Zdjęcia, lustra a rzeczywistość.... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 23:25   #31
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
U mnie tak samo! Mam głos jak jakieś niedorobione dziecko!
nie chcę Cię martwić, ale o ile nagranie nie jest bardzo zniekształcone słabą jakościa, to ten głos nalezy do Ciebie i tak wlaśnie inni go słysza
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 23:26   #32
mallary
Rozeznanie
 
Avatar mallary
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 540
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
To żeś mnie załamała



tak jak z głosem - prawie każdy chyba słuchając swego głosu nagranego np. na dyktafon, chowa głowę w piach
...Ja nie chcę tego pamiętać. Wolę żyć w słodkiej naiwności i nie myśleć o tym, jak naprawdę brzmi mój głos. Jak uszy innych muszą cierpieć

Skoro ponoć w rzeczywistości wyglądamy gorzej niż w lustrze, to ja idę kupić zapas torebek papierowych, taniej wyjdą niż kosmetyki :p
mallary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 00:40   #33
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Ja mam dokładnie to samo i już nie raz zastanawiałam się jak to możliwe W lustrze w miarę się sobie podobam, a na zdjęciach Wyłażą mi jakieś plamy, sińce, ogólnie krzywa jestem na twarzy, wyglądam jakbym przez 3 dni była na porządnej imprezie i potem pstryknęła sobie focie . Ogólnie wychodzę na fotkach tak paskudnie, że unikam wszystkich okazji do sfotografowania się
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 06:52   #34
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości
załamałam się!

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem, że to zależy od osoby i wszelkie tutaj średnia pewnie nie mają przełożenia na rzeczywistość

Moja znajoma jest bardzo ładna, ma prostą urodę, która wielu osobom się podoba, ale jej urodzie dużo daje mimika, ruchy, sposób ułożenia ust gdy mówi itp. Natomiast na zdjęciu wychodzi bardzo przeciętnie, bo nie są w stanie tych cech uchwycić
zgadzam się ostatnio kolega pokazywał mi zdjęcie swojej ukochanej. w pierwszej chwili pomyślałam, że "jest ok". dopiero jak ją poznałam, to udało mi się w pełni docenić jej nieziemski wręcz wdzięk! bo ogolny odbiór człowieka to nie tylko wygląd, ale właśnie to wszystko co wymieniłaś

ja też lepiej wychodze na zdjeciach. czasem aż jak nie ja. w sumie szkoda
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 07:39   #35
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36457843]Ja słyszałam coś odwrotnego [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
kiedyś moja znajoma, zdegustowana swoimi zdjęciami, narzekała- czemu ja nie mogę wyjść na zdjęciu tak ładnie, jak ja siebie widzę w lustrze?!
wydaje mi się, że w lustrze patrzymy na siebie subiektywnie, wybiórczo, a na zdjęciu jest to bardziej obiektywny portret, widać wszystko, także niedoskonałości, na które się nie zwraca uwagi. Czyli nie jest to wina ani lustra, ani aparatu, tylko psychiki no i fotogeniczności
Cytat:
Napisane przez Melkorka Pokaż wiadomość
teraz to mnie załamałaś

To wyjaśnia wszystko, raz na jakiś czas próbuję zrobić sobie jakiś ładny autoportret, w lustrze wszystko wygląda ok, a na zdjęciu? Hmm czasem zrobię ich ze 100 i nawet jedno nie będzie ładne!
Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Haha, ale niby jak ktoś zmierzył ile razy? A skąd wiadomo, że nie 2x albo 3x bardziej tylko akurat 5? Bzdura jakaś.
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36459269]Ciekawe w jaki sposób to zmierzono Ankieta, obserwacja, wprowadzenie jednostki sięsobiepodobania ...[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Teoria o widzeniu się w lustrze 5x lepiej niż normalnie pochodzi jak sądzę ze strony bezuzyteczna.pl Jak dobrze pamiętam to chyba tam była taka informacja. Nie sugerowałabym się tym aż tak. Myślę, że to zależy od podejścia. Bo niby skąd w takim razie tyle kompleksów u pięknych kobiet?

Ja się w lustrze jakoś znoszę- choć nie zawsze. Natomiast na zdjęciach makabra Zdarzają się jakieś normalniejsze ale większość to koszmar. A takie z zaskoczenia to już w ogóle.

Może jest to też kwestia tego, że w lustrze widzimy się dokładniej, bardziej przestrzennie , w delikatnym ruchu natomiast zdjęcie wychwytuje tylko moment i w dodatku spłaszcza obraz. Może kiedy nadejdzie era zdjęć 3D to będzie lepiej
Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
załamałam się!



zgadzam się ostatnio kolega pokazywał mi zdjęcie swojej ukochanej. w pierwszej chwili pomyślałam, że "jest ok". dopiero jak ją poznałam, to udało mi się w pełni docenić jej nieziemski wręcz wdzięk! bo ogolny odbiór człowieka to nie tylko wygląd, ale właśnie to wszystko co wymieniłaś

ja też lepiej wychodze na zdjeciach. czasem aż jak nie ja. w sumie szkoda
dziewczyny nie wiem, nie pamiętam skąd to info (ale na pewno nie z jakiejś wymienionej wyżej strony, haha ) ale gdzieś mi to przemknęło przez uszy i też załamało naprawdę zaczęłam się zastanawiać czy faktycznie tak jest bo przecież trudno to sprawdzić zarówno w jedną jak i w drugą stronę napisałam to tak raczej w ramach ciekawostki ale widzę, że wielu dało to do myślenia natomiast powszechna jest opinia, że człowiek nie jest obiektywny w stosunku do samego siebie i ze widzimy siebie zawsze ładniejszymi i uważamy się za mądrzejszych/lepszych, bardziej dobrych etc. niż jesteśmy w rzeczywistości taka już widać nasza ludzka natura...
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:06   #36
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
natomiast powszechna jest opinia, że człowiek nie jest obiektywny w stosunku do samego siebie i ze widzimy siebie zawsze ładniejszymi i uważamy się za mądrzejszych/lepszych, bardziej dobrych etc. niż jesteśmy w rzeczywistości taka już widać nasza ludzka natura...
To nie do końca prawda, bo my właśnie jesteśmy bardziej krytyczni w stosunku do siebie (jesli chodzi o wygląd!) i widzimy kazdą niedoskonałość, natomiast otoczenie jest dla nas wyrozumialsze, inni patrzą raczej na całokształt bez rozdrabniania się na poszczególne części naszego ciała w taki sposób jak my to robimy. Stąd często dziwimy się, ze ktoś ma kompleks na jakimś tam punkcie swojego ciała, a my nie widzimy w nim niczego złego. Inni ludzie nie zwracają uwagi na jakieś tam nasze niedoskonałości tak mocno jak my. Pocieszające.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:51   #37
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
natomiast powszechna jest opinia, że człowiek nie jest obiektywny w stosunku do samego siebie i ze widzimy siebie zawsze ładniejszymi i uważamy się za mądrzejszych/lepszych, bardziej dobrych etc. niż jesteśmy w rzeczywistości taka już widać nasza ludzka natura...
tym bardziej mnie załamałaś mam samą siebie za przeciętniarę jakich mało... to teraz już wiem, że jest jeszcze gorzej niż myślałam
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 10:58   #38
Tor_Zireael
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Czechy, Praha
Wiadomości: 1 059
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

w lustrze widzimy to, co widzą inni
tak samo prawdę pokaże kamera (choc ta wyciagnie niedoskonalosci skory)
natomiast na zdjeciu jest jeden, do tego plaski kadr w na ogol kiepskim oswietleniu
zdjecia ogólnie pogrubiają
Tor_Zireael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:34   #39
Melkorka
Raczkowanie
 
Avatar Melkorka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 227
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Tor_Zireael Pokaż wiadomość
w lustrze widzimy to, co widzą inni
tak samo prawdę pokaże kamera (choc ta wyciagnie niedoskonalosci skory)
natomiast na zdjeciu jest jeden, do tego plaski kadr w na ogol kiepskim oswietleniu
zdjecia ogólnie pogrubiają
Mam wielką nadzieję, że masz rację
__________________
The Knife: Kino
Melkorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:52   #40
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

zdjęcia niekoniecznie oddają 100% rzeczywistości.

opowiem na pewnym przykładzie.
Zanim miałam okazję zobaczyć pewną dziewczynę na żywo, to widziałam jej zdjęcia np. na fejsie itp. Po obejrzeniu zdjęć stwierdziłam, że jest bardzo przeciętna pod względem urody, nieco pulchna twarz i sylwetka, oczy - nic specjalnego itp.
gdybym miała oceniać jej urodę tylko na podstawie zdjęć, to dałabym jej 5/10.

a kiedy zobaczyłam ją na żywo - piękna! bez porównania ze zdjęciami. Zdjęcia były aktualne, więc nie można powiedzieć, że przez ten czas schudła czy coś. Twarz i sylwetka była wyraźnie szczuplejsza, piękne kocie oczy - na zdjęciu tego nie dostrzegłam itp. I dałabym jej 9.5/10

mam też wiele znajomych, które są bardzo fotogeniczne, a na żywo tracą wiele.

gdy patrzę na odbicie lustrzane innych osób, a gdy patrzę na nich na żywo - wg mnie nie ma różnicy można zrobić taki test-przyglądać się odbiciom lustrzanym innych osób, a potem weryfikować to z rzeczywistością.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-09-14 o 12:59
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:08   #41
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Kurde, załamałam się
Stwierdziłam, że założę sobie fejsika (tak, jestem jedyną osobą na ziemi, która nie ma ), więc chciałam cyknąć jakąś fotę. Jezuniu najsłodszy, jak ja wyglądam . Poleciałam do lustra i się przejrzałam - no zupełnie inna osoba. Nie wiem jak to w końcu jest.

Aha - przyjrzyjcie się sobie w lustrze i potem cyknijcie fotę siebie w lustrze. Na zdjęciu w lustrze też wyglądacie zupełnie inaczej niż w lustrze ?
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 13:25   #42
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

słyszałam gdzieś, że osoby , które mają kanciaste rysy twarzy - mocno zarysowane szczęki itd. są o wiele bardziej fotogeniczne. Natomiast bardziej krągłe buzie wychodzą na zdjeciach źle.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:28   #43
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Nigella damascena Pokaż wiadomość
słyszałam gdzieś, że osoby , które mają kanciaste rysy twarzy - mocno zarysowane szczęki itd. są o wiele bardziej fotogeniczne. Natomiast bardziej krągłe buzie wychodzą na zdjeciach źle.
mam kwadratową twarz
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:30   #44
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość

Aha - przyjrzyjcie się sobie w lustrze i potem cyknijcie fotę siebie w lustrze. Na zdjęciu w lustrze też wyglądacie zupełnie inaczej niż w lustrze ?
też
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:47   #45
mallary
Rozeznanie
 
Avatar mallary
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 540
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Nigella damascena Pokaż wiadomość
słyszałam gdzieś, że osoby , które mają kanciaste rysy twarzy - mocno zarysowane szczęki itd. są o wiele bardziej fotogeniczne. Natomiast bardziej krągłe buzie wychodzą na zdjeciach źle.
Koniec ze zdjęciami do końca życia, mam okrągła twarz, nawet do dokumentów będę robić takie z torbą na głowie
Cytat:
Napisane przez Stace

Aha - przyjrzyjcie się sobie w lustrze i potem cyknijcie fotę siebie w lustrze. Na zdjęciu w lustrze też wyglądacie zupełnie inaczej niż w lustrze ?
Tak.
mallary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 14:53   #46
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Wydaje mi się, że sporo osob ma podobne wrażenie jak autorka Ja też jestem niefotogeniczna, niestety. I tak jest dużo lepiej niż było kiedyś, ale mimo to, gdy patrzę na swoje zdjęcia, to często jestem zdziwiona, że tak fatalnie wyglądam Nie jest to tylko moja opinia, slyszałam już od kilku osób (w tym od dwoch, które zajmują się zawodowo robieniem zdjęć), że zdjęcia nie do końca oddają mi sprawiedliwość.

Z lustrami bywa różnie, bardzo wiele zalezy od dnia, mojego humoru, w końcu od samego lustra. Czasem stwierdzam, że jestem śliczna, innym razem nie mogę na siebie patrzeć. Ale i tak w porównaniu ze zdjęciami jest lepiej.

Najfajniej wyglądam na filmach Nawet takich krotkich, ktore TŻ nagrywa komórką: zawsze jestem miło zaskoczona. Nie wiem od czego to zalezy, pewnie - jak któraś z Was napisała - od mimiki, sposobu bycia itp. Zresztą ja wychodzę z założenia, że skoro większość osób mówi o moim wyglądzie same miłe rzeczy, to musi coś w tym byc i nie martwię się zbytnio, że zdjęcia tego nie potwierdzają Chociaż nie powiem, marzy mi się jakas super sesja zdjęciowa i posiadanie naprawde wystrzałowych zdjęć.
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:27   #47
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Mnie najbardziej zaskakuje, że na zdjęciach wyłażą mi sińce, przebarwienia i różne plamy o których istnieniu nie miałam pojęcia . W lustrze (w świetle dziennym żeby nie było, po za tym to w świetle dziennym w lustrze wyglądam najlepiej ), tego nie widać. Filmy to już w ogóle masakra

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Wiecie co jeszcze wymyśliłam? Może być winna jakość aparatu. Ja mam tragiczny i w komórce i cyfrówkę, robią jakiś przyciemniony obraz, popatrzcie chociażby na bloggerki, nawet te, które nie są szczególnie ładne, wyglądają jakoś dobrze na zdjęciach dobrej jakości
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:33   #48
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość


Wiecie co jeszcze wymyśliłam? Może być winna jakość aparatu. Ja mam tragiczny i w komórce i cyfrówkę, robią jakiś przyciemniony obraz, popatrzcie chociażby na bloggerki, nawet te, które nie są szczególnie ładne, wyglądają jakoś dobrze na zdjęciach dobrej jakości
może to jej urok, może to Photoshop
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:36   #49
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
może to jej urok, może to Photoshop
oj tak ogólnie mówię (piszę) . Ale raczej dobry aparat dodaje uroku niż beznadziejny
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 15:36   #50
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
Wiecie co jeszcze wymyśliłam? Może być winna jakość aparatu. Ja mam tragiczny i w komórce i cyfrówkę, robią jakiś przyciemniony obraz, popatrzcie chociażby na bloggerki, nawet te, które nie są szczególnie ładne, wyglądają jakoś dobrze na zdjęciach dobrej jakości
No nie wiem, ja na wszystkich zdjęciach wychodzę kiepsko, obojętnie z jakiego aparatu. Nawet ostatnio byłam u siostry, u której byłam kilka lat temu świadkową. Był tam jeden facet, który oglądał jej zdjęcia, profesjonalne, robione przez fotografa, i widząc mnie na nich spytal "o mamo, kto to?" i stwierdził, że powinni im kase oddawać, że takie koszmarki wyszły
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:39   #51
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja na wszystkich zdjęciach wychodzę kiepsko, obojętnie z jakiego aparatu. Nawet ostatnio byłam u siostry, u której byłam kilka lat temu świadkową. Był tam jeden facet, który oglądał jej zdjęcia, profesjonalne, robione przez fotografa, i widząc mnie na nich spytal "o mamo, kto to?" i stwierdził, że powinni im kase oddawać, że takie koszmarki wyszły
aha . To ja już nie wiem . Teraz przez ten wątek ciągle paczę w lustro, robię foty, znowu paczę w lustro i oczom nie wierzę
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:41   #52
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Stace Pokaż wiadomość
aha . To ja już nie wiem . Teraz przez ten wątek ciągle paczę w lustro, robię foty, znowu paczę w lustro i oczom nie wierzę
Wybierz najbardziej optmistyczną opcje i jej się trzymaj
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:14   #53
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

ja zauważyłam, że jeśli ustawiam się do zdjęcia lewym profilem, to wyglądam całkiem całkiem, a jeśli prawym - jak pół dupy zza krzaka
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:12   #54
raiinbow
Raczkowanie
 
Avatar raiinbow
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: z Miami
Wiadomości: 56
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

A ja słyszałam i to już z kilku źródeł kiedyś, że właśnie w rzeczywistości wyglądamy lepiej niż sami siebie postrzegamy. Tak, jak już tu napisało kilka osób, że człowiek, a głównie kobieta jest wobec siebie najczęściej b krytyczna. A to zobaczy za grube nogi, a to jej się włosy nie podobają, a to uśmiech nie taki. W większości przypadków takich drobnych mankamentów inni nie dostrzegają, ale taka to już nasza kobieca przypadłość, że zawsze mamy jakieś kompleksy. Z facetami najczęściej jest odwrotnie, choćby nie wiadomo jaki miał brzuszek czy inne tp. nie do końca apetyczne cechy fizyczne, to i tak bez skrupułów ściągnie na przykład koszulkę. Nawet był jakiś demot sytuacyjny, na którym po jednej stronie w przymierzalni stoi szczupła kobieta, a w lustrze dostrzega grubaskę, a obok mężczyzna z duuuużym brzuchem w lustrze wyglądający jak model z rozkładówki. Także dziewczyny nie przejmujcie się, bo naprawdę nawet na logikę - my siebie widzimy znacznie gorzej niż widzą nas inni, zwłaszcza faceci, bo kobiety wobec kobiet też bywają bardziej krytyczne.

A jeśli chodzi o zdjęcia to mam dokładnie to samo co większość. Na żywo wyglądam zupełnie inaczej, na zdjęciach masakra! Owszem, że czasem, głównie na zdjęciach spontanicznych, których się nie spodziewam wyjdę naprawdę ładnie, ale z reguły to zupełnie inny człowiek:P I jak już się przekonałam, ludzie z którymi rozmawiam mówią to samo.
Pamiętam, że kiedyś poznałam gościa przez internet i wysłałam mu swoje zdjęcie. Ostatecznie umówiliśmy się, a ten widząc mnie już z daleka od razu palnął mi tekstem, że na żywo wyglądam duuużo lepiej. Także cóż, ja też zdecydowanie wolę wyglądać lepiej w realu niż uchwycona przez aparat:P Przynajmniej nakręcona wychodzę ładnie
__________________
Life is just a game


"Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić"

Edytowane przez raiinbow
Czas edycji: 2012-09-14 o 21:13
raiinbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 01:23   #55
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez mallary Pokaż wiadomość
...Ja nie chcę tego pamiętać. Wolę żyć w słodkiej naiwności i nie myśleć o tym, jak naprawdę brzmi mój głos. Jak uszy innych muszą cierpieć

Skoro ponoć w rzeczywistości wyglądamy gorzej niż w lustrze, to ja idę kupić zapas torebek papierowych, taniej wyjdą niż kosmetyki :p

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja zauważyłam, że jeśli ustawiam się do zdjęcia lewym profilem, to wyglądam całkiem całkiem, a jeśli prawym - jak pół dupy zza krzaka
ja mam dokladnie odwrotnie!
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 07:51   #56
karmelek102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 79
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

chciałam dodać swoje spostrzeżenie do tej całej otoczki człowieka, której nie widać na zdjęciu

Zawsze uważałam Jennifer Aniston za nieciekawą ( z tym, że oceniałam ją po zdjęciach, nie oglądałam z nią filmów) wręcz brzydką

Jak obejrzałam Przyjaciół zmieniłam swoje zdanie o 180 stopniu, wyglądała tam wręcz ślicznie :P

podobnie Sarah Jessica Parker - na zdjęciach okropny pasztet...
Jednak w Sexie w wielkim mieście wyglądała naprawdę ciekawie i wycofałam ją z kategorii okropnych pasztetów
karmelek102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:29   #57
magnolia3107
Raczkowanie
 
Avatar magnolia3107
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 70
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Mam tak samo jak autorka wątku.

Najśmieszniejszą sytuację miałam z rok temu. Robiłam w salonie zdjęcie do dowodu, no i fotograf robi pierwsze zdjęcie - patrzy na to zdjęcie, które mu się wyświetliło a potem na mnie. Robi kolejne i znowu patrzy na zdjęcie a potem z niedowierzaniem na mnie, robi więc następne. Przy czwartej próbie mówię mu, żeby dał sobie spokój bo lepszego nie zrobi
__________________
Pierwsza zasada życia: nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.
magnolia3107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 23:13   #58
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
- prawie każdy chyba słuchając swego głosu nagranego np. na dyktafon, chowa głowę w piach
U mnie odwrotnie, mój nagrany brzmi lepiej.
Czasami słyszałam, że mój głos jest jakiś miły dla ucha, seksowny i bla bla bla i sobie myślałam 'tanie bajery' bo ja słysząc siebie mam przed oczami osobę, której słoma z butów wystaje
A nagrany brzmi lepiej.

Co do luster- zależy jakie lustro, niektóre sklepy mają straaszne oświetlenie- człowiek w nim siebie nie poznaje- wygląda się tak choro i mizernie.
U siebie w lustrach wyglądam, no tak normalnie. Za to pamiętam lustro u wujka w łazience- aż uwielbiałam się w nim przeglądać, co do mnie nie jest podobne. Ale tak jakoś człowiek dobrze wyglądał

Co do zdjęć- według mnie i paru koleżanek lepiej wyglądam na zdjęciach o ile są dobrze zrobione (nie mówię o takich profesjonalnych, po prostu normalne, a nie robione żelazkiem) a męskie opinie są przeciwstawne.
Może dlatego, że mój podstawowy życiowy wyraz twarzy jest połączeniem wyrażenia pogardy i obrzydzenia, życiowego rozdarcia i bólu istnienia, a na żywo jak dobrze spędzam czas wyglądam pogodniej
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:31   #59
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez raiinbow Pokaż wiadomość
A ja słyszałam i to już z kilku źródeł kiedyś, że właśnie w rzeczywistości wyglądamy lepiej niż sami siebie postrzegamy. Tak, jak już tu napisało kilka osób, że człowiek, a głównie kobieta jest wobec siebie najczęściej b krytyczna. A to zobaczy za grube nogi, a to jej się włosy nie podobają, a to uśmiech nie taki. W większości przypadków takich drobnych mankamentów inni nie dostrzegają, ale taka to już nasza kobieca przypadłość, że zawsze mamy jakieś kompleksy. Z facetami najczęściej jest odwrotnie, choćby nie wiadomo jaki miał brzuszek czy inne tp. nie do końca apetyczne cechy fizyczne, to i tak bez skrupułów ściągnie na przykład koszulkę. Nawet był jakiś demot sytuacyjny, na którym po jednej stronie w przymierzalni stoi szczupła kobieta, a w lustrze dostrzega grubaskę, a obok mężczyzna z duuuużym brzuchem w lustrze wyglądający jak model z rozkładówki. Także dziewczyny nie przejmujcie się, bo naprawdę nawet na logikę - my siebie widzimy znacznie gorzej niż widzą nas inni, zwłaszcza faceci, bo kobiety wobec kobiet też bywają bardziej krytyczne.

A jeśli chodzi o zdjęcia to mam dokładnie to samo co większość. Na żywo wyglądam zupełnie inaczej, na zdjęciach masakra! Owszem, że czasem, głównie na zdjęciach spontanicznych, których się nie spodziewam wyjdę naprawdę ładnie, ale z reguły to zupełnie inny człowiek:P I jak już się przekonałam, ludzie z którymi rozmawiam mówią to samo.
Pamiętam, że kiedyś poznałam gościa przez internet i wysłałam mu swoje zdjęcie. Ostatecznie umówiliśmy się, a ten widząc mnie już z daleka od razu palnął mi tekstem, że na żywo wyglądam duuużo lepiej. Także cóż, ja też zdecydowanie wolę wyglądać lepiej w realu niż uchwycona przez aparat:P Przynajmniej nakręcona wychodzę ładnie
ten? http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...64795884_n.jpg
Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
U mnie odwrotnie, mój nagrany brzmi lepiej.
Czasami słyszałam, że mój głos jest jakiś miły dla ucha, seksowny i bla bla bla i sobie myślałam 'tanie bajery' bo ja słysząc siebie mam przed oczami osobę, której słoma z butów wystaje
A nagrany brzmi lepiej.

Co do luster- zależy jakie lustro, niektóre sklepy mają straaszne oświetlenie- człowiek w nim siebie nie poznaje- wygląda się tak choro i mizernie.
U siebie w lustrach wyglądam, no tak normalnie. Za to pamiętam lustro u wujka w łazience- aż uwielbiałam się w nim przeglądać, co do mnie nie jest podobne. Ale tak jakoś człowiek dobrze wyglądał

Co do zdjęć- według mnie i paru koleżanek lepiej wyglądam na zdjęciach o ile są dobrze zrobione (nie mówię o takich profesjonalnych, po prostu normalne, a nie robione żelazkiem) a męskie opinie są przeciwstawne.
Może dlatego, że mój podstawowy życiowy wyraz twarzy jest połączeniem wyrażenia pogardy i obrzydzenia, życiowego rozdarcia i bólu istnienia, a na żywo jak dobrze spędzam czas wyglądam pogodniej
wybacz, nie mogłam się powstrzymać
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 13:02   #60
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Za to pamiętam lustro u wujka w łazience- aż uwielbiałam się w nim przeglądać, co do mnie nie jest podobne. Ale tak jakoś człowiek dobrze wyglądał
u znajomego w łazience jest takie lustro, że aż miło się przejrzeć! to chyba zasługa ciepłego światła w pomieszczeniu. albo nie wiem czego
Cytat:
Może dlatego, że mój podstawowy życiowy wyraz twarzy jest połączeniem wyrażenia pogardy i obrzydzenia, życiowego rozdarcia i bólu istnienia, a na żywo jak dobrze spędzam czas wyglądam pogodniej
jakbym czytała o sobie
w dodatku ludzie, którzy dopiero mnie poznają mówią później to samo. że im się wydawałam taka strasznie pogardliwa, gburowata i wiecznie wściekła. tż też czasem pyta: "co cię tak zezłościło?", a ja już taką twarz mam
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-18 15:24:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.