wrastające włoski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-10, 22:16   #1
prooooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3

wrastające włoski


Witam. Mam problem, z którym probowalam sobie poradzic przemierzajac niemalze wszystkie strony na ktorych moglabym znalezc jakiekolwiek przydatne informacje, albo przynajmniej tak mi sie wydaje

Mój problem dotyczy wrośniętego włosa na wzgórku, ktory na poczatku nie wzbudzil wiekszego zainteresowania i myślałam, że samo zniknie. Czułam jedynie podskórny guzek. Jednak po pewnym czasie zauwazylam spore zaczerwienienie oraz ropny okrąg, a krosta z czasem sama pękła, pozostawiając rankę otwartą. Włosa jak nie bylo tak nie ma i nie wiem co mam z tym zrobić. Czytalam, że dziewczyny podważają igłą i wyjmują, jednak u mnie jest on raczej niewidoczny i nie ma możliwości wyjęcia.
Czy tak powinien wyglądać proces gojenia i kwestią czasu jest rozwiązanie się problemu? czy moze powinnam podjać inne kroki? wybrać się do jakiegoś gabinetu, użyć specjanych środków, czy może jakichś mikstur domowej roboty?

Bardzo proszę o pomoc, pierwszy raz mi się to zdarzyło i jestem troche przestraszona, bo niektórzy straszą zabiegiem i innymi mało przyjemnymi rzeczami.
Przepraszam za szczegóły mogące nieco zniesmaczyc, jednak chciałam podac jak najwiecej informacji i starałam się ująć wszystko delikatnie. Dodam, ze uzywam maszynki.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
prooooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 00:06   #2
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: wrastające włoski

Jeden włos Ci wrósł i chcesz z tym iść do lekarza??? No bez przesady. Nie wiem jakim cudem Ci ta krosta pękła sama z siebie, skoro włoska nie widać. Może to była zwykła krosta. Jak nie to poczekaj aż włos wyrośnie, jak go zobaczysz to możesz wyrwać.
__________________
Życie jest piękne
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 13:07   #3
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: wrastające włoski

Możesz smarować tormentiolem albo tribioticiem - powinnien w końcu sam wyjść
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 22:17   #4
prooooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: wrastające włoski

peggy7 -chcę tylko się tego pozbyć, bo mam to już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz zaczęłam odczuwać ból przy dotyku i dyskomfort, więc najpierw chciałam poradzic się kobiet, które tego doświadczyły. myślałam, że samo jakoś zniknie ale jak widać jest troche gorzej, no chyba, że tak to ma wyglądać, to dla mnie super, pomęcze się chwilę i z głowy
nie chce od razu lecieć do lekarza, gdyby tak było to pewnie bym tu nie pisała. ) Też nie wiem jakim cudem wydaje mi się, że gdyby byla zwykla krostą to by po czasie zniknęła i nie była aż tak "głęboko".


lusiabambusia - dziękuję bardzo, na pewno spróbuję.
prooooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:19   #5
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: wrastające włoski

Myślę, że tak ma być czasami nie mogę wyciągnąć jakiegoś włoska - widzę, że jest, ale nie wiem czemu jakoś igła go nie wyciąga i po jakimś czasie sam wyjdzie albo właśnie zrobi się tak, że będzie go można wyjąc
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 13:25   #6
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: wrastające włoski

Ja w takich sytuacjach zawsze dociskałam aby pozbyc się całej ropy ze środka (ale dla nie wprawionych nie polecam tego robic, bo mozna się nabawić blizny).
Zajrzyj na mojego bloga - tam pisalam o wrastających włoskach, które nawiedziają mnie od czasu do czasu ze swojej strony zgadzam się z lusiabambusia ze tormentiol bedzie calkiem niezly, a na przyszlosc takie czerwone gule możesz smarować rolką folisanu
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 16:14   #7
prooooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: wrastające włoski

a ja go właśnie nie widzę, bo tak to bym dłubała, aż bym w koncu miała z tym spokoj : ( Pani w aptece powiedziała mi, że lepszy będzie tribiotic, więc go kupiłam i zobaczymy, mam nadzieje, że pozytywne efekty, bo to już jest męczące
Teraz powinnam smarować i cierpliwie czekać, aż w końcu stanie się widoczny? bo codziennie próbuję na siłe coś tam znaleźć i nie wiem, czy lepiej przestać i poczekać, czy jednak szukać. :<
bardzo, ale to bardzo bardzo bardzo dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez prooooo
Czas edycji: 2012-12-14 o 16:15
prooooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 12:52   #8
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: wrastające włoski

Nie, nie szukaj Ja w ten sposób dwa razy nabawiłam się blizn. Na szczęście nie są głębokie i stają się co raz mniej widoczne. Włosek w końcu sam będzie widoczny
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.