Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 19:35   #4141
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
na pewno nie zima
To w takim razie co ze mnie jest? Zawsze myślałam, że zima - ciemne włosy w zimnym odcieniu, ciemna oprawa oczu, dobrze mi w czarnym, białym, szarym, czerwonym - kontrastowych kolorach (w pastelach wręcz koszmarnie).
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 19:41   #4142
melinda90
Przyczajenie
 
Avatar melinda90
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Mój typ urody, pomoc w określeniu :)

Witajcie dziewczyny

chciałabym abyście pomogły określić mi mój typ urody

1. Jak się opalasz - na brązowo ale nie na czekoladę Raczej bez poparzeń.

2. Kolor oczu - są jasne,niebieskie.

3. Piegi - nie posiadam, jedyne piegi które miałam to po mocnym opalaniu w Egipcie.

4. Cera - Jasna, ale nie porcelanowa, delikatna brzoskwinia.

5. Naturalny kolor włosów- jasny brąz..

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jasny różowy.

Proszę o poradę
__________________

Do kobiety zawsze dzwoni się dwa razy. Pierwszy raz po to, żeby znalazła telefon w torebce, a drugi raz po to, żeby go odebrała.







Edytowane przez melinda90
Czas edycji: 2011-07-15 o 11:46
melinda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 20:27   #4143
SweetBlackDevil
Rozeznanie
 
Avatar SweetBlackDevil
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław ;)
Wiadomości: 503
Dot.: Mój typ urody, pomoc w określeniu :)

Mój chłopak stwierdził że ładnie Ci w takich i się z nim zgadzam, po Twoim opisie bym powiedziała że masz ciepły typ urody, ale na zdjęciu już bym nie powiedziała. Blond odradzam, będziesz kiepsko w nim wyglądała, jak już to pomyśl nad jakims kasztanowym odcieniem brązu
__________________
Codziennie budzę się piękniejsza... ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam
SweetBlackDevil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 20:46   #4144
Wredne_rude
Przyczajenie
 
Avatar Wredne_rude
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Mój typ urody, pomoc w określeniu :)

Nie radziłabym farbować na blond, chociaż jeśli bardzo chcesz to może jakiś ciemniejszy odcień. By sprawdzić typ urody polecam kupić taką folię co z jednej strony jest złota a z drugiej srebrna (lub po prostu wziąć coś podobnego) i zobaczyć przy którym kolorze twarz wygląda lepiej, tj.nabiera ładnego koloru, jest wysmuklona, itp. Jeśli lepiej by Ci było w złocie to masz albo wiosenny albo jesienny typ urody (są to dwa ,,ciepłe" typy). Jeśli pasuje do Ciebie kolor srebrny to odpowiada Ci zimowy bądź letni typ (są to dwa ,,zimne" typy urody). Jeśli nadal nie będziesz pewna co do wyboru to polecam analizy kolorystyczne
Wredne_rude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 21:33   #4145
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Mój typ urody, pomoc w określeniu :)

Tu jest wątek zbiorczy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808 Tu powinnaś zadać pytanie, a nie zakładać nowy temat

Masz bardzo jasne brwi, zdecydowanie za jasne na Panią Jesień czy Zimę.
Ja bym obstawiała wiosnę... chyba
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 09:35   #4146
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - słabiutko, ale jesli często, to na jasny brzoskwiniowy, za to łatwo o poparzenia...

2. Kolor oczu - szaroniebieskie. nie podoba mi się ich kolor. jak na zdjęciu.

3. Piegi - mnóstwo, i przecież są ciepłe!

4. Cera - Jasna, chyba w ciepłym odcieniu...

5. Naturalny kolor włosów- nie wiem w dzieciństwie był biały, potem ściemniał, teraz złotawy. na zdjęciu naturalny odrost.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo blade.

wbrew pozorom, świetnie wyglądam w czerni, bo dawno nie miałam naturalnego koloru włosów (bo wtedy czerń nie pasuje) i mocno się maluję. brązy wygladają harmonijnie, ale nudno.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2016-07-02 o 13:42 Powód: Na prośbę autorki
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:25   #4147
Decybel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 38
GG do Decybel
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - bardzo wolno, musi minąć sporo czasu zanim się opalę - a jak mi się już uda, jest to bardzo ładny, ciepły, złoto-brązowy odcień
2. Kolor oczu - piwne z ciemną obwódką tęczówki, rzęsy delikatne, raczej jasnobrązowe, brwi ciemne, b. wyraźne
3. Piegi - naturalnie nie mam, ale po opalaniu wyskoczy mi kilka, prawie niewidoczne, mają złoty odcień
4. Cera - naturalnie jest bardzo jasna, wręcz blada jednak ma lekko brzoskwiniowy odcień
5. Naturalny kolor włosów - naturalnie mam kolor włosów średni brąz, ciepły odcień, w słońcu ze złotymi refleksami
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciepły, ciemnokoralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Wyglądam świetnie w niebieskim i fioletowym. Znowu niekorzystnie w różowym i zielonym
Decybel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 19:56   #4148
olawka202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

yhy
olawka202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 09:54   #4149
Decybel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 38
GG do Decybel
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - słabiutko, ale jesli często, to na jasny brzoskwiniowy, za to łatwo o poparzenia...

2. Kolor oczu - szaroniebieskie. nie podoba mi się ich kolor. jak na zdjęciu.

3. Piegi - mnóstwo, i przecież są ciepłe!

4. Cera - Jasna, chyba w ciepłym odcieniu...

5. Naturalny kolor włosów- nie wiem w dzieciństwie był biały, potem ściemniał, teraz złotawy. na zdjęciu naturalny odrost.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo blade.

wbrew pozorom, świetnie wyglądam w czerni, bo dawno nie miałam naturalnego koloru włosów (bo wtedy czerń nie pasuje) i mocno się maluję. brązy wygladają harmonijnie, ale nudno.
Myślę, że zdecydowanie jesień
Decybel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 18:59   #4150
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

niemożliwe:roll eyes: to ostatnie, co bym pomyślała te rude włosy na 1 zdjęciu to farbowane no i ciemnoniebieskie oczy... ciepłe typy nie moga takich mieć, a chłodne typy nie mają rudych piegów. ja myślałam,że jestem albo słabą wiosną albo słabym latem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:41   #4151
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - średnio, słońce łapie mnie tylko, "w ruchu", gdy gdzieś łażę i wogóle, na początku skóra jest różowawa, a po jakimś czasie zamienia się w bardziej złocistą,

2. Kolor oczu - zielone, lekko szare, "rudawa otoczka" [zdjęcie: 1-w słońcu, 2 - w zwykłym świetle; rzęsy są takie cienkie, bo akurat nałożyłam olejek rycynowy ]

3. Piegi - nie aż tak wiele, ale uwielbiają się pojawiać znikąd.

4. Cera - jasna, w sztucznym świetle taka ładna brzoskwiniowa, w słońcu bladzioch

5. Naturalny kolor włosów- blond z rudawą poświatą [chociaż teraz już nie mam takiej poświaty, z wiekiem.. mi znika] (zdjęcia są aktualne, włosy miałam rozjaśniane o ton - bez większej różnicy i pod spodem mam trochę ciemniejsze włosy )

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - blado różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w palecie brązów [od jasnego beżu aż po kakaowy <3], złota, graficie, łososiowym, miedzianym i oczywiście w czerni. Źle czuję się w żółtym, różowym, jaskrawych kolorach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0587.jpg (18,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0588.jpg (12,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0602.jpg (69,9 KB, 37 załadowań)
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."




Edytowane przez wega1993
Czas edycji: 2011-07-20 o 10:19
wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 11:49   #4152
miedzior
Raczkowanie
 
Avatar miedzior
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - najpierw łapie mnie na czerwono,ale po 2dniach opalenizna brazowieje i potem jest ok.
2. Kolor oczu - zielono-szare
3. Piegi - pare brązowych ,drobnych i małych na nosie(raczej ujawniaja sie w lato)
4. Cera- raczej jasna(opalenizna z twarzy schodzi bardzo szybko),rumienie sie na różowo
5. Naturalny kolor włosów - jasny braz, miejscami sa brazowo-zlote przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)- dosc nasycona czerwien

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? zle czuje sie w beżach wolę kolory raczej intensywne, soczyste ,uwielbiam odciene granatu,czerwieni i ciemnej zieleni.
miedzior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 18:45   #4153
ElenaWilson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - na czerwono, na raka.
2. Kolor oczu - khaki, czyli oliwkowa zieleń.
3. Piegi - są gdzieniegdzie, prawie niewidoczne na twarzy. Mam za to wiele czarnych ogromnych pieprzyków.
4. Cera - Ale ponieważ od kilku lat się nie opalam mam skórę przejrzystą, widać żyły, popękane naczynka, cera ziemisto blada jak u trupa. Rumienię się na ciemny róż.
5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, w kolorze pszenicy, ale u góry ściemniały i są siwe, popielate. Jako dziecko do 7 roku życia moim naturalnym kolorem włosów był biały blond...
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciemno czerwony , "malinowy".
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
We wszystkich kolorach czuję się dobrze, dobieram je do nastroju. Nie wiem jaki kolor podkreśla moją
urodę bo nie znam swojego typu urody.

Jaki mam typ urody?
ElenaWilson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 22:29   #4154
Achzari
Raczkowanie
 
Avatar Achzari
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 206
GG do Achzari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam.
Chciałam poprosić o pomoc w określeniu typu urody i sugestię w jakich kolorach powinnam mieć makijaż strój by dobrze wyglądać Z góry dziękuję

1. Jak się opalasz -Szybko robię się czerwona i łatwo ulegam poparzeniom, potem to czerwone schodzi do brzoskwiniowego

2. Kolor oczu - oczy zielone jasne, rzęsy są ciemne, brwi raczej jasne.

3. Piegi- na twarzy brak na ciele jasnobrązowe plamki

4. Cera -Raczej jasna, różowo-biała? Rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z rudymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) raczej ciemny, podchodzą pod czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w czarnym, czerwonym, zielonym. Źle się czuje w mocno wyblakłych pastelach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_7891b+.jpg (27,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p.jpg (22,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (23,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (11,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (21,9 KB, 16 załadowań)
__________________
Próby ogarnięcia wewnętrznego i zewnętrznego chaosu http://zawsze-w-biegu.blogspot.com


Edytowane przez Achzari
Czas edycji: 2011-07-20 o 22:50
Achzari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 07:44   #4155
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Helloł Chciałabym również prosić o analizę choć przypuszczam, że jestem latem :P Ale chcę się upewnić
1. Jak się opalasz - Opalam się od razu na brzoskwiniowo, czasem pierwsze na czerwono a mój odcień opalenizny jest zdecydowanie zdrowy, brzoskwiniowy, złoty
2. Kolor oczu - jasnoniebieski z ciemną, prawie czarną oprawą. brwi czarne
3. Piegi - jak opalam twarz w lecie to pojawiają się drobne złociste piegi
4. Cera - nie blada, nie jasna, ale też nie ciemna, właśnie taka brzoskwiniowa, bardziej żółta, natomiast twarz jest z najjaśniejsza :/
5. Naturalny kolor włosów - raczej mysi kiedyś jak byłam malutka to włosy miałam blond nawet z rudawym błyskiem, natomiast teraz są ciemny blond, bardziej szary mysi
6. Kolor ust - bardziej czerwony niż różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze
Praktycznie wszystkie oprócz żółtego, beżowego, jakiś takich bartdzo bladych pasteli, bardzo dobrze czuję się w czarnym i białym czerwonym bardziej w takich wyrazistych kolorach
Pozdrawiam
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 11:21   #4156
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Achzari Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałam poprosić o pomoc w określeniu typu urody i sugestię w jakich kolorach powinnam mieć makijaż strój by dobrze wyglądać Z góry dziękuję

1. Jak się opalasz -Szybko robię się czerwona i łatwo ulegam poparzeniom, potem to czerwone schodzi do brzoskwiniowego

2. Kolor oczu - oczy zielone jasne, rzęsy są ciemne, brwi raczej jasne.

3. Piegi- na twarzy brak na ciele jasnobrązowe plamki

4. Cera -Raczej jasna, różowo-biała? Rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z rudymi przebłyskami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) raczej ciemny, podchodzą pod czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w czarnym, czerwonym, zielonym. Źle się czuje w mocno wyblakłych pastelach.


mi się wydaje, że jesteś jesienią.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 13:00   #4157
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kochane, może mi również pomożecie..... mój post jest na str 138 ale jeszcze sie przypomne Chyba nikt go nie zauważył

  1. Jak się opalasz – opalam się ciężko i zwykłe na raczka ;P
  2. Kolor oczu – oczy ciemne, zielone, obwódki tęczówek ciemnoszare, tęczówki mają złote plamki, są brązowawe przy źrenicy, oprawa oczu baaaaardzo jasna
  3. Piegi – nie mam piegów jedynie pieprzyki na ciele w kolorze rudego brązu...
  4. Cera – odcień jasny, chłodny, porcelanowy ale policzki zawsze różowo-brzoskwiniowe o.O z przewagą różowego:P .Rómienie się na czerwono. Żyły na nadgarstkach na 100% niebieskie.
  5. Naturalny kolor włosów – jasny blond, odcień słomkowy, ciepłe przebłyski, włosy od spodu mają rude refleksy
  6. Kolor ust – chłodny różowy jednak nie jest on jasny, po prostu nie jest intensywny, gdy obliżę wargi nabierają one trochę ciemniejszy odcień.
  7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
    Dobrze mi w kolorowych ubraniach, w zielonym, miodowym, brązowym, chłodnym różowym (ale nie jasnym), lubię czarny (podoba mi się ten kontrast z moją jasną cerą :P ), grafitowym i szarym, fioletowym, źle się czuję w błękitach, granatach, w pudrowych różach i jasnych beżach (zbyt stapiają się z moją skórą), w czerwieni, w bielach, w cytrynowym, w złocie. Pomożecie?? Proszę
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 14:41   #4158
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mi też by się przydała pomoc...


Jak się opalasz:
unikam opalania, ale jak już mnie trochę złapie to bez zaczerwienień, zdarzyło mi się podrażnić, ale to z własnej głupoty, czerwoność zeszła w miarę szybko (ok 2 dni). Kolor mojej opalenizny ciężko stwierdzić bo słońca absolutnie unikam, ale wydaje mi się, że odcień jest zdrowy, na pewno nie szarawy. Opalenizna utrzymuje mi się długo (niestety... :/)

Kolor oczu:
w słońcu zielone, czasami w zależności od oświetlenia mogą zahaczać o szarość, czasami o brudny niebieski, otoczka tęczówki ciemna, kolor wokół źrenicy zahacza o żółć, ale nie jest to nic bardzo widocznego. oprawa taka średnia, brwi i rzęsy w kolorze włosów więc średni brąz

Piegi:
brak, jedynie pieprzyki w ilości średnio na jeża :P

Cera:
bardzo jasna z żółtym, różowe mam tylko rumieńce (pojawiają się często, mam wrażenie że mam je zawsze...). Ciało ewidentnie "żółte", nie mam nic różu :P oczywiście wszystko baaardzo jasne

Naturalny kolor włosów:
obecnie raczej średni brąz, jak byłam mała zaczynałam od blondu. Gdy miałam pofarbowane na takiego naturalnego marchewkowego rudzielca wiele osób mówiło mi, że wyglądam lepiej niż w naturalnych.

Kolor ust:
ciemnawy róż, malinowy ??

W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?:
to jest dziwne bo i w ciepłych i w zimnych się dobrze czuję. Kolory ubrań zależą od nastroju, ale przeważnie noszę czerń, biel, szarości, kremowe, beże i brązy z takich neutralnych, a z wyrazistych kolorów to błękitny/turkus, soczysta zieleń, fiolet, czasami żółty. Dobrze się czuję zarówno w szminkach pomarańczowych jak i chłodnych różach. Ale czerwone szminki wybieram tylko te ciepłe.
Nie lubię na sobie kolorów pastelowych (pastelowe róże, zielenie, niebieskie... brrr nie dla mnie)
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2011-07-22 o 14:46
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-23, 23:55   #4159
Wredne_rude
Przyczajenie
 
Avatar Wredne_rude
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cat991666 Pokaż wiadomość
Kochane, może mi również pomożecie..... mój post jest na str 138 ale jeszcze sie przypomne Chyba nikt go nie zauważył

  1. Jak się opalasz – opalam się ciężko i zwykłe na raczka ;P
  2. Kolor oczu – oczy ciemne, zielone, obwódki tęczówek ciemnoszare, tęczówki mają złote plamki, są brązowawe przy źrenicy, oprawa oczu baaaaardzo jasna
  3. Piegi – nie mam piegów jedynie pieprzyki na ciele w kolorze rudego brązu...
  4. Cera – odcień jasny, chłodny, porcelanowy ale policzki zawsze różowo-brzoskwiniowe o.O z przewagą różowego:P .Rómienie się na czerwono. Żyły na nadgarstkach na 100% niebieskie.
  5. Naturalny kolor włosów – jasny blond, odcień słomkowy, ciepłe przebłyski, włosy od spodu mają rude refleksy
  6. Kolor ust – chłodny różowy jednak nie jest on jasny, po prostu nie jest intensywny, gdy obliżę wargi nabierają one trochę ciemniejszy odcień.
  7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
    Dobrze mi w kolorowych ubraniach, w zielonym, miodowym, brązowym, chłodnym różowym (ale nie jasnym), lubię czarny (podoba mi się ten kontrast z moją jasną cerą :P ), grafitowym i szarym, fioletowym, źle się czuję w błękitach, granatach, w pudrowych różach i jasnych beżach (zbyt stapiają się z moją skórą), w czerwieni, w bielach, w cytrynowym, w złocie. Pomożecie?? Proszę
Moim zdaniem to bardzo trudno określić typ urody bez widzenia osoby w normalnym, dziennym świetle...
Na podstawie Twojego opisu powiedziałabym, że masz typ wiosenny... co podkreśla to w jakich kolorach dobrze się czujesz (z wyjątkiem złota... złoto pasuje do wiosny - preferujesz nosić srebrną od złotej biżuterii?)
Wredne_rude jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 22:10   #4160
zarazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć, dziewczyny

Jestem na forum od jakiegoś roku, jednak jest to chyba mój pierwszy post. Kompletnie nie potrafię bowiem dobrać sobie typu kolorystycznego. Koleżanka kosmetyczka zawsze podrzuca mi kosmetyki o ciepłych barwach brązu, czasami nawet czerwono-brązowe. Inna kosmetyczka stwierdziła zaś kiedyś, ze moja kolorystyka "nie jest taka ciepła". Nie do końca rozumiem, o co chodziło, ponieważ nie wiem, do czego ją porównywała. Odpowiadam zatem na pytania i mam nadzieje, że coś poradzicie. Od wielu lat noszę jeden kolor i czuję, że nastał czas na zmiany.


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
W dzieciństwie mocno mnie poparzyło słońce, wciąż mam ślady na ramieniu, więc mam raczej traumę i staram się nie opalać. Kiedy mi się to zdarza, najpierw na czerwono, zwykle troche mnie poparzy na początku, potem się to zmienia w żółto-złoty

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Wyraźna niebieska (raczej ciemna) obwódka, tęczówka pstrokata. Kolor w zależności od światła i nastroju niebieski, zielony, szary, zawsze niejednolity. Wokół źrenicy wyraźne dość duże brązowe "słoneczko" (rozgałęziona obwódka). Czysto białe białka. Rzęsy prawie czarne, brwi w kolorze włosów.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam, jeśli unikam opalania. Gdy przypiecze mnie słońce, wyłażą wyłacznie na nosie, raczej ciepło brązowe. Pieprzyki na rękach (kilka ich mam tylko) od złoto-brązowych po ciemno brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera jasna, zazwyczaj muszę wybierać podkład tylko o ton ciemniejszy od najjaśniejszego (np. Vichy DermaBlend 12, Opal), absolutnie nie wpada w róż. Rumienię się na czerwono lub różowo. Od zawsze mam cienie pod oczami, ale poza okolicą oczu, skóra nie sprawia wrażenia transparentnej.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Brązowy, w słońcu i wodzie nabiera zdecydowanie ciepłego rudawego połysku. W dzieciństwie były zdecydowanie ciemniejsze.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Zazwyczaj średnio ciemne, nieco ceglaste, czasami tak nasycone kolorem, że wyglądają jak umalowane, ale bywają i blado różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Problem w tym, że czuję się dobrze, bo bezpiecznie tylko w czerni, a luby twierdzi, że w innych wyglądam zdecydowanie lepiej (wg niego w ciepłych kolorach, sama mam wątpliwości). Nie najgorzej czuje się też w brązach, zgniłej/oliwkowej zieleni, niektórych odcieniach niebieskiego. Na pewno wyglądam fatalnie w szarym, a neonowy zielony kompletnie mnie nie ubiera. Nie znoszę różu. Biały sprawia, że moja skóra wydaje się ziemista. Pasują mi złote, brązowe, beżowe cienie do oczu, bardzo jasny liliowy też nie wygląda najgorzej.

I jak myślicie?
zarazka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 00:22   #4161
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tak, preferuje srebro w złocie jakos nie bardzo się sobie podobam...
Własnie nie jestem pewna czy napewno jestem wiosną ponieważ moja skóra ogólnie powiedziałabym że ma odcień zimny, żyły też mam niebieskie......... O.o do wiosny pasowałyby moje włosy i oczy i te rożowo-brzoskwiniowe policzki.... ale skóra na całym ciele nie bardzo............. powiedziałabym że ma kolor mleczny albo kości słoniowej......... hmmm... Ale dziękuje może ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia na temat mojego typu??
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 00:37   #4162
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Na poprzedniej stronie (138) wstawiłam swoje zdjęcia w dziennym świetle, najbardziej to jak wyglądam (bez obróbek w programach) oddaje to zdjęcie robione zimą w czapce koło drzewa...... i to trochę niewyraźne bokiem.....
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 11:48   #4163
Kamalasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 19
GG do Kamalasundari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam, również proszę o pomoc
1. Jak się opalasz - dobrze, rzadko miewam oparzenia, kolor opalenizny złoty, karmelowy... niestety opalenizna dość szybko znika

2. Kolor oczu - raz niebieskie, raz zielone, zależy od światła. Najlepiej ich kolor oddaje słowo "morskie"
3. Piegi - nie posiadam, jeśli już mam jakieś pieprzyki to są w kolorze czekolady

4. Cera - w dzieciństwie jasna, lekko słomkowa. Aktualnie opalam się więc taka złocista

5. Naturalny kolor włosów- jako dziecko biało-żółte, następnie włosy z wiekiem zmieniły się w ciemny blond z lekko złocistym poblaskiem- uzyskują go jednak pod wpływem działania słońca.
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - jak na zdjęciu, ale dość mocno czerwone ich kolor wybija się spod większości pomadek.
Kamalasundari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 12:03   #4164
Kamalasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 19
GG do Kamalasundari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jak dla mnie lato Masz bardzo oryginalną i ciekawą urodę, bardzo przypominasz mi claudię schiffer... pod względem kolorystycznym oczywiście
Zupełnie nie kojarzysz mi się z wiosną
do cat991666
Kamalasundari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 14:18   #4165
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Mi też by się przydała pomoc...


Jak się opalasz:
unikam opalania, ale jak już mnie trochę złapie to bez zaczerwienień, zdarzyło mi się podrażnić, ale to z własnej głupoty, czerwoność zeszła w miarę szybko (ok 2 dni). Kolor mojej opalenizny ciężko stwierdzić bo słońca absolutnie unikam, ale wydaje mi się, że odcień jest zdrowy, na pewno nie szarawy. Opalenizna utrzymuje mi się długo (niestety... :/)

Kolor oczu:
w słońcu zielone, czasami w zależności od oświetlenia mogą zahaczać o szarość, czasami o brudny niebieski, otoczka tęczówki ciemna, kolor wokół źrenicy zahacza o żółć, ale nie jest to nic bardzo widocznego. oprawa taka średnia, brwi i rzęsy w kolorze włosów więc średni brąz

Piegi:
brak, jedynie pieprzyki w ilości średnio na jeża :P

Cera:
bardzo jasna z żółtym, różowe mam tylko rumieńce (pojawiają się często, mam wrażenie że mam je zawsze...). Ciało ewidentnie "żółte", nie mam nic różu :P oczywiście wszystko baaardzo jasne

Naturalny kolor włosów:
obecnie raczej średni brąz, jak byłam mała zaczynałam od blondu. Gdy miałam pofarbowane na takiego naturalnego marchewkowego rudzielca wiele osób mówiło mi, że wyglądam lepiej niż w naturalnych.

Kolor ust:
ciemnawy róż, malinowy ??

W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?:
to jest dziwne bo i w ciepłych i w zimnych się dobrze czuję. Kolory ubrań zależą od nastroju, ale przeważnie noszę czerń, biel, szarości, kremowe, beże i brązy z takich neutralnych, a z wyrazistych kolorów to błękitny/turkus, soczysta zieleń, fiolet, czasami żółty. Dobrze się czuję zarówno w szminkach pomarańczowych jak i chłodnych różach. Ale czerwone szminki wybieram tylko te ciepłe.
Nie lubię na sobie kolorów pastelowych (pastelowe róże, zielenie, niebieskie... brrr nie dla mnie)
Bardzo proszę o pomoc... Wg mnie to nie jestem żadnym konkretnym typem, ciężko mi jest określić to samej (
Szukałam jakiegoś zdjęcia dobrego, ale albo nie mam naturalnego koloru włosów, albo są kolory mocno przekłamane...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 13:49   #4166
Kamalasundari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 19
GG do Kamalasundari
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc... Wg mnie to nie jestem żadnym konkretnym typem, ciężko mi jest określić to samej (
Szukałam jakiegoś zdjęcia dobrego, ale albo nie mam naturalnego koloru włosów, albo są kolory mocno przekłamane...

Szkoda, że nie dodałaś żadnego zdjęcia... mogłoby bardzo pomóc. Z udzielonych odpowiedzi na pytania wynika, że jesteś wiosną.
Ja osobiście również uważam się za wiosnę, nabieram tylko wątpliwości kiedy patrzę na moje brwi, gdyż są dość ciemne co podobno wiosnom się nie zdarza i kiedy oglądam zdjęcia typowych wiosen jak gwineth paltrow czy charlize theron.... zupełnie ich nie przypominam, a jednak jest mi fatalnie w kolorach lata. Trzeba więc działać intuicyjnie.

Chciałabym, aby mi również, ktoś mógł podpowiedzieć na co takiego ja wyglądam.
Kamalasundari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:33   #4167
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Pomocy! Jaka to pora roku?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Najpierw na czerwono, potem brązowieje na ładny, ciepły odcień. Kiedyś byłam w stanie nosić mocną brązową opaleniznę na wakacjach, teraz się nie opalam.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Brązowe,obwódka tęczówek to chłodny brąz, a tęczówka ciepły brąz, w słońcu robią się cieplejsze. Rzęsy i brwi bardzo delikatne, są ciemne, może nawet czarne, ale rzadkie, słabe, cieniutkie.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie występują.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera jasna, blada, odcień chłodny, szarawy. Nie rumienię się ,ale jak się zmęczę to jestem czerwona jak burak.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Bardzo ciemny brąz, chłodny, ale w czarnych włosach wyglądałam tragicznie.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Chłodny, zimny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w jasnoszarym i srebrnym oraz w bieli. Ewentualnie amarant,fuksja.Lubię też chłodny, bury brąz i kolor kawy z mlekiem o delikatnym wrzosowym odcieniu
Najgorzej w czarnym, żółtym, czerwonym z wyjątkiem bardzo głębokiej czerwieni, fioletowym, lila...pastelach

odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania[/QUOTE]

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2011-07-28 o 23:15
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:42   #4168
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

To teraz ja proszę o pomoc Bo sama nigdy nie mogę ustalić jaki to typ:

1. Jak się opalasz - opalam się ciężko i powoli, ale jak już mnie spiecze (co się rzadko zdarza) to na czerwono. Odcień opalenizny jest raczej ciepły, taki złotawy.

2. Kolor oczu - oczy niebiesko-szare, bez plamek, z ciemno niebieską obwódką. Brwi i rzęsy są ciemne.

3. Piegi - nie mam.

4. Cera - trudno powiedzieć. Raczej jasny, porcelanowy. Nie rumienię się.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz z popielatymi przebłyskami.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ciemny róż, raczej zimny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze w zieleni, brązie, ciemnym niebieskim. Nie lubię jaskrawych i bardzo jasnych.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:29   #4169
iwiw17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam, chciałabym wiedzieć czy mam ciepłą czy chłodną karnację? Dziękuję z góry za odpowiedź

Jak się opalasz:

unikam opalania, ale jak już to najpierw opala mnie na pomarańczowo, później złoto

Kolor oczu:
niebieskie, otoczka tęczówki ciemna, kolor wokół źrenicy ma wiele odcieni niebieskiego-od błękitu po granat, oprawa jasne, brwi i rzęsy w kolorze włosów więc jasny blond, brwi rzadkie i włoski długi i cienkie, rzęsy długie i cienkie-przyciemniam czasem henną, czasem tylko makijażem

Piegi:
brak, sporo pieprzyków na rękach

Cera:
trudno określić odcień, blada, raczej żółto-blada

Naturalny kolor włosów:
bardzo jasny blond, od dziecka Czasem przyciemniałam pasemkami, teraz rozjaśnione przez słońce i czasem przez farbę do pasemek z joanny

Kolor ust:
ciemnawy róż

W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
lubię biel, nasycone kolory
źle się czuję w beżu, żółtym, khaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03542.jpg (85,9 KB, 14 załadowań)
iwiw17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:25   #4170
cat991666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wlkp xD
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jak dla mnie lato Masz bardzo oryginalną i ciekawą urodę, bardzo przypominasz mi claudię schiffer... pod względem kolorystycznym oczywiście
Zupełnie nie kojarzysz mi się z wiosną
do cat991666



Lato?? hmm... a moje oczy tez pasuja do lata?? (zdjęcia które dodałam nie oddają ich koloru.... na pierwszy rzut oka sa zielone, ale gdy się patrzy na nie z bliska widać jak brązowieją od źrenicy a obwódki tęczówek są ciemnoszare....) i te rudo-złote przebłyski we włosach...... Lato dobrze czuje się w pastelach a ja w pastelach wyglądam bardzo niekorzystnie..... Już sama nie wiem..... Może jestem jakas mieszanką Bo tak naprawde nie pasuje chyba tak w 100% do żadnej z pór roku Ale dziękuje kochane
cat991666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.