Dieta cud? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 13:04   #1
magda_mno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7

Dieta cud?


Cześć. Tu kolejny sfrustrowany człowiek, rozczarowany własną wagą i sposobami walki z nią =.=' Kurde, ja chyba naprawdę już próbowałam wszystkiego, z Dukanem włącznie. I wszystko byłoby si, gdyby nie efekt jojo No i generalnie problemy ze zdrowiem po tym straszne :/ A każda kolejna nie daje efektów, ja już nie wiem, co się dzieje – jem tyle, co wróbelek, ćwiczę... i nic.
Same rozumiecie, że niezbyt ufnie podchodzę do diet. Ostatnio w jednej z księgarń wyczaiłam książkę „Cud metaboliczny. Dieta, którą pokochasz”. Słyszał ktoś o tym?


Przeczytałam kilka rozdziałów (jak chyba wszystkiego, co kiedykolwiek w tym kraju o diecie wydano). Autorka dowodzi, że 45% społeczeństwa ma inny metabolizm i dlatego tradycyjne diety w ich przypadku są nieskuteczne. Co więcej autorka wymienia kilka punktów, które charakteryzują metabolizm typu B i muszę przyznać, że wiele z nich pasuje do mnie: przemęczenie, brak energii, problemy ze snem... Czy to możliwe, że nie mogę schudnąć przez to, jaki jest mój organizm?


Jestem ciekawa czy ktoś już tego spróbował? Jakie są efekty tej diety? Warto zainwestować swój czas w ten sposób odchudzania?


Mam już dość patrzenia w lustro i załamywania rąk nad swoją figurą, potrzebuję skutecznej pomocy.
magda_mno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:14   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Dieta cud?

Dukan podobno jest do końca życia także nie dziwne że masz efekt jojo jak żeś przestała się stosować do tej diety..
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:42   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dieta cud?

Mam w rodzinie osobę, która wiecznie się odchudzała z efektem jojo, a i tak była gruba; dopiero kłopoty zdrowotne skłoniły ją, aby odwiedzić dietetyka; schudła 4 lata temu 38 kg, nie ma efektu jojo. Tyle że ona całkowicie zmieniła nawyki zywieniowe.
Jeśli ty stosujesz diety (dla mnie to bez sensu), a potem wracasz do dawnych nawyków żywieniowych, to ŻADNE dieta ci nic nie da, chwilowo możesz nawet dużo schudnąć, ale co z tego? Tylko zmiana nawyków, bardzo regularne jedzenie min. 5 posiłków ma sens.
Pomijam, że różne diety cud po prostu rozwalają metabolizm i tyle.
Nie możesz schudnąć, bo źle się odżywiasz. Tamta kobieta z mojej rodziny też tak mówiła, a okazało się,że po prostu źle jadła(np. nigdy nie jadała śniadań- błąd podstawowy), stosowała bez sensu diety, mało się ruszała, jadła za dużo smażonych rzeczy i cukrów.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-02-02 o 13:44
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 15:40   #4
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dieta cud?

Cytat:
Napisane przez magda_mno Pokaż wiadomość
A każda kolejna nie daje efektów, ja już nie wiem, co się dzieje – jem tyle, co wróbelek, ćwiczę... i nic.
Same rozumiecie, że niezbyt ufnie podchodzę do diet. Ostatnio w jednej z księgarń wyczaiłam książkę „Cud metaboliczny. Dieta, którą pokochasz”. Słyszał ktoś o tym?

Wróbelek zjada tyle, ile sam waży
Jak to nie wiesz, co się dzieje? Wracasz do złych nawyków żywieniowych, to się dzieje. Tak jak pisze madana, dieta, gdy jest "na chwilę", żeby osiągnąć upragniony wygląd, nigdy nie zagwarantuje Ci długotrwałych efektów. I nie ma żadnego "cudu metabolicznego" i nie pomoże wyszukiwanie kolejnych "najlepszych" diet będących objawieniem roku, dopóki we własnej głowie nie poukładasz sobie, jak ma wyglądać Twoje życie nie tylko na diecie, ale przede wszystkim po niej. Być może wiąże się to z całkowitą lub częściową rezygnacją z prowadzonego stylu życia, z pewnych produktów- czy jesteś na to gotowa? Mam wrażenie, że nie.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 16:01   #5
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dieta cud?

Dokładnie o to chodzi; osoba, o której pisałam, CAŁKOWICIE zmieniła swoje nawyki żywieniowe NA STAŁE; żadne tam: smażonego na czas diety to nie, a potem- do woli albo "już mogę". U niej zmienił się nie tylko sposób odżywiania, czyli więcej warzyw, białego i gotowanego mięsa itp.; ale i pory posiłków, wcześniej głodziła się (bez sensu do potęgi), nie jadała śniadań; jadała o różnych dziwnych porach. Teraz przestrzega zasady: 5 posiłków , zawsze śniadanie itp.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:03   #6
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Dieta cud?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;32013013]Dukan podobno jest do końca życia także nie dziwne że masz efekt jojo jak żeś przestała się stosować do tej diety..[/QUOTE]

Bo dieta, to nie tylko zbijanie wagi, ale styl życia.
A życie na diecie, to nie wieczne wyrzeczenia, ale zmiana przyzwyczajeń.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 23:39   #7
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Dieta cud?

Witam!

Wygrałem tę książkę i przymierzam się do rozpoczęcia zalecanego w niej planu żywieniowego. Póki co marnie mi idzie, ponieważ kpiłem blender i wypróbowuję go na wszelkie możliwe sposoby, w tym koktajle mleczne i owocowe, które niestety w diecie tej są przez pewien czas zakazane...

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2012-04-28 o 23:40
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 21:19   #8
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Dieta cud?

Cytat:
Napisane przez magda_mno Pokaż wiadomość
Cześć. Tu kolejny sfrustrowany człowiek, rozczarowany własną wagą i sposobami walki z nią =.=' Kurde, ja chyba naprawdę już próbowałam wszystkiego, z Dukanem włącznie. I wszystko byłoby si, gdyby nie efekt jojo No i generalnie problemy ze zdrowiem po tym straszne :/ A każda kolejna nie daje efektów, ja już nie wiem, co się dzieje – jem tyle, co wróbelek, ćwiczę... i nic.
Same rozumiecie, że niezbyt ufnie podchodzę do diet. Ostatnio w jednej z księgarń wyczaiłam książkę „Cud metaboliczny. Dieta, którą pokochasz”. Słyszał ktoś o tym?


Przeczytałam kilka rozdziałów (jak chyba wszystkiego, co kiedykolwiek w tym kraju o diecie wydano). Autorka dowodzi, że 45% społeczeństwa ma inny metabolizm i dlatego tradycyjne diety w ich przypadku są nieskuteczne. Co więcej autorka wymienia kilka punktów, które charakteryzują metabolizm typu B i muszę przyznać, że wiele z nich pasuje do mnie: przemęczenie, brak energii, problemy ze snem... Czy to możliwe, że nie mogę schudnąć przez to, jaki jest mój organizm?


Jestem ciekawa czy ktoś już tego spróbował? Jakie są efekty tej diety? Warto zainwestować swój czas w ten sposób odchudzania?


Mam już dość patrzenia w lustro i załamywania rąk nad swoją figurą, potrzebuję skutecznej pomocy.
Moja mama zrzuciła ładnych parę kilo dzięki paru paru trikom:
Polecam Ci
*pić raz dziennie zieloną bądź czarną herbatę (liściastą), do której dodajemy łyżeczkę imbiru (imbir blokuje tworzenie się tkanki tłuszczowej itd)
*jedz dużo grejfrutów,jabłek, ananasów, śliwek
*ogranicz spożywanie ziemniaków, białego chleba, sosów
*pij 3 litry wody dziennie
*po posiłku chodź na długie spacery, albo zapisz się na siłownię

andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.