Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 09:11   #361
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cześć odezwę się w końcu, bo widziałam, że mój nick był tu przywoływany
Hennowałam się przed urlopem [jakieś 2 tygodnie temu], odrosty lekko się sprały, są trochę jaśniejsze od reszty - norma. Dziewczyny marudzą na te różnice właśnie. Oczywiście zależy czy farbujecie same odrosty czy za każdym razem całość. Jeśli to drugie: zawsze będzie ta różnica widoczna. Barwnika przybywa, więc i kolor staje się bardziej intensywny na reszcie włosów niż odrostach. Musiałybyśmy pewnie przynajmniej 2 razy nałożyć hennę na same odrosty [np dzień po dniu], może wtedy ta różnica byłaby niewidoczna. Farbuję Khadi Ciemny Brąz i jestem z koloru zadowolona. Jednak ostatnio wypadają mi włosy i tak się zastanawiam czy ona nie jest przyczyną... mam nadzieję, że jednak nie. Muszę farbować włosy, bo już siwieję okropnie a do 30-stki jeszcze mi trochę brakuje
A jak Wasze hennowanie dziewczyny? Zadowolone czy odechciewa się powoli...?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:21
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:19   #362
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mi się jeszcze nie odechciało
Dziś zrobiłam pierwsze podejście do farbowania dwufazowegpo i jestem zadowolona, bo mysi odrost w końcu został ZNISZCZONY . Więc pozwólcie, że zdam Wam tą przydługą i nudną relację

Farbowałam henną z amlą i jantrophą, na to jasny brąz.

Wcześniej prówałam tylko orzechowego brązu i niestety nie chwytał on moich jasnoszarych odrostów. W ogóle długo ociągałam się z tym dzisiejszym farbowaniem, bo strasznie bałam się, że coś nie wyjdzie, że odrosty znów nie chwycą, albo będą jakieś jaskrawopomarańczowe. Nawet zaczęłam żałować, że zamiast tego jasnego brązu nie wzięłam jakiegoś ciemniejszego koloru. Jak zamawiałam hennę miałam nadzieję na ciemny rudy, a ostatnio znowu za jakimś brązikiem zatęskniłam. Ale teraz po farbowaniu nie żałuję, bo podoba mi się ten ciemnorudy odcień

Obydwie henny rozrobiłam tylko z samą ciepłą wodą i włożyłam do bardzo lekko rozgrzanego piekarnika. Nigdy wcześniej nie zostawiałam henny w cieple, tym razem spróbowałam. Jantropha tylko na godzinę, ale i tak ładnie zabarwiła się na rudo-brązowo. Jasny brąz na jakieś dwie godziny, po których stał się bardziej brązowy niż zielony. Na włosach nie trzymałam długo, obydwie po godzinie.

W ogóle muszę pochwalić hennę z jantrophą bardzo dobrze pokryła odrosty, ładne rudaski wyszły, a myślałam już, że henna moich odrostów nigdy nie chwyci i że będę skazana na chemię, albo na rezygnację z fabowania.

Kiedy włosy były jeszcze mokre wydawało mi się, że odrosty odróżniają się od ciemniejszej reszty, ale jak trochę podeschły to okazało się, że kolor jest dosyć równomierny (kładłam na baaardzo sprany orzechowy brąz, właściwie została po nim prawie sama rudawa poświata + jakieś 2cm mysich odrostów).

Na to położyłam jasny brąz, ale wydaje mi się, że kolor niewiele się po nim zmienił, może jednynie trochę ścieniał. Ale jak już pisałam podoba mi się to co wyszło, aczkolwiek nie wiem, czy następnym razem znów zdecyduję się na farbowanie dwufazowe, bo to dla mnie jednak za duże koszta, szczególnie, że brązy słabo na moich włosach chwytają. A w rudym podoba mi się . Możliwe, że będę farbować już tylko henną z amlą i jantrophą.

Jak będę mogła to wstawię zdjęcia do galerii
__________________
IT - programuj, dziewczyno!

Edytowane przez rockandrollqueen
Czas edycji: 2011-08-09 o 13:23
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 18:36   #363
Nitta3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny a która z Was używała khadi black? boję się że w slońcu wpada w czerwień albo we fiolet doradźcie !!!
Nitta3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 21:02   #364
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
Mi się jeszcze nie odechciało
Dziś zrobiłam pierwsze podejście do farbowania dwufazowegpo i jestem zadowolona, bo mysi odrost w końcu został ZNISZCZONY . Więc pozwólcie, że zdam Wam tą przydługą i nudną relację

Farbowałam henną z amlą i jantrophą, na to jasny brąz.

Wcześniej prówałam tylko orzechowego brązu i niestety nie chwytał on moich jasnoszarych odrostów. W ogóle długo ociągałam się z tym dzisiejszym farbowaniem, bo strasznie bałam się, że coś nie wyjdzie, że odrosty znów nie chwycą, albo będą jakieś jaskrawopomarańczowe. Nawet zaczęłam żałować, że zamiast tego jasnego brązu nie wzięłam jakiegoś ciemniejszego koloru. Jak zamawiałam hennę miałam nadzieję na ciemny rudy, a ostatnio znowu za jakimś brązikiem zatęskniłam. Ale teraz po farbowaniu nie żałuję, bo podoba mi się ten ciemnorudy odcień

Obydwie henny rozrobiłam tylko z samą ciepłą wodą i włożyłam do bardzo lekko rozgrzanego piekarnika. Nigdy wcześniej nie zostawiałam henny w cieple, tym razem spróbowałam. Jantropha tylko na godzinę, ale i tak ładnie zabarwiła się na rudo-brązowo. Jasny brąz na jakieś dwie godziny, po których stał się bardziej brązowy niż zielony. Na włosach nie trzymałam długo, obydwie po godzinie.

W ogóle muszę pochwalić hennę z jantrophą bardzo dobrze pokryła odrosty, ładne rudaski wyszły, a myślałam już, że henna moich odrostów nigdy nie chwyci i że będę skazana na chemię, albo na rezygnację z fabowania.

Kiedy włosy były jeszcze mokre wydawało mi się, że odrosty odróżniają się od ciemniejszej reszty, ale jak trochę podeschły to okazało się, że kolor jest dosyć równomierny (kładłam na baaardzo sprany orzechowy brąz, właściwie została po nim prawie sama rudawa poświata + jakieś 2cm mysich odrostów).

Na to położyłam jasny brąz, ale wydaje mi się, że kolor niewiele się po nim zmienił, może jednynie trochę ścieniał. Ale jak już pisałam podoba mi się to co wyszło, aczkolwiek nie wiem, czy następnym razem znów zdecyduję się na farbowanie dwufazowe, bo to dla mnie jednak za duże koszta, szczególnie, że brązy słabo na moich włosach chwytają. A w rudym podoba mi się . Możliwe, że będę farbować już tylko henną z amlą i jantrophą.

Jak będę mogła to wstawię zdjęcia do galerii


Czekam z niecierpliwością aczkolwiek widziałam Twoje włoski na innym wątku, tyle że nie w tym kolorku. Bardzo ładne i zadbane.
Ja dziś tez położyłam na uprzednią,naturalną hennę -orzechowy brąz, bo jakoś nie mogłam do rudości przywyknąć. Włoski jeszcze schną i już widzę,że rudość wybija.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 21:05   #365
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

mam na głowie już prawie dwie godziny hennę z amlą i janthropą. chyba czas zmyć! życzcie powodzenia przy jutrzejszej pobudce... obym była mile zaskoczona
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 10:24   #366
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Czekam z niecierpliwością aczkolwiek widziałam Twoje włoski na innym wątku, tyle że nie w tym kolorku. Bardzo ładne i zadbane.
Ja dziś tez położyłam na uprzednią,naturalną hennę -orzechowy brąz, bo jakoś nie mogłam do rudości przywyknąć. Włoski jeszcze schną i już widzę,że rudość wybija.
A dziękuję. Staram się jak mogę, bo włoski trochę przeszły. Żałuję, że zostały tak mocno pocieniowane. Chciałabym z tego cieniowania zejść i zapuścić grzywkę.

Ten kolor to pewnie jeszcze niesprany orzechowy brąz Khadi.

Co do rudości to ja się już przyzwyczaiłam. Jak mi się znudzi najwyżej położę ciemny brąz z Khadi. Wydaje mi się, że on powinien ozimnić, ale pewnie też i mocno przyciemnić. Chociaż u to i tak wszystko po miesiącu wypłukuje się do rudego

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
mam na głowie już prawie dwie godziny hennę z amlą i janthropą. chyba czas zmyć! życzcie powodzenia przy jutrzejszej pobudce... obym była mile zaskoczona
I jak wyszło?
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 11:38   #367
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Łeeee... amla i janthropa wcale nie daje efektu bardziej wyraznistego niz czysta henna! Wyszlo brazowo i zbyt ciemno zdecydowanie Żałuję, że zdecydowałam się wypróbować tą a&j. Następnym razem będzie już czysta. Teraz liczę na nikczemne działanie promieni słonecznych!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 11:44   #368
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Bo ta z a. i j. wychodzi ostatecznie tak samo jak czysta henna.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 14:45   #369
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A mi wyszło ciemniej i zupełnie inaczej tym razem. Poprzednio kładłam na jakieś bardziej sprane chemiczne farbowanka lub eksperymenty z glossem hennowym oraz duze naturalne odrosty. Wówczas orzech wychodził mi jaśniejszy i z żółtą poświatą, a tym razem położyłam na naturalną hennę i wyszedł ciemno i z rudo-czerwoną poświatą. Mam nadzieję,że się spłucze , bo efekt jest zdecydowanie mniej naturalny i ciemny. Wyglądam jak śmierć na urlopie, a właśnie się na urlop wybieram. Chorobka, chyba lepszy już był ten rudy.
Chyba nie jest mi dobrze w żadnym kolorze, bo mam okropny odcień gęby.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:11   #370
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mnie też tu dłuuugo nie było Ja zdecydowałam się - po ciemnym brązie na czerń. Ale nie indygo tylko tzw. ciepłą czerń.
Jest piękna!! Tak naturalnej czerni dawno nie widziałam! Cudeńko!
Tylko oczywiście szybko się spłukuje Ja nie wiem serio od czego to zależy...

Zastanawiam się czy nie spróbować innej firmy - np. Lush??
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:23   #371
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mnie też tu dłuuugo nie było Ja zdecydowałam się - po ciemnym brązie na czerń. Ale nie indygo tylko tzw. ciepłą czerń.
Jest piękna!! Tak naturalnej czerni dawno nie widziałam! Cudeńko!
Tylko oczywiście szybko się spłukuje Ja nie wiem serio od czego to zależy...

Zastanawiam się czy nie spróbować innej firmy - np. Lush??
lush? ten szampon w kształcie mydła ? on ma na 1 miejscu SLS więc to chyba zły pomysł.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 21:38   #372
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
lush? ten szampon w kształcie mydła ? on ma na 1 miejscu SLS więc to chyba zły pomysł.
Oooo.... A ja myślałam, że to czysta henna - tak jak Khadi tylko, że sprasowana w kostkę.... :/
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:42   #373
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Oooo.... A ja myślałam, że to czysta henna - tak jak Khadi tylko, że sprasowana w kostkę.... :/
zaraz zaraz... myślałam, że piszesz, że chcesz myć włosy tym szamponem, co to za kostka z henną, bo chyba sie pogubiłam?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:46   #374
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
zaraz zaraz... myślałam, że piszesz, że chcesz myć włosy tym szamponem, co to za kostka z henną, bo chyba sie pogubiłam?
Tu link do stronki Lush, niestety nie po polskiemu http://www.lush.com/lushlife/hennas.htm
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:50   #375
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

INCI:
HENNE ROSSO (LAWSONIA INERMIS) (additivo biologico)
BURRO DI CACAO (THEOBROMA CACAO) (vegetale / emolliente)
SUCCO FRESCO DI LIMONE (CITRUS LIMONUM) (vegetale)
POLVERE DI ROSMARINO (ROSMARINUS OFFICINALIS) (vegetale)
OLIO ESSENZIALE DI CHIODI DI GAROFANO (EUGENIA CARYOPHYLLUS) (vegetale)
CITRAL (additivo)
or CITRAL (Allergene del profumo)
EUGENOL (denaturante)
or EUGENOL (Allergene del profumo)
GERANIOL (additivo)
or GERANIOL (Allergene del profumo)
CITRONELLOL (additivo)
or CITRONELLOL (Allergene del profumo)
LIMONENE (Allergene del profumo)
LINALOOL (Allergene del profumo)
PROFUMO



a tu skład z jakiejś angielskiej stronki...

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2011-08-10 o 21:52
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 08:31   #376
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mnie też tu dłuuugo nie było Ja zdecydowałam się - po ciemnym brązie na czerń. Ale nie indygo tylko tzw. ciepłą czerń.
Jest piękna!! Tak naturalnej czerni dawno nie widziałam! Cudeńko!
Tylko oczywiście szybko się spłukuje Ja nie wiem serio od czego to zależy...
Poka efekt, poka
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:06   #377
dita_von _teese
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a czy mozna tez henna farbować na blond ? bo widziałam tą hennę Eld, Blond..wiem że to nie jest już takie naturalne,ale zastanawiam się jaki odcien wychodzi?moze ktoś wie, próbował? Ale u mnie chyba sie nie sprawdzi (mam ciemny troche popielaty blond )
Chcę zastosować hennę,ze wzgledu na jej dobroczynne wlasciwosci ale nie chce przyciemniac wlosów, a rudy tez odpada,bo źle mi w ciepłych kolorach.

Edytowane przez dita_von _teese
Czas edycji: 2011-08-11 o 15:10
dita_von _teese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:08   #378
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie można henną na blond. Henna nie rozjaśnia włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 15:46   #379
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
A jak Wasze hennowanie dziewczyny? Zadowolone czy odechciewa się powoli...?
Mi się odechciało i zafarbowałam Delia Henna Color ciemny brąz. Kolor trzyma się u mnie dłużej niż Khadi, ale niestety moje włosy zrobiły się cieńsze niż po Khadi... a że naturalnie są cienkie to dół.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 16:54   #380
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;28669419]Bo ta z a. i j. wychodzi ostatecznie tak samo jak czysta henna.[/QUOTE]
Raczej nie. Wyszło ciemniej niż bym zrobiła czystą henną.. wiem bo mam porównanie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 17:10   #381
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Też mam porównanie. Mi wychodzą tak samo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 14:12   #382
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie dziewczyny,przebrnęłam przez tamten i ten wątek.Mam włosy niefarbowane,oprócz końcówek-blond , kolor to brąz.Zamarzył mi się ciemniejszy kolor ,no i jednolity,na jaśniejsze końcówy już nie mogę patrzeć jestem zainteresowana Khadi orzechowy brąz . Mam tylko jedno pyt. czy muszę dwufazowo farbować ? Bo włosy mam chyba jasny brąz (wstawiam zdj z podobnym kolorem,moje bardziej złote są) . Przerzuciłam się na naturalną pielęgnację włosów , dlatego szukam też takiej farby.Jeśli miałabym zrobić to dwufazowo to mogę użyć dodatkowo Eld chny jako pierwszej ?pzdr!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włossy.jpg (11,9 KB, 24 załadowań)
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 22:15   #383
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Helołsik Hennomaniaczki

I ja wreszcie wpadam, bo mam przerwę w urlopie. Jeszcze się nie hennowałam, a zdecydowanie powinnam, bo siwa jestem straszliwie. Jakoś nie wiem od czego zacząć to dwustopniowe farbowanie, bo wydaje mi się, że cały dzień mi na to zejdzie.
Mam do Was pytanie jak długo trzymacie każdą hennę na włosach podczas farbowania dwustopniowego? Ja będę kładła HENNĘ NATURALNĄ, a po niej CIEMNY BRĄZ. Moje włosy są czarne, ale mam siwe pasemka. Zależy mi na tym żeby pokryło siwiznę i kolor wyszedł ciemny. Podpowiecie coś?
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 22:19   #384
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Raczej nie. Wyszło ciemniej niż bym zrobiła czystą henną.. wiem bo mam porównanie
A ja mam wrażenie, że z każdym myciem kolor po tej hennie z jantrophą jest coraz bardziej brązowy niż rudy. Dziwne.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;28700738]Też mam porównanie. Mi wychodzą tak samo.[/QUOTE]

A uważasz, że ta z jantrophą może być bardziej odżywcza od zwykłej? Ma więcej ziółek w składzie.

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,przebrnęłam przez tamten i ten wątek.Mam włosy niefarbowane,oprócz końcówek-blond , kolor to brąz.Zamarzył mi się ciemniejszy kolor ,no i jednolity,na jaśniejsze końcówy już nie mogę patrzeć jestem zainteresowana Khadi orzechowy brąz . Mam tylko jedno pyt. czy muszę dwufazowo farbować ? Bo włosy mam chyba jasny brąz (wstawiam zdj z podobnym kolorem,moje bardziej złote są) . Przerzuciłam się na naturalną pielęgnację włosów , dlatego szukam też takiej farby.Jeśli miałabym zrobić to dwufazowo to mogę użyć dodatkowo Eld chny jako pierwszej ?pzdr!
Wg mnie nie musisz farbować dwufazowo. Ja bym pofarbowała Khadi, bo jest 100% naturalna, a Eld chyba ma jakieś chemiczne dodatki.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 22:31   #385
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie jak długo trzymacie każdą hennę na włosach podczas farbowania dwustopniowego? Ja będę kładła HENNĘ NATURALNĄ, a po niej CIEMNY BRĄZ. Moje włosy są czarne, ale mam siwe pasemka. Zależy mi na tym żeby pokryło siwiznę i kolor wyszedł ciemny. Podpowiecie coś?
Ja i hennę i potem czarne Khadi trzymam po 2 godziny, ale nie mam siwych włosów tylko ciemny blond.
Z resztą Khadi mnie już wkurza, drogie to, a wychodzi różnie...
Teraz chyba spróbuję z ELD. Ponoć basma nie ma w składzie chemii? Zawsze lepsze to niż farba chemiczna, a może się okaże w porządku
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-08-14 o 22:32
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 14:23   #386
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Ja i hennę i potem czarne Khadi trzymam po 2 godziny, ale nie mam siwych włosów tylko ciemny blond.
Z resztą Khadi mnie już wkurza, drogie to, a wychodzi różnie...
Teraz chyba spróbuję z ELD. Ponoć basma nie ma w składzie chemii? Zawsze lepsze to niż farba chemiczna, a może się okaże w porządku
Dzięki Coffee
Ja mam Khadi jeszcze na kilka razy, ale do tej pory mnie zawodziła (nie farbowałam dwustopniowo). Fakt, jest droga jak jasna cholera - w moim przypadku też jeszcze dochodzi przesyłka.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 15:22   #387
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ajjj.. nie mogę się doczekać gdy zamówię czystą hennę!

Dziewczyny, dziś użyłam odżywki, w której na drugim miejscu jest cyclosilixone! Oczywiście odżywka do spłukiwania... Cóż, przy temperaturze 38-40 stopni to chyba właściwy wybór, co sądzicie?! Sama henna i bezsilokinowa odżywka alterry tu nie wystarczy..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 15:26   #388
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Pokaż wiadomość
A uważasz, że ta z jantrophą może być bardziej odżywcza od zwykłej? Ma więcej ziółek w składzie.
Tak i do tego jest o wiele łatwiejsza w przygotowaniu.

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl
Teraz chyba spróbuję z ELD. Ponoć basma nie ma w składzie chemii? Zawsze lepsze to niż farba chemiczna, a może się okaże w porządku
A to nie jest przypadkiem tak, że basma ELD ma w składzie napisane tylko lawsonia inermis, a mimo to farbuje na czarno? Jeśli tak, to niemożliwe żeby nie miała samą hennę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 17:15   #389
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;28767087]Tak i do tego jest o wiele łatwiejsza w przygotowaniu.



A to nie jest przypadkiem tak, że basma ELD ma w składzie napisane tylko lawsonia inermis, a mimo to farbuje na czarno? Jeśli tak, to niemożliwe żeby nie miała samą hennę.[/QUOTE]

ja robiłam basme z eldu, ale kolor ani drgnął, a mam brązowe włosy (chcialam czarne)
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 17:21   #390
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja już wiem, że Khadi jest przereklamowana... chyba przerzucę się na Eld...taniej i nie będę płakać nad zmarnowaną kasą
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.