Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 19:04   #1
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203

Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.


Otóż mam problem, a raczej moja mama go ma. Od kilku tygodni zmaga się ze schodzącą skórą z głowy, wypadającymi włosami garściami (już chyba połowa wypadła) i zrobiła badania alergologiczne i wyszło że jest uczulona na prawie wszystkie kosmetyki! Do tego nie może kąpać się w zwykłej wodzie (sama mineralna...). Jest uczulona na 3 składniki które podobno występują w prawie wszystkich kosmetykach:
- Parafenylenodiamina
- Chlorek kobalatu (II) sześciowodny
- Siarczan niku sześciouwodniony
Jak szampon ma używać jajko, jako odżywkę/maskę oliwę z oliwek, żadnych kremów do twarzy, tuszu do rzęs absolutnie nie!, podkładu, żadnych balsamów, mydeł... prawie nic nie może używać. Nawet szarego mydła! (ale chyba będzie używać no bo czym ma się myć?) Przechlapane ... I tu moje pytanie. Czy pomożecie znaleźć mi jakieś kosmetyki które nie zawierają tych składników wyżej wymienionych? Pewnie będzie trudno no ale sytuacja nie jest za ciekawa :|. I jeżeli na złe forum wstawiłam wątek proszę o przesunięcie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc >
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 19:12   #2
RedLipstik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

kompletnie sie na tym nie znam ale zobacz na sklady tych kosmetykow : http://www.lavera.com.pl/p263-szampo....cytrynowe.htm
RedLipstik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 20:03   #3
Lady Zgaga
Raczkowanie
 
Avatar Lady Zgaga
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 50
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Próbowałaś pić wapno ? , zawsze przy uczuleniach ( nie stosując leków przeciwalergicznych ) podaje się najpierw wapno , ja także miałam alergię na np. kosmetyki garniera stosowałam wapno (takie musujące z polfy ) i mi jako tako uczulenie ustąpiło
Zawsze pozostają kosmetyki które możesz zrobić sama na biochemii jest tyle wątków o tym , w końcu nie zawierają one tyle świństwa ile zwykłe kosmetyki , nawet te hipoalergiczne , poczytaj i spróbuj , może wyjdzie

Edytowane przez Lady Zgaga
Czas edycji: 2009-08-12 o 20:04 Powód: +
Lady Zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:36   #4
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

polecam firmę SVR do kupienia w aptece, mają linie Topialyse i Provegnol dla bardzo wrazliwej skory - do mycia i natluszcznia - moze cos znajdziesz dla mamy
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 09:53   #5
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Otóż mam problem, a raczej moja mama go ma. Od kilku tygodni zmaga się ze schodzącą skórą z głowy, wypadającymi włosami garściami (już chyba połowa wypadła) i zrobiła badania alergologiczne i wyszło że jest uczulona na prawie wszystkie kosmetyki! Do tego nie może kąpać się w zwykłej wodzie (sama mineralna...). Jest uczulona na 3 składniki które podobno występują w prawie wszystkich kosmetykach:
- Parafenylenodiamina
- Chlorek kobalatu (II) sześciowodny
- Siarczan niku sześciouwodniony
Jak szampon ma używać jajko, jako odżywkę/maskę oliwę z oliwek, żadnych kremów do twarzy, tuszu do rzęs absolutnie nie!, podkładu, żadnych balsamów, mydeł... prawie nic nie może używać. Nawet szarego mydła! (ale chyba będzie używać no bo czym ma się myć?) Przechlapane ... I tu moje pytanie. Czy pomożecie znaleźć mi jakieś kosmetyki które nie zawierają tych składników wyżej wymienionych? Pewnie będzie trudno no ale sytuacja nie jest za ciekawa :|. I jeżeli na złe forum wstawiłam wątek proszę o przesunięcie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc >
wiesz, ja też jestem uczulona na chlorek kobaltu, zawsze czytam składy i bardzo ostrożnie dobieram kosmetyki, nigdy nie spotkałam się z żadnym, który zawierałby wymienione przez ciebie te 3 alergeny - kto powiedział ci, że one występują w prawie wszystkich kosmetykach???domyślam się, że dermatolog/alergolog. ale i tak twoja mama sama będzie musiała znaleźć odpowiednie specyfiki do pielęgnacji
kobaltu i niklu nie dodaje się do kosmetyków, przynajmniej z tego, co mi wiadomo, kobalt w wymienionej przez ciebie postaci wyst. chyba w materiałach budowlanych itp, ale żeby w kosmetykach? wiem, że kosmetyki kolorowe zawierają dużo alergizujących składników, np barwników czy konserwantów. ja używam kosmetyków do makijażu La Roche Posay i jedynie one nie wywołują u mnie alergii. co do pielęgnacji polecam specyfiki ze sklepu www.biochemiaurody.com - ja kupuję u nich m.in oleje (np skwalan, olej arganowy) i żel hialuronowy, które pomogły mi wyleczyć atopowe zapalenie skóry. do mycia używam szamponu i żelu Nivea Baby Nutrisensitive - mają dobre dla alergicznej skóry składy, bez agresywnych SLS-ów, dobre efekty dają u mnie też kremy lipobaza i nanobaza - skóra szybciej się po nich regeneruje. w ostateczności można myć się oliwą z oliwek. pozdrawiam
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 10:03   #6
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wiesz, ja też jestem uczulona na chlorek kobaltu, zawsze czytam składy i bardzo ostrożnie dobieram kosmetyki, nigdy nie spotkałam się z żadnym, który zawierałby wymienione przez ciebie te 3 alergeny - kto powiedział ci, że one występują w prawie wszystkich kosmetykach???domyślam się, że dermatolog/alergolog. ale i tak twoja mama sama będzie musiała znaleźć odpowiednie specyfiki do pielęgnacji
kobaltu i niklu nie dodaje się do kosmetyków, przynajmniej z tego, co mi wiadomo, kobalt w wymienionej przez ciebie postaci wyst. chyba w materiałach budowlanych itp, ale żeby w kosmetykach? wiem, że kosmetyki kolorowe zawierają dużo alergizujących składników, np barwników czy konserwantów. ja używam kosmetyków do makijażu La Roche Posay i jedynie one nie wywołują u mnie alergii. co do pielęgnacji polecam specyfiki ze sklepu www.biochemiaurody.com - ja kupuję u nich m.in oleje (np skwalan, olej arganowy) i żel hialuronowy, które pomogły mi wyleczyć atopowe zapalenie skóry. do mycia używam szamponu i żelu Nivea Baby Nutrisensitive - mają dobre dla alergicznej skóry składy, bez agresywnych SLS-ów, dobre efekty dają u mnie też kremy lipobaza i nanobaza - skóra szybciej się po nich regeneruje. w ostateczności można myć się oliwą z oliwek. pozdrawiam
No właśnie też mi nie pasuje aby te skłądniki były we wszystkich kosmetykach . Poczytam o tej biochemii urody i pogadam dokładniej z mamą co lekarz jej mówił itd.
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 12:01   #7
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Jeżeli występuje u ciebie uczulenie na 3 substancje, to może warto równiez pomyśleć o kosmetykach robionych - wielokrotnie w aptekach sprzedawane są kremy wykonywane specjalnie dla osób ze składników, które nie powodują podrażnień. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie strony biochemii - tu na wizażu. Znajdziesz wiele informacji, które napewno się przydadzą
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 19:05   #8
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
No właśnie też mi nie pasuje aby te skłądniki były we wszystkich kosmetykach . Poczytam o tej biochemii urody i pogadam dokładniej z mamą co lekarz jej mówił itd.
właśnie - odwiedź Biochemię; co do tych 3 składników to niestety znajdują się one w naszym codziennym otoczeniu - moja alergolożka mówiła mi, że np kobalt wyst. w farbach do ścian, jakichś zaprawach murarskich itp, ale nie w kosmetykach
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:48   #9
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

No jasne - niesrtety niektórych rzeczy nie da się łatwo wyeliminować. ten problem doskonale znają osoby cierpiące na AZS... Generalnie - im prostrzy jest skład kosmetyku tym lepiej. najlepiej gdy są to kosmetyki robione na zamówienie - np w aptece. Wtedy wiadomo, co się w nich znajduje, a odpowiednio dobrane prepararty zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem alergenu
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 11:07   #10
marta_d
Przyczajenie
 
Avatar marta_d
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wiesz, ja też jestem uczulona na chlorek kobaltu, zawsze czytam składy i bardzo ostrożnie dobieram kosmetyki, nigdy nie spotkałam się z żadnym, który zawierałby wymienione przez ciebie te 3 alergeny - kto powiedział ci, że one występują w prawie wszystkich kosmetykach??? [...]
kobaltu i niklu nie dodaje się do kosmetyków, przynajmniej z tego, co mi wiadomo, kobalt w wymienionej przez ciebie postaci wyst. chyba w materiałach budowlanych itp, ale żeby w kosmetykach?
Ja mam alergię również na chlorek kobaltu (chlorek kobaltu 1% cokolwiek dalej to oznacza?) i alergolog powiedział, że występuje on m.in. w prawie wszystkich tuszach do rzęs a schodząca jak jaszczurce skóra z powiek po pomalowaniu rzęs wydaje się to potwierdzać
Nie wiem tylko jak jest opisany ten cały chlorek na opakowaniach jeśli wogóle jest wymieniany bo pod ww nazwą napewno go nie ma na listach składników
marta_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 13:57   #11
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez marta_d Pokaż wiadomość
Ja mam alergię również na chlorek kobaltu (chlorek kobaltu 1% cokolwiek dalej to oznacza?) i alergolog powiedział, że występuje on m.in. w prawie wszystkich tuszach do rzęs a schodząca jak jaszczurce skóra z powiek po pomalowaniu rzęs wydaje się to potwierdzać
Nie wiem tylko jak jest opisany ten cały chlorek na opakowaniach jeśli wogóle jest wymieniany bo pod ww nazwą napewno go nie ma na listach składników
ja używam tuszu respectissime LRP i w nim na pewno go nie ma zresztą to jedyny tusz do rzęs, którym mogę się malować...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 19:30   #12
marta_d
Przyczajenie
 
Avatar marta_d
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

no to pędzę go nabyć bo bez umalowanych rzęs czuje sie jak mazepa
dzięki za bezcenne info
marta_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:25   #13
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez marta_d Pokaż wiadomość
no to pędzę go nabyć bo bez umalowanych rzęs czuje sie jak mazepa
dzięki za bezcenne info
no ja też lubię mieć pomalowane rzęsy, ale jak dotąd po wszystkich tuszach ~łzawi~ły mi oczy (nawet po rzekomo ~łagodnym high impact clinique'a) a LRP - choć nie daje jakichś spektakularnych efektów to jest naprawdę porządny i nie uczula (przynajmniej mnie). dodatkowo noszę soczewki i im też krzywdy nie robi
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:42   #14
marta_d
Przyczajenie
 
Avatar marta_d
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja używam tuszu respectissime LRP i w nim na pewno go nie ma zresztą to jedyny tusz do rzęs, którym mogę się malować...
nabyłam, przetestowałam i potwierdzam - działa, reakcji alergicznej po nim brak
Dzięki za pomoc.
marta_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 18:38   #15
bez_sensowna
Rozeznanie
 
Avatar bez_sensowna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 522
Dot.: Problem - uczulenie na prawie wszystkie kosmetyki.

nieaktualne
__________________

Często szuka się sensu życia przy pomocy bezsensownych metod

Edytowane przez bez_sensowna
Czas edycji: 2014-08-18 o 13:20
bez_sensowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 19:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.