zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-18, 18:18   #1
paulinapaulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 34

zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych


Wizażanki ja mam problem który dotyczy zapalenia mieszka włosowego w miejscu intymnym... za każdym razem gdzy się ogole... nie ogole... zawsze sie pojawia :/ nie wiem jak już mam sobie radzić z wrastającymi włoskami . Myślałam żeby wybrać się do dermatologa, ale czy napewno? Czy na takie `schorzenie` jest jakaś rada? (((
paulinapaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 07:22   #2
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

ale golisz normalnie maszynka? ja na samym poczatku tez tak miałam. spróbuj po goleniu użyć kremiku dla dzieci sudokrem, mi naprawde pomaga i żadne krostki nie wyskakują a na wrastajace włoski tylko peelingi
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:14   #3
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

A czy taki peeling za bardzo nie podrażni już podrażnionej skóry przy wrastających włoskach ???
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:55   #4
_Livia
Przyczajenie
 
Avatar _Livia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 18
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Polecam peelingi naturalne: zwykły cukier (na mokro) i fusy kawowe Też mam problem wrastających włosków w tych miejscach, u mnie w domu cukier schodzi bardzo szyybko Robię peeling minimum 3 razy w tygodniu, depiluję się depilatorem, nie jest najgorzej, ale do idealnego wyglądu bikini jeszcze mi trochę brakuje
_Livia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 00:04   #5
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

A czy po przebytym zapaleniu mieszka włosowego goliła się któraś z Was?? Bo ja bym się bała że powróci choroba
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 08:26   #6
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Ja mogę się wypowiedzieć na temat tej dolegliwości:/mi się zaczęło to dziadostwo robic już ok pół roku temu i wkońcu 10 dni temu bylam u dermatologa.Pani kazała mi kupić mydło siarkowe oraz balsam do ciała CERKOBALM z 10% zawartością mocznika którym smaruję nogi 2 razy dziennie.Dziewczyny piszą że leczenie trwało u nich 2 lub trzy miesiące albo nawet okreslają przebieg w latach.A ja już po 10 dniach widzę poprawęCzerwone plamki bledną a wielkie ropne stany zapalne zniknęłyteraz zostały plamki wokół włosków a one same po kolei zaczynają wychodzić na światło dzienne a i zapomniałam dodać że mam jeszcze taki jakby syrop robiony (pachnie troche jak wódka żurawinówka:P) i smaruje też nogi dwa razy dziennie.Także polecam wizyte u lekarza albo po prostu kupic w aptece mydełko i ten balsam i napewno coś pomoże powodzenia
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 21:49   #7
Beacia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 330
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez 8malina8 Pokaż wiadomość
Ja mogę się wypowiedzieć na temat tej dolegliwości:/mi się zaczęło to dziadostwo robic już ok pół roku temu i wkońcu 10 dni temu bylam u dermatologa.Pani kazała mi kupić mydło siarkowe oraz balsam do ciała CERKOBALM z 10% zawartością mocznika którym smaruję nogi 2 razy dziennie.Dziewczyny piszą że leczenie trwało u nich 2 lub trzy miesiące albo nawet okreslają przebieg w latach.A ja już po 10 dniach widzę poprawęCzerwone plamki bledną a wielkie ropne stany zapalne zniknęłyteraz zostały plamki wokół włosków a one same po kolei zaczynają wychodzić na światło dzienne a i zapomniałam dodać że mam jeszcze taki jakby syrop robiony (pachnie troche jak wódka żurawinówka:P) i smaruje też nogi dwa razy dziennie.Także polecam wizyte u lekarza albo po prostu kupic w aptece mydełko i ten balsam i napewno coś pomoże powodzenia
Miałaś szczęście trafić na dobrą doktorkę.. Powodzenia)

Ja miałam różne propozycje, smarować maściami takimi jak bactroban, tribiotic, nawilżać cetaphilem, i jeszcze miałam jakiś robiony lek w aptece (nie mam pojęcia jaki) i niestety nic to wszystko nie dało.
Zaczęłam stosować kosmetyk z Oriflame na wrastające włoski przez kilka dni i jest lepiej. Zobaczymy czy całkowicie się wszystko wyleczy.
__________________
.
Beacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 19:53   #8
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Ja powiem, że smaruję od tygodnia Bactrobanem i bardzo szybko mi wszystko schodzi. Zostały mi teraz takie jakby blizny po tym. Tylko, że ja do tego brałam antybiotyk, który właśnie skończyłam.
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:00   #9
Beacia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 330
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Cytat:
Napisane przez Basiolinka Pokaż wiadomość
Ja powiem, że smaruję od tygodnia Bactrobanem i bardzo szybko mi wszystko schodzi. Zostały mi teraz takie jakby blizny po tym. Tylko, że ja do tego brałam antybiotyk, który właśnie skończyłam.
To chyba właśnie dzięki temu antybiotykowi, bo samo smarowanie nic nie da.

A jaki możecie polecić peeling do takich miejsc?
__________________
.
Beacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:52   #10
Basiolinka
Raczkowanie
 
Avatar Basiolinka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 112
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

Wiecie co... też wszystko zależy od tego czym sie myjecie. Ja za namową paru osób i reklam postanowiłam kupić Lactacyd Femina ale był to mój największy błąd, bo dostałam po nim podrażnień lekarz powiedział mi, że najlepiej podmywać się Tantum Rosą lub mieszanką z rumianku, szałwi i kory dębu.
Basiolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:49   #11
protrombina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 27
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

A czy przy tym zapaleniu meszka wlosowego w miejscu intymnym qystepuje rowniez swiad okolic lechtaczki i warg somowych? Bo zastanawoam sie czy to z golenia czy cos powazniejszego. Co mi mozecie polecic?
protrombina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 16:04   #12
_PeggyBrown_
I'm your Wonderwall.
 
Avatar _PeggyBrown_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 639
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

ja tez miałam z tym problem. golę się zwykłą maszynką i odkąd raz na jakiś czas robię peeling całego ciała (oczywiście w miejscach intymnych bardzo delikatnie) i zaczęłam używać zaraz po kąpieli zwykłej oliwki dla dzieci, problem zniknął oliwki dolewam też czasem po prostu do kąpieli. efekt też jest świetny. o wiele łatwiej idzie depilacja, zwłaszcza nóg, ale w miejscach intymnych też łatwiej i praktycznie brak podrażnień.
__________________
...jej suknia z miękkiej tafty - dziś skromnie opuszczona...

Edytowane przez _PeggyBrown_
Czas edycji: 2013-01-16 o 16:06
_PeggyBrown_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:06   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: zapalenie mieszka włosowego w miejscach intymnych

U mnie niestety nic nie działa, mam zbyt wrażliwą skórę :/
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.