Pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-27, 19:05   #1
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378

Pytanie.


Nie wiem czy piszę do końca w dobrym dziale, bo raczej powinien to być dział seksuologia, no ale trudno.

Moja sprawa dotyczy mnie i chłopaka oraz pewnego problemu. Otóż jak w każdym związku dochodzi w końcu do czegoś bliższego. Ja i mój chłopak rozmawialiśmy o tym i to nie raz, ale problem i tak istnieje. Do sedna.

Uprawialiśmy kilka razy petting i potem były 2-3 miesiące mojego panikowania, że na pewno jestem w ciąży. Mój chłopak mi tłumaczył, że to nie jest możliwe, że musielibyśmy być pechowcami, że nigdzie mi nic nie przeniósł, że przecież miałam już 2-3 okresy i każdy na czas. Wtedy ja mu mówiłam, że można mieć okres do 3 miesięcy od zapłodnienia i co z tego, że to rzadkie.

Zastanawiam się dziewczyny, co jest ze mną nie tak, skąd taka obawa? Nie wyobrażam sobie żeby się kochać, bo wtedy to bym chyba osiwiała. Powiedziecie mi, że są zabezpieczenia, owszem są, ale... Ja nie mogę brać tabletek ani nic, co zawiera hormony, a niestety prezerwatywom nie ufam i co teraz?

Poza tym mój chłopak też zwrócił mi uwagę, że rzadko odwzajemniam jego pocałunki, że jestem chłodna i zimna. I faktycznie... Pocałunki nie sprawiają mi radości, wręcz nie lubię się całować.

Wiem, że mnie nie znacie, mojego życia też nie, ale jak myślicie skąd się to bierze i co z tym fantem można zrobić?
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:39   #2
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie.

ale przecież są tez inne sposoby zabezpieczania i nie tylko męskie - ani nie hormonalne
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:41   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Tak wiem, np. są plastry, ale im też nie ufam. Czytałam, że istnieje możliwość zajścia w ciążę gdy się już nawet minimalnie róg odklei.
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:43   #4
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie.

Prezerwatywy.. Podstawa. skuteczność 90-99%

Środki barierowe dla kobiet, tzw. błony dopochwowe, globulki, kapturki, femidom, (tzw. żeńska prezerwatywa)- 85-98% skuteczności

środki pleminkobójcze, nie zaleca się stosowania jedynie środków. Zalecane z prezerwatywa.

Gąbka dopochwowa -75-88%
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:44   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Dla mnie 75% to mało. Potrzebuję czegoś co da mi 100%, a nawet 101%, a z tego, co mi wiadomo to tylko brak seksu umożliwia taką skuteczność.
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:49   #6
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Pytanie.

haha - masz racje ale przecież możesz używać 2 środków antykoncepcyjnych - ty np. kapturek, a partner prezerwatywy - wtedy możesz być bardziej pewna że nie zajdziesz w ciążę bo skoro prezerwatywa pęknie to masz jeszcze kapturek lub coś co wybierzesz - gorzej jeśli oby 2 rzeczy zawiodą - ale już byś musiała mieć straszliwego pecha

Edytowane przez martina1319
Czas edycji: 2009-12-27 o 19:50
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:58   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Nie wiem, co z tym zrobić. Dlaczego te wszystkie niby miłe rzeczy mnie nie kręcą? Seks to seks, okay... Rzekomo trzeba do niego dojrzeć, ale czemu np. całowanie też ani trochę nie sprawia mi frajdy i radości?
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 20:07   #8
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pytanie.

...A dlaczego nie mozesz brac tabl antykoncepcyjnych? bo sie boisz ze to hormony czy na cos chorujesz i lekarz zabronil, czy jakas inna przyczyna??
Wiesz, dobrze jest myslec o zabezpieczaniu sie i bycie rozsadnym jest ok, ale to tak zalatuje troche obsesja
Moze dla komfortu psychicznego prowadz karte obserwacji cyklu + (tak jak napisala martina1319) kapturek + prezerwatywa.
Co do pocalunkow, to moze nie jestes jeszcze na to gotowa nie wspominajac o seksie, albo to nie "ten wyjatkiowy" chlopak z ktorym chcesz aby was łaczyla bliskosc fizyczna...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:12   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Po pierwsze nie chce brać takiego gówna, po drugie i tak nie mogę, bo mam zabronione od lekarza.
Ja pomimo ponad dziewiętnastu lat czuję się jakbym miała z piętnaście lub szesnaście. Może stąd taka niechęć do wszystkiego.
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:21   #10
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pytanie.

Rozumie... hmm ciezka sprawa, bo pocalunki, bliskosc, sex maja sprawiac przyjemnosc a nie doslownie odwrotne uczucia...Widze, ze jestes naprawde bardzo negatywnie do tego wszystkiego nastawiona, zawsze tak mialas? czy to z czasem narastalo-niechec i nieufnosc ?

Jesli masz regularne miesiaczki to mozde prowadz karte cyklow i dodatkowe niehormonalne zabezpieczenia. Czy rozmawialas na ten temat z ginekologiem?
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:27   #11
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Nie chodzę do ginekologa. Tzn. idę tylko wtedy kiedy coś mnie nie pokoi i zwykle to tylko moje głupie wymysły.
Ta niechęć rośnie cały czas. Czasami na samą myśl o seksie, bliskości aż mnie mdli. Nigdy nie byłam jakaś napastowana przez kogoś czy coś, więc nie wiem, naprawdę nie wiem skąd takie coś u mnie. Zrozumiałabym gdyby chodziło tylko o seks. Jak już pisałam do tego trzeba dorosnąć emocjonalnie, psychicznie, a nie tylko fizycznie. Po prostu się zastanawiam ile mój chłopak to jeszcze wytrzyma. Nie skarży się, ale widzę, że to zaczyna też być dla niego męczące. On na dzień dobry chce mnie pocałować i zwykle dotyka zaciśniętych warg.
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 20:41   #12
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pytanie.

Wydaje mi sie ze sama tego wszystkiego nie poukladasz sobie w glowie, skoro to narasta... moze w takim razie pora pomyslec o wizycie u seksuologa?
Lub szczerze odpowiedziec samej sobie czy go kochasz czy to tylko moze przyzwyczajenie i czy to ten...
Ja bedac nastolatka(17l) majac chlopaka* tez go zniechecalam, nie mialam ochoty na calowanie-to bylo (wtedy) cos dla mnie obrzydliwego a juz nie wspomne o jakim kolwiek dotyku, z biegem czasu okazalo sie ze to nie byla jeszcze odpowiednia dla mnie pora...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:52   #13
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Tzn. widzisz jest jeszcze tak, że on jako chłopak mnie pociąga. Uwielbiam jego ciało, jego głos, ale wszystko na odległość.
;/
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:55   #14
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Pytanie.

hmm zostaje tylko wizyta u seksuologa, moze on ci pomoze...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:13   #15
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Pytanie.

Z czasem przestaniesz tak panikować. Pamiętam jak kiedyś ja co miesiąc odchodziłam od zmysłów, że jestem w ciąży (+ obowiązkowo test ciążowy). Ale w końcu dotarło do mnie, że biorąc tabletki, (a przedtem prezerwatywa + globulki) nie mam realnych szans na zajście w ciąże.
W ciąże wcale nie jest tak łatwo zajść jak Ci się wydaje, to jest skomplikowany mechanizm. Więc naprawdę nie masz sie czego obawiać jeśli się odpowiednio zabezpieczysz
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 00:42   #16
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Pytanie.

proponuję szklankę wody zamiast - 100% skuteczności
i poczekać aż będziesz pewna, że chcesz uprawiać sex i że będzie to dla ciebie przyjemne.
zmuszanie się do czułości [nie tylko seksu] tylko spotęguje niechęć.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:44   #17
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Pytanie.

Na poczatku kiedy uprawialam peeting z chlopakiem tez caly czas balam sie, ze jestem w ciazy ... Mimo iz okres byl regularnie i w ogole to i tak sie balam ... Potrafilam raz w miesiacu robic 3 testy ciazowe ... Ale pozniej sie jakos ogarnelam. W ciaze nie jest tak latwo zajsc jak sie nam wydaje. Potrzebne sa do tego odpowiednie warunki w pochwie ...

Skoro nie chcesz zadnych tabletek ani nic to uzywaj gumek. Nie rozumiem czemu im nie ufasz. Wystarczy kupic gumki odpowiedniej firmy (polecam durexy), dobrac odpowiedni rozmiar (zeby gumka sie nie zsuwala, ani nie bylo za ciasno) i nalozyc ja tak aby nie zahaczyc paznokciem czy czyms. Gumki sa skuteczne wtedy kiedy nie sa przeterminowane i sa odpowiednio uzyte. Mozesz kupic tez prezerwatywy z srodkiem plemnikobujczym. Albo zaczac uzywac globulki dopochwowe (ale ponoc strasznie sie pienia ...)
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:00   #18
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady i za wysłuchanie. Może powinnam faktycznie to wszystko bez emocji przemyśleć. Teraz znowu panikowałam, że na pewno w ciąży jestem, a mam już 3 okres (na czas, co do dnia) od naszego ostatniego pettingu. Dobrze, że przez stres mi się okres nie spóźnia, bo naprawdę bym już chyba osiwiała.
Jeszcze raz dziękuję -
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:07   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pytanie.

Na polskim rynku oprocz pigulek i plastrów ktore zawieraja hormony sa tez gumki,globulki i spirala niehormonalna.
kazda z tch metod daje prawie 100% zabezpieczenie do tego polecam obserwacja cyklu,chociaz osobiscie nie lubie uprawiac seksu kiedy mogę wole kiedy chcę.

Wdg. mnie twoj problem to nie strach ale niedojrzalosc ,brak gotowosci ,moze to nie ten czas ,nie miejsce i nie partner i tyle.

Sama napisalas ze partner jest ok ale na odleglośc,no sorry ale zwiakzu przez tel. nie da sie stworzyć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 13:09   #20
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Pytanie.

Na odległość miałam na myśli gołe ciało itd.
Oczywiście, ze rozmowy, trzymanie za rękę, jakieś inne wspólne sprawy to nie.
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:35   #21
przytulanka87
Zadomowienie
 
Avatar przytulanka87
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 171
Dot.: Pytanie.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dla mnie 75% to mało. Potrzebuję czegoś co da mi 100%, a nawet 101%, a z tego, co mi wiadomo to tylko brak seksu umożliwia taką skuteczność.

ABSTYNENCJA!!!!
O losie!!!to na pewno da Ci 100% pewności!!!!


A tak to nie ma ryzyka to nie ma przyjemności
__________________
19.07.2007 Razem
28.12. 2011 Narzeczeni


18.08.2012 - 15.00


Bloguję sobie
http://agadidesign.blogspot.com/

Zajrzyj też proszę tutaj
https://www.facebook.com/agaczesze



przytulanka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:39   #22
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Pytanie.

Btw. Gumki z srodkiem plemnikobojczym + globulki i kochajcie sie w dni nie plodne ;] 100% pewnosci
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.