Polityka :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-05, 19:43   #211
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Czemu trudno? Ci ludzie oddają wszystko co mają.Sprzedają za bezcen cwaniakom np. sztućce obrazy książki etc. Co ty myślisz , że zanim wybuchła wojna Syryjczycy mieszkali w lepiankach i jedli palcami?
Mówisz nie stać by cię było. Gdybyś wszystko ze swojego mieszkania sprzedała na pewno byś miała.Oni tak robią. Zegarki, aparaty fotograficzne, naczynia i zbierze się to 1000 euro.
Fakt, że to anonimowa masa i wielu spośród nich to ludzie szukający poprawy sytuacji życiowej, a nie uchodzący przed wojną. Ważne aby wyłapać tych albanczyków, afganistańczyków i innych.Tylko pytanie jak i tu jest problem.
niewykluczone.. czy to wazne jak spozywali posilki i czy podcierali sie liscmi? co do pieniedzy, to niby bym uzbierala, ale nie sadze, zeby kilka zwyklych, uzywanych talerzy bylo warte wiecej niz 20 zl, to niewiele. no chyba, ze oni maja w mieszkaniach wyjatkowo wartosciowe przedmioty. poza tym, zwroc uwage na to, ze po bombardowaniu raczej nie ma czego sprzedac. wszystko przepada.

bibi1234 fakt, mogliby, ale problem w tym, ze Turcy tez chca do nas. ostatnio nawet jakis biedny turczyna wypisuje do mnei na facebooku, jak to mu zle i niedobrze, a w sumie to by nawet przyjechal, najlepiej do mnie do domu.. ma chlopak pomysl na zycie na pewno tez wole Wietnamczyka niz Araba, jakos im nie ufam. w mojej okolicy jest calkiem spora grupka Wietnamczykow, Chinczykow i Hindusow. zupelnie mi to nie przeszkadza, a nawet troche urozmaicaja krajobraz. mimo to, nie wyobrazam sobie jednak, zeby osiedlali sie w jakis gettach
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 20:12   #212
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

Mi nawet getta nie przeszkadzają w ameryce duże miasta mają chinatowny nawet. I co z tego jeżeli są spokojni to jest OK, natomiast muzułmanie z afryki i bliskiego wschodu to dzicz, już włamali się do domów Greków na wyspie Lesbos.

Powtarzam wpuszczanie nietolerancyjnej, agresywnej ideologii islamofaszyzmu arabów, to jak pozwalanie na uczestnictwo w wyborach NSDAP w latach 30-tych.

Merkelowa się nie nadaje na kryzys, do niczego nas nie przymusi.

Z innej beczki niedługo niemcy podpiszą kontrakt na rozbudowę Nord Streamu, pomimo zablokowania rury South Stream [przez KE] przez Bułgarię. Dają tym sposobem wolną rękę na rozlew krwi na Ukrainie. Najlepsze w tym jest to, że długofalowo szkodzą taką polityką także państwu niemieckiemu i calej europie. Portugalii czy Hiszpanii nie zależy na wielkiej wojnie z Rosją w Europie, a niemcy robią wszystko by putina sprowokować do wojny [choć im się wydaje inaczej, ale nie rozumieją jak myślą rosyjscy mongoło-azjaci]. Coz łapówki Putina u europejskich polityków musza iść w miliardy euro rocznie i przynoszą profity. Niemcy zdradzają własny kraj.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-09-05 o 23:52
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 11:51   #213
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=jeff;52662896]niewykluczone.. czy to wazne jak spozywali posilki i czy podcierali sie liscmi? co do pieniedzy, to niby bym uzbierala, ale nie sadze, zeby kilka zwyklych, uzywanych talerzy bylo warte wiecej niz 20 zl, to niewiele. no chyba, ze oni maja w mieszkaniach wyjatkowo wartosciowe przedmioty. poza tym, zwroc uwage na to, ze po bombardowaniu raczej nie ma czego sprzedac. wszystko przepada.

Tam było normalnie funkcjonujące państwo.Ludzie w swoich domach mieli telewizory, komputery i inny sprzęt rtv. Na bazarach sprzedawano jedwabne m.in tkaniny i biżuterię .Jak kiedyś wyglądała Syria http://mkadziela.republika.pl/syria.htm
Wyobraź sobie, że jeśli masz całą zastawę z czasów PRL-u to ona już jest coś warta.Nie musi być srebrna.Oprócz tego podczas takich ucieczek zawsze są ,,hieny'' które żerują na takich ludziach. Tym ludziom chodzi o gotówkę więc drogie przedmioty sprzedają za bezcen. Kilimy czy obrusy lub skóry.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
W Polsce nikt się nie czepią np. Wietnamczyków, nie ma u nas powszechnej ksenofobii,


UE niech dofinansuje Liban, MAroko i Turcję i tam niech się schronią.
To co ja widze w Budapeszcie to 5% dzieci i kobiet, a reszta 95% to 20 30 letnie agresywne byczki [ już wdarli się do domów Greków na wyspie Lesbos - taka "kultura"]. Pewnie agenci ISIS.


Za pare lat w UE dojdzie do władzy skrajna prawica i w najlepszym wypadku będą masowe deportacje, a w najgorszym islamiści będą jak Żydzi w czasie Hitlera, będą mieli holocaust.
Rczej całkiem niedawno mnóstwo ludzi się ich czepiało.Tak samo jak żydów.Teraz wszystko zwróciło się przeciw Arabom.To nie jest, że ja ich tak lubię.Nie jestem po prostu przeciwny wszelkiej dyskryminacji i generalizowaniu.
Tak by było najlepiej.Obawiam się , że może tak być

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Mi nawet getta nie przeszkadzają w ameryce duże miasta mają chinatowny nawet.Coz łapówki Putina u europejskich polityków musza iść w miliardy euro rocznie i przynoszą profity. Niemcy zdradzają własny kraj.
Każde miasto ma swoje slamsy gdzie żyje się w skrajnych warunkach.Tak jest w Bostonie, Berlinie czy Brukseli i tak jest w Białymstoku.

Pisząc Niemcy generalizujesz wszystkich Niemców. Politycy i też tylko niektórzy.Czemu ja mam odpowiadać za głupoty wygadywane przez Korwina w parlamencie europejskim? Bo gdyby przyjąć twoje patrzenie to po wystąpieniach Korwina np.Anglik mógłby powiedzieć wszyscy Polacy to hitlerowcy i szowiniści.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 12:28   #214
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Tam było normalnie funkcjonujące państwo.Ludzie w swoich domach mieli telewizory, komputery i inny sprzęt rtv. Na bazarach sprzedawano jedwabne m.in tkaniny i biżuterię .Jak kiedyś wyglądała Syria http://mkadziela.republika.pl/syria.htm
Wyobraź sobie, że jeśli masz całą zastawę z czasów PRL-u to ona już jest coś warta.Nie musi być srebrna.Oprócz tego podczas takich ucieczek zawsze są ,,hieny'' które żerują na takich ludziach. Tym ludziom chodzi o gotówkę więc drogie przedmioty sprzedają za bezcen. Kilimy czy obrusy lub skóry.
ale przeciez nie powiedzialam, ze w Syrii ludzie biegali z dzidami, zakryci listkami laurowymi... chodzilo mi o to, ze zdecydowania wiekszosc to ludzie zamozni. nawet w telewizyjnych wywiadach (zagranicznych i polskich) slychac wypowiedzi typu: "bylem wlascicielem fabryki", "mialem dobrze platna prace", "studiowalem na Cambridge", itp. chociaz sledze cala sytuacje w mediach, to ani razu nie slyszalam, zeby ktos powiedzial: "w Syrii zamiatalem ulice, sprzedalem co mialem i oto jestem". dominuja ludzie wyksztalceni, majacy dobra prace i zarobki.
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 12:56   #215
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
ale przeciez nie powiedzialam, ze w Syrii ludzie biegali z dzidami, zakryci listkami laurowymi... chodzilo mi o to, ze zdecydowania wiekszosc to ludzie zamozni. nawet w telewizyjnych wywiadach (zagranicznych i polskich) slychac wypowiedzi typu: "bylem wlascicielem fabryki", "mialem dobrze platna prace", "studiowalem na Cambridge", itp. chociaz sledze cala sytuacje w mediach, to ani razu nie slyszalam, zeby ktos powiedzial: "w Syrii zamiatalem ulice, sprzedalem co mialem i oto jestem". dominuja ludzie wyksztalceni, majacy dobra prace i zarobki.

Bo najbiedniejsi zostali w Libanie, nie było ich stać na łódki. Jak skończą się bogaci to przemytnicy by dalej zarabiać zrobią promocję i będzie dalej biznes kwitł.

Europa jak chce zatrzymać smierć i chaos na morzu srodziemnym powinna natychmiast wydać rozkaz Marynarkom WOjennym zatrzymania ruchu tych łodek na morzu. Zawracac i tyle.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

[QUOTE=CDN2015;52667862]
Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
niewykluczone.. czy to wazne jak spozywali posilki i czy podcierali sie liscmi? co do pieniedzy, to niby bym uzbierala, ale nie sadze, zeby kilka zwyklych, uzywanych talerzy bylo warte wiecej niz 20 zl, to niewiele. no chyba, ze oni maja w mieszkaniach wyjatkowo wartosciowe przedmioty. poza tym, zwroc uwage na to, ze po bombardowaniu raczej nie ma czego sprzedac. wszystko przepada.

Tam było normalnie funkcjonujące państwo.Ludzie w swoich domach mieli telewizory, komputery i inny sprzęt rtv. Na bazarach sprzedawano jedwabne m.in tkaniny i biżuterię .Jak kiedyś wyglądała Syria http://mkadziela.republika.pl/syria.htm
Wyobraź sobie, że jeśli masz całą zastawę z czasów PRL-u to ona już jest coś warta.Nie musi być srebrna.Oprócz tego podczas takich ucieczek zawsze są ,,hieny'' które żerują na takich ludziach. Tym ludziom chodzi o gotówkę więc drogie przedmioty sprzedają za bezcen. Kilimy czy obrusy lub skóry.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------



Rczej całkiem niedawno mnóstwo ludzi się ich czepiało.Tak samo jak żydów.Teraz wszystko zwróciło się przeciw Arabom.To nie jest, że ja ich tak lubię.Nie jestem po prostu przeciwny wszelkiej dyskryminacji i generalizowaniu.
Tak by było najlepiej.Obawiam się , że może tak być

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------



Każde miasto ma swoje slamsy gdzie żyje się w skrajnych warunkach.Tak jest w Bostonie, Berlinie czy Brukseli i tak jest w Białymstoku.

Pisząc Niemcy generalizujesz wszystkich Niemców. Politycy i też tylko niektórzy.Czemu ja mam odpowiadać za głupoty wygadywane przez Korwina w parlamencie europejskim? Bo gdyby przyjąć twoje patrzenie to po wystąpieniach Korwina np.Anglik mógłby powiedzieć wszyscy Polacy to hitlerowcy i szowiniści.


Piszę o politykach niemieckich, którzy w swojej masie albo tak działają albo milczą bo się boją.
Korwin to dla mnie jednostka i ruski agent putina, a nie Polak.

Ktoś napisał nie wiem czy to prawda.
Cytat:
Spotkaliśmy parę Niemców w zachodniej Polsce [poznali po numerch rejestracyjnych samochodu] podeszliśmy i spytaliśmy się co sądzą o imigrantach, kobieta 40 lat zaczęła płakać, a jej mąż aż się zapłuł i powiedział:
"Polscy sąsiedzi pomóżcie walczyć z islamistami w naszej Europie".



Najlepiej przejechać sie po Europie i zrobić wywiady z ukrytą kamerą wśród miescowych i puścic w necie. Film wywołałby burzę u lewaków. Co naprawdę myślą Niemcy, Francuzi? to co Polacy, Węgrzy i Czesi.





Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-09-06 o 17:37
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 13:30   #216
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

bibi1234, pomijajac inna kulture i wychowanie, pozostaje ta "masa", anonimowy tlum, ktory czuje, ze ma sile - moga zrobic, co zechca, miec wszystko. nikt nie jest w stanie ich zatrzymac.
co do przemytnikow, to koszty zlapania chocby 1 sa duzo nizsze niz przyjmowanie imigrantow. poza tym, jak to mozliwe, ze nagle mamy wysyp uciekinierow? wojny w tamtym rejonie rozgrywaja sie od wielu lat...
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 14:08   #217
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

Zabili Saddama, Kadafiego, Talibów i nic ich to nie nauczyło dalej próbują zabić Assada.


Dyktatury widocznie muszą trzymać za mordę te rejony świata.
W amerykanskim przemyśle zbrojeniowym pracuje 7 milionów ludzi, więc co jakiś czas musza wywoływac nawet bzdurne wojny. Setki miliardów $ już zarobili, uchodźców nie wezmą.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-06, 16:42   #218
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=bibi1234;52668578]
---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość



Piszę o politykach niemieckich, którzy w swojej masie albo tak działają albo milczą bo się boją.
Korwin to dla mnie jednostka i ruski agent putina, a nie Polak.
Tu macie już coraz bardziej znaną relację:

https://www.facebook.com/kamil.bulon...53602955940818


Bulonis Kamil
Dla mnie też.Jak jednak jest ?Mieszkam w pobliżu Elbląga i zdziwiło mnie kiedy się dowiedziałem, że Rosjanie w mediach nazywają wyborców Korwina polskimi Rosjanami. Wydaje im się, ze Korwin jest szefem mniejszości rosyjskiej w Polsce.Trochę to dziwne.
Piszesz w Polsce.Tak jak i tobie mnie żal tych ludzi.Sądzę, że wielu Polaków chętnie by im pomogło.Są organizacje, które pomagają Syryjczykom. Ten cytat który podałeś straszny. Co potrafią zrobić ludzie, tłum niekontrolowany.
Wyczytałem http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dlac...u-ludzi/20eb4q

Czemu teraz jest ich tylu. Okazuje się, że jest to efekt wczesniejszego przyjęcia.Oni jada do Niemiec do swoich rodzin, które już tam mieszkają.Często które zapłaciły za ich przyjazd.Według informacji organizacji pozarządowej Pro Asyl, w Niemczech żyje już 150 tys. Syryjczyków, 100 tys. Irakijczyków i 85 tys. Afgańczyków. - Ludzie idą zawsze tam, gdzie jest ich społeczność.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
oto jestem". dominuja ludzie wyksztalceni, majacy dobra prace i zarobki.
Wlaśnie dominują ludzie dobrze wykształceni.Osoby, które mogą zastąpić dobrze wykształconych Polaków, ktorzy wyjechali na zachód

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
jak to mozliwe, ze nagle mamy wysyp uciekinierow? wojny w tamtym rejonie rozgrywaja sie od wielu lat...
przeczytaj to http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dlac...u-ludzi/20eb4q

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Zabili Saddama, Kadafiego, Talibów i nic ich to nie nauczyło dalej próbują zabić Assada.


Dyktatury widocznie muszą trzymać za mordę te rejony świata.
W amerykanskim przemyśle zbrojeniowym pracuje 7 milionów ludzi, więc co jakiś czas musza wywoływac nawet bzdurne wojny. Setki miliardów $ już zarobili, uchodźców nie wezmą.
Sądzisz, że to Amerykanie wywołali ten konflikt ? Trochę dziwna spiskowa teoria.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 17:47   #219
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

Jeszcze raz wklejam, jednak z komentarzem:
Moim zdaniem bardzo możliwe, że to fake. Dlaczego? Ponieważ w tym samochodzie na bank wszyscy mieli smartfony, więc dopóki nie pojawią się filmiki w sieci z tego zajścia, do wtedy musimy potraktowac tę relację z rezerwą.

Oto ta relacja:

https://www.facebook.com/kamil.bulon...53602955940818


Bulonis Kamil

Cytat:
Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę... Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie... Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów? Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem... Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.
Natomiast relacja z walk na wyspie Lesbos jest prawdziwa i sfilmowana. Rzucają tam kamieniami w policję i robia zamieszki. Czy tak zachowują się uchodźcy, czy fanatycy? Na filmie jest Greczynka, która płacze, że muzułmanie wdarli jej się do mieszkania.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość



Sądzisz, że to Amerykanie wywołali ten konflikt ? Trochę dziwna spiskowa teoria.

1. No kto napadł na Afganistan? Za USA poszło nato bo powołali się na artykuł 5. po ataku na WTC 11 września.

2. Kto napadł na Irak? Sojuszników okłamując informacją o nieistniejącej broni masowego rażenia w rękach saddama?

3. Kto zaczął bombardować Libię i Syrię?

Ile wzieli uchodźców? Afganistan zero
Irak zero
Libia zero
Syria 70.000

Wielkie mocarstwo, odpowiedzialność zerowa. Jeszcze nas pouczają.

Następnym razem żaden kraj nie będzie już obalać z nimi jakiś satrapów, bo zrobi się większy bajzel.
Debile z Białego Domu nic się nie nauczyli i dalej próbują obalic assada.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-09-06 o 17:49
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 18:29   #220
noco_poco
Raczkowanie
 
Avatar noco_poco
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 91
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Układ z Schengen – porozumienie, które znosi kontrolę osób przekraczających granicę między państwami członkowskimi układu, a w zamian za to wzmacnia współpracę w zakresie bezpieczeństwa

Kiedy Niemcy ją złamały bo chyba mi to umknęło?
Ty tak na serio? Łamią prawo UE.
Niemcy (i Austria) nie zastosowały się do konwencji Dublin - wg niej uchodźca ma obowiązek składać wniosek o przyznanie statusu uchodźcy w pierwszym państwie do którego trafi (czyt. nie ma wybierania państwa do którego CHCE sobie pojechać).
Tym bardziej jest to istotne ze względu na Schengen - brak kontroli granicznych.
Tymczasem Niemcy kompletnie się wygłupiły zapraszając uchodźców do siebie. To co się działo na Węgrzech było jakąś abstrakcją. Ci (niby) uchodźcy przedzierali się nielegalnie na teren Węgier czyli UE, a policja mogła tylko na to patrzeć. Później DOMAGALI SIĘ żeby ich przepuścić dalej do Niemiec. Aż w końcu sami zaczęli iść. Wszystko to robili bezprawnie. Uchodźca (już z przyznanym statusem) nie ma prawa poruszać się po UE na tych samych zasadach co obywatel państwa UE. Dostają oni genewskie dokumenty podróży (czy jakoś tak - mogłam pomylić oficjalną nazwę) i one są ważne bodajże na rok tylko.

Teraz w Austrii - ok niektórzy jadą sobie do tych Niemiec. Media mówią że niektórzy sobie pojechali z rodziną która mieszka w Europie, inni kupili bilety i podróżują na własną rękę.
Nikt ich tak na serio nie policzył. Nie mają dokumentów w większości.

Czy naprawdę nie widać tu zagrożenia dla bezpieczeństwa?

Decyzja o przyjęciu tych ludzi przez Niemcy... no niech sobie robią co chcą. Teoretycznie. Bo są w UE i nie ma granic. Jak przyjmą terrorystów to za głupotę Niemiec może odpowiedzieć każde państwo.
Niemcy nie mają prawa wymuszać na innych państwach tego samego. Ich wyjście to nie jedyne słuszne wyjście.
noco_poco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 14:52   #221
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=CDN2015;52670358]
Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------



Dla mnie też.Jak jednak jest ?Mieszkam w pobliżu Elbląga i zdziwiło mnie kiedy się dowiedziałem, że Rosjanie w mediach nazywają wyborców Korwina polskimi Rosjanami. Wydaje im się, ze Korwin jest szefem mniejszości rosyjskiej w Polsce.Trochę to dziwne.
Piszesz w Polsce.Tak jak i tobie mnie żal tych ludzi.Sądzę, że wielu Polaków chętnie by im pomogło.Są organizacje, które pomagają Syryjczykom. Ten cytat który podałeś straszny. Co potrafią zrobić ludzie, tłum niekontrolowany.
Wyczytałem http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dlac...u-ludzi/20eb4q

Czemu teraz jest ich tylu. Okazuje się, że jest to efekt wczesniejszego przyjęcia.Oni jada do Niemiec do swoich rodzin, które już tam mieszkają.Często które zapłaciły za ich przyjazd.Według informacji organizacji pozarządowej Pro Asyl, w Niemczech żyje już 150 tys. Syryjczyków, 100 tys. Irakijczyków i 85 tys. Afgańczyków. - Ludzie idą zawsze tam, gdzie jest ich społeczność.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------


Wlaśnie dominują ludzie dobrze wykształceni.Osoby, które mogą zastąpić dobrze wykształconych Polaków, ktorzy wyjechali na zachód

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------



przeczytaj to http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dlac...u-ludzi/20eb4q

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------



Sądzisz, że to Amerykanie wywołali ten konflikt ? Trochę dziwna spiskowa teoria.
Przecież oni wszyscy nie jadą do rodzin tylko po socjal i inne benefity. Niby dlaczego nie chcą pozostać w Grecji, Hiszpanii, Włoszech już nie mówiąc o Rumunii i Bułgarii? Tylko Germany,Germany albo UK. Francja ma przecież i miejsce i dużo napływowej ludności a jednak eurotunelem jadą na gapę do Wyspiarzy - ciekawe dlaczego...
Nie sugerowałbym się także bardzo tym co mówią zwykli Rosjanie,bo oni swoją wiedzę o świecie biorą z mediów państwowych a te jak powszechnie wiadomo z bezstronnością i prawdziwym obrazem świata maja tyle wspolnego co dzień z nocą.
Co do pomocy uchodźcom przez Polaków to ja zrobiłbym prosty eksperyment - niech PAH p. J. Ochojskiej ogłosi zbiórkę na uchodźców i wtedy się naocznie przekonamy ilu z nas rzeczywiście chce im pomóc a ilu tylko tak mówi.
Teraz jest ich tylu nie dlatego,że jadą do rodzin tylko dlatego,że Turcja, Liban, Jemen i Jordania nie są w stanie umieścić ich w obozach przejściowych + pogorszyła się u nich wszystkich sytuacja polityczna. Pomogłaby prosta sprawa - kordon sanitarny dla Lampedusy czy Kos, cofanie łódek albo w ostateczności groźba zatopienia łódek przez Marynarkę Wojenną Grecji.
Nie słyszałem aby wśród uchodźców było wielu specjalistów,których jest rzekomo brak w Europie.
Co do Amerykanów - przecież sami całkowicie jawnie dostarczali broń wolnym syryjczykom (czyli realnie for poczcie Al Kaidy) przeciwko Asadowi. Jeśli Asad upadnie to do Europy przybędą zaprawieni w boju mudżahedini - wtedy już nic Europy od tragedii nie uratuje...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 15:53   #222
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez noco_poco Pokaż wiadomość
Tymczasem Niemcy kompletnie się wygłupiły zapraszając uchodźców do siebie. To co się działo na Węgrzech było jakąś abstrakcją. Ci (niby) uchodźcy przedzierali się nielegalnie na teren

Czy naprawdę nie widać tu zagrożenia dla bezpieczeństwa?


Niemcy nie mają prawa wymuszać na innych państwach tego samego. Ich wyjście to nie jedyne słuszne wyjście.
Czemu się wygłupiły?Niemcy i Austria mają kompleks.Jest to związane z historią. Szowinizmem i rasizmem sprzed wojny.Teraz chcą się pokazać z dobrej strony. Mamy 500 mln ludzi w UE te kilkanaście tyś uchodźców to ułamek procenta. Oprócz tego to są arabowie.Słynni z gościnności http://podroze.onet.pl/usmiechniete-...yjczyka/522b0w
Wiadomo, że tłum razem jest agresywny bo wystarczy jeden oszołom i zaburza on wszystko. Oprócz tego tam na Węgrzech bardzo dużo to oprócz Syryjczyków byli ludzie z innych państw.
56 proc. Polaków jest za przyjęciem, przynajmniej na pewien czas, uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi - wynika z sondażu CBOS.http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,tit...wiadomosc.html
Pis tak jak PO zdecydowanie jest za przyjęciem arabów
,,..Polityk PiS komentowała również apel papieża o przyjmowanie uchodźców przez parafie. - Wsłuchuję się w głos papieża - mówiła. Dodatkowo radziła politykom, aby uważnie słuchali tego, co mówi papież Franciszek...''http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-szydlo-polacy-pokazali-politykom-po-czerwona-kartke/p98368

Jest więc prawie pewne, że będziemy mieli w naszym kraju większą liczbę Arabów. Teraz od nas zależeć jak będą się u nas zachowywać.


Byliście na referendum? Totalna klapa. Najmniejsza frekwencja.Najdroższe referendum w Europie http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wices...europie/g0v45v

Straciliśmy 100 mln. Jestem pewien , że gdyby było rozszerzone i były dodane pytania o emeryturę czy in vitro lub dotyczące kościoła.Poszłoby mnóstwo ludzi.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

[QUOTE=michal100;52681163]
Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość

Przecież oni wszyscy nie jadą do rodzin tylko po socjal i inne benefity.
Właśnie podałem wcześniej link, kiedy jeff zadała pytanie czemu teraz ich jest tyle.Otóż teraz jest ich więcej bo jadą do rodzin,które są głównie w Niemczech i Austrii .te rodziny sponsorują często ich przyjazd.Łatwiej się jedzie kiedy wiadomo, że ktoś na ciebie czeka poczytaj http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dlac...u-ludzi/20eb4q
Cytat ,,....Wielu Syryjczyków, ale też Irakijczyków i Afgańczyków próbuje dostać się do Niemiec. Między innymi dlatego, że mają tam krewnych. Według informacji organizacji pozarządowej Pro Asyl, w Niemczech żyje już 150 tys. Syryjczyków, 100 tys. Irakijczyków i 85 tys. Afgańczyków. - Ludzie idą zawsze tam, gdzie jest ich społeczność - mówi szef Pro Asylu Günter Burkhard.....''
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 12:51   #223
abrakadabra11
Raczkowanie
 
Avatar abrakadabra11
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 40
Dot.: Polityka :)

Po referendum nikt nie czuje się przegranym,,..Absolutnie nie czuję się przegranym tego referendum – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Kukiz..''
Nie czuje się przegrana PO ani PIS.
Niesamowite.
Kukiz twierdzi, że niedzielny plebiscyt nie cieszył się dużą popularnością wśród Polaków, bo był wykorzystany przez dwa największe ugrupowania do bieżących celów politycznych.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły w ostatnią niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 36 procent respondentów. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 25 procent ankietowanych, a na trzecim Zjednoczona Lewica, za którą opowiada się 10 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Nowoczesna.pl i partia Kukiza
abrakadabra11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 13:19   #224
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez abrakadabra11 Pokaż wiadomość
Po referendum nikt nie czuje się przegranym,,..Absolutnie nie czuję się przegranym tego referendum – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Kukiz..''
Nie czuje się przegrana PO ani PIS.
Niesamowite.
Kukiz twierdzi, że niedzielny plebiscyt nie cieszył się dużą popularnością wśród Polaków, bo był wykorzystany przez dwa największe ugrupowania do bieżących celów politycznych.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły w ostatnią niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 36 procent respondentów. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 25 procent ankietowanych, a na trzecim Zjednoczona Lewica, za którą opowiada się 10 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Nowoczesna.pl i partia Kukiza
ja tam sie ciesze, ze praktycznie nikt na referendum nie poszedl, sama takze nie bylam. poziom pytan sugerowal, ze rzadzacy maja nas za kompletnych idiotow. co do partii, ktore moga sie dostac do sejmu, to niestety malo mnie to obchodzi. w tym kraju dzieje sie tak zle, ze juz nawet stracilam wszelka nadzieje na to, ze ktokolwiek moglby to zmienic..
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 16:25   #225
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
ja tam sie ciesze, ze praktycznie nikt na referendum nie poszedl, sama takze nie bylam. poziom pytan sugerowal, ze rzadzacy maja nas za kompletnych idiotow. co do partii, ktore moga sie dostac do sejmu, to niestety malo mnie to obchodzi. w tym kraju dzieje sie tak zle, ze juz nawet stracilam wszelka nadzieje na to, ze ktokolwiek moglby to zmienic..
Ja pomimo, że jestem przeciwny JOW- om poszedłem na referendum. Z obywatelskiego obowiązku. Wydano na nie 88 mln. Wcześniej głosowałem na Kukiza, lecz po tym jak dobrał do list np.Bosaka zrezygnowałem. Natomiast uważam, że chodzenie na wybory to obywatelska powinność Polaka.Jeśli nie idę tak na prawdę głosuję na partię, która wygra.
Sądzę, że powinniśmy wybrać ludzi nowych, którzy nie byli jeszcze w sejmie.Nie zepsutych władzą. Stąd ja będę głosował na Nowoczesną.pl.
To są ludzie młodzi. Mają pojęcie o ekonomii.Są za nowoczesnym państwem, nie za szowinizmem i nacjonalizmem.

Tyle się mówiło o aferach PO, PIS I SLD czy PSL. Pławieniu się w luksusie.
Głownie w tym przodowały związki zawodowe.I oczywiście jako powiązane z PIS milczały b. b. często na temat afer na prawicy.
Tymczasem teraz Piotr Duda-Lider "Solidarności" korzystać miał z apartamentu, w którym noc kosztuje 1300 złotych. traktował pracowników w sposób upokarzający, Oczywiście lider solidarności się wyrzeka i mówi o pomówieniach-
Mamy rozmówcę, świadka - menedżera, który stwierdził, że w maju 2015 r. zostali mu przedstawieni teściowie Piotra Dudy – ripostował Krzymowski i dodał, że ta osoba ma pod nazwiskiem wypowiedzieć się w kolejnym artykule "Newsweeka" na ten temat. - Będą kolejne szczegóły, będzie kolejny artykuł – mówił Krzymowski. Kilka razy podczas rozmowy zaznaczył: "mamy świadków, dokumenty i faktury".

za http://wiadomosci.onet.pl/kraj/micha...kumentu/6f8re0

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez abrakadabra11 Pokaż wiadomość
Po referendum nikt nie czuje się przegranym,,..Absolutnie nie czuję się przegranym tego referendum – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Kukiz..''
Nie czuje się przegrana PO ani PIS.
Niesamowite.
Kukiz twierdzi, że niedzielny plebiscyt nie cieszył się dużą popularnością wśród Polaków, bo był wykorzystany przez dwa największe ugrupowania do bieżących celów politycznych.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły w ostatnią niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 36 procent respondentów. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 25 procent ankietowanych, a na trzecim Zjednoczona Lewica, za którą opowiada się 10 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Nowoczesna.pl i partia Kukiza
To chyba jedyna partia na którą można zagłosować. Młode osoby, nigdy nie były w parlamencie.Ich plusem jest znajomość np.ekonomii.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 18:32   #226
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=michal100;52681163]
Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość

Przecież oni wszyscy nie jadą do rodzin tylko po socjal i inne benefity. Niby dlaczego nie chcą pozostać w Grecji, Hiszpanii, Włoszech już nie mówiąc o Rumunii i Bułgarii? Tylko Germany,Germany albo UK. Francja ma przecież i miejsce i dużo napływowej ludności a jednak eurotunelem jadą na gapę do Wyspiarzy - ciekawe dlaczego...
Nie sugerowałbym się także bardzo tym co mówią zwykli Rosjanie,bo oni swoją wiedzę o świecie biorą z mediów państwowych a te jak powszechnie wiadomo z bezstronnością i prawdziwym obrazem świata maja tyle wspolnego co dzień z nocą.
Co do pomocy uchodźcom przez Polaków to ja zrobiłbym prosty eksperyment - niech PAH p. J. Ochojskiej ogłosi zbiórkę na uchodźców i wtedy się naocznie przekonamy ilu z nas rzeczywiście chce im pomóc a ilu tylko tak mówi.
Teraz jest ich tylu nie dlatego,że jadą do rodzin tylko dlatego,że Turcja, Liban, Jemen i Jordania nie są w stanie umieścić ich w obozach przejściowych + pogorszyła się u nich wszystkich sytuacja polityczna. Pomogłaby prosta sprawa - kordon sanitarny dla Lampedusy czy Kos, cofanie łódek albo w ostateczności groźba zatopienia łódek przez Marynarkę Wojenną Grecji.
Nie słyszałem aby wśród uchodźców było wielu specjalistów,których jest rzekomo brak w Europie.
Co do Amerykanów - przecież sami całkowicie jawnie dostarczali broń wolnym syryjczykom (czyli realnie for poczcie Al Kaidy) przeciwko Asadowi. Jeśli Asad upadnie to do Europy przybędą zaprawieni w boju mudżahedini - wtedy już nic Europy od tragedii nie uratuje...

Teraz sa miesiące, w których są groźne fale na morzu srodziemnym i będa takie do konca kwietnia chyba. Chyba mafia ogranicza wtedy transport, bo mało islamistów przybywa do EU w tych okresach.

Aby zatrzymać te dzikie wędrówki wystarczy zmienić jeden przepis o nielegalnej imigracji na lotniskach. Wszyscy by w cywilizowany sposób [samolotami] zalali ojczyznę głupiej Angeli.
Bilet lotniczy kosztuje 400euro, ale ich nie wpuszczają na lotnisko,
niebezpieczna łódka kosztuje 1000euro.





Nowoczesna PL partia bankierów, partia Petru - człowieka, który chciał zostać ministrem finansów w rządzie PO-PSL, ale mu odmówili. Obrazil się i założył ze złości partyjkę, z którą zdobędzie 3,5% i nie wejdzie do sejmu.
Chce zaprzestania finansowania partii z budżetu, czyli będzie jak w USA, czy na Ukrainie - finansowanie partii przez oligarchów i korupcja.

Wszystko co robi, mówi jest bardzo wtórne przypomina odgrzewany kotlet, jacyś naiwniacy mu uwierzą, ale spokojnie, będzie ich bardzo mało.

Zresztą ktoś kto obiecuje gigantyczny wzrost podatku VAT na żywność z 5% na 18% jest samobójcą.
Petru - bez charyzmy, bez pomysłu, bez poparcia.




Jeżeli chodzi o bufona Piotra Dudę to sprawdźcie co robił w czasie stanu wojennego. Ktoś powie, że był nastolatkiem, ale większość powie, ze jest konformistą i oportunistą. Tak wychowali go jego rodzice.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-09-08 o 18:44
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 18:57   #227
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Ja pomimo, że jestem przeciwny JOW- om poszedłem na referendum. Z obywatelskiego obowiązku. Wydano na nie 88 mln. Wcześniej głosowałem na Kukiza, lecz po tym jak dobrał do list np.Bosaka zrezygnowałem. Natomiast uważam, że chodzenie na wybory to obywatelska powinność Polaka.Jeśli nie idę tak na prawdę głosuję na partię, która wygra.
Sądzę, że powinniśmy wybrać ludzi nowych, którzy nie byli jeszcze w sejmie.Nie zepsutych władzą. Stąd ja będę głosował na Nowoczesną.pl.
To są ludzie młodzi. Mają pojęcie o ekonomii.Są za nowoczesnym państwem, nie za szowinizmem i nacjonalizmem.
to nie byly wybory, tylko referendum, i do tego idiotyczne referendum. o ile na wybory chodze, tak w tym konkretnym przypadku na to tzw. referendum nie poszlam. jakby zapytali sie o jakies normalne rzeczy, to bym poszla. niemniej jedank, teraz poslowie powinni sie zrzucic i oddac te pieniadze. w koncu jesli nasze panstwo stac na takie "referenda", to poslow stac na zwrocenie tych pieniedzy. Polska niby taka rozwinieta, a glosowac przez internet nie mozna, tylko trzeba wydac tyle kasy na papier i te wszystkie rzeczy. to jest glupota, ile papieru sie zuzywa do spraw biurowych, a czesto sa to jakies idiotyczne formalnosci.. a w wyborach zamierzam glosowac na Kukiza, chociaz watpie czy faktycznie "rozpieprzy" to wszystko, tak jak obiecywal. w kazdym badz razie warto sprobowac, jak wladza bedzie sie zmieniac, to bedzie dobrze, a jak caly czas beda rzadzic takie same ugrupowania to nic sie nie zmieni
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 10:40   #228
abrakadabra11
Raczkowanie
 
Avatar abrakadabra11
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 40
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=bibi1234;52697216]
Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość


Teraz sa miesiące, w których są groźne fale na morzu srodziemnym i będa takie do konca kwietnia chyba. Chyba mafia ogranicza wtedy transport, bo mało islamistów przybywa do EU w tych okresach.

Aby zatrzymać te dzikie wędrówki wystarczy zmienić jeden przepis o nielegalnej imigracji na lotniskach. Wszyscy by w cywilizowany sposób [samolotami] zalali ojczyznę głupiej Angeli.
Bilet lotniczy kosztuje 400euro, ale ich nie wpuszczają na lotnisko,
niebezpieczna łódka kosztuje 1000euro.





Nowoczesna PL partia bankierów, partia Petru - człowieka, który chciał zostać ministrem finansów w rządzie PO-PSL, ale mu odmówili. Obrazil się i założył ze złości partyjkę, z którą zdobędzie 3,5% i nie wejdzie do sejmu.
Chce zaprzestania finansowania partii z budżetu, czyli będzie jak w USA, czy na Ukrainie - finansowanie partii przez oligarchów i korupcja.

Wszystko co robi, mówi jest bardzo wtórne przypomina odgrzewany kotlet, jacyś naiwniacy mu uwierzą, ale spokojnie, będzie ich bardzo mało.

Zresztą ktoś kto obiecuje gigantyczny wzrost podatku VAT na żywność z 5% na 18% jest samobójcą.
Petru - bez charyzmy, bez pomysłu, bez poparcia.




Jeżeli chodzi o bufona Piotra Dudę to sprawdźcie co robił w czasie stanu wojennego. Ktoś powie, że był nastolatkiem, ale większość powie, ze jest konformistą i oportunistą. Tak wychowali go jego rodzice.
To propaganda Pis który chce zdobyć większość ( w sumie i tak będzie ją mieć) i wywalić kandydatów.Nowoczesna to akurat chyba jedyna alternatywa w tym sejmie. Przecież do kredytów we frankach namawiała właśnie ta partia.Petru pokazał jak myśli ekonomista. Wziął kredyt we frankach, jednak po zastanowieniu doszedł do przekonania, że może zaistnieć sytuacja kiedy frank zdrożeje i przewalutował go.
No co zrobił akurat był w wojsku.

Nie wypowiadam się jak go wychowali rodzice bo nie wiem
abrakadabra11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 19:30   #229
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=bibi1234;52697216]
Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość








Nowoczesna PL partia bankierów, partia Petru - człowieka, który chciał zostać ministrem finansów w rządzie PO-PSL, ale mu odmówili. Obrazil się i założył ze złości partyjkę, z którą zdobędzie 3,5% i nie wejdzie do sejmu.

Petru - bez charyzmy, bez pomysłu, bez poparcia.


.
Nowoczesna postrzegana jest przez niektórych jako „partia bogaczy i bankierów”, nieczuła na potrzeby człowieka pokrzywdzonego przez los. Obraz ten promowany jest bardzo chętnie przez partie polityczne o profilu populistycznym. Jest jednak bardzo daleki od rzeczywistości. Fakt, .Nowoczesna jest ugrupowaniem założonym przez ekonomistów i skupiającą wielu ekonomistów – a ekonomia jest nauką o optymalizacji zasobów. Sam ten fakt nie sugeruje jednak bynajmniej celu, w jakim zasoby te są optymalizowane. Optymalizacja jest bowiem działaniem racjonalnym, a więc ze wszech miar celowym, bez względu na to, czy przyświecający nam cel ma charakter egoistyczny, altruistyczny, czy też pośredni – sprawiedliwy (czyli chyba najlepszy możliwy, dla całego człowieczeństwa, w możliwie najdłuższej, wyobrażalnej perspektywie czasu).
Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) uważamy, że etyka i ekonomia nie mogą bez siebie istnieć. Kiedy spojrzymy na te dwie nauki z szerszej perspektywy, zauważymy że etyka bez ekonomii staje się nieetyczna a ekonomia bez etyki nieekonomiczna. Dlatego nie zgadzamy się na traktowanie tych nauk rozłącznie i chcemy się nimi kierować równocześnie w mądry i spójny sposób.


Polecam spojrzenie na Nowoczesną nie pokazywane przez Pis lecz wejście na np facebook Nowoczesnej poświęcony niepełnosprawności.
Sądzę, że ma szansę na wejście do sejmu. Ci którzy kiedyś głosowali na UW i PO oraz część wykształconej młodzieży młodzież będą na niego głosować.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 20:27   #230
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=CDN2015;52722687]
Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Nowoczesna postrzegana jest przez niektórych jako „partia bogaczy i bankierów”, nieczuła na potrzeby człowieka pokrzywdzonego przez los. Obraz ten promowany jest bardzo chętnie przez partie polityczne o profilu populistycznym. Jest jednak bardzo daleki od rzeczywistości. Fakt, .Nowoczesna jest ugrupowaniem założonym przez ekonomistów i skupiającą wielu ekonomistów – a ekonomia jest nauką o optymalizacji zasobów. Sam ten fakt nie sugeruje jednak bynajmniej celu, w jakim zasoby te są optymalizowane. Optymalizacja jest bowiem działaniem racjonalnym, a więc ze wszech miar celowym, bez względu na to, czy przyświecający nam cel ma charakter egoistyczny, altruistyczny, czy też pośredni – sprawiedliwy (czyli chyba najlepszy możliwy, dla całego człowieczeństwa, w możliwie najdłuższej, wyobrażalnej perspektywie czasu).
Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) uważamy, że etyka i ekonomia nie mogą bez siebie istnieć. Kiedy spojrzymy na te dwie nauki z szerszej perspektywy, zauważymy że etyka bez ekonomii staje się nieetyczna a ekonomia bez etyki nieekonomiczna. Dlatego nie zgadzamy się na traktowanie tych nauk rozłącznie i chcemy się nimi kierować równocześnie w mądry i spójny sposób.


Polecam spojrzenie na Nowoczesną nie pokazywane przez Pis lecz wejście na np facebook Nowoczesnej poświęcony niepełnosprawności.
Sądzę, że ma szansę na wejście do sejmu. Ci którzy kiedyś głosowali na UW i PO oraz część wykształconej młodzieży młodzież będą na niego głosować.
nie ufam tej partii, ale za chwile zaczynam studia ekonomiczne, wiec moze do nastepnych wyborow cos sie zmieni w moim podejsciu
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 21:13   #231
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=jeff;52723453]
Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość

nie ufam tej partii, ale za chwile zaczynam studia ekonomiczne, wiec moze do nastepnych wyborow cos sie zmieni w moim podejsciu
Czemu?Jestem ciekawy bo miałem spory problem na kogo głosować w wyborach parlamentarnych. Ba nawet rozważałem opcję Pis.Jednak skonfrontowałem ich strony na faceboku z innymi i wypadło na plus. Na kogoś trzeba zagłosować.Ja jestem takiego zdania. Nawet jeśli partia ma małe szansę na wejście do sejmu.Mam potem komfort, że nie przyłożyłem się np. do krachów czy katastrof. Skoro idziesz na ekonomię to podejrzewam, że pewnie zmienisz podejście.Nie znam zbyt wielu ekonomistów, ale patrząc np. na posłów to Unia Wolności czyli ugrupowanie do którego nawiązuje Petru miała ich zawsze najwięcej.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 01:11   #232
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

No i cóż z tego,że miała najwięcej ekonomistów? Jak to się przełożyło na finanse Państwa - ano nijak. Ciągle się między sobą kłócili i w końcu im się partia posypała a reformy,które razem z AWS zrobili to można o kant d*** potłóc - do tej pory kraj po nich leży i jeszcze nie wstał.
Także od rządów ekonomistów wybaw Nas Panie...
Teraz aby czuć się zwyciezcą wyborów parlamentarnych to trzeba na PiS głosować. Każda inna opcja to opozycja (może z wyjątkiem PSL,bo oni żeby być przy władzy to z diabłem koalicję zrobią,ale nie jest pewne,że złamią 5%). No więc trudno - mój głos w przyszłych wyborach będzie na opozycję.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 09:25   #233
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
No i cóż z tego,że miała najwięcej ekonomistów? Jak to się przełożyło na finanse Państwa - ano nijak. Ciągle się między sobą kłócili i w końcu im się partia posypała a reformy,które razem z AWS zrobili to można o kant d*** potłóc - do tej pory kraj po nich leży i jeszcze nie wstał.
Także od rządów ekonomistów wybaw Nas Panie...
Teraz aby czuć się zwyciezcą wyborów parlamentarnych to trzeba na PiS głosować. Każda inna opcja to opozycja (może z wyjątkiem PSL,bo oni żeby być przy władzy to z diabłem koalicję zrobią,ale nie jest pewne,że złamią 5%). No więc trudno - mój głos w przyszłych wyborach będzie na opozycję.
Gdyby nie odpowiednio prowadzona wtedy polityka finansowa nie byłoby poprawy z roku na rok kiedy następowały kolejne ekipy.
Ludzie ich znienawidzili jak wszystkich ekonomistów.Zawsze w historii nienawiść szła w stronę ministrów finansów. Tak było w przypadku Turgota, Rembielińskiego,Grabskieg o czy Kwiatkowskiego.UW opowiadała się za kontynuacją demokratycznej przebudowy kraju zapoczątkowanej w 1989.Chciała decentralizacji państwa oraz ograniczenia interwencjonizmu państwowego państwa w gospodarce. Popierała ideę podatku liniowego, oraz reformę kodeksu pracy. Wielu ludzi już zapomniało ile w czasie rządów Pis było afer.Wielu też nawet nie zdaje sobie sprawy, że Skoki oszukały więcej ludzi niż jakikolwiek Bank. Petru to ekonomiści Pis to prawnicy- lobby prawnicze, które jest przeciwne zmienianiu prawa( mecenasi zarabiają głównie na tym ,że przepisy są niejasne i dwuznaczne). Czytałem dokument w sztabie Kukiza o aferach -Pis i Po.Hipokryzja tej Pis jest ogromna.Zniszczyła przemysł stoczniowy, a występuje z hasłem jego naprawy. Mówi o dekomunizacji a w jej partii jest najwięcej komunistów.I to jeszcze takich którzy za wsadzanie ludzi z Solidarności dostawali medale od państwa.Brązowy krzyż zasługi dostał Sławomir Piotrowicz za liczbę opozycjonistów wsadzonych do więzienia za PRL-u.To jednocześnie on ułaskawił słynnego księdza pedofila z Tylawy. Pis chce pomóc frankowiczom jak sam namawiał do brania kredytów we frankach.Ludzie mają w głowie aferę taśmową( jedyna nie podsłuchana partia to Pis-dziwne) i zapomnieli o podobnych przekrętach. No cóż populiści wygrali też w Grecji.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 15:22   #234
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Gdyby nie odpowiednio prowadzona wtedy polityka finansowa nie byłoby poprawy z roku na rok kiedy następowały kolejne ekipy.
Ludzie ich znienawidzili jak wszystkich ekonomistów.Zawsze w historii nienawiść szła w stronę ministrów finansów. Tak było w przypadku Turgota, Rembielińskiego,Grabskieg o czy Kwiatkowskiego.UW opowiadała się za kontynuacją demokratycznej przebudowy kraju zapoczątkowanej w 1989.Chciała decentralizacji państwa oraz ograniczenia interwencjonizmu państwowego państwa w gospodarce. Popierała ideę podatku liniowego, oraz reformę kodeksu pracy. Wielu ludzi już zapomniało ile w czasie rządów Pis było afer.Wielu też nawet nie zdaje sobie sprawy, że Skoki oszukały więcej ludzi niż jakikolwiek Bank. Petru to ekonomiści Pis to prawnicy- lobby prawnicze, które jest przeciwne zmienianiu prawa( mecenasi zarabiają głównie na tym ,że przepisy są niejasne i dwuznaczne). Czytałem dokument w sztabie Kukiza o aferach -Pis i Po.Hipokryzja tej Pis jest ogromna.Zniszczyła przemysł stoczniowy, a występuje z hasłem jego naprawy. Mówi o dekomunizacji a w jej partii jest najwięcej komunistów.I to jeszcze takich którzy za wsadzanie ludzi z Solidarności dostawali medale od państwa.Brązowy krzyż zasługi dostał Sławomir Piotrowicz za liczbę opozycjonistów wsadzonych do więzienia za PRL-u.To jednocześnie on ułaskawił słynnego księdza pedofila z Tylawy. Pis chce pomóc frankowiczom jak sam namawiał do brania kredytów we frankach.Ludzie mają w głowie aferę taśmową( jedyna nie podsłuchana partia to Pis-dziwne) i zapomnieli o podobnych przekrętach. No cóż populiści wygrali też w Grecji.
To nie odpowiednia polityka finansowa UW,ale ogólna prosperity na świecie,która zakończyła się w 2008 roku wielkim kryzysem doprowadziła do ogólnej poprawy sytuacji finasowej pod koniec XX i na początku XXI wieku w RP.
Każdy z ministrów finansów był atakowany i nielubiany,ale Balcerowicza nikt w nienawiści nie przebije. Co najlepsze profesor sam dalej wierzy,że jego plan był bardzo dobry tylko go społeczeństwo nie zrozumiało. Tyle tylko,że jego mentor i protektor Jeffrey Sachs,który tak naprawdę całość koncepcji opracował w imieniu MFW i BŚ a nie Balcerowicz wcale, stwierdził po latach,że przedobrzyli i skutki planu okazały się zbyt daleko idące. Poziom bezrobocia i wzrost szarej strefy tak ich zaskoczył,że plany gospodarcze dla reszty Europy Środkowo Wschodniej były mniej szokowe. No ale Balcerowicz wie lepiej...
Rząd AWS - UW jest pamiętany raczej przez ciągłe kłótnie Geremka, Balcerowicza i Krzaklewskiego. No i są 4 tak wielkie jak nieudolnie przeprowadzone reformy Państwa, a majstrowali jeszcze w podatkach,ale ich radosna twórczość nie utrzymała się na szczęście w starciu z TK i administracją prezydencką.
Jak się ma chęć decentralizacji kraju do wzrostu liczby urzędników po powstaniu powiatów. Co to za decentralizacja kiedy przy każdej niemal okazji proszą o pomoc wojewodów
Ograniczenie interwencji Państwa w gospodarkę w naszych warunkach to strzał w kolano,że wspomnę tylko o próbie przejęcia Azotów przez Akron czy próbie fuzji 2 firm,które razem miałyby ponad 50% udział w rynku.
Stocznie postawiono w stan likwidacji w 1996r. - nie wiem co ma do tego PiS,który rządził 10 lat później:brzydal :
Co do afer: pamiętam hasło z 200 r. obrazujące całość rządów SLD - UP - Dzień bez afery to dzień stracony. Afera z gazem z Norwegii, zatrzymaniem modrzejewskiego czy afera Zbigniewa Sobotki.
Tak apropos to najwięcej komunistów jest w SLD a nie w PiS.
PiS to na pewno afera Skoków czy madrycka i w sprawie nacisków.
PO: afera Rycha, Zbycha i Mira, taśmowa czy zegarkowa.
A wracając do AWS - UW to kojarzy mi się 1 człowiek z nimi i także z bardzo grubą aferą - Emil Wąsacz - i wszystko jasne
Także co partia to jakaś afera - sam widzisz.
Do brania kredytów we frankach to raczej namawiał Petru a nie PiS. Zresztą potem przewalutował na złotówki a teraz się nie przyznaje,że do franków zachęcał, że niby to taka stabilna waluta miała być
W Grecji rozpisane są już nowe wybory a w Hiszpanii dobre notowania ma Podemos - no i co to zmienia? Skoro taka jest wola narodu to tak ma być - takie prawo...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł

Edytowane przez michal100
Czas edycji: 2015-09-12 o 15:26 Powód: dopisek
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 19:15   #235
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=CDN2015;52736419]
Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość

Czemu?Jestem ciekawy bo miałem spory problem na kogo głosować w wyborach parlamentarnych. Ba nawet rozważałem opcję Pis.Jednak skonfrontowałem ich strony na faceboku z innymi i wypadło na plus. Na kogoś trzeba zagłosować.Ja jestem takiego zdania. Nawet jeśli partia ma małe szansę na wejście do sejmu.Mam potem komfort, że nie przyłożyłem się np. do krachów czy katastrof. Skoro idziesz na ekonomię to podejrzewam, że pewnie zmienisz podejście.Nie znam zbyt wielu ekonomistów, ale patrząc np. na posłów to Unia Wolności czyli ugrupowanie do którego nawiązuje Petru miała ich zawsze najwięcej.
naczytalam sie na troche na temat pana Petru, nie wydaje mi sie kims wiarygodnym i autentycznym. to raczej typ takiego cwaniaka. jak wszyscy zreszta. akurat teraz jestesmy swiadkami wspanialego czasu przedwyborczego - politycy moga gory przenosic i zmieniac biegi rzek.
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 11:42   #236
abrakadabra11
Raczkowanie
 
Avatar abrakadabra11
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 40
Dot.: Polityka :)

[QUOTE=jeff;52744806]
Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość

naczytalam sie na troche na temat pana Petru, nie wydaje mi sie kims wiarygodnym i autentycznym. to raczej typ takiego cwaniaka. jak wszyscy zreszta. akurat teraz jestesmy swiadkami wspanialego czasu przedwyborczego - politycy moga gory przenosic i zmieniac biegi rzek.
Sama nie wiem.Znajomy mówi, że Pis to partia ludzi zaufanych i porządnych .Będzie dbać o ludzi , brzydzi się aferami itp. Lecz to jest facet.Kobiety chyba na Pis nie zagłosują. Ostatnia sprawa pokazuje, że ci w Pisie też mają sporo na sumieniu.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html
,,..wczasy luksusowym apartamencie, wyszywane ręczniki dla psa, jedzenie i alkohol na koszt hotelu, a przy wyjeździe kartony z wędzonymi rybami w bagażniku. Darmowe zabiegi odnowy biologicznej i pracownicy na umowach śmieciowych. O tym, jak wypoczywa Piotr Duda, szef "Solidarności", napisali w zeszłym tygodniu Michał Krzymowski i Wojciech Cieśla..''
abrakadabra11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 19:12   #237
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
To nie odpowiednia polityka finansowa UW,ale ogólna prosperity na świecie,która zakończyła się w 2008 roku wielkim kryzysem doprowadziła do ogólnej poprawy sytuacji finasowej pod koniec XX i na początku XXI wieku w RP.
Każdy z ministrów finansów był atakowany i nielubiany,ale Balcerowicza nikt w nienawiści nie przebije.

Stocznie postawiono w stan likwidacji w 1996r. - nie wiem co ma do tego PiS,który rządził 10 lat później

.
Pamiętaj , że Polska w 1939 roku była krajem biedniejszym od Bułgarii i Rumunii.Byliśmy najbiedniejszym krajem Układu Warszawskiego. Gdzie teraz są Bulgarzy czy nawet Węgrzy , a gdzie my.Prosperity dotyka wszystkich?Ba przecież kraje takie jak Słowacja wzorowały się na tej reformie. O tym ,że była dobra świadczy ilość nagród jakie otrzymał od licznych uniwersytetów czy tytuł ekonomisty roku przyznany mu przez The Economist. Tak na marginesie .Niedawno uczyłem w Barcelonie.Wyobraź sobie, że na Hiszpanie na ekonomii uczą się planie Balcerowicza.Nie znam się na ekonomii, ale to chyba o czymś świadczy.

Paweł Brzezicki, doradca premiera ds. gospodarki morskiej.-afera przetargowa. Niemieckie stocznie wygrywały w przetargach ze stoczniami polskimi -Paweł Brzyski dostawał od nich kasę.Nie wiesz o tym?
Andrzej Buczkowski, 06.05.2006 powołany na stanowisko dyrektora generalnego Stoczni Gdańskiej
Buczkowski jest oskarżony o narażenie gdyńskiej stoczni (w której był m.in. wiceprezesem) na straty w wysokości ok. 30 mln. Kredyt wziął sobie na stocznie.Stocznia go spłaca lub już spłaciła.




Ja jestem tego samego zdania co ty. Każda partia ma swoje grzechy na sumieniu.Ma swoje czarne owce.Lecz Pis pokazuje sie teraz jako jedyni sprawiedliwi , a ludzie już nie pamiętają ile afer zrobili. I czego dokonali lub nie.
Interwencjonizm państwowy wprowadził też Hitler.Co on oznacza.Przychodzi nowa ekipa.Spółki takie jak np Orlen, TP, wszystkie media, zarządzane są przez daną ekipę. Pan X należy do takiej parti może na niczym się nie znać.Jednak zostaje szefem Banku czy zarządza Pessą . Bo interwencjonizm to koniec prywatyzacji i przejęcie kontroli prywatnego kapitału przez państwo. Myślisz, że to dobry pomysł?
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:54   #238
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Pamiętaj , że Polska w 1939 roku była krajem biedniejszym od Bułgarii i Rumunii.Byliśmy najbiedniejszym krajem Układu Warszawskiego. Gdzie teraz są Bulgarzy czy nawet Węgrzy , a gdzie my.Prosperity dotyka wszystkich?Ba przecież kraje takie jak Słowacja wzorowały się na tej reformie. O tym ,że była dobra świadczy ilość nagród jakie otrzymał od licznych uniwersytetów czy tytuł ekonomisty roku przyznany mu przez The Economist. Tak na marginesie .Niedawno uczyłem w Barcelonie.Wyobraź sobie, że na Hiszpanie na ekonomii uczą się planie Balcerowicza.Nie znam się na ekonomii, ale to chyba o czymś świadczy.

Paweł Brzezicki, doradca premiera ds. gospodarki morskiej.-afera przetargowa. Niemieckie stocznie wygrywały w przetargach ze stoczniami polskimi -Paweł Brzyski dostawał od nich kasę.Nie wiesz o tym?
Andrzej Buczkowski, 06.05.2006 powołany na stanowisko dyrektora generalnego Stoczni Gdańskiej
Buczkowski jest oskarżony o narażenie gdyńskiej stoczni (w której był m.in. wiceprezesem) na straty w wysokości ok. 30 mln. Kredyt wziął sobie na stocznie.Stocznia go spłaca lub już spłaciła.




Ja jestem tego samego zdania co ty. Każda partia ma swoje grzechy na sumieniu.Ma swoje czarne owce.Lecz Pis pokazuje sie teraz jako jedyni sprawiedliwi , a ludzie już nie pamiętają ile afer zrobili. I czego dokonali lub nie.
Interwencjonizm państwowy wprowadził też Hitler.Co on oznacza.Przychodzi nowa ekipa.Spółki takie jak np Orlen, TP, wszystkie media, zarządzane są przez daną ekipę. Pan X należy do takiej parti może na niczym się nie znać.Jednak zostaje szefem Banku czy zarządza Pessą . Bo interwencjonizm to koniec prywatyzacji i przejęcie kontroli prywatnego kapitału przez państwo. Myślisz, że to dobry pomysł?
Jeśli nawet byliśmy najbiedniejsi to jednak różnice nie były tak widoczne jak teraz. Gdzie są szczególnie Czechy,Słowenia,ale także Słowacja dzisiaj a gdzie my? To nasi rodacy jadą do pracy do Czech czy na Słowację a nie odwrotnie. I nie - Czesi i Słowacy poszli inną drogą reform niż my. Tam nie było ślepej prywatyzacji wszystkiego jak leci i rozwalania przemysłu już zastanego tak jak u nas. A nie - przepraszam - jest 1 kraj,który prywatyzował jeszcze "skuteczniej" i bardziej niż my - to FR za czasów oligarchów i rządów Jelcyna i jego "Rodziny". Tylko,że oni mają surowce naturalne i tamte straty już odrobili. My nawet nie potrafimy sprowadzić hinduskich inwestorów za to kłapiemy ozorem jak Piechociński,że będzie fabryka i wogóle wszystko happy tylko potem kończy się jak zwykle. Można tylko zapytać tak przed wyborami,gdzie ten Jaguar panie Piechociński?
Nagrody od licznych uniwersytetów dostawał także Wałęsa - te tytuły są praktycznie bez znaczenia. Jakoś bardziej wierzę w to co mówi Sachs niż Balcerowicz.
Co do podkreślonego - to nie jest już istotne bo i co te stocznie robiły w XXI w. - ano już praktycznie nic oprócz pojedyńczych większych zleceń. To już były spółki i spółeczki - z tego już nie było co zbierać. To trochę tak jak jest teraz z PKP - co innego gdy była to 1 grupa i firma w latach 90 - tych a co innego teraz gdy jest z 50 różnych spółek z PKP w szyldzie i nic poza tym. Gdyby nie dotacje państwowe i europejskie to też już by był bankrut w latach 90 tych. I co - gdyby ewentualnie zbankrutowali oficjalnie dzisiaj,ale syndyk masy upadłościowej działał już pod koniec XXw. to też byś napisał,że to wina PO - bo na ich okres prządzenia padło?
Nawiasem mówiąc jeśli już upierać się na to,że stocznie upadły na skutek działań PiS 10 lat temu to co powiedzieć o PO i słynnym "katarskim inwestorze" z 2008 roku,który się okazał bujdą na resorach
Co do prywatyzacji:
Brak interwencjonizmu Państwa to: Azoty i Orlen oraz PGNiG w rękach rosyjskich,energetyka w niemieckich, telefonia we francuskich a kopalnie w czeskich.
Czesi ustalają ile węgla możemy wydobyć, Rosjanie dyktują ceny gazu dla wszystkich obywateli a Niemcy ustalają dla Nas europejskie ceny prądu. Myślisz,że to dobry pomysł ?
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 22:19   #239
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Polityka :)

Kopacz swoim pomysłem dotyczącym finansowania związkowców wywoła pewnie nową wojnę ze związkami, w końcu odcięcie ich od złotego źródełka zaboli, bo ciężko płacić pensje swoim ziomkom ze składek płaconych między innymi przez siebie, gdy dzisiaj ich wysokie pensje płacą pracodawcy i to często bardzo wysokie pensje.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 13:16   #240
jeff
Rozeznanie
 
Avatar jeff
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 512
Dot.: Polityka :)

najlepsze, co moze byc, to nagly pomysl likwidowania ZUS, NFZ, zaraz pewnie zlikwiduja partie, sejm i w ogole wszystko
jeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-07 21:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.