Czy nie jestem wykorzystywana? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 08:06   #1
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141

Czy nie jestem wykorzystywana?


Witam wszystkich
Przeszukałam internet w poszukiwaniu informacji, jaka jest najniższa stawka krajowa na godzinę, ale nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Czytałam tylko informacje, że jest to 1500 zł brutto, czyli 1111,86 miesięcznie i aby obliczyć stawkę godzinową, należy ( o ile dobrze zrozumiałam) podzielić to przez średnią liczbę godzin pracy w danym miesiącu, która na wrzesień to 160 godzin. Podsumowując, po moim obliczeniach wyszło, że minimalna stawka na godzinę na wrzesień to 6,95.
I tu pojawia się moje pytanie i prośba do Was o poradę. Znalazłam sobie pracę, gdzie pracodawca zaproponował mi 6,5 na godzinę "na czysto". Czy to nie jest poniżej krajowej?
Ponadto, średnio pracuję po 10/12 godzin, zdarza się że po 14. Słyszałam, że nie jest to zgodne z prawem, że powinno się pracować po 8 godzin max, 5 dni w tygodniu, co daje 40 godzin pracy tygodniowo. Nie muszę chyba mówić, że przy pracy po 10/12 godzin, ten limit przekraczam? Czy można powiedzieć, że pracuję na nadgodziny?
Nie ukrywam, że zależy mi na posiadaniu żródła dochodu, ale zastanawiam się nad porzuceniem tej pracy...
Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto udzieli mi fachowej porady i pomoże mi dobrać odpowiednie argumenty do rozmowy na ten temat z szefem.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim wizażankom
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:54   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy nie jestem wykorzystywana?

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Przeszukałam internet w poszukiwaniu informacji, jaka jest najniższa stawka krajowa na godzinę, ale nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Czytałam tylko informacje, że jest to 1500 zł brutto, czyli 1111,86 miesięcznie i aby obliczyć stawkę godzinową, należy ( o ile dobrze zrozumiałam) podzielić to przez średnią liczbę godzin pracy w danym miesiącu, która na wrzesień to 160 godzin. Podsumowując, po moim obliczeniach wyszło, że minimalna stawka na godzinę na wrzesień to 6,95.
I tu pojawia się moje pytanie i prośba do Was o poradę. Znalazłam sobie pracę, gdzie pracodawca zaproponował mi 6,5 na godzinę "na czysto". Czy to nie jest poniżej krajowej?
Ponadto, średnio pracuję po 10/12 godzin, zdarza się że po 14. Słyszałam, że nie jest to zgodne z prawem, że powinno się pracować po 8 godzin max, 5 dni w tygodniu, co daje 40 godzin pracy tygodniowo. Nie muszę chyba mówić, że przy pracy po 10/12 godzin, ten limit przekraczam? Czy można powiedzieć, że pracuję na nadgodziny?
Nie ukrywam, że zależy mi na posiadaniu żródła dochodu, ale zastanawiam się nad porzuceniem tej pracy...
Mam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto udzieli mi fachowej porady i pomoże mi dobrać odpowiednie argumenty do rozmowy na ten temat z szefem.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim wizażankom
Pytanie klucz - jaką masz umowę?
Bo minimalne wynagrodzenie dotyczy tylko umowy o pracę. Tak samo z czasem pracy.
Przy dziele, zleceniu możesz mieć i 2 zł za godzine...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 18:31   #3
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Czy nie jestem wykorzystywana?

Skoro płacą Ci za godzinę i za ich ilość, to najprawdopodobniej masz umowę zlecenie. Także przykro mi, ale tu nic nie wskórasz. Śmieciowa umowa, ot...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:06   #4
Somebodhi
Raczkowanie
 
Avatar Somebodhi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Czy nie jestem wykorzystywana?

tak jak wyżej. wszystkie wymogi o których piszesz: minimalna krajowa, 8h dzień pracy, nadgodziny, to wszystko dotyczy tylko UMOWY O PRACĘ. Umowa zlecenie/o dzieło nie podchodzi pod kodeks pracy, tylko cywilny, a wg niego zleceniodawca może sobie postanowić co chce ( prawie).
Somebodhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:46   #5
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Czy nie jestem wykorzystywana?

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Czytałam tylko informacje, że jest to 1500 zł brutto, czyli 1111,86 miesięcznie i aby obliczyć stawkę godzinową, należy ( o ile dobrze zrozumiałam) podzielić to przez średnią liczbę godzin pracy w danym miesiącu, która na wrzesień to 160 godzin. Podsumowując, po moim obliczeniach wyszło, że minimalna stawka na godzinę na wrzesień to 6,95.
I tu pojawia się moje pytanie i prośba do Was o poradę. Znalazłam sobie pracę, gdzie pracodawca zaproponował mi 6,5 na godzinę "na czysto". Czy to nie jest poniżej krajowej?
Ponadto, średnio pracuję po 10/12 godzin, zdarza się że po 14. Słyszałam, że nie jest to zgodne z prawem, że powinno się pracować po 8 godzin max, 5 dni w tygodniu, co daje 40 godzin pracy tygodniowo. Nie muszę chyba mówić, że przy pracy po 10/12 godzin, ten limit przekraczam? Czy można powiedzieć, że pracuję na nadgodziny?
Tak jak mówiły dziewczyny, zależy jaką umowę masz. Ponadto 6,95 za godz, to płaca minimalna brutto, a skoro netto masz 6,5 to nie masz poniżej
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.