Mamy styczniowe 2017 - część I - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-06, 17:37   #1
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794

Mamy styczniowe 2017 - część I


Mamy styczniowe 2017 - część I




Jeśli też jesteś jedną z nas, odezwij się i jeśli chcesz znaleźć się na naszej liście napisz do mnie PW z wymaganymi informacjami

Lista styczniowych mam:
Karoloo - Karolina, 31 lat, TP 04.01, CC 8.12 - ZOSIA i KLARA
obca7 - Patrycja, 30 lat, TP 30.12, CC 16.12 - WOJTUŚ
iwona335 - Iwona, 28 lat, TP 02.01, SN 18.12 - ALICJA
camilla21 - Kamila, 23 lata, TP 10.01 - SN 21.12 - VICTORIA
Kyiia - 28 lat, TP 12.01 - SN 25.12 - synek
zie_l_ona - Kamila, 31 lat, TP 20.01 - SN 28.12 - synek
surka - Kasia, 30 lat, TP 09.01 - SN 30.12 - POLA
MrsDorota - Dorota, 29 lat, TP 30.12 - SN 8.01 - synek
Orlica - Dominika, 25 lat, TP 13.01 - SN 9.01 - WIKTORIA
dontbesoshine - Kasia, 17 lat, TP 03.01 - SN 10.01 - ANTOŚ
chupacabra88 - Weronika, 27 lat, TP 10.01 - SN 11.01 - ANTOŚ
julia1612 - Julia, 28 lat, TP 12.01 - SN 11.01 - GRZEŚ
ona10101 - Milena, 28 lat, TP 25.01 - 13.01 - synek
cornflower_girl - Aga, 29 lat, TP 11.01 - 14.01 - synek
Candid - Dorota, 30 lat, TP 18.01 - CC 18.01 - DOMINIK
wild_girl1 - Dominika, 27 lat, TP 12.01 - SN 19.01 - JULKA
Konkardia - 27 lat, TP 13.01 - SN 19.01 - córka
hope2016 - Hope, TP 12.01 - SN 20.01 - MAJA
Magbes - SN 22.01 - MATEUSZ
Lidka99 - Lidka, 27 lat, TP 22.01 - SN 23.01 - IGA
donka_bez_ogonka - Dominika, 26 lat, TP 27.01 - SN 23.01 - PATRICK
chiare - TP 27.01 - 23.01 SN - KACPER
ItsyBitsyTeenieWeenie - Gosia, 28 lat, TP 28.01 - SN 23.01 - córka
Moniczi - Monika, 28 lat, TP 31.01 - SN 25.01 - NIKOŚ
KPZ - Karolina, 27 lat, TP 18.01 - SN 27.01 - PIOTRUŚ
Amalte - TP 25.01
Agnes_K - Agnieszka, 35 lat, TP 26.01 - KRZYSIO
furjatka - Agata, 26 lat, TP 27.01 - CC 29.01. MIKOŁAJ
lusiaUk - Lusia, 25 lat, TP 28.01 - SN 31.01 - SARAH
pequenina_ - Asia, 24 lata, TP 29.01 - SN 05.02 - FRANEK
NiEBiE - Daria, 30 lat, tp 30.01 - CC 26.01 - BARTUŚ
paolinika -
Melburne - CC - 15.01 - Córeczka

Edytowane przez Moniczi
Czas edycji: 2017-02-08 o 17:52
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 20:27   #2
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Hello!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 21:32   #3
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I



Położna dziś znowu u nas była... Młody waży 4640g Także się chwalę, a co
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 21:52   #4
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość


Położna dziś znowu u nas była... Młody waży 4640g Także się chwalę, a co
Sporo
My mamy położna w środę, ciekawe ile będzie ważył. Właśnie od 1.5 h ssie cyca, raz przysnal ale się rozbudzil i jazda od nowa. Ciężka noc przed nami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 23:26   #5
ona10101
Raczkowanie
 
Avatar ona10101
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

hej. Czyli piszemy już tu???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 19.11.2005r.
Nasze zaręczyny 12.04.2009r.
Nasz ślub 22.05.2010r.
Adaś ur. 25.02.2012r.
ona10101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 00:11   #6
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Mój nie śpi od ok 22.30 i też chce tylko cyca Cmokac.a mi się już chce spaaaaac.czuje się wydojona do cna. ...obalił dwa cyce i dalej cmoka i spalby przy piersi...
Dziewczyny dała któraś smoczek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez magbes
Czas edycji: 2017-02-07 o 00:13
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 02:27   #7
ona10101
Raczkowanie
 
Avatar ona10101
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Mój nie śpi od ok 22.30 i też chce tylko cyca Cmokac.a mi się już chce spaaaaac.czuje się wydojona do cna. ...obalił dwa cyce i dalej cmoka i spalby przy piersi...
Dziewczyny dała któraś smoczek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daje smoka. Zawsze coś tam pocyca, ale szybko wypluwa. U nas jazda jak co noc. Właśnie dziecko przebrałam całkowicie bo jakimś cudem zesikal się bokiem ze ciuszki mokre, nakarmilam, odpłynął we śnie, zadowolona ze od razu usnął a tu nagle słyszę jak robi kupę... więc znowu na przewijak, przebieram i odłożony do łóżeczka oczywiście niezadowolony marudzi... aj jaj jaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 19.11.2005r.
Nasze zaręczyny 12.04.2009r.
Nasz ślub 22.05.2010r.
Adaś ur. 25.02.2012r.
ona10101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 03:34   #8
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Nam się też przesikiwal często już bokiem i dziś weszliśmy w pampers 2. Myślę że to mogła być wina już za małych pieluch. Póki co jest ok.i ubranka suche..
Mati zasnął o 00.40.... teraz kupa zmiana pieluchy i karmimmy. Tzn już pojadl i będę odkładać i modlę się żeby spał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 06:50   #9
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Też w trudnych chwilach daje smoka, np wczoraj po 2 h ssania dla ssania. Zawinęłam ciasno w kocyk, dałam smoczek, zgasilam światło, przytulaliłam i spał.
Potem karmienie ok 2 i nie budziłam aż do 6. .

Dziś idziemy do doradcy laktacyjnej bo mam problem z przystawieniem do lewej piersi. Najpierw się na nią darł, kilka dni akceptował a teraz znowu nie potrafi jej zassać a ja mu jej podać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 06:52   #10
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Witam się na odchowalni ale fajnie
Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Mój nie śpi od ok 22.30 i też chce tylko cyca Cmokac.a mi się już chce spaaaaac.czuje się wydojona do cna. ...obalił dwa cyce i dalej cmoka i spalby przy piersi...
Dziewczyny dała któraś smoczek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My nie daliśmy smoka i nie zapowiada się, że będziemy. Na chwilę obecną nie widzę potrzeby.

Natomiast widzę potrzebę przeorganizowania spania w nocy bo na razie jest masakra.
Mała śpi z nami w łóżku w mojej poduszce ciążowej. Jej pokój jej wyłączony z użytkowania bo 2 dni przed porodem odkryliśmy mega mokra plamę na scianie- grzejnik z łazienki gdzieś podcieka i przebiło się do pokoiku młodej...Więc TŻ wykul dziurę w ścianie i obserwujemy skąd to cieknie:/
Jak pech to pech:/
Chyba uruchomimy bujaczek. Ciekawe czy będzie chciała w nim spać i da się odłożyć, bo ostatnio kwekala....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 07:53   #11
camilla21
Rozeznanie
 
Avatar camilla21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Mój nie śpi od ok 22.30 i też chce tylko cyca Cmokac.a mi się już chce spaaaaac.czuje się wydojona do cna. ...obalił dwa cyce i dalej cmoka i spalby przy piersi...
Dziewczyny dała któraś smoczek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daje smoka, ale młoda nie zawsze chce ssać. Najczęściej jest używany na spacerach. W domu podaje go,ale zazwyczaj kończy się wypluwaniem..



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
VICTORIA 21-12-16

Drugie szczęście Tp. 19.05.2019
camilla21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 08:39   #12
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

U nas egzemplarz bezsmoczkowy. A z tym przebieranien to samo - mąż właśnie przewinal, zaczynamy jeść. 10 min i już ze trzy kleksy słyszałam

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:15   #13
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Ja daję smoczek jak Niko juz tylko ciumka na piersi a nie je aktywnie. Potem jak przysnie to wyciągam
Wczoraj moj mąż go wykapal i chyba lubi wodę bo to kolejny raz było bez krzykow ja nie umiem go kąpać bo panicznie boję się zeby mi się nie wyslizgnal :/
A i łuszczy mu się skóra na stopach, czym to smarować?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Moniczi
Czas edycji: 2017-02-07 o 10:18 Powód: Dopisek
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:38   #14
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Nasz też lubi się kąpać. póki co robimy tao razem, Tż trzyma, a ja myje.
U nas też się łuszczy skóra na stopach i dłoniach o stosujemy krem z ziajki ale jeszcze super poprawy nie ma.
https://www.feedo.pl/ziaja-ziajka-kr...FZOUGAodQdEDxQ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:43   #15
ona10101
Raczkowanie
 
Avatar ona10101
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Nam się też przesikiwal często już bokiem i dziś weszliśmy w pampers 2. Myślę że to mogła być wina już za małych pieluch. Póki co jest ok.i ubranka suche..
Mati zasnął o 00.40.... teraz kupa zmiana pieluchy i karmimmy. Tzn już pojadl i będę odkładać i modlę się żeby spał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też już używamy pieluszek rozmiar 2 a i tak się przesikuje, a co najgorsze to zdarza się to tylko w nocy, w dzień nie... Może po prostu niedokładnie zakładam ze zmęczenia

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Ja daję smoczek jak Niko juz tylko ciumka na piersi a nie je aktywnie. Potem jak przysnie to wyciągam
Wczoraj moj mąż go wykapal i chyba lubi wodę bo to kolejny raz było bez krzykow ja nie umiem go kąpać bo panicznie boję się zeby mi się nie wyslizgnal :/
A i łuszczy mu się skóra na stopach, czym to smarować?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kąpiesz na gąbce czy bezpośrednio w wanience? Mojemu Kacprowi też się skóra luszczy na nóżkach i smaruje tylko zwykła oliwka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 19.11.2005r.
Nasze zaręczyny 12.04.2009r.
Nasz ślub 22.05.2010r.
Adaś ur. 25.02.2012r.
ona10101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:58   #16
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Ja daję smoczek jak Niko juz tylko ciumka na piersi a nie je aktywnie. Potem jak przysnie to wyciągam
Wczoraj moj mąż go wykapal i chyba lubi wodę bo to kolejny raz było bez krzykow ja nie umiem go kąpać bo panicznie boję się zeby mi się nie wyslizgnal :/
A i łuszczy mu się skóra na stopach, czym to smarować?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz też ma suchą skórkę. Smaruję go olejkiem migdałowym.jeszcze może można kokosowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:22   #17
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Sporo
My mamy położna w środę, ciekawe ile będzie ważył. Właśnie od 1.5 h ssie cyca, raz przysnal ale się rozbudzil i jazda od nowa. Ciężka noc przed nami.
Mój to Aniołek jeśli chodzi o nocki. Karmię między 21.30-22.30 (w zależności jak mi się obudzi) potem przebudza się około 1.30 i po karmieniu śpi do 6.30-7.00

Położna twierdzi że takie przerwy w nocy gdzie śpi 4-5h są za długie i powinnam wybudzać ALE dziecko dobrze mi przybiera, jest spokojne, ładnie ssie, póki co nie mam problemu z karmieniem - w sensie jakieś zastoje czy coś... Skoro taki ma rytm gdzie się w nocy budzi to nie będę mu go zakłócać. Tym bardziej że on już ze 3-4 tygodnie tak "funkcjonuje". No i to że w nocy je rzadziej nadrabia w ciągu dnia. Żąda piersi co 1.5-2h, w porywach co 3h.

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Też w trudnych chwilach daje smoka, np wczoraj po 2 h ssania dla ssania. Zawinęłam ciasno w kocyk, dałam smoczek, zgasilam światło, przytulaliłam i spał.
Potem karmienie ok 2 i nie budziłam aż do 6. .

Dziś idziemy do doradcy laktacyjnej bo mam problem z przystawieniem do lewej piersi. Najpierw się na nią darł, kilka dni akceptował a teraz znowu nie potrafi jej zassać a ja mu jej podać.
Serio tak ciasno zwijasz w kocyk? Ja zostawiam luz, robię niby taki "rożek" ale łapkami spokojnie może machać Smoka daję i nie daję... tak naprawdę pierwszy raz dostał go przedwczoraj a i tak wypluł go po 10-15 minutach jak tylko usnął.

I mam ten sam problem z karmieniem. Pytałam położną co mogę zrobić żeby chętniej chwytał lewą pierś. No i będziemy próbować chociaż Młody ma na nią focha. Raz że jest trochę większa od prawej, dwa to otoczka wokół brodawki jest jakby grubsza "bardziej skórzasta" i ciężko mu ją chwycić. A trzy mi samej wygodniej przystawić go do prawej piersi... jestem praworęczna i jakoś "pewniej się czuję" trzymając go prawą ręką.
Położna doradziła odciąganie odrobiny mleka + rozprowadzenie po brodawce i do tego masaż który "troszkę powinien zmiękczyć otoczkę i wyciągnąć bardziej sutka". Zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Ja daję smoczek jak Niko juz tylko ciumka na piersi a nie je aktywnie. Potem jak przysnie to wyciągam
Wczoraj moj mąż go wykapal i chyba lubi wodę bo to kolejny raz było bez krzykow ja nie umiem go kąpać bo panicznie boję się zeby mi się nie wyslizgnal :/
A i łuszczy mu się skóra na stopach, czym to smarować?
Podobno przez pierwsze tygodnie nie powinno się niczego używać do takiej suchej i łuszczącej się skóry. Ona po prostu musi się złuszczyć. Nam też już tylko minimum na stopach zostało.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:35   #18
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Mój to Aniołek jeśli chodzi o nocki. Karmię między 21.30-22.30 (w zależności jak mi się obudzi) potem przebudza się około 1.30 i po karmieniu śpi do 6.30-7.00

Położna twierdzi że takie przerwy w nocy gdzie śpi 4-5h są za długie i powinnam wybudzać ALE dziecko dobrze mi przybiera, jest spokojne, ładnie ssie, póki co nie mam problemu z karmieniem - w sensie jakieś zastoje czy coś... Skoro taki ma rytm gdzie się w nocy budzi to nie będę mu go zakłócać. Tym bardziej że on już ze 3-4 tygodnie tak "funkcjonuje". No i to że w nocy je rzadziej nadrabia w ciągu dnia. Żąda piersi co 1.5-2h, w porywach co 3h.



Serio tak ciasno zwijasz w kocyk? Ja zostawiam luz, robię niby taki "rożek" ale łapkami spokojnie może machać Smoka daję i nie daję... tak naprawdę pierwszy raz dostał go przedwczoraj a i tak wypluł go po 10-15 minutach jak tylko usnął.

I mam ten sam problem z karmieniem. Pytałam położną co mogę zrobić żeby chętniej chwytał lewą pierś. No i będziemy próbować chociaż Młody ma na nią focha. Raz że jest trochę większa od prawej, dwa to otoczka wokół brodawki jest jakby grubsza "bardziej skórzasta" i ciężko mu ją chwycić. A trzy mi samej wygodniej przystawić go do prawej piersi... jestem praworęczna i jakoś "pewniej się czuję" trzymając go prawą ręką.
Położna doradziła odciąganie odrobiny mleka + rozprowadzenie po brodawce i do tego masaż który "troszkę powinien zmiękczyć otoczkę i wyciągnąć bardziej sutka". Zobaczymy.



Podobno przez pierwsze tygodnie nie powinno się niczego używać do takiej suchej i łuszczącej się skóry. Ona po prostu musi się złuszczyć. Nam też już tylko minimum na stopach zostało.
Ja też zaczęłam pozwalać w nocy na dłuższe przerwy, jutro ważenie i zobaczymy, czy może tak zostać.

Zawijam bardzo ciasno, robimy z niego ludzką tortille tylko główka wystaje. Lubi to i przeważnie wtedy się uspokaja. Teraz zamówiłam otulacz motherhood, bo trochę się boję że w kocyku może być mu za gorąco.

Właśnie msm tak samo, że łatwiej mi operować prawa ręka i prawa pierś lapie bez problemu.
w lewej mam mniejszy sutek i smarowanie pokarmem oraz wyciąganie sutka laktatorem nie pomaga. 2 dni chwytal ja, a teraz znowu problem. Taki się sztywny przy niej robi, że po kilku próbach nawet prawa ręka w pozycji krzyżowej nie mam siły i się poddaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:47   #19
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ja też zaczęłam pozwalać w nocy na dłuższe przerwy, jutro ważenie i zobaczymy, czy może tak zostać.

Zawijam bardzo ciasno, robimy z niego ludzką tortille tylko główka wystaje. Lubi to i przeważnie wtedy się uspokaja. Teraz zamówiłam otulacz motherhood, bo trochę się boję że w kocyku może być mu za gorąco.

Właśnie msm tak samo, że łatwiej mi operować prawa ręka i prawa pierś lapie bez problemu.
w lewej mam mniejszy sutek i smarowanie pokarmem oraz wyciąganie sutka laktatorem nie pomaga. 2 dni chwytal ja, a teraz znowu problem. Taki się sztywny przy niej robi, że po kilku próbach nawet prawa ręka w pozycji krzyżowej nie mam siły i się poddaję.
No to mój nie musi być tak zawijany. Spokojnie śpi, nie wybudza się jak tam gdzieś łapki fruwają. Zresztą ręce też już dużo spokojniejsze niż na początku.

Ja z obu karmię "spod pachy". Tak mi najwygodniej w tej chwili. Mościmy się między poduszkami i tak większość dnia spędzamy. Pozycja klasyczna czy krzyżowa tylko jak jesteśmy poza domem i nie mam żadnej poduszki żeby się z nim ułożyć.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 11:54   #20
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Nareszcie odchowalnia

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Dziewczyny dała któraś smoczek?
Ja nie daję, ale też nie ma potrzeby, bo Mały jak tylko przestanie aktywne ssać, to sam odpada od piersi.

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
U nas egzemplarz bezsmoczkowy. A z tym przebieranien to samo - mąż właśnie przewinal, zaczynamy jeść. 10 min i już ze trzy kleksy słyszałam
Skąd ja to znam.. A najgorzej jak zmienię pieluchę i już już zapinam nową i słyszę bąka... Cała zabawa od razu na nowo

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Nasz też ma suchą skórkę. Smaruję go olejkiem migdałowym.jeszcze może można kokosowym?
Ja czasami daję olej kokosowy do kąpieli. Dodatkowo ze 3 razy smarowałam Małego kremem nawilżającym, ale mojemu skóra się raczej nie łuszczy, tylko ma trochę suchą na stópkach.

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Zawijam bardzo ciasno, robimy z niego ludzką tortille tylko główka wystaje. Lubi to i przeważnie wtedy się uspokaja. Teraz zamówiłam otulacz motherhood, bo trochę się boję że w kocyku może być mu za gorąco.
U mnie bez szans na otulacz, a tak mi się podobały. Mały musi mieć możliwość kopania nogami i machania rękami. Na szczęście wyrzuty rączek go raczej nie budzą. W rożku wytrzymał może minutę. Śpi w śpiworku.
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 11:57   #21
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

My zawijamy tylko w wieczory gdy jest wyjątkowo niespokojny. A tak to śpi swobodnie pod kocykiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 12:17   #22
Melburne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cześć pewnie nikt nie pamięta mnie bo mało się udzielalam😊 15.01 przyszła na świat moja córka 3105 waga 55dl. Nie chciałam pisać o porodzie bo to dla mnie trauma mimo że wiele kobiet miewasz gorzej , dlatego się nie chwalilam. Porod cc dzięki Bogu ale najpierw mnie wymeczyli doszłam do 9cm zrozwarcia i myślałam że konam ale dziecku spadło tętno w dodatku owinięte pepowina zielone wody i zdecydowali o cc. Bardzo szybko doszłam do siebie jeśli jeszcze będę miała dzieci to tylko cc , chylę czoła tym które urodziły SN. Przy porodzie był Tż i bardzo pomagał. Porod był na tyle duża trauma ze jak wybudzilam się z narkozy i pielęgniarki zapytały czy chce zobaczyć mała odmowilam😢 byłam psychicznie i fizycznie wyczerpana. Sto tysięcy razy sprawdzanie podczas porodu czy ta szyjka się rozwarla co cholernie bolało , masakra.

Po porodzie pomoc położnych praktycznie zerowa , mam wrażenie ze pracują tam za karę empatie zostawiają w domu. Prenetsje zw łóżko nie zascielone jakby to było najważniejsze dla kogoś kto ma trudności z poruszaniem po cc a musi się zająć własnym dzieckiem.

Wybaczcie mi ten mało optymistyczny post ,ale potrzebowałam gdzieś to powiedzieć. Na szczęście po przyjściu ze szpitala tendencja wzrostowa w każdym temacie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Melburne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 12:35   #23
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Ja zapomniałam o tym owijaniu, w szpitalu położne non stop robiły z Małego ludzką glizde wczoraj sobie przypomniałam i tez jakby spokojniejszy. A co do karmienia jeśli wam ręce omdlewaja to gorąco polecam rogala do karmienia. Macie wolne obydwie ręce i jest bajka.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Melburne Pokaż wiadomość
Cześć pewnie nikt nie pamięta mnie bo mało się udzielalam😊 15.01 przyszła na świat moja córka 3105 waga 55dl. Nie chciałam pisać o porodzie bo to dla mnie trauma mimo że wiele kobiet miewasz gorzej , dlatego się nie chwalilam. Porod cc dzięki Bogu ale najpierw mnie wymeczyli doszłam do 9cm zrozwarcia i myślałam że konam ale dziecku spadło tętno w dodatku owinięte pepowina zielone wody i zdecydowali o cc. Bardzo szybko doszłam do siebie jeśli jeszcze będę miała dzieci to tylko cc , chylę czoła tym które urodziły SN. Przy porodzie był Tż i bardzo pomagał. Porod był na tyle duża trauma ze jak wybudzilam się z narkozy i pielęgniarki zapytały czy chce zobaczyć mała odmowilam😢 byłam psychicznie i fizycznie wyczerpana. Sto tysięcy razy sprawdzanie podczas porodu czy ta szyjka się rozwarla co cholernie bolało , masakra.

Po porodzie pomoc położnych praktycznie zerowa , mam wrażenie ze pracują tam za karę empatie zostawiają w domu. Prenetsje zw łóżko nie zascielone jakby to było najważniejsze dla kogoś kto ma trudności z poruszaniem po cc a musi się zająć własnym dzieckiem.

Wybaczcie mi ten mało optymistyczny post ,ale potrzebowałam gdzieś to powiedzieć. Na szczęście po przyjściu ze szpitala tendencja wzrostowa w każdym temacie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje serdeczne i współczuję traumy. Trochę rozumiem bo choć ja miałam spoko położne to sytuacja przy porodzie podobna - miałam już 10 cm i parlam i niestety dopiero wtedy się okazało ze musi być cc. Także się śmieje ze ja po jednym porodzie mogę wiele opowiedzieć i o SN i o CC choć niestety najpiękniejszej części SN nie było mi dane poznać. Najważniejsze że jesteście już razem, zdrowi i szczęśliwi.

Zachowanie położnych po porodzie w szpitalu karygodne
Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj

Edytowane przez furjatka
Czas edycji: 2017-02-07 o 12:36
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:00   #24
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Melbourne gratuluję córci, która na świat przyszła w moje urodziny.
Rozumiem Twoja traume, mój poród sn też skończył się cc i było mi bardzo ciężko. Badanie szyjki wspominam jak nabijanie na pal.

Moje polozne były mile, chociaż nie raz płakałam przez ich różne opinie na temat kp i mm. Ja w szpitalu pokarmu nie miałam ani kropelki, a w domu od razu zaczęłam karmić.
Brakowało mi pomocy przy obsłudze maluszka, nikt nic nie pokazał, nie było też mowy o zabraniu go na trochę żeby odpocząć.
Na szczęście miałam na sali 2 świetne dziewczyny które bardzo mi pomogły również psychicznie.

No i łóżka były straszne! Wysokie, twarde, regulowane za pomocą dźwigni, więc przy opieraniu się i uniesieniu dźwigni leciało się nagle do poziomu. nie było też na czym się podeprzec w trakcie wstawania. Koszmar!
Już na ginekologii były normalne nowoczesne łóżka, a na położnictwie coś takiego.

Furjatka ja karmię na mojej poduszce ciążowej.
I też uważam że przeszłam 2 porody, a z sn doświadczyłam niestety najgorszej części.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:13   #25
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

NiEBiE u mnie były te same łóżka! Ja z moim 158 cm musiałam z niego zeskakiwac do kapci i myślałam że mi coś pęknie.. a ta dźwignia cholerna... będąc na łóżku nie szło jej obsłużyć trzeba było wstać :/

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:17   #26
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
A i łuszczy mu się skóra na stopach, czym to smarować?
smarowałam oliwką i już się pięknie złuszczyło.

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Zawijam bardzo ciasno, robimy z niego ludzką tortille tylko główka wystaje. Lubi to i przeważnie wtedy się uspokaja. Teraz zamówiłam otulacz motherhood, bo trochę się boję że w kocyku może być mu za gorąco.
Antek też lubił otulanie, ale do czasu gdy zaczęły się problemy z brzuszkiem. Teraz musi mieć wolne bioderka, żeby nóżki podnosić do brzuszka w pozycji na pleckach. to mu pomaga wydusić zalegającego pierda

Do rozpiski w pierwszym poście: Weronika, lat 27, syn Antoni, ur. 11.01.2017 r. SN o godz. 15:00, 3480 g 55cm

U nas ciężka noc, pomijam fakt że co godz miałam pobudkę (w tyg tylko ja wstaję do małego bo mąż musi choć trochę się wyspać do pracy, ale za każdym razem pyta czy pomóc ;-) Mały od 3 dni bardzo pobudzony, zaczął więcej widzieć, lepiej słyszy, wodzi wzrokiem, bardziej się skupia, nawet w dwie łąpki potrafi chwycić butelkę przy karmieniu. Mam wrażenie że weszliśmy w 1 skok rozwojowy. Czy te skoki są zawsze w tych określonych tygodniach czy może być kilka dni różnicy? Nam jutro pykną skończone 4 tyg, zacznie się 5 tydz. Nerwowo śpi, chce się więcej przytulać, je częściej mniejsze porcje... do tego wzdęcia ma. Wczoraj bylo widać że bardzo go boli brzuszek więc daliśmy mu kropelki i pomogło, ale biedy męczył się całą noc. Musi wtedy leżeć na plecach dlatego śpi z nami, lampka włączona a ja czujka przez całą noc czy aby nie ulewa... tak mi go żal gdy go boli ehh

co do smoczka - my jesteśmy na butelce więc smoczek jakoś nam nie straszny ;-) moja mama wpycha mu go co chwilę, ale on i tak wypluwa, ja daję tylko jak już jest bardzo zdenerwowany, pociumka i wypluwa. A i miałam z kilku firm i na początku wyparzyłam po jednym z aventu, nuka, lovi, dr brownsa i mu podawałam - jak przestawał ciągnąć a smoczek zostawał w buzi to odrzucałam. Został smoczek z lovi, najbardziej mu przypadł do gustu a tak jak mówię jak przestaje ssać to albo sam wypluwa albo mu wypada, a nie ciągle tkwi w gębie

A ja mam takie pytanie i nie wiem czy lepiej tu je zadać czy na fb. Powiedzcie mi co się Wam sprawdziło, a co nie. Jakieś hity i kity wyprawkowe. Hmm? Może jakieś gadżety ułatwiające życie??
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:35   #27
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

chupa, my już po ty pierwszym skoku. Moja położna mówiła, że te tygodnie są orientacyjne. Teoretycznie, mój Mały powinien mieć skok później, bo urodził się wcześniakiem, a miał jeden w 3 tyg, a kolejny w 5 tyg. Ja cały czas daję espumisan (co drugie karmienie), bo inaczej nie mogliśmy zwalczyć bólów brzuszka. No i mój ulewa w zasadzie od drugiego tygodnia, już przestałam się tym martwić. Pilnuję tylko, żeby zasypiał z główką na bok i tyle.

U mnie w wyprawce zaskakująco dobrze sprawdzają się książeczki kontrastowe i chusta (nie sądziłam, że to tak super uspokaja dziecko). No i Szumiś - rewelacja! Z ciuszków na co dzień używam tylko body, pajace i t-shirty. Cała reszta leży nieużywana. Śpiochy, kaftaniki, półśpiochy - ubrałam dosłownie po razie na próbę i leżą. Poza tym, to jakiś specjalnych gadżetów na razie nie używamy, za wcześnie na to Ale zaczynam rozglądać się za zabawkami rozwojowymi - macie coś do polecenia?
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:46   #28
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez Melburne Pokaż wiadomość
Cześć pewnie nikt nie pamięta mnie bo mało się udzielalam😊 15.01 przyszła na świat moja córka 3105 waga 55dl. Nie chciałam pisać o porodzie bo to dla mnie trauma mimo że wiele kobiet miewasz gorzej , dlatego się nie chwalilam. Porod cc dzięki Bogu ale najpierw mnie wymeczyli doszłam do 9cm zrozwarcia i myślałam że konam ale dziecku spadło tętno w dodatku owinięte pepowina zielone wody i zdecydowali o cc. Bardzo szybko doszłam do siebie jeśli jeszcze będę miała dzieci to tylko cc , chylę czoła tym które urodziły SN. Przy porodzie był Tż i bardzo pomagał. Porod był na tyle duża trauma ze jak wybudzilam się z narkozy i pielęgniarki zapytały czy chce zobaczyć mała odmowilam😢 byłam psychicznie i fizycznie wyczerpana. Sto tysięcy razy sprawdzanie podczas porodu czy ta szyjka się rozwarla co cholernie bolało , masakra.

Po porodzie pomoc położnych praktycznie zerowa , mam wrażenie ze pracują tam za karę empatie zostawiają w domu. Prenetsje zw łóżko nie zascielone jakby to było najważniejsze dla kogoś kto ma trudności z poruszaniem po cc a musi się zająć własnym dzieckiem.

Wybaczcie mi ten mało optymistyczny post ,ale potrzebowałam gdzieś to powiedzieć. Na szczęście po przyjściu ze szpitala tendencja wzrostowa w każdym temacie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję.współczuję porodu i kiepskiej pomocy w szpitalu....
Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Ja zapomniałam o tym owijaniu, w szpitalu położne non stop robiły z Małego ludzką glizde wczoraj sobie przypomniałam i tez jakby spokojniejszy. A co do karmienia jeśli wam ręce omdlewaja to gorąco polecam rogala do karmienia. Macie wolne obydwie ręce i jest bajka.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------


Gratulacje serdeczne i współczuję traumy. Trochę rozumiem bo choć ja miałam spoko położne to sytuacja przy porodzie podobna - miałam już 10 cm i parlam i niestety dopiero wtedy się okazało ze musi być cc. Także się śmieje ze ja po jednym porodzie mogę wiele opowiedzieć i o SN i o CC choć niestety najpiękniejszej części SN nie było mi dane poznać. Najważniejsze że jesteście już razem, zdrowi i szczęśliwi.

Zachowanie położnych po porodzie w szpitalu karygodne
Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Pierwsza corcie tylko na rogalu karmiłam Ale ona dość długo ssala. Teraz jeszcze ani razu nie użyłam.mały ssie szybko i po Max 10 min już najedzony.pomijam oczywiście ciumkanie dla ciumkania. ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:52   #29
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Gratuluję.współczuję porodu i kiepskiej pomocy w szpitalu....

Pierwsza corcie tylko na rogalu karmiłam Ale ona dość długo ssala. Teraz jeszcze ani razu nie użyłam.mały ssie szybko i po Max 10 min już najedzony.pomijam oczywiście ciumkanie dla ciumkania. ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo mój to potrafi i godzinę wisieć... ale 20 min to minimum.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Ja gadżetów nie mam, ten rogal jedynie i się sprawdza. I monitor oddechu, daje mi to jakiś spokój wewnętrzny.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 13:53   #30
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część I

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
smarowałam oliwką i już się pięknie złuszczyło.

Antek też lubił otulanie, ale do czasu gdy zaczęły się problemy z brzuszkiem. Teraz musi mieć wolne bioderka, żeby nóżki podnosić do brzuszka w pozycji na pleckach. to mu pomaga wydusić zalegającego pierda

Do rozpiski w pierwszym poście: Weronika, lat 27, syn Antoni, ur. 11.01.2017 r. SN o godz. 15:00, 3480 g 55cm

U nas ciężka noc, pomijam fakt że co godz miałam pobudkę (w tyg tylko ja wstaję do małego bo mąż musi choć trochę się wyspać do pracy, ale za każdym razem pyta czy pomóc ;-) Mały od 3 dni bardzo pobudzony, zaczął więcej widzieć, lepiej słyszy, wodzi wzrokiem, bardziej się skupia, nawet w dwie łąpki potrafi chwycić butelkę przy karmieniu. Mam wrażenie że weszliśmy w 1 skok rozwojowy. Czy te skoki są zawsze w tych określonych tygodniach czy może być kilka dni różnicy? Nam jutro pykną skończone 4 tyg, zacznie się 5 tydz. Nerwowo śpi, chce się więcej przytulać, je częściej mniejsze porcje... do tego wzdęcia ma. Wczoraj bylo widać że bardzo go boli brzuszek więc daliśmy mu kropelki i pomogło, ale biedy męczył się całą noc. Musi wtedy leżeć na plecach dlatego śpi z nami, lampka włączona a ja czujka przez całą noc czy aby nie ulewa... tak mi go żal gdy go boli ehh

co do smoczka - my jesteśmy na butelce więc smoczek jakoś nam nie straszny ;-) moja mama wpycha mu go co chwilę, ale on i tak wypluwa, ja daję tylko jak już jest bardzo zdenerwowany, pociumka i wypluwa. A i miałam z kilku firm i na początku wyparzyłam po jednym z aventu, nuka, lovi, dr brownsa i mu podawałam - jak przestawał ciągnąć a smoczek zostawał w buzi to odrzucałam. Został smoczek z lovi, najbardziej mu przypadł do gustu a tak jak mówię jak przestaje ssać to albo sam wypluwa albo mu wypada, a nie ciągle tkwi w gębie

A ja mam takie pytanie i nie wiem czy lepiej tu je zadać czy na fb. Powiedzcie mi co się Wam sprawdziło, a co nie. Jakieś hity i kity wyprawkowe. Hmm? Może jakieś gadżety ułatwiające życie??
Nie znam się ale moim zdaniem skoki nie są dokładnie co do dnia i godziny. Wydaje mi się że jest +/- kilka dni.

Łukasz też łapie butelkę i smoczka ale tak całymi rękami niby próbuje przytrzymać. Poza tym chwyta za palce, za rękaw od koszulki czy pizamy i do siebie przyciąga... Albo za pieluszke. I chyba myśli że jak będzie ją tak trzymać to mu odpuszczę odbijanie Natomiast jak miziam go maskotką która ma duże szeleszczące uszy to zamiast próbować łapać ja rękoma to otwiera buźkę i próbuje nią łapać.
Rozgląda się, śledzi wzrokiem, uśmiecha się świadomie i zaczepia domowników. Obcych jeszcze nie ma okazji bo jeszcze rodziny nie zapraszaliśmy a spacery to póki co tylko po podwórku. Poza tym nie znosi leżeć na brzuszku, ale jak już go tak położę to skubaniec podnosi głowę i się rozgląda. I próbuje się nogami odpychać... A i jeszcze muszę się pochwalić. Robimy mu inhalacje bo kilka razy zdarzyło mu się ulać i coś mu gdzieś zalega i troszkę chrycha chociaż kataru nie ma. I Młody lubi inhalacje. Nie przeszkadza mu hałas, za to bardzo fascynuje go lecący dymek

Co do hitów... U nas nadal na pierwszym miejscu cyc Reszta zajmuje go dosłownie na kilka sekund. Jeśli w ogóle okazuje zainteresowanie. Także nic na siłę. Książeczki kontrastowe czy metkowce jeszcze nie mają wzięcia.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-04 20:08:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.