Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 21:08   #2401
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
dr Ewa Chlebuś. wrzuć w wyszukiwarke to ją znajdziesz. Ponoć jakiś super lekarz
Dzięki Masima , czytałam o niej wcześniej ale nie zapisałam.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 21:14   #2402
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Lece spac,bo jutro paczke do Polanda bede wysylac.Ciezki dzien mam przed soba
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 21:16   #2403
Megi72
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 1 012
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masima jesli Buczka mi przysle to ja podzielę się z tobą i Iwonce też mogę przesłać
Megi72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 21:30   #2404
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Megi72 Pokaż wiadomość
Masima jesli Buczka mi przysle to ja podzielę się z tobą i Iwonce też mogę przesłać

Megi dzięki wielkie. Strasznie jestem tego pudru ciekawa czy taki rewelacyjny. No i nie destabilizuje nam żadnych filtrów.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 22:35   #2405
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
dr Ewa Chlebuś. wrzuć w wyszukiwarke to ją znajdziesz. Ponoć jakiś super lekarz
Witaj Anturium wsród nas Ja też jestem z Wawy i robiam cosmelan w Nova Dermie ktorej właścicielką jest Dr Chlebus. Maskę kładła mi wprawdzie inna lekarka bo do Chlebus sa dlugie terminy oczekiwania ale jakies info mogę Ci przekazać Wizyta u niej kosztuje 120, ja decydując sie po pierwszej wizycie na maske nie placilam nic, tzn koszt wliczony byl w zabieg.

Wczoraj bylam w nova dermie po odbior drugiego słoiczka cos2, przy okazji chciałam zapytać przyjmującej akurat lekarki o podrażnienie ktore zrobilo mi sie pod okiem, co z tym robic i czy smarowac cos2 i udalo mi sie zagadnac o to konczaca juz prace i wychodzaca wlanie Chlebus. Poradzila mi smarować podraznienie przepisanym wczesniej Advantanem przez klka dni a potem cieniutko cos2 i powinno wszystko ladnie sie zluszczyc i zniknac bo podraznienie przerodzilo sie w ciemne przebarwienie i balam sie ze walczac z innymi plamami nabawilam sie nowego Ale na szczescie dzis juz wyglada o niebo lepiej Do tego widzac moja zarozowiona buźke powiedziala ze podejrzewa ze za duzo uzywam cos 2, ze wystarczy zdziebelko na cala twarz a ja smaruje za grubo. I tyle co z nia pogadalam bo spieszyla sie na spotkanie ale za tydzien mam jej sie pokazac wiec sprobuje zadac jej wiecej pytan bo kilka mnie nurtuje a skoro jest taka dobra dermatolog to warto szczegolnie ze wizyta wliczona w maske
Wada kladzenia maski w ND jest to ze nie daja Hydra vital, zdaniem lekarki wywolywal uczulenia i dlatego juz go nie daja.

Masimka odebralam kremik 450 zeta, nie bylo problemu z zamowieniem wiec Ale za to w moim Lidlu nie bylo juz tego polecanego przez Ciebie filtra. Kupilam SPF30 tak na dni kiedy bede siedziec w domku przed kompem za cale 3,99 Myslisz ze taki faktorek wystarczy??
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 06:28   #2406
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dzien dobry plameczki,wstawac spiochy!!!!!
castrolku poswiecilam sie dla Ciebie i twarz wyszorowalam.Oprocz plamki na czole nic nie widac.Burak tylko

Lece zaraz do biura ,a w przerwie obiadowej wysylam puder do Polanda.Cobyscie sie mogly matowac.Megi,bedziesz musiala do jakiegos sloika przesypac ,bo jak Masimci wyslesz.On jest baaaardzo wydajny,takze mozecie szalec
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 06:48   #2407
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Megi i Masimka w france rogate. To ja Wam tu z lovienia chciałam Hauschkę wysłać a Wy za moimi plecami od Buczki bierzecie Buczka dołki kopiesz pode mną
A tak serio to cieszę się bo będziecie miały większą ilość a Buczka miejsce na nową ilość.
Ja z Ane mamy już Hauschkę zamówioną i mam nadzieję, że nie będzie nas koliła po pyskach.
ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 07:04   #2408
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
Megi i Masimka w france rogate. To ja Wam tu z lovienia chciałam Hauschkę wysłać a Wy za moimi plecami od Buczki bierzecie Buczka dołki kopiesz pode mną
A tak serio to cieszę się bo będziecie miały większą ilość a Buczka miejsce na nową ilość.
Ja z Ane mamy już Hauschkę zamówioną i mam nadzieję, że nie będzie nas koliła po pyskach.

Ivonka i dlatego poprosiłysmy Buczkę jak sie okazało że ona chce swój wyrzucić do kosza. Ja wiem że ty serce chciałaś wysłac nam próbki. I też wielkie dzięki.


Cytat:
Napisane przez Alesjaa
Masimka odebralam kremik 450 zeta, nie bylo problemu z zamowieniem wiec Ale za to w moim Lidlu nie bylo juz tego polecanego przez Ciebie filtra. Kupilam SPF30 tak na dni kiedy bede siedziec w domku przed kompem za cale 3,99 Myslisz ze taki faktorek wystarczy??
Myślę że przed komputerem wystarczy.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-09-17 o 07:28 Powód: korekta
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 07:09   #2409
ivonako
Zadomowienie
 
Avatar ivonako
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 679
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masimka serio się cieszę, bo sama dobrze wiem, że wydatki niestety nie kończą się na zakupie cosmelanu, cała ta otoczka to następny wór bez dna.

Dome, czy Ty jutro się cosmelanisz?

Kurcze zaczynam potrzebować zrobić wycieczkę do lidla. Co tu wykombinować, żeby tam jechać po ten filtr? Już i teraz. To tak jak z obcinaniem włosów, już i teraz, łapiesz za nożyczki biurowe ... i już i teraz... A nie mówiłam Wam, że w pracy jestem nadwornym obcinaczem grzywek?
__________________

ivonako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 07:32   #2410
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Witaj Alesjaa Dziękuję za info, faktycznie w necie jest sporo o dr Chlebuś. Ja także wybiorę się do Nova Dermu. Nie wiem czy to wada, że tam nie zalecają już Hydra vitalu, skoro uczulał tzn., że wyciągają wnioski z relacji pacjentek.

Czy poza wybieleniem plam Wasze twarze stały się młodsze?

Czy cosmelan ma wpływ na makijaż permanentny? Szkoda byłoby mi go złuszczyć
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 07:38   #2411
Margarynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 56
GG do Margarynka
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Przed chwilą jak umyłam twarz to wytarłam ręcznikiem ,ale nie tak jak zawsze tylko mocniej.Wkurzały mnie te złażące skórki,więc pomyślałam sobie że jak mocno wytrę to pozbędę się ich na jakiś czas.Ku mojemu przerażeniu zobaczyłam JE-PLAMY!!!zawsze (od maski) obchodziłam się z twarzą delikatnie(Muskanie kremem ,wklepywanie itd)Dopiero dziś tak mocniej potarłam.Szybko się zaraz na cosmelaniłam i o mało się nie posikałam z przerażenia.
Myślę sobie że,może ten cos2 tylko tak tuszuje te plamy ale tam głębiej one są i tak naprawde nie następuje żadna pigmentacja??????

CZY KTÓRAŚ Z WAS PRÓBOWAŁA MOCNIEJ POTRZEĆ TWARZ???????
Teraz jak patrzę w lustro(nałożony cos2) to znikły,a buzia ładna(tzn nigdzie łuszczenia ,gładka,ładny kolor)nawet nie piecze i nie ściąga.

HILFE!!!!!
hej ja trę jak mi odmiękną po myciu albo ręcznikiem albo wacikiem wilgotnym i dopiero kłądę cosmelan na łysą skórę ale oczywiscie omijam ranki strupki ...nie ma plam znaczy były ale teraz zeszły..trzymam kciuki będzie dobrze!!
Margarynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 08:18   #2412
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
Witaj Alesjaa Dziękuję za info, faktycznie w necie jest sporo o dr Chlebuś. Ja także wybiorę się do Nova Dermu. Nie wiem czy to wada, że tam nie zalecają już Hydra vitalu, skoro uczulał tzn., że wyciągają wnioski z relacji pacjentek.

Czy poza wybieleniem plam Wasze twarze stały się młodsze?

Czy cosmelan ma wpływ na makijaż permanentny? Szkoda byłoby mi go złuszczyć

Moze mieć wpływ na permanentny , gdzieś o tym była mowa dużo, dużo wczesniej.

Nie zauwazyłam jakiegoś odmłodzienia twarzy poza tym że plamy znikły. Ale nie mozna sie tym sugerowac za bardzo, bo ja akurat jeszcze tego nie potrzebowałam.

A co do hydra-vitalu że niby uczula to bym az tak bardzo w to nie wierzyła. Wiemy już jak gabinety postępują z tym i oszczędzają na nas. maska cos1 starcza u nich na trzy osoby. Wystarczy ze zamówią ją raz a potem domawiają sam cos2. Ludziom wciskają ze hydra-vital jest niepotrzebny i zalecają do stosowania coś innego. Skoro jak mówisz uczula i płacisz za zestaw to powinnas mimo wszystko go dostac tylko powinni ci powiedziec zebyś nie stosowała albo jesli zauwazysz coś niedobrego co sie moze dziać to żebyś go odstawiła. MOja doktorka tak własnie zrobiła. Dała mi hydravital bo jak powiedziała musi mi go dac bo jest w zestawie. Hydravitalu mam już końcówke, jak dla mnie dizała bardzo łagodząco na buźkę, niczego nie podraznia.

Za sam cos2 gabinet płaci u dystrybutora 360-400 zł. A cały zestaw 1100-1200.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-09-17 o 08:41 Powód: korekta
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:11   #2413
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

witam zgadzam się z Masimką co do hydravitalu dla mnie jest super moja doktorka mi go dała i po pierwszym zabiegu jak już go nie potrzebowałam dałam resztkę kolezance która ma wyjątkowo wrazliwą skórę i jest nim zachwycona więc w tę teorię o uczuleniach nie bardzo chce mi sie wierzyc.A swoją drogą żeby lekarka o takiej reputacji robiła takie numery
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:15   #2414
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Moze mieć wpływ na permanentny , gdzieś o tym była mowa dużo, dużo wczesniej.

Nie zauwazyłam jakiegoś odmłodzienia twarzy poza tym że plamy znikły. Ale nie mozna sie tym sugerowac za bardzo, bo ja akurat jeszcze tego nie potrzebowałam.

A co do hydra-vitalu że niby uczula to bym az tak bardzo w to nie wierzyła. Wiemy już jak gabinety postępują z tym i oszczędzają na nas. maska cos1 starcza u nich na trzy osoby. Wystarczy ze zamówią ją raz a potem domawiają sam cos2. Ludziom wciskają ze hydra-vital jest niepotrzebny i zalecają do stosowania coś innego. Skoro jak mówisz uczula i płacisz za zestaw to powinnas mimo wszystko go dostac tylko powinni ci powiedziec zebyś nie stosowała albo jesli zauwazysz coś niedobrego co sie moze dziać to żebyś go odstawiła. MOja doktorka tak własnie zrobiła. Dała mi hydravital bo jak powiedziała musi mi go dac bo jest w zestawie. Hydravitalu mam już końcówke, jak dla mnie dizała bardzo łagodząco na buźkę, niczego nie podraznia.

Za sam cos2 gabinet płaci u dystrybutora 360-400 zł. A cały zestaw 1100-1200.
E no to ja się tak nie bawię, jak mam zapłacić za całość, a otrzymać 1/3 i to bez hydra vitalu
To może jednak zrobić samodzielnie zabieg??? W końcu na czym polega trudność w nałożeniu maski, mało ich w życiu sobie nałożyłam?
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:24   #2415
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

I to jest dobry wybór kwiatuszku
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:33   #2416
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
I to jest dobry wybór kwiatuszku
Tak uważasz Ane? Ja na serio pytam, bo nie znoszę takiego cwaniactwa, jak mi zostanie cos1, to w lodówce na następny raz poczeka (plam do zlikwidowania mam sporo). To gdzie mogę kupić od ręki cały zestaw? Czy tylko na ebayu? Wolałabym gdzieś podjechać, zapłacić, samodzielnie zabrać w bezpieczne miejsce i szybko skorzystać. Nie chcę dłużej czekać
Do końca listopada mam wolne, mogę przejść najgorszą wersję linienia. Czy to Dome robiła sobie sama zabieg w domku? Nie pamiętam już, bo łykam bez opamiętania te Wasze historie... jak żaba.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:39   #2417
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Ja mówię całkiem poważnie drugi zabieg też robiłam w domu .żadna filozofia na pewno sobie poradzisz w razie czego służymy radą d0mcia na razie przygotowuje się psychicznie a zestawik już ma
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 09:53   #2418
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Uzależniłam się. Ciągle tu siedzę. A tyyyyyyyyyle miałam do zrobienia.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 10:00   #2419
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
E no to ja się tak nie bawię, jak mam zapłacić za całość, a otrzymać 1/3 i to bez hydra vitalu
To może jednak zrobić samodzielnie zabieg??? W końcu na czym polega trudność w nałożeniu maski, mało ich w życiu sobie nałożyłam?
Zamiast hydra-vitalu przepisze ci maśc natłuszczajacą do zrobienia w aptece za 5 zł, albo każe kupić coś innego. Nie ma trudnosci żadnych w nałozeniu maski samemu ale..... dziewczyny trzeba rozpatrywac kilka przypadków:
1) dobrze jest dopóki idzie zgodnie z planem wszystko.
2) trzeba wziąść pod uwagę reakcje uczuleniowe.,bo nie wiemy jak nasza skóra zareaguje na takie cudeńko,
3) trzeba wziąść pod uwagę ewentualne komplikacje po zabiegu, gdy podzieje się coś nieprzewidzianego.

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
Tak uważasz Ane? Ja na serio pytam, bo nie znoszę takiego cwaniactwa, jak mi zostanie cos1, to w lodówce na następny raz poczeka (plam do zlikwidowania mam sporo). To gdzie mogę kupić od ręki cały zestaw? Czy tylko na ebayu? Wolałabym gdzieś podjechać, zapłacić, samodzielnie zabrać w bezpieczne miejsce i szybko skorzystać. Nie chcę dłużej czekać
Do końca listopada mam wolne, mogę przejść najgorszą wersję linienia. Czy to Dome robiła sobie sama zabieg w domku? Nie pamiętam już, bo łykam bez opamiętania te Wasze historie... jak żaba.
Cocmelan 1 po otwarciu ma waznosc 3 m-ce. Wiec raczej nie zdazysz go już wykorzystać, chyba ze kupisz do spółki z kims. Pomiedzy jedną maską a drugą musi minąc bodajze 6 m-cy odstępu. Zestaw można zakupić u dystrybutora polskiego za 1200 zł, ale trzeba mieć zaswiadczenie od lekarza że się jest pod opieka lekarską, albo na ebayu za ok. 800 zł.

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
Ja mówię całkiem poważnie drugi zabieg też robiłam w domu .żadna filozofia na pewno sobie poradzisz w razie czego służymy radą d0mcia na razie przygotowuje się psychicznie a zestawik już ma
Drugi zabieg jeśli miałabym robić to zrobiłabym sama, ale na pierwszy bym sie nie zdecydowała. Teraz wiem już jak to jest, znam reakcje swojej skóry i wiem co jest dobrze a co nie. Dziś mija 27 dzień od maski, byłam juz na 4 kontrolach lekarskich, w piatek idę na kolejna. Utrzymuje mi sie rumien na twarzy i lekarka zastanawia się czy nie zastosowac jakiś leków żeby go zlikwidować. Nadal się łuszcze. Na każdej wizycie dostaje zalecenia co do dalszej pielegnacji twarzy.

Anturium powiem ci jeszcze ze to zalezy na jakiego lekarza trafisz. jeśłi to miałby być lekarz co tylko maske połozy i wywali cie do domu i nie bedzie miał potem czasu żeby cię zobaczyć, jakieś ewentualne kontrole. To taki lekarz nie jest ci do nieczego potrzebny. maskę nałoży każdy, tu się rozchodzi o pózniejszą opieke właśnie.

Dome chce napisać meila do dr Osadowskiej. Ale zastanawiam się czy sie mam przyznac że jestem po zabiegu już czy udawać że jestem nim zainteresowana i wypytuje o to co myśli o maściach sterydowych na pocosmelanowy rumień ? trochę to głupie. Kobieta przed cosmelanem to sie raczej martwi o to czy plamy jej zejdą i kiedy a nie o takie rzeczy. Co mi radzisz ?
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 10:15   #2420
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

To wszystko prawda co pisze Masi mój pierwsz zabieg też był robiony u lekarza kolejny zabieg u lekarza dla mnie byłby wyrzuceniem pieniędzy dlatego zrobiłam go sama.Wszystko zależy od tego czy wiesz jaką masz skórę ijak reaguje na pilingi,kwasy itp. Czy miałas juz zabiegi tego typu?Ja znając swoją skórę na wylot i przeczytawszy na forum wszystkie informacje i porady robiłabym go sama.Wtedy nie miałam tej wiedzy i zielonego pojęcia o tym forum.Dodam tylko że mam grubą tłustą skórę i nigdy nie miałam żadnych uczuleń ,podraznień ani dużej ilości pryszczy.Krótko mówiac skóra jak na byku Chciałam jeszcze powiedzieć ze na mojej masce jest ważność 6 m-cy a na cos 2 3 m-ce PYTANIE DO MASIMKI co sadzisz otym filtrze i co można na niego kłasć.ISIS PHARMA UVEBLOCK fluid z filtrami mineralnymi spf 80 max ultra uva-uvb.zawiera ektoinę Rona care.Zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerrhansa.Zawiera tlenek cynku-filtry mineralne uva ultra\uvbmax.Tlenek tytanu -j.w.Methoxybenzoylmethane-filtry chemiczne uva ultra.Ester kwasu cynamonowego-filtry chem. uvbmax

Edytowane przez ane120
Czas edycji: 2008-09-17 o 11:05 Powód: dopisek
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 10:56   #2421
kamilia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Plamki Kochane - mam komputer ! Odzyskałam połowę mojego mózgu !
Teraz mam tyle roboty , że chyba mi plamy ze stresu wyjdą
Któras z Was pytała, czy cos działa odmładzjaco - zdecydowanie tak. Ja ma skończoną 40 stkę i stosja cos2 od niemal dwóch miesięcy - jakość skóry o 40% lepsza. Nawilżona, zmarzczki tym samym płytsze.
Buczuś - używasz Roc - a ? Ja jestem absolutnie zachwycona efektami - najpierw byłam och i ach, po paru dniach trochę mniej, ale teraz, po prawie miesiącu smarowania się tm serum , mój dekolt wygląda jak dawno nie wyglądał. Szyja też zyskała. Jednak sysytmatyczność popłaca - ja się maruję codzienie na noc, tylko, że mnie nic nie podrażnia.

Domuś - jak Twoje oczy ? Lekarz widział i rzekł - ok ?
I takie pytanie ogólne - do całej naszej Rodzinki comelanek - skoro cos2 am ważność 3 miesiace, to , jeżeli mamy się smarować cienko i podobno, jak twierszi lekarka , opakowaniw wtedy starcza na ponad 4 miesiące i wydaje mi się to możliwe, to czy ten krem ma jeszcze jakąś wartosć ? ?

Ojej, jak mi brakowało z ami wszystkimi kontaktu
Dla wszystkich
kamilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 11:15   #2422
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
PYTANIE DO MASIMKI co sadzisz otym filtrze i co można na niego kłasć.ISIS PHARMA UVEBLOCK fluid z filtrami mineralnymi spf 80 max ultra uva-uvb.zawiera ektoinę Rona care.Zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerrhansa.Zawiera tlenek cynku-filtry mineralne uva ultra\uvbmax.Tlenek tytanu -j.w.Methoxybenzoylmethane-filtry chemiczne uva ultra.Ester kwasu cynamonowego-filtry chem. uvbmax
Ane nie znam tego filtra, pierwsze słyszę nawet o nim. Trzeba się zwrócić o analizę składu do biochemiczek. Moze do Hexxany, ale to musisz przeklepać wtedy dokładnie cały skład, bez tego ani rusz. ważna jest nawet kolejnośc poszczególnych skłądników w składzie. Czy przy sakładniku Methoxybenzoylmethane jest nazwa Butyl ? bo nie wiem czy przepisałaś całą nazwę. Jesli tak to Jest to Parsol, ktory ulega destabilizacji gdy stosuje sie mike, talk, itd. Pisałam o tym w ostatnich dniach.


Jeszcze jedno piszesz że ma SPF 80, zgodnie z dyrektywami UE wszystkie filtry moga mieć maksymalne oznaczenie 50+ (to plus oznacza ze sa to filtry które dotychczasowo miały wyższy faktor niż 50), wiec pewnie masz już jedno z ostatnich opakowań. Bo w handlu już tylko takie są/będą dostepne jak ci napisałam. Udowodniono że dotychczasowe filtry pow. 50 zapewniały niewiele większą ochrone od filtrów 50.

Cytat:
Napisane przez kamilia Pokaż wiadomość
I takie pytanie ogólne - do całej naszej Rodzinki comelanek - skoro cos2 am ważność 3 miesiace, to , jeżeli mamy się smarować cienko i podobno, jak twierszi lekarka , opakowaniw wtedy starcza na ponad 4 miesiące i wydaje mi się to możliwe, to czy ten krem ma jeszcze jakąś wartosć ?
Kamilia myślę że ma wartośc jakąs na pewno, moze jedynie słabsze działanie wykazuje, nie stuprocentowe jak w okresie waznosci. Ale myślę ze to starczy dla nas dla potrzymania efektów.
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 11:22   #2423
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Masima-przepisałam dokładnie wszystkie składniki .Smarowałam sie nim w Egipcie i nic mi nie wyszło ale nic na niego nie nakładałam no i warstwa była konkretna.Myslę że można mu zaufać bo firma która go produkuje ISIS PHARMA ma równiez preparatu do razjasniania plam juz kiedys o nim pisałamkrem UNITONE 4.Mnie wprawdzie nie pomógł ale mojej koleżance owszem plamy zlazły.Wrzucę skład na biochemię
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 11:34   #2424
Masima
Zadomowienie
 
Avatar Masima
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

"Zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerrhansa"


Zastanawiam się co to oznacza
Masima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 11:53   #2425
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

wiem o tym podziale że są do 50+ ale ten krem jest ciągle w sprzedaży .Napisałam do biochemiczek zobaczymy co powiedzą
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 11:58   #2426
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

No i wrocilam z poczty.Masimciu,Megi wyslalam w grubej kopercie jako list,pan na poczcie powiedzial,ze dojdzie szybciej.Mam nadzieje,ze bedzie Wam odpowiadal i nie zaszkodzi.Nie przejmujcie sie zapachem lesnym,on szybko wietrzeje.

ivonako mnie sie przypomnialo,ze mam ten puder.Nie wiem czemu nie przyszlo mi wczesniej do glowy ,zeby sie Was zapytac,czy chcecie.
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 12:01   #2427
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Dzien dobry kochane
Wracam do domu i pierwsze co robie,to sprawdzam ile mnie tu omineloTak kazdego dnia.Jestem uzalezniona.Moj pierwszy nalog w zyciu.
Dzis mijaja magiczne dwa miesiace od maskiPrzezylam dwa miesiace bez makijazuSzczerze przyznam,ze nie tesknilam specjalnie.Caly czas skora mi sie luszczy,pewnie za duzo nakladam cosmelanu,ale boje sie,ze te moje plamiska wyjda jak im troche popuszcze.Ciagle jestem rozowiutka jak prosiaczek.Moze dlatego,ze jestem taka"rumiana" jak podlotek,uslyszalam dzisiaj pytanie czy mam 20 latKiedys mialamMagiczna moc cosmelanu?
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 12:12   #2428
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
"Zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerrhansa"


Zastanawiam się co to oznacza
o tych komorkach langerhansa ,to kiedys slyszalam,ze tworzy sie ze szpiku kostnego i siedzi gdzies tam w skorze.Jej zadaniem jest...... ,zapomnialam,al e to ma cos wspolnego z diabetykami i cukrzyca.Wiecej nie pamietam.

kamilcia,fajnie,ze juz jestes blizniaczko.Musze przyznac,ze Twoj Roc zaczyna powazne zmiany robic na szyji.POZYTYWNE,naw et sie nie czerwienie
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 12:21   #2429
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Komórki Langerhansa - komórki pochodzenia szpikowego, których głównym zadaniem jest zapoczątkowanie reakcji immunologicznej organizmu, poprzez ich zdolność do tzw. prezentacji antygenu. Stanowią od 3-8% naskórka. Wraz z innymi typami komórek współtworzą układ miejscowej odporności skóry (układ SALT). Komórki Langerhansa występują także w błonie śluzowej jamy ustnej i narządach limfatycznych.

Uważa się, że komórki Langerhansa mają kluczowe znaczenie w mechanizmie powstawania zmian skórnych o charakterze atopowym:
Komórki te posiadają na swojej powierzchni receptory o dużym powinowactwie do fragmentu Fc wolnych przeciwciał klasy IgE. Receptor silnie wiąże się ze specyficznym przeciwciałem, które ulega opłaszczeniu, a następnie wiąże wybiórczo dany antygen. Wówczas komórki Langerhansa przemieszczają się z naskórka do lokalnego węzła chłonnego, gdzie następuje prezentacja antygenu limfocytom T.
W wyniku prezentacji antygenu, wydzielone zostają limfocyty Th1 (pomagające w odpowiedzi typu komórkowego) i Th2 (pomagające w odpowiedzi humoralnej). Zaburzenie równowagi pomiędzy nimi, wiąże się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego.

U osób z AZS stwierdza się zwiększoną obecność komórek Langerhansa w naskórku zmienionym chorobowo, co świadczy o miejscowej nadmiernej odporności skóry. Kortykosterydy, maść Protopic, a także promieniowanie UV, miejscowo upośledzają aktywność komórek Langerhansa (działanie immunosupresyjne).
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 12:26   #2430
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
Komórki Langerhansa - komórki pochodzenia szpikowego, których głównym zadaniem jest zapoczątkowanie reakcji immunologicznej organizmu, poprzez ich zdolność do tzw. prezentacji antygenu. Stanowią od 3-8% naskórka. Wraz z innymi typami komórek współtworzą układ miejscowej odporności skóry (układ SALT). Komórki Langerhansa występują także w błonie śluzowej jamy ustnej i narządach limfatycznych.

Uważa się, że komórki Langerhansa mają kluczowe znaczenie w mechanizmie powstawania zmian skórnych o charakterze atopowym:
Komórki te posiadają na swojej powierzchni receptory o dużym powinowactwie do fragmentu Fc wolnych przeciwciał klasy IgE. Receptor silnie wiąże się ze specyficznym przeciwciałem, które ulega opłaszczeniu, a następnie wiąże wybiórczo dany antygen. Wówczas komórki Langerhansa przemieszczają się z naskórka do lokalnego węzła chłonnego, gdzie następuje prezentacja antygenu limfocytom T.
W wyniku prezentacji antygenu, wydzielone zostają limfocyty Th1 (pomagające w odpowiedzi typu komórkowego) i Th2 (pomagające w odpowiedzi humoralnej). Zaburzenie równowagi pomiędzy nimi, wiąże się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu immunologicznego.

U osób z AZS stwierdza się zwiększoną obecność komórek Langerhansa w naskórku zmienionym chorobowo, co świadczy o miejscowej nadmiernej odporności skóry. Kortykosterydy, maść Protopic, a także promieniowanie UV, miejscowo upośledzają aktywność komórek Langerhansa (działanie immunosupresyjne).

a to nie ma nic wspolnego z diabetykami?
E nie,ja chyba cos jednak tam slyszalam(chyba)
__________________
Zastanow sie dobrze o czym marzysz,bo moze sie spelnic
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.