a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-30, 13:49   #1
difenbahia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6

a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?


Tak się zastanawiam, praktycznie od zawsze używam kremów, toników, płynów,żeli etc. Po latach dobierania i zmieniania kosmetyków mam ciągłe problemy z cerą. Nie będę się tu rozpisywać ale jeszcze nie było w moim życiu takiej sytuacji abym nie miała na twarzy jakiś pryszczy ,skórek czy przebarwień. Za to mój mąż, którego przyzwyczaiłam do używania jedynie mydła z aleppo, ma cerę idealną, mimo że niedawno w kwestii stanu skóry byłam gotowa zabrać go do dermatologa. Nie używa on żadnych kremów, nic zupełnie a wygląda idelnie, ma skórę jak dziecko . I teraz się zastanawiam, czy zebrać się na odwagę, i odstawić WSZYSTKO oprócz mydła, być może taki detoks, przynajmniej na jakiś czas poprawi stan cery. Czy taki eksperyment ma sens, i czy może któraś z Was próbowała?

Jestem tutaj nowa , więc peoszę o wyrozumiałość jeżeli podobny wątek już istnieje na forum,
pozdrawiam!
difenbahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 17:58   #2
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Wedlug mnie spoko pomysl- skoro i tak masz problemy ze skora to nic nie tracisz, jeden pryszcz wiecej nie zrobi ci roznicy w razie czego :P Ja tez ostatnio uzywam coraz mniej, ale to czyste lenistwo :P
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:37   #3
elun
Rozeznanie
 
Avatar elun
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 513
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Jak najbardziej dobry pomysł! Najlepiej jest zrobić skórze taki detoks przynajmniej tydzień żeby miała czas na "ogarnięcie się". Wtedy obserwując zobaczysz jakie potrzeby ma naprawdę Twoja skóra i możesz zacząć pojedynczo wprowadzać kosmetyki na problemy, które się pojawią
__________________
Kobiety nie zmienisz, możesz najwyżej zmienić kobietę, ale to i tak nic nie zmieni
elun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 09:59   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Ja czasami prawie nic nie używam oprócz toniku, ale jak nałożę krem na noc to jednak rano jest ładniejsza
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 11:18   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Jak jeździłam w góry to brak jakiejkolwiek pielęgnacji skóry przetestowałam i to wielokrotnie. Pierwsze kilka dni to był zawsze łojotok i krosty, ale po tygodniu skóra stawała się idealna, nawet zaskórniki same z siebie zanikały.
Ale na co dzień bym tak nie mogła, za bardzo lubię kombinować
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 14:13   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Mężczyzna ma inną grubość skóry i inne hormony niż kobieta, więc nie ma sensu porównywać pielęgnacji męskiej skóry do pielęgnacji skóry kobiecej.
Eksperymenty typu odstawić wszystko już były. Kończy się to nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV i najczęściej nadmiernym odwodnieniem skóry twarzy (w przypadku kobiet). Tak naprawdę potrzebny skórze twarzy jest nawilżacz i dobry filtr. A reszta to dodatki zależne od gustu danej kobiety czy jej potrzeb estetycznych np. popularne pudry matujące to kwestia estetyki a nie potrzeb pielęgnacyjnych skóry.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 15:12   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Mężczyzna ma inną grubość skóry i inne hormony niż kobieta, więc nie ma sensu porównywać pielęgnacji męskiej skóry do pielęgnacji skóry kobiecej.
Eksperymenty typu odstawić wszystko już były. Kończy się to nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV i najczęściej nadmiernym odwodnieniem skóry twarzy (w przypadku kobiet). Tak naprawdę potrzebny skórze twarzy jest nawilżacz i dobry filtr. A reszta to dodatki zależne od gustu danej kobiety czy jej potrzeb estetycznych np. popularne pudry matujące to kwestia estetyki a nie potrzeb pielęgnacyjnych skóry.

Zgodzę się z tym, że tego typu eksperymenty były i nic nowego z nich nie wynika. Jak ktoś ma skórę normalną, to pewnie będzie fajnie, bo taka skóra wiele nie potrzebuje. Ale jak ktoś ma suchą lub tłustą, to musi jej pomagać i odstawienie wszelkich kosmetyków przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Gdybym ja przy mojej tłustej cerze odstawiła kosmetyki, to miałabym jeszcze bardziej pozapychane pory oraz wieczny smalec. A jakbym się przestawiła na sami Aleppo, to mogłabym ten smalec magazynować, w takich ilościach by był produkowany. Aleppo to największy kosmetyczny szkodnik, jaki miałam nieprzyjemność testować.

Nie zgodzę się do filtra. To w żadnym wypadku nie jest podstawowy kosmetyk. To że są osoby stosujące go okrągły rok nie znaczy, że jest to mus, podobnie jak niektórzy się kwaszą i używają retinoidów, ale też nie jest to podstawa dbania o cerę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 22:12   #8
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zgodzę się z tym, że tego typu eksperymenty były i nic nowego z nich nie wynika. Jak ktoś ma skórę normalną, to pewnie będzie fajnie, bo taka skóra wiele nie potrzebuje. Ale jak ktoś ma suchą lub tłustą, to musi jej pomagać i odstawienie wszelkich kosmetyków przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Gdybym ja przy mojej tłustej cerze odstawiła kosmetyki, to miałabym jeszcze bardziej pozapychane pory oraz wieczny smalec. A jakbym się przestawiła na sami Aleppo, to mogłabym ten smalec magazynować, w takich ilościach by był produkowany. Aleppo to największy kosmetyczny szkodnik, jaki miałam nieprzyjemność testować.

Nie zgodzę się do filtra. To w żadnym wypadku nie jest podstawowy kosmetyk. To że są osoby stosujące go okrągły rok nie znaczy, że jest to mus, podobnie jak niektórzy się kwaszą i używają retinoidów, ale też nie jest to podstawa dbania o cerę.
Zgadzam się i ja z Tobą Skóra normalna może dobrze zareagować na odstawienie kosmetyków, ale też nie koniecznie. Zatem radzę uważać na takie eksperymenty. Osoby z suchą skórą chyba by chodziły z popękaną skórą nie stosując kremów, a osoby z tłustą utopiły by się we własnym łoju.

Ogólnie to zauważyłam, że teraz jakaś moda na nie stosowanie kosmetyków. Pamiętam jak jakiś czas temu na wizaż był artykuł o kobiecie co nie myje włosów (podobno początkowo myła włosy wodą i sodą czy czymś na podobnej zasadzie) i niby tak się super poprawiły jej włosy. Jakoś nie wierzę, by kosmetyki psuły naszą skórę i włosy. Źle dobrane owszem. Czasem myślę, że kobiety co minimalizują pielęgnację do granic możliwości mają
A)Brak realnych problemów z cerą lub włosami (typu trądzik, tłusta lub sucha cera)
B)Źle dobierały kosmetyki do tej pory i ich odstawienie zdziałało lepiej niż smarowanie się czymś co nie wpasowało się w potrzeby skóry
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 22:19   #9
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Czytałam o kobiecie która używało do mycia sie tylko wody. Nawet do włosów i całego ciała. Podobno wyniki były zachwycające. Ale nie wiem czy chciałabym takie testy przeprowadzac.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 08:05   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Czasem myślę, że kobiety co minimalizują pielęgnację do granic możliwości mają
A)Brak realnych problemów z cerą lub włosami (typu trądzik, tłusta lub sucha cera)
B)Źle dobierały kosmetyki do tej pory i ich odstawienie zdziałało lepiej niż smarowanie się czymś co nie wpasowało się w potrzeby skóry

Myślę, że to są właśnie przyczyny ewentualnego sukcesu tej metody.

Poza tym ludzie zapominają, że stan skóry jest w głównym stopniu zależny od wewnętrznych procesów organizmu, kosmetyki to tylko wierzchołek góry lodowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 10:37   #11
difenbahia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Poza tym ludzie zapominają, że stan skóry jest w głównym stopniu zależny od wewnętrznych procesów organizmu, kosmetyki to tylko wierzchołek góry lodowej.[/QUOTE]

To chyba najsmutniejsza prawda, trzeba byłoby zamieszkać w górach lub w puszczy białowieskiej, myć się w źródełku, jadać wychodowane przez siebie owoce i warzywa. Niestety jestesmy skazami na kranówę, a jak woda źródlana to z plastiku, kwaśne deszcze i chemiczne żarcie. To wszystko wyłazi potem.

Z drugiej strony są między nami ludzie, którzy mimo tego że ich podstawowa dieta to fast food i napoje w wszystkich możliwych kolorach, mają bardzo łądną cerę, bez specjalnej pielęgnacji. Albo mają genialne geny albo konserwanty z jedzenia tak ich konserwują od dziecka.
difenbahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 16:10   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez difenbahia Pokaż wiadomość
To chyba najsmutniejsza prawda, trzeba byłoby zamieszkać w górach lub w puszczy białowieskiej, myć się w źródełku, jadać wychodowane przez siebie owoce i warzywa. Niestety jestesmy skazami na kranówę, a jak woda źródlana to z plastiku, kwaśne deszcze i chemiczne żarcie. To wszystko wyłazi potem.

Z drugiej strony są między nami ludzie, którzy mimo tego że ich podstawowa dieta to fast food i napoje w wszystkich możliwych kolorach, mają bardzo łądną cerę, bez specjalnej pielęgnacji. Albo mają genialne geny albo konserwanty z jedzenia tak ich konserwują od dziecka.
To, że się nie ma idealnej i zdrowej skóry wcale nie musi wynikać ze sposobu odżywiania się czy środowiska. Kiedyś ludzie też miewali trądzik, tłustą skórę i różne inne problemy tego typu, a właściwie to nawet jeszcze gorsze niż teraz mamy, bo część nauczyliśmy się już leczyć i mamy o wiele większe pole manewru.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 22:35   #13
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Trochę się zgadzam, trochę się nie zgadzam.
Moim zdaniem wiele kobiet źle dobiera sobie kosmetyki. Zarówno posiadaczki skór suchych, jak i tłustych, często źle sobie dobierają kosmetyki, albo po prostu przesadzają z "pielęgnacją". Wychodzę z założenia, że skórze należy pomagać, ale nie trzymać ją pod kloszem. Lepsze jest wrogiem dobrego i uważam, że ani ze złuszczaniem, ani z filtrowanie, ani z nawilżaniem nie należy przesadzać.
Dużo kobiet widzi, że coś w pielęgnacji im pomaga, więc uważają, że im więcej, tym lepiej, a to tak nie działa, zdrowa skóra pracuje w stanie specyficznej równowagi i trzeba ją umieć zachować.

Co do pielęgnacji - w imię wyżej wymienionej zasady czasami na dobre wychodzi jej ograniczenie. Część osób praktykuje np. bezkremowe noce:
http://www.alinarose.pl/2013/04/7-fa...oja-skore.html

Sama nawilżam skrę na noc, kiedy widzę, że tego potrzebuje, ale nie dla zasady. Filtry również stosuję w zależności od pory roku i nasłonecznienia.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 17:14   #14
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

W moim wypadku na pewno by się to nie sprawdziło, myjąc twarz samym mydłem i nie dając kremu miałabym od razu wysuszoną twarz. Poza tym codziennie się maluję i nie wyobrażam sobie demakijażu wodą i mydłem. Tonik tez używam. Natomiast moja przyjaciółka nigdy nie używała wody z kranu do mycia twarzy. Zawsze zmywała makijaż mleczkiem, a potem tonik i krem. Nawet myjąc włosy starała się nie zmoczyć twarzy, a cerę miala bardzo ładną, świeżo wyglądającą i bez jakichkolwiek wyprysków i przbarwień.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 09:18   #15
jkolak226
Przyczajenie
 
Avatar jkolak226
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 14
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Odstaw wszystko, ale nie zapominaj o nawilżeniu, mydło bardzo wysusza skórę. Może skorzystaj jedynie z olejów naturalnych nerafinowanych, które spełniają różne funkcje - można je stosować jako demakijaż, nawilżenie, odżywkę do włosów itp
jkolak226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 13:57   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez jkolak226 Pokaż wiadomość
Odstaw wszystko, ale nie zapominaj o nawilżeniu,

To się wzajemnie wyklucza

Cytat:
Napisane przez jkolak226 Pokaż wiadomość
mydło bardzo wysusza skórę. Może skorzystaj jedynie z olejów naturalnych nerafinowanych, które spełniają różne funkcje - można je stosować jako demakijaż, nawilżenie, odżywkę do włosów itp
Oleje nie nawilżają, do tego potrzebują bez dodatkowego nawilżacza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 12:32   #17
kasiab15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

zdecydowanie super pomysł!! sama robię tak co jakiś czas i widzę że stan mojej cery polepsza się, natomiast nie używam żadnego mydła tylko rękawiczki Glov i wody, to dla mnie najlepsze połączenie bo jest bardzo naturalne
kasiab15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:36   #18
CorkaMlynarza
Raczkowanie
 
Avatar CorkaMlynarza
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 42
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Można też spróbować na początek nie nakładać nic na skórę na noc.
Tylko przemyć tonikiem i podarować sobie krem. U mnie taka zmiana przyniosła pozytywne efekty w walce z zaskórnikami.
CorkaMlynarza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 09:50   #19
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez CorkaMlynarza Pokaż wiadomość
Można też spróbować na początek nie nakładać nic na skórę na noc.
Tylko przemyć tonikiem i podarować sobie krem. U mnie taka zmiana przyniosła pozytywne efekty w walce z zaskórnikami.
Tonik to już jest coś Ale samo zrezygnowanie z kremów może niektórym cerom przynieść sporo pożytku. Tylko trzeba je umiejętnie zastąpić lżejszymi produktami. Ja niestety nie do końca jeszcze mogę zrezygnować z kremu, bo filtr i bo po kwasach czasem trzeba położyć coś cięższego, ale niebawem będę chciała ograniczyć wszelkie kremiszcza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 10:13   #20
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Moim zdaniem więcej dobrego może przynieść odstawienie chwilowe i wprowadzanie po jednym kosmetyku żeby zobaczyć jak skóra reaguje. Dlatego ze może problemem nie są kosmetyki ale jakiś konkretny składnik. Po prostu pobawić się w detektywa. Ja w tej sposób wiem ze parafina i gliceryna są kompletnie nie dla mnie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 15:31   #21
difenbahia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 6
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Dobra, trochę się poświęciłam i powiem że chyba warto. Po prostu przypadkiem wyjeżdżając na tygodniowe wakacje nie spakowałam kosmetyczki , na miejcu znalazłam tylko mały sklep, tonik, krem nivea, szczoteczka do zębów, pasta i mydło. I opłaciło się, od goraca twarz sie poci ( więc każdy makijaż czy kosmetyk pewnie by spłynął) i jakby sama nawilża, i jakby zdrowieje. Tylko niestety sie opaliłam, i teraz znowu katuje się kremami na przebarwienia...
difenbahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:06   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: a gdyby ostawić wszystkie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez difenbahia Pokaż wiadomość
Dobra, trochę się poświęciłam i powiem że chyba warto. Po prostu przypadkiem wyjeżdżając na tygodniowe wakacje nie spakowałam kosmetyczki , na miejcu znalazłam tylko mały sklep, tonik, krem nivea, szczoteczka do zębów, pasta i mydło. I opłaciło się, od goraca twarz sie poci ( więc każdy makijaż czy kosmetyk pewnie by spłynął) i jakby sama nawilża, i jakby zdrowieje. Tylko niestety sie opaliłam, i teraz znowu katuje się kremami na przebarwienia...
Skoro jedyna zaletą było nawilżenie, ale nabawiłaś się przebarwień, to nie warto, bo walka z nimi jest ciężka i nie zawsze owocna. No chyba że chodzi tylko o niechcianą opaleniznę. Tę dość dobrze usuwała u mnie arbutyna (głównie azjatyckie produkty ją zawierają).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-19 21:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.