retin A - jaki efekt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-25, 20:29   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

Retin-A + tonik?


Czy Retin-A można nakładać na umytą twarz przetartą tonikiem czy na twarz tuż po umyciu (bez użycia toniku)?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 21:23   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Retin-A + tonik?

w górę!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 21:44   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Retin-A + tonik?

można przetrzec twarz tonikiem i odczekac minimum 15 minut do 30. odczekać trzeba też nawet, jeśli po myciu nie używa sie tonik.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 22:00   #4
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Re: Retin-A + tonik?

To prawda. Moja dermatolożka poleciła mi na przebarwienia potrądzikowe właśnie Retin A. Kazała mi go używać 20 minut oo tym jak umyję twarz, lub przetrę ją tonikiem po umyciu. Skóra musi być całkowicie sucha.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-25, 22:02   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Retin-A + tonik?

Dzięki Justy!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-26, 08:45   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Retin-A + tonik?

A możesz napisać, jak sprawdził się u Ciebie Retin-A? Ja wczoraj posmarowałam się nim pierwszy raz.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 12:11   #7
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30
Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Witam.Dermatolog przepisal mi miesiac temu Retin A na polepszenie wygladu skory(mam klopoty z szybko zanieczyszczajaca sie strefa T).Uzywam codziennie na noc,nie podraznia mojej skory,troche sie luszcze,pory wygladaja na zwezone i oczyszczone(oczywiscie jeszcze nie do konca).Czytalam na Biochemii Urody o retinoidach ktore poleca Basia-ponoc maja one rowniez dzialanie przeciwzmarszczkowe i odmladzajace...wiec ucieszylam sie bardzo,ze Retin A mnie nie podraznia i bede go mogla juz zawsze uzywac,ale czy tak ma wygladac "odmlodzona"skora-moja jest cienka i blyszczaca po miesiecznej kuracji Retinem A,wcale nie za bardzo mi sie podoba w zwiazku z tym blyszczeniem a Basia poleca retinoidy uzywac juz do konca zycia..(oczywiscie codziennie nakladam krem z filtrem SVR 50 B)Prosze napiszczcie czy uzywajac retinoidow tak ma wygladac skora???
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-13, 13:30   #8
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Ja tez już niebawem zacznę używać Retinu A , mam wielkie oczekiwania w zwiazku z tym kremem.
Ostatnio używałam Acne Derm (jedną całą tubkę) i moja buzia wygląda naprawdę duuużo lepiej .Pory sie zweziły , karnacja ujednoliciła , jest o niebo lepiej niz przed kuracją.
Chcę aby Retin dokończył dzieła , mam już trochę latek więc działanie przeciwzmarszczkowe jak najbardziej wskazane.
hanedi ,czy używałas czegos wcześniej ?Napisz proszę czy buzia po nałożeniu Retinu jakoś reagowała (szczypanie , mrowienie itp).Skąd miałaś Retin , wiem że jest obecnie niedostępny w aptekach.Pozdrawiam
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 13:38   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Po pierwsze gratuluję zakupu retinu- toż pół Polski teraz szuka nawet z receptą tego specyfiku i znaleźć nie może / moze zdradzisz nam gdzie go jeszcze można dostać?/.
Moja kuracja retinem okazała się zbawienna, po tym jak zmasakrowałam się lżejszym w retinoidy, a treściwszym inaczej Ysthealem- po retinie skóra wyglada naprawdę lepiej, jest ożywiona, zniknęła szarzyzna, drobne linie i wgłebienia, zmniejszyły się pory. Nos nadal mi sie świeci, ale to moja najwieksza problematyczna strefa. Ja mam skórę dosc cienką i wrazliwą, dlatego stosowałam retin ostrożnie, powoli zwiększając miejsce aplikacji. Po dwóch tygodniach zaczerwienienie znikneło, skóra przestała reagować podraznienie, zahartowała sie
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:51   #10
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Ja tez juz mam troche latek i niestety moja skora czasami sprawia mi troche klopotow zwlaszcza w strefie T,szybko sie zanieczyszcza, jak wczesniej pisalam.Mieszkam za granica ,lekarz przepisal mi EFFADERM ceem 0,05%tretinoine - francuski odpowiednik Retinu A(na forum uzywam nazwy Retin A,zebyscie wiedzialy o co mi chodzi).Na poczatku kazal mi go uzywac ostroznie, smarujac bardzo cienka warstwa co drugi dzien na noc.Po ok.4-5 dniach nastapilo pogorszenie stanu mojej skory tzn.zaczerwienienie i lekkie przesuszenie na policzkach,natomiast czolo,nos i broda wysypalo mi drobnymi czerwonymi krostkami-od razu pobieglam do lekarza,powiedzial zebym to przetrzymala,ze to normalna reakcja skory na retinoidy.Zaznaczyl zebym smarowala skore naprawde cieniutka warstwa kremu.Po tygodniu wszystkie negatywne zmiany ustapily i zauwazylam ze skora staje sie bardziej gladka, grudki zniknely,pory sie oczyscily i zwezily.Jak juz pisalam najpierw uzywalam retinu co drugi dzien,teraz codziennie.Nie mrowilo mnie ani nie szczypalo,jednak zauwazylam luszczenie skory po tym okropnym okresie kiedy sie przesuszyla i byla czerwona,ale to tylko na poczatku.Jezeli retinoidy sa takie swietne jak pisze Basia to zamiezam zaczac wprowadzac powolutku Locacid lotion 0.1%tretinoine(producent Pierre Fabre-Francja),Ale czy tak juz zawsze ma wygladac skora ?Jakas cienka i swiecaca sie,zupelnie jakby byla pozbyta naskorka!?? Prosze o opinie osob ktore stosowaly retinoidy, bede bardzo wdzieczna,pozdrawiam.
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 08:53   #11
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cytat:
Napisane przez hanedi
Ja tez juz mam troche latek i niestety moja skora czasami sprawia mi troche klopotow zwlaszcza w strefie T,szybko sie zanieczyszcza, jak wczesniej pisalam.Mieszkam za granica ,lekarz przepisal mi EFFADERM ceem 0,05%tretinoine - francuski odpowiednik Retinu A(na forum uzywam nazwy Retin A,zebyscie wiedzialy o co mi chodzi).Na poczatku kazal mi go uzywac ostroznie, smarujac bardzo cienka warstwa co drugi dzien na noc.Po ok.4-5 dniach nastapilo pogorszenie stanu mojej skory tzn.zaczerwienienie i lekkie przesuszenie na policzkach,natomiast czolo,nos i broda wysypalo mi drobnymi czerwonymi krostkami-od razu pobieglam do lekarza,powiedzial zebym to przetrzymala,ze to normalna reakcja skory na retinoidy.Zaznaczyl zebym smarowala skore naprawde cieniutka warstwa kremu.Po tygodniu wszystkie negatywne zmiany ustapily i zauwazylam ze skora staje sie bardziej gladka, grudki zniknely,pory sie oczyscily i zwezily.Jak juz pisalam najpierw uzywalam retinu co drugi dzien,teraz codziennie.Nie mrowilo mnie ani nie szczypalo,jednak zauwazylam luszczenie skory po tym okropnym okresie kiedy sie przesuszyla i byla czerwona,ale to tylko na poczatku.Jezeli retinoidy sa takie swietne jak pisze Basia to zamiezam zaczac wprowadzac powolutku Locacid lotion 0.1%tretinoine(producent Pierre Fabre-Francja),Ale czy tak juz zawsze ma wygladac skora ?Jakas cienka i swiecaca sie,zupelnie jakby byla pozbyta naskorka!?? Prosze o opinie osob ktore stosowaly retinoidy, bede bardzo wdzieczna,pozdrawiam.

Hmmm u mnie taki etap "wypolerowanej" jakby skóry występował na początku, teraz już nie... No. chyba, ze się przyzwyczaiłam. Ja oceniam swoją kurację retinoidami na bdb - mam na myśli efekty
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 10:53   #12
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cześć. Ja używam Retin-a 8 miesięcy. Cera wygląda nieżle (nie muszę używać nic poza kremem), ale ja używam go co drugi dzień na przemian z masełkiem karite. Może aplikacja codzień jest za mocna dla twojej skóry. Pamiętam, że też tak miałam gdy stwierdziłam, że moja skóra lubi retin i używałam go co noc. Zaczęłam stosować co drugi dzień i jest ok.Svr nie za bardzo nawilża, więc pewnie skóra jest dlatego sucha. A jak posmarujesz się tym svr 50 (tonujący?) to nie widać schodzącej skóry? U mnie twarrz wyglądała jak salamandra.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:13   #13
joanna13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Używałam Retin-A 4 miesiące na przemian z glico-a i moja skóra zrobiła się gładziutka, piszę -używałam- ponieważ czekam aż w aptekach znów pojawi się retin!!!!! obecnie stosuje isotrex ale moje skóra jejt przez to wysuszona na wiór choć ciągle ja nawilżam, z retinoidów jak dla mnie najlepszy jest zatem ukochany retin a, a moze ktoś wie kiedy pojawi się znów!!?????
joanna13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:19   #14
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cytat:
Napisane przez joanna13
Używałam Retin-A 4 miesiące na przemian z glico-a i moja skóra zrobiła się gładziutka, piszę -używałam- ponieważ czekam aż w aptekach znów pojawi się retin!!!!! obecnie stosuje isotrex ale moje skóra jejt przez to wysuszona na wiór choć ciągle ja nawilżam, z retinoidów jak dla mnie najlepszy jest zatem ukochany retin a, a moze ktoś wie kiedy pojawi się znów!!?????
Ja wiem. Pisałam do J-C i odpisali mi, ze będzie dostępny w pierwszym kwartale 2006, że konkretnej nic powiedzieć nie mogą, że starją się any to było na początku przyszłego roku... Bla bla bla a retinu jak nie ma tak nie ma
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:36   #15
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cytat:
Napisane przez czwórka
Cześć. Ja używam Retin-a 8 miesięcy. Cera wygląda nieżle (nie muszę używać nic poza kremem), ale ja używam go co drugi dzień na przemian z masełkiem karite. Może aplikacja codzień jest za mocna dla twojej skóry. Pamiętam, że też tak miałam gdy stwierdziłam, że moja skóra lubi retin i używałam go co noc. Zaczęłam stosować co drugi dzień i jest ok.Svr nie za bardzo nawilża, więc pewnie skóra jest dlatego sucha. A jak posmarujesz się tym svr 50 (tonujący?) to nie widać schodzącej skóry? U mnie twarrz wyglądała jak salamandra.
Chyba masz racje-bede uzywac retinu co drugi dzien i zaobserwuje skore czy zniknie to"wypolerowanie"Krem SVR 50 jest tonujacy ,ma jasny bezowy kolor-wybralam go poniewaz nie chce uzywac podkladu ,stawiam na minimum kosmetykow! (prawie kazdy podklad mnie zapycha)To prawda,ze czasami widac schodzaca skore ,ale to tylko zaraz po nalozeniu filtrow,po ok.10 min.jest juz ok. pozdr.
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:40   #16
hanedi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 30
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Ja wiem. Pisałam do J-C i odpisali mi, ze będzie dostępny w pierwszym kwartale 2006, że konkretnej nic powiedzieć nie mogą, że starją się any to było na początku przyszłego roku... Bla bla bla a retinu jak nie ma tak nie ma
Moze poproscie lekarza o zagraniczny odpowiednik Retinu A,lub popytajcie w aptekach...ale napweno bedzie drozszy...pozdr.
hanedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 14:15   #17
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Retin A-czt tak ma wygladac skora??

Cytat:
Napisane przez hanedi
Moze poproscie lekarza o zagraniczny odpowiednik Retinu A,lub popytajcie w aptekach...ale napweno bedzie drozszy...pozdr.
Retin A można kupić np. w Czechach na polską receptę. Jedno opakowanie kosztuje... ok. 16 zł!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 10:23   #18
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Question Retin A

Czy to prawda, że nie ma w aptekach kremu Retin A?
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 10:31   #19
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Retin A

Tak, niestety nie można było go kupić już od paru miesięcy, jednak słyszałam że z początkiem roku ma się pojawić ponownie w aptekach
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-08, 10:40   #20
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Retin A

Szkoda.... czyli nie ma co iść po receptę do dermatologa.....
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 10:50   #21
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: Retin A

Hmm, można spróbować popytać w aptekach czy już jest dostępny, ja też na niego czekam
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 12:45   #22
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: Retin A

U nas nadal nie ma, ale w Czechach jest. Podobno można kupić na polską receptę. Więc jeśli ktoś ze znajomych lub rodziny wybiera się na narty na "czeską stronę", to może Ci zakupić
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 13:30   #23
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: Retin A

Potwierdzam, w Czechach kosztuje 107 koron ale trzeba miec receptę, Nie sprzedają już bez
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:14   #24
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Retin A

Oto treść maila, jaki dziś dostałam od Cilag'a:
Szanowna Pani,
Retin A krem będzie najprawdopodobniej dostępny od kwietnia 2006.
Z poważaniem, .......

Wykropkowałam nazwisko pracownika. Tak więc zapewne wczesniej niż w drugim półroczu nie będzie można retinu znależć w aptekach, podejrzewam niestety
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:17   #25
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retin A

Ojej .... tak długo? A może znacie jakiś dobry zamiennik?
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:25   #26
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Retin A

Cytat:
Napisane przez Gonia
Ojej .... tak długo? A może znacie jakiś dobry zamiennik?
Inny ale też retinoid - Zorac kosztuje ok. 50 zł /15 ml
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:49   #27
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retin A

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Inny ale też retinoid - Zorac kosztuje ok. 50 zł /15 ml

a ten Zorac tez jest tak skuteczny? warto zaryzykować?
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:52   #28
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Retin A

Skuteczny, ale 3 razy droższy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:56   #29
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retin A

a tak w ogóle to dlaczego tego Retinu A nie ma w aptekach?
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 15:24   #30
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Retin A

Cytat:
Napisane przez Gonia
a tak w ogóle to dlaczego tego Retinu A nie ma w aptekach?
Są jakieś problamy z rejestracją leku. Specjalnie mnie to nie interesuje, w przeciwieństwie do terminu, kiedy znowu będzie w aptekach, a nieprędko.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.