Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-07, 07:40   #3631
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;61314756]:

Cudo normalnie ; dołączę Ci próbeczkę do paczuchy [/QUOTE]


Super, wielkie dzięki


Miał ktoś do czynienia z podkładami RMS i Gressa Skin? Do mnie właśnie lecą próbki z Amazingy.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 07:54   #3632
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Od niedawna w Rossmannie dostępne jest Dudu-Osun http://www.rossmann.pl/Produkt/Dudu-...-g,378846,5660
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 15:54   #3633
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny, miałyście może paletki cieni prasowanych lily lolo? Do mnie dziś przyszła i zdziwił mnie jej zapach, taki jakby stary, czasami kredki do oczu tak pachną jak się zepsują i nie wiem, kod na opakowaniu to NA5, kupiłam też tusz i ma kod O166, więc możliwe, żeby paletka była z zeszłego roku i się popsuła?
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 17:30   #3634
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Losku, zużyłam próbki Bentley organic i jak to po próbce, nie można zbyt wiele powiedzieć, ale wstępnie okazały się ciekawe, na pewno nabrałam ochoty na więcej No buble, to to raczej nie są. Szampon dobrze umył, nie wysuszył, nie splątał i pięknie pachnie sokiem pomarańczowym, chociaż gimnastykowałam się żeby ta jedna próbeczka starczyła na podwójne umycie moich włosów, podobnie odżywka, ale dało radę. Odżywka nie jest bardzo gęsta i nie umiem powiedzieć jak działa na włosy, mogę powiedzieć tylko tyle, że są teraz mega gładkie, nawet trochę przylizane, ale nie opadnięte, fajnie wyglądają i w dotyku są gładkie i rozprostowane i to bez suszenia i modelowania suszarką, ale na ile jest to wina tych produktów, a na ile np. pogody, to nie wiem, bo moje włosy żyją własnym życiem i z każdym umyciem wypatruję, co tym razem im się uwidzi Szampon był z obrazkiem pomarańczy (do częstego mycia), a odżywka z kwiatem słonecznika (do wszystkich rodzajów włosów).
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-07 o 17:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 17:49   #3635
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;61384146]U mnie JMO bez szału
Oby nas nie ten cudowny primer nie zapchał [/QUOTE]

A ja bardzo lubię tonik do włosów! Świetnie oczyszcza! Stosuję na zmianę z peelingiem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 21:54   #3636
ijabuba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Witaj, mam odżywkę do włosów Sukin proteinową, całkiem fajna choć nie jakaś super, ale skutecznie pielęgnuje, nie mam zastrzeżeń i opłacała się bardzo w tk maxxx. Z tego co kojarzę, niektóre składy nie są 100% naturalne, ale myślę, że można przymknąć oko.
Dziekuje ci bardzo Korah !

Zakupiłam te odzywke, wyprobowałam i.. jak na razie super !

Własnie pofarbowalam włosy i po uzyciu odzywki sa w o wiele lepszym stanie. Tylko niestety skóra głowy znów mnie swedzi.. czas skonczyc z chemicznymi farbami.
ijabuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 05:37   #3637
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ijabuba Pokaż wiadomość
czas skonczyc z chemicznymi farbami.
No właśnie, tez tak myślę, nie farbowalam włosów od stycznia, a mamy...czerwiec, jestem bardzo zadowolona. Nie wyglądam wcale gorzej. I tak farbowalam na kolory zbliżone do mojego, które tylko żółkły i rudzialy...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-08, 07:06   #3638
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ijabuba Pokaż wiadomość
Dziekuje ci bardzo Korah !

Zakupiłam te odzywke, wyprobowałam i.. jak na razie super !

Własnie pofarbowalam włosy i po uzyciu odzywki sa w o wiele lepszym stanie. Tylko niestety skóra głowy znów mnie swedzi.. czas skonczyc z chemicznymi farbami.
Fajnie, ze przypadła Ci do gustu... i ta pojemność

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No właśnie, tez tak myślę, nie farbowalam włosów od stycznia, a mamy...czerwiec, jestem bardzo zadowolona. Nie wyglądam wcale gorzej. I tak farbowalam na kolory zbliżone do mojego, które tylko żółkły i rudzialy...
Niestety, te wszystkie farby do włosów są bardzo szkodliwe czy to apteczne czy drogeryjne. Jak ktoś ma uczulenie, swędzenie to radzę zrezygnować na zawsze lub używać jednej sprawdzonej i w zbliżonym do naturalnego koloru włosów kolorze, tak, żeby nie musieć dokładnie przy samej skórze głowy farbować, bo może nawet dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Jak czytałam o składnikach farb, to włos się jeżył, są rakotwórcze, bardzo niebezpieczne, dlatego nie można ich stosować zbyt często, a najgorsi, to są rodzice, którzy małym dzieciom farbują, żeby zrobić z nich gwiazdy

Sama farbuję, ale staram się nie częściej, niż raz na pół roku i używam sprawdzonej farby.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 08:52   #3639
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Losku, zużyłam próbki Bentley organic i jak to po próbce, nie można zbyt wiele powiedzieć, ale wstępnie okazały się ciekawe, na pewno nabrałam ochoty na więcej No buble, to to raczej nie są. Szampon dobrze umył, nie wysuszył, nie splątał i pięknie pachnie sokiem pomarańczowym, chociaż gimnastykowałam się żeby ta jedna próbeczka starczyła na podwójne umycie moich włosów, podobnie odżywka, ale dało radę. Odżywka nie jest bardzo gęsta i nie umiem powiedzieć jak działa na włosy, mogę powiedzieć tylko tyle, że są teraz mega gładkie, nawet trochę przylizane, ale nie opadnięte, fajnie wyglądają i w dotyku są gładkie i rozprostowane i to bez suszenia i modelowania suszarką, ale na ile jest to wina tych produktów, a na ile np. pogody, to nie wiem, bo moje włosy żyją własnym życiem i z każdym umyciem wypatruję, co tym razem im się uwidzi Szampon był z obrazkiem pomarańczy (do częstego mycia), a odżywka z kwiatem słonecznika (do wszystkich rodzajów włosów).
Dzięki za opinię. Jak będę w Auchan, to może sobie jeszcze kupię mydełko i szampon. Muszę zrobić zapas, bo później mogę nie mieć czasu. A własnie zapach serii lawendowej bardzo mi się podobał. Mydełko z Bentlely Organic kosztuje 12 zł za 150 g. duża kostka , myślę że się opłaca.
Ja też z włosami to mam różne stany. Dobrze, że z skóra głowy choć spokój. Szampon Vianek jednak służy mojej skórze. Za to włosy mnie wkurzają, suche się robią i chyba muszę się wybrać do fryzjera? Znowu mnie będzie fryzjerka nękać, że za słabo je nawilżam, a z kręconymi tak już jest.

W Końcu znalazłam sobie dobry olej na brzuch z kiełków pszenicy dobrze mi służy. Nie ma krostek już, skóra nie swędzi, jest nawilżona. Także myślę, że każdy ma swoje ulubione. No i jednak olej nierafinowany to jest TO. Miałam kupować Welede, ale widzę że wcale nie trzeba tyle kasy wydawać na oleje specjalnie na ciąże, bo to wszystko to samo jest. Z nogami też jakoś przeszło, nie mam już tych bóli nóg. Maż czasem zrobi mi masaż na oleju z dodatkiem olejku lawendowego.
A co do masażu krocza, dowiedziałam się w szkole rodzenia że od 37 tygodnia ciąży, no nie wiem czy ja już wtedy nie urodzę, chyba zacznę wcześniej, jak mi się będzie chciało
wystarczy zwykły olej do tego.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Fajnie, ze przypadła Ci do gustu... i ta pojemność



Niestety, te wszystkie farby do włosów są bardzo szkodliwe czy to apteczne czy drogeryjne. Jak ktoś ma uczulenie, swędzenie to radzę zrezygnować na zawsze lub używać jednej sprawdzonej i w zbliżonym do naturalnego koloru włosów kolorze, tak, żeby nie musieć dokładnie przy samej skórze głowy farbować, bo może nawet dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Jak czytałam o składnikach farb, to włos się jeżył, są rakotwórcze, bardzo niebezpieczne, dlatego nie można ich stosować zbyt często, a najgorsi, to są rodzice, którzy małym dzieciom farbują, żeby zrobić z nich gwiazdy

Sama farbuję, ale staram się nie częściej, niż raz na pół roku i używam sprawdzonej farby.

O matko nie farbuje chyba od 3 lat farbami drogeryjnymi. Ostatnio miałam na głowie hennę bezbarwną Khadi i ona też mnie uczuliła . Jestem mega uczulona na takie środki. Nie mówiąc od farbie drogeryjnej, ile ja włosów przez to dziadostwo potraciłam.
Farbować dziecku włosy, szok ! Nie dawno widziałam moją 11 letnią kuzynkę z różowymi włosami.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 09:25   #3640
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja też z włosami to mam różne stany. Dobrze, że z skóra głowy choć spokój. Szampon Vianek jednak służy mojej skórze. Za to włosy mnie wkurzają, suche się robią i chyba muszę się wybrać do fryzjera? Znowu mnie będzie fryzjerka nękać, że za słabo je nawilżam, a z kręconymi tak już jest.

Maż czasem zrobi mi masaż na oleju z dodatkiem olejku lawendowego.
A co do masażu krocza, dowiedziałam się w szkole rodzenia że od 37 tygodnia ciąży, no nie wiem czy ja już wtedy nie urodzę, chyba zacznę wcześniej, jak mi się będzie chciało
wystarczy zwykły olej do tego.


O matko nie farbuje chyba od 3 lat farbami drogeryjnymi. Ostatnio miałam na głowie hennę bezbarwną Khadi i ona też mnie uczuliła . Jestem mega uczulona na takie środki. Nie mówiąc od farbie drogeryjnej, ile ja włosów przez to dziadostwo potraciłam.
Farbować dziecku włosy, szok ! Nie dawno widziałam moją 11 letnią kuzynkę z różowymi włosami.
Moje włosy mają takie fanaberie, że zwykle nie jestem w stanie ocenić kosmetyków po jednym użyciu, bo przy kolejnym efekty są już zupełnie inne. Tak więc, jak trafię na coś, co za każdym razem daje efekt gładkości i połysku, tzn, że naprawdę skutecznie działa Jak będę mieć okazję, to kupię sobie zestaw do włosów Bentley, czuję się zachęcona. Również wybieram się do fryzjerki, prawdopodobnie w tym tygodniu, muszę podciąć nieco i przerzedzić włosy, żeby były lżejsze, bo mi będzie za gorąco w lato.

Taki mąż to anioł
No, ja w 38 tc urodziłam

Rodzice farbują dzieciom i powiem Ci, że nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom!!! Coraz więcej widzę na ulicach utlenionych na biel chłopców i to malutkie dzieci, 3-6 latki, już nie wspomnę o nastolatkach, które już same decydują, ale małe dzieci, przecież to ewidentnie fanaberia rodziców. Szkoda słów.

Henny nie używałam, ale to kompletnie nie dla mnie, za dużo z tym roboty
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 11:02   #3641
Radosna1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Witaj
Czy słyszałyście o odżywkach do włosów firmy Nu Skin. Koleżanka poleca mi taką ożywkę, którą wprowadza się galvanikiem w skórę głowy. Cała kuracja trwa miesiąc po dwa razy w tygodniu. U niej okazała się rewelacją: siwe włosy zaczęły odrastać ciemniejsze i gęściejsze. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Radosna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-08, 11:07   #3642
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Radosna1 Pokaż wiadomość
Witaj
Czy słyszałyście o odżywkach do włosów firmy Nu Skin. Koleżanka poleca mi taką ożywkę, którą wprowadza się galvanikiem w skórę głowy. Cała kuracja trwa miesiąc po dwa razy w tygodniu. U niej okazała się rewelacją: siwe włosy zaczęły odrastać ciemniejsze i gęściejsze. Czy ktoś wie coś na ten temat?

cóż za subtelna reklama
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 12:00   #3643
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, dzięki. No mąż anioł, najlepsze, że znosi moje humory na tle hormonalnym
Jakoś tak mam przeczucie że urodze wcześniej. Intuicja? Tak było z płcią dziecka, wiedziałam już przed usg jaka płeć i wcale nie byłam zaskoczona.
Co do strzyżenia, to ja też przez upały i chce sobie zmniejszyć objętość fryzury, bo obawiam się, że nie długo się ugotuje. Widziałaś moje włosy na blogu? Teraz prawie mi nic nie wypada z głowy, a zawsze miałam gęste, a cieniowane więc było ich mniej. Osiągnęłam mega objętość i wcale nie jestem z tego zadowolona. Jakaś odżywka by się przydała co je obciąży. Ta odżywka Vianek niby jest ok , na pewno lepsza o niebo niż jakieś Garniery czy Isany, ale jednak włos nie jest dociążony i sobie lata , jak nie zwiążę. Olejuje włosy, ale to i tak za mało.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-06-08 o 12:09
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 12:40   #3644
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, dzięki. No mąż anioł, najlepsze, że znosi moje humory na tle hormonalnym
Jakoś tak mam przeczucie że urodze wcześniej. Intuicja? Tak było z płcią dziecka, wiedziałam już przed usg jaka płeć i wcale nie byłam zaskoczona.
Co do strzyżenia, to ja też przez upały i chce sobie zmniejszyć objętość fryzury, bo obawiam się, że nie długo się ugotuje. Widziałaś moje włosy na blogu? Teraz prawie mi nic nie wypada z głowy, a zawsze miałam gęste, a cieniowane więc było ich mniej. Osiągnęłam mega objętość i wcale nie jestem z tego zadowolona. Jakaś odżywka by się przydała co je obciąży. Ta odżywka Vianek niby jest ok , na pewno lepsza o niebo niż jakieś Garniery czy Isany, ale jednak włos nie jest dociążony i sobie lata , jak nie zwiążę. Olejuje włosy, ale to i tak za mało.
Oo, to wręcz Archanioł!!!
Może być intuicja, no mnie też nie zawiodła ani raz jak byłam w ciąży, a nawet miałam "znaki" potwierdzające w różnych przedmiotach i sytuacjach (Tak to w każdym razie odbieram). Dostaliśmy np. wyprawkę od mojej mamy w kolorach unisex i tylko jedna rzecz była mniej unisex, był to bodziak w uniwersalnym, żółtym kolorze, tyle, że miał kokardkę przy dekolcie, przez co był dziewczęcy, no i po pierwszym praniu kokardka odpadła. Urodził się chłopak, co przeczuwałam już dużo wcześniej Poród też prognozowałam przedterminowy, bo się bardzo źle czułam i czułam po prostu, że małemu się spieszy, rozpychał się strasznie Widziałam też na własne oczy pożar samochodu, jak byłam w 5 miesiącu ciąży i ktoś z rodziny powiedział, że przez to maleństwo będzie mieć znamię, no to urodziło się z wielkim znamieniem mongolskim na tyłku, takim nie do przeoczenia, które zeszło po 2 latach życia dopiero

Ja mam dokładnie to samo z włosami, po prostu za dużo ich jest, a jak jeszcze się napuszą, to wyglądam jak czupiradło, ponadto mam z nimi taki kłopot, że jak mi polecą na twarz, to potrafią wręcz przydusić, np. podczas snu, są tak gęste, że blokują dopływ powietrza autentycznie, pewnie osoby z takimi włosami gęstymi wiedzą o co chodzi. Ogólnie to po pierwsze, wymagają dociążania, a po drugie, dobrego strzyżenia, które nada im kształt i lekkość, żeby nie wyglądały, jak ciężka kopuła Po tych Bentleyach, choć nie mam pewności, mam właśnie takie ułożone, przygładzone włosy, zmniejszoną objętość, ale nie są przyklapnięte bezwładnie, czego też nie lubię, no i moje się brzydko falują, a teraz są super rozprostowane.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 13:49   #3645
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Przyszla paczka tym razem od ecco-verde

-Logona lakier do pazur pink blossom jedyny lakier ktory mozna nazwac kosmetykiem naturalnym. Nie udalo mi sie dorwac podobnego rozu z limitowanki Alterra i czakalam jak ten znow bedzie dostepny. Licze tez na to ze jego sklad bedzie bardzej przyjazny dla moich paznokci u stop. Nie za bardzo wierze w to ze sie dobrze trzymac bedzie, wiec na niego poszedl jeszcze klasyczny top, ktory tez nadal polysk. Lakier po wyschnieciu jest matowy, co mi nie odpowiada
- CMD pomadka do ust z olejkiem z drzewa herbacianego ( zapchaj dziurka do darmowej przesylki)
- Lavera pasta d zebow sensitiv w wersji 100ml
- CMD miniaturka tonujacej pasty cynkowej. jako ze mam roll-on na prychole i bardzo mi pasuje, bylam ciekawa pasty.
- Khadi olejek anti age w wersji mini. Mialam kiedys stara wersje, nowa ma pachniec ciutke inaczej i nie wiem czy jeszcze cos zmienili. Jako ze mam jeszcze oleje do twarzy to nie chcialam kupowac duzej wersji, poza tym to tez zapchaj dziurka do darmowej przesylki. jak wykoncze oleje i Khadi nadal bedzie mi tak pasowac jak kiedys, pomysle o orginalnej wielkosci
- CMD 2 szaszetki szamponu przeciwlupiezowego z drzewem herbacianym
- gratis dostalam jakas saszetke baby szamponu. Nawet marki nie znam i probke masla do ciala relaxing od MG.

Jak lakier sie sprawdzi, to skusze sie tez na wersje czerwona, a mojego benecosa oddam mamie. Chciala w tamtym roku wytepic ode mnie ta ciemna czerwien benecos ;-)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 22:05   #3646
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałyście może paletki cieni prasowanych lily lolo? Do mnie dziś przyszła i zdziwił mnie jej zapach, taki jakby stary, czasami kredki do oczu tak pachną jak się zepsują i nie wiem, kod na opakowaniu to NA5, kupiłam też tusz i ma kod O166, więc możliwe, żeby paletka była z zeszłego roku i się popsuła?
Powąchałam swoje i faktycznie zapach mają trochę dziwny, a np. cienie Alverde nie pachną w ogóle. Jednak nie uważam żeby były zepsute, dobrze się używa, nie osypują się itp. Jeśli jednak niepokoi Cię ten zapach, to może napisz do sklepu o rozszyfrowanie kodu; ja już kartonik wyrzuciłam, a na opakowaniu nie widzę żadnej informacji o dacie.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 10:31   #3647
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny macie coś sprawdzonego na cellulit? Od trzech tygodni sumiennie (codziennie) używam swojego zestawu, tj. masaż szczotką na sucho, olejek Weleda brzozowy antycellulitowy oraz na koniec żel ujędrniający Santaverde. Nie przyniosło to dużej poprawy, oprócz wygładzenia skóry i minimalnego zmniejszenia. Od dzisiaj zaczynam olejek Khadi , ale już nie pokładam w nim dużych nadziei.
Ciekawi mnie czy macie coś sprawdzonego

Przeczytałam ostatnio, że teraz są dwie firmy Khadi, jedna ze znaczkiem ® i są to kosmetyki niemieckie, a dystrybutorem w Polsce jest helfy oraz bez znaczka, czyli te "stare" indyjskie kosmetyki.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 10:46   #3648
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie coś sprawdzonego na cellulit? Od trzech tygodni sumiennie (codziennie) używam swojego zestawu, tj. masaż szczotką na sucho, olejek Weleda brzozowy antycellulitowy oraz na koniec żel ujędrniający Santaverde. Nie przyniosło to dużej poprawy, oprócz wygładzenia skóry i minimalnego zmniejszenia. Od dzisiaj zaczynam olejek Khadi , ale już nie pokładam w nim dużych nadziei.
Ciekawi mnie czy macie coś sprawdzonego

Przeczytałam ostatnio, że teraz są dwie firmy Khadi, jedna ze znaczkiem ® i są to kosmetyki niemieckie, a dystrybutorem w Polsce jest helfy oraz bez znaczka, czyli te "stare" indyjskie kosmetyki.

U mnie tylko jedno pomogło: 3 tygodnie codziennej jazdy na rowerze. Kosmetyki działają powierzchownie na cellulit.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 10:52   #3649
sanna11
Raczkowanie
 
Avatar sanna11
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 214
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie coś sprawdzonego na cellulit? Od trzech tygodni sumiennie (codziennie) używam swojego zestawu, tj. masaż szczotką na sucho, olejek Weleda brzozowy antycellulitowy oraz na koniec żel ujędrniający Santaverde. Nie przyniosło to dużej poprawy, oprócz wygładzenia skóry i minimalnego zmniejszenia. Od dzisiaj zaczynam olejek Khadi , ale już nie pokładam w nim dużych nadziei.
Ciekawi mnie czy macie coś sprawdzonego

Przeczytałam ostatnio, że teraz są dwie firmy Khadi, jedna ze znaczkiem ® i są to kosmetyki niemieckie, a dystrybutorem w Polsce jest helfy oraz bez znaczka, czyli te "stare" indyjskie kosmetyki.
Ja najwiekszą poprawę widziałam po balsamie ujędrniającym z Pat&Rub. Kupiłam bez przekonania oraz bo był akurat w promocji i naprawdę ładnie uda wyglądały. Stosowałam raz dziennie i bez żadnego masażu. Niestety strasznie niewydajny albo ja tyle w siebie wsmarowywałam bo mam co smarować 😎.
Dziewczyny, mam pytanie, co mogłoby w tym toniku ewentualnie zapchać? Niczego nowego poza nim nie wprowadziłam do swojej pielęgnacji i pojawiły mi się gule na polikach, w miejscach, które nigdy wcześniej mi się nie zanieczyszczały.
Water, Sorbitol, Polysorbate 20, Hydrolized Elastin, Soluble Collagen, Vitamins A & E, Natural Oil Fragrance, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.
Skład raczej krótki. To tonik z elastyną i kolagenem dla skóry suchej z RevivaLabs, oczywiście z iherba 😉.
No i w ogóle to się witam, przepraszam, że tak na końcu. Wątek czytam od początku ale rzadko się udzielam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
- Antoine de Saint-Exupéry
sanna11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-09, 11:54   #3650
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sanna11 Pokaż wiadomość
Ja najwiekszą poprawę widziałam po balsamie ujędrniającym z Pat&Rub. Kupiłam bez przekonania oraz bo był akurat w promocji i naprawdę ładnie uda wyglądały. Stosowałam raz dziennie i bez żadnego masażu. Niestety strasznie niewydajny albo ja tyle w siebie wsmarowywałam bo mam co smarować 😎.
Dziewczyny, mam pytanie, co mogłoby w tym toniku ewentualnie zapchać? Niczego nowego poza nim nie wprowadziłam do swojej pielęgnacji i pojawiły mi się gule na polikach, w miejscach, które nigdy wcześniej mi się nie zanieczyszczały.
Water, Sorbitol, Polysorbate 20, Hydrolized Elastin, Soluble Collagen, Vitamins A & E, Natural Oil Fragrance, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.
Skład raczej krótki. To tonik z elastyną i kolagenem dla skóry suchej z RevivaLabs, oczywiście z iherba 😉.
No i w ogóle to się witam, przepraszam, że tak na końcu. Wątek czytam od początku ale rzadko się udzielam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
A może coś zjadlas?


Ja muszę popsioczyc trochę na tusz Avril. Zgestnial mi po 3 msc i już nie nadaje się do malowania. Cala szczoteczka jest sklejona.
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 13:55   #3651
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Ja muszę popsioczyc trochę na tusz Avril. Zgestnial mi po 3 msc i już nie nadaje się do malowania. Cala szczoteczka jest sklejona.
to go rozrzedz zeby znow konsystencja byla jak trzeba

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość

Przeczytałam ostatnio, że teraz są dwie firmy Khadi, jedna ze znaczkiem ® i są to kosmetyki niemieckie, a dystrybutorem w Polsce jest helfy oraz bez znaczka, czyli te "stare" indyjskie kosmetyki.
Khadi w niemczech jest tylko to z R i kosmetyki sa made in india

tu ich niemiecka stronka
https://www.indien-produkte.de/

innej marki Khadi jeszcze tutaj nie widzialam i w necie tez nic nie znajduje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 15:37   #3652
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Wczoraj przyszła moja paka z produktami Saisony: pianka złuszczająca, mleczko, 2 wody aktywne z serii Naprawa i Balans, krem z serii Naprawa przeciw przebarwieniom. Dostałam 2 odlewki: kremu z serii Blask i wody aktywnej z serii Blask. Trochę poszalałam i pierwszy raz kupiłam tyle produktów kompletnie w ciemno, nie znając w ogóle marki, ale opis tych produktów tak mnie skutecznie zachęcił, że byłam od kroku od wykupienia wszystkiego W każdym bądź razie będę co jakiś czas dodawała o nich opinię, a właściwie mogę już zrecenzować krem z serii blask. Już wiem, ze się nie polubimy, bo krem bieli skórę (zawiera filtr spf 15) i zarazem ją rozświetla. Ma w sobie coś jakby drobinki perły i przy mojej mieszanej skórze automatycznie taki efekt odpada. Poza tym ten blask jest aż nazbyt duży i żeby wyjść do ludzi, trzeba by twarz czymś przypudrować. Byłby to fajny krem na dzień, gdyby nie te rozświetlenie, bo ładnie się wchłania, nie pozostawiając lepiej warstwy. Myślę, że tak samo będzie w przypadku kremu bb z serii balans, bo on też ma mieć różowy odcień, dawać blask, no i ma filtr spf 10, więc pewnie też będzie bielił skórę. Swoją drogą ciekawe założenie mieli przy produkcji kremu z serii balans. Ma on regulować produkcję sebum, ściągać pory i jednocześnie rozświetlać skórę. Jak dla mnie jedno przeczy drugiemu Po pierwszym użyciu kremu z serii Naprawa mogę jedynie powiedzieć, że zostawia on lepką warstwę na twarzy, więc u mnie sprawdzi się jedynie jako krem na noc. O dalszych efektach powiadomię później
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2016-06-09 o 15:51
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 16:09   #3653
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
to go rozrzedz zeby znow konsystencja byla jak trzeba

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------



Khadi w niemczech jest tylko to z R i kosmetyki sa made in india

tu ich niemiecka stronka
https://www.indien-produkte.de/

innej marki Khadi jeszcze tutaj nie widzialam i w necie tez nic nie znajduje
Czym można rozcienczyc? Woda?
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 16:38   #3654
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez candeline Pokaż wiadomość
Czym można rozcienczyc? Woda?
ja rozcienszam woda, inny woda do iniekcji, inni kroplami do oczu, plynem do hig intemnej tez kiedys czytalam, ale to chyba bez sensu, detergenty ma w sobie taki produkt.
Uwazam, ze im prosciej tym lepiej.
I tak jestem ignorantka i uzywam zwyklej wody z kranu. Tuszu nie uzywam latami a 4-6m-cy i jeszcze nic sie nie popsulo i oczu nie podraznilo. Dla wrazliwcow, ktorzy maja problemy ze spojowkami, to bym jednak wziela cos bardziej jalowego z apteki i po krzyku.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 19:37   #3655
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
U mnie tylko jedno pomogło: 3 tygodnie codziennej jazdy na rowerze. Kosmetyki działają powierzchownie na cellulit.
Z udami i tyłkiem nie mam problemu, stepper tutaj załatwia sprawę, jedynie z brzuchem i boczkami nie mogę sobie poradzić, a ćwiczenie tych miejsc jeszcze u mnie odpada.

Cytat:
Napisane przez sanna11 Pokaż wiadomość
Ja najwiekszą poprawę widziałam po balsamie ujędrniającym z Pat&Rub. Kupiłam bez przekonania oraz bo był akurat w promocji i naprawdę ładnie uda wyglądały. Stosowałam raz dziennie i bez żadnego masażu. Niestety strasznie niewydajny albo ja tyle w siebie wsmarowywałam bo mam co smarować 😎.
Dziewczyny, mam pytanie, co mogłoby w tym toniku ewentualnie zapchać? Niczego nowego poza nim nie wprowadziłam do swojej pielęgnacji i pojawiły mi się gule na polikach, w miejscach, które nigdy wcześniej mi się nie zanieczyszczały.
Water, Sorbitol, Polysorbate 20, Hydrolized Elastin, Soluble Collagen, Vitamins A & E, Natural Oil Fragrance, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.
Skład raczej krótki. To tonik z elastyną i kolagenem dla skóry suchej z RevivaLabs, oczywiście z iherba 😉.
No i w ogóle to się witam, przepraszam, że tak na końcu. Wątek czytam od początku ale rzadko się udzielam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Dziękuję za propozycję, zaraz mu się przyjrzę.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość

Khadi w niemczech jest tylko to z R i kosmetyki sa made in india

tu ich niemiecka stronka
https://www.indien-produkte.de/

innej marki Khadi jeszcze tutaj nie widzialam i w necie tez nic nie znajduje
http://www.magiczne-indie.pl/downloa...15.07.2013.pdf
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 10:15   #3656
ijabuba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[QUOTE

Korah



Niestety, te wszystkie farby do włosów są bardzo szkodliwe czy to apteczne czy drogeryjne. Jak ktoś ma uczulenie, swędzenie to radzę zrezygnować na zawsze lub używać jednej sprawdzonej i w zbliżonym do naturalnego koloru włosów kolorze, tak, żeby nie musieć dokładnie przy samej skórze głowy farbować, bo może nawet dojść do wstrząsu anafilaktycznego. Jak czytałam o składnikach farb, to włos się jeżył, są rakotwórcze, bardzo niebezpieczne, dlatego nie można ich stosować zbyt często, a najgorsi, to są rodzice, którzy małym dzieciom farbują, żeby zrobić z nich gwiazdy

Sama farbuję, ale staram się nie częściej, niż raz na pół roku i używam sprawdzonej farby.[/QUOTE]

Ja pomalu wgryzam sie w kwestie henny.. Czytam i czytam i bede probowac gdzies w polowie lipca jak zakupiew PL

Lisek25:

Coz jak ja sie nie farbne, to niestety.. 100 letnia staruszka to przy mnie mlodka Jestem/bylam brunetka , to kazdy siwek swieci jak latarnia
ijabuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 10:54   #3657
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

wychodzi na to, ze czy R czy nie R to jest to ta sama firma. tyle zrozumialam.
A o co chodzi z orginalnoscia produktow w helfy.pl to juz nie wiem o co im chodzi. Wlazlam do helfy i widze ze produkty sa takie same jak w DE.
Moze chodzi im o to, ze ktos myslam ze jak jest R to nie jest to orginal i oni tam pisze ze to tez orginalne jest, ze to wlasciwie ten sam produkt, ale przez to nie legalne dodanie R sie takie zamieszanie zrobilo
Pogubilam sie w tych wyjasnieniach

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ijabuba Pokaż wiadomość

Ja pomalu wgryzam sie w kwestie henny.. Czytam i czytam i bede probowac gdzies w polowie lipca jak zakupiew PL
a czemu w PL? Gdzie mieszkasz ze nie masz do niej dostepu?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 11:03   #3658
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wychodzi na to, ze czy R czy nie R to jest to ta sama firma. tyle zrozumialam.
A o co chodzi z orginalnoscia produktow w helfy.pl to juz nie wiem o co im chodzi. Wlazlam do helfy i widze ze produkty sa takie same jak w DE.
Moze chodzi im o to, ze ktos myslam ze jak jest R to nie jest to orginal i oni tam pisze ze to tez orginalne jest, ze to wlasciwie ten sam produkt, ale przez to nie legalne dodanie R sie takie zamieszanie zrobilo
Pogubilam sie w tych wyjasnieniach

Pewnie chodzi im o to, żeby u nich kupować, bo inne - te bez R - rzekomo będą nieoryginalne
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 11:36   #3659
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Z udami i tyłkiem nie mam problemu, stepper tutaj załatwia sprawę, jedynie z brzuchem i boczkami nie mogę sobie poradzić, a ćwiczenie tych miejsc jeszcze u mnie odpada.



Dziękuję za propozycję, zaraz mu się przyjrzę.



http://www.magiczne-indie.pl/downloa...15.07.2013.pdf

Rozumiem. To moje myślenie, że cellulit to tylko uda, bo u mnie to jest problematyczny region.
Spróbuj po nasmarowaniu owinąć folią spożywczą. To salonowy i skuteczny trik Produkt się lepiej wchłania. Folia sprawia, że skóra się trochę poci i zmniejsza się obwód


Melduję, że hydrolat z białej róży Alteya jest pierwszym, który mnie nie podrażnił Nie wiem czy się różni od poprzednich?


Zamówiłam dwa kremy do rąk P&R. Wiele lat opierałam się tym kosmetykom, a teraz jakoś mam ochotę na testy
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-10, 12:28   #3660
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez ijabuba Pokaż wiadomość
Szukajac info o produktach Sukin , znalazłam wasz watek Czytalam, ze niektore z was uzywały ich produktów i mam pytanko:
Jak wrażenia ? Polecacie czy nie ?

Ostatnio natknełam sie własnie w Tkmaxxie na ich róznorakie kosmetyki, a ze szukałam odzywki do wlosow , więc skuszona skladem zakupilam i bede testowac
Widziałam tez mnustwo produktów do twarzy..
Mam w planach zakup kremu Z Lilla Mai:
https://kufereknatury.pl/produkt/naw...0ml-lilla-mai/
lub Make Me Bio:
https://kufereknatury.pl/produkt/gar...l-make-me-bio/
gdy bede w PL ( na razie testuje lekki krem rokitnikowy z Sylveco), ale natknelam sie na Sukin i zastanawiam sie nad zakupem zwlaszcza, ze składy podobne, a w Sukin jest az 120 ml kosmetyku za niecałe 40 zl !:
http://sukinorganics.com/collections...ting-day-cream

I sie wacham, zwlaszcza , ze Sukin mam na miejscu ,a inne musialabym kombinowac z transoprtem z PL..

Pomozecie ?

Sukin jak dla mnie to rewelacja. Szampony , odzywki czy zele pod prysznic sa ok. Ale pielegnacja twarzy bardzo mi podpasowala. Kocham ten krem: https://www.ocado.com/webshop/produc...ukin_SHELFVIEW i ten tonik: https://www.ocado.com/webshop/produc...ukin_SHELFVIEW
Polecam tez krem na noc: https://www.ocado.com/webshop/produc...ukin_SHELFVIEW
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.