Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 13:10   #2881
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Urtekram lepsza lawendowa.
Eco cosmetics odżywka z jojobą mnie się nie podoba, maseczka jak najbardziej godna przetestowania. Alterra jest niezwykle delikatna, ale powinna umyć.
Dziękuję Odżywka lawendowa i maseczka kupione, teraz czekam tylko aż dotrą

Pozdrawiam.
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:30   #2882
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, dokladnie o to chodzi, mycie mydlem naturalnym polega na kilkuminutowym masowaniu skóry, ażeby bylo w stanie usunąć wszystkie nieczystości. Przewaga chemicznych żeli i pianek do mycia polega na tym, że usuwają one zanieczyszczenia glęboko w skórze w 15 sekund, ale z drugiej strony usuwają także i niszczą jej naturalną barierę ochronną, ich sklady nie pozostaja obojętne dla skóry, zawieraja silne detergenty i ulepszacze dla stworzenia iluzji dobrej pielęgnacji. Jeśli więc interesuje Cię mydlo naturalne, to musisz wiedzieć, że taka pielegnacja wymaga czasu i cierpliwości, ale za to potem skóra się odwdzięcza zdrowiem i pięknem.
Korah,
a polecisz jakieś naturalne mydełko do mycia twarzy suchej? Żeby nie naruszało naturalnej bariery ochronnej? Najlepiej gdybyś podała kilka do wyboru. I gdzie takowe można dostać? Bo domyślam się, że nie w drogerii typu Rossmann.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 14:36   #2883
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, dokladnie o to chodzi, mycie mydlem naturalnym polega na kilkuminutowym masowaniu skóry, ażeby bylo w stanie usunąć wszystkie nieczystości. Przewaga chemicznych żeli i pianek do mycia polega na tym, że usuwają one zanieczyszczenia glęboko w skórze w 15 sekund, ale z drugiej strony usuwają także i niszczą jej naturalną barierę ochronną, ich sklady nie pozostaja obojętne dla skóry, zawieraja silne detergenty i ulepszacze dla stworzenia iluzji dobrej pielęgnacji. Jeśli więc interesuje Cię mydlo naturalne, to musisz wiedzieć, że taka pielegnacja wymaga czasu i cierpliwości, ale za to potem skóra się odwdzięcza zdrowiem i pięknem.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------




Teraz już nie mam o tym mydle tak dobrego zdania. Mimo wszystko ujdzie, ale nie powalilo mnie na kolana, przeciętne.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



czy to mydło może zapchać? Myje twarz nim od piątku tylko wieczorem i na twarzy pojawiły mi się 3 podskórne gule
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 15:35   #2884
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej,
dziewczyny jestem ostatnio strasznie zapracowana, nie mam czasu spokojnie wyjść do sklepu,
- skończył mi sie tonik
- wpadłam do rossmana i oczywiście nie było mojego toniku
więc wzięłam najtańszy za 3 zł żeby go bez żalu wyrzucić jakby co
i mam pyt
czy mogę bez obaw o skórę zużyć tę 200 ml czy lepiej go wyrzucić? parfum jak wysoko ! ten parfum mnie martwi bo tak to chyba masakry nie ma - moze poza kwasem w toniku dla cery suchej . czy sodium hydroxide wypali mi oczy ?

rival de loop, tonik ginkgo & gurkenextrakt
aqua, glycerin, caprylyl/capryl glucoside, panthenol, parfum, salicylic acid, butylene glycol, sodium hydroxide, cucumis sativus fruit extract, ginko biloba leaf extract, pantolactone, citric acid, ci 16035
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 16:26   #2885
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tym bardziej przekonalaś mnie do tego, że EDTA jest niepotrzebna w kosmetykach. Nie pisze o zarazkach, wiem o czym piszę,
Nie napisałam że pisze o zarazkach, tylko że brzmi to jakbyś traktowałam metale ciężkie jak zarazki
Cytat:
Napisane przez Korah
i nie widzę powodu ladowania do kosmetyków potencjalnie rakotworczej substancji, jeśli ma ona uchronić witaminę C przed czynnikami zewnętrznymi, gdyż dzialanie chelatora można nazwac walką z wiatrakami.
Jeśli przez walke z wiatrakami rozumiesz, że nie da sie wyeliminować utleniania pewnych składników - to tak, zgadzam sie. Ale da sie OPÓŹNIĆ ten proces. Nie chcesz chelatora, nie stosujesz składników które go potrzebują, albo nie łączysz pewnych składników
Cytat:
Napisane przez Korah
Czlowiek żyje w przyrodzie i otacza się nią, potrafi się przed nia bronić, albo zyją w symbiozie.
Używanie kosmetyków temu przeczy
Cytat:
Napisane przez Korah
W razie jednak jakichs nieprawidlowości przychodzi pora na leczenie i wtedy należy sięgnąć po silne środki, ktore nie są obojętne dla zdrowia, w ostateczności, a nie stosowac je codziennie, jak dobrą strawę.
Chelatory w kosmetykach to nie leki
Cytat:
Napisane przez Korah
Tak jak napisalam na pocżatku nie uznaję chelatorów, toleruję jednak niektore ich rodzaje w pewnych sytuacjach i w pewnych kosmetykach. Uwazam, że im czystszy pokarm, czy skladniki uzyte do produkcji kosmetyku, tym mniejsza potrzeba ochrony takiego skladu, gdyż nie kumuluje on niepotrzebnych zwiazków.
Czyste składniki to możesz sobie w probówce wyhodować w sterylnych warunkach, w przyrodzie nic nie jest sterylne, gleba naturalnie zawiera jakąs ilość metali, nawet jeśli dopuszczalną to pewne rośliny często zakumulują w sobie większą ilość niż sama gleba
Ale wracajac do mydła, mydło to mydło, jego "naturalność" nie ma tu nic do rzeczy, jeżeli producent nie dodaje chelatora to tak jakby zakładał że klient myje sie w destylacie. A szczególnie w Polsce, gdzie kranówa jest bogata w metale jak Ca i Mg, śladowe ilości metali ciężkich też są jak wszędzie, coś co zapobiegnie wytracaniu sie nierozpuszczalnego osadu jest delikatnie mówiąc wskazane

Skoro jestem przy mydle:
Cytat:
Napisane przez Korah
Tak, dokladnie o to chodzi, mycie mydlem naturalnym polega na kilkuminutowym masowaniu skóry, ażeby bylo w stanie usunąć wszystkie nieczystości. Przewaga chemicznych żeli i pianek do mycia polega na tym, że usuwają one zanieczyszczenia glęboko w skórze w 15 sekund, ale z drugiej strony usuwają także i niszczą jej naturalną barierę ochronną, ich sklady nie pozostaja obojętne dla skóry, zawieraja silne detergenty i ulepszacze dla stworzenia iluzji dobrej pielęgnacji. Jeśli więc interesuje Cię mydlo naturalne, to musisz wiedzieć, że taka pielegnacja wymaga czasu i cierpliwości, ale za to potem skóra się odwdzięcza zdrowiem i pięknem
Każde mydło ze względu na swoje nienaturalne dla skóry, wysokie pH niszczy naturalną bariere ochronną skóry
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:06   #2886
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
dziękuję za odpowiedź
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:09   #2887
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Skoro jestem przy mydle:

Każde mydło ze względu na swoje nienaturalne dla skóry, wysokie pH niszczy naturalną bariere ochronną skóry
Hej,
w takim razie co byś poleciła do codziennego mycia wrażliwej i suchej skóry twarzy? Czy jest jakiś kosmetyk/preparat który nie niszczy naturalnej bariery ochronnej skóry?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 18:28   #2888
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
a co powiesz na temat tego kremu? Zapychacz?
Lotion z Babydream jest dla mnie nieco za mało nawilżający i muszę szukać czegoś jeszcze

Lirene Dermoprogram, Design Your Style, Krem witalizujący z olejkiem bawełnianym

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, methyl gluceth-20, dimethicone, butylene glycol, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, isohexadecane, tocopheryl acetate, galactoarabinan, polysorbate 80, glyceryl polyacrylate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, vinyl dimethicone / methicone silsesquioxane crosspolymer, laureth-7, hexyldecanol, phoenix dactylifera (date) fruit extract, pyrus malus (apple) fruit extract, methylparaben, chlorphenesin, parfum, linalool, limonene, mica, Cl 77891 (titanium dioxide), Cl 16035
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 18:49   #2889
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Hej,
w takim razie co byś poleciła do codziennego mycia wrażliwej i suchej skóry twarzy? Czy jest jakiś kosmetyk/preparat który nie niszczy naturalnej bariery ochronnej skóry?
Niestety każdy specyfik myjący mniej lub bardziej niszczy bariere lipidową. Wazne jest tez żeby nie alkalizowac swojego środowiska na twarzy bo takie pH jak mamy naturalnie jest dobre dla trzymania w ryzach ilosci i rodzaju naszej flory bakteryjnej.
Poleciłabym Ci to co sama uzywam, ale jet to niedostępne w PL. Z takich które wszedzie możesz dostać i nei zrujnują twojego budżetu to np:
-Balsam do kąplieli Babydream Natural 250 ml, jezlli nagietek czy zapach Ci nie przeszkadza
-Żel do higieny intymnej Sensitive z Rossmanna (tak, tak, do twarzy, bo skład ma super łagodny i łagodząco-nawilżający)
-Jakiś olejek myjący
-Żel Fizjoderm Ziaji wygląda dobrze
-Baza detergentowa z Ecospa zmieszana z jakimś hydrolatem i pantenolem i np. alantoiną
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-06 o 18:50
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 19:52   #2890
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Godzien
Och Kobieto, wybacz mi, że dopiero teraz ci dziękuję, ale nie zauważyłam, że mi odpisałaś.
A ten obecny skład Hippa lepszy czy gorszy od poprzedniej wersji?

I jeszcze proszę o analizę tej wody. I byłabym wdzięczna jakbyś podsumowała opinię oceną od 1 do 6, wtedy mi łatwiej będzie stwierdzić czy coś polecasz czy nie. Mam nadzieję, że to nie kłopot. Mam w planach najpierw kupić małą buteleczkę 50 ml. W razie jak się nie sprawdzi nie będzie szkoda pieniędzy. Oczywiście jak zwykle zależy mi na zdrowym kosmetyku.

Avene - woda termalna
Skład: /zawartość pierwiastków mineralnych w mg/l /
Krzemionka 14 mg/l;
Aniony HCO3- 226,7mg/l, SO42- 13,1mg/l Cl- 5,4 mg/l;
Kationy Ca2+ 42,7 mg/l, Mg2+ 21,2 mg/l, Na+ 4,8 mg/l;
Pierwiastki śladowe B 220 μ g/l, Zn 20 μ g/l, Cu 5 μ g/l, Cd. 2 μ g/l
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 19:56   #2891
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Hej,
w takim razie co byś poleciła do codziennego mycia wrażliwej i suchej skóry twarzy? Czy jest jakiś kosmetyk/preparat który nie niszczy naturalnej bariery ochronnej skóry?
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
-Balsam do kąplieli Babydream Natural 250 ml, jezlli nagietek czy zapach Ci nie przeszkadza
-Żel do higieny intymnej Sensitive z Rossmanna (tak, tak, do twarzy, bo skład ma super łagodny i łagodząco-nawilżający)
-Jakiś olejek myjący
-Żel Fizjoderm Ziaji wygląda dobrze
-Baza detergentowa z Ecospa zmieszana z jakimś hydrolatem i pantenolem i np. alantoiną

No i micele
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 20:16   #2892
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey
dzięki za odp. A czy te preparaty dodatkowo nie wysuszą skóry twarzy? A jakiś olejek myjący? Może jakiś konkretny polecisz dla wrażliwej i suchej cery?
A jaki krem poleciłabyś dla ww. rodzaju skóry? Mam także tendencję do uczuleń. Szukam czegoś bardzo odżywczego/nawilżającego.
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-04-06 o 20:20
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:02   #2893
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kochana korah bardzo bym cię prosiła o analizę tego kremu
zastanawiam się jak bardzo jest pełen chemii szkodliwej i czy wart jest 150 zł

Jurlique Purely White Skin Brightening Night Treatment 40ml




Ingredients: Aqua (Water); Glycerin; Heptyl Undecylenate; Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil; Cetearyl Alcohol; Glyceryl Stearate Citrate; Citrus unshiu Peel Extract; SD Alcohol 40-A (Alcohol Denat.); Carthamus tinctorius (Safflower) Seed Oil; Ascorbyl Glucoside; Potassium Cetyl Phosphate; Hydrogenated Palm Glycerides; Squalane; Biosaccharide Gum-1; Althaea officinalis (Marshmallow) Root Extract; Chamomilla recutita (Matricaria) Flower Extract; Rosa gallica Flower Extract; Glycyrrhiza glabra (Licorice) Root Extract; Viola odorata (Sweet Violet) Extract; Viola tricolor (Pansy) Extract; Sambucus nigra (Black Elder) Flower Extract; Calendula officinalis Flower Extract; Hamamelis virginiana (Witch Hazel) Extract; Prunella vulgaris Leaf Extract; Terminalia ferdinandiana (Kakadu Plum) Fruit Extract; Anogeissus leiocarpus Bark Extract; Cichorium intybus (Chicory) Root Extract; Fragrance (Parfum*); Tocopherol; Silica; Sodium Hyaluronate; Tetrahydrodiferuloylmetha ne; Totarol; Phenoxyethanol; Ethylhexylglycerin; Limonene*; Linalool*; Citronellol*; Geraniol*; Eugenol*; Benzyl Benzoate*; Isoeugenol*.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:20   #2894
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Korah,
a polecisz jakieś naturalne mydełko do mycia twarzy suchej? Żeby nie naruszało naturalnej bariery ochronnej? Najlepiej gdybyś podała kilka do wyboru. I gdzie takowe można dostać? Bo domyślam się, że nie w drogerii typu Rossmann.

Polecam mydlo Savon Noir np Alepii. Poza tym jest jeszcze dobre nuxe, jednak alergicy powinni sie wystrzegać. Po uzyciu mydla zawsze należy cerę nawilżyć. Ja osobiście uzywam mydel od pol roku codziennie w polączeniu z glinkami i mam piękna cerę, o jakiej zawsze marzylam.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Korah, przymierzam się do serum z BU, warto?
wiem wiem, idzie wiosna i lato , a z nimi słońce ,w odpowiednie filtry już się zaopatrzyłam, zresztą używałabym tylko na noc

Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem
Wersja dla cery mieszanej i tłustej - Squalane, Organic Argania Spinosa (Argan) Nut Oil, Coffea arabica (Green Coffee) Seed Oil, Hippophae rhamnoides (Seabuckthorn) Berry Oil, Caprylic/Capric Triglyceride; Hydrogenated Retinol (1%), Mixed Tocopherols (witamina E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract

Oj, warto ale nie nakladać codziennie, 2 razy w tygodniu wystarczy.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Sheer Blonde® Go Blonder Controlled Lightening Spray


WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL


proszę o analizę

Calkiem przyzwoity, nie powinien zniszczyć wlosów.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
czy to mydło może zapchać? Myje twarz nim od piątku tylko wieczorem i na twarzy pojawiły mi się 3 podskórne gule

Zapchac może nie, ale gule mogly się od niego pojawić, sklad ma draźniący, jeśli to ten sam, o którym pisala Biala.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-06 o 21:09
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:23   #2895
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah - dzięi za odp. w sprawie kapsułek

hey - zaciekawiłaś mnie tym żelem z rossmana do higieny, mam w domu, tylko wersję klasyczną, wypróbuję do twarzy, może mnie nie wysuszy

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-04-06 o 21:33
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:43   #2896
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hej,
dziewczyny jestem ostatnio strasznie zapracowana, nie mam czasu spokojnie wyjść do sklepu,
- skończył mi sie tonik
- wpadłam do rossmana i oczywiście nie było mojego toniku
więc wzięłam najtańszy za 3 zł żeby go bez żalu wyrzucić jakby co
i mam pyt
czy mogę bez obaw o skórę zużyć tę 200 ml czy lepiej go wyrzucić? parfum jak wysoko ! ten parfum mnie martwi bo tak to chyba masakry nie ma - moze poza kwasem w toniku dla cery suchej . czy sodium hydroxide wypali mi oczy ?

rival de loop, tonik ginkgo & gurkenextrakt
aqua, glycerin, caprylyl/capryl glucoside, panthenol, parfum, salicylic acid, butylene glycol, sodium hydroxide, cucumis sativus fruit extract, ginko biloba leaf extract, pantolactone, citric acid, ci 16035

Przyzwoity, mialaś fart Zwróć uwagę, iż zawiera kwas salicylowy, alergicy na aspiryny nie powinni go uzywać. Poza tym kwas salicylowy jest dobry, delikatnie zluszcza, wygladza cerę.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Korah
a co powiesz na temat tego kremu? Zapychacz?
Lotion z Babydream jest dla mnie nieco za mało nawilżający i muszę szukać czegoś jeszcze

Lirene Dermoprogram, Design Your Style, Krem witalizujący z olejkiem bawełnianym

Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, methyl gluceth-20, dimethicone, butylene glycol, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, isohexadecane, tocopheryl acetate, galactoarabinan, polysorbate 80, glyceryl polyacrylate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, vinyl dimethicone / methicone silsesquioxane crosspolymer, laureth-7, hexyldecanol, phoenix dactylifera (date) fruit extract, pyrus malus (apple) fruit extract, methylparaben, chlorphenesin, parfum, linalool, limonene, mica, Cl 77891 (titanium dioxide), Cl 16035

Zapychacz, niestety. Z lotionem polecam mieszać oleje, ale też nie wszystkie. Myślę, iż lotion będzie się dobrze spisywal we wspólpracy z produktami z BU, które kupilaś

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Och Kobieto, wybacz mi, że dopiero teraz ci dziękuję, ale nie zauważyłam, że mi odpisałaś.
A ten obecny skład Hippa lepszy czy gorszy od poprzedniej wersji?

I jeszcze proszę o analizę tej wody. I byłabym wdzięczna jakbyś podsumowała opinię oceną od 1 do 6, wtedy mi łatwiej będzie stwierdzić czy coś polecasz czy nie. Mam nadzieję, że to nie kłopot. Mam w planach najpierw kupić małą buteleczkę 50 ml. W razie jak się nie sprawdzi nie będzie szkoda pieniędzy. Oczywiście jak zwykle zależy mi na zdrowym kosmetyku.

Avene - woda termalna
Skład: /zawartość pierwiastków mineralnych w mg/l /
Krzemionka 14 mg/l;
Aniony HCO3- 226,7mg/l, SO42- 13,1mg/l Cl- 5,4 mg/l;
Kationy Ca2+ 42,7 mg/l, Mg2+ 21,2 mg/l, Na+ 4,8 mg/l;
Pierwiastki śladowe B 220 μ g/l, Zn 20 μ g/l, Cu 5 μ g/l, Cd. 2 μ g/l

Obecny Hipp jest raczej na równi z tamtym, sklad lekko ulepszony, jest ok.
Avenka samo dobro, polecam malą buteleczkę na próbę.

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
hey
dzięki za odp. A czy te preparaty dodatkowo nie wysuszą skóry twarzy? A jakiś olejek myjący? Może jakiś konkretny polecisz dla wrażliwej i suchej cery?
A jaki krem poleciłabyś dla ww. rodzaju skóry? Mam także tendencję do uczuleń. Szukam czegoś bardzo odżywczego/nawilżającego.

Sklep Biochemia urody ma dobry olejek myjący z pomarańczą.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
kochana korah bardzo bym cię prosiła o analizę tego kremu
zastanawiam się jak bardzo jest pełen chemii szkodliwej i czy wart jest 150 zł

Jurlique Purely White Skin Brightening Night Treatment 40ml




Ingredients: Aqua (Water); Glycerin; Heptyl Undecylenate; Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil; Cetearyl Alcohol; Glyceryl Stearate Citrate; Citrus unshiu Peel Extract; SD Alcohol 40-A (Alcohol Denat.); Carthamus tinctorius (Safflower) Seed Oil; Ascorbyl Glucoside; Potassium Cetyl Phosphate; Hydrogenated Palm Glycerides; Squalane; Biosaccharide Gum-1; Althaea officinalis (Marshmallow) Root Extract; Chamomilla recutita (Matricaria) Flower Extract; Rosa gallica Flower Extract; Glycyrrhiza glabra (Licorice) Root Extract; Viola odorata (Sweet Violet) Extract; Viola tricolor (Pansy) Extract; Sambucus nigra (Black Elder) Flower Extract; Calendula officinalis Flower Extract; Hamamelis virginiana (Witch Hazel) Extract; Prunella vulgaris Leaf Extract; Terminalia ferdinandiana (Kakadu Plum) Fruit Extract; Anogeissus leiocarpus Bark Extract; Cichorium intybus (Chicory) Root Extract; Fragrance (Parfum*); Tocopherol; Silica; Sodium Hyaluronate; Tetrahydrodiferuloylmetha ne; Totarol; Phenoxyethanol; Ethylhexylglycerin; Limonene*; Linalool*; Citronellol*; Geraniol*; Eugenol*; Benzyl Benzoate*; Isoeugenol*.

Sklad jest przyzwoity, przewaga naturalnych skladników, jest też trochę szkodliwych, ale nie najszodliwszych, uwazam, że nie wart tyle, na pierwszych miejscach tanie skladniki, poza tym sklad jest dośc dlugi, zbyt dlugi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:47   #2897
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki Korah

kupiłam ostatnio swój pierwszy krem pod oczy. Czy mogłabyś wyrazić opinię na temat składników? Nie wysuszy? Jeśli tak to który składnik może być przyczyną?
Flos Lek Pharma, Seria Hypoalergiczna

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Rosa Canina Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, PEG-8, Caprylyl Glycol, Heliantus Annuus Seed Extract, PPG-1-PEG-9-Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Hedera Helix Extract, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Panthenol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA. (22.09.2010)
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 21:54   #2898
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie napisałam że pisze o zarazkach, tylko że brzmi to jakbyś traktowałam metale ciężkie jak zarazki

Jeśli przez walke z wiatrakami rozumiesz, że nie da sie wyeliminować utleniania pewnych składników - to tak, zgadzam sie. Ale da sie OPÓŹNIĆ ten proces. Nie chcesz chelatora, nie stosujesz składników które go potrzebują, albo nie łączysz pewnych składników

Używanie kosmetyków temu przeczy

Chelatory w kosmetykach to nie leki

Czyste składniki to możesz sobie w probówce wyhodować w sterylnych warunkach, w przyrodzie nic nie jest sterylne, gleba naturalnie zawiera jakąs ilość metali, nawet jeśli dopuszczalną to pewne rośliny często zakumulują w sobie większą ilość niż sama gleba
Ale wracajac do mydła, mydło to mydło, jego "naturalność" nie ma tu nic do rzeczy, jeżeli producent nie dodaje chelatora to tak jakby zakładał że klient myje sie w destylacie. A szczególnie w Polsce, gdzie kranówa jest bogata w metale jak Ca i Mg, śladowe ilości metali ciężkich też są jak wszędzie, coś co zapobiegnie wytracaniu sie nierozpuszczalnego osadu jest delikatnie mówiąc wskazane

Skoro jestem przy mydle:

Każde mydło ze względu na swoje nienaturalne dla skóry, wysokie pH niszczy naturalną bariere ochronną skóry


To jest Twój wybór, jeśli Ci nie przeszkadzają pewne skladniki ,to sobie ich używaj do woli, skoro wytrącanie osadu Ci przeszkadza, uważam jednak, że nie to jest istotne. Ja EDTY nie używam i na pewno nie będę tu polecać, ani tym bardziej zachwalać. Moja skora ma się tylko coraz lepiej bez tego rodzaju substancji. A co do niszczenia bariery ochronnej, to możesz mi wierzyc, że dobre mydlo, dobrze przetluszczone nie narusza jej w takim stopniu, jak syntetyczne detergenty. Jak dla mnie temat się wyczerpal.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzięki Korah

kupiłam ostatnio swój pierwszy krem pod oczy. Czy mogłabyś wyrazić opinię na temat składników? Nie wysuszy? Jeśli tak to który składnik może być przyczyną?
Flos Lek Pharma, Seria Hypoalergiczna

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Rosa Canina Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, PEG-8, Caprylyl Glycol, Heliantus Annuus Seed Extract, PPG-1-PEG-9-Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Hedera Helix Extract, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Panthenol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA. (22.09.2010)
Oj kiepsciutki. W dodatkui zawiera ten podjerzany skladnik, który potencjalnie Cię podraznil w Zaiji i sporo innych bardzo podejrzanych. Wysuszyć nie wysuszy, ale może uczulić

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-06 o 21:56
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 22:05   #2899
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Oj kiepsciutki. W dodatkui zawiera ten podjerzany skladnik, który potencjalnie Cię podraznil w Zaiji i sporo innych bardzo podejrzanych. Wysuszyć nie wysuszy, ale może uczulić
Dzięki za podkreślenie podejrzanych składników.
O dziwo krem ten mnie nie uczulił, nie swędziały mnie okolice oczu, brak zaczerwienienia czy szczypania.
Tylko ten skład taki sobie... może znasz jakiś fajny pod oczki bez większej chemii w składzie? Pozdrawiam Cię
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 05:11   #2900
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Sklad jest przyzwoity, przewaga naturalnych skladników, jest też trochę szkodliwych, ale nie najszodliwszych, uwazam, że nie wart tyle, na pierwszych miejscach tanie skladniki, poza tym sklad jest dośc dlugi, zbyt dlugi.

co my byśmy zrobiły bez ciebie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 05:42   #2901
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Korah.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 06:17   #2902
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witaj Korah


Jakiś czas temu otrzymałam taki oto krem pod oczy
bioderma Sensibo Gel Contour Des Yeux

Skład: Water (aqua), glycerin, dimethicone, polyehtylene, tridecyl trimellitate, caprylic/capric triglyceride, isostearyl alcohol, butylene glycol cocoate, fructooligosaccharides, mannitol, xylitol, caffeine, sodium hyaluronate, glycyrrhetinic acid, rhamnose, laminaria ochroleuca extract, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, pentylene glycol, caprylyl glycol, 1,2-Hexanediol, disodium edta, sodium hydroxide, ethylcellulose.

i powiem, że pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.. szczypanie oczu, podrażnienie do łez, łzy które spływały również szczypały, a po kilku dniach wysyp drobnych krosteczek pod oczami..
Jak sądzisz, który z tych składnikow mógł mnie uczulić?

vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 06:39   #2903
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a ja mam pytanie - nie mam skladu przepisanego, ale mam dosc dobre zdjecie (znalazlam w necie) jesli daloby rade odczytac

Dermika, True Magiq, Anti - Age Make - Up

sklad - zdjecie jest w zalaczniku


wiem ze ma jakies silikony itp ale juz przestalam wierzyc ze znajde naturalny podklad ktory bedzie swietnie wygladal na mojej skorze dlatego powiedz prsze czy to bardzo duze zlo ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dermika True Magiq Anti age-sklad.jpg (123,0 KB, 9 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 07:00   #2904
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo dziękuję Korah
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:52   #2905
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzięki za podkreślenie podejrzanych składników.
O dziwo krem ten mnie nie uczulił, nie swędziały mnie okolice oczu, brak zaczerwienienia czy szczypania.
Tylko ten skład taki sobie... może znasz jakiś fajny pod oczki bez większej chemii w składzie? Pozdrawiam Cię

Dziolcho, przede wszystkim jeśli jestes alergiczką to wybieraj jak najkrótsze sklady. Ja stosuję pielęgnację naturalna, wystrzegam się wszelkich drogeryjnych i aptecznych, rozreklamowanych produktów, poza dziecięcymi, ale tez nie każdymi. Jednym z uroków naturalnego kremu do twarzy, czy ciala czy np balsamu, oleju, kapsulek Gal itp polega na tym, że jego zastosowanie jest uniwersalne i nadaje się także pod oczy i to z calkowitym powodzeniem. Tak więc moze i pielęgnacja naturalna do jatanszych nie należy, ale inwestując w 50 ml krem naturalny do twarzy, otrzymujesz produkt pod oczy o sporej pojemności. I tu mozesz wybierać spośród wielu...

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witaj Korah


Jakiś czas temu otrzymałam taki oto krem pod oczy
bioderma Sensibo Gel Contour Des Yeux

Skład: Water (aqua), glycerin, dimethicone, polyehtylene, tridecyl trimellitate, caprylic/capric triglyceride, isostearyl alcohol, butylene glycol cocoate, fructooligosaccharides, mannitol, xylitol, caffeine, sodium hyaluronate, glycyrrhetinic acid, rhamnose, laminaria ochroleuca extract, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, pentylene glycol, caprylyl glycol, 1,2-Hexanediol, disodium edta, sodium hydroxide, ethylcellulose.

i powiem, że pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.. szczypanie oczu, podrażnienie do łez, łzy które spływały również szczypały, a po kilku dniach wysyp drobnych krosteczek pod oczami..
Jak sądzisz, który z tych składnikow mógł mnie uczulić?

Wyboldowalam podejrzane skladniki Poza tym żel zawiera także naturalne ekstrakty, które mogą uczulać, nie są szkodliwe, ale wiadomo, zawsze może na nie trafić uczuleniowiec. Kwestia indywidualna.

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie - nie mam skladu przepisanego, ale mam dosc dobre zdjecie (znalazlam w necie) jesli daloby rade odczytac

Dermika, True Magiq, Anti - Age Make - Up

sklad - zdjecie jest w zalaczniku


wiem ze ma jakies silikony itp ale juz przestalam wierzyc ze znajde naturalny podklad ktory bedzie swietnie wygladal na mojej skorze dlatego powiedz prsze czy to bardzo duze zlo ?

Nie jest najgorszy, calkiem przyzwoity, daleko mu jednak do idealu. Sklad oceniam na czwórkę w skali do 6.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:47   #2906
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kochana Korah jeszcze 2 prośby o analizy tych kremów
ciekawy mnie, czy warte są swojej ceny 150-170 zł
i chcę się upewnić, że jednak będę szczęśliwsza (zdrowsza) bez nich

1.
Korres, Olive and Rye Day Cream (Krem na dzień z oliwką i żytem) 40 ml



Skład: Aqua (Water), Beeswax (Cera Alba), Glycerin, Isohexadecane,
Hydrogenated Vegetable Oil, Squalane, Macadamia Ternifolia Seed Oil,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, PEG-30 Dipolyhydroxystearate,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate,
Hydrogenated Polyisobutene, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables,
Persea Gratissima (Avocado) Oil, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Caprylyl
Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Citric Acid, Hexyl
Cinnamal, Limonene, Linalool, Linoleic Acid, Magnesium Stearate,
Magnesium Sulfate, Parfum (Fragrance), PEG-8, Phenoxyethanol, Secale
Cereale (Rye) Seed Extract, Tocopherol, Tocopheryl Acetate.

2.
Shiseido, Suncare, Extra Smooth Sun Protection Cream SPF 30 for Face, 50 ml


Skład: aqua, cyclomethicone, butylene glycol, octyl methoxycinnamate, dimethicone, dimethicone copolyol, methyl gluceth - 10, polybutylene glycol / ppg - 9 / 1 copolymer, disteardimonium hectorite, polymethyl methacrylate, talc, trimethylsiloxysilicate, alcohol denat., glycerin, hydrogenated C 6 - 14 olefin polymers, xylitol , sodium glutamate, zinc myristate, dipotassium glycyrrhizate, thiotaurine, ectoin, scutellaria baicalensis, ononis spinosa, aluminium hydroxide, stearic acid, isostearic acid, peg - 150, calcium stearate, alcohol, silica, trisodium edta, bht, dipentene, linalool, hydroxyisohexyl 3 - cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl methylpropional, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, eugenol, geraniol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, parfum, CI 77891
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:58   #2907
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 12:07   #2908
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziolcho, przede wszystkim jeśli jestes alergiczką to wybieraj jak najkrótsze sklady. Ja stosuję pielęgnację naturalna, wystrzegam się wszelkich drogeryjnych i aptecznych, rozreklamowanych produktów, poza dziecięcymi, ale tez nie każdymi. Jednym z uroków naturalnego kremu do twarzy, czy ciala czy np balsamu, oleju, kapsulek Gal itp polega na tym, że jego zastosowanie jest uniwersalne i nadaje się także pod oczy i to z calkowitym powodzeniem. Tak więc moze i pielęgnacja naturalna do jatanszych nie należy, ale inwestując w 50 ml krem naturalny do twarzy, otrzymujesz produkt pod oczy o sporej pojemności. I tu mozesz wybierać spośród wielu...
Korah a może byś wymieniła z nazw i firm kilka takich naturalnychMyślę,ż e nie tylko mi ułatwiłoby to życie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 14:27   #2909
milandia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah proszę o analizę olejku marchewkowego DIADERMA
Skład Olejki roślinne: oliwkowy, migdałowy, krokoszowy, arachidowy, kukurydziany, sojowy, z awokado.
Wyciągi ziołowe: z marchewki, szałwi lekarskiej, oczaru wirginijskiego, rumianku pospolitego, arniki górskiej, bagna zwyczajnego

Uwżasz, że mocno może zapchać?
milandia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 14:36   #2910
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, proszę o analizę tego żelu do mycia twarzy, Wydawało mi się, że gdzieś to powinnam znaleźć, ale jednak nie był on wcześniej analizowany



Iwostin Purritin
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Aloe Vera Gel, Sodium Pca, Magnesium Pca, Zinc Pca, Manganese Pca, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Lactic Acid, Peg-12 Dimethicone, Allantoin, Sodium Benzoate, Triclosan, Edta,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.