Stieg Larsson-trylogia Millenium - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 01:17   #121
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że druga i trzecia część robiona była "na szybko". Strasznie żałowałam, że nie przedstawili mistrzowskiej rozprawy sądowej, kiedy Annika rozniosła Teleboriana (tzn. pokazali, tylko potraktowali sprawę po macoszemu). Dla mnie był to punkt kulminacyjny w książce, a w filmie... No cóż... Nieszczególnie.
Podobała mi się za to kreacja lekarza Jonassona, pomimo iż bardzo odbiegała od wersji książkowej.
Dokładnie!
Przecież ta rozprawa to było coś nie-sa-mo-wi-te-go! Annika tam była niesamowita. A w filmie? Zachowywała się jak dziecko we mgle.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:38   #122
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Dokładnie!
Przecież ta rozprawa to było coś nie-sa-mo-wi-te-go! Annika tam była niesamowita. A w filmie? Zachowywała się jak dziecko we mgle.
Dokładnie. Gdyby nie Plague, to zjedliby ją. Chociaż nie powiem, jak rozsiadła się bardzo zadowolona (w sądzie, podczas aresztowania Teleboriana) i jeszcze zagryzła wargę, to myślałam, że umrę ze śmiechu Co nie zmienia faktu, że scena rozprawy została spartolona na pełnej linii.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:49   #123
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez nosfera Pokaż wiadomość
Podobno 4 tom ma koncentrować się tak jak trzeci na Lisbeth ale nic więcej konkretnego nie wiadomo. Sama sobie też ostrzę pazurki na ten tom.

Obawiam się że ten 4 tom z powodów spadkowych a raczej zyskow jakie przyniesie jego wydanie nie ujrzy światła dziennego Patowa sytuacja.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 22:26   #124
nosfera
Raczkowanie
 
Avatar nosfera
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 111
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Obawiam się że ten 4 tom z powodów spadkowych a raczej zyskow jakie przyniesie jego wydanie nie ujrzy światła dziennego Patowa sytuacja.
No niestety. Mam nadzieję jednak, że kiedyś się go doczekam - oby to było szybciej niż 2074 rok (wtedy wygasają prawa autorskie w Szwecji dla książek Larssona).
__________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a): Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
nosfera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 20:26   #125
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez nosfera Pokaż wiadomość
Podobno 4 tom ma koncentrować się tak jak trzeci na Lisbeth ale nic więcej konkretnego nie wiadomo. Sama sobie też ostrzę pazurki na ten tom.
Ciekawie byłoby też, gdyby pociągnięty został ten wątek KGB - owsko radziecki. W połączeniu z genialną hakerką i feministyczną tematyką, to dopiero mieszanka wybuchowa ^^ Hmmm Camilla jako agentka FSB na przykład


Cytat:
Napisane przez nosfera Pokaż wiadomość
No niestety. Mam nadzieję jednak, że kiedyś się go doczekam - oby to było szybciej niż 2074 rok (wtedy wygasają prawa autorskie w Szwecji dla książek Larssona).
Myślę, że batalie prawne trochę potrwają, może nawet parenaście lat, ale bez przesady Podejrzewam że doczekamy się znacznie szybciej niż na starość

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Dokładnie!
Przecież ta rozprawa to było coś nie-sa-mo-wi-te-go! Annika tam była niesamowita. A w filmie? Zachowywała się jak dziecko we mgle.
Rzeczywiście dało się dostrzec tę niepewność. Ja to sobie tłumaczyłam, że Annika była adwokatem w sprawach związanych z przemocą wobec kobiet, zwłaszcza tych niezamożnych, nie miała więc wprawy w bardziej skomplikowanych rozprawach. A tutaj jeszcze tyle okoliczności naraz.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 21:39   #126
anhedonja
Raczkowanie
 
Avatar anhedonja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń/BB
Wiadomości: 43
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

uwielbiam całą trylogię, szczególnie tom 1. całość czytałam już kilkakrotnie - był to mój prezent dla samej siebie z okazji końca egzaminów. zawsze uwielbiałam kryminały szczególnie Christie , Doyle'a , Chmielewskiej ale jakoś unikałam tych których akcja działa się w bliższej czasowo przestrzeni do naszych czasów. zaczęło się od Larssona , teraz zaczęłam również czytywać Nesbo i innych autorów skandynawskich.
oglądałam szwedzką wersję filmowej trylogii i powiem szczerze , że mi się podobała chociaż mam żal , że się nie pokusili o dokładniejsze sprecyzowanie sceny śmierci Daga i Mii z 2tomu (i kto u licha wymyślił by w opisie filmu podawać o ''parze dziennikarzy zatrudnionych w Millennium '' podczas gdy to Dag był dziennikarzem a Mia doktorantką kryminalistyki) . w książce nie znajdzie się informacji czy Dag wpuścił Ronalda do mieszkania nie zaglądając w wizjer etc jest podane , że został zamordowany... nieważne, takie moje małe zboczenie , zbyt dokładnie sobie tę scenę podczas lektury wyobraziłam i trochę mnie prześladowała ... amerykańskiej części 1 nie oglądałam chociaż wstyd się przyznać ale czekam na przeceny filmów i może uda mi się kupić ten film chociaż za 10 zł mniej bo już w kinach nie leci ....

żałuję , że może nie być kolejnych tomów Millennium bo sama partnerka Larssona zaprzeczyła jakoby 4 tom był na tak zaawansowanym etapie jak miał podać to Kurdo Baksi (chyba tak to się pisze) / dodała, że nie zamierza dokańczać utworów Larssona i miało być tomów 7 . ten pakiet informacji znalazłam serwując po gazecie itp stronach . które dane prawdziwe? nie da się ocenić ile mogło być w zamyśle tomów. szkoda.
anhedonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:37   #127
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez anhedonja Pokaż wiadomość
żałuję , że może nie być kolejnych tomów Millennium bo sama partnerka Larssona zaprzeczyła jakoby 4 tom był na tak zaawansowanym etapie jak miał podać to Kurdo Baksi (chyba tak to się pisze) / dodała, że nie zamierza dokańczać utworów Larssona i miało być tomów 7 . ten pakiet informacji znalazłam serwując po gazecie itp stronach . które dane prawdziwe? nie da się ocenić ile mogło być w zamyśle tomów. szkoda.
Akurat ze strony partnerki SL to może być chwyt mający ma celu wyciągnięcie większej ilości kasy. Lub po prostu z jakichś powodów może nie chcieć ich udostępnić...
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 11:04   #128
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

ten post będzie przydługawy, ale mam nadzieję na rozwianie moich wątpliwości

kilkanaście miesięcy temu obejrzałam całą trylogię na zalukaj. Była ona oczywiście w III częściach i pamiętam, że na końcu trzeciej ostatnimi minutami filmu była scena kiedy Lisbeth kupiła Mikaelovi kurtkę na motor i chciała ją mu wręczyć zajeżdżając pod redakcję. Tam jednak zobaczyła Mikaela i Ericę objętych i jej nadzieję co do uczucia do Mikaela zostały zmiażdżone, no i ta Lisbeth wrzuca tą kurtkę do kosza i tak się kończy III część....

dopiero teraz przeczytałam I tom. II i III jeszcze nie przeczytany- czekam na swoją kolejkę w bibliotece

no ale postanowiłam znowu odświeżyć sobie filmy, ale tym razem znalazłam tylko Millennium jako 6- częściowy serial, ale tam ostatnia część skończyła się zupełnie inaczej- nie było takiego wątku z tą kurtką! miniserial zakończył się przed ogłoszeniem wyroku Lisbeth... złożyła ona zeznania i poszła do swojego domu... nawet nie było pokazane jej uniewinnienie.... a w filmie to było...

czy to są jakieś II różne wersje ekranizacji tej powieści??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:13   #129
anhedonja
Raczkowanie
 
Avatar anhedonja
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń/BB
Wiadomości: 43
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Akurat ze strony partnerki SL to może być chwyt mający ma celu wyciągnięcie większej ilości kasy. Lub po prostu z jakichś powodów może nie chcieć ich udostępnić...
zgadzam się z Tobą. w pewnym stopniu już sama wypowiedź ( nie mogę znaleźć strony , z której to przeczytałam, a byłam tematem bardzo zainteresowana; tak liczyłam na następny tom ... ) można wyciągnąć wniosek, że sama EG liczyła na jakiś zysk po zmarłym partnerze- podkreślała , że Larsson miał słaby kontakt z ojcem i bratem ( prawnymi spadkobiercami) a i niektóre wątki ( jak choćby elementy związane z wystrojem wnętrza redakcji Millenium, nowego mieszkania Lisbeth czy mieszkania Mikaela ) były jej pomysłu. nie oszukujmy się, jeśli nie wiadomo o co chodzi , najczęściej rzecz się ma wówczas o pieniądze. a nie można zapomnieć, że chodzi o duże pieniądze. książka pomimo kilku lat jakie minęły od premiery sprzedaje się dobrze, już doczekała się pełnego zekranizowania w Szwecji , Amerykanie kręcą kolejną(2) część książki. kto wie , za kilka -kilkanaście lat może doczekamy się nie tylko tomu 4 ale także paru następnych na co bardzo liczę
anhedonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 11:49   #130
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ten post będzie przydługawy, ale mam nadzieję na rozwianie moich wątpliwości

kilkanaście miesięcy temu obejrzałam całą trylogię na zalukaj. Była ona oczywiście w III częściach i pamiętam, że na końcu trzeciej ostatnimi minutami filmu była scena kiedy Lisbeth kupiła Mikaelovi kurtkę na motor i chciała ją mu wręczyć zajeżdżając pod redakcję. Tam jednak zobaczyła Mikaela i Ericę objętych i jej nadzieję co do uczucia do Mikaela zostały zmiażdżone, no i ta Lisbeth wrzuca tą kurtkę do kosza i tak się kończy III część....

dopiero teraz przeczytałam I tom. II i III jeszcze nie przeczytany- czekam na swoją kolejkę w bibliotece

no ale postanowiłam znowu odświeżyć sobie filmy, ale tym razem znalazłam tylko Millennium jako 6- częściowy serial, ale tam ostatnia część skończyła się zupełnie inaczej- nie było takiego wątku z tą kurtką! miniserial zakończył się przed ogłoszeniem wyroku Lisbeth... złożyła ona zeznania i poszła do swojego domu... nawet nie było pokazane jej uniewinnienie.... a w filmie to było...

czy to są jakieś II różne wersje ekranizacji tej powieści??
Z tego co pamiętam sceną z kurtką kończy się amerykańska ekranizacja pierwszego tomu ( z Craigiem i Rooney Marą). Drugiej i trzeciej części jeszcze w USA nie zekranizowano. Szwedzkiej wersji ( z tego co widzę na filmwebie Szwedzi nakręcili już 3 filmy, czyli zekranizowali 3 tomy) nie oglądałam, miniserialu też, więc nie pomogę.

Edytowane przez a34
Czas edycji: 2012-07-31 o 11:51
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 17:27   #131
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam sceną z kurtką kończy się amerykańska ekranizacja pierwszego tomu ( z Craigiem i Rooney Marą). Drugiej i trzeciej części jeszcze w USA nie zekranizowano. Szwedzkiej wersji ( z tego co widzę na filmwebie Szwedzi nakręcili już 3 filmy, czyli zekranizowali 3 tomy) nie oglądałam, miniserialu też, więc nie pomogę.

a może masz rację! dzięki za podpowiedź! tą wersję USA widziałam, więc moze mi się pokiełbasiło
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 23:40   #132
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Stieg Larsson-trylogia Millenium

Czy czytałyście może jakieś dobrze napisane fanfiction w temacie Millennium? Niedawno skończyłam czytać i chyba jestem na głodzie
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:17   #133
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dziewczyna z tatuażem

Cześć
Obejrzałam niedawno ekranizację książki Larssona, Dziewczyna z tatuażem - film z 2011 roku, i znalazłam informację, że powstały też filmy na podstawie każdej z trzech części całej serii (w tym też ekranizacja cz. 1, tyle że z 2009) więc chciałabym również je obejrzeć.

Czy ktoś wie, gdzie znalazłabym te filmy w necie? Najlepiej z angielskimi napisami (jest to produkcja szwedzka).

Z góry dzięki
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:37   #134
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Jak ja szukam filmów to zawsze po prostu wpisuję tytuł i 'filmy online' (bo oglądam tylko przez neta, nie ściągam), moze na chomiku tez poszukaj
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:45   #135
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Tylko że właśnie tytuł jest identyczny jak tego filmu z 2011, który stał się hitem, więc jak coś znajduję to się okazuje, że to ta wersja którą już oglądałam. A chciałabym tamtą pierwszą obejrzeć.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:19   #136
Gumisiek007
Zadomowienie
 
Avatar Gumisiek007
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 569
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Tylko że właśnie tytuł jest identyczny jak tego filmu z 2011, który stał się hitem, więc jak coś znajduję to się okazuje, że to ta wersja którą już oglądałam. A chciałabym tamtą pierwszą obejrzeć.
Nie do końca. Są to dwa różne tytuły. Pierwsza część tej szwedzkiej produkcji to "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Wystarczy wpisać ten tytuł i dodać chomikuj. Od siebie dodam, że dużo bardziej mi się podobała ta szwedzka

Edytowane przez Gumisiek007
Czas edycji: 2012-09-12 o 15:29
Gumisiek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:26   #137
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez Gumisiek007 Pokaż wiadomość
Nie do końca. Są to dwa różne tytuły. Pierwsza część tej szwedzkiej produkcji to "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Wystarczy wpisać ten tytuł i dodać chomikuj. Od siebie dodam, że dużo bardziej mi się podobała ta szwedzka
Oj, to moja pomyłka, faktycznie można znaleźć go na chomiku pod tą nazwą którą Ty podałaś
Też sądzę, że szwedzka bardziej mi się spodoba
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:39   #138
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

ja oglądałam obie i też wolę szwedzką
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:12   #139
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Cześć
Obejrzałam niedawno ekranizację książki Larssona, Dziewczyna z tatuażem - film z 2011 roku,

Pozwolę sobie skorygować.
Ekranizacją "Millennium" jest trylogia milenium:
-Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
-Millennium Dziewczyna, która igrała z ogniem
-Millennium Zamek z piasku, który runął

Dziewczyna z tatuażem to tylko marna podróbka

A ja oglądałam na zalukaj
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 19:48   #140
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie skorygować.
Ekranizacją "Millennium" jest trylogia milenium:
-Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
-Millennium Dziewczyna, która igrała z ogniem
-Millennium Zamek z piasku, który runął

Dziewczyna z tatuażem to tylko marna podróbka

A ja oglądałam na zalukaj
Marna jak marna, ja mam w dobrej jakości na płytce, a te szwedzkie będę oglądać w necie, więc w jakiejś fatalnej rozdzielczości, która obniża walory estetyczne Ale spodziewam się, że będzie bardziej wierna książce, mam rację?

Chyba sobie odczekam jakiś czas, bo na razie za bardzo mam w pamięci tę wersję amerykańską...
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 07:49   #141
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Marna jak marna, ja mam w dobrej jakości na płytce, a te szwedzkie będę oglądać w necie, więc w jakiejś fatalnej rozdzielczości, która obniża walory estetyczne Ale spodziewam się, że będzie bardziej wierna książce, mam rację?

Chyba sobie odczekam jakiś czas, bo na razie za bardzo mam w pamięci tę wersję amerykańską...
Ja oglądałam już dawno ale tylko starą wersję ,więc nie porównam do nowej
to jest szwedzka wersja

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-09-13 o 07:51
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 08:53   #142
karinkowa
Rozeznanie
 
Avatar karinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 843
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Obejrzalam obie wersje i ciezko jest mi wydac ostateczny werdykt. Szwedzka ma na pewno lepszy klimat, ciezko mi to konkretnie opisac, ale jakos sie wydaje ta historia bardziej wiarygodna w skandynawskim wydaniu Z kolei w wersi amerykanskiej bardziej przekonujaca jest dla mnie gra aktorow, ale to moze dlatego, ze jest sie bardziej przyzwyczajonym to tego stylu, anizeli do kinematografii szwedzkiej.
Ale jednak chyba bardziej na plus wersja skandynawska
__________________
karinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 14:07   #143
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez karinkowa Pokaż wiadomość
Obejrzalam obie wersje i ciezko jest mi wydac ostateczny werdykt. Szwedzka ma na pewno lepszy klimat, ciezko mi to konkretnie opisac, ale jakos sie wydaje ta historia bardziej wiarygodna w skandynawskim wydaniu Z kolei w wersi amerykanskiej bardziej przekonujaca jest dla mnie gra aktorow, ale to moze dlatego, ze jest sie bardziej przyzwyczajonym to tego stylu, anizeli do kinematografii szwedzkiej.
Ale jednak chyba bardziej na plus wersja skandynawska
Mnie też ciężko wybrać, obie mi się podobały. Co do aktorstwa, w moim odczuciu zarówno Rooney, jak i Noomi świetnie sobie poradziły z rolą Lisbeth. Jeśli chodzi o pozostałych aktorów, bardziej przypadł mi do gustu ich dobór w wersji amerykańskiej - przede wszystkim Mikael i Erika są znacznie bliżsi moim wyobrażeniom niż w szwedzkiej adaptacji. Klimat rzeczywiście lepiej oddany w wersji skandynawskiej. Natomiast uważam, że o ile pierwsza i druga część zostały bardzo dobrze zekranizowane, o tyle trzecia wyszła średnio - mam wrażenie, że była kręcona na szybko i po łebkach.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:07   #144
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Ja wolę amerykańską - skandynawska jest jak flaki z olejem
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:11   #145
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ja oglądałam już dawno ale tylko starą wersję ,więc nie porównam do nowej
to jest szwedzka wersja
Trzeba mieć konto, żeby oglądać filmy z tej stronki co podałaś?

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Mnie też ciężko wybrać, obie mi się podobały. Co do aktorstwa, w moim odczuciu zarówno Rooney, jak i Noomi świetnie sobie poradziły z rolą Lisbeth. Jeśli chodzi o pozostałych aktorów, bardziej przypadł mi do gustu ich dobór w wersji amerykańskiej - przede wszystkim Mikael i Erika są znacznie bliżsi moim wyobrażeniom niż w szwedzkiej adaptacji. Klimat rzeczywiście lepiej oddany w wersji skandynawskiej. Natomiast uważam, że o ile pierwsza i druga część zostały bardzo dobrze zekranizowane, o tyle trzecia wyszła średnio - mam wrażenie, że była kręcona na szybko i po łebkach.
Trzecia już w formie książki była taka sobie. Nie no, powiedzmy szczerze, była kiepska. Pierwszą pochłonęłam 2 dni, drugą już z ciut mniejszym entuzjazmem ale też dość szybko, a trzecią męczyłam prawie 2 tygodnie.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:12   #146
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość

Trzecia już w formie książki była taka sobie. Nie no, powiedzmy szczerze, była kiepska. Pierwszą pochłonęłam 2 dni, drugą już z ciut mniejszym entuzjazmem ale też dość szybko, a trzecią męczyłam prawie 2 tygodnie.
Kwestia upodobań - mnie się podobała na równi z pierwszą, a druga jest dla mnie genialna, pochłonęła mnie całkowicie
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 18:55   #147
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
ja oglądałam obie i też wolę szwedzką
ja też wolę szwedzką wersję :P
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 15:29   #148
trawa_morska
Zadomowienie
 
Avatar trawa_morska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 532
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

nawet nie wiedzialam, a powinnam sie domyslec, ze jest szwedzka wersja calej trylogii
ksiazkowo jestem gdzies w 1/3 drugiej czesci i bardzo chetnie obejrzalabym ekranizacje, autorka watku pytala o angielskie napisy, a sa moze polskie?
trawa_morska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:33   #149
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

pewnie ze są polskie wystarczy poszukać.
Wszystkie trzy książki "połknęłam" bardzo szybko - szkoda, że następne nie wyszły.
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:52   #150
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Dziewczyna z tatuażem

Cytat:
Napisane przez trawa_morska Pokaż wiadomość
nawet nie wiedzialam, a powinnam sie domyslec, ze jest szwedzka wersja calej trylogii
ksiazkowo jestem gdzies w 1/3 drugiej czesci i bardzo chetnie obejrzalabym ekranizacje, autorka watku pytala o angielskie napisy, a sa moze polskie?
Ja oglądałam wersję szwedzką z lektorem, napisy na pewno też znajdziesz
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-27 20:22:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.