Witajcie!Mam dwa pytania:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 14:31   #1
Tania2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Question

Witajcie!Mam dwa pytania:)


Witajcie,
bardzo się cieszę, ze do was trafiłam
Tak od wczoraj przeglądam wasze posty, ale idzie mi to pomalutku, bo mam maleńkiego synka i nie bardzo mam kiedy dłuzej z wami posiedzieć.
Mam mianowicie dwa pytania:
1) jak się robi cieniowanie na różnego rodzaju przedmiotach?
2) co możecie mi powiedziec o toksycznosci materiałów, które są konieczne do decoupagu?Mam wielka ochote rozpoczać mą "działalnosć", ale obawiam się żebym jakoś nie zaszkodziła synkowi. Czy na przykład po wyschnięciu takie rzeczy jak, wydecupażowana taca sa bezpieczne itp? Dzięki wielkie za odpowiedz, musze lecieć, bo Prezes Jakub wzywa
Papa
Tania2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 18:20   #2
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: Witajcie!Mam dwa pytania:)

1) nie wiem
2) nie wiem jak to jest z toksycznością tzn. troszkę na pewno lakier i farby wydzielają przed wyschnięciem toksyczny zapach, ale potem to wysycha i jest dobrze. Ale jeśli np chcesz ozdobić tacę i potem synkowi na niej podawać bezpośrednio jedzenie to nie polecam, ale jeśli na tacę chcesz kłaść talerz i w tym jedzenie to nie ma problemu
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 18:21   #3
Nieistotne_
Raczkowanie
 
Avatar Nieistotne_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 134
GG do Nieistotne_
Dot.: Witajcie!Mam dwa pytania:)

Cytat:
Napisane przez Tania2
Witajcie,
bardzo się cieszę, ze do was trafiłam
Tak od wczoraj przeglądam wasze posty, ale idzie mi to pomalutku, bo mam maleńkiego synka i nie bardzo mam kiedy dłuzej z wami posiedzieć.
Mam mianowicie dwa pytania:
1) jak się robi cieniowanie na różnego rodzaju przedmiotach?
2) co możecie mi powiedziec o toksycznosci materiałów, które są konieczne do decoupagu?Mam wielka ochote rozpoczać mą "działalnosć", ale obawiam się żebym jakoś nie zaszkodziła synkowi. Czy na przykład po wyschnięciu takie rzeczy jak, wydecupażowana taca sa bezpieczne itp? Dzięki wielkie za odpowiedz, musze lecieć, bo Prezes Jakub wzywa
Papa
odpowiedź na 1 pytanie... do cienowania używa sie medum laserunkowego... które powodują wolniejsze schnięcie farb oraz to, że stają się przezroczyste... maluje się linię rzy motywie i rozciera się ja na zewnątrz.

odpowiedź na 2 pytznie... myślę że wszystkie środki chemiczne mogą zaszkodzić dziecku... jesli je zje lub dostaną się do oczu... na Twoim miejscu trzymałabym chemie z dala od dziecka
__________________
Miłego dnia
Nieistotne_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 19:40   #4
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Witajcie!Mam dwa pytania:)

Jeśli masz trochę wprawy i wyczucia to cieniowanie możesz wykonać zwykłą farbą plakatową; ja mam za sobą parę prób cieniowania (nie wszystkie udane ) najlepiej mi sie pracuje rocieńczoną w wodzie farbą akrylową. Wyciskam trochę farby, na spodeczku mam wodę, paćkam cieniutkim pędzelkiem w farbie, następnie maczam w wodzie, sprawdzam na kartce czy odcień jest odpowiedni i cieniuję
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 21:02   #5
Tania2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7
Dot.: Witajcie!Mam dwa pytania:)

Dzieki dziewczyny za szybkie odpowiedzi Jak tylko mi się uda znależć troche czasu, zacznę coś kombinować. Pozdrawiam was serdecznie, Natalia
Tania2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.