Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 06:34   #3991
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kurczę, w necie tyle informacji na temat możliwych powikłań a ludzie nadal kłują sobie języki sami w domowym zaciszu, z pomocą usłużnych koleżanek.
Pozwolę sobie wkleić:

"Powikłania piercingu

  • możliwość wystąpienia miejscowych i ogólnych zakażeń, spowodowanych mikroorganizmami, które w normalnych warunkach znajdują się w jamie ustnej, a w miejscu przekłucia języka mogą przedostać się do głębiej położonych tkanek i wywołać różnego rodzaju groźne dla zdrowia i życia stany zapalne, w tym np. zapalenie górnych dróg oddechowych czy zapalenie wsierdzia,
  • ryzyko zakażenia wirusowym zapalenia wątroby typu B i C oraz wirusem HIV, których znaczna część związana jest wizytami w gabinetach kosmetycznych przeprowadzających zabiegi w nieprawidłowych warunkach higienicznych przy zastosowaniu niewłaściwie przygotowanych narzędzi,
  • uszkodzenie naczyń krwionośnych w momencie kolczykowania, jak i podczas dalszego noszenia kolczyka w języku, co może być przyczyną przedłużonego krwawienia,
  • występowanie epizodów bólowych i obrzęku, mogących pojawiać się w różnym czasie od momentu wykonania zabiegu,
  • uszkodzenie czuciowe nerwu językowego i objaw drętwienia,
  • reakcje alergiczne związane z rodzajem użytego materiału do wytworzenia ozdoby tkwiącej w języku,
  • brak możliwości usunięcia ozdoby przy pomocy domowych sposobów, konieczna jest wówczas interwencja chirurgiczna,
  • trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej,
  • ryzyko połknięcia lub aspiracji niewłaściwie założonej ozdoby do układy oddechowego,
  • uszkodzenie wypełnień i uzupełnień protetycznych zębów,
  • utrudnione żucie i połykanie, a także artykulacja słów,
  • przedłużające się w czasie gojenie rany, nawet do kilku tygodni,
  • zaburzenia smaku, metaliczny smak potraw,
  • stymulacja wypływu śliny,
Większość lekarzy jest zdecydowanie przeciwna kolczykowaniu jakiekolwiek okolicy ciała. Specjaliści zalecają jednak wszystkim miłośnikom piercingu, by decydując się na umieszczenie ozdoby, starali się zminimalizować wystąpienie groźnych dla zdrowia powikłań i unikali przypadkowych studiów tatuażu, gdzie często podobne zabiegi wykonywane są przez osoby bez należytego przygotowania. Lekarze odradzają przekłuwania ciała w sposób amatorski, w warunkach braku dbałości o zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych. Każdy, kto zdecyduje się na założenie kolczyka powinien zwracać uwagę na to, czy wykorzystywany podczas zabiegu sprzęt jest sterylny i jednorazowego użytku. Materiałem najbardziej obojętnym dla organizmu, który podczas kontaktu z raną wywołuje najmniejszą ilość reakcji uczuleniowych jest stal chirurgiczna. Miłośnicy kolczyków, każdy tego typu zabieg powinni potraktować jako świadczenie zdrowotne. Drobna na pozór ingerencja może skończyć się ciężkim zachorowaniem i ostrą reakcją ze strony organizmu, szczególnie wtedy gdy zabieg przeprowadzają osoby do tego nieuprawnione, nie posiadające odpowiednich kwalifikacji."

http://pacjenci.dentonet.pl/?m=263
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 18:37   #3992
Pozytywka
Raczkowanie
 
Avatar Pozytywka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 72
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

No niezły wykład napisany. Ja tam jak teraz pamiętam największy problem miałam czy rodzice sie kapną. Heh a wczoraj minęły 2 miesiące od mojego przebicia i rodzice nic nie zauważyli
__________________

Dalej Kotku Dalej, Będzie Doskonale
Trochę Dziś Zaszalej, Nie Mów Nie
Noc Jest Jeszcze Długa, Może Ci Się Uda xD
Zdziałać Na Mnie, Cuda Czemu Nie <3

Pozytywka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 19:23   #3993
KaKa2061
Raczkowanie
 
Avatar KaKa2061
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 173
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez nacia2666 Pokaż wiadomość
wystarczy ci osoba ktora faktycznie tak miala? a poza tym lekarz. ostatnio kiedy bylam mowil mi ze ostatnie badania wykazaly ze kolczyk w duzej mierze wplywa ma to ze po czasie nastepuje brak powonienia, co powoduje z kolei brak smaku

Za odczuwanie smaku odpowiedzialne są kubki smakowe rozmieszczone w poszczególnych miejscach na języku... I nawet jeśli igła by ci przebiła kilka z nich to raczej nie zrobi to żadnej różnicy... I w ogóle wiadomo, ze kubki smakowe odradzają się co wiemy z lekcji biologii ;]
A co do kosmetyczek.... To taaak one maja taka wiedzę po przebijania języka jak ja o operacjach na otwartym sercu... czyli równe zeru... ILEŻ to można powtarzać, ze u kosmetyczek przebija się tylko i wyłącznie płatki ucha?? Resztę tylko w profesjonalnym studiu piercingu i tatuażu...
__________________
21.11.2012r.

12.11.2016r.
KaKa2061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:35   #3994
poducha555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 100
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

heh juz sama nie wiem czy traci sie smak czy nie... ;p jedni mowia tak inni tak... xD heh
poducha555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 20:37   #3995
Panikaa
Zadomowienie
 
Avatar Panikaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 582
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Może nie tyle że się traci, ale może się zmienić, jakiś metaliczny posmak itp.
Panikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 09:26   #3996
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Nie zauważyłam ani zmiany smaku, ani nie czuję metalicznego posmaku. Jeśli kolczyk jest wykonany z właściwych materiałów (stal chirurgiczna, tytan, bioplast), to raczej nie powinno się czuć jakiegokolwiek posmaku.
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 14:42   #3997
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez KaKa2061 Pokaż wiadomość
Za odczuwanie smaku odpowiedzialne są kubki smakowe rozmieszczone w poszczególnych miejscach na języku... I nawet jeśli igła by ci przebiła kilka z nich to raczej nie zrobi to żadnej różnicy... I w ogóle wiadomo, ze kubki smakowe odradzają się co wiemy z lekcji biologii ;]
A co do kosmetyczek.... To taaak one maja taka wiedzę po przebijania języka jak ja o operacjach na otwartym sercu... czyli równe zeru... ILEŻ to można powtarzać, ze u kosmetyczek przebija się tylko i wyłącznie płatki ucha?? Resztę tylko w profesjonalnym studiu piercingu i tatuażu...
Dokładnie tak.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 16:12   #3998
poducha555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 100
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

jej... niektorzy tak tu strasza ze sama juz nie wiem czy sobie tego kolczyka robic bo sie bac zaczynam...xD heheh :P Nie no na wakacje sobie robie ale z tym smakem to juz niektorzy przesadzaja ciut ciut... (tak mi sie przynajmniej wydaje) xD
poducha555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 18:32   #3999
KaKa2061
Raczkowanie
 
Avatar KaKa2061
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 173
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez poducha555 Pokaż wiadomość
jej... niektorzy tak tu strasza ze sama juz nie wiem czy sobie tego kolczyka robic bo sie bac zaczynam...xD heheh :P Nie no na wakacje sobie robie ale z tym smakem to juz niektorzy przesadzaja ciut ciut... (tak mi sie przynajmniej wydaje) xD
Może nie tyle co straszą, ale to można potraktować jako przestrogę... Bo naprawdę gdy się posłucha takiej osoby, która nic nie wie na dany temat i wpaja głupoty do głowy to może się to czasem nawet skończyć tragicznie... A tego chyba nie chcemy...
__________________
21.11.2012r.

12.11.2016r.
KaKa2061 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 19:27   #4000
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Kurczę, w necie tyle informacji na temat możliwych powikłań a ludzie nadal kłują sobie języki sami w domowym zaciszu, z pomocą usłużnych koleżanek.
Pozwolę sobie wkleić:

"Powikłania piercingu

  • możliwość wystąpienia miejscowych i ogólnych zakażeń, spowodowanych mikroorganizmami, które w normalnych warunkach znajdują się w jamie ustnej, a w miejscu przekłucia języka mogą przedostać się do głębiej położonych tkanek i wywołać różnego rodzaju groźne dla zdrowia i życia stany zapalne, w tym np. zapalenie górnych dróg oddechowych czy zapalenie wsierdzia,
  • ryzyko zakażenia wirusowym zapalenia wątroby typu B i C oraz wirusem HIV, których znaczna część związana jest wizytami w gabinetach kosmetycznych przeprowadzających zabiegi w nieprawidłowych warunkach higienicznych przy zastosowaniu niewłaściwie przygotowanych narzędzi,
  • uszkodzenie naczyń krwionośnych w momencie kolczykowania, jak i podczas dalszego noszenia kolczyka w języku, co może być przyczyną przedłużonego krwawienia,
  • występowanie epizodów bólowych i obrzęku, mogących pojawiać się w różnym czasie od momentu wykonania zabiegu,
  • uszkodzenie czuciowe nerwu językowego i objaw drętwienia,
  • reakcje alergiczne związane z rodzajem użytego materiału do wytworzenia ozdoby tkwiącej w języku,
  • brak możliwości usunięcia ozdoby przy pomocy domowych sposobów, konieczna jest wówczas interwencja chirurgiczna,
  • trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej,
  • ryzyko połknięcia lub aspiracji niewłaściwie założonej ozdoby do układy oddechowego,
  • uszkodzenie wypełnień i uzupełnień protetycznych zębów,
  • utrudnione żucie i połykanie, a także artykulacja słów,
  • przedłużające się w czasie gojenie rany, nawet do kilku tygodni,
  • zaburzenia smaku, metaliczny smak potraw,
  • stymulacja wypływu śliny,
Większość lekarzy jest zdecydowanie przeciwna kolczykowaniu jakiekolwiek okolicy ciała. Specjaliści zalecają jednak wszystkim miłośnikom piercingu, by decydując się na umieszczenie ozdoby, starali się zminimalizować wystąpienie groźnych dla zdrowia powikłań i unikali przypadkowych studiów tatuażu, gdzie często podobne zabiegi wykonywane są przez osoby bez należytego przygotowania. Lekarze odradzają przekłuwania ciała w sposób amatorski, w warunkach braku dbałości o zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych. Każdy, kto zdecyduje się na założenie kolczyka powinien zwracać uwagę na to, czy wykorzystywany podczas zabiegu sprzęt jest sterylny i jednorazowego użytku. Materiałem najbardziej obojętnym dla organizmu, który podczas kontaktu z raną wywołuje najmniejszą ilość reakcji uczuleniowych jest stal chirurgiczna. Miłośnicy kolczyków, każdy tego typu zabieg powinni potraktować jako świadczenie zdrowotne. Drobna na pozór ingerencja może skończyć się ciężkim zachorowaniem i ostrą reakcją ze strony organizmu, szczególnie wtedy gdy zabieg przeprowadzają osoby do tego nieuprawnione, nie posiadające odpowiednich kwalifikacji."

http://pacjenci.dentonet.pl/?m=263
wszytsko niby cacy i niby racja-ale :
-normalne jest to,ze przeklucie goi sie do kilku tygodni
-normalne jest ze wystepuje obrzek(co oczywiscie wiaze sie z problemami z jedzeniem i mowa)
-i stal chirurgiczna wcalenie jest najlepszym materialem tylko tytan(to mnie zdziwilo najbardziej bo to wiedza zaczerpnieta z portalu dentystycznego)
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-28, 20:56   #4001
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Naprawdę zdarza się, że język goi się dłużej, niż 2-3 tygodnie? Pytam z czystej ciekawości, mój wygoił się w dwa tygodnie. Ale może to kwestia indywidualna?

A co do ich opinii, że to niby stal chirurgiczna jest najlepsza, przychodzi mi do głowy tylko jedno wytłumaczenie- może to dość stara i dawno nieaktualizowana informacja, pisana jeszcze w czasach, gdy tytan nie był tak popularny? Choć faktem jest, że na takich portalach powinni już pedantycznie dbać o rzetelność i aktualność publikowanych artykułów.
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 05:33   #4002
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez poducha555 Pokaż wiadomość
jej... niektorzy tak tu strasza ze sama juz nie wiem czy sobie tego kolczyka robic bo sie bac zaczynam...xD heheh :P Nie no na wakacje sobie robie ale z tym smakem to juz niektorzy przesadzaja ciut ciut... (tak mi sie przynajmniej wydaje) xD
jeżeli pójdziesz do dobrego salonu to nic nie powinno się stać. ; )
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 13:03   #4003
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Właśnie skonczyłam lekture pt. " kolczyk w języku"- przeczytałam cały ten wątek i nadal jestem zdecydowana na kolczyk. Już ide przedziurawic jęzorek
Trochę sie boję, samego przekłucia i gojenia...
Ale przypominia mi się, ze przed zrobieniem tatuażu tez sie bałam a nic kompletnie nie bolało
Jak przebije to zdam relacje z przebiegu

Denerwuje się troszke.... Nawet bardzo... Ale i tak zrobie
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 14:37   #4004
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Właśnie skonczyłam lekture pt. " kolczyk w języku"- przeczytałam cały ten wątek i nadal jestem zdecydowana na kolczyk. Już ide przedziurawic jęzorek
Trochę sie boję, samego przekłucia i gojenia...
Ale przypominia mi się, ze przed zrobieniem tatuażu tez sie bałam a nic kompletnie nie bolało
Jak przebije to zdam relacje z przebiegu

Denerwuje się troszke.... Nawet bardzo... Ale i tak zrobie
Nic się nie bój Trzymam kciuki
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 16:04   #4005
poducha555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 100
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Heh ja tez trzymam kciuki... xD Ja robie sobie kolczyka na wakacje... xD to tez zdam relacje..xD
poducha555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 17:23   #4006
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez poducha555 Pokaż wiadomość
Heh ja tez trzymam kciuki... xD Ja robie sobie kolczyka na wakacje... xD to tez zdam relacje..xD
Wszyscy wiemy już że robisz kolczyka w wakacje.
Z niecierpliwością czekamy na relację.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:14   #4007
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Właśnie skonczyłam lekture pt. " kolczyk w języku"- przeczytałam cały ten wątek i nadal jestem zdecydowana na kolczyk. Już ide przedziurawic jęzorek
Trochę sie boję, samego przekłucia i gojenia...
Ale przypominia mi się, ze przed zrobieniem tatuażu tez sie bałam a nic kompletnie nie bolało
Jak przebije to zdam relacje z przebiegu

Denerwuje się troszke.... Nawet bardzo... Ale i tak zrobie
nie ma się czego bać ; )
przekłucie wcale nie boli.
trzymam kciuki.
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:41   #4008
Channel1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja jestem niepełnoletnia i bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku. Jak mówię to mojej mamie, to ona, że to jest obrzydliwe, że nie będzie mogła na to patrzeć itd. Ja mówię, że to przecież mój język i nie będzie musiała na to patrzeć. Próbowałam wszystkie sposoby, np. powiedziałam, że chcę kolczyka w wardze, a jak ona nie pozwoliła, to powiedziałam: "a w mniej widocznym miejscu, np. języku?"...takie coś na moją mamę nie działa ! ;( Proszę, napiszcie jak mogę ją przekonać...z góry thx
Channel1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:47   #4009
Panikaa
Zadomowienie
 
Avatar Panikaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 582
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Channel1603 Pokaż wiadomość
Ja jestem niepełnoletnia i bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku. Jak mówię to mojej mamie, to ona, że to jest obrzydliwe, że nie będzie mogła na to patrzeć itd. Ja mówię, że to przecież mój język i nie będzie musiała na to patrzeć. Próbowałam wszystkie sposoby, np. powiedziałam, że chcę kolczyka w wardze, a jak ona nie pozwoliła, to powiedziałam: "a w mniej widocznym miejscu, np. języku?"...takie coś na moją mamę nie działa ! ;( Proszę, napiszcie jak mogę ją przekonać...z góry thx
Radzę poczekać do 18, po co kombinować? Ech chyba dobrze że już nie mam kolczyka...stało się już to zbyt "modne"
Panikaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 18:53   #4010
Channel1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hehe...dzięki za radę może i poczekam, ale jak ktoś ma jakieś porady, to chętnie poczytam
Pozdrawiam
Channel1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:54   #4011
qndzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

mi naszczęscie ta głupawka już przeszła, kiedys bardzo chcialam miec kolczyka w jezyku no ale co sie bede okaleczac wystarczy mi 4 w uchu;p
qndzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:56   #4012
Panikaa
Zadomowienie
 
Avatar Panikaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 582
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez qndzia Pokaż wiadomość
mi naszczęscie ta głupawka już przeszła, kiedys bardzo chcialam miec kolczyka w jezyku no ale co sie bede okaleczac wystarczy mi 4 w uchu;p
Kiedyś miałam mnóstwo kolczyków, a teraz nie mam ani jednego. Przeszło mi, a poza tym coraz więcej dziewczyn jest wykolczykowanych. Jak coś zaczyna być "modne", to ja z tego rezygnuję
Panikaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 18:57   #4013
Channel1603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja też mam 4 w uszach, ale to mi się bardzo podoba pewnie za jakiś czas też mi przejdzie. Najbardziej mi się podobają kolczyki takie kulki z kolcami...ale cóż ! Teraz namawiam moją mamę na kolczyk w górnej części ucha. Powiedziała, że sobie prawdopodobnie zrobi w wakacje...hehe !
Pozdrawiam
Channel1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:19   #4014
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć laski!
Jestem tu nowa, miło być wśród Was
Kolczyk w języku mam od 4 godzin.
No więc. Moje wrażenia...
Jeśli chodzi o ból - nie bolało. Tylko poczułam ukłucie,
które było, hmm... przyjemne xD
Jestem straszną panikarą, ale muszę przyznać,
że nie było tak źle!
Jedyne, co mnie zaniepokoiło to to,
że dosyć długo leciała mi gęsta krew ;/
Aż mnie się babka pytała, czy coś brałam.
No ale na szczęście przeszło.
Teraz popijam sobie szałwię i jest ok
Boję się tylko tego, że jutro wstanę i będę miała
koszmarnie spuchnięty język.
Pozdrawiam!
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:52   #4015
Pozytywka
Raczkowanie
 
Avatar Pozytywka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 72
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;12104739]Cześć laski!
Jestem tu nowa, miło być wśród Was
Kolczyk w języku mam od 4 godzin.
No więc. Moje wrażenia...
Jeśli chodzi o ból - nie bolało. Tylko poczułam ukłucie,
które było, hmm... przyjemne xD
Jestem straszną panikarą, ale muszę przyznać,
że nie było tak źle!
Jedyne, co mnie zaniepokoiło to to,
że dosyć długo leciała mi gęsta krew ;/
Aż mnie się babka pytała, czy coś brałam.
No ale na szczęście przeszło.
Teraz popijam sobie szałwię i jest ok
Boję się tylko tego, że jutro wstanę i będę miała
koszmarnie spuchnięty język.
Pozdrawiam![/quote]

Ze samym spuchniętym językiem nie byłoby najgorzej gdyby nie to, że się sepleni i boli język przy poruszaniu nim xD. A opuchlizna nie będzie raczej aż taka "koszmarna" przeżyjesz jakoś, najgorsze pierwsze 2-3 dni :P
__________________

Dalej Kotku Dalej, Będzie Doskonale
Trochę Dziś Zaszalej, Nie Mów Nie
Noc Jest Jeszcze Długa, Może Ci Się Uda xD
Zdziałać Na Mnie, Cuda Czemu Nie <3

Pozytywka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 19:59   #4016
Anusiiaakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 39
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Channel1603 Pokaż wiadomość
Ja jestem niepełnoletnia i bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku. Jak mówię to mojej mamie, to ona, że to jest obrzydliwe, że nie będzie mogła na to patrzeć itd. Ja mówię, że to przecież mój język i nie będzie musiała na to patrzeć. Próbowałam wszystkie sposoby, np. powiedziałam, że chcę kolczyka w wardze, a jak ona nie pozwoliła, to powiedziałam: "a w mniej widocznym miejscu, np. języku?"...takie coś na moją mamę nie działa ! ;( Proszę, napiszcie jak mogę ją przekonać...z góry thx
Ja mam 17 lat. Moja mama też mi nie pozwalała, ale miałam swoje pieniądze i poszłam i zrobiłam. Kolczyk mam 2.5 tyg. i mama nie zauważyła.

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;12104739]Cześć laski!
Jestem tu nowa, miło być wśród Was
Kolczyk w języku mam od 4 godzin.
No więc. Moje wrażenia...
Jeśli chodzi o ból - nie bolało. Tylko poczułam ukłucie,
które było, hmm... przyjemne xD
Jestem straszną panikarą, ale muszę przyznać,
że nie było tak źle!
Jedyne, co mnie zaniepokoiło to to,
że dosyć długo leciała mi gęsta krew ;/
Aż mnie się babka pytała, czy coś brałam.
No ale na szczęście przeszło.
Teraz popijam sobie szałwię i jest ok
Boję się tylko tego, że jutro wstanę i będę miała
koszmarnie spuchnięty język.
Pozdrawiam![/quote]
Mi krew nie leciała, tzn jak pokazałam koleżance zaraz po przebiciu to powiedziała, że mam odrobinkę krwi i tak to w ogóle.
Mi język spuchł po jakiś 7 godzinach po przebiciu i opuchlizna utrzymywała się z 4 dni, ale to tylko trochę mi spuchł i nie było źle.
Kolczyk mam od 2.5 tyg Już gdzieś po 7 dniach mogłam normalnie wszystko jeść (bo na początku mnie bolało..), mówić (seplenilam lekko) itp.
Anusiiaakk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 20:01   #4017
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 134
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

No właśnie co do jedzenia to nawet nie potrafię zjeść
małego kawałka chleba...
No ale trudno. Póki co nie umieram :P
6ab835231803f4b1cac896d6aed120cccc2755ce_65765102cc8be jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 21:13   #4018
poducha555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 100
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Channel1603 Pokaż wiadomość
Ja jestem niepełnoletnia i bardzo chciałabym mieć kolczyka w języku. Jak mówię to mojej mamie, to ona, że to jest obrzydliwe, że nie będzie mogła na to patrzeć itd. Ja mówię, że to przecież mój język i nie będzie musiała na to patrzeć. Próbowałam wszystkie sposoby, np. powiedziałam, że chcę kolczyka w wardze, a jak ona nie pozwoliła, to powiedziałam: "a w mniej widocznym miejscu, np. języku?"...takie coś na moją mamę nie działa ! ;( Proszę, napiszcie jak mogę ją przekonać...z góry thx
OOOoo...! no wreszcie ktos kto mnie rozumie.. xD heheh ja wlasnie tez nie wiem jak to zrobic mowie mamie to ona ze jej sie to nie podoba i nie chce zebym miala, a jak pytam sie taty mowi ze bedzie sie mnie wstydzic mowie im ze przeciez tego i tak nie widac... ;/ a oni caly czas swoje..;/ ehhh... ale mam kilka planow co do zrobienia kolca w jezorku... wiec dlatego jak juz mowilam wczesniej robie kolca na wakacje zeby sie dobrze zagoil do sql... xD heh Wezme kogos doroslego powiem ze to moja mama czy tam tata i bede miala kolczyka a zeby rodzice nie zauwazyli to poprostu pojde sobie do dziadkow na jakies 2 tyg... xD i bedzie spoko mam nadzieje..
poducha555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-30, 22:06   #4019
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

[1=6ab835231803f4b1cac896d 6aed120cccc2755ce_6576510 2cc8be;12105471]No właśnie co do jedzenia to nawet nie potrafię zjeść
małego kawałka chleba...
No ale trudno. Póki co nie umieram :P[/QUOTE]

spróbuj jeść tak jak ja jadłam.
przechylaj głowe na bok.
a żeby szybciej opuchlizna zeszła to jedz dużo lodów wodnych
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 23:59   #4020
normalna prawie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kolczyk w języku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam i mam pytanie, ostatnio zastanawiam się nad przekłuciem języka, więc rozglądam się za kolczykami i dochodzę do jednego wniosku...nigdzie nie ma kółeczek do języka, a ja miałam właśnie plan dotyczący końca mojego języka i delikatnego kółeczka na nim, czy są jakieś przeciwwskazania do tego typu kształtu kolczyka? i czy jeśli moje poszukiwania będą bezowocne to czy mogę np. kupić sobie kolczyk do brwi, pępka lub czegoś tam i włożyć go do języka?pozdrawiam
normalna prawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.