EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 12:24   #1
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106

EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?


Szukałam na wizażu jakiejkolwiek informacji o tym zapachu i wychodzi na to że nikt nic o nim nie napisał

Zapach stworzony w 2010 roku przez islandzką firmę produkująca luksusowe buty, paski i torebki. Z tego co widać na ich stronie to tej jesieni zostanie wprowadzony również zapach dla mężczyzn

Sami twórcy opisują perfumy jako klasyczny, lekki i świeży zapach, z nutką cytrusów, wanilii, róży i bergamotki. Podobno produkowane są z czystej wody z lodowca Eyjafjallajökull (swoją drogą nazwa nie do wymówienia, bez gimnastyki pyszczka ) a sama buteleczka ozdobiona jest kawałkiem lawy( ze sławnego wulkanu którego wybuch sparaliżował ruch lotniczy w Europie w kwietniu 2010 roku ).
Perfumy produkowane we Francji.

Jeżeli ktoś miał okazje wypróbować zapach prosiłabym o podzielenie się wrażeniami, bo cena na stronie firmy Gydja kosmos nigdzie indziej nie znalazłam możliwości zakupu, a ciekawa jestem niezmiernie tej "wulkanicznej" wody Co prawda same nuty zapachowe nie są jakieś wyszukane, ale jak dla mnie przyjemne...może nie za prawie 73 euro?! ale jak byłaby okazja spróbować...kto wie

Wiem, wiem...zabiegi marketingowe z kawałkiem lawy i wodą z górskich źródełek, ale już od zeszłej jesieni gdy przeczytałam o nich w Newsweeku jakoś tak chodzą mi po głowie Trochę gadżeciara ze mnie
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:11   #2
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

W zeszłym roku o nich przeczytałam i nawet sie napaliłam ale zapomniałam o nich. Ale teraz jak podałaś typ zapachu i przykładowe nuty to mi ochota na poznanie odeszła A mogli zrobić cos wyjątkowego... Ale w sumie czego można sie spodziewać po firmie produkującej luksusowe buty, paski i torebki
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 20:49   #3
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Mnie się też wydaje że to przerost formy nad treścią dlatego pytam czy ktoś poznał, spróbował i może uratuje moje nadzieje
A swoją drogą Islandia (jej przyroda szczególnie, krajobraz i naturalne bogactwa że się tak wyrażę) mnie fascynuje(sam chłodnawy klimat trochę mniej) i dlatego myślałam że to może być coś ciekawego
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."

Edytowane przez _carlajna_
Czas edycji: 2011-07-13 o 07:12
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 14:07   #4
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Sami twórcy opisują perfumy jako klasyczny, lekki i świeży zapach, z nutką cytrusów, wanilii, róży i bergamotki.
Jednym słowem zepsuli fajną koncepcję Nie wąchałam ale nie brzmi ciekawie.
Z Islandią to już bardziej kojarzy się coś w stylu Black Tourmaline (wersji z miętą) albo Eau du Fier...
Za to wisiorek z lawą fajny
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 00:45   #5
VeniceQueen
Raczkowanie
 
Avatar VeniceQueen
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 57
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

EFJ Eyjafjallajökull miałam okazję przetestować w grudniu zeszłego roku... i niestety mój kontakt z tym zapachem na tym się zakończył. Trafiłam akurat w dzień, kiedy w Hagkaup (islandzkie sklepy posiadające również dział kosmetyczny) były akurat dni tax-free i okazja zakupic je w nieco bardziej przystępnej cenie, mimo wszystko nadal drogie.

Tak bardzo chciałam żeby mi się spodobały, że bez wcześniejszych oględzin spryskałam sobie nadgarstek... o rany! Co za męczący zapach. Jedyny pozytyw to fakt, że są bardzo trwałe. Co akurat dla mnie było przekleństwem bo nie mogłam się ich kompletnie pozbyć.
Nie jestem najlepsza w opisywaniu zapachów, ale nuty zostały już wcześniej wymienione. Zapach jest świeży, ale jest to taka natrętna i wiercąca w nosie świeżość. Z dodatkiem jakiegoś mydła.

No nie wiem, zupełnie nie moja bajka... a szkoda bo chętnie przygarnęłabym ten flakonik
Dam mu jeszcze jedną szansę przy następnej wizycie w perfumerii, ale raczej zdania nie zmienię.
VeniceQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 07:43   #6
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez VeniceQueen Pokaż wiadomość
EFJ Eyjafjallajökull miałam okazję przetestować w grudniu zeszłego roku... i niestety mój kontakt z tym zapachem na tym się zakończył. Trafiłam akurat w dzień, kiedy w Hagkaup (islandzkie sklepy posiadające również dział kosmetyczny) były akurat dni tax-free i okazja zakupic je w nieco bardziej przystępnej cenie, mimo wszystko nadal drogie.

Tak bardzo chciałam żeby mi się spodobały, że bez wcześniejszych oględzin spryskałam sobie nadgarstek... o rany! Co za męczący zapach. Jedyny pozytyw to fakt, że są bardzo trwałe. Co akurat dla mnie było przekleństwem bo nie mogłam się ich kompletnie pozbyć.
Nie jestem najlepsza w opisywaniu zapachów, ale nuty zostały już wcześniej wymienione. Zapach jest świeży, ale jest to taka natrętna i wiercąca w nosie świeżość. Z dodatkiem jakiegoś mydła.

No nie wiem, zupełnie nie moja bajka... a szkoda bo chętnie przygarnęłabym ten flakonik
Dam mu jeszcze jedną szansę przy następnej wizycie w perfumerii, ale raczej zdania nie zmienię.
Dziękuję za odp. szkoda tylko że moje obawy były słuszne i sam zapach to nic szczególnie godnego uwagi W sumie tak jak mówisz z takimi nutami nie zapowiadało się szczególnie zachęcająco
I tak jak jak napisała Redhaired Witch świetny pomysł został spaprany
Może za jakąś przystępną cenę przygarnęłabym buteleczkę a tak na marginesie ile kosztowały w tej okazyjnej cenie?
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 07:52   #7
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

nie mam zamiaru nawet wachac tych perfum. przez ten wulkan w zeszlym roku musialam przymusowo przedluzyc urlop i stracilam dodatkowe pieniadze na podroz z powrotem autokarem (23 godziny ).
tak, jestem uprzedzona .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 07:58   #8
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie mam zamiaru nawet wachac tych perfum. przez ten wulkan w zeszlym roku musialam przymusowo przedluzyc urlop i stracilam dodatkowe pieniadze na podroz z powrotem autokarem (23 godziny ).
tak, jestem uprzedzona .
Współczuję podróży ja kiedyś jechałam autokarem do Valencji z Polski i od tego czasu postanowiłam - nigdy więcej w taka długa drogę, takim ślimakiem nie jadę więc w pełni Cię rozumiem; zresztą sama widzisz że niewiele tracisz
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:04   #9
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
zresztą sama widzisz że niewiele tracisz
no, widze - jaki wulkan, takie perfumy.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:19   #10
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
no, widze - jaki wulkan, takie perfumy.
Ojjjj, powiem Ci że ten wulkan to z chęcią bym poznała, a perfumy nie koniecznie (tzn. po wcześniejszej opinii po woli mi przechodzi ) ale ja w ogóle Islandię chciałabym zobaczyć
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:27   #11
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Ojjjj, powiem Ci że ten wulkan to z chęcią bym poznała, a perfumy nie koniecznie (tzn. po wcześniejszej opinii po woli mi przechodzi ) ale ja w ogóle Islandię chciałabym zobaczyć
ja tez chcialam zobaczyc Islandie, ale przyznam, ze jak doszlo do tych perturbacji z wulkanem, stwierdzilam, ze moja stopa tam nie postanie^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 10:58   #12
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie mam zamiaru nawet wachac tych perfum. przez ten wulkan w zeszlym roku musialam przymusowo przedluzyc urlop i stracilam dodatkowe pieniadze na podroz z powrotem autokarem (23 godziny ).
tak, jestem uprzedzona .
Kurcze, niewesoło.
Ja akurat byłam na Islandii dwa miesiące po wybuchu i nocowaliśmy m.in. w miasteczko Vik nieopodal tego wulkanu... Bałam się zasnąć Ale spoko, loty już działały sprawnie, autostrada (jedna jedyna) naprawiona. I lawy sobie nazbierałam
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 20:58   #13
VeniceQueen
Raczkowanie
 
Avatar VeniceQueen
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 57
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez _carlajna_ Pokaż wiadomość
Może za jakąś przystępną cenę przygarnęłabym buteleczkę a tak na marginesie ile kosztowały w tej okazyjnej cenie?
Jak tylko będziesz mieć okazję to koniecznie je przetestuj, może akurat Tobie podpasują. Osobiście zapach bardzo mi się nie podoba, wg. mnie nie ma w nim nic szczególnego. Podkusiłabym się stwierdzić że to taki bardziej irytujący młodszy brat Chanel No.5, które też mi nie podchodzą. Więc może właśnie wielbicielki tego zapachu znajdą coś dla siebie w tworze Gydji...

Z tego co pamiętam to w Hagkaup kosztowały jakieś 13.000 koron islandzkich (po przeliczeniu wychodzi 320 PLN / 79 EUR), podczas dni tax-free można dostać zniżkę do 20%. Czyli mimo wszystko drogo!


Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Kurcze, niewesoło.
Ja akurat byłam na Islandii dwa miesiące po wybuchu i nocowaliśmy m.in. w miasteczko Vik nieopodal tego wulkanu... Bałam się zasnąć Ale spoko, loty już działały sprawnie, autostrada (jedna jedyna) naprawiona.
Obecnie krajowa 'jedynka' nie jest przejezdna, kilka dni temu pojawił się jökulhlaup i powódź zniszczyła most na wschód od Vík.
Dzieje się, dzieje

Edytowane przez VeniceQueen
Czas edycji: 2011-07-14 o 21:12
VeniceQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:34   #14
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez VeniceQueen Pokaż wiadomość
Jak tylko będziesz mieć okazję to koniecznie je przetestuj, może akurat Tobie podpasują. Osobiście zapach bardzo mi się nie podoba, wg. mnie nie ma w nim nic szczególnego. Podkusiłabym się stwierdzić że to taki bardziej irytujący młodszy brat Chanel No.5, które też mi nie podchodzą. Więc może właśnie wielbicielki tego zapachu znajdą coś dla siebie w tworze Gydji...
Przetestować jak najbardziej, ale wątpię żeby nadarzyła się okazja I jeżeli na prawdę są podobne do piątki chanelowej, tej klasycznej to raczej nie polubimy się
Nie wiem... może jak to mówi moja znajowma "do tych perfum trzeba dojrzeć??" (mam na myśli Chanel no.5)

[QUOTE=Z tego co pamiętam to w Hagkaup kosztowały jakieś 13.000 koron islandzkich (po przeliczeniu wychodzi 320 PLN / 79 EUR), podczas dni tax-free można dostać zniżkę do 20%. Czyli mimo wszystko drogo![/QUOTE]

Faktycznie cena niczego sobie promocja że hoho A swoją drogą, ciekawa jestem czy są dostępne w perfumeriach na kontynencie (w sensie Europa), czy gdziekolwiek indziej poza Islandią
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 11:30   #15
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Gydja wypuszcza niedługo koleje perfumy inspirowane islandzką przyrodą nieozywioną, tym razem jest to Vatnajökull, najwiekszy lodowiec (czapa lodowa) Europy, rownież kryjący wybuchową niespodzianke

Jeszcze nie ma podanych nut, ale ma to byc propozcyja dla płci brzydszej wiec moze bedzie ciekawiej i bardziej kompatybilnie ze zobowiazującą nazwą
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 12:12   #16
_carlajna_
Her Worshipfulness
 
Avatar _carlajna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: gazylion lat świetlnych od właściwej
Wiadomości: 3 106
Dot.: EFJ - Eyjafjallajökull by Gydja-"wulkaniczne"perfumy z Islandii-może ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Gydja wypuszcza niedługo koleje perfumy inspirowane islandzką przyrodą nieozywioną, tym razem jest to Vatnajökull, najwiekszy lodowiec (czapa lodowa) Europy, rownież kryjący wybuchową niespodzianke

Jeszcze nie ma podanych nut, ale ma to byc propozcyja dla płci brzydszej wiec moze bedzie ciekawiej i bardziej kompatybilnie ze zobowiazującą nazwą
Oooo! Też jestem ciekawa i trzymam kciuki żeby bylo bardziej"odkrywczo" niż w przypadku tych dla pań
__________________
Mój avatar - ... "I just can't bare to let a gorgeous guy like him out of my sight."
_carlajna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.