Oryginał czy podróbka? Część IV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-08, 18:16   #61
_Julia
Zadomowienie
 
Avatar _Julia
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 040
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Ok, juz widze Twoją odpowiedz. Dzięki jeszcze raz!
__________________
Wymianka - Yankee, MAC, Phenome, Organique, Isadora, Michael Kors...


_______________________
I spotykasz jakiegoś jego,
gromadzisz te przypadkowe pocałunki,
uczysz się na pamięć kształtu jego głowy,
żeby - kiedy odejdzie - umieć uformować poduszkę.
_Julia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:25   #62
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Zbieram flaszki i sprawdziłam wszystkie allurki, jakie mam. Wszystkie mają wypiaskowany kod na tylnej ściance u dołu, centralnie, tak mniej więcej 1,5- 2 mm od dołu. Sam kod ma wysokość ok. 1 do 1,2 mm. Jest słabo widoczny i ja to z lupą do takich podchodzę, ale patrząc pod kątem da się zauważyć. Pudełek już nie mam, to się nie wypowiem
Dziękuję Lilizko Myślę, że lupa tu niewiele zmieniłaby, bo nie widzę żadnych śladów napisów.
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 20:10   #63
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

wrzucam foto mojej oryginalnej allurki - co do pochodzenia nie mam najmniejszych wątpliwości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg allure.jpg (62,6 KB, 132 załadowań)
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 05:16   #64
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez pinkpanther69 Pokaż wiadomość
Pomocy! W lutym dostałam w prezencie urodzinowym Allure. Nie mój typ zapachu, kilka razy psiknięty, przeleżał na półce czekając na lepsze czasy.
Mój luby widział paragon z Douglasa, więc tutaj nie miałam wątpliwości, ale chcąc się jej pozbyć dostałam info, że jeśli nie ma kodu na butelce to podróba. Mam kilka sztuk versace, ale jakoś nigdy się nie zagłębiałam w kody itp. Po prostu zużywałam i kupowałam następną.

Dodaje fotki, na pudełku wbity kod 5002, a na butelce brak
Cytat:
Napisane przez daniels Pokaż wiadomość
Po ostatnim foto - niestety to podróba.
Dokładnie-podróbka. Widać po niedorobionym flakonie
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 16:42   #65
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Oryginał czy podróbka? Część III

Pomyłka

Edytowane przez MsMuffinska
Czas edycji: 2014-08-21 o 21:41
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 18:47   #66
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez pinkpanther69 Pokaż wiadomość
Zdaje sobie sprawę z jakości, po prostu zależy mi na tym aby dowiedzieć się w miarę szybko. Jasne że zrozumiem, jeśli się uda się na nich nic wypatrzyć..
I tak jestem bardzo wdzięczna za odzew

Podróbka
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 09:56   #67
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Witajcie szanowne ekspertki Da się coś z tych zdjęć "wywróżyć"?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mp1.jpg (16,6 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mp2.jpg (18,6 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mp3.jpg (48,7 KB, 48 załadowań)
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-17, 18:16   #68
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

cześć, wiecie może czy jest taki wątek tylko ciuchowy? bo nie mogę znaleźć
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 22:11   #69
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Burberry London - wątpliwości

Niedawno zamówiłam w pewnej perfumerii internetowej (wg. wizażanek jest ona godna zaufania, opinie na ceneo też miała dobre) wodę perfumowaną Burberry London, mam jednak wątpliwości co do oryginalności. Za 50 ml zapłaciłam 100 zł z groszami, jednak nie cena wpędziła mnie w te wątpliwości, a mały szczegół. Wcześniej posiadałam Burberry Brit, na 100% oryginalny, zapach utrzymywał się długo (gdzie w London mija po 2-3 godzinach praktycznie, chyba że to 'urok' tego zapachu ), zastanowił mnie też adres z tyłu pudełeczka i na spodzie butelki, gdyż w Brit był podany adres francuski, w London jest brytyjski a słyszałam, że zawsze powinien podany być ten francuski. Kod na pudełku zgadza się z tym na butelce, na obydwóch napisane jest 'Made in France'. Dodaję zdjęcia, niestety troszkę niewyraźne, ale mam nadzieję, że coś widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_002264.jpg (95,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_002265.jpg (95,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_002267.jpg (57,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_002268.jpg (78,0 KB, 35 załadowań)
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 22:19   #70
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Burberry London - wątpliwości

Dziś kupiłam Burberry Brit w perfumerii stacjonarnej. Adres na pudełeczku też mam brytyjski
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 11:53   #71
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Dziewczyny, nie proszę o konkretną weryfikację zapachu bo mam ich w domu troszkę ale tak przejrzałam ten wątek ponieważ szukałam opinii o perfumeriach internetowych i stąd takie moje ogólne pytanie, czy na każdych oryginalnych perfumach musi być wybity na flakonie jakiś kod ? Czy np wystarczy na naklejce ? Pytam ponieważ dokładnie obejrzałam swoje wszystkie perfumy ( część kupowane w perfumeriach, część na allegro ( od sprawdzonych sprzedawcy) część na lotniskach a niektóre w małych sklepikach z perfumami. Otóż kod wybity na szkle znalazłam tylko na kilku buteleczkach, reszta ma jakieś kody ale na naklejkach pod spodem flakonu, niektóre w ogóle nie mają nigdzie żadnych kodów a niektóre mają gdzieś na flakoniku wybitą jedynie pojedynczą liczbę, np 5 lub 3. Tym bardziej zdziwiłam się że np Forbidden Euphoria kupowana w sklepie bezcłowym w Kanadzie nie ma absolutnie żadnych kodów. Jak to więc jest z tymi kodami, co jest oryginałem a co nie ? Jeśli któraś z was mogłaby mi dokładnie opisać o co chodzi z tym wszystkim, byłabym bardzo bardzo wdzięczna

Edytowane przez avenly
Czas edycji: 2014-08-21 o 12:09
avenly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 12:40   #72
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że co marka to obyczaj i różnie to jest z tymi kodami. Sposoby znakowania różnią się nie tylko między markami, ale i konkretnymi zapachami tej samej marki, czasami też rynek na który kierowany jest produkt ma znaczenie. Ponadto można od 10 lat używać tego samego zapachu, mieć w szafie 10 identycznych flakonów, a kupimy jedenasty i tam się będzie coś różniło a to we flakonie, a to w znakowaniu, albo samym zapachu mimo, że perfumy będą oryginalne w 100%. Producenci niestety lubią sobie od czasu do czasu coś zmienić i rzadko jest to podanej do jakiejś szerokiej publicznej wiadomości. Raczej trzeba się dobrze interesować tematem żeby być na bieżąco.
Dlatego chyba nie da się ustalić prostych i uniwersalnych zasad weryfikacji flakonu po czymkolwiek... tak sądzę.
__________________


Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2014-08-21 o 12:41
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 12:41   #73
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie proszę o konkretną weryfikację zapachu bo mam ich w domu troszkę ale tak przejrzałam ten wątek ponieważ szukałam opinii o perfumeriach internetowych i stąd takie moje ogólne pytanie, czy na każdych oryginalnych perfumach musi być wybity na flakonie jakiś kod ? Czy np wystarczy na naklejce ? Pytam ponieważ dokładnie obejrzałam swoje wszystkie perfumy ( część kupowane w perfumeriach, część na allegro ( od sprawdzonych sprzedawcy) część na lotniskach a niektóre w małych sklepikach z perfumami. Otóż kod wybity na szkle znalazłam tylko na kilku buteleczkach, reszta ma jakieś kody ale na naklejkach pod spodem flakonu, niektóre w ogóle nie mają nigdzie żadnych kodów a niektóre mają gdzieś na flakoniku wybitą jedynie pojedynczą liczbę, np 5 lub 3. Tym bardziej zdziwiłam się że np Forbidden Euphoria kupowana w sklepie bezcłowym w Kanadzie nie ma absolutnie żadnych kodów. Jak to więc jest z tymi kodami, co jest oryginałem a co nie ? Jeśli któraś z was mogłaby mi dokładnie opisać o co chodzi z tym wszystkim, byłabym bardzo bardzo wdzięczna
Najprościej to chodzi o to, że nie ma jednej uniwersalnej zasady. Jeśli masz wątpliwości, musisz wkleić dokładne fotki konkretnego flakonu.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 13:46   #74
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Myślałam że istnieje może właśnie taka zasada czyli kodu nie ma = podróbka ale w takim razie prosiłabym o weryfikację właśnie wspomnianej Frobidden Euphoria i DKNY Be delicious, Forbidden Euphoria została zakupiona w sklepie wolnocłowym w Kanadzie tak więc byłam pewna że to oryginał i sam flakon nie wzbudza dla mnie podejrzeń ale nigdzie nie ma żadnych kodów a flakoniki obejrzałam już wszędzie. DKNY zostały zakupione w USA ale nie w perfumerii tylko takim malutkim prywatnym sklepiku z perfumami i różnymi mazidłami, ceny były niskie bo bodajże niecałe 40$ za 100 ml ale sklepik polecony przez rodzinę która kupuje ponoć tam od dawna i są oryginały. Tym bardziej że kupiłam w tym miejscu też Guess Seductive i jest to na bank oryginał, wszystkie kody się zgadzają, sprawdzałam nawet w internecie, perfumy miały jakieś pół roku kiedy je kupowałam. Oba flakoniki Euphorii i DKNY jakoś nie wzbudzały moich podejrzeń bardzo ale dziwi mnie niesamowicie ten brak kodu. Załączam zdjęcia do obejrzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135006.jpg (108,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135028.jpg (87,8 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135051.jpg (94,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135122.jpg (70,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135146.jpg (83,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135237.jpg (75,5 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135300.jpg (75,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135311.jpg (71,4 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135401.jpg (62,9 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140821_135435.jpg (82,1 KB, 64 załadowań)
avenly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 13:53   #75
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Myślałam że istnieje może właśnie taka zasada czyli kodu nie ma = podróbka ale w takim razie prosiłabym o weryfikację właśnie wspomnianej Frobidden Euphoria i DKNY Be delicious, Forbidden Euphoria została zakupiona w sklepie wolnocłowym w Kanadzie tak więc byłam pewna że to oryginał i sam flakon nie wzbudza dla mnie podejrzeń ale nigdzie nie ma żadnych kodów a flakoniki obejrzałam już wszędzie. DKNY zostały zakupione w USA ale nie w perfumerii tylko takim malutkim prywatnym sklepiku z perfumami i różnymi mazidłami, ceny były niskie bo bodajże niecałe 40$ za 100 ml ale sklepik polecony przez rodzinę która kupuje ponoć tam od dawna i są oryginały. Tym bardziej że kupiłam w tym miejscu też Guess Seductive i jest to na bank oryginał, wszystkie kody się zgadzają, sprawdzałam nawet w internecie, perfumy miały jakieś pół roku kiedy je kupowałam. Oba flakoniki Euphorii i DKNY jakoś nie wzbudzały moich podejrzeń bardzo ale dziwi mnie niesamowicie ten brak kodu. Załączam zdjęcia do obejrzenia
Nie ma zasady, że jak kodu nie ma to podróbka. Podróby też mają kody, czasem nawet poprawne.

Nie wiem jak Forbidden Euphoria ale ja miałam klasyczną i ona miała kod nie na naklejce ale na metalowej części. Tak jakby laserowo wybity i on się ścierał od dotknięcia palcem. A była oryginalna. Załączam fotkę.

To Be Delicious mi się nie podoba - naklejka z napisem u góry, na srebrnej części faluje, ujście atomizera jest brzydkie, szkło także i ten przycisk jest jakiś też krzywy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eup4.jpg (30,6 KB, 61 załadowań)
__________________



Edytowane przez kuki9
Czas edycji: 2014-08-21 o 13:55
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:00   #76
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Myślałam że istnieje może właśnie taka zasada czyli kodu nie ma = podróbka ale w takim razie prosiłabym o weryfikację właśnie wspomnianej Frobidden Euphoria i DKNY Be delicious, Forbidden Euphoria została zakupiona w sklepie wolnocłowym w Kanadzie tak więc byłam pewna że to oryginał i sam flakon nie wzbudza dla mnie podejrzeń ale nigdzie nie ma żadnych kodów a flakoniki obejrzałam już wszędzie. DKNY zostały zakupione w USA ale nie w perfumerii tylko takim malutkim prywatnym sklepiku z perfumami i różnymi mazidłami, ceny były niskie bo bodajże niecałe 40$ za 100 ml ale sklepik polecony przez rodzinę która kupuje ponoć tam od dawna i są oryginały. Tym bardziej że kupiłam w tym miejscu też Guess Seductive i jest to na bank oryginał, wszystkie kody się zgadzają, sprawdzałam nawet w internecie, perfumy miały jakieś pół roku kiedy je kupowałam. Oba flakoniki Euphorii i DKNY jakoś nie wzbudzały moich podejrzeń bardzo ale dziwi mnie niesamowicie ten brak kodu. Załączam zdjęcia do obejrzenia
W Euphorii widze trojkacik w dziurce od atomizera, to dobry znak Na mojej klasycznej Euphorii tez nie ma kodu, tzn w sumie cos jest, ale delikatnie majaczy, moje sokole oko dostrzeglo cyferki, ale sa prawie milimetrowe. Na pierwszy rzut oka, mam taka sama naklejke jak ty Wiec obstawiam, ze masz oryginal.
Co do jabluszka, flaszka w domu, wiec nie porownam.

Ogolnie co do kodow, podroby tez je maja, niestety Czasami kody sa tak malutkie i tak ukryte, ze tylko pod odp katem ustawienia butelki mozesz go zobaczyc. Jak nie wiesz, gdzie szukac, to nie znajdziesz. Potem jak wiesz, gdzie juz jest, widzisz od razu.
Tak jak z grzybami w lesie, nie widzisz ich dopoki nie znajdziesz pierwszego, potem juz leeeeci

Pytalas wczesniej o dekalkulator do kodow, prosze KLIK Watek, w ktorym pytamy o kody chyba juz widzialas
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:01   #77
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Według mnie Euphoria to oryginał, też miałam flakonik bez kodu pod spodem

a Jabłuszko może być podróbką, podejrzanie wygląda, niedbale zrobiony, a jak z zapachem?
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:04   #78
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Kuki, masz racje. Cos jest nie tak z Be Delicious. Mialam te same obawy co ty, ale posiadam dopiero moje pierwsze jabluszko, wiec nie jestem jeszcze obcykana, mimo wszystko to o czym piszesz, rowniez przyszlo mi do glowy.

Ja na moich flaszkach Euphorii mialam i naklejki z pustym miejsce na kod, ktory czasami byl jakby wyciety w nalepce, czasami prawie puste miejsce, prawie, bo dopiero teraz dopatrzylam sie wyblaklych cyferek, jak i czarny kod, tak jak i u ciebie.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:07   #79
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Kuki, masz racje. Cos jest nie tak z Be Delicious. Mialam te same obawy co ty, ale posiadam dopiero moje pierwsze jabluszko, wiec nie jestem jeszcze obcykana, mimo wszystko to o czym piszesz, rowniez przyszlo mi do glowy.
Ja mam dwa jabłuszka, co prawda nie zielone ale czerwone i fioletowe i wyglądają zdecydowanie lepiej. Są dobrze wykonane, przyciski są równe no i ujścia atomizera też.

Zresztą wystarczy porównać:

http://allegro.pl/dkny-be-delicious-...534018754.html

http://allegro.pl/dkny-be-delicious-100ml-edp-wola-bemowo-perfumeria-i4516856691.html


Indizio ma zawsze sporo dobrych fotek. Jedna aukcja to produkt, druga to tester ale to bez różnicy i fotki sa różne w obydwu aukcjach.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 14:09   #80
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Uff to mnie pocieszyłyście bo jakby się okazało że w sklepach bezcłowych nawet podróby sprzedają to nawet nie chcę tego komentować Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Właśnie jabłuszko dla mnie jest tak ciut niedbale zrobione tym bardziej że ten przycisk bardzo się zacina, czasem trzeba kilka razy przycisnąć zanim zacznie psikać, zapach jest w miarę trwały, nie wietrzeje po 15 minutach ale myślę że cały dzień też nie wytrzyma, a jeśli chodzi o to czy się zgadza z oryginałem to trudno mi powiedzieć gdyż ostatni flakon tych perfum skończyłam używać parę lat temu, ale z ciekawości przejdę się niebawem do sephory porównać. Myślałam że raczej oryginał bo mówię, drugie perfumy z tego samego sklepu to oryginał na 100 %.

Edytowane przez avenly
Czas edycji: 2014-08-21 o 14:18
avenly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 14:38   #81
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Uff to mnie pocieszyłyście bo jakby się okazało że w sklepach bezcłowych nawet podróby sprzedają to nawet nie chcę tego komentować Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Właśnie jabłuszko dla mnie jest tak ciut niedbale zrobione tym bardziej że ten przycisk bardzo się zacina, czasem trzeba kilka razy przycisnąć zanim zacznie psikać, zapach jest w miarę trwały, nie wietrzeje po 15 minutach ale myślę że cały dzień też nie wytrzyma, a jeśli chodzi o to czy się zgadza z oryginałem to trudno mi powiedzieć gdyż ostatni flakon tych perfum skończyłam używać parę lat temu, ale z ciekawości przejdę się niebawem do sephory porównać. Myślałam że raczej oryginał bo mówię, drugie perfumy z tego samego sklepu to oryginał na 100 %.
akurat zacinanie się atomizera nie jest wyznacznikiem podróbki - miałam do czynienia z dwoma oryginalnymi flakonami, gdzie atomizer odmówił posłuszeństwa.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 22:08   #83
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Myślałam że istnieje może właśnie taka zasada czyli kodu nie ma = podróbka ale w takim razie prosiłabym o weryfikację właśnie wspomnianej Frobidden Euphoria i DKNY Be delicious, Forbidden Euphoria została zakupiona w sklepie wolnocłowym w Kanadzie tak więc byłam pewna że to oryginał i sam flakon nie wzbudza dla mnie podejrzeń ale nigdzie nie ma żadnych kodów a flakoniki obejrzałam już wszędzie. DKNY zostały zakupione w USA ale nie w perfumerii tylko takim malutkim prywatnym sklepiku z perfumami i różnymi mazidłami, ceny były niskie bo bodajże niecałe 40$ za 100 ml ale sklepik polecony przez rodzinę która kupuje ponoć tam od dawna i są oryginały. Tym bardziej że kupiłam w tym miejscu też Guess Seductive i jest to na bank oryginał, wszystkie kody się zgadzają, sprawdzałam nawet w internecie, perfumy miały jakieś pół roku kiedy je kupowałam. Oba flakoniki Euphorii i DKNY jakoś nie wzbudzały moich podejrzeń bardzo ale dziwi mnie niesamowicie ten brak kodu. Załączam zdjęcia do obejrzenia
Ja mam zielone japco kupione w sephorze. Przyciskiem i naklejka na srebrnej części wygląda lepiej ale reszta już podobnie tzn. atomizer i szkło. Kod pewnie miałaś na naklejce pod spodem ale on się ściera - ja mam resztki kodu i z ciekawości potarłam mocniej paluchem i właśnie ta resztka odlazła. Co do trwałości to żadne be delicious (a miałam ich z dziesięć (zielone, różowe i złote a nawet jedno białe) nie były super trwałe.
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 00:42   #84
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Nie znam się na jabłuszkach i może to tylko kwestia sposobu wykonania zdjęcia, ale tak na moje oko jak porównuję z tymi zdjęciami z aukcji czy jakimikolwiek innymi z neta, to mam wrażenie, że dziwnie okrąglasto-spiczasty jest ten flakon jakby był mniej spłaszczony, a bardziej wysoki...rozumiecie o co mi chodzi?
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:23   #85
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Ja mam zielone japco kupione w sephorze. Przyciskiem i naklejka na srebrnej części wygląda lepiej ale reszta już podobnie tzn. atomizer i szkło. Kod pewnie miałaś na naklejce pod spodem ale on się ściera - ja mam resztki kodu i z ciekawości potarłam mocniej paluchem i właśnie ta resztka odlazła. Co do trwałości to żadne be delicious (a miałam ich z dziesięć (zielone, różowe i złote a nawet jedno białe) nie były super trwałe.
O masz. A na mnie zielone jabluszko jest super trwale, a na ciuchach to juz wogole, killer

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Nie znam się na jabłuszkach i może to tylko kwestia sposobu wykonania zdjęcia, ale tak na moje oko jak porównuję z tymi zdjęciami z aukcji czy jakimikolwiek innymi z neta, to mam wrażenie, że dziwnie okrąglasto-spiczasty jest ten flakon jakby był mniej spłaszczony, a bardziej wysoki...rozumiecie o co mi chodzi?
Rozumiemy tez mi sie wydaje, ze powinien byc bardziej splaszczony.

Avenly, daj znac co i jak, po wizycie w sephorze
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 08:51   #86
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

[QUOTE=zania;47808282]O masz. A na mnie zielone jabluszko jest super trwale, a na ciuchach to juz wogole, killer

Może być, bo na mojej siostrze też trzyma się dobrze a na mnie za cholerę (a mam i używam często bo to ukochane perfumy mojego syna - "sikamy jabkiem mamo?" i "ja,ja dzisiaj sikam japkiem" to dwa dyżurne okrzyki przy toalecie porannej
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 12:02   #87
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Akurat co do tego że powinno być bardziej spłaszczone to tak wyszło na zdjęciach, też się dziwiłam bo w rzeczywistości ma normalny kształt
avenly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 12:12   #88
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez MsMuffinska Pokaż wiadomość
Hej
Czy możecie mi pomoc zweryfikować te dwa flakony?
Wyglądają w porządku. Skąd je masz? Tzn. gdzie je kupowałaś?

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Akurat co do tego że powinno być bardziej spłaszczone to tak wyszło na zdjęciach, też się dziwiłam bo w rzeczywistości ma normalny kształt
Ale dla mnie to jabłuszko i tak "śmierdzi" niestety i obstawiałabym podróbkę
Nie sugeruj się tym, że Guess kupiony w tym sklepie jest oryginałem. Towar mógł być mieszany a podrabiane są najbardziej chodliwe towary - jak właśnie setka Be Delicious.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 17:35   #89
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Czy na podstawie tych zdjęć da się coś powiedzieć?
image.jpg image1.jpg image4.jpg image5.jpg
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859

Edytowane przez wgn
Czas edycji: 2014-08-22 o 17:42 Powód: dodanie zdjęć
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 17:47   #90
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Oryginał czy podróbka? Część III

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Czy na podstawie tych zdjęć da się coś powiedzieć?
Załącznik 5770151 Załącznik 5770152 Załącznik 5770166 Załącznik 5770167
Tak, że to oryginalny tester Smoka
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-11 20:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.