Ważne ogłoszenie Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 09:40   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462

Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum


Witam

Ponieważ nasze forum jest obiektem zainteresowania rosnącej ilości agencji marketingu szeptanego postanowiłem poinformować nasze użytkowniczki, które firmy próbują nas wprowadzić w błąd i zareklamować produkt.

Metodologia jest zawsze taka sama. Ktoś udaje użytkowniczkę i poleca produkt. Czasem ktosiów jest więcej, często produktów wiele.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię być oszukiwany. Dlatego zamiast karać oszustów (agencje) postanowiłem puścić w internet listę firm, które ZLECAJĄ usługę oszukania swoich klientek.

Miłej lektury.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Świeży, dzisiejszy atak spamerów:

Cytat:
Sklep internetowy Noble Health, działający pod adresem www.noblehealth.pl prowadzony jest przez jest przez firmę Noble Health Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu.

KRS: 0000341010
NIP: 948-254-63-33
Regon: 141964846

Dane adresowe:
26-600 Radom
ul. Limanowskiego 95
Tel: (48) 670 28 87
Fax: (22) 379 03 13
e-mail: info@noblehealth.pl
Linki do przykładowego spamu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post34380191
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post34380072
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post34320986
(w sumie kilkanaście kont)
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 14:43   #2
ziomaska
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2016
 
Avatar ziomaska
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 288
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

bardzo interesujące.
Dziękuję za ten wątek
__________________
ziomaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 11:38   #3
xmania
Raczkowanie
 
Avatar xmania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 72
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

dobry pomysł;-) dzięki
akurat ta firma jest z moich okolic
__________________
M 08.04.11

bieganie: od 04.06
zdrowo odżywiam się
xmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 10:09   #4
ksiadz_robak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Dzień dobry, witam serdecznie.

[sarkazm]
Cytat:
Myślę że dobrym produktem będzie SuszarKałasz firmy Czerwone Kije. Tylko 5 tys złotych i można na raty kupić.
(i tak firma CzarneKijeSamobije kopie dołki pod konkurencją
[/sarkazm]

Przedstawione wątki spamowe są szyte bardzo grubymi nićmi - ktoś rejestruje się na forum i niemal natychmiast, w pierwszym pości9e ewidentnie reklamuje firmę? Albo robi to sam (niedoświadczony) właściciel sklepu, albo też właśnie - konkurencja.
Agencja marketingu szeptanego ( szemranego ) raczej przygotowałaby odpowiedni profil użytkownika, kilka miesięcy podziałała na forum, poudzielała dobrych rad... a reklama produktu też byłaby mniej oczywista.

PS. Przepraszam jeśli się za mocno wtrącam, na forum trafiłem przypadkiem (wątek o stronie "medical news reporter" i pochodnych - patrzę gdzie się jeszcze kryją ) . No i post o spamerach mi się rzucił w oczy ...
ksiadz_robak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 09:05   #5
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Cytat:
Napisane przez ksiadz_robak Pokaż wiadomość
Dzień dobry, witam serdecznie.

[sarkazm]
(i tak firma CzarneKijeSamobije kopie dołki pod konkurencją
[/sarkazm]

Przedstawione wątki spamowe są szyte bardzo grubymi nićmi - ktoś rejestruje się na forum i niemal natychmiast, w pierwszym pości9e ewidentnie reklamuje firmę? Albo robi to sam (niedoświadczony) właściciel sklepu, albo też właśnie - konkurencja.
Agencja marketingu szeptanego ( szemranego ) raczej przygotowałaby odpowiedni profil użytkownika, kilka miesięcy podziałała na forum, poudzielała dobrych rad... a reklama produktu też byłaby mniej oczywista.

PS. Przepraszam jeśli się za mocno wtrącam, na forum trafiłem przypadkiem (wątek o stronie "medical news reporter" i pochodnych - patrzę gdzie się jeszcze kryją ) . No i post o spamerach mi się rzucił w oczy ...
Dobre agencje?

Oksymoron.

"Dobra" agencja oznacza, że to taka, która OSZUKUJE dobrze. Oszukuje konsumentów oraz nielegalnie zamieszcza reklamę na powierzchni reklamowej mojej firmy.

Agencje są różne, 90% zleca działania na zewnątrz poprzez odpowiednie portale, strony i kontakty. Na zewnątrz natomiast prace wykonują ludzie. Nie zawsze tak doświadczeni w omijaniu moderatorskiej uwagi jak to - z zadziwiającą znajomością tematu - opisujesz.

Owszem, istnieje czarny PR w sieci. Coś o tym wiem. Jednak w większości przypadków kontaktujemy się ze zleceniodawcą, pokazujemy linki do ich wypocin, ścieżki logiczne, użyte frazy, sposoby zakładania kont i ich farmienia.
W 1 na 50 wypadków firma wypiera się. Traktujemy to jako błąd systemu lub sprytny, czarny PR. A to oznacza, że 49 trafiliśmy.

W tym przypadku trafiliśmy.

pozdrawiam
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:30   #6
ksiadz_robak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Witam ponownie.

Na początku potwierdzę - pisząc "dobre" agencje miałem na myśli takie, które umieją zarekomendować produkt w sposób nie krzyczący z każdego bitu: "REKLAMA". Zgadzam się, może faktycznie "fachowe" byłoby lepszym słowem.
Nie sądzę zaś, aby większość takich agencji faktycznie posługiwało się "freelancerami" - przynajmniej takie, które istnieją dłużej niż pół roku muszą zapewnić odpowiednią jakość świadczonych usług. Rejestrowanie się i wrzucanie reklamy w pierwszym poście zaś... cóż, rzadko kończy się oczekiwanym (przez zleceniodawcę) skutkiem. Być może jestem w błędzie, w "branży" nie pracuję, tylko amatorsko obserwuję (pochlebiły mi słowa o "zadziwiającej znajomości" ) - ale tak na zdrowy rozsądek... manipulacja skuteczna nie może być szyta grubymi nićmi.

No ale żeby skończyć moje wtręty - jeśli właściciel firmy potwierdził, że zlecił taką formę reklamy, to moje obawy nie są chyba potwierdzone w faktach.

PS. Tak przy okazji, zauważyłem (po wyłączeniu AdBlocka, jak grzecznie poproszono) reklamę pewnej strony która posługuje się łudząco podobnymi trikami co "medical news reporter" (który, jak pisałem, sprowadził mnie pośrednio na Wizaż ) . Chodzi mi o stronę "sekrety zdrowego jedzenia" - moim zdaniem warto by było zadbać o to by podobne się na portalu nie pojawiały...
No ale to tylko moje wredne i czepialskie zdanie.

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Jeśli przyjrzeć się reklamowanej stronie o Diecie Dukana, też można sporo kwiatków znaleźć... obrazki z innych stron choćby.

Edytowane przez ksiadz_robak
Czas edycji: 2012-06-05 o 10:41 Powód: dodanie wzmianki o drugiej stronie
ksiadz_robak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 08:08   #7
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Emitujemy reklamy pozyskiwane przez nasze biura jak również reklamy z Google. Nad tymi ostatnimi nie panujemy. Jeśli dojrzałeś jednak reklamę naruszającą zasady, to daj mi linka tej strony. Zablokuję emisję tej reklamy w googlarzu.

pozdrawiam
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 10:36   #8
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Za agresywny spam na forum zbanowaliśmy kolejne domeny (załącznik) firm opłacających agencje spam marketingu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spamer-nowe.jpg (20,7 KB, 352 załadowań)
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 11:02   #9
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Agencja vacaloca.pl - dziękujemy za spam.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:24   #10
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Ja ostatnio widziałam dużo spamu i kryptoreklam szkoły policealnej g o w o r k
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:06   #11
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio widziałam dużo spamu i kryptoreklam szkoły policealnej g o w o r k
Tak, oni płacą jakieś agencji za ten spamik. U nas są na czarnej liście i ich linki są niszczone automatycznie.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 20:50   #12
zielonelatto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Mam prośbę by mnie z automatu nie banowano, Proszę o przeczytanie tej wiadomości i wyjaśnienie mi czemu zostałam zbanowana za wcześniejsze konto. Nie mogę wysłać ci Złośliwcu prywatnej wiadomości , więc piszę tutaj, pisałam już do redakcji ale nie dostałam odp. Dostałam informację że mam bana bo pracuję dla agencji co dla mnie jest niedorzeczne . Miałam z tego co pamietam ponad 1000 wiadomości i jestem zarejestrowana od bardzo dawna na forum. Pracuję nie dla agencji tylko w firmie państwowej - tej której nikt nie lubi, jeżeli jesteś zainteresowany mogę nawet wysłać zaświadczenie o zatrudnieniu. Jest mi mega przykro bo nie dostałam żadnego ostrzeżenia , nic. Podejrzewam że że ban jest za jakiś link bądź podanie nazwy ale jak już się w ten sposób wypowiadałm to watku gdzie robił to praktycznie każdy forumowicz i była prowadzona dyskusja. Chodzi o konto Niuniaczek.
zielonelatto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 14:12   #13
Cudoxs
http://abcseo.pl
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Lista spamerów - firmy, które spamują nasze forum

Dużo tego ,dziwne przecież można się reklamować oficjalnie ,po co to robią na siłę?
lepszy efekt będzie poprzez współpracę
Cudoxs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-11 12:45:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.