Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 183 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 19:18   #5461
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no lepiej jak są to chłodne kolory, ale w niektórych ciepłych też jest dobrze. Niee szukałam w necie, ale te strony takie jakieś dziwne:/ znalazłam coś na makijaż.net
Mi chodziło o te, których używamy tu na wątku

http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
http://media-cache-ec4.pinterest.com...NrgBOfNz_c.jpg
http://media-cache-ec2.pinterest.com...YDlmpJ7p_c.jpg
http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
no właśnie na 12 Blueprints, ale teraz nie mogę tego znaleźć, przypadkiem jakiś czas temu zajrzałam i kliknęłam , ale nie wiem na co, ze wstydem się przyznaję,że moja znajomość angielskiego jest mierna i bardzo prawdopodobnie coś pokręciłam porównywałam sobie te gałki oczne ze swoją i nie znalazłam podobieństwa aj chyba już pozostanę w tej swojej niewiedzy, dzisiaj robiłam eksperyment z kolorami , byłam bez makijażu, włosy schowałam pod chustkę i tak mi wyszło,że przy białym kolorze jestem na twarzy żółta, a reszta kolorów jakie posiadam tworzyła nijakość , miałam wrażenie ,że we wszystkim jest mi beznadziejnie..., ale możliwe ,że ja tak bez makijażu właśnie wyglądam
Powiem ci tak: ja też musiałam dojrzeć do 12 blueprints, bo nie wchodzi łatwo na początku, poza tym niełatwo tam znaleźć szukane informacje.

No, dlatego uważam że po oczach nie ma co.

Prawdopodobnie nie jesteś przyzwyczajona do tak dokładnego oglądania się bez makijażu i ze schowanymi włosami. Ale właśnie o to chodzi, bo wtedy widzimy co faktycznie sam kolor robi z naszą twarzą.
Ja zawsze myślałam, że mi ładnie w kolorach lata... ech. Jeszcze w makijażu uchodzą, ale ogólnie zgaszone kolory mi źle robią, teraz to widzę.

Za to nauczyłam się dostrzegać harmonię w mojej naturalnej kolorystyce i w sumie jestem bardziej zadowolona z mojego wyglądu i nawet widzę, że w odpowiednim kolorze to i bez makijażu mogę chodzić (no, przynajmniej kiedy cera ma lepsze dni). Wcale nie mam niczego za jasnego ani za żółtego czy za szarego

Mimo wszystko dość nasycone, czyste kolory + nie biały to jednak wskazywałoby na wiosnę, wiosna nie musi być mega ciepła.
A jak robisz przymiarki, to pamiętaj, że trzeba tez spróbować chociaż po 1-2 kolory z innych pór roku, np. przytłumione czy zimne, żeby mieć porównanie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-12-12 o 19:25
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 19:24   #5462
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

zima w 100% ale nie wiem która pewnie dark lub bright bo złoto do mnie pasuje
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 20:38   #5463
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
zima w 100% ale nie wiem która pewnie dark lub bright bo złoto do mnie pasuje
Poprzymierzaj parę kolorów i zastanów się nad makijażem. Szczególnie odcienie szminek - na ciemnych ciemne kolory szminek wyglądają naturalnie (np. bordo).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 00:50   #5464
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć. Chciałabym się dowiedzieć jaki mam typ urody.
1. Ciężko mi jest się opalić. Najpierw na różowo, później odcień jest przykurzony.
2. Oczy mam koloru niebieskiego z ciemniejszą obwódką. Brwi mam koloru ciemny blond, rzęsy ciemne z jaśniejszymi końcówkami.
3. Piegi mam w lato koloru szarego.
4. Cera brzoskwiniowa. Rumienie się na różowo.
5. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond wpadający w brąz.
6. Naturalny kolor ust to róż.
7. Dobrze czuję się w bieli, niebieskim, różowym, szarym czarnym. Źle się czuje w czerwonym.
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 09:28   #5465
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz jesteś nieoceniona i bardzo dzięki,że się odzywasz
Wezmę się uczciwie za przymiarki w święta...wolne i mąż do pomocy ( biedak się napatrzy ) i zobaczymy co z tego wyniknie Mnie , pomijając kolory, to z opisów jeszcze jesień po głowie chodzi, to z powodu piegów , kiepskiej reakcji na słońce i tego ,że w rodzinie mam trochę rudzielców Tylko te włosy jako małolata mocno ciemne miałam. No nic pomierzymy ...zobaczymy.Haha...jak ja nie lubię oglądać siebie bez "tapetki" Miłego Dnia
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 10:45   #5466
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wiosny często mają piegi (nie zawsze) i często mogą się kojarzyć jesiennie przez ciepłą cerę, mogą być naturalnie rude albo bardzo dobrze wyglądać we włosach farbowanych na ciepłe rude kolory.

Różnica między wiosnami a jesieniami polega na czystości kolorów, nie ciemności itp. Brunetki i rude mogą być w obu typach.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
Cześć. Chciałabym się dowiedzieć jaki mam typ urody.
1. Ciężko mi jest się opalić. Najpierw na różowo, później odcień jest przykurzony.
2. Oczy mam koloru niebieskiego z ciemniejszą obwódką. Brwi mam koloru ciemny blond, rzęsy ciemne z jaśniejszymi końcówkami.
3. Piegi mam w lato koloru szarego.
4. Cera brzoskwiniowa. Rumienie się na różowo.
5. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond wpadający w brąz.
6. Naturalny kolor ust to róż.
7. Dobrze czuję się w bieli, niebieskim, różowym, szarym czarnym. Źle się czuje w czerwonym.
A możesz dokładniej opisać pasujące kolory? Jakie to odcienie niebieskiego i różowego? Jakie dokładnie kolory źle na tobie wyglądają? Ciepła czerwień, jasna, ciemna?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 11:44   #5467
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

witajcie,
ja również chciałabym się określić

1. Opalam się bardzo szybko na złocisty brąz.


2. Moje są oczy raczej szare, czasem zielono-niebieskie, ciężko jednoznacznie określić. Oprawa oczu bardzo ciemna- czarne brwi i czarne rzęsy


3. Piegów nie mam.


4. Skóra ma odcień złotawy.


5. Naturalny kolor włosów - miodowy blond z naturalnymi pasemkami, latem jaśnieją prawie do białych


6. Kolor ust- jasny różowy


7. Kolory- praktycznie we wszystkich kolorach czuję się dobrze. Najlepiej w czerni, bieli, butelkowej zieleni, czerwieni, bordo i w kolorze chabrowym, najgorzej w pomarańczowym
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 12:25   #5468
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz
Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
A możesz dokładniej opisać pasujące kolory? Jakie to odcienie niebieskiego i różowego? Jakie dokładnie kolory źle na tobie wyglądają? Ciepła czerwień, jasna, ciemna?
W mojej szafie jest róż jest w jasnych odcieniach.Od jasnego niebieskiego po granat. Ciepła i jasna czerwień. Chciałabym jeszcze dowiedzieć się jaki mam typ figury, ale to chyba nie ten wątek. [/QUOTE]

Edytowane przez 201706121013
Czas edycji: 2012-12-13 o 12:27
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 12:32   #5469
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez eufrozyna7 Pokaż wiadomość
7. Kolory- praktycznie we wszystkich kolorach czuję się dobrze. Najlepiej w czerni, bieli, butelkowej zieleni, czerwieni, bordo i w kolorze chabrowym, najgorzej w pomarańczowym
Chodzi o to, przy jakich kolorach twoja twarz najlepiej wygląda (bez makijażu), to które lubisz nie ma takiego znaczenia.

Jakie konkretnie konkretnie odcienie tych kolorów? Bo jest mnóstwo czerwieni i oranży, zapewniam ci że w jednych byłoby ci dobrze, a w innych nie.

Kilka palet po rozwagę:
http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg
http://media-cache-ec2.pinterest.com...YDlmpJ7p_c.jpg
http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
Czy któraś najbardziej przypomina twoje twarzowe kolory?

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
W mojej szafie jest róż jest w jasnych odcieniach.Od jasnego niebieskiego po granat. Ciepła i jasna czerwień. Chciałabym jeszcze dowiedzieć się jaki mam typ figury, ale to chyba nie ten wątek.
Tobie też proponuję zapoznanie się z paletami typów (linki wcześniej w wątku) i zastanowienie się, która paleta najbardziej przypomina twoje twarzowe kolory. Następnie trzeba poprzymierzać chociaż kilka kolorów bez makijażu, w dobrym świetle. Czasem okazuje się, że takie kolory, które nosimy często są owszem ok, ale nie najbardziej twarzowe. Często tak jest z popularnymi kolorami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 12:52   #5470
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[QUOTE=Wampierz;38115727] Chodzi o to, przy jakich kolorach twoja twarz najlepiej wygląda (bez makijażu), to które lubisz nie ma takiego znaczenia.

wiem, że chodzi o to, przy jakich kolorach najlepiej wygląda twarz problem jest właśnie w tym, że pasują mi zarówno chłodne odcienie, jak i ciepłe. Z podanych przez ciebie palet wybrałabym: http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg
oraz: http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 13:51   #5471
Natus25
Raczkowanie
 
Avatar Natus25
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 94
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

hej dziewczyny chcialabym sie dowiedziec jaki mam typ urody:P

1. Opalam sie dosy szybko na braz
2. Nie mam piegow
3.Oczy mam piwne
4.Wlosy z natury mam jasny braz
5.Skora przyciemniona...napewno nie blada

a wiec.... ?
__________________
Męcz swoje ciało albo ono zacznie męczyc Ciebie


nic się samo nie wydarzy


Skalpel- 6
Killer- 2
Szok trening- 2
Mel B- 3
Duety - 1
Brzuszki- 1200
PODSUMOWANIE = 26 dni z Ewką
Natus25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 13:56   #5472
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez eufrozyna7 Pokaż wiadomość
wiem, że chodzi o to, przy jakich kolorach najlepiej wygląda twarz problem jest właśnie w tym, że pasują mi zarówno chłodne odcienie, jak i ciepłe. Z podanych przez ciebie palet wybrałabym: http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg
oraz: http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
Tak, większości ludzi (podobno około 75%) pasują kolory nie czysto ciepłe czy zimne. To jest najzupełniej normalne.

Palety przez ciebie wybrane są neutralno-chłodne, czyli raczej chłodne, ale nie skrajnie chłodne, bliskie neutralności. Kolory są u jasnego lata dość mocno nasycone, leciutko rozbielone. U intensywnej zimy bardzo czyste i nasycone. Obie są pod wpływem wiosny, u obu typów w wyglądzie mogą być widoczne lekkie żółtawe tony, ale pasują właśnie chłodne kolory. To może być właśnie zbijające z tropu, bo wiele osób widzi te żółte (oliwkowe) tony w skórze i myśli, że musi być typem ciepłym. Z drugiej strony typy ciepło-neutralne mogą mieć problem z dobraniem odpowiednich kolorów, nie za ciepłych.

Proponowałabym przymierzenie kilku kolorów z tych palet, i dodatkowo jasnej oraz intensywnej wiosny. Test szminki też powinien coś powiedzieć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 14:02   #5473
eufrozyna7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 124
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

dzięki, brakuje tutaj przycisku 'lubię to!" :P
eufrozyna7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 22:24   #5474
Zwegowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie dziewczyny Również chciałabym się dowiedzieć jaki mam rodzaj urody, pomożecie?

1. Opalam się bardzo wolno, najpierw na czerwono a dopiero potem schodzi mi to na lekki brąz.


2. Kolor oczu raczej niebieski choć czasami mogą wydawać się zielone, ciemne brwi i rzęsy.


3. Mam piegi.


4. Nie znam się za bardzo na tym, ale wydaje mi się, że mam bladą skórę, oliwkową.


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz


6. Kolor ust- jasny róż


7. Kolory- czuję się dobrze w jasnych kolorach, beże, biel
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00938.jpg (57,0 KB, 15 załadowań)
Zwegowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 22:56   #5475
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zwegowana Pokaż wiadomość
7. Kolory- czuję się dobrze w jasnych kolorach, beże, biel
Trochę mało informacji, czy możesz napisać coś więcej o kolorach w których wyglądasz dobrze i o takich, w których wyglądasz bardzo źle?

Czy któraś z pokazywanych tutaj palet przypomina ci "twoje" kolory?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 07:53   #5476
your_sunshine
Zadomowienie
 
Avatar your_sunshine
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że mi pomożecie

1. Jak się opalasz -

Opalam się dość szybko. Czasami na początku skóra jest lekko czerwona, ale już po 2 dniach zmienia swój kolor na zimny średni brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne...

Moje oczy wokoło źrenic są brązowe, a na zewnątrz ciemnozielone. Obwódka jest ciemnoszara, a białka bardzo jasne, wyraźne. Brwi mam czarne i bardzo gęste, wręcz krzaczaste (jeżeli ich nie uporządkuję ). Poza tym mam bardzo długie i czarne rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam trochę piegów na nosie, są koloru jasnobrązowego. Latem są trochę bardziej widoczne.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Cerę mam bardzo jasną, lekko wpadającą w róż. Prawie zawsze mam różowe rumieńce na policzkach, pod wpływem emocji twarz staje się czerwona.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Moje włosy mają odcień zimnego średniego brązu. Na czubku głowy są ciemniejsze, a przy końcach można czasami zauważyć rudawe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średni różowy kolor.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w chłodnych barwach: bieli, czerni, niebieskim ( szafirze), czerwonym ( ale zimnym i mocnym), fioletowym, różowym ( w jasnym różu też jest mi dobrze), ciemnym brązie, kakaowym, morskiej zieleni, jasnym szarym. Z ciepłych odcieni jest mi dobrze, tylko w kremowym.

Niekorzystnie wyglądam w kanarkowym żółtym, ceglastym, pomarańczowym, zgniłej zieleni, ciepłych brązach.
__________________
[podpis in progress]

Edytowane przez your_sunshine
Czas edycji: 2012-12-14 o 07:54
your_sunshine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 10:34   #5477
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez your_sunshine Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że mi pomożecie

1. Jak się opalasz -

Opalam się dość szybko. Czasami na początku skóra jest lekko czerwona, ale już po 2 dniach zmienia swój kolor na zimny średni brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne...

Moje oczy wokoło źrenic są brązowe, a na zewnątrz ciemnozielone. Obwódka jest ciemnoszara, a białka bardzo jasne, wyraźne. Brwi mam czarne i bardzo gęste, wręcz krzaczaste (jeżeli ich nie uporządkuję ). Poza tym mam bardzo długie i czarne rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam trochę piegów na nosie, są koloru jasnobrązowego. Latem są trochę bardziej widoczne.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?

Cerę mam bardzo jasną, lekko wpadającą w róż. Prawie zawsze mam różowe rumieńce na policzkach, pod wpływem emocji twarz staje się czerwona.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Moje włosy mają odcień zimnego średniego brązu. Na czubku głowy są ciemniejsze, a przy końcach można czasami zauważyć rudawe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średni różowy kolor.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w chłodnych barwach: bieli, czerni, niebieskim ( szafirze), czerwonym ( ale zimnym i mocnym), fioletowym, różowym ( w jasnym różu też jest mi dobrze), ciemnym brązie, kakaowym, morskiej zieleni, jasnym szarym. Z ciepłych odcieni jest mi dobrze, tylko w kremowym.

Niekorzystnie wyglądam w kanarkowym żółtym, ceglastym, pomarańczowym, zgniłej zieleni, ciepłych brązach.
Brzmi jak typ chłodny, raczej zima, ale lato też wchodzi w grę.

Proponuję przymierzyć te kolory na żywca w dobrym świetle, blisko twarzy, bez makijażu. Czasem się okazuje, że jednak nie wszystkie z naszych ulubionych kolorów są super twarzowe.

No i jak zwykle, polecam obejrzenie wszystkich palet i zastanowienie się nad nimi.
Dużo może pomóc znalezienie swoich odcieni trudnych kolorów, w twoim przypadku żółtego i pomarańczowego. Być może jakieś rozbielone albo pastelowe wersje będą ok.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 13:10   #5478
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Poprzymierzaj parę kolorów i zastanów się nad makijażem. Szczególnie odcienie szminek - na ciemnych ciemne kolory szminek wyglądają naturalnie (np. bordo).
chyba najlepiej mi w kolorach dla bright winter. Muszę mieć takie mocne, wyraziste kolory- indygo, chaber, turkus, śliwka, bordo, wino, mocna czerwień, taka krwista- inne kolory też są ok, ale takie mocne najbardziej pasują, skóra robi się taka jaśniejsza, jak u śnieżynki

co do kolorów szminki to we wszelkich takich pomarańczach/brązach wyglądam strasznie, w takich mało krzyczących kolorach też krwista czerwień, strażacka czerwień, fuksja (byle nie za chłodna), koral, wino, wiśnia i nawet śliwka jest ok. Na blogu mam dwa zdjęcia jak mam właśnie takie mocne kolory- śliwke i fuksje, mogę wrzucić jeżeli to coś pomoże
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 15:40   #5479
Zwegowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

To naprawdę zależy od mojego humoru, raz ubieram się na czarno i zakładam mocno czerwoną marynarkę a innym razem beżowy, delikatny sweterek.
Nie widzę siebie w zieleni, fiolecie, niebieskim, dobrze czuję się w bieli, czerni, czerwieni, pudrowym różu. Z paletek najbardziej podobają mi się... Ojej ciężki wybór, każdy zestaw mi się podoba. Jeśli miałabym się zdecydować to wybrałabym

http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg

http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
Zwegowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 17:07   #5480
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
chyba najlepiej mi w kolorach dla bright winter. Muszę mieć takie mocne, wyraziste kolory- indygo, chaber, turkus, śliwka, bordo, wino, mocna czerwień, taka krwista- inne kolory też są ok, ale takie mocne najbardziej pasują, skóra robi się taka jaśniejsza, jak u śnieżynki

co do kolorów szminki to we wszelkich takich pomarańczach/brązach wyglądam strasznie, w takich mało krzyczących kolorach też krwista czerwień, strażacka czerwień, fuksja (byle nie za chłodna), koral, wino, wiśnia i nawet śliwka jest ok. Na blogu mam dwa zdjęcia jak mam właśnie takie mocne kolory- śliwke i fuksje, mogę wrzucić jeżeli to coś pomoże
Hmm... wszystkie zdjęcia masz w dość mocnym makijażu, jednak faktycznie wyglądasz zimowo. Niestety trudno rozróżnić co jest efektem makijażu czy zdjęcia a co jest naturalne, oko wygląda zimowo, ale karnacja dość zagadkowo. Masz też chyba typowo zimowy problem z cielistymi szminkami. Zastanawiałaś się nad ciemną zimą? Jak wyglądasz w pomadkach w odcieniach bordo?

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Zwegowana Pokaż wiadomość
To naprawdę zależy od mojego humoru, raz ubieram się na czarno i zakładam mocno czerwoną marynarkę a innym razem beżowy, delikatny sweterek.
Nie widzę siebie w zieleni, fiolecie, niebieskim, dobrze czuję się w bieli, czerni, czerwieni, pudrowym różu. Z paletek najbardziej podobają mi się... Ojej ciężki wybór, każdy zestaw mi się podoba. Jeśli miałabym się zdecydować to wybrałabym

http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg

http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
To co się podoba na oko to jedna sprawa, to co ci naprawdę pasuje to inna. Raczej należy się zastanowić, które kolory faktycznie wyglądają najlepiej (i które najgorzej). Potem poprzymierzać bez makijażu w dobrym świetle - powinno być widać różnicę. Skóra inaczej wygląda, w niewłaściwym odcieniu wydaje się np. szarawa albo zielonkawa, albo czerwona. Po zastąpieniu takiego koloru twarzowym to wrażenie znika. Im bardziej twarzowy kolor, tym lepiej twarz wygląda.

Piszesz, że nie widzisz się w zieleni, fiolecie, niebieskim - dlaczego? Czy jest to kwestia gustu czy po prostu nie możesz znaleźć właściwych odcieni? Jakie przymierzałaś?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 17:27   #5481
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hmm... wszystkie zdjęcia masz w dość mocnym makijażu, jednak faktycznie wyglądasz zimowo. Niestety trudno rozróżnić co jest efektem makijażu czy zdjęcia a co jest naturalne, oko wygląda zimowo, ale karnacja dość zagadkowo. Masz też chyba typowo zimowy problem z cielistymi szminkami. Zastanawiałaś się nad ciemną zimą? Jak wyglądasz w pomadkach w odcieniach bordo?
heh właśnie najdelikatniejsze makijaże to te gdzie mam ino usta wymalowane niestety nie mam takich wiesz, bez niczego, a jak mam to tylko z wakacji gdzie byłam opalona i to takie stare zdjęcia

a jaki to jest problem z cielistymi szminkami? takich mam sporo używam głównie jak maluje mocno oczy, z tym, że u mnie wyglądają najlepiej takie mega jasne szminki typu korektor

bordo mi pasuje tylko żeby żadnej domieszki widocznego brązu nie było

tutaj mam ten róż z wampirzej limitki essence i taki śliwkowy błyszczol,
Kiedyś farbowałam włosy na taki ciemny brąz, który wyglądał nawet w świetle jak czarny i bardzo mi pasował to był taki chłodny odcień więc może to też coś pomoże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF6614.jpg (12,9 KB, 10 załadowań)
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram

Edytowane przez dimiti
Czas edycji: 2012-12-14 o 17:29
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 17:50   #5482
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
heh właśnie najdelikatniejsze makijaże to te gdzie mam ino usta wymalowane niestety nie mam takich wiesz, bez niczego, a jak mam to tylko z wakacji gdzie byłam opalona i to takie stare zdjęcia

a jaki to jest problem z cielistymi szminkami? takich mam sporo używam głównie jak maluje mocno oczy, z tym, że u mnie wyglądają najlepiej takie mega jasne szminki typu korektor

bordo mi pasuje tylko żeby żadnej domieszki widocznego brązu nie było

tutaj mam ten róż z wampirzej limitki essence i taki śliwkowy błyszczol,
Kiedyś farbowałam włosy na taki ciemny brąz, który wyglądał nawet w świetle jak czarny i bardzo mi pasował to był taki chłodny odcień więc może to też coś pomoże
Widziałam to zdjęcie.

Jesteś pewna, że korektorowe? Tego maca musiałaś używać ostrożnie. Zimy nie mogą sobie po prostu "wymazać" ust cielistą szminką, usta muszą się różnić kolorem od twarzy chociaż trochę. Jeśli jest ci naprawdę dobrze w takim makijażu "korektor na ustach" to by raczej sugerowało lato. Ale oczy masz takie zimowe... chyba że tylko na zdjęciach.

Powiem ci, że mało mi te zdjęcia mówią, pewnie przez makijaż. W sumie możesz być każdą zimą.

Jasne usta najbardziej pasują chłodnym zimom, ale też nie mogą być "wymazane".

Jeśli chcesz, możesz mi wysłać zdjęcie bez makijażu. Możesz też po prostu zrobić sobie próby kolorów ale bez makijażu, wypróbuj wtedy kolory ubrań lub szminek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 18:14   #5483
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Widziałam to zdjęcie.

Jesteś pewna, że korektorowe? Tego maca musiałaś używać ostrożnie. Zimy nie mogą sobie po prostu "wymazać" ust cielistą szminką, usta muszą się różnić kolorem od twarzy chociaż trochę. Jeśli jest ci naprawdę dobrze w takim makijażu "korektor na ustach" to by raczej sugerowało lato. Ale oczy masz takie zimowe... chyba że tylko na zdjęciach.

Powiem ci, że mało mi te zdjęcia mówią, pewnie przez makijaż. W sumie możesz być każdą zimą.

Jasne usta najbardziej pasują chłodnym zimom, ale też nie mogą być "wymazane".

Jeśli chcesz, możesz mi wysłać zdjęcie bez makijażu. Możesz też po prostu zrobić sobie próby kolorów ale bez makijażu, wypróbuj wtedy kolory ubrań lub szminek.
no nie nakładam ich tak mocno tylko wklepuje żeby delikatnie rozjaśnić usta także usta kolorem od twarzy się różniły na pewno w jakiś sposób
kolor oczu mi dobrze wychodzi na zdjęciach- to taka zieleń właśnie, bo na żywo w sztucznym świetle jak się człowiek nie przyglądnie to wyglądają jak brąz ale wszyscy z góry zakładają, że to brąz bo mam ciemne włosy więc to już "niemożliwe" żeby oczy miały inny kolor

bez makijażu też mi najlepiej w takich mocnych kolorach jak ciemna czerwień, śliwka, ciemny fiolet, indygo, jak mam coś jaśniejszego czy ciepłego to wydaje mi się, jakby moja skóra nabierała różowego pigmentu:/ a tak to wygląda na taką jaśniutką jak u królewny śnieżki
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 18:30   #5484
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no nie nakładam ich tak mocno tylko wklepuje żeby delikatnie rozjaśnić usta także usta kolorem od twarzy się różniły na pewno w jakiś sposób
kolor oczu mi dobrze wychodzi na zdjęciach- to taka zieleń właśnie, bo na żywo w sztucznym świetle jak się człowiek nie przyglądnie to wyglądają jak brąz ale wszyscy z góry zakładają, że to brąz bo mam ciemne włosy więc to już "niemożliwe" żeby oczy miały inny kolor

bez makijażu też mi najlepiej w takich mocnych kolorach jak ciemna czerwień, śliwka, ciemny fiolet, indygo, jak mam coś jaśniejszego czy ciepłego to wydaje mi się, jakby moja skóra nabierała różowego pigmentu:/ a tak to wygląda na taką jaśniutką jak u królewny śnieżki
Tak, teraz tylko trzeba ustalić jakim typem zimy jesteś.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 18:42   #5485
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, teraz tylko trzeba ustalić jakim typem zimy jesteś.
masakra ja zawsze myślałam, że zima to zima a tutaj proszę
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 19:14   #5486
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
masakra ja zawsze myślałam, że zima to zima a tutaj proszę
Różnica jest całkiem spora, bo kolory typu są najbardziej twarzowe, kolory innych podtypów zimy będą ok, ale nie tak dobre.

Ostatnio jak diagnozowałam koleżankę - podejrzaną o bycie chłodną zimą. Pomalowała usta moją nietrafioną szminką, lila-róż o wręcz błękitnawym, bardzo zimnym odcieniu - na niej to był śliczny, żywy róż, na mnie (intensywnej zimie) nienaturalny i tandetnie wyglądający sinawy kolor.
Ja mogę np. nosić szminki ciemnej zimy, ale nadają mi gotycki, przerysowany wygląd. Na ciemnej zimie wyglądałyby naturalnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 19:43   #5487
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Różnica jest całkiem spora, bo kolory typu są najbardziej twarzowe, kolory innych podtypów zimy będą ok, ale nie tak dobre.

Ostatnio jak diagnozowałam koleżankę - podejrzaną o bycie chłodną zimą. Pomalowała usta moją nietrafioną szminką, lila-róż o wręcz błękitnawym, bardzo zimnym odcieniu - na niej to był śliczny, żywy róż, na mnie (intensywnej zimie) nienaturalny i tandetnie wyglądający sinawy kolor.
Ja mogę np. nosić szminki ciemnej zimy, ale nadają mi gotycki, przerysowany wygląd. Na ciemnej zimie wyglądałyby naturalnie.
rany...zaczyna mnie to przerażać normalnie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 20:42   #5488
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
rany...zaczyna mnie to przerażać normalnie
Bo ja wiem... wg mnie raczej bardzo ułatwia wszystko, kiedy już poznamy swój typ.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-14, 21:32   #5489
Zwegowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie widzę bo mam wrażenie, że mi nie pasują, dziwnie w nich wyglądam, chociaż zielony podkreśla oczy jakoś coś jest nie tak. Pewnie jest tak jak piszesz, nie zawsze podoba nam się to co do nas pasuje Możliwe, że chodzi o odcienie, zazwyczaj przymierzałam raczej mdłe odcienie, tak jak było z żółtym, jednak w takim mocnym, jaskrawym jest już lepiej.
Zwegowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-15, 09:25   #5490
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy Zrobiłam chyba milion testów na typ kolorystyczny, ale dalej nie umiem wybrać nic dla siebie. Zastanawiam się nad latem i wiosną. Całe życie myślałam, że jestem latem, ale ostatnio przymierzałam złoty i jasnozielony sweterek i byłam w szoku jak świetnie wyglądam w tych kolorach...

Skorę mam beżową, ze złotym odcieniem. Opalam się szybko, na złotobrązowy kolor. Kolor ust - dość ciemny, różowy wpadający nawet w czerwień - strasznie ciężko mi znaleźć idealną pomadkę nude Oczy mam zielone z brązową obwódką dookoła źrenicy, żyły prześwitujące przez skórę na nadgarstku zielone. Oprawa oczu jasna, rzęsy mam ciemne ale brwi rzadkie i jasnobrązowe, maluję je kredką żeby były widoczne.

Ciężko mi stwierdzić jakie kolory ubrań wyglądają na mnie dobrze, natomiast moje ulubione cienie które ekspresowo odejmują zmęczenie i dodają blasku to Ribbon i Gift Basket z palety Sleeka, załączone na drugim zdjęciu Dobrze wyglądam też w brązowym i szarym smokey eye.

Nie chciałam wklejać całego mojego zdjęcia, więc załączam fragment Widać na nim mój naturalny kolor włosów, ja niestety nie umiem określić czy to ciepły czy chłodny. Jako dziecko miałam bardzo jasne, złote włosy, potem ściemniały. Aktualnie farbuję na jasny brąz, w zbyt ciemnych kolorach wyglądam brzydko, widać tylko ciemne włosy a dopiero potem mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy.jpg (10,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sleek%2BOh%2BSo%2BSpecial%2Bnames.jpg (92,2 KB, 7 załadowań)
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.