ile kreacji na slub i wesele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 12:19   #1
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Talking

ile kreacji na slub i wesele?


witammoje pytanie jest dosc luźno zwiazane z tematyka forum,ale widze,ze tu same ekspertki, i na pewno mi fachowa doradzaOtoz jestem zaproszona na slub,a potem wesele ( 2 dni lacznie z poprawinami).Zawsze omijalam tego typu imprezy szerokim łukiem,ale teraz nie moge sie wymigac,musze iscProblem w tym,ze nie wiem,ile strojow powinnam sobie naszykowac (oczywiscie chce sie dobrze zaprzezentowac=wygladac bosko ).Podobno jest jakis zwyczaj,zgodnie z ktorym dziewczyny przebieraja sie w pierwszy dzien wesela przed oczepinami w bardziej eleganckie,wieczorowe sukienki.Jesli to prawda,to musialabym sobie naszykowac 3 rozne stroje:1.do kosciola i na poczatek zabawy 2.na zabawe od polnocy do rana 3. na poprawinyczy to prawda z przebieraniem ok.polnocy?jak wyglada sprawa z tymi strojami,moje Drogie?licze na to,ze mi dokladnie sprawe wyjasniciepozdrawiam i licze na odzew
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:41   #2
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Cytat:
Napisane przez Nicość
dziewczyny przebieraja sie w pierwszy dzien wesela przed oczepinami w bardziej eleganckie,wieczorowe sukienki.Jesli to prawda,to musialabym sobie naszykowac 3 rozne stroje:1.do kosciola i na poczatek zabawy 2.na zabawe od polnocy do rana 3. na poprawinyczy to prawda z przebieraniem ok.polnocy?
hihihi wszystko zależy od twojej inwencji i ilości strojów bo w sumie to możesz przebierac sie do woli moje weselicho było dwa tygodnie temu (właśnie takie z poprawinami) i tyle co zauważyłam jedna koleżanka przebrała sie przed pólnocą i powiem ci że potem tego żałowała bo złapała welon i musiała go założyć do granatowej sukienki wieczorowej - wyglądąło to z lekka kiepsko
... wszystko zależy od rodzaju wesela i gości... pamiętam wesele mojego brata gdzie w sam dzień wesela przebierałam sie chyba z 6 razy (miałam wtedy 17 lat) a połowa koleżanek z liceum pożyczała mi kreacje - to była impreza, ale teraz już z tego chyba wyrosłam ...ważne żebyś sie dobrze czuła w tym co nasz na sobie a ilość ubrań ma drugorzedne znaczenie.
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:48   #3
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Szczerze powiem, że nigdy nie słyszałam o takim zwyczaju, a już na 100% nigdy nie widziałam żeby ktoś się do niego stosował (ew. Panna Młoda)
Na moim weselu wszystkie panny wyszły z wesela tak jak na niego weszły (włącznie ze mną), ewentualnie tylko zmieniły obówie, ale absolutnie nie ze względu na jakieś śmieszne zwyczaje tylko dla własnej wygody...
Na poprawiny jasna sprawa przydałaby się inna kreacja, tak więc moim zdaniem potrzebujesz 2 "boskich" stroi...
Powodzenia.
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:03   #4
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

To tylko zależy od ciebie Czasami to mam jedną "kreacje" na ślub i wesele jeżeli uznam że jest odpowiednia do Kościoła. Zwykle do Kościoła ubieram coś skromnego ale eleganckiego dostosowanego do pogody, a potem przebieram się po obiedzie gdy para już odtańczy pierwszy taniec. Zawsze mam coś w zanadrzu jak bym np miała jakiś przykry wypadek ale jeszcze nigdy mi się nie przydarzył. Przede wszytkim to ważne by dobrze sie bawić
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:33   #5
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

OGROMNE dzieki za info!!Na zabawe mam wyszykowana obcisla kreacje a la syrena rybie łuski itp. Raczej w tym do kosciola nie pojde,i juz sie szykuje pierwsze przebieranieAle gdzie sie przebrac i gdzie schowac stroje?Mam je miec caly czas przy sobie w reklamówce pod stolem?)wiem,ze to glupie pytania,ale ja nie mam absolutnie zadnego doswiadczenia
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 14:50   #6
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Cytat:
Napisane przez Nicość
OGROMNE dzieki za info!!Na zabawe mam wyszykowana obcisla kreacje a la syrena rybie łuski itp. Raczej w tym do kosciola nie pojde,i juz sie szykuje pierwsze przebieranieAle gdzie sie przebrac i gdzie schowac stroje?Mam je miec caly czas przy sobie w reklamówce pod stolem?)wiem,ze to glupie pytania,ale ja nie mam absolutnie zadnego doswiadczenia
ubrania zostaw najlepiej w samochodzie na wieszakach żeby sie nie wygniotły jeśli będziesz samochodem, jesli nie poproś kogoś o przechowanie ich w innym samochodzie lub w jakiejś szatni na sali lub jakimś schowku (porozmawiaj wcześniej z Panną Młodą lub Młodem na ten temat) a do przebierania najlepsze będzie WC zawsze przy okazji poprawisz w lustrze makjaż.
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 15:16   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Cytat:
Napisane przez Nicość
.Podobno jest jakis zwyczaj,zgodnie z ktorym dziewczyny przebieraja sie w pierwszy dzien wesela przed oczepinami w bardziej eleganckie,wieczorowe sukienki.
Tyle już się nasłuchałam tych dziwnych zwyczai że głowa boli ale o tym, że dziewczyny się przebierają w dzien wesela przed oczepinami to pierwsze słysze ?? I co niby miałoby to oznaczac ?

Spotkałam się z czymś takim, że jakaś dziewczyna się przebierała na weselu ale np. bo nie wiedziała, którą sukienkę wybrac a miała dwie ładniusie w których chciała się zaprezentowac (tak moja koleżanka zrobiła), albo niektóre dziewczyny biorą drugą sukienkę jako wyjście awaryjne czyli w sytuacji jakby np. coś się wylało na pierwszą krecję to wtedy zawsze ma się pod ręką drugą i jeszcze niektóre przebierają się z wygody ale że to zwyczaj to nie słyszałam.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 15:22   #8
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Cytat:
Napisane przez Nicość
OGROMNE dzieki za info!!Na zabawe mam wyszykowana obcisla kreacje a la syrena rybie łuski itp. Raczej w tym do kosciola nie pojde,i juz sie szykuje pierwsze przebieranieAle gdzie sie przebrac i gdzie schowac stroje?Mam je miec caly czas przy sobie w reklamówce pod stolem?)wiem,ze to glupie pytania,ale ja nie mam absolutnie zadnego doswiadczenia
Jak się przebierac na weselu to zostaje WC

W reklamówce to lepiej nie trzymac bo się pogniecie, najlepiej to na wieszaku w aucie zostawic, ewentualnie w szatni.

A jeśli nie chcesz brac ze sobą duże liczby ciuchów a chcesz się przebierac to możesz miec dwie kreacje czyli jedna ta suknia w rybie łuski a druga to może byc kreacja 2w1 czyli oddzielny dół i góra np. spodnie i spódnia + bluzeczka albo jedna spódnica i dwie bluzeczki, wariantów jest kilka
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:03   #9
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

widzę że masz zamiar brać ze sobą całą garderobę ..ja zrobiłabym tak wygodne ciuszki (bluzka plus spodnie) na podróż (jeśli jedziecie gdzieś daleko, jeśli nie to pojechałabym odrazu w suknii weselnej), elegancka suknia weselna, do torby delikatna niemnąca się sukienka na drugi dzień wesela

nie widzę sensu zmiany kreacji po 24 no chybaże w pierwszej nie da się tańczyć ale po co planować na wesele taką w której nie można się swobodnie poruszać
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 19:00   #10
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

dzieki Waszej pomocy postanowione: do kosciola ubieram sie skromnie,a rybią łuske zaloze po obiedzie i pozostane w niej do konca pierwszego dnia.W dzien poprawin ubiore sie w sukienke ktorą mialam na sobie w kosciele.W sumie 2 kreacje.To chyba dobre rozwiązanie?POZDRAWIAM
PS o ile kiedykolwiek bede wychodzic za mąż,to Was jeszcze odwiedzę i podpytam,bo ja nie bardzo w tej tematyce
PS2 A moze jeszcze wczesniej napisze,jak wypadlam na tym weselu jako podstarzala debiutantka
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 20:24   #11
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

no to czekamy na sprawozdanie z wesela
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 08:51   #12
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

Cytat:
Napisane przez Nicość
dzieki Waszej pomocy postanowione: do kosciola ubieram sie skromnie,a rybią łuske zaloze po obiedzie i pozostane w niej do konca pierwszego dnia.W dzien poprawin ubiore sie w sukienke ktorą mialam na sobie w kosciele.W sumie 2 kreacje.To chyba dobre rozwiązanie?POZDRAWIAM
PS o ile kiedykolwiek bede wychodzic za mąż,to Was jeszcze odwiedzę i podpytam,bo ja nie bardzo w tej tematyce
PS2 A moze jeszcze wczesniej napisze,jak wypadlam na tym weselu jako podstarzala debiutantka
To czekamy na relacje i zdjęcia z wesela i udanej zabawy
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 12:37   #13
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

myślę, że spokojnie wystarczy jedna sukienka na wesele i druga na poprawiny
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:23   #14
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: ile kreacji na slub i wesele?

uwazam ze 2 sukienki wystarcza w zupelności!!
Jedna na wesele druga na poprawiny
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.