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 13:20   #34
maruda7
Raczkowanie
 
Avatar maruda7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Witajcie,
Po przeczytaniu książki "Antyrak" zaczęłam powoli zmieniać swoje pożywienie, zwracać większą uwagę na to co jem właśnie, jakich kosmetyków używam.
Nie panikuję, nie odstawiłam wszystkiego, tylko po prostu stopniowo zmieniam swoje otoczenie
Jeśli chodzi o kosmetyki z aluminium, znalazłam Vichy właśnie, bez aluminium, czyli nie antyperspirant. Niestety skóra moja przyzwyczajona do antyperspirantów, średnio zadziałała na takie vichy (wcześniej stosowałam np SVR lub Vichy właśnie antyperspir., lub jakieś tam nivea czy coś).
Skóra powoli się odzwyczaja, kobiety kiedyś na wsiach nie używały dezodorantów:P po prostu częściej się myły (o ile:P).
Ja jestem na takim etapie: używam tego vichy, a jak potrzebuje jednak czegoś "mocniejszego" zakupiłam roll -on z Yves Rocher, do skóry wrażliwej. Staram się częściej, w miary możliwości myć i mniej stosować zwykłych antyperspirantów.
Jednak na 100% się nie da:P w obecnym świecie, spotkań, aut, biegania od rana do nocy po mieście
Pozdrawiam serdecznie,
M.
__________________
"Taniec jest jak remedium na chaos cywilizacyjny."
EKOkulary.pl
maruda7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:38   #35
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

bioderma ma od niedawna deo: jeden z aluminium-antyperspirant, a drugi bez aluminium
niestety- raczej nie wierzę w skuteczne ograniczanie pocenia bez udziału aluminium (no, ewentualnie jeszcze botox...), więc nie oczekiwałabym wiele
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:31   #36
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

wróciłam właśnie z wakacji w turcji- a tam oczywiście temperatury wysokie itd.
nie wzięłam ze sobą antyperspirantu, chociaż miałam taki zamiar, ale wyszło tak, że spakowałam tylko rossmanowski sztyft bez alu. i wiecie co? wystarczył mi!
wygląda na to, że skórę trzeba po prostu odzwyczaić od antyperspirantu, a zacznie pozytywnie reagować na słabsze specyfiki. będę więc dalej próbować..
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:50   #37
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

A co powiecie o dezodorantach Lavera. Zastanawiam się nad kupnem tego z mlekiem i miodem. Czy ktoś używał? Jaka skuteczność? Zauważyłam że niektóre z dezodorantów, tych bez soli aluminium, mają alkohol. Czy on nie będzie podrażniał skóry, wrażliwej na alkohole w innych dezodorantach? Napiszcie coś.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 21:02   #38
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Myślę, że może podrażnić, ale to zależy, w jakiej ilości go użyto...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 16:52   #39
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Gry po raz pierwszy usłyszałam o ewentualnej szkodliwości antyperspirantów postanowiłam je wyeliminować a przynajmniej znacznie ograniczyć. Staram się więc używać zwykłych dezodorantów, ale antyperspirant mam na wszelki wypadek zawsze w torebce. Używam go w czasie stresujących i zabieganych dni, i zawsze gdy idę na dyskotekę. W pozostałe dni korzystam ze "zwykłych" dezodorantów. Prawda jest taka, że nie da sie w obecnych czasach żyć w zgodzie z naturą, ale chociaż takimi małymi kroczkami staram się być bliżej tej właściwej drogi .
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 17:20   #40
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Już jakiś czas temu wyeliminowałam aluminium z dezodorantów i jestem zadowolona. Aktualnie używam sanoflore w kulce, przedtem dezodorant z nowej linii The body shop w sztyfcie. Uważam, że to kwestia przyzwyczajenia, choć nie sądzę, żeby jakiś dezodorant bez aluminium dawał super ochronę. Używając kiedyś biothermu w kulce niebieskiego (z aluminium i parabenami) praktycznie w ogóle się nie pociłam. Po sanoflore nie ma tego efektu, ale z drugiej strony wcale nie śmierdzę, a olejki eteryczne robią swoje (przyjemny cytrusowy zapach). Do aluminium na pewno nie wrócę, podobnie jak do innych składników, które od pewnego czasu omijam z daleka. Wbrew pozorom jest alternatywa (bardziej naturalna, mniej chemiczna i na pewno zdrowsza dla organizmu) dla każdego kosmetyku, trzeba tylko dobrze poszukać
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:56   #41
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
no cóż, umrzeć na coś trzeba a śmierdzieć niekoniecznie

Ciekawe czy tak łatwo przyszłyby Tobie te słowa gdybyś miała umrzeć w wieku - nastu, dwudziestu paru- albo trzydziestu paru lat na raka ? i być może przyczyniłyby się do tego antyperspiranty.

Zapewne wtedy dla uratowania sobie życia zdecydowałabyś się na zwykłe ,,śmierdzące,, dezodoranty.

Poza tym - istnieją inne opcje - nie tylko antyperspiranty i nie od razu trzeba śmierdzieć.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 21:15   #42
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Która z was ma info, gdzie kogę zaopatrzyć się w dezodorant Sanflore? Super skład ma
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 21:26   #43
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Fuzukatsu Właśnie kupiłam dziś w drogerii/aptece Superpharm.
Teraz jest promocja -30% i zapłaciłam 16 zł z groszami
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 10:50   #44
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Wiecie co mnie zastanawia?? Przez przypadek wpadły mi dzisiaj w ręce 2 antyperspiranty mojego TŻeta (co to właściwie za skrót??). I wiecie co?? Żaden z nich nie ma w składzie aluminium. A są to typowe antyperspiranty drogeryjne w średniej cenie. O co w tym wszystkim chodzi??
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 10:56   #45
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

A jakie mają składy?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 11:35   #46
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

propylene glycol,butylene glycol , aqua, isosteareth-20, sodium stearate, sodium palmitate, sodium arachidate, parfum, steareth-2, alpha-isomethyl ionone, limonene, linalool,sodium behenate, sodium hydroxide, sodium laurate, sodium myristate, triclosan

przepisywane ręcznie więc mogą być literówki
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:13   #47
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Fuzukatsu Właśnie kupiłam dziś w drogerii/aptece Superpharm.
Teraz jest promocja -30% i zapłaciłam 16 zł z groszami
Dzięki! Muszę się rozejrzeć

TŻ- towarzysz życia
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:53   #48
Maria Elena
Raczkowanie
 
Avatar Maria Elena
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 211
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

dezodoranty FA nie maja w swoim skaldnie aluminium - w kazdym razie ja nie znalazlam, ale sprawdzalam jakies pol roku temu - moze teraz zmienili sklad
Maria Elena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:55   #49
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
a co z Etiaxilem, jest szkodliwy ? i czy skóra się do niegi przyzwyczaja, tzn po odstawieniu pocenie się moze nasilic???
tak,etiaxil ma aluminium w składzie;/ jest bardzo mocny i bardzo chemiczny. Używasz na własną odpowiedzialność.
Cytat:
Napisane przez wurpdaborbuko Pokaż wiadomość
uważnie studiuję składy kosmetyków, produktów spożywczych i ogólnie zwracam uwagę na to, co mnie otacza.
Robię dokładnie tak samo. Ilość moich kosmetyków w łazience zmniejszyła się pięciokrotnie.
Zwracam uwagę na składy i kupuję tylko produkty o naturalnych składach, głównie kosmetyki dla dzieci.
Zwracam uwagę na to co jem, gdzie kupuję pożywienie, czy jest ono świeże, nie jem śmieci, świadomie wybieram te mniej przetworzone.

Dlaczego mam nie zainteresować się tymi antyperspirantami?... sprawdziłam i zarówno moja lady speedstick jak i etiaxil zawiera aluminium.
Niestety nie wyobrażam sobie funkcjonowania z plamami pod pachą więc póki nie zagłębię się bardziej w temat i nie znajdę jakiś alternatyw pozostaje przy antyperspirancie.

jak tylko znajde "antyperspirant" bez aluminium to dam znac jak sie sprawdza



byc moze 1 raz na 2tygodnie etiaxilu jest lepsze niz codzienne psikanie sie antyperpirantem?...czy moze jednak nie, skoro etiaxil "działa"tak dlugo to musi zawierac zabojcze dawki roznych dziwnych substancji ;<
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 22:16   #50
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Bebe w kulce nie ma aluminium
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ji-w-kulce.htm
Choć na co dzień używam kryształu- już rok kończę pierwsze opakowanie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...Deo-sztyft.htm
Cytat:
dezodoranty FA nie maja w swoim skaldnie aluminium - w kazdym razie ja nie znalazlam, ale sprawdzalam jakies pol roku temu - moze teraz zmienili sklad
Niestety mają- mam kulkę Fa Rice Dry i na drugim miejscu w składzie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2010-09-22 o 22:18
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 22:45   #51
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Choć na co dzień używam kryształu- już rok kończę pierwsze opakowanie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...Deo-sztyft.htm
Ammonium Alun ? przecież to też "tajemnicza" substancja jakas pochodna aluminium chyba co?


olejek herbaciany jako dezodorantbyć może kogoś to zainteresuje.
działanie podobne do antyperspirantu ma również cytryna i niektóre zioła.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 17:24   #52
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość

TŻ- towarzysz życia


To co?? Może podsumujmy?? Zróbmy listę antyperspirantów bez aluminium. Ja zaczynam .

1. Sanoflore
2. Forever Living Products
3. Vichy
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 17:33   #53
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

szkoda tylko że antyperspiranty bez aluminium nie chronią przed potem a ludzie oczekują właśnie ochrony, nikt nie chce miec mokrych plam po pachami.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 20:21   #54
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ze wzgledu na obciazenie rodzinne postanowilam pozbyc sie antysperpirantow i zaopatrzyc w cos bez aluminium. Spedzilam 40min w Superpharmie biorac do reki kazdy dezodorant, ktory stal na polce (z obu dzialow) i lekko sie zalamalam. Udalo mi sie znalezc dwa dezodoranty. Jeden Nivea w sprayu (ale nie typowy rozpylacz, tylko w szklanej przezroczystej butelce, jak jakis kosmetyk do wlosow), w skladzie alkohol, kosztuje 15zl. Drugi to Plante system, akurat jest przecena z 50zl na 35 , za to nie ma w skladzie alkoholu, itp.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jestes pewna? Moze akurat ten jeden nie, ale inne bebe na pewno mialy Al w skladzie.

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość


To co?? Może podsumujmy?? Zróbmy listę antyperspirantów bez aluminium. Ja zaczynam .

1. Sanoflore
2. Forever Living Products
3. Vichy
Wszystkie Vichy, ktore widzialam, mialy w skladzie Al. Czy to jest jakis konkretny, bez tego skladnika?

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
szkoda tylko że antyperspiranty bez aluminium nie chronią przed potem a ludzie oczekują właśnie ochrony, nikt nie chce miec mokrych plam po pachami.
Ja uzywajac zwyklych antyperspirantow tez mam plamy, wiec raczej duzej zmiany na neikorzysc nie powinnam odczuc

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:18
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 21:15   #55
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ze wzgledu na obciazenie rodzinne postanowilam pozbyc sie antysperpirantow i zaopatrzyc w cos bez aluminium. Spedzilam 40min w Superpharmie biorac do reki kazdy dezodorant, ktory stal na polce (z obu dzialow) i lekko sie zalamalam. Udalo mi sie znalezc dwa dezodoranty. Jeden Nivea w sprayu (ale nie typowy rozpylacz, tylko w szklanej przezroczystej butelce, jak jakis kosmetyk do wlosow), w skladzie alkohol, kosztuje 15zl. Drugi to Plante system, akurat jest przecena z 50zl na 35 , za to nie ma w skladzie alkoholu, itp.
Mam do Ciebie wielką prośbę, czy mogłabyś za kilka dni, jak go wypróbujesz, nap[isać o nim parę zdań? Jeśli okaze się dobry, to sama bym, korzystając jeszcze z tej przeceny, kupiła Będę Ci naprawdę wdzięczna
Cytat:
Wszystkie Vichy, ktore widzialam, mialy w skladzie Al. Czy to jest jakis konkretny, bez tego skladnika?
Na pewno aluminium nie ma w składzie dezodorant Vichy w kulce z jasnoniebieską nakrętką do skóry wrażliwej i depilowanej. Nie polecam - bardzo słabo działa, a alkohol denat. jest na 2 miejscu w składzie (wiec jak on niby ma być do cery wrażliwej )
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 21:20   #56
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Vichy 48h też ma.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:14   #57
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mam do Ciebie wielką prośbę, czy mogłabyś za kilka dni, jak go wypróbujesz, nap[isać o nim parę zdań? Jeśli okaze się dobry, to sama bym, korzystając jeszcze z tej przeceny, kupiła Będę Ci naprawdę wdzięczna
Nie kupilam go w koncu, stwierdzilam ze bez alkoholu glownie bedzie mi potrzebny dezodorant w lecie, kiedy spocona i ogolona skóra natychmiast sie podraznia. A teraz zaoszczedzilam i zaryzykowalam Nivea


Buszujac teraz w necie znalazlam jeszcze takie:

http://www.drolivia.pl/product/id/12...eptyczny-50-ml

http://www.drolivia.pl/product/id/12...eptyczny-50-ml

http://www.drolivia.pl/product/id/12...bez-glinu-50ml

http://allegro.pl/show_item.php?item=1238467866

http://allegro.pl/the-body-shop-deod...230294914.html

http://allegro.pl/the-body-shop-deod...230799470.html

http://www.aptekaeskulap.pl/avene-de...ml-p-3548.html

http://www.aquavitae.com.pl/product-...wy-150-ml.html

http://www.aquavitae.com.pl/product-...e-40-gram.html

http://www.drolivia.pl/product/id/15...razliwej-50-ml

http://www.aptekaeskulap.pl/la-roche...ml-p-7417.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-w-sz...-sztyfcie.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-roll...t-roll-on.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-w-at...i-werbena.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-roll...t-roll-on.html


A co myslicie o takich?

http://bioandeco.pl/dezodoranty-w-at...-intensiv.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-roll...intensive.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-roll...t-roll-on.html

http://bioandeco.pl/dezodoranty-roll...y-roll-on.html

Niby pisza, ze te ich sole glinu nie dzialaja jak te ze zwyklych antyperspirantow...

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:16
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 04:05   #58
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Ooooooo.........dzięki .

Jesli chodzi o ten z firmy forever living (http://allegro.pl/show_item.php?item=1238467866) to podobno jest całkiem całkiem. Ja nie używałam, ale na wizażowym wątku związanym z produktami tej firmy (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=75430) jest zachwalany.
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:07   #59
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Dziewczyny, brak dowodów na wpływ soli aluminium na zachorowania na raka lub chorobę Alzheimera.
Poszukałam i znalazłam w naprawdę wiarygodnych źródłach:
http://www.cancer.gov/cancertopics/f...et/Risk/AP-Deo
http://www.nytimes.com/2005/04/26/he...real.html?_r=1
http://www.scientificamerican.com/ar...an-block-sweat

przeczytajcie
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:25   #60
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

kotwilka nie tyle boję się samych soli aluminium, co ich groźnych kombinacji z parabenami, a to zdarza się w dezodorantach dość często. Fakt, że badania do tej pory nie potwierdziły szkodliwego wpływu soli aluminium na zdrowie nie oznacza, że następne badania w przyszłości tego nie wykażą. Osobiście nie używam takowych i wcale nie ciągnie się za mną smuga przykrego zapachu potu
Nie prowadzę powszechnej krucjaty na rzecz porzucenia antyperspirantów. Sama nie używam i mam problem z głowy, czy bać się, czy nie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-09-29 o 19:27
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-01 18:07:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:33.