Certyfikat z niemieckiego (??) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 08:36   #1
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Question

Certyfikat z niemieckiego (??)


Witam kochane wizażanki. Chciałabym w tym roku zainwestować w siebie i zrobić certyfikat z niemieckiego. Tylko zupełnie nie wiem jak to wygląda. Może któraś z Was ma już ten "papierek" w kieszeni i podzieli się swoimi doświadczeniami. Którą szkołę polecacie, jakie są poziomy i jak wygląda egzamin? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:21   #2
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Szkoły raczej nie polecę bo mieszkamy w innym mieście, ale ja wybrałam sobie przed egzaminem kurs przygotowawczy konkretnie do tego egzaminu, pracowaliśmy tam na książce napisanej dokładnie pod ten egzamin. Dużo oglądałam też niemieckiej telewizji, wtedy jeszcze było sporo niemieckich kanałów na kablówce.
Jak wrócę do domu to podam tytuł książki. Planuję jeszcze zdać egzamin na średnim poziomie, kupiłam kilka lat temu książki ale jakoś nie mam samozaparcia do nauki.

Napisz może na jakim poziomie chcesz zdawać egzamin i ile lat się uczyłaś wcześniej niemieckiego.

Egzamin ZDAF składa się z dwóch części pisemnej i ustnej. Pierwsze jest rozumienie czytania. Dostajesz tekst i pytania testowe- po cztery odpowiedzi- jedną należy wybrać, odpowiedzi są bardzo podchwytliwe dlatego należy bardzo dokładnie analizować każdy wyraz. Za to dostaje się dość sporo punktów dlatego warto się przyłożyć.
Następnie rozumienie ze słuchu- puszczają tekst i są pytania- dwie odpowiedzi- tak lub nie, moim zdaniem jest prostsze od poprzedniego, trzeba tylko dobrze słuchać, pytania nie są tak skomplikowane.
Kolejne jest pisanie.
Na końcu gramatyka, o ile dobrze pamiętam to 100 pytań, ale punktowane tylko po 0,25 pkt. za jedno, a zaczyna się od najprostszych rzeczy, więc nie jest tak źle.
Później jest egzamin ustny, nie pamiętam go więc niewiele powiem, ale nie wydał mi sie jakoś skomplikowany.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:26   #3
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

w maju zdawałam egzamin Start Deutsch poziom A2.
zdawałam w Lublinie, w tej szkole: http://www.dethloff.pl/
poziom mniej więcej taki jak na maturze (zdawałam podstawową)
poszukaj w internecie gdzie w okolicach twojego miasta są organizowane takie examiny. uczę się niemca od niedawna, więc nie porywałam się na wyższy poziom
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:32   #4
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Niemieckiego uczę się juz ok 8 lat. Interesuje mnie egzamin Zentrale Mittestufenprüfung
( ZMP ). A może wiecie jak duża różnica jest pomiędzy Zertifikat Deutsch (ZD) a Zentrale Mittestufenprüfung. I czy z samymy ZD można już coś działać?
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:33   #5
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

ooo będę zaglądać na ten wątek, bo sama chciałabym zrobić certyfikat. Ja uczyłam się niemca przez 9 lat w szkole, w liceum byłam na rozszerzonym niemieckim (nauczycielka się bardzo przykładała), i jeszcze rok uczyłam się u tłumacza przysięgłego. Jednak teraz miałam 2 lata przerwy i bardzo dużo zapomniałam ...
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:43   #6
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

no to widze, ze wyjadaczki z was moja przygoda z niemieckim zaczela sie w LO, takze uczylam sie tego jezyka dosc krotko, przez wakacje niestety przerwa, ale kontynuuje nauke na studiach i moze sie do jakiejs szkoly zapisze na dodatkowe lekcje..
ciezko mi w tym przypadku poradzic, czy lepsze ZMP czy ZD, bo do takiego poziomu mi jeszcze niestety daleko...
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:55   #7
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Dobra dziewczyny pogubiłam się powiedzcie mi jaki jest najprostszy poziom i jak wygląda egzamin
a może znacie jakąś stronę, gdzie znajdę jakieś testy, żeby się sprwadzić
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 09:56   #8
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
Niemieckiego uczę się juz ok 8 lat. Interesuje mnie egzamin Zentrale Mittestufenprüfung
( ZMP ). A może wiecie jak duża różnica jest pomiędzy Zertifikat Deutsch (ZD) a Zentrale Mittestufenprüfung. I czy z samymy ZD można już coś działać?
Raczej różnica nie jest tak wielka, gdy ja zdawałam ZDAF to w ZMP był potrzebny większy zasób słów i występowały słowa z Niemieckiego w wersji austriackiej i szwajcarskiej. Ja żałuję że nie zdecydowałam się na ZMP bo pewnie słabo ale bym zdała.
Najlepiej spróbuj rozwiązać testy to będziesz wiedziała który poziom wybrać. Tu masz linki do przykładowego testu i jak wygląda przebieg egzaminu:
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/bst/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/mat/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/zdt/bst/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/zdt/mat/deindex.htm
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:11   #9
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Raczej różnica nie jest tak wielka, gdy ja zdawałam ZDAF to w ZMP był potrzebny większy zasób słów i występowały słowa z Niemieckiego w wersji austriackiej i szwajcarskiej. Ja żałuję że nie zdecydowałam się na ZMP bo pewnie słabo ale bym zdała.
Najlepiej spróbuj rozwiązać testy to będziesz wiedziała który poziom wybrać. Tu masz linki do przykładowego testu i jak wygląda przebieg egzaminu:
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/bst/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/gc1/mat/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/zdt/bst/deindex.htm
http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/zdt/mat/deindex.htm
Dzięki asiulkaa na pewno zrobię kilka testów i się bardziej rozeznam. Mam nadzieję że ten mój zapał do nauki nie minie
A czy na dokumencie ukończenia takiego egzaminu (certyfikacie) znajduje się ocena albo liczba punktów uzyskanych?
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:21   #10
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

na moim SD A2 jest podana liczna pkt za konkretne dzialy (sluchanie, czytanie, pisanie, rozmowa) a na dole ocena.
z tylu przedzial jaka ocena za ile pkt
pozatym napisane jest to po polsku angielku i niemiecku
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 11:27   #11
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Poza oceną i liczbą punktów podany jest w języku niemieckim ogólny opis umiejętności jakie osoba posiada po zdaniu takiego egzaminu.
Ale szczerze to pracodawca będzie się interesował raczej jaki egzamin się zdało a nie na jaką ocenę.

Jeżeli będziesz czuła się na siłach to raczej proponuje Ci zdanie egzaminu ZMP bo to jest poziomem odpowiednik angielskiego FCE (angielskie egzaminy są trudniejsze- gramatyka to masakra)
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-18, 15:36   #12
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny pogubiłam się powiedzcie mi jaki jest najprostszy poziom i jak wygląda egzamin
Co do poziomów to wygląda to chyba tak (jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie):
I poziom Grundbaustein Deutsch als Fremdsprache(GBS DaF)
II poziom Zertifikat Deutsch (ZD)
III poziom Zentrale Mittestufenprüfung ( ZMP )
IV poziom Zentrale Oberstufenprüfung ( ZOP )

Ciekawe czym się różnią... Może któraś z Was wie?
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 16:44   #13
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/deindex.htm

Tu masz opisane poszczególne egzaminy i na dole strony szczegółowy opis.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 19:26   #14
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Moim zdaniem jeśli zależy Ci na papierku, który możesz wykorzystać w przyszłości szukając pracy, to powinnaś zdać co najmniej ZDB (Zertifikat Deutsch fur den Beruf).
Nie wiem czy orientujesz się trochę w angielskich certyfikatach, ale ten ZDB odpowiada angielskiemu FCE, jest to poziom B2; ZMP znów odpowiada CAE, poziom C1.
Musisz się zastanowić jaki jest Twój poziom i który egzamin jesteś w stanie zdać. No i nie wiem czy nie jest tak jak z angielskiego, że najpierw musisz mieć FCE, aby móc przystąpić do CAE.
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 22:15   #15
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeśli zależy Ci na papierku, który możesz wykorzystać w przyszłości szukając pracy, to powinnaś zdać co najmniej ZDB (Zertifikat Deutsch fur den Beruf).
Nie wiem czy orientujesz się trochę w angielskich certyfikatach, ale ten ZDB odpowiada angielskiemu FCE, jest to poziom B2; ZMP znów odpowiada CAE, poziom C1.
Musisz się zastanowić jaki jest Twój poziom i który egzamin jesteś w stanie zdać. No i nie wiem czy nie jest tak jak z angielskiego, że najpierw musisz mieć FCE, aby móc przystąpić do CAE.
Te odpowiedniki to są tylko według nazwy, bo poziomem trudności niemieckie są o stopień łatwiejsze i FCE odpowiada raczej ZMP.

Na żadne egzaminy ani z niemieckiego ani z angielskiego nie trzeba mieć zdanego w pierwszej kolejności egzamiu na niższym poziomie. Ktoś musiał podać Ci fałszywe informacje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 19:34   #16
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Oświeżam wątek.
Zapisałam się dzś na kurs przygotowawczy do egzaminu ZD w Instytucie Goethego, który będzie trwał 2 semestry. W palnach mam też zrobienie ZMP. I w związku z tym moje pytanie: czy po kursie przygotowawczym opłaca mi się zdawać egzamin ZD, jeżeli chciałabym zaraz ponim kontunułować kurs na poziomie ZMP, który kończyłby się certyfikatem ZMP (na ktorym mi najbardziej zależy). Tak się zastanawiam czy jest sens zdawać najpierw jeden poziom a po roku drugi czy może odrazu drugi.. Troszkę zamotałam ale mam nadzieję ze mnie zroumiałyście i spróbujecie doradzić Mam nadzieję że mój zapał do nauki szybko nie minie
ahh i jeszcze jedno pytanie (może wydać się głupie ale tak mnie to zastaawia): czy certyfikaty mają jakiś termin ważności? tzn czy po jakimś czasie nie trzeba zdawać ponownego egzaminu :/ bo i takie plotki obiły mi się o uszy..
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 21:06   #17
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Jeżeli nie spieszy Ci się z posiadaniem certyfikatu to lepiej poczekać, certyfikat jednak kosztuje. Co do ważności to papier nie traci ważności, ale to wszystko zależy kto wymaga, czytałam ostatnio o wymaganiach na otrzymanie wizy pobytowej w Nowej Zelandii i oni wymagają papieru z egzaminu (język angielski) nie starszego niż dwa lata.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 23:01   #18
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

A jak się do tego wszystkiego ma egzamin DSD II ??

Bo wiem że w 3 LO moja klasa będzie go zdawać , a ja tam własciwie nic o tym nie wiem dokładnie
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 07:04   #19
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

http://dsd.viii-lo.krakow.pl/

zajrzyj tu
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-05, 07:56   #20
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Też bym chciała zdac któryc certyfikat, ale jeszcze poczekam bo wolę nie wydac pieniędzy na marne. Może za rok, 2 uda mi się ZD. Narazie żyję przygotowaniami do FCE .
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 09:36   #21
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Ja zdawałam w Hamburgu ZMP i KDS (Das Kleine Deutsche Sprach Diplom).

Pierwsze było ok ale drugie juz baaardzo trudne.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 14:40   #22
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Te odpowiedniki to są tylko według nazwy, bo poziomem trudności niemieckie są o stopień łatwiejsze i FCE odpowiada raczej ZMP.

Na żadne egzaminy ani z niemieckiego ani z angielskiego nie trzeba mieć zdanego w pierwszej kolejności egzamiu na niższym poziomie. Ktoś musiał podać Ci fałszywe informacje.
Przepraszam bardzo za wprowadzenie zamieszania to kolega wprowadził mnie w błąd ale to Ty miałaś rację


Ja nie wiem czy będę zdawać jakiś egzamin, bo jeśli pójdę na lingwistykę to certyfikaty mi nie są za bardzo potrzebne. Ale jeśli już to myślę o ZDfB, bo sam ZD to nie wiem czy jest aż tak "prestiżowy"
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 14:50   #23
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Jeżeli nie spieszy Ci się z posiadaniem certyfikatu to lepiej poczekać, certyfikat jednak kosztuje. Co do ważności to papier nie traci ważności, ale to wszystko zależy kto wymaga, czytałam ostatnio o wymaganiach na otrzymanie wizy pobytowej w Nowej Zelandii i oni wymagają papieru z egzaminu (język angielski) nie starszego niż dwa lata.
Dzięki asiulkaa za pomoc widze że nieźle zorientowana jesteś w tym temacie. Gratuluję posiadania certyfikatu <nie ukrywam że zazdroszcze > Chcialabym wkrótce również dołączyć do posiadaczek tego "cudownego papierka" Musi mi się udać innej opcji nie ma. Za cel postawiłam sobie ZMP choć dziś po głowie zaczął mi chodzić ZDfB. Słyszałam że spokojnie wystraczy do podjęcia pracy za granicą i reprezentuje całkiem niezły poziom. Może któraś z Was posiada ZDfB i orientuje się jak duża jest różnica między ZMP a ZdfB i ZD a ZDfB. Narazie zapisałam się na kurs przygotowawczy do ZD i zastanawia mnie jak dużo po skończeniu tego kursu będzie mi brakować żeby zaliczyć egzamin ZDfB. Słyszałam że różnica polega głownie na ilości słownictwa.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 15:26   #24
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
dzięki
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 13:08   #25
olcza
Przyczajenie
 
Avatar olcza
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19
certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

witam wszystkie wizazanki
mam pytanie czy posiadacie telca z nimieckiego albo zamierzacie go zdawac?
czy duza jest roznica miedzy poziomem A2 a B1?przed licencjatem obowiazkowe jest zdanie tego egzaminu i nie wiem na ktory poziom sie zdecydowac
pozdrawiam
olcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 14:24   #26
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

ja wprawdzie nie zdaję TELCa tylko taki inny certyfikat - COMSTECK....
On jest na poziomie B1. egzamin na studiach pisałam na poziomie A2/B1

Wydaje mi się, że lepiej jednak zdać B1

Ale ja się zupełnie na tym nie znam...
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 06:03   #27
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

Cytat:
Napisane przez olcza Pokaż wiadomość
witam wszystkie wizazanki
mam pytanie czy posiadacie telca z nimieckiego albo zamierzacie go zdawac?
czy duza jest roznica miedzy poziomem A2 a B1?przed licencjatem obowiazkowe jest zdanie tego egzaminu i nie wiem na ktory poziom sie zdecydowac
pozdrawiam

Wiesz to Ty znasz swój poziom z języka niemieckiego, więc teoretycznie wiesz najlepiejł Powinnaś myśleć przyszłościowo i nie traktować takiego certyfikatu jak coś co muszę zdać dla świętego spokoju. B1 na pewno lepiej będzie brzmieć na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej. Od siebie mogę dodać, że ja zdawałam B1 z angielskiego i gdybym mogła cofnąć czas zdecydowałabym się na wyższy poziom, bo B1 był zbyt prosty.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 10:39   #28
olcza
Przyczajenie
 
Avatar olcza
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

chodzi mi głównie o zagadnienia tematyczne, czy np. na B1 moge spodziewac sie polityki? a na A2 raczej czegos prostszego?czy na kazdym poziomie moze byc kazdy temat, a chodzi tylko o to żeby na wyższym poziomie więcej o nim opowiedziec?
olcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:40   #29
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

B1 jest naprawdę prostym egzaminem. Dotyczy zagadnień z życia codziennego. Nie ma tam żadnej polityki, to jeszcze nie ten poziom. Gdybym była na Twoim miejscu zdecydowałabym się na b1. Sama zdaje ten egzamin za miesiąc. W wakacje chciałabym kontynuować naukę na wyższym poziomie.
Pozdrawiam
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 11:42   #30
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
B1 jest naprawdę prostym egzaminem. Dotyczy zagadnień z życia codziennego. Gdybym miała wybierać zdecydowałabym się na b1. Sama zdaje ten egzamin za miesiąc. W wakacje chciałabym kontynuować naukę na wyższym poziomie.
Jak miło coś takiego czytać. To może jednak zdecyduję się na ten egzamin...
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-25 12:45:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.