przekluwanie uszu u niemowlat:) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-28, 22:12   #61
Salive
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Zawsze patrzyłam ze współczuciem na małe dzieci z kolczykami, a może bardziej współczułam ich matkom, bo zupełnie zbędne narażanie swojego dziecka na ból i infekcje jest moim zdaniem nieodpowiedzialne. Po co tak małemu dziecku kolczyki? Czy będzie z nimi piękniejsze?
Jestem wdzięczna mojej mamie, że dała mi prawo decyzji o kolczykach i pojawiły się na moich uszach, gdy miałam 11 lat i byłam pewna, że je chcę.
Salive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 12:57   #62
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

czesc nie wiem co wam przeszkadza w kolczykach moja siostra ma roczna dziewczynke i ma kolczyki wogole nie plakala i nic sie nie dzieje z uszkami i wyglada przeslicznie poprostu za duzo czytacie tych glupot czesc
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:10   #63
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

czesc zle piszesz ze przekucie pistoletem boli wcale nie male dziecko ma mieciutke uszko i napewno to nie boli sama przekulam swojej niuni uszka i ma roczek i nic nie plakala a teraz wyglada przeslicznie i jest na pewno sterylnne bo to jest kosmetyczka wiec musi byc czyste to tak jak by lekarz robil operacje brudnymi rekami aha i jeszcze jedno lepiej teraz przekuc bo malutka zapomni a jak bedzie miala trzy latka to bezdie sie bala czesc ---->pisane przez siore
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:12   #64
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
czesc nie wiem co wam przeszkadza w kolczykach moja siostra ma roczna dziewczynke i ma kolczyki wogole nie plakala i nic sie nie dzieje z uszkami i wyglada przeslicznie poprostu za duzo czytacie tych glupot czesc
Cześć
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:13   #65
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

A róbcie sobie, co chcecie z własnymi dziecmi.

Co nie zmienia faktu, ze zal mi zakolczykowanych niemowlat i to wcale nie wyglada slicznie, tylko tandetnie. Bo dziecko to nie mały cielaczek, którego gospodarz rolnik moze kolczykowac wedle uznania.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:25   #66
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Cześć
no czesc
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:32   #67
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
no czesc
Tośmy sobie cześć oddały, uprzejmości wymieniły


Dalej jestem za a nawet przeciw.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 13:39   #68
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
czesc zle piszesz ze przekucie pistoletem boli wcale nie male dziecko ma mieciutke uszko i napewno to nie boli sama przekulam swojej niuni uszka i ma roczek i nic nie plakala a teraz wyglada przeslicznie i jest na pewno sterylnne bo to jest kosmetyczka wiec musi byc czyste to tak jak by lekarz robil operacje brudnymi rekami aha i jeszcze jedno lepiej teraz przekuc bo malutka zapomni a jak bedzie miala trzy latka to bezdie sie bala czesc ---->pisane przez siore

czesc
a po co to Twojej córce?

no to czesc
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:45   #69
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
czesc zle piszesz ze przekucie pistoletem boli wcale nie male dziecko ma mieciutke uszko i napewno to nie boli sama przekulam swojej niuni uszka i ma roczek i nic nie plakala a teraz wyglada przeslicznie i jest na pewno sterylnne bo to jest kosmetyczka wiec musi byc czyste to tak jak by lekarz robil operacje brudnymi rekami aha i jeszcze jedno lepiej teraz przekuc bo malutka zapomni a jak bedzie miala trzy latka to bezdie sie bala czesc ---->pisane przez siore
A w jakim celu przekuwać uszy trzylatce? W życiu.
Może w podstawówce jak się uprze, a może i nie
Nie każda dziewczynka pragnie nosić kolczyki, to żadna reguła.
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 13:50   #70
Allemorie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 97
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
czesc nie wiem co wam przeszkadza w kolczykach moja siostra ma roczna dziewczynke i ma kolczyki wogole nie plakala i nic sie nie dzieje z uszkami i wyglada przeslicznie poprostu za duzo czytacie tych glupot czesc
teraz masz 14 lat i to chyba Ty za duzo naczytałas się głupot (moze te BRAVO tak działa albo inne odmóżdżające magazyny ) ale jak bedziesz matką to ciekawe czy dalej bedziesz się tak upierac przy swoim
Allemorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:11   #71
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

dziwie sie piszacej wyzej matce. Jak mozna mowic, ze dziecko nie czuje, bo ma cieniutnie uszko? Jak mozna w ogole mowic, ze dziecko czegos nie czuje? a co to, stol jest, ze nie czuje? malo sie mowi, ze aborcja jest wyzadzaniem krzywdy dziecku, bo ono juz odczuwa bol, ono czuje, jak sie je rozszarpuje? jak dziecko w czasie aborcji ma kilka tygodni i ono czuje bol, to jaki bol musi czuc roczny dzieciaczek, ktory ma juz polaczenia nerwowe w pelni wyksztalcone? wy w ogole myslicie o swoich dzieciach jako o ludziach, czy jako o laleczkach, ktore mozna ubierac w ciuszki i rysowac na buzi co sie zechce? poczytaj sobie na wizazu watek o pistoletach, ktorymi sie przekluwa uszy, pistolet nie jest sterylny ani bezpieczny, pisalam to setki razy, a mam troche wieksza wiedze niz Ty - z calym szacunkiem.
__________________
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 10:19   #72
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
czesc zle piszesz ze przekucie pistoletem boli wcale nie male dziecko ma mieciutke uszko i napewno to nie boli sama przekulam swojej niuni uszka i ma roczek i nic nie plakala a teraz wyglada przeslicznie i jest na pewno sterylnne bo to jest kosmetyczka wiec musi byc czyste to tak jak by lekarz robil operacje brudnymi rekami aha i jeszcze jedno lepiej teraz przekuc bo malutka zapomni a jak bedzie miala trzy latka to bezdie sie bala czesc ---->pisane przez siore
To co, w mieciutkie uszko niby nie boli?!
Po co małemu dziecku kolczyki?
Przecież to niebezpieczne. Może zaczepić gdzieś kolczykiem, nawet jeśli to bedzie "tylko" wkręt.
Jak dziecko będzie wieksze to niech samo decyduje chce miec przekłute uszy, czy nie. A małe dziecko nie jest nasza zabawką, żebyśmy je "przyozdabiali" jak lalkę.

Cześć.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 10:42   #73
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Szoku dostałam jakz zobaczyłam tytuł wątku.

Dziecko to indywidualna istota i widać czasem trzeba je chronić przed nieodpowiedzialnością rodziców. Już nawet nie o ból chodzi, ale o prawo do decydowania o swoim ciele. Ja przekłułam uszy w wieku 25 lat a i tak biłam się z myślami. Dlatego wdzięczna jestem mojej mami, źe mogłam o tym samym zdecydować.

A autorka wątku i tak się nie odzywa i pewnie zrobi swoje.........
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 10:13   #74
sabina3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Smile Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Mam 3 miesieczna coreczke i planuje jej przebic uszy i nie wydaje mi sie zeby to bylo czyms złym totez was wogóle nie rozumiem.Ja mialam 5 lat jak mi przebijali uszy bardzo chcialam nosic kolczyki ale strasznie balam sie przebijania a moja coreczka ma szanse tego uniknacia i moja w tym głowa zeby potem kolczyka nie zerwala albo nie zjadla czy wsadzila sobie do nosa.Skoro lekarz nie widzi przeciwskazan to jaki problem?
sabina3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 21:15   #75
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Szczerze powiedziawszy jestem zdegustowana niektorymi wypowiedziami w tym watku. Czesto widuje male dziewczynki z kolczykami, nie wygladaja ani tandetnie, ani na "ofiary" swoich rodzicow. Sama sie zastanawiam, jak autorka watku, kiedy malej przekluc uszka. I nie uwazam sie za wyrodna matke.To,ze ktos ma inne zdanie, to nie znaczy ze od razu trzeba go atakowac.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 08:12   #76
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Moja mama na licznych wycieczkach napatrzyła się na małe rumuneczki (one bardzo często maja wczesnie przkłuwane uszka) i bardzo mi chciałaprzebić, ale tata zgodził się na to jak miałam 5 lat. Nie bolało wcale, nie ropiało, kolczyki mam takie, że do tej pory jak je noszę, to czasem zdjąć nie mogę, bo mają silne zatrzaski. Nie uważam, żeby to było za wcześnie, nie miałam żadnych przygód z kolczykami. Co do niemowlęcia, trudno mi się zdecydować czytając wasze posty, bo sama nie jestem mamą... ale chyba jestem na nie
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:11   #77
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez malenstwo89 Pokaż wiadomość
jeszcze proponuję pępuszek przebić i brew- jakież będzie ślicznie podobne do fergie wybacz złośliwość, ale po przezcytaniu myślałam, ze sobie żartujesz...
moim zdaniem decyzja nalezy do rodzicow czy swojemu dziecku przekuc uszy czy nie,a nie do was drogie panie.jesli nie chcecie przebijac swojemu dziecku uszu to nie przebijajcie.ja przekulam mojej malej na 6 miesiecy i mysle ze tobyl dobry pomysl,nic jej nie bolalo,dezynfekuje jej wiec nic sie nie stanie.a pepek i brew zostawiam aby sama podjela decyzje tylko te ktorym nie chce sie tym zajmowac,czyscic to mowia ze zakarzenie pojdzie.to jest decyzja rodzicow swojego dziecka i nic nikomu do tego ,nikt was nie zmusza zebyscie swojej przebijaly............poz drawiam
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:17   #78
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
moim zdaniem decyzja nalezy do rodzicow czy swojemu dziecku przekuc uszy czy nie,a nie do was drogie panie.jesli nie chcecie przebijac swojemu dziecku uszu to nie przebijajcie.ja przekulam mojej malej na 6 miesiecy i mysle ze tobyl dobry pomysl,nic jej nie bolalo,dezynfekuje jej wiec nic sie nie stanie.a pepek i brew zostawiam aby sama podjela decyzje tylko te ktorym nie chce sie tym zajmowac,czyscic to mowia ze zakarzenie pojdzie.to jest decyzja rodzicow swojego dziecka i nic nikomu do tego ,nikt was nie zmusza zebyscie swojej przebijaly............poz drawiam
skad wiesz ze ja to nie bolalo? przeciez majac 6 miesiecy nie mogla Ci tego powiedziec.

co do reszty, zgadzam sie z tym, ze to decyzja rodzicow i nie ma co kogo oceniac. ja swojemu dziecku (ktorego jeszcze nie mam) przebije uszka pewnie kolo 3-4 roku zycia. nie widze potrzeby zeby robic to wczesniej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-09-23 o 10:19
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:41   #79
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
skad wiesz ze ja to nie bolalo? przeciez majac 6 miesiecy nie mogla Ci tego powiedziec.

co do reszty, zgadzam sie z tym, ze to decyzja rodzicow i nie ma co kogo oceniac. ja swojemu dziecku (ktorego jeszcze nie mam) przebije uszka pewnie kolo 3-4 roku zycia. nie widze potrzeby zeby robic to wczesniej.
jesli nie masz to nie wiesz ze matka zna swoje dziecko i wie co mu jest,nie placze z byle powodu,ma inny placz gdy jest glodne,chce zeby go przytulic i gdy go cos boli... 6-miesieczne dziecko jest bardzo madre juz jak na swoj wiek i reaguje na bol kochana juz od dawna... a dzieci z kolczykami bardzo mi sie podobaja. nie kazdemu musi sie podobac to samo.

Edytowane przez bogii17
Czas edycji: 2009-09-23 o 10:42
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 10:48   #80
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
jesli nie masz to nie wiesz ze matka zna swoje dziecko i wie co mu jest,nie placze z byle powodu,ma inny placz gdy jest glodne,chce zeby go przytulic i gdy go cos boli... 6-miesieczne dziecko jest bardzo madre juz jak na swoj wiek i reaguje na bol kochana juz od dawna... a dzieci z kolczykami bardzo mi sie podobaja. nie kazdemu musi sie podobac to samo.
jasne, masz racje, ze matka zazwyczaj wie co dolega jej dziecku itd, ale nie wmowisz mi, ze przebicie ucha nie bolalo takiego malenstwa

zgadzam sie, ze nie kazdemu musi podobac sie to samo. nie mowie, ze malenkie dziewczynki majace kolczyki nie wygladaja ladnie. nie wiem tylko jaki jest sens przebijac uszka takim malym dzieciom..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 10:56   #81
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
jasne, masz racje, ze matka zazwyczaj wie co dolega jej dziecku itd, ale nie wmowisz mi, ze przebicie ucha nie bolalo takiego malenstwa

zgadzam sie, ze nie kazdemu musi podobac sie to samo. nie mowie, ze malenkie dziewczynki majace kolczyki nie wygladaja ladnie. nie wiem tylko jaki jest sens przebijac uszka takim malym dzieciom..
a czemu nie! gdyby bolalo chyba by plakala nie myslisz? gdyby miala przekuwane igla tak jak kiedys to moze by ja bolalo. co tyd sciagam jej te kolczyki i dezynfekuje dokladnie i nic jej nie przeszkadza zakladanie i sciaganie ich.wiec urazu do tego nie ma!

a tak poza tym to moze nie szczepic dziecka bo to bardzo boli..... wtedy na pewno odróżnisz roznice miedzy bolem gdy zobaczysz jak boli dziecko szczepienie...........

Edytowane przez bogii17
Czas edycji: 2009-09-23 o 11:00
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:42   #82
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
a czemu nie! gdyby bolalo chyba by plakala nie myslisz? gdyby miala przekuwane igla tak jak kiedys to moze by ja bolalo. co tyd sciagam jej te kolczyki i dezynfekuje dokladnie i nic jej nie przeszkadza zakladanie i sciaganie ich.wiec urazu do tego nie ma!

a tak poza tym to moze nie szczepic dziecka bo to bardzo boli..... wtedy na pewno odróżnisz roznice miedzy bolem gdy zobaczysz jak boli dziecko szczepienie...........
wez sie opanuj kobieto i sie nie drzyj czy ja powiedzialam, ze Twoje dziecko ma jakis uraz? po prostu wiem, ze przekluwanie uszu najzwyczajniej w swiecie nie jest przyjemne. tym bardziej dla malego dziecka.

a porownanie do szczepienia jest najzwyczajniej glupie. szczepi sie dziecko dla jego dobra, zeby bylo zdrowe. kolczyki sie tez zaklada dla zdrowia?
nie powiedzialam, ze jestes wyrodna matka, bo zalozylas dziecku kolczyki, wiec nie masz o co sie tak rzucac. mam swoje zdanie i chyba mam do tego prawo, nie?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 11:51   #83
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Wg mnie przekucie uszu małemu dziecku to nic strasznego. Teraz własnie kłóćilam się o przkłucie uszu małej, chcę żeby miałą kolczyki dopiero jak skończy roczek, teraz ma 5 misięcy i uwazam, że jeszcze jest za mała. Wkażdym wieku boli zrobienie dziurek, ale przekłucie powyżej roczku to nic złego.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:06   #84
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
wez sie opanuj kobieto i sie nie drzyj czy ja powiedzialam, ze Twoje dziecko ma jakis uraz? po prostu wiem, ze przekluwanie uszu najzwyczajniej w swiecie nie jest przyjemne. tym bardziej dla malego dziecka.

a porownanie do szczepienia jest najzwyczajniej glupie. szczepi sie dziecko dla jego dobra, zeby bylo zdrowe. kolczyki sie tez zaklada dla zdrowia?
nie powiedzialam, ze jestes wyrodna matka, bo zalozylas dziecku kolczyki, wiec nie masz o co sie tak rzucac. mam swoje zdanie i chyba mam do tego prawo, nie?
jasne,jasne... nie dre sie tylko tlumacze ze to na prewde nie jest takie straszne jak sie wydaje! przeklucie pistoletem w cale nie jest takie straszne jak wy piszecie........ to ty sie opanuj... a


duzo rzeczy w zyciu nie jest przyjemne,,a chuchając na dziecko w niczym mu nie pomagasz,tylko szkodzisz . co za roznica kiedy przebijasz swojemu dziecku uszy,

ja przebilam w 6 miesiacu zeby jak bedzie mialo 3 latka nie zmuszac jej na sile zeby dala sobie drugie uszko przebic bo dzieci niektore nie daja, a teraz zapomniala po 5 min i po sprawie.
nie masz dzieci to sie nie wypowiadaj!!!!!!!

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Wg mnie przekucie uszu małemu dziecku to nic strasznego. Teraz własnie kłóćilam się o przkłucie uszu małej, chcę żeby miałą kolczyki dopiero jak skończy roczek, teraz ma 5 misięcy i uwazam, że jeszcze jest za mała. Wkażdym wieku boli zrobienie dziurek, ale przekłucie powyżej roczku to nic złego.
to jest decyzja kazdego indywidualna..... mi pani pediatra powiedziala ze po 5 miesiacu nie ma przeciwskazan i mam juz to za soba. wiecej sie nie wypowiadam na ten temat.

Edytowane przez bogii17
Czas edycji: 2009-09-23 o 12:17
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:34   #85
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
jasne,jasne... nie dre sie tylko tlumacze ze to na prewde nie jest takie straszne jak sie wydaje! przeklucie pistoletem w cale nie jest takie straszne jak wy piszecie........ to ty sie opanuj... a


duzo rzeczy w zyciu nie jest przyjemne,,a chuchając na dziecko w niczym mu nie pomagasz,tylko szkodzisz . co za roznica kiedy przebijasz swojemu dziecku uszy,

ja przebilam w 6 miesiacu zeby jak bedzie mialo 3 latka nie zmuszac jej na sile zeby dala sobie drugie uszko przebic bo dzieci niektore nie daja, a teraz zapomniala po 5 min i po sprawie.
nie masz dzieci to sie nie wypowiadaj!!!!!!!

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------


to jest decyzja kazdego indywidualna..... mi pani pediatra powiedziala ze po 5 miesiacu nie ma przeciwskazan i mam juz to za soba. wiecej sie nie wypowiadam na ten temat.
ja mialam uszy przebite pistoletem i powiem szczerze, ze mnie to bolalo.

a w czym ja sie mam opanowac? to Ty sie tu oburzasz, nie ja.

nie mam zamiaru chuchac na swoje dziecko, nie wiem skad wysnulas takie wnioski.

to moze zamiast zmuszac 3-latki do przebicia ucha, lepiej poczekac az dziecko samo bedzie chcialo i bedzie zdawalo sobie sprawe z tego, ze to moze zabolec..?

i co z tego, ze nie mam dzieci? ale mam swoje zdanie i to nie jest zabronione. wiec bede sie wypowiadac ile bede chciala.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:39   #86
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
to jest decyzja kazdego indywidualna..... mi pani pediatra powiedziala ze po 5 miesiacu nie ma przeciwskazan i mam juz to za soba. wiecej sie nie wypowiadam na ten temat.
oczywiście, że idnywidualna, ale stwierdziłam, że dziecko w wieku 5 miesięcy dośc sporo leży i może przeszkadzać nadwrażliwe uszy po przebiciu.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:35   #87
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Cytat:
Napisane przez bogii17 Pokaż wiadomość
moim zdaniem decyzja nalezy do rodzicow czy swojemu dziecku przekuc uszy czy nie,a nie do was drogie panie.jesli nie chcecie przebijac swojemu dziecku uszu to nie przebijajcie.ja przekulam mojej malej na 6 miesiecy i mysle ze tobyl dobry pomysl,nic jej nie bolalo,dezynfekuje jej wiec nic sie nie stanie.a pepek i brew zostawiam aby sama podjela decyzje tylko te ktorym nie chce sie tym zajmowac,czyscic to mowia ze zakarzenie pojdzie.to jest decyzja rodzicow swojego dziecka i nic nikomu do tego ,nikt was nie zmusza zebyscie swojej przebijaly............poz drawiam
A jak Ci to powiedziała, że nie bolało? Przekuwałaś u kosmetyczki, która ma wszystko pięknie wysterylizowane czy jak?

Szkoda komentować postępowanie takich rodziców... dziecko to nie zabawka ani choinka by je obwieszać w wieku 6 miesięcy złotem czy innymi świecidełkami i wątpię czy znajdzie się ktoś i doradzi jak przebić uszy niemowlakowi... gdyż jest to po prostu szczyt głupoty!

polecam te wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=kolczyki
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:26   #88
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

wiec nikt cie nie zmusza przebijac swojemu dziecku uszu,czy tak? ja przebilam i co was to obchodzi .to moje dziecko!!!!

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A jak Ci to powiedziała, że nie bolało? Przekuwałaś u kosmetyczki, która ma wszystko pięknie wysterylizowane czy jak?

Szkoda komentować postępowanie takich rodziców... dziecko to nie zabawka ani choinka by je obwieszać w wieku 6 miesięcy złotem czy innymi świecidełkami i wątpię czy znajdzie się ktoś i doradzi jak przebić uszy niemowlakowi... gdyż jest to po prostu szczyt głupoty!

polecam te wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=kolczyki
bo moja juz mowi......!!!!!!!! madra jet !!!!! po mamusi hahaaaaaaaaa

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

po za tym co ci do tegoooo!!!!!!!
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:39   #89
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

Bogii17 wypowiadasz sie na forum wiec przygotuj sie na krytyke... Twoje odpowiedzi pokazuja jaka mama jestes (w mojej opinii oczywiscie)
pozdrawiam : )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 17:47   #90
bogii17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: przekluwanie uszu u niemowlat:)

wiesz co wali mnie to co mysli kto o mnie!!!

pisze ze moja córcia w ogole nie plakala przy przekuwaniu uszu,wiec moral z tego ze jej to nie BOLALO!!! dzieci placza jak ich cos boliii-takie trudne do zrozumieniaaaaa!? a ktos pytal o opinie czy to boli dziecko wiec odpowiedzialam,ze mojej NIE Bolalo.oki ????
bogii17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.