Tłusta cera..proszę o wzkazówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-19, 17:32   #1
Karolka_089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Unhappy

Tłusta cera..proszę o wzkazówki


Witam Piękne Panie
Mam okropny według mnie problem z moją cerą.
Mam 13 lat i mam trochę trądziku byłam u dermatologa i używam tabletek Azitrin(mam nadzieje ,że dobrze napisałam) i Aknemycin-u .
Ale nie o trądzik mi chodzi.Gdy myje twarz ,albo jak idę spać lub nad dwór to mam czerwony nos jak rudolf (dosłownie) .Kupiłam sobie jasny puder i się nim delikatnie maluje po pierwsze żeby skóra stała się gładka a po drugie żeby mój nos się nie świecił.Jak idę do szkoły i popudruje się to po 40min znów muszę to robić bo nos mi się świeci i mało tego skórę mam tłustą.Używałam Garniera oczyszczanie twarzy z tą gąbeczką ,soraya przeciw świeceniu się skóry (i było jeszcze gorzej)naprawdę nie mam pojęcia co mam robić ,strasznie mnie irytuje to ciągłe pudrowanie ...
Z góry dziękuje
Karolka_089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 00:38   #2
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Tłusta cera..proszę o wzkazówki

Witam serdecznie,

odnosnie problemow jakie napisalas- potrzebuje danych szczegolowych;np

1.czym myjesz twraz? jakie srodki? jak czesto ?
2.czy po umyciu skora-szczypie,piecze,czy sie luszczy,;jakie sa jeszcze problemy?

Odradzam stosowanie kosmetykow do mycia twarzy o dzialaniu sciagajacym,wysuszajacym i odtluszczajacym .To najwiekszy blad przy tlustej cerze -kosmetyk im bardziej delikatny tym lepszy.Jest to uzasadnione : delikatne specyfiki nie podrazniaja cery,nie "zdzieraja drastycznie "warstwy sebum naturalnie wytwarzanego przez skore (sebum pelni role warstwy ochronnej ,natluszcza , chroni przed czynnikami zewn.), co w konsekwecji prowadzi do zwiekszonej jego produkcji .... Bowiem rola gruczolow lojowych w skorze jest m.in. ich natluszczeie-jesli bedziemy oddzialywac na nie kosmetykami o dzialanu odtluszczajacym etc. otrzyma ona bledne informacje ( znak,ze za ilosc produkowanego loju jest zbyt mala i przez to nie wystarczajaca ) dlatego produkje go coraz wiecej... czyli bledne kolo...

W pielenacji domowej powinnysmy uwzglednic:

1.Oczyszczanie:
- polecam serie kosmetykow aptecznych (do codziennego oczyszczania zalecam serie do cery wrazliwej,alergicznej )

* Delikatne Zluszczanie:
-w zaleZnosci od potrzeb raz na tydzien polecam zastosowac peeling enzymatyczny

3.Tonizacja
-oczyszczona twarz przetrzyj tonikiem ( nadmiar usun chusteczka lub wacikiem;w przeciwnym razie przyspieszy to wysuszanie skory )

4.Nawilzenie i odzywienie

- na dzien delikatne ,lekkie kremy z mniejsza zawartoscia skladnikow odzywczych,o dzialaniu matujacym ,z filtrami UVA/UVB


Dodatkowo mozna stosowac maseczki:
- np.z glinka kaolinowa


Makijaz:
-po oczyszczonej,stonizowanej i nawilzoej skorze najlepiej zastosowac bibulki matujace - przylozyc do skory -usuwaja nadmiar sebum,zapobiegaja blyszczeniu

- na zmiany mozna zastosowac korektor o dzialaniu leczniczo-matujacym (kolor zielony )

nie nakladaj pudrow i rozow z opalizujacymi drobikami -poteguja swiecenie i uwidaczniaja nierownosci

zrezygnuj z nakladania kilku warstw pudru- daje to przeciwny efekt;zapycha pory skory,poteguje blyszczenie ... lepiej zastosowac bibulki matujace

to w wielkim skrocie
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 07:11   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Tłusta cera..proszę o wzkazówki

nie wiem po co ten wątek, odpowiedzi szukaj tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153157
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599

visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 20:02   #4
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Tłusta cera..proszę o wzkazówki

a czy peeling enzymatyczny działa tak amo jak ten zwykły?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 21:52   #5
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Tłusta cera..proszę o wzkazówki

Wykazuje on podobne dzialanie-z przeznaczeniem dla cer problematycznych. Nie pociera sie go jak "zwykly " peeling lecz pozostawia na skorze przez ok.5 min po czym zmywa.W ten sposob unikamy "tarcia" go na skorze i rozprowadzania ewentualnych bakterii i zanieczyszczen .
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 14:59   #6
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Tłusta cera..proszę o wzkazówki

ok dziekuje bardzo
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.