Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-13, 05:45   #1591
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Zakupiłąm jeszcze szampon do włosów- ekologiczny;-)
Firmy " L'Arbre vert" do włosów farbownaych, oto skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropylbetaïne, Glycerin, Sodium Chloride, Cocoglucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Benzoate, Coceth-3, Citric Acid, Glycol Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Glycereth-17 Cocoate, Parfum, Maris Sal, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Squalane, Hydrolyzed Algin, Maris Aqua, Chlorella Vulgaris, Silica.
Poproszę o analizę i z góry bardzo dziękuję.
W porównaniu ze składami innych ekologicznych szamponów, ten wygląda średnio. Bardziej jak typowo drogeryjny.
Skład jest standardowy: jako detergnet SLS, złagodzony łagodniejszymi surfaktantami. Na plus wysoko w składzie gliceryna, która trochę zniweluje wysuszające działanie szamponu.
Na plus również użyty konserwant, faktycznie ekologiczny. W szamponie jest kilka składników pielęgnacyjnych: proteiny, algi, wartościowy olej skwalan, sól morka, krzem, ale niestety wszystkie na samym końcu składu. Jest też kationowy kondycjoner, który ułatwi rozczesywanie włosów.

Reasumując: Jak na drogeryjny szampon - ok, jak na ekologiczny - słabo


Niezgodny z CG.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 18:20   #1592
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo dziękuję za szybką analizę;-)
Szampon jest niezgodny z CG, zatem który ze składników, jest silikonem??
Pozdrawiam
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 19:08   #1593
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez cheveux_boucles Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za szybką analizę;-)
Szampon jest niezgodny z CG, zatem który ze składników, jest silikonem??
Pozdrawiam
silikonów tu nie ma, natomiast Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride może wykazywać trudność w zmywaniu, aczkolwiek niewiele go tu.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 11:56   #1594
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

prosze sprawdzcie ten sklad
garnier fructis nutri repair triple nutrition(odzywka do wlosow suchych zniszczonych)z 3 olejkami z avokado karite i z oliwek
sklad
Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis guineensis Oil/ Palm Oil, Behetrimonium Chloride, CI 19140/ Yellow 5, CI 15985/ Yellow 6, Niacinamide, Ribes nigrum Oil/ Black Currant Seed Oil, Saccharum officinarum Extract/ Sugar Cane Extract, Stearamidopropyl Dimethylamine, Olea europea Oil/ Olive Fruit Oil, Chlorhexidine Dihydrochloride, Camellia sinensis Extract/ Camellia sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Pyrus malus Extract/ Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCl, Persea gratissima Oil/ Avocado Oil, Butyrospermum parkii Butter/ Shea Butter, Citric Acid, Citrus medica limonium Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Glycerin, Parfum/ Fragrance.



czy dobrze nawilzy??
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2010-12-15 o 12:04
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 17:05   #1595
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
prosze sprawdzcie ten sklad
garnier fructis nutri repair triple nutrition(odzywka do wlosow suchych zniszczonych)z 3 olejkami z avokado karite i z oliwek
sklad
Skład: Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Elaeis guineensis Oil/ Palm Oil, Behetrimonium Chloride, CI 19140/ Yellow 5, CI 15985/ Yellow 6, Niacinamide, Ribes nigrum Oil/ Black Currant Seed Oil, Saccharum officinarum Extract/ Sugar Cane Extract, Stearamidopropyl Dimethylamine, Olea europea Oil/ Olive Fruit Oil, Chlorhexidine Dihydrochloride, Camellia sinensis Extract/ Camellia sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Pyrus malus Extract/ Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCl, Persea gratissima Oil/ Avocado Oil, Butyrospermum parkii Butter/ Shea Butter, Citric Acid, Citrus medica limonium Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Glycerin, Parfum/ Fragrance.



czy dobrze nawilzy??
Fructis, Nutri-Odbudowa, Odżywka wzmacniająca do włosów suchych, przesuszonych i zniszczonych, Garnier

Fructis Oil Repair, odżywka
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-12-15 o 17:11
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 17:07   #1596
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

piekne wielkie dzieki
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 23:16   #1597
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

odżywki AILE z Kauflanda.
do tej pory wiedziałyśmy, że wszystkie maja taki sam skład, roznia sie jedynie zapachem, ale ostatnio dorwałam dwie inne.

Aile włosy cienkie i delikatne, cynamon i akacja - link do analizy tu
dla porządku i możliwosci porównania przekleje skład:
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Parfum, Polyaquaterium- 7, D-Panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alkohol

Aile włosy normalne vita complex & lotus flower
Skład:
Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Parfum, Panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl alcohol.

Aile, włosy farbowane,vita complex & fresh cherry
Skład:
Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Panthenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl alcohol, Phenethyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzyolmethane, Etylhexyl Salicylate


taka krótka analiza bazująca na poprzedniej analizie syrenki.

baza odżywek jest wszedzie taka sama, czyli:
re-natłuści włosy po myciu (emolient ), wygładzi (antystatyki)

w pierwszej przed zapachem nie ma nic wiecej
w drugiej jest nawilżająca gliceryna, która przy zalozeniu, ze odzywki uzyjemy do mycia powinna w calosci splukac sie z wlosow i nie zaszkodzić tym, ktorym w odzywkach bs szkodzi
w trzeciej to modyfikowany olej rycynowy z tego co znalazlam pelni fukcje: emolient, emulgator,środek powierzchniowo czynny, zagęstnik. jako emulgator i srodek powierzchniowo czynny powinien wspomóc mycie, jako emolient, podobnie jak cetearyl alcohol renatłusci włosy. sam olej rycynowy ma potencjał wzmacniający wlosy.

potem zapach, a wiec to co po nim w ilosciach sladowych

w kazdej z tych odzywek jest pantenol, czyli witamina B5- nawilzy, wzmocni (o ile jest jej tam wystarczająco dużo)
w pierwszej dodatkowo pq, ktory moze ulatwic rozczesywanie, ale nie wiemy jak jest z jego zmywalnością
dalej juz tylko konserwanty i zapachy.

wydaje mi sie ze do mycia nadają się wszystkie, najbardziej jednak numer 2 (do wlosow normalnych)

1 niezgodna z CG (ze wzgledu na pq)
2 i 3 zgodne z CG
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aile.jpg (97,2 KB, 247 załadowań)

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2010-12-15 o 23:33
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 23:50   #1598
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Odżywka do każdego rodzaju włosów 'Lawenda, chaber, dzika róża'

sklad w kwc jest odrobine pomylony

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behetrimonium chloride,
cetrimonium chloride, lavendula angustifolia extract, centaurea cynaus flower extract, rosa caninafruit extract, hydroxyethylcellulose, macadamia ternifolia seed oil, methoxy peg/ppg-7-3 aminopropyl dimethicone, parfum, panthenol, methylparaben, propylparaben, lactic acid.

świetnie się nią myje, niezgodna z CG ze względu na modyfikowany silikon (powinien spłukać się wodą) < methoxy peg/ppg-7-3 aminopropyl dimethicone>

o dokladniejszą analizę proszę ekspertki

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

L'Oreal StudioLine Mineral FX, Krem-Żel Dyscyplinujący ze składnikami mineralnymi

Skład:
Aqua, Polyester-13, Propylene Glycol, Triethanolamine, Alcohol Denat, PEG-40 Hydrogenated Casttor Oil, Carbomer, Phenohyethanol, Magnesium Gluconate, EthylhexylGlycerin, Calcium Gluconate, Limonene, Linalool, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Butyphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Parfum (IL C36150/1)

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2011-02-14 o 12:29 Powód: dodanie linku do kwc
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 16:12   #1599
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

nie mogę nigdzie znaleźć analizy nowej L'biotica BIOVAX Intensywnie regenerującej maseczki (odbudowa osłabionych włosów + proteiny mleczne). znalazłam jakieś inne składy, ten nowy jest bez parabenów, bez SLS

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylochloroisothiazolin one (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Trethanolamine, Hexyl Cinnamal, Potassium Sorbate
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:17   #1600
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Maqua
Źle szukasz...
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=736
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=737
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2010-12-21 o 17:19
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:20   #1601
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

to nie ta.

a ta druga to właśnie stary(?) skład.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 17:44   #1602
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
nie mogę nigdzie znaleźć analizy nowej L'biotica BIOVAX Intensywnie regenerującej maseczki (odbudowa osłabionych włosów + proteiny mleczne). znalazłam jakieś inne składy, ten nowy jest bez parabenów, bez SLS
SLSów to biowaxy nigdy nie mialy

a ta co ci podala bernadka, to wlasnie stara wersja tej.

roznice w skladach pogrubilam, jak widac sa to niewielkie, kosmetyczne raczej zmiany

usunieto ze skladu parabeny - czyli konserwanty, z tym, ze prawdopodobnie zastapione je wieksza dawka pozostalych konserwantow (tutaj pojawia sie dodatkowo potassium sorbate)

usunieto tez ekstrakt z cynamonu, ktory w kosmetykach uzywany jest rozgrzewajaco i sciagajaco, nie wiem dokladnie co akurat robil w masce do wlosow

dodano za to gliceryne (humektant, nawilzy) i jedwab hydrolizowany, który zadziała nawilżajaco i regeneracyjnie ("Uzupełniając naturalną strukturę włosów nadaje im gęstości, puszystości, miękkości i połysku." źródło: mazidla.com)

pozostała czesc analizy Jumaatt pozostaje bez zmian

moim skromnym zdaniem skład zmienil sie delikatnie na plus.

stary sklad: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, triethanolamine, Hexyl Cinnamal.

nowy sklad
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylochloroisothiazolin one (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Trethanolamine, Hexyl Cinnamal, Potassium Sorbate
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:46   #1603
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

wielkie dzięki wielkie zdziwienie przeżyłam w domu jak porównałam składy, że coś tu nie halo ale uspokoiłaś mnie.
a to, że jest bez SLS i parabenów producent głośno krzyczy na opakowaniu
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:56   #1604
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Potrójna moc ziół, Odżywka do każdego rodzaju włosów 'Lawenda, chaber, dzika róża'

sklad w kwc jest odrobine pomylony

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behetrimonium chloride,
cetrimonium chloride, lavendula angustifolia extract, centaurea cynaus flower extract, rosa caninafruit extract, hydroxyethylcellulose, macadamia ternifolia seed oil, methoxy peg/ppg-7-3 aminopropyl dimethicone, parfum, panthenol, methylparaben, propylparaben, lactic acid.

świetnie się nią myje, niezgodna z CG ze względu na modyfikowany silikon (powinien spłukać się wodą) < methoxy peg/ppg-7-3 aminopropyl dimethicone>

o dokladniejszą analizę proszę ekspertki
Standardowy emolientowo-antystatyczny początek, ma wygładzić włosy po myciu, re-natłuścić je, otoczyć filmem, który w jakimś stopniu zatrzyma wodę wewnątrz włosa.
W następnej kolejności mamy kilka ekstraktów: lawenda, bławatek, dzika róża; będą miały działanie antyoksydacyjne, nawilżające, antyseptyczne.

Po zagęszczaczu dodano odrobinę oleju z makadamii oraz silikon o właściwościach kondycjonujących.

Podsumowując będzie mieć działanie wygładzająco-antystatyczne dzięki początkowi emolientowo-antystatycznemu i olejowi, ochronne w zakresie zatrzymania wody wewnątrz włosa (aczkolwiek raczej standardowe), nawilżające i kondycjonujące.

Niezgodna z CG.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
wielkie dzięki wielkie zdziwienie przeżyłam w domu jak porównałam składy, że coś tu nie halo ale uspokoiłaś mnie.
a to, że jest bez SLS i parabenów producent głośno krzyczy na opakowaniu
analizować którąś?
Bo ja się pogubiłam
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 17:58   #1605
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
analizować którąś?
Bo ja się pogubiłam
nie, nie już wszystko wiem co trzeba
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 20:59   #1606
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Poproszę o analizę CONDITIONER MYPA balsam do włosów. Wyszukiwarka mi jej nie znalazła. Oczywiście wzięłam nie to co zamierzałam skład (z opakowania):
Aqua/Water, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Quaternium-27, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Myristate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Linalool, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:23   #1607
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

co myslicie o skladzie tej odzywki
aqua, cetearyl alkohol,quternium87,dimet icone,argania spinosa kernel oil,makadamia ternifolia seed oil,olea europea friut oil, prunus amygdalus dulcis oil, prunus armeniaca kernel oil ,sclerocarya birrea seed oil , sesamum indicum seed oil , panthenol ,lardimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein , hydrolized keratin ,isopropyl myristate ,stearamidopropyl dimetylamine ,glyceryl stearate, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosuifate,propylene glycol ,ceteareth-20,citric acid,phenoxyethanol,polyq aternium-37, dimeticonol,metylparaben, propylene glycol dicaprylate,parfum,ppg-1,linalool,limonene,hexyl cinnamal,cyclometicone,be nzyl salicylate,citronellol,
_______
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:31   #1608
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
co myslicie o skladzie tej odzywki
aqua, cetearyl alkohol,quternium87,dimet icone,argania spinosa kernel oil,makadamia ternifolia seed oil,olea europea friut oil, prunus amygdalus dulcis oil, prunus armeniaca kernel oil ,sclerocarya birrea seed oil , sesamum indicum seed oil , panthenol ,lardimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein , hydrolized keratin ,isopropyl myristate ,stearamidopropyl dimetylamine ,glyceryl stearate, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosuifate,propylene glycol ,ceteareth-20,citric acid,phenoxyethanol,polyq aternium-37, dimeticonol,metylparaben, propylene glycol dicaprylate,parfum,ppg-1,linalool,limonene,hexyl cinnamal,cyclometicone,be nzyl salicylate,citronellol,
_______
Nie powiemy dopóki nie poznamy nazwy
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:47   #1609
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

chcialam najpierw ukryc nazwe a pozniej powiedziec co to ok niech bedzie z nazwa
gliss kur oil nutritive conditioner odzywka do wlosow dlugich z 7 olejkami
to podobno nowa wersja starej i mozliwe ze nie wszedzie jeszcze jest ja ja kupilam u siebie w bxl a w pl jest dostepna od jesieni na KWC tej wersji nie ma
poprosze teraz o opinie na jej temat
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 18:57   #1610
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
L'Oreal StudioLine Mineral FX, Krem-Żel Dyscyplinujący ze składnikami mineralnymi (na razie brak w KWC, zgłoszenie kosmetyku nr 40984)

Skład:
Aqua, Polyester-13, Propylene Glycol, Triethanolamine, Alcohol Denat, PEG-40 Hydrogenated Casttor Oil, Carbomer, Phenohyethanol, Magnesium Gluconate, EthylhexylGlycerin, Calcium Gluconate, Limonene, Linalool, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Butyphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Parfum (IL C36150/1)
Ma dyscyplinować i tak będzie, bo tuż po wodzie mamy filmformer, którego nazwa brzmi podobnie do nazwy materiału otrzymywanego z PCV albo innych plastykowych butelek Poza tym humektant, denat, który rozprowadzi ów polyester i następujące po nim kondycjonery. Ewentualnie w nich doszukiwałabym się tych składników mineralnych - a już szczególnie w podkreślonych - powinny być w nich sole magnezowe i wapniowe.
Nagromadzenie zapachów wszelkiej maści - może podrażniać.

Trudno mi określić, czy zgodna z cg. Jestem jednak sceptyczna, jeśli idzie o ten 2 składnik po wodzie i zalecałabym raczej ostrożność.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mały.JPG (9,2 KB, 9 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2010-12-28 o 19:19
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:18   #1611
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę CONDITIONER MYPA balsam do włosów. Wyszukiwarka mi jej nie znalazła. Oczywiście wzięłam nie to co zamierzałam skład (z opakowania):

Aqua/Water, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Quaternium-27, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Myristate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Linalool, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.
Porządna nawilżająca odżywka z aloesem wysoko w składzie. Większość składu to humektanty, które będą równoważyć wilgoć we włosie, a ucieczkę wody z niego będą próbowały powstrzymać nieliczne emolienty oraz jedno pq.
Wśród humektantów mamy m.in. wit. B5 i B3; znalazła się również wit. E - antyoksydant. Zawieruszył się też nieco dalej filtr UV.

Na czerwono zaznaczyłam skłądniki, na które warto uważać:
pq, które sprawi, że odżywkę można uznać za niezgodną z "ortodoksyjnym" cg,
isopropyl alcohol, który może wysuszać (choć tutaj nie powinien)
sól - są tacy, którzy na nią źle reagują.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00084.jpg (111,6 KB, 6 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:31   #1612
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ma dyscyplinować i tak będzie, bo tuż po wodzie mamy filmformer, którego nazwa brzmi podobnie do nazwy materiału otrzymywanego z PCV albo innych plastykowych butelek Poza tym humektant, denat, który rozprowadzi ów polyester i następujące po nim kondycjonery. Ewentualnie w nich doszukiwałabym się tych składników mineralnych - a już szczególnie w podkreślonych - powinny być w nich sole magnezowe i wapniowe.
Nagromadzenie zapachów wszelkiej maści - może podrażniać.

Trudno mi określić, czy zgodna z cg. Jestem jednak sceptyczna, jeśli idzie o ten 2 składnik po wodzie i zalecałabym raczej ostrożność.
no wlasnie ten polyester mnie martwi. ale tak czy siak - do kreconych wlosow ten specyfik to porazka, moze na krotkie fryzurki wymagajace bardzo mocnego utrwalenia sie sprawdzi, ale nie na dluzsze wlosy.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:56   #1613
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
no wlasnie ten polyester mnie martwi. ale tak czy siak - do kreconych wlosow ten specyfik to porazka, moze na krotkie fryzurki wymagajace bardzo mocnego utrwalenia sie sprawdzi, ale nie na dluzsze wlosy.
Rozumiem, że miałaś/masz go w rękach. Wynikałoby z tego, że rzeczywiście lepkość maksymalna
Osobiście miałabym opory.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 10:34   #1614
ammmm
Wtajemniczenie
 
Avatar ammmm
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 441
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziewczyny jak tak czytam wasze analizy to az oczy przecieram jak Wy sie w tym wszystkim umiecie polapac hihi
brawo fajny jest tez ten wątek...
__________________
Memu ciału wystarczy 36 i 6 ... mojej duszy potrzeba znacznie wiecej...
ammmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 13:17   #1615
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

kupilam taki oto zel fructis structuring with bamboo extract sculpt fix control
czy moze byc ?? nie zaszkodzi wlosom pisze ze nie klei czego nie znosze narazie nie uzylam dzis bedzie 1 raz
oto sklad
aqua,propylene glycol,triethanolamine, vp/va copolymer,carbomer,niacin amide ,phenoxyethanol,peg-40 hydrogenated castor oil, limonene, bambusa vulgaris extract, pentasodium pentetate , linalool; capryl glycol,apple fruit extract, sorbitol,amyl cinnamal, parfum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zel fructis.jpg (16,6 KB, 5 załadowań)
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2010-12-31 o 13:18
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:44   #1616
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Petrole z chlorofilem - lotion

skład :Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, C11-C12, Isoparrafin, Limonen, Pinus Oil, Lactic Acid, Cl 75810

skład z nowej wersji, różni się od składu podanego na KWC

kupiłam lotion zamiast balsamu () ale nie wiem czy mogę jakkolwiek to wykorzystać do kręconych zgodnie z CG
pozdrawiam
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:27   #1617
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo prosze o analizę:
NaturVital szampon z aloesem do włosów wymagających nawilżenia:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, TEA lauryl Sulfate, Cocamidopropyl betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Sodium Lactate, Aloe barbadensis leaf juce, Panthenol, Althaea officinalis root extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium 10, Calcium Pantothernate (vit B3), Inositol (vit B7), Biotin(vit H), Retinol (vit A), Tocopheryl Acetate (vit E), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Arachidonate (vit F), Isosteramide MIPA, Benzoic Acid, Propylene Glycol, Glycol Distearate, PEG-55, Cocamide DEA, Parafum (fragrance), Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Disodium EDTA

Z góry dziękuję
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:34   #1618
eweste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

A czy taka baza szamponowa ze strony www. ecospa.pl nadawałaby się do delikatnego oczyszczania włosów kręconych?

Baza szamponowa EKOLOGICZNA
Składniki
Sok z liści aloesu*, Glukozyd decylowy, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betaine), Guma ksantanowa, Fenoksyetanol, Kwas cytrynowy, Kwas benzoesowy, Kwas dehydrooctowy
eweste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:31   #1619
cheveux_boucles
Raczkowanie
 
Avatar cheveux_boucles
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: fr
Wiadomości: 58
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziewczyny zakupilam i odkrylam kolehna francuska firme, wydaje mi sie ze szampon jest dosc dobry, bo pierwszym skladnikiem nie jest woda
cena 100 ml - 13 euro
firmaPHYTEOL szampon do wlosow przeciwlupiezowy
niestety nie moge skopiowac skladnikow, sa dostepne na tej strnonie pod nazwa
"composant". http://www.parafemina.com/PHYTEOL-IN...8,4410918.html
dziekuje z gory za analize i pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

pod nazwa " composition"
cheveux_boucles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:59   #1620
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
Petrole z chlorofilem - lotion

skład :Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, C11-C12, Isoparrafin, Limonen, Pinus Oil, Lactic Acid, Cl 75810

skład z nowej wersji, różni się od składu podanego na KWC

kupiłam lotion zamiast balsamu () ale nie wiem czy mogę jakkolwiek to wykorzystać do kręconych zgodnie z CG
pozdrawiam
Możesz go wykorzystać do wcierek na skalp celem wzmocnienia włosów.
Lotion zawiera alkohol i glikol, które są rozpuszczalnikami dla innych substancji oraz promotorami przejścia: pomagają substancjom aktywnym wniknąć w głąb skóry. W dalszej kolejności pochodna parafiny, składnik zapachowy, olejek sosnowy (działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie) i kwas mlekowy (reguluje pH, nawilża).
Można by go urozmaicić np. gliceryną lub pantenolem, keratyną czy jakimś ekstraktem.

Za Kosmetolog1:
uwaga: alkohol skażony jest ftalanem dietylu- substancją o udowodnionym działaniu hormonalnym

Zgodny z CG.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.